Resultater Norgescupfinale Sprint Orkanger 2017



Resultater Norgescupfinale, sprint
Orkanger, Sør-Trøndelag - 22.. september 2017

Arrangementstype: Orientering

D 17-18

2 190 m, 55 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Victoria Hæstad Bjørnstad Fossum IF 12:22   5:38
2 Idun Kristine Felde Olaussen Halden SK 12:44 +0:22 5:48
3 Lene Berg Hanssen Byåsen IL 12:57 +0:35 5:54
3 Hanne Vassend Porsgrunn OL 12:57 +0:35 5:54
5 Ingrid G. Kvålsgard Fossum IF 13:15 +0:53 6:03
6 Marlin Haavengen Kongsberg OL 13:19 +0:57 6:04
7 Lotte Jauhojärvi Markussen Asker Skiklubb 13:22 +1:00 6:06
8 Signe Bredholt Jørgensen Sandefjord OK 13:24 +1:02 6:07
9 Agnethe Hasli Gjø-Vard OL 13:29 +1:07 6:09
10 Aurora Gjølsjø OK Moss 13:30 +1:08 6:09
11 Helene Eger Kongsberg OL 13:32 +1:10 6:10
12 Pernille Katla Fossum IF 13:39 +1:17 6:13
13 Hedda Raadal Bjørlo Halden SK 13:42 +1:20 6:15
14 Thea Dyrkorn Eiker OL 13:44 +1:22 6:16
15 Ingvil Ahlsand Nydalens SK 13:45 +1:23 6:16
16 Synne Strand Asker Skiklubb 13:51 +1:29 6:19
17 Tora Indregard IL BUL-Tromsø 14:01 +1:39 6:24
18 Vilde Årøen Lykke Emblem IL 14:05 +1:43 6:25
19 Marte Lien Johnsen Byåsen IL 14:07 +1:45 6:26
20 Synne Marie Kvamme Wing OK 14:13 +1:51 6:29
21 Karianne Olsvik Dengerud Nydalens SK 14:21 +1:59 6:33
22 Åsne Naadland Holo Fossum IF 14:25 +2:03 6:34
23 Ane-Marte Borg Hanssen IL BUL-Tromsø 14:27 +2:05 6:35
24 Vibeke Kvistad Dengerud Steinkjer OK 14:29 +2:07 6:36
25 Sigrid Vehus Skjerve Verdal OK 14:32 +2:10 6:38
26 Kjersti Tønnessen Bergstøl Kongsberg OL 14:35 +2:13 6:39
27 Rikke Blakkestad Ingesen Fredrikstad SK 14:37 +2:15 6:40
28 Rikke Hjelseth Larsen Kongsberg OL 14:48 +2:26 6:45
29 Aurora Moholth Kongsberg OL 14:50 +2:28 6:46
30 Ane Nielsen Solberg Stjørdals-Blink Orientering 14:57 +2:35 6:49
31 Johanne Bratland Tjernshaugen OK Moss 15:00 +2:38 6:50
32 Hanne Daltveit Fana IL 15:05 +2:43 6:53
33 Ane Holm Grøneng Lillehammer OK 15:13 +2:51 6:56
34 Karoline Aune Halden SK 15:17 +2:55 6:58
35 Ane Ingeborg Kalbækken Tynset IF 15:24 +3:02 7:01
35 Eli Fjellbirkeland Johannesen IL Gular 15:24 +3:02 7:01
37 Annette Bjørnås Krogstie Konnerud IL 15:44 +3:22 7:11
38 Nora Marie Wedege Irgens Bodø og Omegn IF Orientering 15:46 +3:24 7:11
39 Andrea Vanebo Kongsberg OL 15:52 +3:30 7:14
40 Camilla L. Rosenvold Porsgrunn OL 15:55 +3:33 7:16
41 Inga Vestøl Stødle Kristiansand OK 15:59 +3:37 7:17
42 Linn Mei Waaler Måren OK 16:03 +3:41 7:19
43 Maria Ulseth Sylte Freidig 16:24 +4:02 7:29
44 Anna Meen Porsgrunn OL 17:15 +4:53 7:52
45 Sofie Hallem Verdal OK 17:18 +4:56 7:53
46 Hanna Lye Moum Halden SK 17:29 +5:07 7:58
47 Ida-Synnøve Kristiansen Fredrikstad SK 18:04 +5:42 8:14
48 Lotte Myklemyr Eiker OL 19:36 +7:14 8:56
  Tonje Rognerud Bøe Fossum IF diskvalifisert    
  Solveig Eline Berg IL Tyrving diskvalifisert    
  Vera Melkild Freidig diskvalifisert    
  Kathinka Rogstad Kongsberg OL diskvalifisert    
  Anna Cecilie Linløkken Østmarka OK diskvalifisert    
  Thea Sildnes Baklid Konnerud IL diskvalifisert    
  Ane Dyrkorn Eiker OL diskvalifisert    

 

D 19-20

2 270 m, 20 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ingeborg Eide Byåsen IL 12:41   5:35
2 Ingrid Lundanes Emblem IL 12:45 +0:04 5:37
3 Marie Olaussen Fredrikstad SK 12:52 +0:11 5:40
4 Oda J Sikkeland IL Tyrving 13:31 +0:50 5:57
5 Malin Sandstad Freidig 13:49 +1:08 6:05
6 Tilla Farnes Hennum Asker Skiklubb 13:58 +1:17 6:09
7 Sonja Mellberg NTNUI 14:02 +1:21 6:10
8 Margrethe Wisløff Asker Skiklubb 14:05 +1:24 6:12
9 Anne Willkommen Eiken Kongsberg OL 14:37 +1:56 6:26
10 Line Sølberg OL Trollelg 14:42 +2:01 6:28
11 Marie Line Furland Sandnes IL (Rogaland) 14:46 +2:05 6:30
12 Anniken Eriksrud Karlsen Bækkelagets SK 14:54 +2:13 6:33
13 Marit Melby Jacobsen Lardal OL 15:02 +2:21 6:37
14 Tonje Aasheim Nymark Askøy OL 15:16 +2:35 6:43
15 Vilde Malmei NTNUI 15:30 +2:49 6:49
16 Kårhild Husby Nordstad Varegg Fleridrett 16:03 +3:22 7:04
17 Emilie Westin Porsgrunn OL 16:32 +3:51 7:17
18 Emilie Liabakk Eriksen Byåsen IL 16:46 +4:05 7:23
19 Idunn Haavengen Kongsberg OL 18:15 +5:34 8:02
  Nora Synnøve Woxholth Asker Skiklubb diskvalifisert    

 

D 21-

2 410 m, 31 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sigrid Alexandersen NTNUI 12:12   5:03
2 Anne M Hausken Nordberg Nydalens SK 12:25 +0:13 5:09
3 Nikoline Ekeberg Schjerve Bækkelagets SK 12:36 +0:24 5:13
4 Ingjerd Myhre Kongsberg OL 12:51 +0:39 5:19
5 Siri Ulvestad Nydalens SK 13:01 +0:49 5:24
6 Marte Narum Nydalens SK 13:04 +0:52 5:25
7 Anine Ahlsand NTNUI 13:06 +0:54 5:26
7 Kristine Fjellanger NTNUI 13:06 +0:54 5:26
9 Emma Johansson Fredrikstad SK 13:07 +0:55 5:26
10 Lone Brochmann Bækkelagets SK 13:26 +1:14 5:34
11 Mathilde Rundhaug Frol IL 13:30 +1:18 5:36
12 Maren Jansson Haverstad NTNUI 13:34 +1:22 5:37
13 Eirin Svanøe-Hafstad Frol IL 13:44 +1:32 5:41
14 Marthe Gløersen Bækkelagets SK 13:57 +1:45 5:47
15 Emilie Westli Andersen Løten o-lag 13:59 +1:47 5:48
16 Anna Ulvensøen NTNUI 14:01 +1:49 5:48
16 Karen Oline Kolstad NTNUI 14:01 +1:49 5:48
18 Ingrid Gulbrandsen NTNUI 14:07 +1:55 5:51
19 Ragnhild Hjermstad Fossum IF 14:11 +1:59 5:53
20 Maren Grande Frol IL 14:13 +2:01 5:53
21 Evine Westli Andersen Løten o-lag 14:17 +2:05 5:55
22 Ingeborg Ellegaard Melby NTNUI 14:40 +2:28 6:05
23 Marta Ulvensøen NTNUI 14:58 +2:46 6:12
24 Ingunn Egeberg Vári NTNUI 15:09 +2:57 6:17
25 Live Bredholt Jørgensen NTNUI 15:16 +3:04 6:20
26 Aurora Fossøy NTNUI 15:52 +3:40 6:35
27 Karoline Sønsterudbråten Lillomarka OL 15:55 +3:43 6:36
28 Ingunn Martinsen Varegg Fleridrett 16:29 +4:17 6:50
29 Marte Hoff Hagen NTNUI 16:54 +4:42 7:00
30 Julie Arnesen NTNUI 17:02 +4:50 7:04
31 Camilla Öhman NTNUI 19:22 +7:10 8:02

 

H 17-18

2 830 m, 63 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Elias Jonsson Nydalens SK 12:26   4:23
2 Einar Melsom Fossum IF 12:55 +0:29 4:33
3 Magnus Gjerstad Varegg Fleridrett 13:04 +0:38 4:37
4 Jørgen Baklid Konnerud IL 13:20 +0:54 4:42
5 Sebastian Daland Kristiansand OK 13:34 +1:08 4:47
6 Lukas Liland Nydalens SK 13:41 +1:15 4:50
7 Oscar Lyngen Freidig 13:43 +1:17 4:50
8 Einar Ekeland Oddersjaa SSK 13:44 +1:18 4:51
9 Niels Christian Hellerud Halden SK 13:45 +1:19 4:51
10 Oskar Spets Storhov Freidig 13:52 +1:26 4:53
11 Mats Eidsmo Freidig 13:56 +1:30 4:55
12 Erling Hjermstad Fossum IF 14:06 +1:40 4:58
13 Aslak Heimdal Konnerud IL 14:10 +1:44 5:00
14 Erik Hæstad Bjørnstad Fossum IF 14:13 +1:47 5:01
15 Kristian Rykkje Varegg Fleridrett 14:15 +1:49 5:02
16 Marius Aurebekk Kristiansand OK 14:17 +1:51 5:02
17 Anders Haugskott OL Trollelg 14:20 +1:54 5:03
18 Henrik Fredriksen Aas Asker Skiklubb 14:24 +1:58 5:05
19 Mathias Vindal Freidig 14:27 +2:01 5:06
20 Stian Rykkje Varegg Fleridrett 14:28 +2:02 5:06
21 Even Lindaas Vang OL 14:31 +2:05 5:07
22 Sindre R Holt Hedrum OL 14:36 +2:10 5:09
23 Njaal Ellegaard Melby Vang OL 14:40 +2:14 5:10
24 Øyvind Hjermstad Fossum IF 14:43 +2:17 5:12
25 Skjalg Nysæter Skien OK 14:46 +2:20 5:13
26 Petter Astrup Arnesen Heming Orientering 14:47 +2:21 5:13
27 Håkon Kornmo Porsgrunn OL 14:48 +2:22 5:13
28 Bjørn Anders Flågen Heming Orientering 14:50 +2:24 5:14
28 Axel Hoveid Asker Skiklubb 14:50 +2:24 5:14
30 Elias Skjolden Sørensen Lillomarka OL 14:51 +2:25 5:14
31 Jørgen Wulfsberg Nydalens SK 14:54 +2:28 5:15
32 Mathias Hermstad Freidig 14:56 +2:30 5:16
33 Kristian Fredrik Lynum Freidig 14:57 +2:31 5:16
34 Even-Johan Kaspersen Mo OK 14:59 +2:33 5:17
35 Joar Gjerdahl Konnerud IL 15:08 +2:42 5:20
36 Sander Arntzen Asker Skiklubb 15:09 +2:43 5:21
37 Tord Strand Kongsberg OL 15:19 +2:53 5:24
38 Erlend Brendstuen Halden SK 15:21 +2:55 5:25
38 Eskil Frøisland Vang OL 15:21 +2:55 5:25
40 Peter Gisholt Fossum IF 15:23 +2:57 5:26
40 Håkon Lund Kongsberg OL 15:23 +2:57 5:26
42 Jostein Svaland Dale Vang OL 15:33 +3:07 5:29
43 Audun Wanvik Haugen Stjørdals-Blink Orientering 15:37 +3:11 5:31
44 Ludvig Williams Strømsnes Malvik IL 15:46 +3:20 5:34
45 Oscar Hæstad Bjørnstad Fossum IF 15:57 +3:31 5:38
46 Alexander Repstad Storemyr Porsgrunn OL 16:08 +3:42 5:42
46 Kristian Pytten Kristiansand OK 16:08 +3:42 5:42
48 Rasmus Mathisen Porsgrunn OL 16:12 +3:46 5:43
49 Ole Jørgen Bogen Arenth Sturla, IF 16:20 +3:54 5:46
50 Sverre Narum Vang OL 16:24 +3:58 5:47
51 Trygve Kongsbakk Bodø og Omegn IF Orientering 16:38 +4:12 5:52
52 Sølve Drage Kongsberg OL 16:56 +4:30 5:59
53 Ruben Kobbeltvedt Haugesund IL Orientering 16:57 +4:31 5:59
53 Eirik Høst Fossgard Lillomarka OL 16:57 +4:31 5:59
55 Aleksander Skoglund Freidig 16:59 +4:33 6:00
56 Olav Aasmundtveit Hoff OL Tønsberg og omegn 17:04 +4:38 6:01
57 Audun Bergan Nydalens SK 17:24 +4:58 6:08
58 Vegard Løvli Asker Skiklubb 17:52 +5:26 6:18
59 Marius Ekrem Finstad Bodø og Omegn IF Orientering 17:57 +5:31 6:20
60 Alexander Skaug Ytterbøl Halden SK 18:42 +6:16 6:36
61 Ole Johan Bråten Vang OL 19:20 +6:54 6:49
62 Nikolai Nordhaug Konnerud IL 22:21 +9:55 7:53
  Hans Kristian Stubban Hygen Østmarka OK diskvalifisert    

 

H 19-20

2 870 m, 26 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Audun Heimdal Konnerud IL 13:11   4:35
2 Ulrik Astrup Arnesen Heming Orientering 13:15 +0:04 4:37
3 Herman Ryen Martinsen Fredrikstad SK 13:19 +0:08 4:38
4 Håvard Eidsmo Freidig 13:21 +0:10 4:39
5 Vegard Gulbrandsen Asker Skiklubb 13:26 +0:15 4:40
6 Håkon Raadal Bjørlo Halden SK 13:28 +0:17 4:41
7 Marius Pytten Kristiansand OK 13:35 +0:24 4:43
8 Mathias Gløersen OL Tønsberg og omegn 14:10 +0:59 4:56
9 Sverre Bang Støeng NTNUI 14:20 +1:09 4:59
10 Olav Andreas Remmen OL Trollelg 14:31 +1:20 5:03
11 Peter Nordbrøden Halden SK 14:47 +1:36 5:09
12 Martin Borge Heir Fossum IF 14:48 +1:37 5:09
13 Tobias Kristensen Larvik OK 14:52 +1:41 5:10
14 Adrian Opheim Freidig 14:58 +1:47 5:12
15 Olav Milian Schmitt Gran Halden SK 15:07 +1:56 5:16
16 Vegard Myklemyr Eiker OL 15:28 +2:17 5:23
17 Ole Martin Edstrøm Oppsal Orientering 15:45 +2:34 5:29
18 Øystein Fruseth Christiansen OL Tønsberg og omegn 15:52 +2:41 5:31
19 Brage Jørum Byåsen IL 15:55 +2:44 5:32
19 Espen Samuelsen Skiri Bodø og Omegn IF Orientering 15:55 +2:44 5:32
21 Lars Solli Mo OK 15:59 +2:48 5:34
22 Sturla Frydenlund Sturla, IF 16:18 +3:07 5:40
23 Eivind Øfsthus Gravir Asker Skiklubb 16:44 +3:33 5:49
24 Bjørnar Løvli Asker Skiklubb 17:33 +4:22 6:06
  Jan Erik Naess Fossum IF diskvalifisert    
  Sander H. Rogndokken Nydalens SK diskvalifisert    

 

H 21-

3 030 m, 45 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jon Aukrust Osmoen NTNUI 13:16   4:22
2 Øystein Kvaal Østerbø Bækkelagets SK 13:29 +0:13 4:26
3 Trond Einar Moen Pedersli OL Trollelg 13:33 +0:17 4:28
4 Ulf Forseth Indgaard Frol IL 13:35 +0:19 4:28
5 Karl Fremstad Bækkelagets SK 13:44 +0:28 4:31
6 Gaute Friestad Kristiansand OK 13:47 +0:31 4:32
7 Carl Petter Lyngen Frol IL 13:50 +0:34 4:33
7 Emil Ahlbäck Fossum IF 13:50 +0:34 4:33
9 Anders Vister Nydalens SK 13:52 +0:36 4:34
9 Dag Blandkjenn Kristiansand OK 13:52 +0:36 4:34
11 Anders Nordberg Nydalens SK 13:56 +0:40 4:35
12 Sindre Johannessen Freidig 14:03 +0:47 4:38
13 Håvard Haga Nydalens SK 14:04 +0:48 4:38
14 Olai Stensland Lillevold NTNUI 14:06 +0:50 4:39
14 Andreas Sølberg OL Trollelg 14:06 +0:50 4:39
16 Elias T. Mølnvik NTNUI 14:11 +0:55 4:40
17 Martin Vister Frol IL 14:14 +0:58 4:41
18 Mattis Holt Freidig 14:18 +1:02 4:43
18 Paul Sirum Frol IL 14:18 +1:02 4:43
18 Hans Petter Mathisen Fredrikstad SK 14:18 +1:02 4:43
21 Matias Hodne Hanisch Kristiansand OK 14:23 +1:07 4:44
22 Øyvind Wiggen Byåsen IL 14:28 +1:12 4:46
23 Anders Felde Olaussen NTNUI 14:34 +1:18 4:48
24 Malthe Gaarsdal NTNUI 14:46 +1:30 4:52
25 Håvard Irgens Kristiansand OK 14:51 +1:35 4:54
26 Ove Baardsgaard OL Trollelg 14:54 +1:38 4:55
27 Håkon Fruseth Christiansen NTNUI 15:01 +1:45 4:57
28 Sigur Heggedal Nydalens SK 15:02 +1:46 4:57
29 Morten Jørgensen Kristiansand OK 15:13 +1:57 5:01
30 Vegard Blomseth Johnsen NTNUI 15:16 +2:00 5:02
31 Sindre Østgulen Deisz NTNUI 15:19 +2:03 5:03
32 Simen Eid Nielsen NTNUI 15:20 +2:04 5:03
33 Oskar Størmer Fossum IF 15:55 +2:39 5:15
34 Vyacheslav Mukhidinov Varegg Fleridrett 15:58 +2:42 5:16
35 Vetle Christiansen Bækkelagets SK 16:00 +2:44 5:16
36 Steinar Kollerud Lillomarka OL 16:22 +3:06 5:24
37 Erik Gustafsson NTNUI 16:31 +3:15 5:27
38 Jakob Kalvig Skogan NTNUI 16:39 +3:23 5:29
39 Ola Keiserås IL Leik 16:41 +3:25 5:30
40 Mathias Benjaminsen Lillomarka OL 17:52 +4:36 5:53
41 Raphael Mak Metropolitan Orienteering Club 18:23 +5:07 6:04
  Håvard Myhre Bækkelagets SK diskvalifisert    
  Stian Sundsvik Frol IL diskvalifisert    
  Bjørn Lundanes NTNUI diskvalifisert    
  Rasmus Rørholt Theisen NTNUI diskvalifisert    

 

H16

2 830 m, 18 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 David Runde Kristiansand OK 14:52   5:15
2 Jonatan Graversen IL BUL-Tromsø 15:07 +0:15 5:20
3 Lars Young Vik Nydalens SK 15:16 +0:24 5:23
4 Asgeir Reiersen Jensen Birkenes IL 15:47 +0:55 5:34
5 Jonas Grønli Freidig 15:51 +0:59 5:36
6 Anders Vestøl Vegårshei IL 15:55 +1:03 5:37
7 Sivert Sande Kverme Fossum IF 16:04 +1:12 5:40
8 Petter Liabakk Eriksen Byåsen IL 16:24 +1:32 5:47
9 Øistein Fagerli Næss Raumar Orientering 16:53 +2:01 5:57
10 Sigurd Paulsen Vie Haugesund IL Orientering 17:03 +2:11 6:01
11 Johan Kristian Undeland Sturla, IF 17:16 +2:24 6:06
12 Jonatan Aune Halden SK 17:20 +2:28 6:07
13 Anders Horvei Raumar Orientering 17:28 +2:36 6:10
14 Eivind Berner Myhre Fossum IF 17:41 +2:49 6:14
15 Mathias Pedersen Vold Lillomarka OL 19:10 +4:18 6:46
16 Nicolai Harvik Konnerud IL 20:18 +5:26 7:10
17 Magnus Mosfjell Birkenes IL 20:59 +6:07 7:24
  Andreas Nysæter Bergens TF diskvalifisert    

 

D16

2 190 m, 28 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jenny Baklid Konnerud IL 12:45   5:49
2 Karen Hoel Jomaas Fossum IF 13:29 +0:44 6:09
3 Tuva Aas Stræte Ringerike OL 13:36 +0:51 6:12
4 Mari Kilskar Grevskott Frol IL 14:05 +1:20 6:25
5 Karoline Bjørnerød OK Moss 14:06 +1:21 6:26
6 Ane Sofie Krogh Oppsal Orientering 14:16 +1:31 6:30
7 Tora Aasheim Nymark TIF Viking 14:26 +1:41 6:35
8 Kristine Eide Rapp Raumar Orientering 14:30 +1:45 6:37
9 Anniken Ranvik Konnerud IL 14:31 +1:46 6:37
10 Mari Strømme Lid TIF Viking 14:44 +1:59 6:43
11 Malin Hauge Hisøy OK 14:49 +2:04 6:45
12 Hedda Hoff Hagen Byåsen IL 14:56 +2:11 6:49
13 Christiane Ruud Bøckman Kristiansand OK 15:15 +2:30 6:57
14 Carmen Dirro Måren OK 15:16 +2:31 6:58
15 Ingvild Langeggen Kongsberg OL 15:23 +2:38 7:01
16 Sigrid Ekeland Oddersjaa SSK 15:24 +2:39 7:01
17 Hanne Eide Rapp Raumar Orientering 15:30 +2:45 7:04
18 Christine Hoen Eiker OL 15:51 +3:06 7:14
19 Amanda Skyttersæter Saugerud Konnerud IL 15:56 +3:11 7:16
20 Thea Land Konnerud IL 16:01 +3:16 7:18
21 Solveig Letmolie Eiker OL 16:15 +3:30 7:25
22 Janne Tjørhom Aasheim Ganddal IL 16:29 +3:44 7:31
23 Hanne Helmine Rogstad Nidarøst OK 16:33 +3:48 7:33
24 Silje Morlandstø Eiker OL 18:16 +5:31 8:20
25 Oda Gjerdahl Berger og Svelvik OL 19:22 +6:37 8:50
26 Tonje-Malin Rhrich Konnerud IL 19:24 +6:39 8:51
  Andrea Ranvik Konnerud IL diskvalifisert    
  Kaja Samuelsen Skiri Bodø og Omegn IF Orientering diskvalifisert


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +