---
SKISKYTING SJUSJØEN: Søn. Fellesstart: Kvinner- Menn| Lør. Sprint: Kvinner- Menn| BRUKSVALLSLOPPET: Søn. Sprint: Finale: Kvinner- Menn| Prolog: Kvinner- Menn| Lør: 10/15 km: Kvinner- Menn| ROVANIEMI: Søn. Sprint: Finale: Kvinner- Menn| Prolog: Kvinner- Menn| Lør. 10/15 km: Kvinner- Menn| MUONIO: Søn. 10/15 km: Kvinner- Menn| Lør. 5/10 km: Kvinner- Menn| Fre. Sprint: Finale: Kvinner- Menn| Prolog: Kvinner- Menn

Resultater Norgescup Mellomdistanse - Norwegian Spring, dag 2 - 2014



Resultater Orientering Norgescup Mellomdistanse - Norwegian Spring, dag 2
Halden, Østfold - 26. april 2014

NORGESCUPKLASSER

D 17-18E

3 680 m, 54 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Ingrid Lundanes Emblem IL 30:44   8:21
2 Frida Sæther Freidig 30:56 +0:12 8:24
3 Ingvild Torgersen Halden SK 31:06 +0:22 8:27
4 Marie Olaussen Fredrikstad SK 31:20 +0:36 8:30
5 Evine Westli Andersen Løten O-Lag 32:44 +2:00 8:53
6 Emma Arnesen Byåsen IL 33:08 +2:24 9:00
7 Kaja Bråten Løvald Asker Skiklubb 33:10 +2:26 9:00
8 Ingrid Vrålstad Løvås Varegg Fleridrett 33:24 +2:40 9:04
9 Nina Asheim Birkeland Halden SK 34:14 +3:30 9:18
10 Ingeborg Eide Byåsen IL 35:20 +4:36 9:36
11 Dorte Narum Hamar OK 35:24 +4:40 9:37
12 Marte Hoff Hagen Byåsen IL 35:27 +4:43 9:37
13 Gina Granstedt Halden SK 35:35 +4:51 9:40
14 Tiril Ruud Bråten Raumar Orientering 36:23 +5:39 9:53
15 Åsne Skram Trømborg Kongsberg OL 36:54 +6:10 10:01
16 Karen Bjergaard Nydalens SK 37:32 +6:48 10:11
17 Ragnhild Hjermstad Fossum IF 37:34 +6:50 10:12
18 Karoline Sønsterudbråten Raumar Orientering 37:39 +6:55 10:13
19 Ingvild Ramtvedt Næsset Sarpsborg OL 37:41 +6:57 10:14
20 Kristin Helland-Hansen IL Tyrving 37:57 +7:13 10:18
21 Julie Hjortland Larvik OK 38:05 +7:21 10:20
22 Helene Omdal Sandnes IL 38:28 +7:44 10:27
23 Line Laurantsen Varegg Fleridrett 38:55 +8:11 10:34
24 Astrid Fiskum IL Tyrving 38:58 +8:14 10:35
25 Ingvild Wang Lillomarka OL 39:04 +8:20 10:36
26 Sigrid Wanvik Haugen Stjørdals-Blink Orientering 39:27 +8:43 10:43
27 Nanna Norderud IL Tyrving 41:05 +10:21 11:09
28 Siri Grandal IL Tyrving 41:50 +11:06 11:22
29 Nora Hui Andersen Hamar OK 43:21 +12:37 11:46
30 Ingrid Nytun Nergård Nittedal OL 43:37 +12:53 11:51
31 Sigrid Bjørgen Hamar OK 43:43 +12:59 11:52
32 Stine Madslien Bakken Nydalens SK 44:11 +13:27 12:00
33 Ida Feiring Haltia IL Tyrving 44:30 +13:46 12:05
34 Maren Roll Paulsen Fredrikstad SK 44:31 +13:47 12:05
35 Sigrid Merete Moen Pedersli OL Trollelg 45:29 +14:45 12:21
36 Hanna E. Andersen Eiker OL 46:30 +15:46 12:38
37 Hanna Torjusen Fredrikstad SK 47:21 +16:37 12:52
38 Tonje Vassend Porsgrunn OL 49:03 +18:19 13:19
39 Tuva Bjerketvedt OK Moss 49:28 +18:44 13:26
40 Synne Nesheim Flatebakken IL Tyrving 49:55 +19:11 13:33
41 Sara Angell Bakke Lillomarka OL 49:58 +19:14 13:34
42 Stine Frogner Tømmervold Hamar OK 50:26 +19:42 13:42
43 Kristine Fjeld Ringsaker OK 51:03 +20:19 13:52
44 Siri Moholth Kongsberg OL 51:30 +20:46 13:59
45 Sigrid Marie Ståhl Vik Fredrikstad SK 52:11 +21:27 14:10
46 Beate Berg Porsgrunn OL 52:16 +21:32 14:12
47 Hedda Vomen Nittedal OL 53:11 +22:27 14:27
48 Benedicte Pedersen Sarpsborg OL 53:28 +22:44 14:31
49 Kristiane Elise Ottesen Varegg Fleridrett 57:03 +26:19 15:30
50 Nora Skyttersæter Saugerud Konnerud IL 1:01:57 +31:13 16:50
51 Martha Kalvig Skogan Bodø og Omegn IF Orientering 1:24:27 +53:43 22:56
  Anneli Grindstad Halden SK brutt    
  Julia Plaian Asker Skiklubb brutt    
  Ingunn Egeberg Vári IF Sturla brutt    
  Kristin Brekke Lillomarka OL ikke startet    
  Åshild Kolstad Mo OK ikke startet    
  Ingunn Rognsvåg Varegg Fleridrett ikke startet    

D 19-20E

3 760 m, 27 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Karen Oline Kolstad Freidig 29:41   7:53
2 Mathilde Rundhaug Frol IL 29:56 +0:15 7:57
3 Ingrid Gulbrandsen Asker Skiklubb 31:59 +2:18 8:30
4 Runa Fremstad Larvik OK 32:05 +2:24 8:31
5 Kristine Berglia Eiker OL 32:33 +2:52 8:39
6 Ellen Merethe Schjelderup Skarpsno Nord-Østerdal OK 32:41 +3:00 8:41
7 Kaja Winsnes Nordhagen Ås-NMBU Orientering 32:42 +3:01 8:41
7 Jorunn Kvakland NTNUI 32:42 +3:01 8:41
9 Eldbjørg Narum Fossum IF 33:52 +4:11 9:00
10 Synnøve Bråten Vegårshei IL 34:07 +4:26 9:04
11 Sigrid Alexandersen Fredrikstad SK 35:01 +5:20 9:18
12 Andrine Benjaminsen Lillomarka OL 35:07 +5:26 9:20
13 Gry Granstedt Halden SK 35:34 +5:53 9:27
14 Heidi Mårtensson Modum OL 35:54 +6:13 9:32
15 Sabine Rothaug Halden SK 35:55 +6:14 9:33
16 Siri Kollerud Lillomarka OL 37:14 +7:33 9:54
17 Ingeborg Ellegaard Melby Nydalens SK 37:41 +8:00 10:01
18 Eirin Svanøe-Hafstad Frol IL 38:42 +9:01 10:17
19 Aina Viena Ringerike OL 39:08 +9:27 10:24
20 Ragnhild Løvli Asker Skiklubb 40:20 +10:39 10:43
21 Hedvig Åstebøl NTNUI 40:35 +10:54 10:47
22 Jenny Andreassen Moe Ås-NMBU Orientering 42:28 +12:47 11:17
23 Emilie Westli Andersen Løten O-Lag 44:50 +15:09 11:55
24 Ingvild Brekke Lillomarka OL 45:29 +15:48 12:05
25 Heidi Jensen Bodø og Omegn IF Orientering 51:20 +21:39 13:39
26 Julie Marie Kinneberg IL Tyrving 1:02:13 +32:32 16:32
27 Jenny Braseth Gimle IF 1:05:14 +35:33 17:20
  Gunvor Hov Høydal Fossum IF ikke startet    

D 21-E

4 940 m, 58 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Heidi Østlid Bagstevold Fredrikstad SK 34:16   6:56
2 Kamilla Olaussen Fredrikstad SK 35:10 +0:54 7:07
3 Tone Wigemyr Bækkelagets SK 37:16 +3:00 7:32
4 Gøril Rønning Sund Frol IL 37:49 +3:33 7:39
5 Ingjerd Myhre Järla Orientering 38:00 +3:44 7:41
6 Mari Fasting Halden SK 38:49 +4:33 7:51
7 Emma Johansson NTNUI 39:05 +4:49 7:54
7 Marte Narum Konnerud IL 39:05 +4:49 7:54
9 Kine Hallan Steiwer Halden SK 39:46 +5:30 8:02
10 Maren Jansson Haverstad NTNUI 40:10 +5:54 8:07
11 Ingunn Hultgreen Weltzien IL Tyrving 40:22 +6:06 8:10
11 Anette Baklid Konnerud IL 40:22 +6:06 8:10
13 Linn Hokholt NTNUI 40:37 +6:21 8:13
14 Anna Ulvensøen NTNUI 41:08 +6:52 8:19
15 Anneke Hald Bjørgum Järla Orientering 41:09 +6:53 8:19
16 Nikoline Ekeberg Schjerve Bækkelagets SK 41:19 +7:03 8:21
17 Anne M Hausken Nordberg Nydalens SK 41:44 +7:28 8:26
18 Sofie Johansson Løten O-Lag 42:05 +7:49 8:31
19 Silje Ekroll Jahren Sävedalens Aik 42:15 +7:59 8:33
20 Therese Haare Konnerud IL 42:34 +8:18 8:37
21 Nicole Ragvin Nydalens SK 42:56 +8:40 8:41
22 Louise Oram Nydalens SK 43:34 +9:18 8:49
23 Anne Johanne Lind Nydalens SK 43:57 +9:41 8:53
24 Ida Mari Borge Hovi Konnerud IL 43:59 +9:43 8:54
25 Gøril Fristad Halden SK 44:29 +10:13 9:00
26 Linda Solberg Fredrikstad SK 44:37 +10:21 9:01
27 Guro Vassend Fossum IF 46:46 +12:30 9:28
28 Ewa Gwozdz Raumar Orientering 47:13 +12:57 9:33
29 Christiane Trösse Varegg Fleridrett 47:31 +13:15 9:37
30 Audhild Bakken Rognstad NTNUI 48:00 +13:44 9:42
31 Helen Palmer Lillomarka OL 48:31 +14:15 9:49
32 Zsuzsa Fey IL Tyrving 48:40 +14:24 9:51
33 Maria Brodin Fossum IF 48:43 +14:27 9:51
34 Marion Huber Tynset IF 49:13 +14:57 9:57
35 Kristine Fjellanger Varegg Fleridrett 49:14 +14:58 9:57
36 Helene Lund-Johansen IL Tyrving 50:00 +15:44 10:07
37 Elin Bjerva Larvik OK 50:11 +15:55 10:09
38 Tone E Lye IL Tyrving 50:38 +16:22 10:14
39 Sofie Aarnes Nydalens SK 50:54 +16:38 10:18
40 Solveig Blandkjenn NTNUI 51:56 +17:40 10:30
41 Elin-Kristin Hem NTNUI 52:27 +18:11 10:37
42 Gunhild Rogne Halland NTNUI 52:52 +18:36 10:42
43 Gitte Bromander Fredrikstad SK 53:21 +19:05 10:47
44 Cristina Luis Nydalens SK 53:47 +19:31 10:53
45 Josefin Persson Järla Orientering 54:57 +20:41 11:07
46 Karoline Andersen Asker Skiklubb 55:33 +21:17 11:14
47 Turid Kamstrup Hovind NTNUI 1:00:28 +26:12 12:14
48 Guro Heimstad Kleiven NTNUI 1:00:45 +26:29 12:17
49 Malin Eijsink Ås-NMBU Orientering 1:03:23 +29:07 12:49
50 Heidi Vogt Østmarka OK 1:11:25 +37:09 14:27
51 Kjersti Adéla Westin Kristiansand OK 1:13:39 +39:23 14:54
52 Kari Svingheim Frol IL 1:16:16 +42:00 15:26
53 Karoline Dahl Fosby NTNUI 1:32:26 +58:10 18:42
  Anna Brodin OK Tyr diskvalifisert    
  Line Drange Ruud Asker Skiklubb diskvalifisert    
  Kristine Fjeldbo NTNUI diskvalifisert    
  Malin Jakobsson Nydalens SK brutt    
  Cassie Trewin IL Tyrving brutt    
  Irene Beate Øhrn Arnevik Søgne og Songdalen OK ikke startet    
  Marie Styrvold NTNUI ikke startet    
  Elisabeth Ingvaldsen Nydalens SK ikke startet    
  Marianne Bakken Måren OK ikke startet    
  Guro Torpe NTNUI ikke startet    
  Marianne Dæhli NTNUI ikke startet    
  Siri Ulvestad Nydalens SK ikke startet    
  Martine Åstebøl NTNUI ikke startet    
  Betty Ann Bjerkreim Nilsen IL Tyrving ikke startet    
  Marta Ulvensøen NTNUI ikke startet    
  Lone Brochmann Bækkelagets SK ikke startet    

H 17-18E

4 860 m, 66 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Håkon Raadal Bjørlo Halden SK 31:12   6:25
2 Olai Stensland Lillevold Fossum IF 32:56 +1:44 6:46
3 Stian Sundsvik Frol IL 33:23 +2:11 6:52
4 Vegard Rønning Huber Hamar OK 33:57 +2:45 6:59
5 Audun Heimdal Konnerud IL 34:10 +2:58 7:01
6 Elias T. Mølnvik Fossum IF 35:26 +4:14 7:17
7 Erland Kvisle Asker Skiklubb 35:50 +4:38 7:22
8 Krzysztof Rzenca Raumar Orientering 37:20 +6:08 7:40
9 Karl Fremstad Kongsberg OL 38:02 +6:50 7:49
10 Johannes Bakke Aashamar Flosta IL 38:23 +7:11 7:53
11 Steinar Kollerud Lillomarka OL 38:26 +7:14 7:54
12 Håkon Fruseth Christiansen OL Tønsberg og Omegn 38:52 +7:40 7:59
13 Ulrik Astrup Arnesen Heming Orientering 39:20 +8:08 8:05
14 Peter Nordbrøden Halden SK 39:27 +8:15 8:07
15 Ivar Jevne Arnesen Hamar OK 39:31 +8:19 8:07
16 Elias Wiklund Nydalens SK 39:54 +8:42 8:12
17 Magnus Sandven Notodden OL 40:03 +8:51 8:14
18 Olav Ekrheim Varegg Fleridrett 40:27 +9:15 8:19
19 Johan Otto Munkeby Frol IL 41:02 +9:50 8:26
20 Ivar Aukrust Osmoen Nord-Østerdal OK 41:38 +10:26 8:33
21 Vebjørn Tandberg Nydalens SK 42:45 +11:33 8:47
22 Sigurd Melsom Fossum IF 42:51 +11:39 8:49
23 Anders Krona Hafland OL Tønsberg og Omegn 43:17 +12:05 8:54
24 Knut Aasheim Oppsal Orientering 43:35 +12:23 8:58
25 Hallvard Seim Grøvlen OL Trollelg 45:14 +14:02 9:18
26 Amund Hoel Raumar Orientering 45:45 +14:33 9:24
27 Petter Norsted Kildebo Halden SK 46:05 +14:53 9:28
27 Jørgen Wingerei Porsgrunn OL 46:05 +14:53 9:28
29 Claus Martinsen Heming Orientering 46:06 +14:54 9:29
30 Lasse Simonsen Fredrikstad SK 46:19 +15:07 9:31
31 Øyvind Wiggen Byåsen IL 46:24 +15:12 9:32
32 Are Wigaard Oppsal Orientering 46:32 +15:20 9:34
33 Olav Andreas Remmen OL Trollelg 46:39 +15:27 9:35
34 Matias Hodne Hanisch Kristiansand OK 47:00 +15:48 9:40
35 Kristian Nilsen Sandnes Emblem IL 47:27 +16:15 9:45
36 Rein Helle Mårdalen Freidig 48:14 +17:02 9:55
37 Henrik Nielsen Solberg Stjørdals-Blink Orientering 48:22 +17:10 9:57
38 Even Børresen Hamar OK 49:09 +17:57 10:06
39 Henrik Upsal Kristiansand OK 49:58 +18:46 10:16
40 Endre Aaen Stjørdals-Blink Orientering 50:04 +18:52 10:18
41 Herman Kirste Skien OK 51:16 +20:04 10:32
42 Kristoffer Nygård Haugesund IL Orientering 51:26 +20:14 10:34
43 Eilif Tandberg Swensen Asker Skiklubb 51:49 +20:37 10:39
44 Magnus Wølneberg IL Tyrving 53:04 +21:52 10:55
45 Anders Stiansen Nygaard Ås-NMBU Orientering 53:18 +22:06 10:58
46 Einar Lund Kongsberg OL 53:35 +22:23 11:01
47 Håvard Bakke Ringerike OL 53:44 +22:32 11:03
48 Sondre Lorentsen OK Silsand 53:56 +22:44 11:05
49 Sondre Damm TIF Viking 55:05 +23:53 11:20
50 Sverre Bang Støeng Hamar OK 55:51 +24:39 11:29
51 Pål Spone Modum OL 56:29 +25:17 11:37
52 Dag Blandkjenn Kristiansand OK 56:52 +25:40 11:42
53 Matias Sølvsberg Noren Hamar OK 58:10 +26:58 11:58
54 Herman Moe Fet OL 58:57 +27:45 12:07
55 Ludvig Andreas Baugstø Rødnes Oppsal Orientering 1:02:18 +31:06 12:49
56 Håkon Blågestad Indre Østfold OK 1:03:36 +32:24 13:05
57 Einar Moe Tandberg Modum OL 1:03:55 +32:43 13:09
58 Jarle Lysnes Hedrum OL 1:04:11 +32:59 13:12
59 Erlend Andreas Nordbø Modum OL 1:09:23 +38:11 14:16
60 Einar Lofthus Hamar OK 1:11:29 +40:17 14:42
  Øyvind Berg Nord-Østerdal OK diskvalifisert    
  Vegard Landsverk Skien OK diskvalifisert    
  Jakob Eikner Fana IL diskvalifisert    
  Peder Fossheim Asplin Gjø-Vard OL brutt    
  Anders Bjørningstad Kristoffersen Larvik OK brutt    
  Vegard Jarvis Westergård Varegg Fleridrett brutt    
  Åsmund Aamodt Resell Nydalens SK ikke startet    
  Brage Jørum Byåsen IL ikke startet    
  Bjørn André Aaslund Fet OL ikke startet    
  Petter Stenbro Modum OL ikke startet    
  Håvard Irgens Fossum IF ikke startet    
  Oskar Størmer Fossum IF ikke startet    
  Henrik Eijsink Ås-NMBU Orientering ikke startet    

H 19-20E

4 880 m, 36 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Gaute Friestad Kristiansand OK 30:36   6:16
2 Markus Holter Halden SK 30:44 +0:08 6:17
3 Andreas Sølberg OL Trollelg 31:05 +0:29 6:22
4 Sigur Heggedal Kongsberg OL 31:13 +0:37 6:23
5 Borger Melsom Fossum IF 31:21 +0:45 6:25
6 Trond Einar Moen Pedersli OL Trollelg 32:26 +1:50 6:38
7 Sindre Østgulen Deisz Varegg Fleridrett 32:47 +2:11 6:43
8 Paul Sirum Frol IL 32:49 +2:13 6:43
9 Jonas Madslien Bakken Nydalens SK 33:02 +2:26 6:46
10 Anders Felde Olaussen Halden SK 33:07 +2:31 6:47
11 Magne Jutulstad NTNUI 34:04 +3:28 6:58
12 Eivind Høydal Nydalens SK 35:35 +4:59 7:17
13 Rasmus Rørholt Theisen NTNUI 36:30 +5:54 7:28
14 Thomas Schive Bækkelagets SK 37:17 +6:41 7:38
15 Håvard Myhre Kongsberg OL 37:29 +6:53 7:40
16 Sebastian Torgersen Bækkelagets SK 37:37 +7:01 7:42
17 Simen Bordal Ringsaker OK 38:14 +7:38 7:50
18 Olav Vestøl Vegårshei IL 39:26 +8:50 8:04
19 Jørgen Madslien Nydalens SK 39:45 +9:09 8:08
20 Lars Henrik Thon IF Sturla 40:09 +9:33 8:13
21 Tord Haflan Nydalens SK 40:10 +9:34 8:13
22 Vegard Ressem Frol IL 41:13 +10:37 8:26
23 Sigve Wanvik Krogstadmo Selbu OK 41:20 +10:44 8:28
24 Jon Nilsen Kristiansand OK 41:45 +11:09 8:33
25 Sigurd Stenvik Lillomarka OL 42:11 +11:35 8:38
26 Jonas Ressem Frol IL 42:19 +11:43 8:40
27 Paul Martin Remme Porsgrunn OL 44:31 +13:55 9:07
28 Morten Jørgensen Kristiansand OK 46:23 +15:47 9:30
29 Lars Hole Mikalsen Haugesund IL Orientering 47:36 +17:00 9:45
30 Gustav Fiskum IL Tyrving 48:21 +17:45 9:54
31 Sindre Engzelius Gylver NTNUI 48:36 +18:00 9:57
32 Mattis Holt Freidig 51:16 +20:40 10:30
33 Vetle Christiansen Raumar Orientering 51:40 +21:04 10:35
34 Arne Johannes Løkken Flosta IL 1:03:20 +32:44 12:58
35 Andreas Alvem Gimle IF 1:17:17 +46:41 15:50
  Mathias Drage Kongsberg OL diskvalifisert    

H 21-E

5 900 m, 80 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Hans Gunnar Omdal Kristiansand OK 33:31   5:40
2 Martin Vister Järla Orientering 33:57 +0:26 5:45
3 Torgeir Nørbech IL Tyrving 33:58 +0:27 5:45
4 Nicholas Oskarsson Lillomarka OL 34:07 +0:36 5:46
5 Ulf Forseth Indgaard Frol IL 34:14 +0:43 5:48
6 Håkon Jarvis Westergård Järla Orientering 34:49 +1:18 5:54
7 Ola Martner Göteborg Majorna 34:57 +1:26 5:55
8 Matthew Speake Lillomarka OL 35:47 +2:16 6:03
9 Jo Forseth Indgaard Frol IL 36:11 +2:40 6:07
10 Luis Nogueira De La Muela Kristiansand OK 36:15 +2:44 6:08
11 Øystein Sørensen Nydalens SK 36:33 +3:02 6:11
12 Anders Nordberg Nydalens SK 36:38 +3:07 6:12
13 Jon Aukrust Osmoen NTNUI 36:52 +3:21 6:14
14 David Bejbom Järla Orientering 36:59 +3:28 6:16
15 Simen Aamodt NTNUI 37:09 +3:38 6:17
16 Hans Petter Mathisen NTNUI 37:19 +3:48 6:19
17 Jostein Andersen Nydalens SK 37:21 +3:50 6:19
18 Christoph Brandt IL Tyrving 37:27 +3:56 6:20
19 Jim Øystein Nybråten IL Tyrving 37:41 +4:10 6:23
20 Eirik Kamstrup Hovind NTNUI 37:46 +4:15 6:24
21 Dag Lofthus NTNUI 37:47 +4:16 6:24
22 Yngve Skogstad Frol IL 37:48 +4:17 6:24
23 Ivar Lundanes Södertälje-nykvarn Orientering 38:01 +4:30 6:26
24 Håvard Lucasen Vaajakosken Terä 38:02 +4:31 6:26
25 Espen Weltzien Järla Orientering 38:05 +4:34 6:27
26 Espen Fiskum Halden SK 38:25 +4:54 6:30
27 Erik Andersson Järla Orientering 38:26 +4:55 6:30
28 Per Harald Havnen Johansen Varegg Fleridrett 38:34 +5:03 6:32
29 Bjørn Ekeberg IL Tyrving 38:36 +5:05 6:32
30 Mathias Stensland Lillevold NTNUI 38:47 +5:16 6:34
31 Sigve Vågsnes Oppsal Orientering 39:33 +6:02 6:42
31 Bojan Blumenstein Halden SK 39:33 +6:02 6:42
33 Emil Ahlbäck Fossum IF 39:39 +6:08 6:43
34 Sindre Rønning Fossum IF 39:49 +6:18 6:44
35 Stig Alvestad Ganddal IL 39:50 +6:19 6:45
36 Martin Hoset NTNUI 39:54 +6:23 6:45
37 Carl Petter Lyngen Frol IL 40:30 +6:59 6:51
38 Simo Martomaa Kalevan Rasti 40:33 +7:02 6:52
39 Vegard Ruttenborg NTNUI 40:40 +7:09 6:53
40 Jonas Sommerstad Juveli Lillomarka OL 40:44 +7:13 6:54
41 Eirik Rustad Raumar Orientering 40:48 +7:17 6:54
42 Torben Christian Wendler Raumar Orientering 41:03 +7:32 6:57
43 Anders Vister Raumar Orientering 41:04 +7:33 6:57
44 Morten Jarvis Westergård Järla Orientering 41:32 +8:01 7:02
45 Alasdair Mcleod Lillomarka OL 41:34 +8:03 7:02
46 Mats Nordbrøden Järla Orientering 41:41 +8:10 7:03
47 Per Melander Often NTNUI 41:42 +8:11 7:04
48 Torkil Eide Solstad NTNUI 41:52 +8:21 7:05
49 Jørgen Fiskum Frol IL 42:05 +8:34 7:07
50 Vegard Brun Saga IL Tyrving 42:22 +8:51 7:10
51 Dag Steinar Ragvin Bø OL 42:25 +8:54 7:11
52 Mathias Benjaminsen Lillomarka OL 42:50 +9:19 7:15
53 Audun Bjerkreim Nilsen Fredrikstad SK 43:24 +9:53 7:21
54 Andreas Magerøy Frol IL 43:40 +10:09 7:24
55 Halvor Eid Nielsen NTNUI 43:44 +10:13 7:24
56 Ståle Gjelsten NTNUI 43:47 +10:16 7:25
57 Sverre Waaler Kaas Nydalens SK 43:51 +10:20 7:25
58 Mikolaj Dutkowski Uks Arkady Raszków 43:55 +10:24 7:26
59 Harri Luchsinger NTNUI 44:12 +10:41 7:29
60 Kristoffer Fiane Pedersen Ås-NMBU Orientering 44:17 +10:46 7:30
61 Harald Kalager NTNUI 44:59 +11:28 7:37
62 Håvard Berget NTNUI 45:04 +11:33 7:38
63 Piotr Paszynski Raumar Orientering 45:44 +12:13 7:45
64 Håvar Birkeland Stormoen NTNUI 46:20 +12:49 7:51
65 Sverre Turter Sandvold NTNUI 47:29 +13:58 8:02
66 Jan Kocbach Fana IL 47:55 +14:24 8:07
67 Bjørn Lundanes NTNUI 48:50 +15:19 8:16
68 Marius Øie Løten O-Lag 50:26 +16:55 8:32
69 Lukasz Charuba Raumar Orientering 51:50 +18:19 8:47
70 Adrian Opheim NTNUI 52:18 +18:47 8:51
71 Thorstein Wang Lillomarka OL 52:23 +18:52 8:52
72 Alf Johan Walgermo Lima Ganddal IL 53:35 +20:04 9:04
73 Ola Lesteberg Kongsberg OL 54:22 +20:51 9:12
74 Jørgen Frøyd Larvik OK 1:03:25 +29:54 10:44
  Ledig Startnr NOTEAM diskvalifisert    
  Jan Andreas Edstrøm NTNUI diskvalifisert    
  Isak Bergset NTNUI diskvalifisert    
  Anders Tiltnes IL Tyrving diskvalifisert    
  Håvard Haga Raumar Orientering brutt    
  Anders Bjergaard NTNUI brutt    
  Audun Weltzien IL Tyrving ikke startet    
  Øyvind Enger NTNUI ikke startet    

H 21-E2

5 740 m, 57 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Sindre Østhagen Fredrikstad SK 35:56   6:15
2 Alan Cherry Varegg Fleridrett 37:10 +1:14 6:28
3 Øystein Pettersen Nydalens SK 39:04 +3:08 6:48
4 Kjetil Okkenhaug NTNUI 39:12 +3:16 6:49
5 Olav Johannes Deelstra NTNUI 39:17 +3:21 6:50
6 Daniel Blom Nydalens SK 41:07 +5:11 7:09
7 Lars Eid Nielsen Nydalens SK 41:16 +5:20 7:11
8 Erik Gustafsson NTNUI 41:17 +5:21 7:11
9 Leif Størmer Fossum IF 41:28 +5:32 7:13
10 Christian Faruga Karldén Kvillebyns SK 41:52 +5:56 7:17
11 Niklas Profors Varegg Fleridrett 41:55 +5:59 7:18
12 Henrik Ottesen Fredrikstad SK 41:57 +6:01 7:18
13 Stefan Ring Ok Löftan 42:35 +6:39 7:25
14 Jostein Nørbech Nydalens SK 42:49 +6:53 7:27
15 Ola Marius Pedersen Oppsal Orientering 42:55 +6:59 7:28
16 Trond Kortner Østmarka OK 43:01 +7:05 7:29
17 Terje Maroni Byåsen IL 43:53 +7:57 7:38
18 Rune Rystad Nydalens SK 44:04 +8:08 7:40
19 Kristian Vad Halden SK 44:08 +8:12 7:41
20 Ørjan Svaland Aas Varegg Fleridrett 44:57 +9:01 7:49
20 Erik Feyling Haare Konnerud IL 44:57 +9:01 7:49
22 Oskar Røen Varegg Fleridrett 45:01 +9:05 7:50
23 Petter Marki Erichsen Varegg Fleridrett 45:16 +9:20 7:53
24 Jørn Sundby Larvik OK 45:41 +9:45 7:57
25 Haakon Ingvaldsen Nydalens SK 45:49 +9:53 7:58
26 Thomas Ruud Ås-NMBU Orientering 46:12 +10:16 8:02
27 Vidar Solberg Fredrikstad SK 47:13 +11:17 8:13
28 Ove Antvord Haugereid Løten O-Lag 47:26 +11:30 8:15
29 Marius Wikstrøm Ringsaker OK 47:42 +11:46 8:18
30 Thomas Bedin Indre Østfold OK 47:51 +11:55 8:20
31 Kenneth Sandvold Eiker OL 47:53 +11:57 8:20
32 Jan Gransted Halden SK 48:01 +12:05 8:21
33 Truls Wanvik Krogstadmo Selbu OK 48:30 +12:34 8:26
34 Truls Kvaase Bækkelagets SK 49:45 +13:49 8:40
35 Henrik Drange Ruud Asker Skiklubb 50:00 +14:04 8:42
36 Erik Råberg OK Tyr 50:06 +14:10 8:43
37 Eskil Sande Gullord Raumar Orientering 50:18 +14:22 8:45
38 Morten Nilstad Pettersen IL Tyrving 50:22 +14:26 8:46
39 Halvor Saunes Nydalens SK 50:54 +14:58 8:52
40 Sindre Johannessen Freidig 51:00 +15:04 8:53
41 Jonatan Rosengren Drake Varegg Fleridrett 52:24 +16:28 9:07
42 Hallvard Nordbrøden NTNUI 52:28 +16:32 9:08
43 Jakob Kalvig Skogan NTNUI 53:44 +17:48 9:21
44 Sondre Ruud Bråten Raumar Orientering 54:56 +19:00 9:34
45 Petter Kaarby Nydalens SK 55:00 +19:04 9:34
46 Fredrik Rosenqvist IL Tyrving 56:03 +20:07 9:45
47 Klaus Klausen Espedal NTNUI 56:42 +20:46 9:52
48 Jon Arve U Engebakken Nord-Østerdal OK 58:24 +22:28 10:10
49 Stian Jensen Hamar OK 1:03:40 +27:44 11:05
50 Even Nyhus NTNUI 1:15:49 +39:53 13:12
  Eirik W. Moe Lierbygda OL diskvalifisert    
  Lars-Christian Unger Nydalens SK diskvalifisert    
  Kjell Arild Karlsen Fredrikstad SK diskvalifisert    
  Ivar Haugen Kristiansand OK diskvalifisert    
  Damien Renard Kongsberg OL diskvalifisert    
  Stian Bergersen IL Tyrving brutt    
  Terje Faugstad Bjertnes NTNUI brutt


****************************************************

ANDRE KLASSER

N-åpen

2 140 m, 83 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
  Oscar Lie Alexandersen Gimle IF 32:23   15:07  
  Live Arntzen Raumar Orientering 39:28   18:26  
  Herman Backstrøm Halden SK 21:35   10:05  
  Marie Backstrøm Halden SK 35:06   16:24  
  Vebjørn Blindheim Lillomarka OL 38:49   18:08  
  Inger Anne Braarud Halden SK 39:29   18:27  
  Gina Brevik Østmarka OK 35:11   16:26  
  Peder Bryggen Halden SK 31:42   14:48  
  Marte Hox Brynildsen Fredrikstad SK 42:50   20:00  
  Alma Eriksen Halden SK 46:29   21:43  
  Ask Eriksen Halden SK 44:28   20:46  
  Jacob Eylertsen Halden SK 55:59   26:09  
  Jonas Fenne Ingjerd Bækkelagets SK 46:51   21:53  
  Jonas Fismen Fossum IF 51:39   24:08  
  Odin Fismen Fossum IF 35:05   16:23  
  Emilie Flø Lillomarka OL 27:51   13:00  
  Henrik Julian Fontes Årbu Varteig OL 34:00   15:53  
  Karsten Fossaas Ringerike OL 34:33   16:08  
  Mathilde Fossaas Gimle IF 32:24   15:08  
  Tuva Fossaas Gimle IF 54:55   25:39  
  Håvard Færden Kolbotn og Skimt OL 45:41   21:20  
  Balder Gammelli-Messel IL Koll 27:04   12:38  
  Sigrid Schmitt Gran Halden SK 27:35   12:53  
  Olav Grevstad Fossum IF 59:38   27:51  
  Lasse Gulheim Kolbotn og Skimt OL 31:17   14:37  
  Ingvild Gustafsson Kongsberg OL 25:00   11:40  
  Henriette Hammergård Olsen Nittedal OL 35:33   16:36  
  Nora Christine Hansen Røyken OL 21:50   10:12  
  Hanne Wærp Hauge Nydalens SK 21:45   10:09  
  Maren Henriksen Halden SK 25:52   12:05  
  Sofie Holm Nedrebø OK Moss 55:14   25:48  
  Ingrid Pedersen Holmskau Trøsken IL 43:27   20:18  
  Mathias Pedersen Holmskau Trøsken IL 43:40   20:24  
  Emil Husebye Aamodt Fredrikstad SK 28:04   13:06  
  Malin Husebye Aamodt Fredrikstad SK 48:33   22:41  
  Lilly Mari Høgetveit Hedrum OL 49:32   23:08  
  Ole Gunnar Høgetveit Hedrum OL 49:29   23:07  
  Vemund Ihlebekk OK Moss 37:34   17:33  
  Einar Jigarp NOTEAM 23:14   10:51  
  Mats Johnsen Røyken OL 32:16   15:04  
  Kristoffer Katla Fossum IF 31:54   14:54  
  Håkon Kopperud Knutsen Gimle IF 41:26   19:21  
  Henriette  Krokfoss Østmarka OK 31:27   14:41  
  Helle Marie Kvalheim Halden SK 24:56   11:39  
  Håkon Lillegraven Langsæter Trøsken IL 40:21   18:51  
  Marte Lillegraven Langsæter Trøsken IL 39:27   18:26  
  Mathias Linløkken Østmarka OK 31:24   14:40  
  Lars Mikkel Lødeng Nilsen OK Moss 35:49   16:44  
  Tiril Lødeng Nilsen OK Moss 45:05   21:04  
  Anette Jauhojärvi Markussen Asker Skiklubb 44:58   21:00  
  Henrik Mathisen OL Tønsberg og omegn 35:31   16:35  
  Sindre Mathisen OL Tønsberg og omegn 34:03   15:54  
  Bertine  Mjøster  Østmarka OK 52:30   24:31  
  Malene Moe Gimle IF 1:10:49   33:05  
  Nora Morgenlie Nydalens SK 40:08   18:45  
  Stian Myrseth Sarpsborg OL 35:56   16:47  
  Ida Smeland Nygårdseter Vegårshei IL 34:42   16:12  
  Hermine Dirro Odden Måren OK 1:14:16   34:42  
  Jonas Olaussen Halden SK 24:45   11:33  
  Emma Helene Olsen Halden SK 33:30   15:39  
  Erlend Otterlei Østmarka OK 52:23   24:28  
  Reno Pape Konnerud IL 21:03   9:50  
  Sondre Puck Nydalens SK 31:45   14:50  
  Mari Ovidia Ranestad Hamar OK 35:53   16:46  
  Elise Renard Kongsberg OL 38:22   17:55  
  Emilie Rutle Nittedal OL 35:29   16:34  
  Sara Ruud Konnerud IL 28:05   13:07  
  Synne Sandven Notodden OL 21:31   10:03  
  Marie Scheele Nydalens SK 26:50   12:32  
  Sondre Signebøen Halden SK 34:18   16:01  
  Ask Skivdal Sarpsborg OL 35:52   16:45  
  Hedda Slang-Sundsetvik Halden SK 30:30   14:15  
  Per Noah Sommerhein IL Koll 1:10:27   32:55  
  Håkon Sæl Steen Fossum IF 42:34   19:53  
  Jon Strand Kongsberg OL 38:02   17:46  
  Lasse Strømsæter Fredrikstad SK 28:04   13:06  
  Jørgen Søgård Ringerike OL 23:43   11:04  
  Fanny Staff Valstad Nittedal OL 35:29   16:34  
  Hedda Wessel Pettersen Berger og Svelvik OL 1:07:08   31:22  
  Minna Sofie Wingstedt Halden SK 35:58   16:48  
  Ville Emil Wingstedt Halden SK 58:23   27:16  
  Astrid Juli Ytterbø Asker Skiklubb 34:04   15:55  
  Ada Helene Foss Gulliksen Skaukameratene OL diskvalifisert      
  Thea Bratlie Skaukameratene OL ikke startet      
  Hanna Bystrøm Indre Østfold OK ikke startet      
  Ingrid Lesteberg Kongsberg OL ikke startet      

D -10

2 090 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
  Josefin Eylertsen Halden SK 43:44   20:55  
  Anne Frøisland Vang OL 48:35   23:14  
  Vida Hansen IL Tyrving 34:55   16:42  
  Mina Johnsen Røyken OL 33:30   16:01  
  Marie Kvarme Røyken OL 25:36   12:14  
  Vida Helland-Hansen IL Tyrving ikke startet      

D 11-12N

2 170 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Noor Dirro Måren OK 20:31   9:27  
2 Ragnhild Mathea Helmersen Fet OL 22:33 +2:02 10:23  
3 Eline Signore Myhrvold Skaukameratene OL 28:35 +8:04 13:10  
4 Tuva Kristiansen Fredrikstad SK 31:07 +10:36 14:20  
5 Pernille L Bakkevik Heming Orientering 39:31 +19:00 18:12  
6 Ada Bratlie Skaukameratene OL 42:56 +22:25 19:47  
7 Anna Singsdal Gimle IF 1:09:52 +49:21 32:11  
  Juni Braseth Gimle IF ikke startet      
  Selma Færden Kolbotn og Skimt OL ikke startet      

D 13-16N

2 170 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Hanne Kristine Helgesen IL Tyrving 23:11   10:41  
2 Anna Austad Sveen Raumar Orientering 23:18 +0:07 10:44  
3 Alba Sunniva Vivaldi Huuse Bækkelagets SK 25:59 +2:48 11:58  
4 Victoria Finstad Bækkelagets SK 26:14 +3:03 12:05  
5 Jenny Foss Gulliksen Skaukameratene OL 35:53 +12:42 16:32  
6 Maren Foss Gulliksen Skaukameratene OL 36:25 +13:14 16:46  
7 Kamilla B I Jaegtnes Bækkelagets SK 44:53 +21:42 20:41  
  Emilie Støren Bø OL diskvalifisert      
  Ida Aurebekk Torridal IL ikke startet      
  Gea Øiseth Bedin Indre Østfold OK ikke startet      
  Kristine Bondø Huuse Bækkelagets SK ikke startet      
  Ingeborg Kvarme Røyken OL ikke startet      
  Idunn Cecilie Rolfsen Heming Orientering ikke startet      

D 17-

3 640 m, 25 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Guro Harstad West Anglian Orienteering Club 39:32   10:51  
2 Celine Renard Kongsberg OL 40:02 +0:30 10:59  
3 Ida Hope Oslostudentenes IK 40:35 +1:03 11:08  
4 Jenni Hesselberg Indby Bækkelagets SK 41:23 +1:51 11:22  
5 Jannicke Ødegård OL Tønsberg og omegn 41:28 +1:56 11:23  
6 Oda Modalsli Fossum IF 41:52 +2:20 11:30  
7 Maren Kaarby Nydalens SK 43:31 +3:59 11:57  
8 Solveig Sletner Røyken OL 45:23 +5:51 12:28  
9 Anniken Eriksrud Karlsen Bækkelagets SK 45:31 +5:59 12:30  
10 Tina Hæren Trøsken IL 47:37 +8:05 13:04  
11 Vilde Årøen Lykke Emblem IL 49:18 +9:46 13:32  
12 Marit Wenseth Kure Bø OL 49:28 +9:56 13:35  
13 Kristin Åstebøl NTNUI 50:22 +10:50 13:50  
14 Ida Katrine Børstad Thoresen NTNUI 52:26 +12:54 14:24  
15 Linn-Mari Kaspersen Trøsken IL 52:46 +13:14 14:29  
16 Hanne-Cecilie Unger Strand Lillomarka OL 54:00 +14:28 14:50  
17 Marita Lilja Grønhovd Modum OL 57:55 +18:23 15:54  
18 Maria Dahl Fosby Gimle IF 58:39 +19:07 16:06  
19 Astri Marie Remme Porsgrunn OL 1:05:09 +25:37 17:53  
20 Kristin Grimsrud Skaukameratene OL 1:05:16 +25:44 17:55  
21 Anne Berg Gjølberg Larvik OK 1:22:21 +42:49 22:37  
22 Martine Gustavsen Sandefjord OK 1:22:23 +42:51 22:37  
23 Stine Austad Raumar Orientering 1:26:17 +46:45 23:42  
24 Hanne Maria Vister Oslostudentenes IK 1:32:09 +52:37 25:18  
  Kristin Sletner Røyken OL diskvalifisert      
  Kaisa Svergja Raumar Orientering ikke startet      
  Åsa Franzen IL Tyrving ikke startet      
  Tone E Lye IL Tyrving ikke startet      
  Beate Berg Porsgrunn OL ikke startet      
  Nora Marie wedege Irgens Bodø og Omegn IF Orientering ikke startet      
  Ingvild C. Fleisje Nittedal OL ikke startet      

D 17-C

2 500 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Ellen Gustafsson Kongsberg OL 27:24   10:57  
2 Anett Wallin IL Tyrving 31:48 +4:24 12:43  
3 Ingrid Robøle Hamar OK 36:12 +8:48 14:28  
4 Silje Marie Nordvik Asker Skiklubb 36:52 +9:28 14:44  
5 Liv Irene Kinneberg IL Tyrving 43:37 +16:13 17:26  
6 Elin Roum Ringerike OL 48:32 +21:08 19:24  
7 Astrid Rutle Nittedal OL 51:20 +23:56 20:32  
8 Linda Fredh Hamar OK 58:16 +30:52 23:18  
9 Lene Flesseberg Kongsberg OL 1:12:17 +44:53 28:54  
10 Else Stordal OL Tønsberg og omegn 1:13:16 +45:52 29:18  
  Gunhild Kvålsgard Fossum IF ikke startet      

D 17-N

2 170 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Lill Birkelund Porsgrunn OL 41:51   19:17  
2 Anne Gro Høgetveit Hedrum OL 53:03 +11:12 24:26  

D 35-

3 640 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Aasne Fenne Hoksrud Bækkelagets SK 34:30   9:28  
2 Kari Strand Lierbygda OL 35:45 +1:15 9:49  
3 Ann Helen Aabogen Haugaard Skaukameratene OL 42:17 +7:47 11:36  
4 Monica Berglund Ringerike OL 47:34 +13:04 13:04  
5 Mila Zaharinova Oppsal Orientering 49:32 +15:02 13:36  
6 Elin Gravningen Stokke IL 50:23 +15:53 13:50  
7 Inga Morgenlie Nydalens SK 51:23 +16:53 14:06  
8 Anne Ruste Flø Lillomarka OL 58:43 +24:13 16:07  
9 Elise Stordal OL Tønsberg og omegn 1:04:41 +30:11 17:46  
10 Peichi Chuang Oslostudentenes IK 1:07:54 +33:24 18:39  
11 Karin Synnøve Lund Ringerike OL 1:14:43 +40:13 20:31  
  Astrid Kravdal Gjø-Vard OL ikke startet      

D 40-

3 390 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Birgitte Husebye Fredrikstad SK 25:40   7:34  
2 Berit Sofie Wiklund Nydalens SK 27:14 +1:34 8:02  
3 Hanne Staff Nittedal OL 28:02 +2:22 8:16  
4 Ingunn Vangen Lunåsmo Tynset IF 33:23 +7:43 9:50  
5 Anne Guro Nøkleby Ringerike OL 35:17 +9:37 10:24  
6 Linda M. Torper Bystrøm Indre Østfold OK 36:09 +10:29 10:39  
7 Karianne Katla Fossum IF 36:51 +11:11 10:52  
8 Sara Mathisen Porsgrunn OL 38:54 +13:14 11:28  
9 Ann-Karin Lesteberg Kongsberg OL 39:08 +13:28 11:32  
9 Audrun Utskarpen Oslostudentenes IK 39:08 +13:28 11:32  
11 Line Nybakken Ås-NMBU Orientering 39:42 +14:02 11:42  
12 Kristin Eger Kongsberg OL 44:26 +18:46 13:06  
13 Heidi Østli Raumar Orientering 44:39 +18:59 13:10  
14 Line Skjevik Arnevik Ringerike OL 57:07 +31:27 16:50  
15 Elin Marie Irgens Bodø og Omegn IF Orientering 1:11:02 +45:22 20:57  
16 Mona Bakke Porsgrunn OL 1:35:24 +1:09:44 28:08  

D 45-

2 930 m, 40 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Eva Lill Kvisle Asker Skiklubb 23:38   8:03  
2 Anne-Lene Bakken Ulseth Nydalens SK 25:42 +2:04 8:46  
3 Hege Feiring IL Tyrving 26:12 +2:34 8:56  
4 Heli Marjoma Stigsökarna 26:24 +2:46 9:00  
5 Kari Madslien Nydalens SK 27:16 +3:38 9:18  
6 Hilde Vassend Porsgrunn OL 28:09 +4:31 9:36  
7 Sigrun Hernes Ytterbø Asker Skiklubb 28:39 +5:01 9:46  
8 Alix Young Vik Nydalens SK 28:59 +5:21 9:53  
9 Anita Sørensen Drage Kongsberg OL 29:28 +5:50 10:03  
10 Arnhild U. Bråten Vegårshei IL 29:46 +6:08 10:09  
11 Kristin Sandven Notodden OL 29:55 +6:17 10:12  
12 Hilde Kristine Rosenvold Porsgrunn OL 29:57 +6:19 10:13  
13 Anne Marit Bordal Ringsaker OK 30:00 +6:22 10:14  
14 Beth Nicolaysen Kongsberg OL 30:04 +6:26 10:15  
15 Torunn Ø. Jensen Ringerike OL 30:28 +6:50 10:23  
16 Emma Smeland Nygårdseter Vegårshei IL 31:04 +7:26 10:36  
17 Anne Kristin Huuse Bækkelagets SK 31:41 +8:03 10:48  
18 Ingrid Eide Rapp Raumar Orientering 31:50 +8:12 10:51  
19 Trine Olaussen Fredrikstad SK 31:53 +8:15 10:52  
19 Anne Marit Bjergaard Nydalens SK 31:53 +8:15 10:52  
21 Trine Ruud Bråten Raumar Orientering 32:33 +8:55 11:06  
22 Trine Oldernes Lillomarka OL 32:55 +9:17 11:14  
23 Christine Roll Paulsen Fredrikstad SK 32:59 +9:21 11:15  
24 Torill Vister Indre Østfold OK 33:04 +9:26 11:17  
25 Anne Madslien Nydalens SK 34:04 +10:26 11:37  
26 Gerd Karin Vestøl Vegårshei IL 34:45 +11:07 11:51  
27 Signe Astrup Arnesen Heming Orientering 34:59 +11:21 11:56  
28 Stine Arntzen Sandefjord OK 35:37 +11:59 12:09  
29 Tone Skram Røyken OL 36:41 +13:03 12:31  
30 Anne-Grete Austad Raumar Orientering 40:06 +16:28 13:41  
31 Anne Lene Berg Porsgrunn OL 41:11 +17:33 14:03  
32 Eli Bonden Kjørsvik Kongsberg OL 41:13 +17:35 14:04  
33 Kathrine Lunøe Nydalens SK 43:05 +19:27 14:42  
34 Mette Eline Heimstad Ringerike OL 49:12 +25:34 16:47  
35 Barbara Willkommen Eiken Kongsberg OL 52:38 +29:00 17:57  
36 Marit Nandrup Pettersen Indre Østfold OK 54:08 +30:30 18:28  
37 Kristin Nilssen Mo OK 1:00:15 +36:37 20:33  
38 Anne Teigland Arntzen Raumar Orientering 1:01:20 +37:42 20:55  
39 Iren Braseth Gimle IF 1:03:38 +40:00 21:43  
  Maria Torgersen Bækkelagets SK diskvalifisert      
  Maria Persson Asker Skiklubb ikke startet      
  Ingrid T. Rolfsen Haugmo Heming Orientering ikke startet      
  Charlotte Olsen Nydalens SK ikke startet      

D 50-

2 720 m, 36 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Kari Christiansen Sandefjord OK 24:03   8:50  
2 Kjersti Rønning Hamar OK 25:30 +1:27 9:22  
3 Christine Gjermo Østmarka OK 26:20 +2:17 9:40  
4 Bente Line Skaukameratene OL 27:24 +3:21 10:04  
4 Unn Hilde Heggedal Kongsberg OL 27:24 +3:21 10:04  
6 Helle Egeberg Vári IF Sturla 28:16 +4:13 10:23  
7 Runa Skyttersæter Heming Orientering 29:02 +4:59 10:40  
8 Bente Landmark Fossum IF 30:14 +6:11 11:06  
9 May Bente Brurberg Ås-NMBU Orientering 32:19 +8:16 11:52  
10 Ingvild Tandberg Asker Skiklubb 32:40 +8:37 12:00  
11 Turid Arnesen Byåsen IL 33:15 +9:12 12:13  
12 Åshild Bergstøl Kongsberg OL 33:23 +9:20 12:16  
13 Anne C Turter Nydalens SK 33:58 +9:55 12:29  
14 Kjersti Skantze IL Tyrving 34:18 +10:15 12:36  
15 Ingrid Opsahl Bredesen Fossum IF 34:19 +10:16 12:36  
16 Ann Katrin Olsen Asker Skiklubb 34:27 +10:24 12:39  
17 Heidi Schatvet Notodden OL 34:38 +10:35 12:43  
18 Hilde Storløkken Kongsberg OL 35:21 +11:18 12:59  
19 Gro Hege Ludvigsen Måren OK 35:53 +11:50 13:11  
20 Margrete Engzelius Asker Skiklubb 36:24 +12:21 13:22  
21 Dagrun Melkild Heming Orientering 36:50 +12:47 13:32  
22 Monika Wikström OK Tyr 37:34 +13:31 13:48  
23 Kristin Fleisje Nittedal OL 38:40 +14:37 14:12  
24 Elisabeth Hetlevik Kongsberg OL 38:42 +14:39 14:13  
25 Anna Göhlman IL Tyrving 39:37 +15:34 14:33  
26 Marit Sophie Berger Raumar Orientering 40:41 +16:38 14:57  
27 Kjersti sommerstad Juveli Lillomarka OL 41:01 +16:58 15:04  
27 Mona Strand Måren OK 41:01 +16:58 15:04  
29 Helen Margrethe Schjelderup Nord-Østerdal OK 41:32 +17:29 15:16  
30 Marianne Arnesen Asker Skiklubb 42:03 +18:00 15:27  
31 Anne Catherine Ekroll Raumar Orientering 43:24 +19:21 15:57  
32 Kari Smeby Kongsberg OL 44:33 +20:30 16:22  
33 Inger Johanne Eikeland Nydalens SK 45:16 +21:13 16:38  
34 Turid Vongraven Skien OK 45:38 +21:35 16:46  
35 Unn Kikle Ringerike OL 46:00 +21:57 16:54  
  Tove Evensen Mathisen Porsgrunn OL diskvalifisert      
  Unn Disch Kihle Ringerike OL ikke startet      

D 55-

2 720 m, 26 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Sidsel Nørstebø IL Tyrving 27:58   10:16  
2 Grete Hovi Skien OK 28:30 +0:32 10:28  
3 Gunhild Hennum Lierbygda OL 28:48 +0:50 10:35  
4 Anne Berit Eid Nydalens SK 29:29 +1:31 10:50  
5 Berit Danielsen IL Tyrving 29:44 +1:46 10:55  
6 Helga Haverstad Lierbygda OL 30:04 +2:06 11:03  
7 Elisabet Öström OK Tyr 30:15 +2:17 11:07  
8 Sirpa Lilja Modum OL 31:03 +3:05 11:24  
9 Berit Berge IL Tyrving 31:14 +3:16 11:28  
10 Ellen Marie Turter