Resultater Norgescupfinale Orientering 2018



Resultater Norgescupfinale senior og junior
Asker, Akershus - 14. oktober 2018

Arrangementstype: Orientering

Gjesteklasse herrer

5 330 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mikael Eliasson Göteborg Majorna OK 40:35   7:36
2 Jonas Egger Göteborg Majorna OK 41:52 +1:17 7:51
3 Sven Hellmüller Bækkelagets SK 41:54 +1:19 7:51
4 Jonas Merz Göteborg Majorna OK 42:01 +1:26 7:52
5 Kornelius Kriszat-Løvfald Nydalens SK 46:54 +6:19 8:47
6 Felix Finsrud Asker Skiklubb 51:16 +10:41 9:37
7 Kristoffer Jacobsen IL Tyrving 54:36 +14:01 10:14
8 Sondre Zahl Hagen Fossum IF 56:22 +15:47 10:34
9 Erik Bohne Varegg Fleridrett 56:23 +15:48 10:34
10 Eirik Jørgensen IL Tyrving 56:43 +16:08 10:38
11 Christian Reusch Heming Orientering 57:29 +16:54 10:47
12 Christian Jomaas Fossum IF 57:40 +17:05 10:49
13 Henrik Reusch Heming Orientering 58:33 +17:58 10:59
14 Stein H. Hagen Fossum IF 1:27:03 +46:28 16:19
  Eirik Stærkeby Jelstad Modum OL diskvalifisert    

 

Gjesteklasse damer

4 380 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Knut Mathisen Porsgrunn OL 47:57   10:56
2 Lisa Holer Göteborg Majorna OK 49:28 +1:31 11:17
3 Anne Marthe Peveri Eiker OL 1:22:20 +34:23 18:47
  Hilde Storløkken Kongsberg OL diskvalifisert    

 

D 17-18 E

4 050 m, 35 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ingrid G. Kvålsgard Fossum IF 38:55   9:36
2 Jenny Baklid Konnerud IL 39:31 +0:36 9:45
3 Tuva Aas Stræte Ringerike OL 40:06 +1:11 9:54
4 Hanne Vassend Porsgrunn OL 40:46 +1:51 10:03
5 Anniken Ranvik Konnerud IL 40:49 +1:54 10:04
6 Lene Berg Hanssen Byåsen IL 40:57 +2:02 10:06
7 Christiane Ruud Bøckman Kristiansand OK 41:05 +2:10 10:08
8 Pernille Katla Fossum IF 41:38 +2:43 10:16
9 Anna Øfsthus Gravir Asker Skiklubb 42:26 +3:31 10:28
10 Lotte Jauhojärvi Markussen Asker Skiklubb 42:31 +3:36 10:29
11 Karen Hoel Jomaas Fossum IF 42:56 +4:01 10:36
12 Andrea Ranvik Konnerud IL 43:37 +4:42 10:46
13 Hedda Raadal Bjørlo Halden SK 44:30 +5:35 10:59
14 Mina Jørgensen IL Tyrving 45:13 +6:18 11:09
15 Åsne Naadland Holo Fossum IF 45:15 +6:20 11:10
16 Marlin Haavengen Kongsberg OL 45:41 +6:46 11:16
17 Kjersti Tønnessen Bergstøl Kongsberg OL 46:16 +7:21 11:25
18 Sigrid Vehus Skjerve Verdal OK 46:28 +7:33 11:28
19 Tora Aasheim Nymark Varegg Fleridrett 46:41 +7:46 11:31
20 Mari Strømme Lid Varegg Fleridrett 46:52 +7:57 11:34
21 Malin Hauge Hisøy OK 47:20 +8:25 11:41
22 Tomine Lysaker Sanden Eiker OL 47:44 +8:49 11:47
23 Oda Marie Colquhoun Lillomarka OL 47:53 +8:58 11:49
24 Aurora Gjølsjø OK Moss 51:20 +12:25 12:40
25 Christine Hoen Eiker OL 51:21 +12:26 12:40
26 Ane Sofie Krogh Oppsal Orientering 52:14 +13:19 12:53
27 Ingeborg Rognstad Hadeland OL 52:29 +13:34 12:57
28 Elise Ausen Porsgrunn OL 52:29 +13:34 12:57
29 Tale Strand Kongsberg OL 55:00 +16:05 13:34
30 Karoline Bjørnerød OK Moss 55:16 +16:21 13:38
31 Ingvild Langeggen Kongsberg OL 55:37 +16:42 13:43
32 Solveig Moen Letmolie Eiker OL 56:02 +17:07 13:50
33 Amanda Skyttersæter Saugerud Konnerud IL 1:00:07 +21:12 14:50
34 Ingeborg Kvarme Sturla, IF 1:00:19 +21:24 14:53
  Helene Eger Kongsberg OL diskvalifisert    

 

D 19-20 E

4 380 m, 25 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Victoria Hæstad Bjørnstad Fossum IF 40:51   9:19
2 Synne Strand Asker Skiklubb 41:55 +1:04 9:34
3 Ane Dyrkorn Eiker OL 42:51 +2:00 9:46
4 Anine Lome Hamar OK 44:26 +3:35 10:08
5 Oda J Sikkeland IL Tyrving 44:50 +3:59 10:14
6 Idun Kristine Felde Olaussen Halden SK 45:06 +4:15 10:17
7 Anne Willkommen Eiken Kongsberg OL 45:39 +4:48 10:25
8 Rikke Blakkestad Ingesen Fossum IF 46:17 +5:26 10:34
9 Margrethe Wisløff Asker Skiklubb 48:01 +7:10 10:57
10 Agnethe Hasli Gjø-Vard OL 48:17 +7:26 11:01
11 Emilie Westin Nydalens SK 48:26 +7:35 11:03
12 Thea Dyrkorn Eiker OL 48:34 +7:43 11:05
13 Karoline Aune Halden SK 48:47 +7:56 11:08
14 Maiken Økern Hågård Konnerud IL 48:58 +8:07 11:10
15 Tilla Farnes Hennum Asker Skiklubb 49:19 +8:28 11:15
16 Ragnhild Eide Byåsen IL 49:59 +9:08 11:24
17 Malin Sandstad Freidig 50:23 +9:32 11:30
18 Vera Melkild Freidig 51:22 +10:31 11:43
19 Ingvild Paulsen Vie Haugesund IL Orientering 51:29 +10:38 11:45
20 Hannah Malmei NTNUI 52:15 +11:24 11:55
21 Johanne Bratland Tjernshaugen OK Moss 53:46 +12:55 12:16
22 Anniken Eriksrud Karlsen NTNUI 55:23 +14:32 12:38
23 Ane Nielsen Solberg Stjørdals-Blink Orientering 55:28 +14:37 12:39
24 Kårhild Husby Nordstad NTNUI 56:03 +15:12 12:47
25 Idunn Haavengen NTNUI 1:16:52 +36:01 17:32

 

D 21-E

5 780 m, 26 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anne M Hausken Nordberg Nydalens SK 51:34   8:55
2 Maren Jansson Haverstad NTNUI 53:21 +1:47 9:13
3 Anna Ulvensøen NTNUI 55:32 +3:58 9:36
4 Emma Arnesen Byåsen IL 56:19 +4:45 9:44
5 Kine Gulliksen Bækkelagets SK 56:30 +4:56 9:46
6 Kristine Fjeldbo IL Tyrving 56:30 +4:56 9:46
7 Mariann Ulvestad Bækkelagets SK 56:42 +5:08 9:48
8 Karen Oline Kolstad NTNUI 56:48 +5:14 9:49
9 Marie Olaussen Fredrikstad SK 57:04 +5:30 9:52
10 Ingeborg Eide Byåsen IL 58:09 +6:35 10:03
11 Lone Brochmann Bækkelagets SK 1:00:35 +9:01 10:28
12 Ragnhild Hjermstad Fossum IF 1:02:37 +11:03 10:50
13 Ingunn Egeberg Vári NTNUI 1:02:43 +11:09 10:51
14 Ronja Björklund NTNUI 1:03:13 +11:39 10:56
15 Ingjerd Myhre Kongsberg OL 1:04:04 +12:30 11:05
16 Evine Westli Andersen Løten o-lag 1:05:55 +14:21 11:24
17 Kaja Winsnes Nordhagen Ås-NMBU Orientering 1:06:06 +14:32 11:26
18 Christiane Trösse Varegg Fleridrett 1:09:31 +17:57 12:01
19 Solveig Blandkjenn IL Tyrving 1:11:37 +20:03 12:23
20 Aurora Fossøy NTNUI 1:12:43 +21:09 12:34
21 Kjersti Adéla Westin Porsgrunn OL 1:13:11 +21:37 12:39
  Kristine Berglia Eiker OL diskvalifisert    
  Ragnhild Løvli Ås-NMBU Orientering diskvalifisert    
  Lene Therese Myrland NTNUI diskvalifisert    
  Ida Tiltnes IL Tyrving diskvalifisert    
  Marte Hoff Hagen NTNUI brutt    

 

H 17-18E

4 680 m, 47 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Henrik Fredriksen Aas Asker Skiklubb 36:41   7:50
2 Sander Arntzen Asker Skiklubb 36:46 +0:05 7:51
3 Isak Jonsson Nydalens SK 37:07 +0:26 7:55
4 Niels Christian Hellerud Halden SK 37:33 +0:52 8:01
5 Elias Skjolden Sørensen Lillomarka OL 38:49 +2:08 8:17
6 Mats Eidsmo Freidig 38:50 +2:09 8:17
7 Lars Young Vik Nydalens SK 38:58 +2:17 8:19
8 Sigurd Paulsen Vie Haugesund IL Orientering 38:58 +2:17 8:19
9 Audun Bergan Nydalens SK 39:01 +2:20 8:20
10 Anders Vestøl Vegårshei IL 39:03 +2:22 8:20
11 David Runde Kristiansand OK 39:14 +2:33 8:22
12 Håkon Holstad Freidig 39:25 +2:44 8:25
13 Lars Sandstad Freidig 39:28 +2:47 8:25
14 Anders Horvei Raumar Orientering 39:29 +2:48 8:26
15 Skjalg Nysæter Skien OK 39:29 +2:48 8:26
16 Johan Christie Ørke Stavanger Orienteringsklubb 39:38 +2:57 8:28
17 Vegard Kittilsen Freidig 39:55 +3:14 8:31
18 Morten Krona Haflan OL Tønsberg og omegn 39:56 +3:15 8:31
19 Eskil Frøisland Vang OL 40:32 +3:51 8:39
20 Aslak Heimdal Konnerud IL 40:33 +3:52 8:39
21 Johan Kristian Undeland Sturla, IF 40:39 +3:58 8:41
22 Njaal Ellegaard Melby Vang OL 40:45 +4:04 8:42
23 Kristian Pytten Kristiansand OK 40:45 +4:04 8:42
24 Stian Rykkje Varegg Fleridrett 41:05 +4:24 8:46
25 Per Clemet Wisløff Asker Skiklubb 41:21 +4:40 8:50
26 Kristian Rykkje Varegg Fleridrett 41:58 +5:17 8:58
27 Rasmus Mathisen Porsgrunn OL 42:24 +5:43 9:03
28 Jonas Grønli Freidig 42:41 +6:00 9:07
29 Halvor Tørnqvist Halden Nydalens SK 44:17 +7:36 9:27
30 Mathias Rosenlund Varegg Fleridrett 44:35 +7:54 9:31
31 Sivert Sande Kverme Fossum IF 44:39 +7:58 9:32
32 Sondre Ottesen Fredrikstad SK 44:43 +8:02 9:33
33 Oliver Hagaseth Mydske Fredrikstad SK 45:00 +8:19 9:36
34 Trym B Island OL Tønsberg og omegn 45:40 +8:59 9:45
35 Even Lindaas Vang OL 45:47 +9:06 9:46
36 Eirik Høst Fossgard Lillomarka OL 45:57 +9:16 9:49
37 Eivind Berner Myhre Fossum IF 46:04 +9:23 9:50
38 Kristian Fredrik Lynum Freidig 46:14 +9:33 9:52
39 Petter Liabakk Eriksen Byåsen IL 46:21 +9:40 9:54
40 Runar Saur Modahl Fredrikstad SK 46:36 +9:55 9:57
41 Jens Johan Brekke Lillomarka OL 48:27 +11:46 10:21
42 Jostein Svaland Dale Vang OL 49:31 +12:50 10:34
43 Olav Aasmundtveit Hoff OL Tønsberg og omegn 49:37 +12:56 10:36
44 Eirik Blågestad Indre Østfold OK 50:12 +13:31 10:43
45 Jakob Hjelseth OL Tønsberg og omegn 50:40 +13:59 10:49
46 Øistein Fagerli Næss Raumar Orientering 1:18:17 +41:36 16:43
  Jo Even Kolstad Freidig diskvalifisert    

 

H 19-20E

5 330 m, 26 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Eirik Langedal Breivik Nydalens SK 38:06   7:08
2 Jørgen Baklid Konnerud IL 39:33 +1:27 7:25
3 Lukas Liland Nydalens SK 40:33 +2:27 7:36
4 Sebastian Daland Kristiansand OK 40:37 +2:31 7:37
5 Kasper Fosser Heming Orientering 41:28 +3:22 7:46
6 Erling Hjermstad Fossum IF 41:53 +3:47 7:51
7 Styrk Hundseid Kamsvåg IL Tyrving 42:18 +4:12 7:56
8 Vegard Gulbrandsen Asker Skiklubb 42:19 +4:13 7:56
9 Tobias Kristensen NTNUI 42:36 +4:30 7:59
10 Tarjei Holo Fossum IF 43:25 +5:19 8:08
11 Herman Ryen Martinsen Fredrikstad SK 43:40 +5:34 8:11
12 Sindre R Holt Hedrum OL 44:15 +6:09 8:18
13 Håvard Sandstad Eidsmo Freidig 45:14 +7:08 8:29
14 Anders Haugskott OL Trollelg 45:53 +7:47 8:36
15 Oskar Spets Storhov Freidig 46:04 +7:58 8:38
16 Oscar Lyngen Freidig 48:14 +10:08 9:02
17 Olav Milian Schmitt Gran NTNUI 49:13 +11:07 9:14
18 Simen Ballangrud OL Toten-Troll 50:54 +12:48 9:32
19 Gjermund Tørnqvist Halden Nydalens SK 51:06 +13:00 9:35
20 Linus Olhans Ås-NMBU Orientering 1:01:15 +23:09 11:29
21 Ole Wanvik Haugen Stjørdals-Blink Orientering 1:10:52 +32:46 13:17
  Marius Pytten Kristiansand OK diskvalifisert    
  Einar Ekeland Oddersjaa SSK diskvalifisert    
  Sturla Frydenlund NTNUI diskvalifisert    
  Håkon Kornmo Porsgrunn OL diskvalifisert    
  Lavran Thorstensen Oppsal Orientering brutt    

 

H 21-E

7 090 m, 30 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Vegard Danielsen Kristiansand OK 50:28   7:07
2 Anders Nordberg Nydalens SK 50:44 +0:16 7:09
3 Bjørn Ekeberg IL Tyrving 52:12 +1:44 7:21
4 Simen Hjalmar Wästlund Bækkelagets SK 53:32 +3:04 7:33
5 Henrik Eijsink Nydalens SK 54:00 +3:32 7:36
6 Alan Cherry Nydalens SK 55:05 +4:37 7:46
7 Eirik Kamstrup Hovind Nydalens SK 55:24 +4:56 7:48
8 Hans Petter Mathisen Fredrikstad SK 55:39 +5:11 7:50
9 Sindre Sandven Bækkelagets SK 56:26 +5:58 7:57
10 Oskar Størmer Fossum IF 56:58 +6:30 8:02
11 Emil Granqvist NTNUI 57:03 +6:35 8:02
12 Damien Renard Kongsberg OL 57:06 +6:38 8:03
13 Håvard Wedege Kristiansand OK 57:09 +6:41 8:03
14 Isak Bergset Frol IL 57:49 +7:21 8:09
15 Anders Felde Olaussen NTNUI 59:33 +9:05 8:23
16 Vegard Blomseth Johnsen NTNUI 1:00:09 +9:41 8:29
17 Ivar Aukrust Osmoen Ås-NMBU Orientering 1:01:50 +11:22 8:43
18 Øyvind Wiggen Byåsen IL 1:02:14 +11:46 8:46
19 Vegard Ølstad Dalberg Bækkelagets SK 1:02:16 +11:48 8:46
20 Torkil Eide Solstad IL Tyrving 1:02:24 +11:56 8:48
21 Vyacheslav Mukhidinov Varegg Fleridrett 1:02:31 +12:03 8:49
22 Eirik Ravnan IL Tyrving 1:03:02 +12:34 8:53
23 Jørgen Madslien NTNUI 1:05:16 +14:48 9:12
24 Øystein Grande Jaren Freidig 1:05:21 +14:53 9:13
25 Andreas Sølberg IL Leik 1:07:45 +17:17 9:33
26 Gunnar A Fiskum IL Tyrving 1:08:37 +18:09 9:40
27 Martin Hoset Bodø og Omegn IF Orientering 1:12:50 +22:22 10:16
28 Are Wigaard Oppsal Orientering 1:13:54 +23:26 10:25
  Vetle Christiansen Bækkelagets SK diskvalifisert    
  Oskar Røen Varegg Fleridrett brutt


Se våre sider for Beitosprinten:
* Alle resultater| Startlister| Smøretips| Program| Værvarsel





Charlotte Kalla. Foto: Modica/NordicFocus.

Bruksvallarna - Bruksvallsloppet 2018 - Alle resultater

Bruksvallsloppet 2018, svensk sesongåpning i Bruksvallarna, arrangeres 16. til 18. november. Alle resultater her.

Illustrasjonsbilde. Foto: Geir Nilsen/Langrenn.com.

Beitosprinten - Sesongåpning Beitostølen 2018 - Alle resultater

Nasjonal sesongåpning på Beitostølen 2018 arrangeres 16. til 18. november. Resultater for alle konkurranser i Beitosprinten her.

Illustrasjonsbilde. Foto: Thibaut/NordicFocus.

Sesongåpning Finland - Muonio 2018 - Alle resultater

FIS-renn i Muonio 2018 arrangeres 9. til 11. november. Resultater fra alle konkurranser her.

Illustrasjonsbilde. Foto: Laiho/NordicFocus.

Gällivarepremiären - Sesongåpning Sverige 2018 - Avlyst

Gällivarepremiären 2018, offisiell svensk sesongåpning, arrangeres 10. og 11. november. Resultater fra alle konkurranser her.

Resultater VM Sjakk 2018

Resultater fra VM Sjakk 2018 - alle partier med Magnus Carlsen mot Fabiano Caruana i London og Storbritannia 9. til 28. november.