Resultater Norgescup Langdistanse - Norwegian Spring, dag 3 - 2014



Resultater Orientering Norgescup Langdistanse - Norwegian Spring, dag 2
Halden, Østfold - 27. april 2014

NORGESCUPKLASSER
 

D 17-18E

6 630 m, 51 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Frida Sæther Freidig 59:39   8:59
2 Marie Olaussen Fredrikstad SK 1:00:48 +1:09 9:10
3 Ingeborg Eide Byåsen IL 1:03:15 +3:36 9:32
4 Emma Arnesen Byåsen IL 1:03:39 +4:00 9:36
5 Ragnhild Hjermstad Fossum IF 1:03:50 +4:11 9:37
6 Evine Westli Andersen Løten O-Lag 1:04:18 +4:39 9:41
7 Kristin Helland-Hansen IL Tyrving 1:04:22 +4:43 9:42
8 Julie Hjortland Larvik OK 1:04:56 +5:17 9:47
9 Åsne Skram Trømborg Kongsberg OL 1:07:13 +7:34 10:08
10 Anneli Grindstad Halden SK 1:07:30 +7:51 10:10
11 Karoline Sønsterudbråten Raumar Orientering 1:08:17 +8:38 10:17
12 Siri Moholth Kongsberg OL 1:08:34 +8:55 10:20
13 Sigrid Bjørgen Hamar OK 1:08:45 +9:06 10:22
14 Nina Asheim Birkeland Halden SK 1:08:46 +9:07 10:22
15 Sigrid Merete Moen Pedersli OL Trollelg 1:09:42 +10:03 10:30
16 Karen Bjergaard Nydalens SK 1:10:17 +10:38 10:36
17 Marte Hoff Hagen Byåsen IL 1:10:23 +10:44 10:36
18 Ingrid Lundanes Emblem IL 1:10:38 +10:59 10:39
19 Åshild Kolstad Mo OK 1:10:45 +11:06 10:40
20 Ingrid Vrålstad Løvås Varegg Fleridrett 1:10:52 +11:13 10:41
21 Kaja Bråten Løvald Asker Skiklubb 1:10:57 +11:18 10:42
22 Dorte Narum Hamar OK 1:11:25 +11:46 10:46
23 Nanna Norderud IL Tyrving 1:12:38 +12:59 10:57
24 Tonje Vassend Porsgrunn OL 1:15:39 +16:00 11:24
25 Sigrid Wanvik Haugen Stjørdals-Blink Orientering 1:16:00 +16:21 11:27
26 Gina Granstedt Halden SK 1:16:01 +16:22 11:27
27 Ingvild Torgersen Halden SK 1:16:11 +16:32 11:29
28 Julia Plaian Asker Skiklubb 1:17:05 +17:26 11:37
29 Tiril Ruud Bråten Raumar Orientering 1:19:30 +19:51 11:59
30 Hanna Torjusen Fredrikstad SK 1:20:49 +21:10 12:11
31 Helene Omdal Sandnes IL 1:21:36 +21:57 12:18
32 Beate Berg Porsgrunn OL 1:22:31 +22:52 12:26
33 Ingvild Wang Lillomarka OL 1:23:08 +23:29 12:32
34 Hanna E. Andersen Eiker OL 1:23:33 +23:54 12:36
35 Stine Frogner Tømmervold Hamar OK 1:26:22 +26:43 13:01
36 Maren Roll Paulsen Fredrikstad SK 1:28:01 +28:22 13:16
37 Ingrid Nytun Nergård Nittedal OL 1:28:04 +28:25 13:16
38 Ingvild Ramtvedt Næsset Sarpsborg OL 1:31:02 +31:23 13:43
39 Oda Lægran Nydalens SK 1:32:41 +33:02 13:58
40 Stina Johannne Sandberg Nydalens SK 1:33:10 +33:31 14:03
41 Benedicte Pedersen Sarpsborg OL 1:35:31 +35:52 14:24
42 Johanne Lægran Nydalens SK 1:37:28 +37:49 14:42
43 Kristine Fjeld Ringsaker OK 1:46:46 +47:07 16:06
  Line Laurantsen Varegg Fleridrett diskvalifisert    
  Kristiane Elise Ottesen Varegg Fleridrett brutt    
  Nora Hui Andersen Hamar OK brutt    
  Astrid Fiskum IL Tyrving brutt    
  Sara Angell Bakke Lillomarka OL brutt    
  Sigrid Marie Ståhl Vik Fredrikstad SK brutt    
  Stine Madslien Bakken Nydalens SK brutt    
  Martha Kalvig Skogan Bodø og Omegn IF Orientering brutt    
  Tuva Bjerketvedt OK Moss ikke startet    
  Ingunn Rognsvåg Varegg Fleridrett ikke startet    
  Siri Grandal IL Tyrving ikke startet    
  Kristin Brekke Lillomarka OL ikke startet    
  Synne Nesheim Flatebakken IL Tyrving ikke startet    
  Ingunn Egeberg Vári IF Sturla ikke startet    
  Ida Feiring Haltia IL Tyrving ikke startet    

D 19-20E

7 930 m, 22 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Heidi Mårtensson Modum OL 1:06:05   8:20
2 Karen Oline Kolstad Freidig 1:07:13 +1:08 8:28
3 Sigrid Alexandersen Fredrikstad SK 1:12:45 +6:40 9:10
4 Eirin Svanøe-Hafstad Frol IL 1:13:30 +7:25 9:16
5 Siri Kollerud Lillomarka OL 1:14:26 +8:21 9:23
6 Kaja Winsnes Nordhagen Ås-NMBU Orientering 1:14:48 +8:43 9:25
7 Kristine Berglia Eiker OL 1:15:08 +9:03 9:28
8 Synnøve Bråten Vegårshei IL 1:15:12 +9:07 9:28
9 Gry Granstedt Halden SK 1:15:35 +9:30 9:31
10 Emilie Westli Andersen Løten O-Lag 1:17:36 +11:31 9:47
11 Andrine Benjaminsen Lillomarka OL 1:19:02 +12:57 9:57
12 Mathilde Rundhaug Frol IL 1:19:26 +13:21 10:01
13 Ingrid Gulbrandsen Asker Skiklubb 1:20:42 +14:37 10:10
14 Jenny Andreassen Moe Ås-NMBU Orientering 1:21:59 +15:54 10:20
15 Hedvig Åstebøl NTNUI 1:22:11 +16:06 10:21
16 Jorunn Kvakland NTNUI 1:23:34 +17:29 10:32
17 Ingeborg Ellegaard Melby Nydalens SK 1:24:47 +18:42 10:41
18 Sabine Rothaug Halden SK 1:33:06 +27:01 11:44
19 Aina Viena Ringerike OL 1:35:27 +29:22 12:02
20 Ellen Merethe Schjelderup Skarpsno Nord-Østerdal OK 1:45:54 +39:49 13:21
21 Heidi Jensen Bodø og Omegn IF Orientering 1:57:33 +51:28 14:49
  Marianne Oppsahl Bredesen Fossum IF brutt    
  Runa Fremstad Larvik OK ikke startet    
  Gunvor Hov Høydal Fossum IF ikke startet    
  Eldbjørg Narum Fossum IF ikke startet    

D 21-E

9 870 m, 35 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Gøril Rønning Sund Frol IL 1:17:11   7:49
2 Emma Johansson NTNUI 1:17:27 +0:16 7:50
3 Heidi Østlid Bagstevold Fredrikstad SK 1:18:55 +1:44 7:59
4 Marte Narum Konnerud IL 1:20:04 +2:53 8:06
5 Maren Jansson Haverstad NTNUI 1:20:44 +3:33 8:10
6 Ingunn Hultgreen Weltzien IL Tyrving 1:21:21 +4:10 8:14
7 Anette Baklid Konnerud IL 1:21:37 +4:26 8:16
8 Anne Johanne Lind Nydalens SK 1:23:21 +6:10 8:26
9 Ingjerd Myhre Järla Orientering 1:25:40 +8:29 8:40
10 Tone Wigemyr Bækkelagets SK 1:26:11 +9:00 8:43
11 Anna Ulvensøen NTNUI 1:27:50 +10:39 8:53
12 Silje Ekroll Jahren Sävedalens Aik 1:29:24 +12:13 9:03
13 Nikoline Ekeberg Schjerve Bækkelagets SK 1:30:09 +12:58 9:08
14 Therese Haare Konnerud IL 1:32:29 +15:18 9:22
15 Marion Huber Tynset IF 1:33:34 +16:23 9:28
16 Louise Oram Nydalens SK 1:33:38 +16:27 9:29
17 Linda Solberg Fredrikstad SK 1:34:02 +16:51 9:31
18 Sofie Johansson Løten O-Lag 1:36:30 +19:19 9:46
19 Malin Jakobsson Nydalens SK 1:40:25 +23:14 10:10
20 Audhild Bakken Rognstad NTNUI 1:41:04 +23:53 10:14
21 Guro Vassend Fossum IF 1:42:03 +24:52 10:20
22 Sofie Aarnes Nydalens SK 1:42:11 +25:00 10:21
23 Irene Beate Øhrn Arnevik Søgne og Songdalen OK 1:42:53 +25:42 10:25
24 Kristine Fjellanger Varegg Fleridrett 1:46:08 +28:57 10:45
25 Ewa Gwozdz Raumar Orientering 1:46:11 +29:00 10:45
26 Maria Brodin Fossum IF 1:46:30 +29:19 10:47
27 Solveig Blandkjenn NTNUI 1:47:19 +30:08 10:52
28 Kristine Fjeldbo NTNUI 1:49:00 +31:49 11:02
29 Malin Eijsink Ås-NMBU Orientering 1:51:12 +34:01 11:15
30 Siri Vilberg Lillomarka OL 1:52:56 +35:45 11:26
31 Anna Brodin OK Tyr 2:12:36 +55:25 13:26
  Gunhild Rogne Halland NTNUI brutt    
  Anneke Hald Bjørgum Järla Orientering brutt    
  Ida Mari Borge Hovi Konnerud IL brutt    
  Christiane Trösse Varegg Fleridrett brutt    
  Marie Styrvold NTNUI ikke startet    
  Turid Kamstrup Hovind NTNUI ikke startet    
  Marianne Dæhli NTNUI ikke startet    
  Martine Åstebøl NTNUI ikke startet    
  Betty Ann Bjerkreim Nilsen IL Tyrving ikke startet    
  Marta Ulvensøen NTNUI ikke startet    
  Lone Brochmann Bækkelagets SK ikke startet    
  Linn Hokholt NTNUI ikke startet    
  Kamilla Olaussen Fredrikstad SK ikke startet    

H 17-18E

8 480 m, 58 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Håkon Raadal Bjørlo Halden SK 57:50   6:49
2 Audun Heimdal Konnerud IL 58:05 +0:15 6:50
3 Olai Stensland Lillevold Fossum IF 58:54 +1:04 6:56
4 Håkon Fruseth Christiansen OL Tønsberg og Omegn 1:01:12 +3:22 7:13
5 Johan Otto Munkeby Frol IL 1:02:13 +4:23 7:20
6 Vegard Jarvis Westergård Varegg Fleridrett 1:02:51 +5:01 7:24
7 Vegard Rønning Huber Hamar OK 1:04:18 +6:28 7:34
8 Knut Aasheim Oppsal Orientering 1:04:57 +7:07 7:39
9 Peter Nordbrøden Halden SK 1:05:59 +8:09 7:46
10 Rein Helle Mårdalen Freidig 1:06:38 +8:48 7:51
11 Sigurd Melsom Fossum IF 1:06:51 +9:01 7:52
12 Henrik Upsal Kristiansand OK 1:08:27 +10:37 8:04
13 Matias Hodne Hanisch Kristiansand OK 1:08:46 +10:56 8:06
14 Steinar Kollerud Lillomarka OL 1:10:04 +12:14 8:15
15 Karl Fremstad Kongsberg OL 1:10:24 +12:34 8:18
16 Dag Blandkjenn Kristiansand OK 1:11:19 +13:29 8:24
17 Krzysztof Rzenca Raumar Orientering 1:12:09 +14:19 8:30
18 Petter Norsted Kildebo Halden SK 1:13:58 +16:08 8:43
19 Jakob Eikner Fana IL 1:14:56 +17:06 8:50
20 Ivar Aukrust Osmoen Nord-Østerdal OK 1:15:10 +17:20 8:51
21 Ivar Jevne Arnesen Hamar OK 1:15:45 +17:55 8:55
22 Ulrik Astrup Arnesen Heming Orientering 1:16:05 +18:15 8:58
23 Are Wigaard Oppsal Orientering 1:16:19 +18:29 8:59
24 Olav Ekrheim Varegg Fleridrett 1:17:25 +19:35 9:07
25 Claus Martinsen Heming Orientering 1:17:51 +20:01 9:10
26 Magnus Sandven Notodden OL 1:17:52 +20:02 9:10
27 Johannes Bakke Aashamar Flosta IL 1:18:05 +20:15 9:12
28 Elias Wiklund Nydalens SK 1:18:11 +20:21 9:13
29 Kristoffer Nygård Haugesund IL Orientering 1:19:18 +21:28 9:21
30 Olav Andreas Remmen OL Trollelg 1:19:49 +21:59 9:24
31 Even Børresen Hamar OK 1:20:23 +22:33 9:28
32 Hallvard Seim Grøvlen OL Trollelg 1:20:25 +22:35 9:28
33 Herman Moe Fet OL 1:20:29 +22:39 9:29
34 Vebjørn Tandberg Nydalens SK 1:21:39 +23:49 9:37
35 Sverre Bang Støeng Hamar OK 1:21:59 +24:09 9:40
36 Anders Krona Haflan OL Tønsberg og Omegn 1:24:13 +26:23 9:55
37 Matias Sølvsberg Noren Hamar OK 1:24:20 +26:30 9:56
38 Håvard Bakke Ringerike OL 1:24:32 +26:42 9:58
39 Magnus Wølneberg IL Tyrving 1:25:43 +27:53 10:06
40 Einar Lofthus Hamar OK 1:26:09 +28:19 10:09
41 Øyvind Wiggen Byåsen IL 1:29:08 +31:18 10:30
42 Herman Kirste Skien OK 1:29:35 +31:45 10:33
43 Henrik Nielsen Solberg Stjørdals-Blink Orientering 1:31:36 +33:46 10:48
44 Peder Fossheim Asplin Gjø-Vard OL 1:32:07 +34:17 10:51
45 Vegard Landsverk Skien OK 1:34:20 +36:30 11:07
46 Einar Lund Kongsberg OL 1:42:01 +44:11 12:01
47 Erlend Andreas Nordbø Modum OL 1:42:27 +44:37 12:04
48 Øyvind Berg Nord-Østerdal OK 1:43:50 +46:00 12:14
49 Sondre Damm TIF Viking 1:52:24 +54:34 13:15
50 Jarle Lysnes Hedrum OL 2:09:01 +1:11:11 15:12
  Einar Moe Tandberg Modum OL diskvalifisert    
  Pål Spone Modum OL diskvalifisert    
  Jørgen Wingerei Porsgrunn OL diskvalifisert    
  Skjalg Hundseid Kamsvåg IL Tyrving diskvalifisert    
  Stian Sundsvik Frol IL diskvalifisert    
  Sondre Lorentzen OK Silsand brutt    
  Endre Aaen Stjørdals-Blink Orientering brutt    
  Elias T. Mølnvik Fossum IF brutt    
  Lasse Simonsen Fredrikstad SK ikke startet    
  Håvard Irgens Fossum IF ikke startet    
  Åsmund Aamodt Resell Nydalens SK ikke startet    
  Oskar Størmer Fossum IF ikke startet    
  Amund Hoel Raumar Orientering ikke startet    
  Brage Jørum Byåsen IL ikke startet    
  Erland Kvisle Asker Skiklubb ikke startet    
  Bjørn André Aaslund Fet OL ikke startet    
  Henrik Eijsink Ås-NMBU Orientering ikke startet    
  Anders Bjørningstad Kristoffersen Larvik OK ikke startet    

H 19-20E

11 000 m, 30 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Borger Melsom Fossum IF 1:15:35   6:52
2 Markus Holter Halden SK 1:16:28 +0:53 6:57
3 Paul Sirum Frol IL 1:17:27 +1:52 7:02
4 Sigur Heggedal Kongsberg OL 1:20:01 +4:26 7:16
5 Sindre Østgulen Deisz Varegg Fleridrett 1:21:49 +6:14 7:26
6 Gaute Friestad Kristiansand OK 1:23:34 +7:59 7:35
7 Anders Felde Olaussen Halden SK 1:24:08 +8:33 7:38
8 Mathias Drage Kongsberg OL 1:24:32 +8:57 7:41
9 Andreas Sølberg OL Trollelg 1:26:30 +10:55 7:51
10 Eivind Høydal Nydalens SK 1:28:06 +12:31 8:00
11 Vegard Ressem Frol IL 1:32:02 +16:27 8:22
12 Magne Jutulstad NTNUI 1:32:08 +16:33 8:22
13 Håvard Myhre Kongsberg OL 1:32:26 +16:51 8:24
14 Jonas Ressem Frol IL 1:32:51 +17:16 8:26
14 Jonas Madslien Bakken Nydalens SK 1:32:51 +17:16 8:26
16 Simen Bordal Ringsaker OK 1:32:56 +17:21 8:26
17 Morten Jørgensen Kristiansand OK 1:33:39 +18:04 8:30
18 Vetle Christiansen Raumar Orientering 1:35:28 +19:53 8:40
19 Olav Vestøl Vegårshei IL 1:38:25 +22:50 8:56
20 Sebastian Torgersen Bækkelagets SK 1:39:00 +23:25 9:00
21 Rasmus Rørholt Theisen NTNUI 1:39:14 +23:39 9:01
22 Jørgen Madslien Nydalens SK 1:41:16 +25:41 9:12
23 Mattis Holt Freidig 1:45:59 +30:24 9:38
24 Sigurd Stenvik Lillomarka OL 1:48:25 +32:50 9:51
25 Lars Henrik Thon IF Sturla 1:49:33 +33:58 9:57
  Sigve Wanvik Krogstadmo Selbu OK diskvalifisert    
  Tord Haflan Nydalens SK brutt    
  Arne Johannes Løkken Flosta IL brutt    
  Jon Nilsen Kristiansand OK brutt    
  Sindre Engzelius Gylver NTNUI brutt    
  Lars Hole Mikalsen Haugesund IL Orientering ikke startet    
  Thomas Schive Bækkelagets SK ikke startet    

H 21-E

15 200 m, 74 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Hans Gunnar Omdal Kristiansand OK 1:33:12   6:07
2 Øystein Sørensen Nydalens SK 1:36:39 +3:27 6:21
3 Gaute Hallan Steiwer Lillomarka OL 1:37:05 +3:53 6:23
4 Ulf Forseth Indgaard Frol IL 1:39:39 +6:27 6:33
5 David Bejbom Järla Orientering 1:39:41 +6:29 6:33
6 Jo Forseth Indgaard Frol IL 1:39:56 +6:44 6:34
7 Erik Andersson Järla Orientering 1:40:29 +7:17 6:36
8 Yngve Skogstad Frol IL 1:40:32 +7:20 6:36
9 Håvard Lucasen Vaajakosken Terä 1:41:18 +8:06 6:39
10 Anders Tiltnes IL Tyrving 1:41:50 +8:38 6:41
11 Eirik Kamstrup Hovind NTNUI 1:42:25 +9:13 6:44
12 Christoph Brandt IL Tyrving 1:43:42 +10:30 6:49
13 Espen Weltzien Järla Orientering 1:44:22 +11:10 6:51
14 Emil Ahlbäck Fossum IF 1:44:56 +11:44 6:54
15 Matthew Speake Lillomarka OL 1:46:07 +12:55 6:58
16 Bojan Blumenstein Halden SK 1:46:24 +13:12 7:00
17 Martin Vister Järla Orientering 1:46:26 +13:14 7:00
18 Sindre Østhagen Fredrikstad SK 1:46:29 +13:17 7:00
19 Vyacheslav Mukhidinov Varegg Fleridrett 1:47:44 +14:32 7:05
20 Espen Fiskum Halden SK 1:48:03 +14:51 7:06
21 Håkon Jarvis Westergård Järla Orientering 1:48:25 +15:13 7:07
22 Vegard Ruttenborg NTNUI 1:48:42 +15:30 7:09
23 Isak Bergset NTNUI 1:49:32 +16:20 7:12
24 Dag Lofthus NTNUI 1:50:06 +16:54 7:14
25 Jonas Sommerstad Juveli Lillomarka OL 1:51:30 +18:18 7:20
26 Hans Petter Mathisen NTNUI 1:51:40 +18:28 7:20
27 Jonatan Rosengren Drake Varegg Fleridrett 1:52:02 +18:50 7:22
27 Sigve Vågsnes Oppsal Orientering 1:52:02 +18:50 7:22
29 Torkil Eide Solstad NTNUI 1:52:44 +19:32 7:25
30 Luis Nogueira De La Muela Kristiansand OK 1:53:09 +19:57 7:26
31 Carl Petter Lyngen Frol IL 1:53:49 +20:37 7:29
32 Stig Alvestad Ganddal IL 1:53:55 +20:43 7:29
33 Kjetil Okkenhaug NTNUI 1:54:34 +21:22 7:32
34 Jim Øystein Nybråten IL Tyrving 1:55:19 +22:07 7:35
35 Martin Hoset NTNUI 1:55:47 +22:35 7:37
36 Daniel Marston Bækkelagets SK 1:56:05 +22:53 7:38
37 Dag Steinar Ragvin Bø OL 1:58:35 +25:23 7:48
38 Sindre Rønning Fossum IF 2:00:02 +26:50 7:53
39 Jørgen Fiskum Frol IL 2:00:57 +27:45 7:57
40 Anders Vister Raumar Orientering 2:01:22 +28:10 7:59
41 Lukasz Charuba Raumar Orientering 2:04:02 +30:50 8:09
42 Sverre Turter Sandvold NTNUI 2:04:28 +31:16 8:11
43 Thomas Nipen IL Tyrving 2:04:38 +31:26 8:11
44 Kristian Vad Halden SK 2:09:05 +35:53 8:29
45 Sverre Waaler Kaas Nydalens SK 2:09:44 +36:32 8:32
46 Petter Marki Erichsen Varegg Fleridrett 2:15:12 +42:00 8:53
47 Håvard Berget NTNUI 2:20:50 +47:38 9:15
48 Ståle Gjelsten NTNUI 2:22:44 +49:32 9:23
49 Håvar Birkeland Stormoen NTNUI 2:23:04 +49:52 9:24
50 Thorstein Wang Lillomarka OL 2:23:29 +50:17 9:26
51 Adrian Opheim NTNUI 2:24:55 +51:43 9:32
52 Jørgen Frøyd Larvik OK 2:31:52 +58:40 9:59
53 Jakob Kalvig Skogan NTNUI 2:34:25 +1:01:13 10:09
54 Alf Johan Walgermo Lima Ganddal IL 2:38:21 +1:05:09 10:25
55 Hallvard Nordbrøden NTNUI 2:47:21 +1:14:09 11:00
  Piotr Paszynski Raumar Orientering diskvalifisert    
  Mikolaj Dutkowski Uks Arkady Raszków diskvalifisert    
  Mathias Stensland Lillevold NTNUI diskvalifisert    
  Jon Aukrust Osmoen NTNUI diskvalifisert    
  Ivar Haugen Kristiansand OK brutt    
  Bjørn Lundanes NTNUI brutt    
  Torbjørn Sagberg IL Tyrving brutt    
  Ivar Lundanes Södertälje-Nykvarn Orientering brutt    
  Anders Bjergaard NTNUI brutt    
  Mats Nordbrøden Järla Orientering brutt    
  Per Melander Often NTNUI brutt    
  Torben Christian Wendler Raumar Orientering brutt    
  Vegard Brun Saga IL Tyrving brutt    
  Halvor Eid Nielsen NTNUI brutt    
  Alasdair Mcleod Lillomarka OL brutt    
  Harri Luchsinger NTNUI brutt    
  Per Harald Havnen Johansen Varegg Fleridrett brutt    
  Simen Aamodt NTNUI brutt    
  Torgeir Nørbech IL Tyrving brutt    
  Håvard Haga Raumar Orientering ikke startet    
  Øivind Thorvald Due Trier Oslostudentenes Ik ikke startet    
  Frode Konst IL Tyrving ikke startet    
  Harald Kalager NTNUI ikke startet    
  Audun Weltzien IL Tyrving ikke startet    
  Øyvind Enger NTNUI ikke startet    
  Bjørn Ekeberg IL Tyrving ikke startet    

H 21-E2

11 900 m, 18 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Olav Johannes Deelstra NTNUI 1:21:46   6:52
2 Christian Riddervold Kahrs Fredrikstad SK 1:23:37 +1:51 7:01
3 Lars Eid Nielsen Nydalens SK 1:27:31 +5:45 7:21
4 Håvard Tveite Ås-NMBU Orientering 1:27:45 +5:59 7:22
5 Leif Størmer Fossum IF 1:32:01 +10:15 7:43
6 Halvor Saunes Nydalens SK 1:32:08 +10:22 7:44
7 Terje Maroni Byåsen IL 1:33:16 +11:30 7:50
8 Erik Gustafsson NTNUI 1:33:44 +11:58 7:52
9 Eirik Watterdal Bækkelagets SK 1:34:37 +12:51 7:57
10 Marius Wikstrøm Ringsaker OK 1:35:34 +13:48 8:01
11 Jon Arve U Engebakken Nord-Østerdal OK 1:47:26 +25:40 9:01
12 Petter Kaarby Nydalens SK 1:50:29 +28:43 9:17
13 Truls Wanvik Krogstadmo Selbu OK 1:51:49 +30:03 9:23
14 Oskar Røen Varegg Fleridrett 1:57:59 +36:13 9:54
15 Ove Antvord Haugereid Løten O-Lag 1:58:52 +37:06 9:59
  Joakim Blix Prestmo Bækkelagets SK diskvalifisert    
  Jostein Nørbech Nydalens SK brutt    
  Klaus Klausen Espedal NTNUI brutt    


******************************

ANDRE KLASSER

 

N-åpen

2 400 m, 91 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
  Herman Lien Backstrøm Halden SK 20:33   8:33  
  Marie Lien Backstrøm Halden SK 23:00   9:35  
  Erlend Bakke Fossum IF 34:08   14:13  
  Mathias Bergan Fet OL 22:09   9:13  
  Malene Berstad Heming Orientering 36:48   15:20  
  Erlend Bjerknes Fagerlid Måren OK 29:28   12:16  
  Vebjørn Blindheim Lillomarka OL 23:53   9:57  
  Inger Anne Braarud Halden SK 34:03   14:11  
  Thea Bratlie Skaukameratene OL 41:06   17:07  
  Julie Brenås Varteig OL 38:46   16:09  
  Gina Brevik Østmarka OK 28:25   11:50  
  Hanna Bystrøm Indre Østfold OK 29:27   12:16  
  Jenny Danevad Fredrikstad SK 27:37   11:30  
  Synne Schei Danevad Ås-NMBU Orientering 27:41   11:32  
  Marius Johannes Dangstorp Skaukameratene OL 17:55   7:27  
  Kristoffer Eckdahl OK Horten 24:00   10:00  
  Marte Eger Kongsberg OL 33:46   14:04  
  Jacob Eylertsen Halden SK 31:55   13:17  
  Frikk Finsrud Asker Skiklubb 26:06   10:52  
  Emilie Flø Lillomarka OL 21:42   9:02  
  Henrik Julian Fontes Årbu Varteig OL 22:13   9:15  
  Ingunn Fossaas Ringerike OL 53:17   22:12  
  Karsten Fossaas Ringerike OL 27:29   11:27  
  Mathilde Fossaas Gimle IF 32:10   13:24  
  Sara Fossaas Ringerike OL 52:29   21:52  
  Tuva Fossaas Gimle IF 52:29   21:52  
  Anne Frøisland Vang OL 39:54   16:37  
  Balder Gammelli-Messel IL Koll 36:16   15:06  
  Sigrid Schmitt Gran Halden SK 28:25   11:50  
  Kaja Grandal IL Tyrving 28:21   11:48  
  Lasse Gulheim Kolbotn og Skimt OL 33:47   14:04  
  Ingvild Gustafsson Kongsberg OL 22:25   9:20  
  Nora Christine Hansen Røyken OL 24:23   10:09  
  Hanne Wærp Hauge Nydalens SK 26:28   11:01  
  Maren Henriksen Halden SK 24:13   10:05  
  Ingrid Pedersen Holmskau Trøsken IL 41:46   17:24  
  Mathias Pedersen Holmskau Trøsken IL 35:36   14:50  
  Signe Holo Fossum IF 24:19   10:07  
  Sindre Huneide Sarpsborg OL 27:08   11:18  
  Emil Husebye Aamodt Fredrikstad SK 37:24   15:35  
  Malin Husebye Aamodt Fredrikstad SK 51:06   21:17  
  Ellen Margrete Stubban Hygen Østmarka OK 28:27   11:51  
  Einar Jigarp NOTEAM 20:25   8:30  
  Emilie Johansen Sandefjord OK 27:07   11:17  
  Simen Johansen Måren OK 28:31   11:52  
  Tore Herman Kirkebøen Halden SK 21:33   8:58  
  Helene Krokfoss Østmarka OK 24:04   10:01  
  Henriette Krokfoss Østmarka OK 28:25   11:50  
  Helle Marie Kvalheim Halden SK 20:51   8:41  
  Helene Langvik Stang Trøsken IL 39:58   16:39  
  Ingrid Lesteberg Kongsberg OL 39:34   16:29  
  Håkon Lillegraven Langsæter Trøsken IL 35:15   14:41  
  Marthe Lillegraven Langsæter Trøsken IL 34:27   14:21  
  Mathias Linløkken Østmarka OK 28:13   11:45  
  Even Lund Ringerike OL 44:49   18:40  
  Anette Jauhojärvi Markussen Asker Skiklubb 47:42   19:52  
  Sara Martini Asker Skiklubb 24:18   10:07  
  Malene Moe Gimle IF 43:17   18:02  
  Stian Myrseth Sarpsborg OL 34:28   14:21  
  Ida Smeland Nygårdseter Vegårshei IL 38:10   15:54  
  Gaute Nysæter Skien OK 23:46   9:54  
  Hermine Dirro Odden Måren OK 1:02:41   26:07  
  Jonas Olauusen Halden SK 21:19   8:52  
  Emma Helene Olsen Halden SK 21:26   8:55  
  Guro Ottesen Fredrikstad SK 57:44   24:03  
  Reno Pape Konnerud IL 18:58   7:54  
  Audun Pettersen Nordby Fredrikstad SK 37:27   15:36  
  Sondre Puck Nydalens SK 24:48   10:20  
  Mari Ovidia Ranestad Hamar OK 29:36   12:20  
  Sander Ravndal Johnsen Arnadal IL 17:00   7:05  
  Elise Renard Kongsberg OL 33:09   13:48  
  Martin Ringdal Sarpsborg OL 25:00   10:25  
  Margrethe Roum Ringerike OL 35:39   14:51  
  Emilie Rutle Nittedal OL 44:25   18:30  
  Synne Sandven Notodden OL 18:42   7:47  
  Sverre Sandvik Halden SK 31:54   13:17  
  Marie Scheele Nydalens SK 24:44   10:18  
  Vegar Skinne Skaukameratene OL 20:19   8:27  
  Ask Skirdal Sarpsborg OL 34:24   14:20  
  Hedda Slang-Sundsetvik Halden SK 33:51   14:06  
  Kristian Staubo NOTEAM 44:43   18:37  
  Håkon Sæl Steen Fossum IF 29:47   12:24  
  Jon Strand Kongsberg OL 33:47   14:04  
  Jørgen Sørgård Ringerike OL 18:06   7:32  
  Minna Sofie Wingstedt Halden SK 34:00   14:10  
  Ville Emil Wingstedt Halden SK 46:09   19:13  
  Astrid Juli Ytterbø Asker Skiklubb 31:35   13:09  
  Ask Eriksen Halden SK diskvalifisert      
  Ada Helene Foss Gulliksen Skaukameratene OL diskvalifisert      
  Silje Huneide Sarpsborg OL brutt      
  Mia Ringdal Sarpsborg OL brutt      
  Ragnhild Øfsthus Gravir Asker Skiklubb ikke startet      
  Andreas Daniel Holmboe IL Tyrving ikke startet      
  Astrid Juli Ytterbø Asker Skiklubb ikke startet      

D -10

2 330 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
  Mathea Gløersen OL Tønsberg og omegn 15:39   6:43  
  Nora Arentz Hagen Sandefjord OK 47:59   20:35  
  Vida Helland-Hansen IL Tyrving 27:13   11:40  
  Linnea Holst IL Tyrving 20:01   8:35  
  Marie Kvarme Røyken OL 20:16   8:41  
  Josefin Eylertsen Halden SK diskvalifisert      
  Anne Frøisland Vang OL ikke startet      
  Ingrid Pedersen Holmskau Trøsken IL ikke startet      

D 11-12

2 850 m, 27 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Marte Madslien Bakken Nydalens SK 22:50   8:00  
2 Kristine Kravdal Gjø-Vard OL 23:47 +0:57 8:20  
3 Kristin Melby Jacobsen Lardal OL 25:35 +2:45 8:58  
4 Mathilde Sæter Flesseberg Kongsberg OL 25:37 +2:47 8:59  
5 Oda Scheele Nydalens SK 25:56 +3:06 9:05  
6 Ina Martini Asker Skiklubb 26:46 +3:56 9:23  
7 Pia Young Vik Nydalens SK 27:38 +4:48 9:41  
8 Alexandra Linløkken Østmarka OK 29:10 +6:20 10:14  
9 Åsne Haavengen Kongsberg OL 30:05 +7:15 10:33  
10 Marieluise Schmitt Gran Halden SK 30:46 +7:56 10:47  
11 Ida Kristine Nordvik Asker Skiklubb 31:52 +9:02 11:10  
12 Hedda Sofie Irgens Bodø og Omegn IF Orientering 32:39 +9:49 11:27  
13 Ea Lunøe Nydalens SK 32:47 +9:57 11:30  
14 Iris Holst IL Tyrving 32:50 +10:00 11:31  
15 Ingrid Blindheim Lillomarka OL 34:01 +11:11 11:56  
16 Ingrid Kristine Hansen Sarpsborg OL 34:12 +11:22 12:00  
17 Sofie Bergstrøm Halden SK 36:02 +13:12 12:38  
18 Adine Ingesen Sarpsborg OL 36:53 +14:03 12:56  
19 Iselin Sørensen IF Sturla 36:55 +14:05 12:57  
20 Anna Nærby Skaukameratene OL 40:46 +17:56 14:18  
21 Ingrid Marie Stubban Hygen Østmarka OK 42:59 +20:09 15:04  
22 Konstanse Moholth Kongsberg OL 44:12 +21:22 15:30  
23 Netta Bar-Nathan Lillomarka OL 47:24 +24:34 16:37  
24 Alexandra Angvoll Fredrikstad SK 56:59 +34:09 19:59  
25 Elise Wærp Hauge Nydalens SK 1:11:59 +49:09 25:15  
  Anna Singsdal Gimle IF diskvalifisert      
  Johanna Sofie Longfjeld Modum OL brutt      
  Silje Slungaard IL Tyrving ikke startet      
  Juni Braseth Gimle IF ikke startet      
  Petra Hoveid Asker Skiklubb ikke startet      

D 11-12N

2 350 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Oda Vaagen Paulsen Notodden OL 19:41   8:22  
2 Ragnhild Mathea Helmersen Fet OL 21:59 +2:18 9:21  
3 Nora Marie Enerhaugen Ringerike OL 22:29 +2:48 9:34  
4 Ella Berstad Heming Orientering 23:34 +3:53 10:01  
5 Ingeborg Klevjer Ringerike OL 24:17 +4:36 10:20  
6 Ada Bratlie Skaukameratene OL 27:48 +8:07 11:49  
7 Selma Færden Kolbotn og Skimt OL 32:50 +13:09 13:58  
8 Noor Dirro Måren OK 33:39 +13:58 14:19  
9 Andrea Hildebrand Rogndokken Fet OL 49:56 +30:15 21:14  

D 13-16C

3 540 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Torill Oldernes Lillomarka OL 53:46   15:11  
2 Maren Foss Gulliksen Skaukameratene OL 56:55 +3:09 16:04  
3 Jenny Foss Gulliksen Skaukameratene OL 57:18 +3:32 16:11  
4 Ida Bolette Enerhaugen Ringerike OL 1:03:44 +9:58 18:00  
5 Bjørg Synnøve Nigardsøy Fredrikstad SK 1:06:33 +12:47 18:47  
  Gea Øiseth Bedin Indre Østfold OK diskvalifisert      
  Anna Austad Sveen Raumar Orientering diskvalifisert      
  Thea Feiring Haltia IL Tyrving brutt      
  Ida Aurebekk Torridal IL ikke startet      
  Jorid Nandrup Nielsen Indre Østfold OK ikke startet      
  Amanda Skyttersæter Saugerud Konnerud IL ikke startet      
  Fride Sørensen IF Sturla ikke startet      

D 13-16N

2 350 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Ingrid Vaagen Paulsen Notodden OL 17:02   7:14  
2 Thea Land Konnerud IL 19:58 +2:56 8:29  
3 Andrine Bergan Fet OL 20:10 +3:08 8:34  
4 Emilie Støren Bø OL 25:12 +8:10 10:43  
  Maiken Ellingsen Hamar OK ikke startet      

D 17-AK

4 950 m, 20 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Gitte Bromander Fredrikstad SK 46:16   9:20  
2 Anne Marie Bleken Bækkelagets SK 49:31 +3:15 10:00  
3 Lene Godager Kaas Bækkelagets SK 53:03 +6:47 10:43  
4 Marianne Riddervold Kahrs Fredrikstad SK 54:34 +8:18 11:01  
5 Marthe Gløersen OL Tønsberg og omegn 55:12 +8:56 11:09  
6 Marit Wenseth Kure Bø OL 1:02:33 +16:17 12:38  
7 Solveig Sletner Røyken OL 1:02:45 +16:29 12:40  
8 Maren Kaarby Nydalens SK 1:04:01 +17:45 12:55  
9 Ida Katrine Børstad Thoresen NTNUI 1:05:06 +18:50 13:09  
10 Tina Hæren Trøsken IL 1:08:43 +22:27 13:52  
11 Elin Ekeberg IL Tyrving 1:08:49 +22:33 13:54  
12 Ann Helen Aabogen Haugaard Skaukameratene OL 1:08:52 +22:36 13:54  
13 Mari Flatekval Oppsal Orientering 1:21:28 +35:12 16:27  
14 Hedda Vomen Nittedal OL 1:21:47 +35:31 16:31  
15 Nora Skyttersæter Saugerud Konnerud IL 1:27:20 +41:04 17:38  
16 Marita Lilja Grønhovd Modum OL 1:29:12 +42:56 18:01  
17 Kristin Grimsrud Skaukameratene OL 1:38:17 +52:01 19:51  
18 Line Klyve Oppsal Orientering 1:39:02 +52:46 20:00  
  Maria Dahl Fosby Gimle IF diskvalifisert      
  Jenny Braseth Gimle IF brutt      
  Kristin Sletner Røyken OL ikke startet      
  Elise Stordal OL Tønsberg og omegn ikke startet      

D 17-C

3 540 m, 30 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Ann-Karin Lesteberg Kongsberg OL 38:30   10:52  
2 Anett Wallin IL Tyrving 40:47 +2:17 11:31  
3 Tone Gammelsæter Porsgrunn OL 46:29 +7:59 13:07  
4 Elin Gravningen Stokke IL 47:04 +8:34 13:17  
5 Hilde Poppe Fredrikstad SK 48:08 +9:38 13:35  
6 Gro Vaagen Notodden OL 49:29 +10:59 13:58  
7 Sølvi Skilbrei Martini Asker Skiklubb 50:40 +12:10 14:18  
8 Linn-Mari Kaspersen Trøsken IL 51:14 +12:44 14:28  
9 Kristin Sletner Røyken OL 52:06 +13:36 14:43  
10 Helle Hundseid IL Tyrving 52:37 +14:07 14:51  
11 Ellen Gustafsson Kongsberg OL 55:50 +17:20 15:46  
12 Lene Flesseberg Kongsberg OL 56:25 +17:55 15:56  
13 Yvonne Svendsen IL Tyrving 59:48 +21:18 16:53  
14 Tone Sølie Lysnes Hedrum OL 1:01:48 +23:18 17:27  
15 Ingrid Byfuglien Synnfjell OK 1:02:46 +24:16 17:43  
16 Astrid Rutle Nittedal OL 1:03:39 +25:09 17:58  
17 Annemarie Ranvik Konnerud IL 1:04:56 +26:26 18:20  
18 Kathrine Tollehaug Eiker OL 1:05:01 +26:31 18:21  
19 Torill Hynne Fjære Hedrum OL 1:07:17 +28:47 19:00  
20 Gunhild Myhr Asker Skiklubb 1:07:39 +29:09 19:06  
21 Gøril Lucasen-Poppe Fredrikstad SK 1:12:49 +34:19 20:34  
22 Stine Austad Raumar Orientering 1:14:20 +35:50 20:59  
23 Cecilie Bergan Fet OL 1:16:19 +37:49 21:33  
24 Elin Roum Ringerike OL 1:16:37 +38:07 21:38  
25 Marit Helene Øderud Fredrikstad SK 1:49:39 +1:11:09 30:58  
26 Else Stordal OL Tønsberg og omegn 1:58:04 +1:19:34 33:21  
27 Inger Kammerud Ringerike OL 2:02:12 +1:23:42 34:31  
28 Linda Fredh Hamar OK 2:29:46 +1:51:16 42:18  
  Mariann Staubo NOTEAM diskvalifisert      
  Karin Synnøve Lund Ringerike OL brutt      
  Ingrid Robøle Hamar OK ikke startet      

D 17-N

2 350 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Toril Berg-Domaas Kolbotn og Skimt OL 24:14   10:18  
2 Lill Birkelund Porsgrunn OL 30:32 +6:18 12:59  
3 Mona Dalegård Løken Kongsberg OL 30:36 +6:22 13:01  

D 21-

6 190 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Josefin Persson Järla Orientering 58:41   9:28  
2 Tone E Lye IL Tyrving 1:01:38 +2:57 9:57  
3 Celine Renard Kongsberg OL 1:06:34 +7:53 10:45  
4 Guro Harstad West Anglian Orienteering Club 1:09:01 +10:20 11:08  
5 Karoline Dahl Fosby NTNUI 1:11:41 +13:00 11:34  
6 Ida Hope Oslostudentenes IK 1:12:42 +14:01 11:44  
7 Ida Svanberg Røyken OL 1:16:59 +18:18 12:26  
8 Malmberg Jenny-Ann IL Tyrving 1:25:16 +26:35 13:46  
9 Hanne Maria Vister Oslostudentenes IK 1:44:30 +45:49 16:52  

D 35-

5 440 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Anne Sofie Klavestad Fredrikstad SK 56:10   10:19  
2 Astrid Kravdal Gjø-Vard OL 58:27 +2:17 10:44  
3 Kari Strand Lierbygda OL 1:01:38 +5:28 11:19  
4 Mila Zaharinova Oppsal Orientering 1:03:24 +7:14 11:39  
5 Kari Strand Kongsberg OL 1:05:42 +9:32 12:04  
6 Monica Berglund Ringerike OL 1:07:09 +10:59 12:20  
  Peichi Chuang Oslostudentenes IK diskvalifisert      

D 40-

5 040 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Birgitte Husebye Fredrikstad SK 40:11   7:58  
2 Berit Sofie Wiklund Nydalens SK 43:05 +2:54 8:32  
3 Line Nybakken Ås-NMBU Orientering 55:41 +15:30 11:02  
4 Audrun Utskarpen Oslostudentenes IK 55:51 +15:40 11:04  
5 Ingvild Eckdahl OK Horten 58:01 +17:50 11:30  
6 Anne Guro Nøkleby Ringerike OL 58:28 +18:17 11:36  
7 Line Skjevik Arnevik Ringerike OL 1:00:45 +20:34 12:03  
8 Linda M. Torper Bystrøm Indre Østfold OK 1:02:57 +22:46 12:29  
9 Else Kari Scheele Nydalens SK 1:09:30 +29:19 13:47  
10 Sara Mathisen Porsgrunn OL 1:10:38 +30:27 14:00  
11 Paula Berstad Heming Orientering 1:13:41 +33:30 14:37  
12 Kristin Eger Kongsberg OL 1:17:56 +37:45 15:27  
13 Katrine Bakke Fossum IF 1:24:17 +44:06 16:43  
14 Lenka Westin Porsgrunn OL 1:24:56 +44:45 16:51  

D 45-

5 040 m, 42 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Anne-Lene Bakken Ulseth Nydalens SK 44:37   8:51  
2 Maria Jonsson Nydalens SK 45:33 +0:56 9:02  
3 Signe Astrup Arnesen Heming Orientering 47:13 +2:36 9:22  
4 Ingrid Kvistad Kongsberg OL 47:45 +3:08 9:28  
5 Hege Feiring IL Tyrving 49:32 +4:55 9:49  
6 Torunn Ø. Jensen Ringerike OL 49:41 +5:04 9:51  
7 Heli Marjoma Stigsökarna 49:47 +5:10 9:52  
7 Isa Heggedal Konnerud IL 49:47 +5:10 9:52  
9 Alix Young Vik Nydalens SK 50:38 +6:01 10:02  
10 Kari Madslien Nydalens SK 50:41 +6:04 10:03  
11 Hilda Øfsthus Asker Skiklubb 51:05 +6:28 10:08  
12 Trine Olaussen Fredrikstad SK 51:27 +6:50 10:12  
13 Marianne Njåstein IL Tyrving 51:29 +6:52 10:12  
14 Beth Nicolaysen Kongsberg OL 51:32 +6:55 10:13  
15 Anne Marit Bordal Ringsaker OK 52:43 +8:06 10:27  
16 Anita Sørensen Drage Kongsberg OL 52:44 +8:07 10:27  
17 Kirsti Kringhaug Ringerike OL 52:58 +8:21 10:30  
18 Sigrun Hernes Ytterbø Asker Skiklubb 53:00 +8:23 10:30  
19 Kjersti Holt Hanssen Måren OK 53:30 +8:53 10:36  
20 Anne Marit Bjergaard Nydalens SK 54:59 +10:22 10:54  
21 Marit B. Eithun Nittedal OL 55:18 +10:41 10:58  
22 Kristin Sandven Notodden OL 56:45 +12:08 11:15  
23 Ingrid Eide Rapp Raumar Orientering 56:46 +12:09 11:15  
24 Hilde Vassend Porsgrunn OL 56:49 +12:12 11:16  
25 Arnhild U. Bråten Vegårshei IL 57:24 +12:47 11:23  
26 Mette Eline Heimstad Ringerike OL 1:00:15 +15:38 11:57  
27 Anne Madslien Nydalens SK 1:00:34 +15:57 12:01  
28 Marit Egner Asker Skiklubb 1:01:51 +17:14 12:16  
29 Ida Syversen Røyken OL 1:02:07 +17:30 12:19  
30 Nora Skauen IL Tyrving 1:03:20 +18:43 12:33  
31 Trine Oldernes Lillomarka OL 1:06:14 +21:37 13:08  
32 Aud Ellen Brevik IF Sturla 1:06:34 +21:57 13:12  
33 Stine Arntzen Sandefjord OK 1:08:25 +23:48 13:34  
34 Anne Kristine Norderud IL Tyrving 1:12:32 +27:55 14:23  
35 Eli Bonden Kjørsvik Kongsberg OL 1:13:38 +29:01 14:36  
36 Barbara Willkommen Eiken Kongsberg OL 1:18:00 +33:23 15:28  
37 Maria Torgersen Bækkelagets SK 1:24:11 +39:34 16:42  
38 Marit Nandrup Pettersen Indre Østfold OK 1:25:05 +40:28 16:52  
39 Ina Cecilie Landro Konnerud IL 1:34:21 +49:44 18:43  
40 Heidi Ravndal Johnsen Arnadal IL 1:42:42 +58:05 20:22  
41 Kathrine Lunøe Nydalens SK 2:08:01 +1:23:24 25:24  
  Torill Vister Indre Østfold OK diskvalifisert      
  Charlotte Olsen Nydalens SK ikke startet      
  Else Grandal IL Tyrving ikke startet      
  Gry Ahlsand Nydalens SK ikke startet      
  Ingrid T. Rolfsen Haugmo Heming Orientering ikke startet      
  Synnøve Lyssand Sandberg Nydalens SK ikke startet      
  Eva Lill Kvisle Asker Skiklubb ikke startet      

D 50-

4 550 m, 30 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Kjersti Rønning Hamar OK 39:00   8:34  
2 Kari Christiansen Sandefjord OK 40:01 +1:01 8:47  
3 Bente Line Skaukameratene OL 46:19 +7:19 10:10  
4 Grethe K. Løvald Asker Skiklubb 47:04 +8:04 10:20  
5 Unn Hilde Heggedal Kongsberg OL 49:58 +10:58 10:58  
6 Hilde Storløkken Kongsberg OL 50:23 +11:23 11:04  
7 Ann Katrin Olsen Asker Skiklubb 50:48 +11:48 11:09  
8 May Bente Brurberg Ås-NMBU Orientering 51:15 +12:15 11:15  
9 Anne Berit Eid Nydalens SK 52:54 +13:54 11:37  
10 Anne C Turter Nydalens SK 53:52 +14:52 11:50  
11 Torun Dyrkorn Eiker OL 54:22 +15:22 11:56  
12 Else Grandal IL Tyrving 54:29 +15:29 11:58  
13 Runa Skyttersæter Heming Orientering 55:31 +16:31 12:12  
14 Bente Landmark Fossum IF 57:49 +18:49 12:42  
15 Kristin Tandberg Asker Skiklubb 57:51 +18:51 12:42  
16 Margrete Engzelius Asker Skiklubb 59:42 +20:42 13:07  
17 Kjersti Skantze IL Tyrving 59:59 +20:59 13:10  
18 Ingrid Opsahl Bredesen Fossum IF 1:00:12 +21:12 13:13  
19 Turid Arnesen Byåsen IL 1:06:20 +27:20 14:34  
20 Kari Smeby Kongsberg OL 1:06:39 +27:39 14:38  
21 Åshild Bergstøl Kongsberg OL 1:07:35 +28:35 14:51  
22 Kristin Dahl Sandefjord OK 1:10:32 +31:32 15:30  
23 Grete Berntsen Måren OK 1:12:26 +33:26 15:55  
24 Elisabeth Hetlevik Kongsberg OL 1:12:43 +33:43 15:58  
25 Helen Margrethe Schjelderup Nord-Østerdal OK 1:12:47 +33:47 15:59  
26 Unni Rye Asker Skiklubb 1:13:49 +34:49 16:13  
27 Turid Vongraven Skien OK 1:17:03 +38:03 16:56  
28 Eva Syversen Røyken OL 1:23:29 +44:29 18:20  
29 Marit Sophie Berger Raumar Orientering 1:26:26 +47:26 18:59  
30 Tove Evensen Mathisen Porsgrunn OL 1:55:19 +1:16:19 25:20  
  Kristin Fleisje Nittedal OL ikke startet      
  Åshild Stuve Strandlie Gjø-Vard OL ikke startet      
  Solveig Sikkeland IL Tyrving ikke startet      

D 55-

3 660 m, 24 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Grete Hovi Skien OK 35:49   9:47  
2 Gunhild Hennum Lierbygda OL 36:15 +0:26 9:54  
3 Wenche Hultgreen IL Tyrving 38:46 +2:57 10:35  
4 Sirpa Lilja Modum OL 38:56 +3:07 10:38  
5 Elisabet Öström OK Tyr 39:22 +3:33 10:45  
6 Mette Hallén Nydalens SK 40:54 +5:05 11:10  
7 Heidi Falck IL Tyrving 41:01 +5:12 11:12  
8 Ragnhild Elsrud Hultgreen Ringerike OL 41:15 +5:26 11:16  
9 Sidsel Nørstebø IL Tyrving 41:18 +5:29 11:17  
10 Berit Danielsen IL Tyrving 41:56 +6:07 11:27  
11 Berit Berge IL Tyrving 42:43 +6:54 11:40  
12 Liv Inger Prangerød Tistedalen FL 42:59 +7:10 11:44  
13 Mona Bugge Haug OL Vallset/Stange 43:14 +7:25 11:48