Resultater Norgescupfinale Mellomdistanse Orkanger 2017



Resultater Norgescupfinale senior og junior, mellomdistanse - Innlagt O-idol for D/H16 (sistnevnte løp langdistanse)
Orkanger, Sør-Trøndelag - 23.. september 2017

Arrangementstype: Orientering

D 17-18

3 150 m, 59 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Synne Strand Asker Skiklubb 33:32   10:38
2 Hanne Vassend Porsgrunn OL 34:18 +0:46 10:53
3 Idun Kristine Felde Olaussen Halden SK 34:43 +1:11 11:01
4 Ane Dyrkorn Eiker OL 35:02 +1:30 11:07
5 Victoria Hæstad Bjørnstad Fossum IF 35:25 +1:53 11:14
6 Thea Dyrkorn Eiker OL 36:26 +2:54 11:33
7 Ragnhild Eide Byåsen IL 37:13 +3:41 11:48
8 Åsne Naadland Holo Fossum IF 37:22 +3:50 11:51
9 Kjersti Tønnessen Bergstøl Kongsberg OL 37:31 +3:59 11:54
10 Ingrid G. Kvålsgard Fossum IF 38:54 +5:22 12:20
11 Marlin Haavengen Kongsberg OL 40:12 +6:40 12:45
12 Sigrid Vehus Skjerve Verdal OK 40:24 +6:52 12:49
13 Ane Ingeborg Kalbækken Tynset IF 40:35 +7:03 12:53
14 Ingvil Ahlsand Nydalens SK 40:42 +7:10 12:55
15 Marte Lien Johnsen Byåsen IL 41:13 +7:41 13:05
16 Lene Berg Hanssen Byåsen IL 41:41 +8:09 13:13
17 Lotte Jauhojärvi Markussen Asker Skiklubb 42:05 +8:33 13:21
18 Karoline Aune Halden SK 42:20 +8:48 13:26
19 Camilla L. Rosenvold Porsgrunn OL 42:41 +9:09 13:33
20 Vilde Årøen Lykke Emblem IL 43:02 +9:30 13:39
21 Vera Melkild Freidig 44:05 +10:33 13:59
22 Tora Indregard IL BUL-Tromsø 44:28 +10:56 14:06
22 Johanne Bratland Tjernshaugen OK Moss 44:28 +10:56 14:06
24 Solveig Eline Berg IL Tyrving 44:43 +11:11 14:11
25 Aurora Gjølsjø OK Moss 45:06 +11:34 14:19
26 Signe Bredholt Jørgensen Sandefjord OK 45:25 +11:53 14:25
27 Aurora Moholth Kongsberg OL 46:01 +12:29 14:36
28 Anna Cecilie Linløkken Østmarka OK 46:13 +12:41 14:40
29 Karianne Olsvik Dengerud Nydalens SK 46:28 +12:56 14:45
30 Linn Mei Waaler Måren OK 46:39 +13:07 14:48
31 Agnethe Hasli Gjø-Vard OL 46:47 +13:15 14:51
32 Thea Sildnes Baklid Konnerud IL 47:19 +13:47 15:01
33 Synne Marie Kvamme Wing OK 47:22 +13:50 15:02
34 Anna Meen Porsgrunn OL 47:38 +14:06 15:07
35 Pernille Katla Fossum IF 47:58 +14:26 15:13
36 Helene Eger Kongsberg OL 48:32 +15:00 15:24
37 Andrea Vanebo Kongsberg OL 49:23 +15:51 15:40
38 Tonje Rognerud Bøe Fossum IF 50:15 +16:43 15:57
39 Ane Holm Grøneng Lillehammer OK 52:53 +19:21 16:47
40 Rikke Blakkestad Ingesen Fredrikstad SK 54:52 +21:20 17:25
41 Hanne Daltveit Fana IL 56:06 +22:34 17:48
42 Annette Bjørnås Krogstie Konnerud IL 56:39 +23:07 17:59
43 Ragne Munkeby Frol IL 56:49 +23:17 18:02
44 Kathinka Rogstad Kongsberg OL 57:08 +23:36 18:08
45 Sofie Hallem Verdal OK 57:11 +23:39 18:09
46 Ane-Marte Borg Hanssen IL BUL-Tromsø 57:28 +23:56 18:14
47 Nora Marie Wedege Irgens Bodø og Omegn IF Orientering 58:05 +24:33 18:26
48 Hedda Skatvedt Raumar Orientering 58:37 +25:05 18:36
49 Eli Fjellbirkeland Johannesen IL Gular 58:59 +25:27 18:43
50 Rikke Hjelseth Larsen Kongsberg OL 1:01:51 +28:19 19:38
51 Andrine Viken Byåsen IL 1:02:38 +29:06 19:53
52 Ida-Synnøve Kristiansen Fredrikstad SK 1:02:45 +29:13 19:55
53 Maria Ulseth Sylte Freidig 1:08:17 +34:45 21:40
54 Lotte Myklemyr Eiker OL 1:08:25 +34:53 21:43
55 Inga Vestøl Stødle Kristiansand OK 1:15:04 +41:32 23:49
56 Hanna Lye Moum Halden SK 1:19:14 +45:42 25:09
  Synne Skjærstein IL Tyrving diskvalifisert    
  Ella Arentz Hagen Sandefjord OK diskvalifisert    
  Ane Nielsen Solberg Stjørdals-Blink Orientering diskvalifisert    
  Eli Kolstad Mo OK ikke startet    
  Dina Reitan Freidig ikke startet    
  Mia Mathisen Bekhus Fredrikstad SK ikke startet    

D 19-20

3 720 m, 24 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Marie Olaussen Fredrikstad SK 34:59   9:24
2 Ingeborg Eide Byåsen IL 36:36 +1:37 9:50
3 Ingrid Lundanes Emblem IL 37:03 +2:04 9:57
4 Malin Sandstad Freidig 41:11 +6:12 11:04
5 Tilla Farnes Hennum Asker Skiklubb 41:26 +6:27 11:08
6 Karine Vestøl Vegårshei IL 42:58 +7:59 11:33
7 Oda J Sikkeland IL Tyrving 46:17 +11:18 12:26
8 Maiken Økern Hågård Konnerud IL 47:05 +12:06 12:39
9 Margrethe Wisløff Asker Skiklubb 47:57 +12:58 12:53
10 Sonja Mellberg NTNUI 48:42 +13:43 13:05
11 Marit Melby Jacobsen Lardal OL 49:08 +14:09 13:12
12 Kristin Brekke Lillomarka OL 49:51 +14:52 13:24
13 Line Sølberg OL Trollelg 51:23 +16:24 13:48
14 Emilie Westin Porsgrunn OL 51:33 +16:34 13:51
15 Sunniva Omdal Sandnes IL (Rogaland) 52:15 +17:16 14:02
16 Anne Willkommen Eiken Kongsberg OL 53:23 +18:24 14:21
17 Marie Line Furland Sandnes IL (Rogaland) 54:05 +19:06 14:32
18 Oda Q Fossum Freidig 55:55 +20:56 15:01
19 Tonje Aasheim Nymark Askøy OL 56:58 +21:59 15:18
20 Emilie Liabakk Eriksen Byåsen IL 1:03:34 +28:35 17:05
21 Idunn Haavengen Kongsberg OL 1:09:35 +34:36 18:42
  Kårhild Husby Nordstad Varegg Fleridrett diskvalifisert    
  Anniken Eriksrud Karlsen Bækkelagets SK diskvalifisert    
  Vilde Malmei NTNUI diskvalifisert    
  Silje Hauge Hisøy OK ikke startet    

D 21-

4 330 m, 46 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Marianne Andersen Kristiansand OK 39:25   9:06
2 Marte Narum Nydalens SK 39:45 +0:20 9:10
3 Ingjerd Myhre Kongsberg OL 39:52 +0:27 9:12
4 Anne M Hausken Nordberg Nydalens SK 40:52 +1:27 9:26
5 Maren Jansson Haverstad NTNUI 41:58 +2:33 9:41
6 Ingrid Gulbrandsen NTNUI 42:56 +3:31 9:54
7 Sigrid Alexandersen NTNUI 43:27 +4:02 10:02
8 Emma Johansson Fredrikstad SK 43:55 +4:30 10:08
9 Nikoline Ekeberg Schjerve Bækkelagets SK 43:56 +4:31 10:08
10 Siri Ulvestad Nydalens SK 44:25 +5:00 10:15
11 Lone Brochmann Bækkelagets SK 45:03 +5:38 10:24
12 Karen Oline Kolstad NTNUI 45:09 +5:44 10:25
13 Ragnhild Hjermstad Fossum IF 45:34 +6:09 10:31
14 Eirin Svanøe-Hafstad Frol IL 46:12 +6:47 10:40
15 Anine Ahlsand NTNUI 47:11 +7:46 10:53
16 Marthe Gløersen Bækkelagets SK 47:33 +8:08 10:58
17 Evine Westli Andersen Løten o-lag 48:51 +9:26 11:16
18 Ingunn Egeberg Vári NTNUI 49:18 +9:53 11:23
19 Marta Ulvensøen NTNUI 50:43 +11:18 11:42
20 Anna Ulvensøen NTNUI 53:38 +14:13 12:23
21 Sunniva Morgan Malvik IL 54:41 +15:16 12:37
22 Emilie Westli Andersen Løten o-lag 55:04 +15:39 12:43
23 Line Sundsvik Frol IL 55:16 +15:51 12:45
24 Live Bredholt Jørgensen NTNUI 55:53 +16:28 12:54
25 Aurora Fossøy NTNUI 55:55 +16:30 12:54
26 Åsne Skram Trømborg NTNUI 55:56 +16:31 12:55
27 Kaja Winsnes Nordhagen Ås-NMBU Orientering 56:07 +16:42 12:57
28 Kristine Fjellanger NTNUI 56:27 +17:02 13:02
29 Karoline Sønsterudbråten Lillomarka OL 56:41 +17:16 13:05
30 Silje Arntzen NTNUI 1:01:13 +21:48 14:08
31 Sara Profors Frol IL 1:05:02 +25:37 15:01
32 Ingvild Wang NTNUI 1:06:40 +27:15 15:23
33 Ingunn Martinsen Varegg Fleridrett 1:08:18 +28:53 15:46
34 Marte Hoff Hagen NTNUI 1:08:39 +29:14 15:51
35 Maren Grande Frol IL 1:10:02 +30:37 16:10
36 Helene Omdal NTNUI 1:10:13 +30:48 16:12
37 Kajsa Stina Sandstad NTNUI 1:17:02 +37:37 17:47
38 Una Bratlie NTNUI 1:19:23 +39:58 18:20
39 Ingvild Brekke NTNUI 1:21:12 +41:47 18:45
40 Karoline Dahl Fosby NTNUI 1:22:19 +42:54 19:00
41 Kristine Ausen NTNUI 1:25:05 +45:40 19:38
42 Doris Stien Kaspersen Mo OK 1:35:16 +55:51 22:00
  Synne Fossøy NTNUI diskvalifisert    
  Lovise Fremstad NTNUI diskvalifisert    
  Camilla Öhman NTNUI diskvalifisert    
  Ingeborg Ellegaard Melby NTNUI brutt    
  Solveig Blindheim NTNUI ikke startet    
  Heidi Mårtensson Modum OL ikke startet    
  Ingrid Okkenhaug NTNUI ikke startet    
  Siri Stensgård NTNUI ikke startet    
  Mathilde Rundhaug Frol IL ikke startet    
  Mari Fasting Byåsen IL ikke startet    

H 17-18

4 010 m, 70 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kasper Fosser Heming Orientering 31:28   7:50
2 Erling Hjermstad Fossum IF 34:07 +2:39 8:30
3 Lukas Liland Nydalens SK 34:17 +2:49 8:32
4 Jørgen Baklid Konnerud IL 34:36 +3:08 8:37
5 Anders Haugskott OL Trollelg 34:46 +3:18 8:40
6 Oskar Spets Storhov Freidig 35:17 +3:49 8:47
7 Axel Hoveid Asker Skiklubb 35:47 +4:19 8:55
8 Elias Jonsson Nydalens SK 36:25 +4:57 9:04
9 Sebastian Daland Kristiansand OK 36:29 +5:01 9:05
10 Einar Melsom Fossum IF 36:32 +5:04 9:06
11 Henrik Fredriksen Aas Asker Skiklubb 36:57 +5:29 9:12
12 Øyvind Hjermstad Fossum IF 37:06 +5:38 9:15
13 Erik Hæstad Bjørnstad Fossum IF 37:15 +5:47 9:17
14 Tord Strand Kongsberg OL 37:16 +5:48 9:17
15 Einar Ekeland Oddersjaa SSK 37:31 +6:03 9:21
16 Sindre R Holt Hedrum OL 37:55 +6:27 9:27
17 Eskil Frøisland Vang OL 38:16 +6:48 9:32
18 Even-Johan Kaspersen Mo OK 38:24 +6:56 9:34
19 Mats Eidsmo Freidig 38:26 +6:58 9:35
20 Niels Christian Hellerud Halden SK 38:38 +7:10 9:38
21 Bjørn Anders Flågen Heming Orientering 39:25 +7:57 9:49
22 Håkon Lund Kongsberg OL 39:31 +8:03 9:51
23 Jørgen Wulfsberg Nydalens SK 39:42 +8:14 9:54
24 Audun Bergan Nydalens SK 39:45 +8:17 9:54
25 Per Clemet Wisløff Asker Skiklubb 39:49 +8:21 9:55
26 August Asheim Birkeland Halden SK 40:00 +8:32 9:58
27 Elias Skjolden Sørensen Lillomarka OL 40:32 +9:04 10:06
28 Aslak Heimdal Konnerud IL 40:53 +9:25 10:11
29 Skjalg Nysæter Skien OK 41:09 +9:41 10:15
30 Njaal Ellegaard Melby Vang OL 41:51 +10:23 10:26
31 Even Lindaas Vang OL 42:02 +10:34 10:28
32 Stian Rykkje Varegg Fleridrett 42:22 +10:54 10:33
33 Mathias Hermstad Freidig 42:48 +11:20 10:40
34 Kristian Fredrik Lynum Freidig 42:54 +11:26 10:41
35 Erlend Brendstuen Halden SK 43:20 +11:52 10:48
36 Mathias Vindal Freidig 44:12 +12:44 11:01
37 Rasmus Mathisen Porsgrunn OL 45:00 +13:32 11:13
38 Oscar Lyngen Freidig 45:22 +13:54 11:18
39 Audun Wanvik Haugen Stjørdals-Blink Orientering 45:38 +14:10 11:22
40 Jostein Svaland Dale Vang OL 45:47 +14:19 11:25
41 Alexander Repstad Storemyr Porsgrunn OL 47:19 +15:51 11:47
42 Petter Astrup Arnesen Heming Orientering 48:12 +16:44 12:01
43 Trym B Island OL Tønsberg og omegn 48:22 +16:54 12:03
44 Eirik Høst Fossgard Lillomarka OL 49:34 +18:06 12:21
45 Are Lodgaard Byåsen IL 50:48 +19:20 12:40
46 Oscar Hæstad Bjørnstad Fossum IF 52:19 +20:51 13:02
47 Marius Ekrem Finstad Bodø og Omegn IF Orientering 53:15 +21:47 13:16
48 Joar Gjerdahl Konnerud IL 54:14 +22:46 13:31
49 Lavran Thorstensen Oppsal Orientering 54:19 +22:51 13:32
50 Aleksander Skoglund Freidig 54:30 +23:02 13:35
51 Ole Johan Bråten Vang OL 55:05 +23:37 13:44
52 Andreas Ramberg Østmarka OK 55:51 +24:23 13:55
53 Trygve Kongsbakk Bodø og Omegn IF Orientering 55:56 +24:28 13:56
54 Peter Gisholt Fossum IF 57:05 +25:37 14:14
55 Ole Jørgen Bogen Arenth Sturla, IF 57:16 +25:48 14:16
56 Olav Aasmundtveit Hoff OL Tønsberg og omegn 58:30 +27:02 14:35
57 Nikolai Nordhaug Konnerud IL 59:19 +27:51 14:47
58 Johan Christie Ørke Stavanger Orienteringsklubb 59:34 +28:06 14:51
59 Sølve Drage Kongsberg OL 1:00:35 +29:07 15:06
60 Ludvig Williams Strømsnes Malvik IL 1:01:03 +29:35 15:13
61 Sverre Narum Vang OL 1:01:51 +30:23 15:25
62 Ruben Kobbeltvedt Haugesund IL Orientering 1:04:38 +33:10 16:07
63 Emil Bjørnstad Strand Raumar Orientering 1:13:40 +42:12 18:22
64 William Resvoll Skaug Oppsal Orientering 1:20:55 +49:27 20:10
  Alexander Skaug Ytterbøl Halden SK diskvalifisert    
  Kristian Rykkje Varegg Fleridrett diskvalifisert    
  Kristian Pytten Kristiansand OK diskvalifisert    
  Magnus Gjerstad Varegg Fleridrett diskvalifisert    
  Marius Aurebekk Kristiansand OK diskvalifisert    
  Sander Arntzen Asker Skiklubb diskvalifisert    
  Hans Kristian Stubban Hygen Østmarka OK ikke startet    
  Vegard Løvli Asker Skiklubb ikke startet    
  Emil Størmer Fossum IF ikke startet    
  Håkon Kornmo Porsgrunn OL ikke startet    

H 19-20

4 590 m, 35 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Håvard Eidsmo Freidig 36:03   7:51
2 Vegard Gulbrandsen Asker Skiklubb 36:11 +0:08 7:52
3 Audun Heimdal Konnerud IL 36:20 +0:17 7:54
4 Ulrik Astrup Arnesen Heming Orientering 36:40 +0:37 7:59
5 Kristian Nilsen Sandnes Emblem IL 38:14 +2:11 8:19
6 Jan Erik Naess Fossum IF 39:25 +3:22 8:35
7 Tobias Kristensen Larvik OK 39:39 +3:36 8:38
8 Erlend Nilsen Sandnes Emblem IL 40:22 +4:19 8:47
9 Olav Andreas Remmen OL Trollelg 41:06 +5:03 8:57
10 Martin Borge Heir Fossum IF 41:08 +5:05 8:57
11 Marius Pytten Kristiansand OK 41:52 +5:49 9:07
12 Hallvard Seim Grøvlen OL Trollelg 41:56 +5:53 9:08
13 Peter Nordbrøden Halden SK 42:18 +6:15 9:12
14 Eirik Langedal Breivik Nydalens SK 43:40 +7:37 9:30
15 Adrian Opheim Freidig 44:33 +8:30 9:42
16 Olav Milian Schmitt Gran Halden SK 44:52 +8:49 9:46
17 Sverre Bang Støeng NTNUI 46:07 +10:04 10:02
18 Tarjei Holo Fossum IF 46:40 +10:37 10:10
19 Håkon Raadal Bjørlo Halden SK 47:16 +11:13 10:17
20 Espen Samuelsen Skiri Bodø og Omegn IF Orientering 47:58 +11:55 10:27
21 Sander H. Rogndokken Nydalens SK 48:11 +12:08 10:29
22 Jonas Unsgård IL Leik 50:12 +14:09 10:56
23 Ole Martin Edstrøm Oppsal Orientering 50:24 +14:21 10:58
24 Lars Solli Mo OK 51:17 +15:14 11:10
25 Anders Krona Haflan OL Tønsberg og omegn 51:37 +15:34 11:14
26 Brage Jørum Byåsen IL 52:37 +16:34 11:27
27 Mathias Gløersen OL Tønsberg og omegn 57:09 +21:06 12:27
28 Vegard Myklemyr Eiker OL 58:20 +22:17 12:42
29 Sturla Frydenlund Sturla, IF 1:01:30 +25:27 13:23
30 Bjørnar Løvli Asker Skiklubb 1:04:32 +28:29 14:03
31 Ludvig Rødnes Oppsal Orientering 1:07:23 +31:20 14:40
32 Anders Bjørningstad Kristoffersen Larvik OK 1:10:33 +34:30 15:22
33 Jens Didrik Berg Larvik OK 1:20:32 +44:29 17:32
  Herman Ryen Martinsen Fredrikstad SK diskvalifisert    
  Øystein Fruseth Christiansen OL Tønsberg og omegn brutt    
  Nils Ola Kvam Freidig ikke startet    
  Trygve Heggedal Kongsberg OL ikke startet    
  Jostein Tandberg Nydalens SK ikke startet    
  Eivind Øfsthus Gravir Asker Skiklubb ikke startet    
  Gjermund Tørnqvist Halden Nydalens SK ikke startet    
  Johannes Bakke Aashamar Kristiansand OK ikke startet    
  Knut Aasheim Halden SK ikke startet    

H 21-

4 900 m, 52 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ulf Forseth Indgaard Frol IL 34:34   7:03
2 Jo Forseth Indgaard Frol IL 34:57 +0:23 7:07
3 Jon Aukrust Osmoen NTNUI 35:07 +0:33 7:10
4 Markus Holter Halden SK 35:57 +1:23 7:20
5 Anders Nordberg Nydalens SK 37:28 +2:54 7:38
6 Anders Vister Nydalens SK 38:16 +3:42 7:48
7 Elias T. Mølnvik NTNUI 38:18 +3:44 7:48
8 Paul Sirum Frol IL 38:19 +3:45 7:49
9 Andreas Sølberg OL Trollelg 38:38 +4:04 7:53
10 Gaute Friestad Kristiansand OK 38:43 +4:09 7:54
11 Carl Petter Lyngen Frol IL 38:44 +4:10 7:54
12 Eirik Kamstrup Hovind Halden SK 38:45 +4:11 7:54
13 Håvard Haga Nydalens SK 38:47 +4:13 7:54
14 Hans Petter Mathisen Fredrikstad SK 38:50 +4:16 7:55
15 Isak Bergset NTNUI 39:00 +4:26 7:57
16 Sindre Østgulen Deisz NTNUI 39:29 +4:55 8:03
17 Vyacheslav Mukhidinov Varegg Fleridrett 39:56 +5:22 8:08
18 Olai Stensland Lillevold NTNUI 40:02 +5:28 8:10
19 Dag Blandkjenn Kristiansand OK 40:32 +5:58 8:16
20 Vegard Blomseth Johnsen NTNUI 40:43 +6:09 8:18
21 Stian Sundsvik Frol IL 40:44 +6:10 8:18
22 Sindre Johannessen Freidig 41:29 +6:55 8:27
23 Morten Jørgensen Kristiansand OK 41:36 +7:02 8:29
24 Anders Felde Olaussen NTNUI 42:14 +7:40 8:37
25 Sigur Heggedal Nydalens SK 42:29 +7:55 8:40
26 Emil Ahlbäck Fossum IF 43:09 +8:35 8:48
27 Ove Baardsgaard OL Trollelg 43:11 +8:37 8:48
28 Håvard Irgens Kristiansand OK 43:16 +8:42 8:49
29 Lars Owren NTNUI 43:26 +8:52 8:51
30 Jonas Madslien Bakken NTNUI 44:51 +10:17 9:09
31 Matias Hodne Hanisch Kristiansand OK 44:56 +10:22 9:10
32 Steinar Kollerud Lillomarka OL 45:45 +11:11 9:20
33 Mathias Stensland Lillevold IL Tyrving 46:17 +11:43 9:26
34 Vetle Christiansen Bækkelagets SK 47:33 +12:59 9:42
35 Simen Eid Nielsen NTNUI 47:39 +13:05 9:43
36 Håvard Myhre Bækkelagets SK 48:04 +13:30 9:48
37 Erling Sommerfeldt Turun Metsänkävijät 48:21 +13:47 9:52
38 Ola Keiserås IL Leik 49:18 +14:44 10:03
39 Øyvind Wiggen Byåsen IL 49:49 +15:15 10:10
40 Malthe Gaarsdal NTNUI 50:05 +15:31 10:13
41 Erik Gustafsson NTNUI 51:04 +16:30 10:25
42 Håkon Fruseth Christiansen NTNUI 52:30 +17:56 10:42
43 Mathias Benjaminsen Lillomarka OL 53:15 +18:41 10:52
44 Adrian Opheim NTNUI 54:05 +19:31 11:02
45 Mattis Holt Freidig 54:57 +20:23 11:12
46 Sebastian Torgersen NTNUI 56:11 +21:37 11:27
47 Jørund Vala NTNUI 1:01:51 +27:17 12:37
48 Oskar Størmer Fossum IF 1:02:36 +28:02 12:46
49 Marius Øie Løten o-lag 1:14:11 +39:37 15:08
50 Bjørn Lundanes NTNUI 1:33:13 +58:39 19:01
  Karl Fremstad Bækkelagets SK diskvalifisert    
  Jakob Kalvig Skogan NTNUI diskvalifisert    
  Johan Asphjell Bjørnaas Frol IL ikke startet    
  Sigurd Stenvik Byåsen IL ikke startet    
  Leif Størmer Fossum IF ikke startet    
  Øystein Haug Frol IL ikke startet    
  Rasmus Rørholt Theisen NTNUI ikke startet    
  Martin Vister Frol IL ikke startet    

H16

5 630 m, 25 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Halvor Tørnqvist Halden Nydalens SK 43:04   7:38
2 Vegard Kittilsen Freidig 43:40 +0:36 7:45
3 Lars Young Vik Nydalens SK 44:58 +1:54 7:59
4 Simen Spets Storhov Freidig 45:47 +2:43 8:07
5 Gaute Kvittum Nytrøen Tynset IF 46:25 +3:21 8:14
6 Isak Jonsson Nydalens SK 46:38 +3:34 8:16
7 Anders Vestøl Vegårshei IL 49:57 +6:53 8:52
8 Lars Sandstad Freidig 50:00 +6:56 8:52
9 Petter Liabakk Eriksen Byåsen IL 51:50 +8:46 9:12
10 Sigurd Paulsen Vie Haugesund IL Orientering 52:02 +8:58 9:14
11 Asgeir Reiersen Jensen Birkenes IL 53:40 +10:36 9:31
12 Jonatan Graversen IL BUL-Tromsø 55:21 +12:17 9:49
13 Eirik Blågestad Indre Østfold OK 56:13 +13:09 9:59
14 Fredrik Vehus Skjerve Verdal OK 56:16 +13:12 9:59
15 Morten Krona Haflan OL Tønsberg og omegn 58:46 +15:42 10:26
16 Eivind Berner Myhre Fossum IF 1:02:14 +19:10 11:03
17 Elias Bergset IL Veten 1:02:16 +19:12 11:03
18 Eirik Imrik Fredrikstad SK 1:03:50 +20:46 11:20
19 Johan Kristian Undeland Sturla, IF 1:04:26 +21:22 11:26
20 Morten Aleksander Harkinn Ringsaker OK 1:05:01 +21:57 11:32
21 Andreas Nysæter Bergens TF 1:07:11 +24:07 11:55
22 Jakob Mo OL Toten-Troll 1:12:37 +29:33 12:53
23 Henrik Kraft Stjørdals-Blink Orientering 1:17:33 +34:29 13:46
  David Runde Kristiansand OK diskvalifisert    
  Bendik Eliassen Fredrikstad SK brutt    

D16

4 850 m, 25 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jenny Baklid Konnerud IL 50:28   10:24
2 Janne Tjørhom Aasheim Ganddal IL 51:54 +1:26 10:42
3 Malin Hauge Hisøy OK 52:42 +2:14 10:51
4 Ane Sofie Krogh Oppsal Orientering 53:44 +3:16 11:04
5 Mari Landro Svingheim Konnerud IL 55:41 +5:13 11:28
6 Andrea Ranvik Konnerud IL 55:49 +5:21 11:30
7 Kaja Samuelsen Skiri Bodø og Omegn IF Orientering 56:08 +5:40 11:34
8 Kristine Eide Rapp Raumar Orientering 56:56 +6:28 11:44
9 Hanne Eide Rapp Raumar Orientering 57:58 +7:30 11:57
10 Tuva Aas Stræte Ringerike OL 58:54 +8:26 12:08
11 Mari Strømme Lid TIF Viking 59:54 +9:26 12:21
12 Mari Kilskar Grevskott Frol IL 1:02:23 +11:55 12:51
13 Ida Monsen Egersund OK 1:02:24 +11:56 12:51
14 Marie Liland Nydalens SK 1:02:33 +12:05 12:53
15 Karoline Bjørnerød OK Moss 1:03:51 +13:23 13:09
16 Matilde Munkeby Frol IL 1:06:10 +15:42 13:38
17 Ingvild Langeggen Kongsberg OL 1:06:16 +15:48 13:39
18 Ingeborg Rognstad Hadeland OL 1:08:05 +17:37 14:02
19 Idunn Strand IL BUL-Tromsø 1:10:23 +19:55 14:30
20 Hedda Hoff Hagen Byåsen IL 1:10:38 +20:10 14:33
21 Elise Ausen Porsgrunn OL 1:13:03 +22:35 15:03
22 Christiane Ruud Bøckman Kristiansand OK 1:32:37 +42:09 19:05
  Karen Hoel Jomaas Fossum IF diskvalifisert    
  Julie Eikeland OL Tønsberg og omegn brutt    
  Tale Strand Kongsberg OL brutt    
  Anna Øfsthus Gravir Asker Skiklubb ikke startet    

H16 Utfordrer

5 630 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jo Even Kolstad Freidig 52:47   9:22
2 Jonas Grønli Freidig 53:16 +0:29 9:27
3 Håkon Holstad Freidig 55:54 +3:07 9:55
4 Øistein Fagerli Næss Raumar Orientering 58:15 +5:28 10:20
5 Jakob Hjelseth OL Tønsberg og omegn 1:01:07 +8:20 10:51
6 Sondre Ottesen Fredrikstad SK 1:01:37 +8:50 10:56
7 Magnus Mosfjell Birkenes IL 1:01:49 +9:02 10:58
8 Anders Horvei Raumar Orientering 1:03:46 +10:59 11:19
9 Nicolai Harvik Konnerud IL 1:03:54 +11:07 11:20
10 Jonatan Aune Halden SK 1:04:26 +11:39 11:26
11 Runar Saur Modahl Fredrikstad SK 1:04:58 +12:11 11:32
12 Sivert Sande Kverme Fossum IF 1:08:54 +16:07 12:14
13 Mathias Pedersen Vold Lillomarka OL 1:14:10 +21:23 13:10
14 Matias Nissen Freidig 1:24:17 +31:30 14:58
15 Even Gravningen Stokke IL 1:27:21 +34:34 15:30

D16 Utfordrer

4 850 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anniken Ranvik Konnerud IL 1:03:12   13:01
2 Tora Aasheim Nymark TIF Viking 1:08:29 +5:17 14:07
2 Sigrid Ekeland Oddersjaa SSK 1:08:29 +5:17 14:07
4 Carmen Dirro Måren OK 1:08:37 +5:25 14:08
5 Amanda Skyttersæter Saugerud Konnerud IL 1:09:39 +6:27 14:21
6 Solveig Letmolie Eiker OL 1:10:17 +7:05 14:29
7 Silje Morlandstø Eiker OL 1:26:08 +22:56 17:45
8 Christine Hoen Eiker OL 1:26:58 +23:46 17:55
9 Hanne Helmine Rogstad Nidarøst OK 1:28:19 +25:07 18:12
10 Ingeborg Kvarme Sturla, IF 1:29:26 +26:14 18:26
11 Oda Gjerdahl Berger og Svelvik OL 2:00:17 +57:05 24:48
  Thea Land Konnerud IL diskvalifisert    
  Tonje-Malin Rhrich Konnerud IL diskvalifisert    

Direkte Kort

4 850 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kristin Haugskott OL Trollelg 36:43   7:34
2 Svein Jacobsen IL Tyrving 39:17 +2:34 8:05
3 Solveig Sikkeland IL Tyrving 42:05 +5:22 8:40
4 Mari Eidsmo Freidig 49:52 +13:09 10:16
5 Stine Aune Nidarøst OK 50:14 +13:31 10:21
6 Ellen Olsvik Nydalens SK 50:24 +13:41 10:23
7 Eldbjørg Kalbekken Tynset IF 53:09 +16:26 10:57
8 Simon Johanson NOTEAM 53:21 +16:38 11:00
9 Torunn Spets Storhov Freidig 56:52 +20:09 11:43
10 Frida Haugskott OL Trollelg 1:03:58 +27:15 13:11
11 Per Løvaas OL Trollelg 1:08:04 +31:21 14:02
12 Mai-Iren Almås IL Leik 1:10:33 +33:50 14:32
  Lars R Lundanes Emblem IL diskvalifisert    

Direkte Lang

4 850 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jens Even Storhov Freidig 51:49   10:41
2 Jon Holstad Freidig 58:36 +6:47 12:04
3 Henning Carlsen OK Moss 1:01:05 +9:16 12:35
4 Rolf Pettersen Mo OL Toten-Troll 1:01:37 +9:48 12:42
5 Morten Heir Fossum IF 1:02:08 +10:19 12:48
6 Arild Holm Klausen Freidig 1:08:53 +17:04 14:12
7 Jostein Alvestad Wing OK 1:09:01 +17:12 14:13
8 Tone Almås IL Leik 1:14:24 +22:35 15:20
9 Magnus Christie Ørkre Stavanger Orienteringsklubb 1:17:33 +25:44 15:59
  Elisabeth Christie Ørkre Stavanger Orienteringsklubb ikke startet


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +