Resultater Norgescup Mellomdistanse 2019



Resultater Norgescup, mellomdistanse
Bjugn, Trøndelag - 11. mai 2019

Arrangementstype: Orientering

D 17-18 E

3 200 m, 30 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jenny Baklid Konnerud IL 24.05   7.31
2 Janne Tjørhom Aasheim Ganddal IL 24.55 +0.50 7.47
3 Oda Scheele Nydalens SK 25.54 +1.49 8.05
4 Marie Liland Nydalens SK 26.09 +2.04 8.10
5 Frida Haugskott OL Trollelg 26.51 +2.46 8.23
6 Tale Strand Kongsberg OL 27.05 +3.00 8.27
7 Ane Sofie Krogh Oppsal Orientering 27.18 +3.13 8.31
8 Maya Jones Arnesen Heming Orientering 27.20 +3.15 8.32
9 Mina Jørgensen Tyrving IL 27.50 +3.45 8.41
10 Andrea Ranvik Konnerud IL 28.07 +4.02 8.47
11 Hanna Eckhardt Andersen Heming Orientering 28.10 +4.05 8.48
12 Malene Teresia Jebsen Heming Orientering 28.59 +4.54 9.03
13 Kaja Samuelsen Skiri Bodø og Omegn IF Orientering 29.14 +5.09 9.08
14 Christiane Ruud Bøckman Kristiansand OK 29.23 +5.18 9.10
15 Karen Hoel Jomaas Fossum IF 29.27 +5.22 9.12
16 Kristine Eide Rapp Raumar Orientering 29.54 +5.49 9.20
17 Kristine Kravdal Gjø-Vard OL 29.57 +5.52 9.21
18 Sara Nystrøm Olsen Stavanger Orienteringsklubb 30.01 +5.56 9.22
19 Anna Øfsthus Gravir Asker Skiklubb 30.04 +5.59 9.23
20 Malin Hauge Hisøy OK 30.29 +6.24 9.31
21 Oda Isnes Tyse Eiker OL 31.36 +7.31 9.52
22 Live Østvold Heming Orientering 31.39 +7.34 9.53
23 Ingvild Langeggen Kongsberg OL 31.47 +7.42 9.55
24 Anniken Ranvik Konnerud IL 32.08 +8.03 10.02
25 Tora Aasheim Nymark Varegg Fleridrett 32.33 +8.28 10.10
26 Stella Holmboe Tyrving IL 34.19 +10.14 10.43
27 Marie Lindløv Jensen OK Moss 34.48 +10.43 10.52
28 Hanne Helmine Rogstad Nidarøst OK 40.57 +16.52 12.47
29 Ingrid Lund Hovden Tyrving IL 48.27 +24.22 15.08
  Iris Holst Tyrving IL diskvalifisert    
  Solveig Moen Letmolie Eiker OL ikke startet    

D 19-20 E

3 600 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anine Lome Hamar OK 25.40   7.07
2 Ane Dyrkorn NTNUI 25.57 +0.17 7.12
3 Pernille Katla Fossum IF 26.21 +0.41 7.19
4 Synne Strand Asker Skiklubb 27.28 +1.48 7.37
5 Thea Dyrkorn NTNUI 28.57 +3.17 8.02
6 Hanne Vassend Porsgrunn OL 29.04 +3.24 8.04
7 Hedda Raadal Bjørlo Halden SK 29.16 +3.36 8.07
8 Ane Nielsen Solberg NTNUI 29.59 +4.19 8.19
9 Signe Bredholt Jørgensen NTNUI 30.05 +4.25 8.21
10 Sigrid Vehus Skjerve Verdal OK 30.53 +5.13 8.34
11 Johanne Bratland Tjernshaugen OK Moss 31.27 +5.47 8.44
12 Rikke Blakkestad Ingesen Fossum IF 40.57 +15.17 11.22
  Ragnhild Eide Byåsen IL ikke startet    
  Vera Melkild Freidig ikke startet    
  Aurora Gjølsjø OK Moss ikke startet    
  Ingrid G. Kvålsgard Fossum IF ikke startet    

D 21- E

5 000 m, 21 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ingeborg Eide Byåsen IL 34.16   6.51
2 Ingrid Lundanes NTNUI 35.11 +0.55 7.02
3 Karen Oline Kolstad NTNUI 37.04 +2.48 7.24
4 Anna Ulvensøen NTNUI 37.45 +3.29 7.33
5 Hanne Sandstad Freidig 38.19 +4.03 7.39
6 Malin Sandstad NTNUI 39.42 +5.26 7.56
7 Eirin Svanøe-Hafstad Frol IL 39.54 +5.38 7.58
8 Emilie Westli Andersen Løten o-lag 40.15 +5.59 8.03
9 Ragnhild Hjermstad Fossum IF 40.30 +6.14 8.06
10 Marion Huber Nydalens SK 41.19 +7.03 8.15
11 Tilla Farnes Hennum NTNUI 41.41 +7.25 8.20
12 Triin Jäädmaa NTNUI 42.14 +7.58 8.26
13 Åsne Skram Trømborg NTNUI 42.15 +7.59 8.27
14 Elin Granstedt NTNUI 44.28 +10.12 8.53
15 Margrethe Wisløff NTNUI 45.06 +10.50 9.01
16 Evine Westli Andersen Løten o-lag 46.00 +11.44 9.12
17 Isabel Donner NTNUI 46.10 +11.54 9.14
18 Line Sølberg IL Leik 46.52 +12.36 9.22
19 Martine Åstebøl Frol IL 48.25 +14.09 9.41
20 Marte Hoff Hagen NTNUI 50.22 +16.06 10.04
21 Solveig Blindheim NTNUI 52.13 +17.57 10.26
  Oda Wennemo Byåsen IL ikke startet    
  Ingrid Gulbrandsen NTNUI ikke startet    

H 17-18 E

3 600 m, 46 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Vegard Kittilsen Freidig 20.27   5.40
2 Halvor Tørnqvist Halden Nydalens SK 21.08 +0.41 5.52
3 Tobias Alstad Frol IL 21.14 +0.47 5.53
4 Sigurd Paulsen Vie Haugesund IL Orientering 21.19 +0.52 5.55
5 Lars Young Vik Nydalens SK 21.23 +0.56 5.56
6 Clemens Sundby Øxnevad Ganddal IL 21.38 +1.11 6.00
7 Felix Finsrud Asker Skiklubb 21.40 +1.13 6.01
8 Anders Vestøl Vegårshei IL 21.56 +1.29 6.05
9 Kornelius Kriszat-Løvfald Nydalens SK 22.06 +1.39 6.08
10 Magnus Eide-Fredriksen Heming Orientering 22.39 +2.12 6.17
11 Jonas Grønli Freidig 22.40 +2.13 6.17
12 Cornelius Bjørk Sandefjord OK 22.48 +2.21 6.20
13 Marius Bakke Fossum IF 22.53 +2.26 6.21
14 Jonatan Graversen IL BUL-Tromsø 23.06 +2.39 6.25
15 Simen Spets Storhov Freidig 23.10 +2.43 6.26
16 Nils Tveite Ås-NMBU Orientering 23.12 +2.45 6.26
17 Mikkel Holt Freidig 23.43 +3.16 6.35
18 Vetle Drage Kongsberg OL 24.02 +3.35 6.40
19 Sivert Møklegård Pihl IK Grane Arendal Orientering 24.09 +3.42 6.42
20 Fredrik Vehus Skjerve Verdal OK 24.19 +3.52 6.45
21 Ådne Skjærstein Tyrving IL 24.47 +4.20 6.53
22 Lars Sandstad Freidig 24.49 +4.22 6.53
23 Sondre Zahl Hagen Fossum IF 24.50 +4.23 6.53
24 Sondre Ytterbø Asker Skiklubb 25.01 +4.34 6.56
25 Kristian Østermann Heming Orientering 25.12 +4.45 7.00
26 Eivind Berner Myhre Fossum IF 25.16 +4.49 7.01
27 Erik Bohne Varegg Fleridrett 25.22 +4.55 7.02
27 Rolf Trygve Haug Kongsberg OL 25.22 +4.55 7.02
29 Mikkel Katla Fossum IF 25.53 +5.26 7.11
30 Jørgen Schjølberg Tynset IF 26.02 +5.35 7.13
31 Tobias Rødde Ganddal IL 26.13 +5.46 7.16
32 Petter Liabakk Eriksen Byåsen IL 26.14 +5.47 7.17
33 Øistein Fagerli Næss Raumar Orientering 26.22 +5.55 7.19
34 Håvard Veie OK Skøynar 26.24 +5.57 7.20
35 Markus Andreas Breivold Ganddal IL 26.49 +6.22 7.26
36 Jakob Hjelseth OL Tønsberg og omegn 26.51 +6.24 7.27
37 Gaute Fosstveit Raumar Orientering 27.03 +6.36 7.30
38 Anders Horvei Raumar Orientering 28.16 +7.49 7.51
39 Eskil Frischknecht Alta OL 28.41 +8.14 7.58
40 Håkon Sæternes Byåsen IL 29.41 +9.14 8.14
41 August Syrdal Øen Heming Orientering 29.58 +9.31 8.19
42 Christopher Ladim OK Moss 30.25 +9.58 8.26
43 Hallvar Hallan OK Skøynar 31.27 +11.00 8.44
44 Olav Kristian Lund Kongsberg OL 34.35 +14.08 9.36
  Henrik Belbo Steinkjer OK diskvalifisert    
  Johannes Langaas Nidarøst OK diskvalifisert    
  Jo Even Kolstad Freidig ikke startet    

H 19-20 E

4 000 m, 23 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kasper Fosser Heming Orientering 20.23   5.05
2 Jørgen Baklid Konnerud IL 21.05 +0.42 5.16
3 Lukas Liland Nydalens SK 21.44 +1.21 5.26
4 Mats Eidsmo Freidig 22.53 +2.30 5.43
5 Styrk Hundseid Kamsvåg Tyrving IL 23.26 +3.03 5.51
6 Øyvind Hjermstad Fossum IF 23.44 +3.21 5.56
7 Sebastian Daland Kristiansand OK 23.46 +3.23 5.56
8 Sindre R Holt Hedrum OL 23.48 +3.25 5.57
9 Erling Hjermstad Fossum IF 23.50 +3.27 5.57
10 Anders Haugskott OL Trollelg 23.58 +3.35 5.59
11 Aslak Heimdal Konnerud IL 24.03 +3.40 6.00
12 Johan Christie Ørke Stavanger Orienteringsklubb 24.36 +4.13 6.09
13 Jens Johan Brekke Lillomarka OL 24.56 +4.33 6.14
14 Elias Skjolden Sørensen Lillomarka OL 25.02 +4.39 6.15
15 Rasmus Mathisen Porsgrunn OL 25.26 +5.03 6.21
15 Sander Arntzen Asker Skiklubb 25.26 +5.03 6.21
17 August Asheim Birkeland NTNUI 25.28 +5.05 6.22
18 Kristian Fredrik Lynum Freidig 27.22 +6.59 6.50
19 Jostein Svaland Dale Vang OL 27.43 +7.20 6.55
20 Alexander Repstad Storemyr Porsgrunn OL 29.27 +9.04 7.21
21 Mathias Hermstad Freidig 30.01 +9.38 7.30
  Ole Jørgen Bogen Arenth NTNUI diskvalifisert    
  Even Lindaas Vang OL diskvalifisert    
  Oskar Spets Storhov Freidig ikke startet    

H 21- E

6 100 m, 57 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Yngve Skogstad Frol IL 33.35   5.30
2 Audun Heimdal NTNUI 33.46 +0.11 5.32
3 Dag Blandkjenn Kristiansand OK 34.18 +0.43 5.37
4 Håvard Sandstad Eidsmo Freidig 34.53 +1.18 5.43
5 Emil Granqvist NTNUI 35.45 +2.10 5.51
6 Håvard Haga Nydalens SK 36.02 +2.27 5.54
7 Eirik Langedal Breivik NTNUI 36.05 +2.30 5.54
8 Oskar Andrén IL Leik 36.11 +2.36 5.55
9 Hans Petter Mathisen Fredrikstad SK 36.16 +2.41 5.56
10 Rasmus Rørholt Theisen NTNUI 36.25 +2.50 5.58
11 Andreas Sølberg IL Leik 36.31 +2.56 5.59
12 Vegard Jarvis Westergård NTNUI 36.51 +3.16 6.02
13 Ulf Forseth Indgaard Frol IL 37.10 +3.35 6.05
13 Elias T. Mølnvik NTNUI 37.10 +3.35 6.05
15 Marius Pytten NTNUI 37.22 +3.47 6.07
16 Håvard Wedege Fredrikstad SK 37.26 +3.51 6.08
17 Lars Sandstad Skjeset Frol IL 37.55 +4.20 6.12
18 Jo Forseth Indgaard Frol IL 38.13 +4.38 6.15
19 Simon Jakobsson Frol IL 38.36 +5.01 6.19
20 Vegard Gulbrandsen Asker Skiklubb 39.04 +5.29 6.24
21 Carl Petter Lyngen Frol IL 39.27 +5.52 6.28
22 Herman Ryen Martinsen NTNUI 39.28 +5.53 6.28
23 Vegard Blomseth Johnsen Nydalens SK 39.31 +5.56 6.28
24 Mattis Holt Freidig 39.37 +6.02 6.29
25 Gaute Friestad NTNUI 39.49 +6.14 6.31
26 Sindre Østgulen Deisz NTNUI 40.23 +6.48 6.37
27 Mathias Bjugan NTNUI 40.36 +7.01 6.39
28 Simen Eid Nielsen NTNUI 40.45 +7.10 6.40
29 Øyvind Helgerud Halden SK 40.56 +7.21 6.42
30 Marius Øie Løten o-lag 41.17 +7.42 6.46
31 Jostein Tandberg NTNUI 41.30 +7.55 6.48
32 Jonas Ressem Frol IL 41.39 +8.04 6.49
33 Sverre Waaler Kaas Nydalens SK 42.02 +8.27 6.53
34 Martin Borge Heir NTNUI 42.18 +8.43 6.56
35 Simen Hjalmar Wästlund Bækkelagets SK 42.34 +8.59 6.58
36 Anders Felde Olaussen NTNUI 42.44 +9.09 7.00
37 Sturla Frydenlund NTNUI 42.54 +9.19 7.01
38 Jakob Kalvig Skogan NTNUI 42.59 +9.24 7.02
38 Olav Milian Schmitt Gran NTNUI 42.59 +9.24 7.02
40 Harald Kalager Stavanger Orienteringsklubb 43.06 +9.31 7.03
41 Espen Samuelsen Skiri NTNUI 43.10 +9.35 7.04
42 Olav Andreas Remmen OL Trollelg 43.30 +9.55 7.07
43 Lars Owren Freidig 43.47 +10.12 7.10
44 Morten Jørgensen Kristiansand OK 43.54 +10.19 7.11
45 Hans Aleksander Østhagen Byåsen IL 44.00 +10.25 7.12
46 Jørgen Fiskum Freidig 45.05 +11.30 7.23
47 Håvard Mo Vaadal NTNUI 45.15 +11.40 7.25
48 Vegard Ressem Frol IL 45.19 +11.44 7.25
49 Johan Asphjell Bjørnaas Frol IL 45.54 +12.19 7.31
50 Lars Solli Mo OK 46.09 +12.34 7.33
51 Kjetil Mølnvik Freidig 48.13 +14.38 7.54
52 Øystein Fruseth Christiansen NTNUI 50.37 +17.02 8.17
53 Ola Keiserås IL Leik 51.15 +17.40 8.24
54 Are Wigaard NTNUI 51.39 +18.04 8.28
55 Sindre Engzelius Gylver NTNUI 52.55 +19.20 8.40
56 Øystein Rapp Raumar Orientering 1.02.54 +29.19 10.18
  Oskar Røen Varegg Fleridrett diskvalifisert    
  Oskar Størmer Fossum IF ikke startet    
  Mathias Benjaminsen Lillomarka OL ikke startet


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +