Resultater Nordisk Mesterskap Terrengløp 2016



Resultater Nordisk Mesterskap Terrengløp
Kristiansand, Vest-Agder - 12. november 2016

Arrangementstype: Friidrett, mosjonsløp, terrengløp

Kvinner - Junior - 4,5 km

1 76 Christine NæssNorge  17:15.7 -
2 75 Stine WangbergNorge  17:26.7 +0:11.0
3 77 Mariann RoeNorge  17:31.6 +0:15.9
4 81 Louise RodeDanmark  17:33.6 +0:17.9
5 79 Anna Mark HelwighDanmark  17:34.8 +0:19.1
6 80 Helene H. GottliebDanmark  17:36.3 +0:20.6
7 71 Sara ChristianssonSverige  17:44.6 +0:28.9
8 86 Aino KuljukkaFinland  17:53.3 +0:37.6
9 83 Sophie SøefeldtDanmark  17:56.9 +0:41.2
10 82 Sif Bendix MadsenDanmark  17:57.6 +0:41.9
11 74 Mika SöderströmSverige  18:16.8 +1:01.1
12 84 Louise Høj JensenDanmark  18:18.4 +1:02.7
13 70 Frida KarlssonSverige  18:20.2 +1:04.5
14 73 Maja MajbäckSverige  18:23.7 +1:08.0
15 87 Jonna TanskanenFinland  18:39.1 +1:23.4
16 85 Emma KatajalaaksoFinland  18:48.8 +1:33.1
- 72 Gaël de ConinckSverige  DNF -

Menn - Junior - 6,5 km

1 56 Kristian Holm JensenDanmark  20:20.1 -
2 64 Stian AarvikNorge  20:31.8 +0:11.7
3 66 Simen H. HaugenNorge  20:44.5 +0:24.4
4 52 Oliver LöfqvistSverige  20:45.4 +0:25.3
5 106 Casper StornesASK  20:48.9 +0:28.8
6 55 Andreas LindgreenDanmark  20:52.5 +0:32.4
7 58 Joachim W. RosboDanmark  20:54.8 +0:34.7
8 65 Birk N. SkoglandNorge  20:58.7 +0:38.6
9 51 Simon SundströmSverige  21:02.2 +0:42.1
10 62 Tomi LehtoFinland  21:16.0 +0:55.9
11 108 Gustav NordlingSpårvägen  21:26.7 +1:06.6
12 60 Mubaarik IbrahimDanmark  21:28.2 +1:08.1
13 63 Niklas LaintoFinland  21:29.2 +1:09.1
14 59 Thor Bendix MadsenDanmark  21:31.5 +1:11.4
15 54 Mohamed MohamoudSverige  21:40.7 +1:20.6
16 53 Abdikhalaq NoohSverige  22:01.4 +1:41.3
17 57 Alexander Seidler NielsenDanmark  23:14.7 +2:54.6
- 61 Robin RyynänenFinland  DNF -


Kvinner - Senior - 7 km

1 30 Charlotta FougbergSverige  28:36.7 -
2 42 Camilla RichardssonFinland  29:10.9 +0:34.2
3 43 Annemari KiekaraFinland  29:11.6 +0:34.9
4 33 Louise WikerSverige  29:18.6 +0:41.9
5 32 Sara HolmgrenSverige  29:23.2 +0:46.5
6 36 Lena SelenNorge  29:30.1 +0:53.4
7 37 Maria WåganNorge  29:51.1 +1:14.4
8 38 Sissel MøllerDenmark/Færøyene - Denmark  29:57.2 +1:20.5
9 35 Anne NevinNorge  29:58.1 +1:21.4
10 34 Frida KristianssonSverige  30:01.3 +1:24.6
11 39 Lea ReimeDenmark/Færøyene - Denmark  30:05.8 +1:29.1
12 31 Ronja FjellnerSverige  30:36.0 +1:59.3
13 45 Aino KivenmäkiFinland  30:41.9 +2:05.2
14 46 Marna EgholmDenmark/Færøyene - Færøyene  31:27.6 +2:50.9
15 44 Suvi MiettinenFinland  32:59.6 +4:22.9

Menn - Senior - 9 km

1 Ørjan GrønnevigNorge  29:43.7
2 David NilssonSverige  29:57.7
3 Marius VedvikNorge  30:13.7
4 Mikkel Dahl-JensenDanmark  30:15.2
5 Hans Kr. FløystadNorge  30:34.9
6 Dhaquabi DadafoSK Vidar  30:45.8
7 Tom E. KårbøNorge  30:47.5
8 Olle WallerängSverige  30:49.1
9 Jarkko JärvenpääFinland  30:52.6
10 John FoitzikSverige  30:54.5
11 Eirik GramstadNorge  30:57.2
12 Peter GlansDanmark  30:57.6
13 Ole HesselbjergDanmark  31:12.8
14 Simon Jørn Hansen tDanmark  31:16.1
15 Gabriel SteffensenSverige  31:17.5
16 Bjørnar LillefosseNorge  31:18.8
17 Topi RaitanenFinland  31:24.8
18 Andreas LommerDanmark  31:27.9
19 Staffan EkSverige  31:28.4
20 Alexander NilssonMölndal  31:36.3
21 Archie CasteelSpårvägen  31:38.8
22 Andreas ÅhwallSverige  31:48.2
23 Sigurd SkjesethNorge  31:50.6
24 Jaakko PiesanenFinland  32:06.3
25 Eivind KnutsenKristiansand løpeklubb  32:48.6
26 Peter Gerner EjersboDanmark  33:11.5
27 Pauli RuostetsaariFinland  33:55.2
- Vegard ØlstadNorge  DNF


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +