Resultater Norwegian Spring Vårspretten 2016



Resultater Norwegian Spring Vårspretten
Halden, Østfold - 23. april 2016

Arrangementstype: Orientering
 

D 17-18 E

3 500 m, 57 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Victoria Hæstad Bjørnstad Fossum IF 26:49   7:39
2 Anine Lome Hamar OK 27:38 +0:49 7:53
3 Ragnhild Eide Byåsen IL 27:58 +1:09 7:59
4 Mia Mathisen Bekhus Fredrikstad SK 29:23 +2:34 8:23
5 Margrethe Wisløff Asker Skiklubb 29:53 +3:04 8:32
6 Thea Dyrkorn Eiker OL 31:10 +4:21 8:54
7 Tilla Farnes Hennum Asker Skiklubb 31:11 +4:22 8:54
8 Marie Line Furland Sandnes IL (Rogaland) 31:41 +4:52 9:03
9 Ingvild Paulsen Vie Haugesund IL Orientering 32:16 +5:27 9:13
10 Aurora Moholth Kongsberg OL 32:46 +5:57 9:21
11 Kårhild Husby Nordstad Varegg Fleridrett 32:53 +6:04 9:23
12 Marit Melby Jacobsen Lardal OL 33:19 +6:30 9:31
13 Signe Bredholt Jørgensen Sandefjord OK 33:47 +6:58 9:39
14 Ane Nielsen Solberg Stjørdals-Blink Orientering 34:03 +7:14 9:43
15 Anne Willkommen Eiken Kongsberg OL 34:11 +7:22 9:46
16 Tonje Aasheim Nymark Askøy OL 34:23 +7:34 9:49
17 Vera Melkild Freidig 34:32 +7:43 9:52
18 Synne Strand Asker Skiklubb 34:40 +7:51 9:54
19 Rannveig W. Nordhagen Ås-NMBU Orientering 34:54 +8:05 9:58
20 Karoline Aune Halden SK 34:55 +8:06 9:58
21 Line Sølberg OL Trollelg 34:58 +8:09 9:59
22 Nora Synnøve Woxholth Asker Skiklubb 35:10 +8:21 10:02
23 Maiken Økern Hågård Konnerud IL 35:35 +8:46 10:10
24 Hannah Malmei Sandnes IL (Rogaland) 35:40 +8:51 10:11
25 Nora Marie wedege Irgens Bodø og Omegn IF Orientering 35:56 +9:07 10:16
26 Ella Arentz Hagen Sandefjord OK 35:59 +9:10 10:16
27 Ingvild C. Fleisje Lillomarka OL 36:04 +9:15 10:18
28 Kristin Ottesen Fredrikstad SK 36:07 +9:18 10:19
29 Marthe Svihus Sandnes IL (Rogaland) 36:34 +9:45 10:26
30 Ane Dyrkorn Eiker OL 36:48 +9:59 10:30
31 Synne Skjærstein IL Tyrving 37:49 +11:00 10:48
32 Malin Sandstad Freidig 38:01 +11:12 10:51
33 Nora Torgersen Halden SK 38:11 +11:22 10:54
34 Maria Prestbøen Sandefjord OK 38:13 +11:24 10:55
35 Ellen Marie Ariansen Lillomarka OL 38:22 +11:33 10:57
36 Rikke Hjelseth Larsen Kongsberg OL 38:45 +11:56 11:04
37 Maria Ulseth Sylte Freidig 39:15 +12:26 11:12
38 Emma Eithun Paulsen Lillomarka OL 39:27 +12:38 11:16
39 Marie Bakken Sørensen Freidig 39:34 +12:45 11:18
40 Pernille Opheim Freidig 39:53 +13:04 11:23
41 Johanne Bratland Tjernshaugen OK Moss 39:58 +13:09 11:25
42 Anniken Eriksrud Karlsen Bækkelagets SK 40:35 +13:46 11:35
43 Sunniva Omdal Sandnes IL (Rogaland) 42:24 +15:35 12:06
44 Sigrid Saur Modahl Fredrikstad SK 42:33 +15:44 12:09
45 Kristina Voll Haugesund IL Orientering 42:55 +16:06 12:15
46 Emilie Westin Porsgrunn OL 43:59 +17:10 12:34
47 Thea Sildnes Baklid Konnerud IL 44:52 +18:03 12:49
48 Synne Malene Brække Halden SK 46:33 +19:44 13:18
49 Kristiane Rogstad Kongsberg OL 47:31 +20:42 13:34
50 Johanne Øderud Vatne Bækkelagets SK 51:16 +24:27 14:38
51 Kornelia Lønning Brurberg Sturla, IF 52:01 +25:12 14:51
52 Idunn Haavengen Kongsberg OL 53:03 +26:14 15:09
53 Synne Eikeland Røstadsand Nydalens SK 55:07 +28:18 15:44
54 Maiken Sandberg Nydalens SK 56:12 +29:23 16:03
55 Elise Ullern IL Tyrving 59:35 +32:46 17:01
56 Andrea Willkommen Eiken Kongsberg OL 1:17:53 +51:04 22:15
  Rikke Blakkestad Ingesen Fredrikstad SK diskvalifisert    

D 19-20 E

3 890 m, 19 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ingeborg Eide Byåsen IL 29:45   7:38
2 Ingrid Lundanes Emblem IL 29:50 +0:05 7:40
3 Tonje Vassend Fossum IF 31:19 +1:34 8:03
4 Åsne Skram Trømborg Kongsberg OL 31:39 +1:54 8:08
5 Ragnhild Hjermstad Fossum IF 32:17 +2:32 8:17
6 Frida Sæther Freidig 34:19 +4:34 8:49
7 Ingvild Ramtvedt Næsset Sarpsborg OL 34:24 +4:39 8:50
8 Åshild Kolstad Freidig 35:33 +5:48 9:08
9 Evine Westli Andersen Løten o-lag 36:04 +6:19 9:16
10 Karoline Sønsterudbråten Lillomarka OL 36:25 +6:40 9:21
11 Vilde Malmei Sandnes IL (Rogaland) 37:39 +7:54 9:40
12 Karen Bjergaard Nydalens SK 38:10 +8:25 9:48
13 Maren Grande Frol IL 39:34 +9:49 10:10
14 Tiril Emilie Ruud Bråten Raumar Orientering 40:23 +10:38 10:22
15 Arianna Taufer Nydalens SK 41:17 +11:32 10:36
16 Julie Hjortland Larvik OK 41:41 +11:56 10:42
17 Martha Kalvig Skogan Bodø og Omegn IF Orientering 44:53 +15:08 11:32
  Marie Olaussen Fredrikstad SK diskvalifisert    
  Gina Granstedt Halden SK brutt    

D 21-E

4 990 m, 70 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Marianne Andersen Kristiansand OK 35:06   7:02
2 Anne M Hausken Nordberg Nydalens SK 35:41 +0:35 7:09
3 Hollie Orr Halden SK 35:52 +0:46 7:11
4 Ida Marie Næss Bjørgul Halden SK 36:25 +1:19 7:17
5 Sigrid Alexandersen Fossum IF 36:57 +1:51 7:24
6 Andrine Benjaminsen Lillomarka OL 37:00 +1:54 7:24
7 Ingjerd Myhre Järla Orientering 37:15 +2:09 7:27
8 Linn Hokholt NTNUI 37:24 +2:18 7:29
9 Heidi Østlid Bagstevold Fredrikstad SK 37:25 +2:19 7:29
10 Emma Johansson Fredrikstad SK 37:47 +2:41 7:34
11 Karen Oline Kolstad Freidig 38:06 +3:00 7:38
12 Synnøve Bråten Vegårshei IL 38:44 +3:38 7:45
13 Kristin Löfgren Varegg Fleridrett 38:50 +3:44 7:46
14 Kristine Berglia Eiker OL 38:57 +3:51 7:48
15 Jo Shepherd Halden SK 39:53 +4:47 7:59
15 Emilie Westli Andersen Løten o-lag 39:53 +4:47 7:59
17 Lone Brochmann Bækkelagets SK 39:58 +4:52 8:00
18 Kine Gulliksen Bækkelagets SK 40:16 +5:10 8:04
19 Marit Kahrs Fredrikstad SK 40:53 +5:47 8:11
20 Ane Sofie Næss Bjørgul Halden SK 41:09 +6:03 8:14
21 Lizzie Ingham Halden SK 41:19 +6:13 8:16
22 Kine Hallan Steiwer Halden SK 41:23 +6:17 8:17
23 Hanna Haugen Nordbrøden Halden SK 42:20 +7:14 8:29
24 Anna Ulvensøen NTNUI 42:39 +7:33 8:32
25 Eirin Svanøe-Hafstad Frol IL 42:58 +7:52 8:36
26 Ida Lindkvist NTNUI 43:18 +8:12 8:40
26 Julie Størmer NTNUI 43:18 +8:12 8:40
28 Audhild Bakken Rognstad NTNUI 43:25 +8:19 8:42
29 Louise Oram Bækkelagets SK 43:41 +8:35 8:45
30 Nikoline Ekeberg Schjerve Bækkelagets SK 43:42 +8:36 8:45
31 Kristine Fjellanger NTNUI 44:08 +9:02 8:50
32 Runa Fremstad Larvik OK 44:31 +9:25 8:55
33 Jennie Runesson Göteborg Majorna OK 44:50 +9:44 8:59
34 Marion Huber Nydalens SK 44:51 +9:45 8:59
35 Malin Sørensen Nydalens SK 44:54 +9:48 8:59
36 Helen Palmer Halden SK 45:14 +10:08 9:03
37 Kaja Winsnes Nordhagen Ås-NMBU Orientering 45:17 +10:11 9:04
38 Martine Åstebøl NTNUI 45:39 +10:33 9:08
39 Marthe Gløersen Bækkelagets SK 45:45 +10:39 9:10
40 Jennie Andersson Göteborg Majorna OK 46:15 +11:09 9:16
41 Ina Westerlund Nydalens SK 47:06 +12:00 9:26
42 Sabine Rothaug Halden SK 47:07 +12:01 9:26
43 Lone Malmgren Gjø-Vard OL 47:11 +12:05 9:27
44 Gry Granstedt NTNUI 47:42 +12:36 9:33
45 Vigdis Hobøl Oppsal Orientering 47:49 +12:43 9:34
46 Gitte Bromander Fredrikstad SK 48:07 +13:01 9:38
47 Malin Eijsink Ås-NMBU Orientering 48:52 +13:46 9:47
48 Khrystsina Yakubkina Lillomarka OL 49:26 +14:20 9:54
49 Christiane Trösse Varegg Fleridrett 50:06 +15:00 10:02
50 Siri Kollerud Lillomarka OL 50:37 +15:31 10:08
50 Christine Mikkelsen IK Grane Arendal Orientering 50:37 +15:31 10:08
52 Hedvig Åstebøl NTNUI 51:32 +16:26 10:19
53 Arntraut Götsch IL BUL-Tromsø 51:36 +16:30 10:20
54 Kristine Fjeldbo NTNUI 51:51 +16:45 10:23
55 Silje Arntzen NTNUI 52:44 +17:38 10:34
56 Marta Ulvensøen NTNUI 53:14 +18:08 10:40
57 Marit Wenseth Kure Nydalens SK 54:11 +19:05 10:51
58 Camilla Stridsklev IL Tyrving 54:12 +19:06 10:51
59 Maria Brodin Fossum IF 54:24 +19:18 10:54
60 Ingvild Maalen-Johansen NTNUI 54:43 +19:37 10:57
61 Eline Drage Kongsberg OL 57:45 +22:39 11:34
62 Mariann Ulvestad Bækkelagets SK 1:00:57 +25:51 12:12
63 Karoline Dahl Fosby NTNUI 1:01:11 +26:05 12:15
64 Camilla Öhman NTNUI 1:01:48 +26:42 12:23
65 Ragnhild Løvli Asker Skiklubb 1:05:14 +30:08 13:04
66 Kristin Antonsen NTNUI 1:12:21 +37:15 14:29
67 Ingrid Disch Løset Ås-NMBU Orientering 1:24:55 +49:49 17:01
  Linda Solberg Fredrikstad SK diskvalifisert    
  Maria Dahl Fosby NTNUI diskvalifisert    
  Lene Godager Kaas Bækkelagets SK diskvalifisert    

H 17-18E

4 980 m, 68 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kasper Fosser Heming Orientering 29:11   5:51
2 Herman Ryen Martinsen Fredrikstad SK 31:06 +1:55 6:14
3 Håkon Østraat Sævareid Halden SK 31:21 +2:10 6:17
4 Elias Jonsson Nydalens SK 32:37 +3:26 6:32
5 Håvard Eidsmo Freidig 32:39 +3:28 6:33
6 Erling Hjermstad Fossum IF 33:10 +3:59 6:39
7 Sturla Frydenlund Sturla, IF 33:19 +4:08 6:41
8 Einar Melsom Fossum IF 33:45 +4:34 6:46
9 Alex Carcas Halden SK 34:06 +4:55 6:50
10 Marius Pytten Kristiansand OK 34:14 +5:03 6:52
11 Lukas Liland Nydalens SK 34:38 +5:27 6:57
12 Sindre R Holt Hedrum OL 35:04 +5:53 7:02
13 Øystein Fruseth Christiansen OL Tønsberg og omegn 35:20 +6:09 7:05
14 Trygve Kristoffer Løvli Halden SK 35:25 +6:14 7:06
15 Sebastian Daland Kristiansand OK 35:48 +6:37 7:11
16 Oskar Spets Storhov Freidig 36:24 +7:13 7:18
17 Markus Kjærner-Semb Varegg Fleridrett 36:49 +7:38 7:23
18 Bjørn Anders Flågen Heming Orientering 37:02 +7:51 7:26
19 Einar Ekeland Oddersjaa SSK 37:16 +8:05 7:28
20 Øyvind Hjermstad Fossum IF 37:28 +8:17 7:31
21 Tarjei Holo Fossum IF 37:47 +8:36 7:35
22 Jørgen Wulfsberg Nydalens SK 38:12 +9:01 7:40
23 Vegard Myklemyr Eiker OL 38:31 +9:20 7:44
24 Sander Hildebrand Rogndokken Fet OL 38:32 +9:21 7:44
25 Jostein Tandberg Nydalens SK 38:39 +9:28 7:45
26 Vegard Myhre Kristiansand OK 39:00 +9:49 7:49
27 Vegard Gulbrandsen Asker Skiklubb 39:17 +10:06 7:53
28 Axel Hoveid Asker Skiklubb 39:32 +10:21 7:56
29 Bjørnar Løvli Asker Skiklubb 39:40 +10:29 7:57
30 Mats Eidsmo Freidig 39:48 +10:37 7:59
30 Styrk Hundseid Kamsvåg Fossum IF 39:48 +10:37 7:59
32 Joar Oldernes Lillomarka OL 39:57 +10:46 8:01
33 Espen Samuelsen Skiri Bodø og Omegn IF Orientering 40:08 +10:57 8:03
34 Gjermund Tørnqvist Halden Nydalens SK 40:22 +11:11 8:06
35 Jørgen Baklid Konnerud IL 41:01 +11:50 8:14
36 Jørgen Vister Halden SK 41:17 +12:06 8:17
37 Erlend Brendstuen Halden SK 41:42 +12:31 8:22
38 Oscar Lyngen Frol IL 42:05 +12:54 8:27
39 Eivind Øfshus Gravir Asker Skiklubb 42:18 +13:07 8:29
39 Mathias Gløersen OL Tønsberg og omegn 42:18 +13:07 8:29
41 Håkon Lund Kongsberg OL 42:24 +13:13 8:30
42 Sam Lunøe Nydalens SK 42:41 +13:30 8:34
43 Hallvard Arntzen Foss Sandefjord OK 43:20 +14:09 8:42
43 Styrk Almeland Bleie Varegg Fleridrett 43:20 +14:09 8:42
45 Tord Strand Kongsberg OL 43:35 +14:24 8:45
46 Benjamin Aasen Sarpsborg OL 43:47 +14:36 8:47
47 Simen Ballangrud Raufoss IL Orientering 44:12 +15:01 8:52
48 Sander Arnevik Ringerike OL 44:16 +15:05 8:53
49 Sverre Narum OL Vallset/Stange 44:26 +15:15 8:55
50 Håvard Landro Svingheim Konnerud IL 44:29 +15:18 8:55
51 Anders Haugskott OL Trollelg 44:47 +15:36 8:59
52 Hans Kristian Stubban Hygen Østmarka OK 45:11 +16:00 9:04
53 Ole Martin Edstrøm Oppsal Orientering 46:54 +17:43 9:25
54 Oscar Hæstad Bjørnstad Fossum IF 47:52 +18:41 9:36
55 Tobias Kristensen Larvik OK 48:10 +18:59 9:40
56 Håkon Kornmo Porsgrunn OL 48:13 +19:02 9:40
57 Jens Didrik Berg Larvik OK 48:15 +19:04 9:41
58 Thomas Kort Nord-Østerdal OK 50:16 +21:05 10:05
59 Adrian Opheim Freidig 50:38 +21:27 10:10
60 John Runde Kristiansand OK 53:41 +24:30 10:46
61 Johan Teodor Westly Asker Skiklubb 1:00:46 +31:35 12:12
62 Sigurd Svaland Aas Kristiansand OK 1:03:45 +34:34 12:48
63 Joar Gjerdahl Konnerud IL 1:06:58 +37:47 13:26
64 Ole Jørgen Bogen Arenth Sturla, IF 1:07:14 +38:03 13:30
65 Emil Løwengreen Fredrikstad SK 1:16:33 +47:22 15:22
  Audun Rognerud Bøe Fossum IF diskvalifisert    
  Vetle Elias Lynnebakken Kristiansand OK diskvalifisert    
  Mathias Hermstad Freidig diskvalifisert    

H 19-20E

5 420 m, 26 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Vegard Jarvis Westergård Halden SK 31:35   5:49
2 Audun Heimdal Konnerud IL 32:38 +1:03 6:01
3 Håkon Raadal Bjørlo Halden SK 34:05 +2:30 6:17
4 Karl Fremstad Halden SK 34:43 +3:08 6:24
5 Riccardo Scalet Lillomarka OL 34:55 +3:20 6:26
6 Henrik Eijsink Nydalens SK 35:06 +3:31 6:28
7 Dag Blandkjenn Kristiansand OK 35:15 +3:40 6:30
8 Steinar Kollerud Lillomarka OL 35:45 +4:10 6:35
9 Elias T. Mølnvik Fossum IF 35:56 +4:21 6:37
10 Ivar Aukrust Osmoen Nord-Østerdal OK 36:26 +4:51 6:43
11 Knut Aasheim Oppsal Orientering 36:37 +5:02 6:45
12 Kristian Nilsen Sandnes Emblem IL 36:45 +5:10 6:46
13 Peter Nordbrøden Halden SK 37:52 +6:17 6:59
14 Stian Sundsvik Frol IL 38:18 +6:43 7:03
15 Olai Stensland Lillevold Fossum IF 38:24 +6:49 7:05
16 Are Wigaard Oppsal Orientering 38:39 +7:04 7:07
17 Ulrik Astrup Arnesen Heming Orientering 39:08 +7:33 7:13
18 Øyvind Wiggen Byåsen IL 39:24 +7:49 7:16
19 Oskar Størmer Fossum IF 39:46 +8:11 7:20
20 Anders Krona Haflan OL Tønsberg og omegn 40:03 +8:28 7:23
21 Olav Andreas Remmen OL Trollelg 41:23 +9:48 7:38
22 Magnus Sandven Notodden OL 41:31 +9:56 7:39
23 Hallvard Seim Grøvlen OL Trollelg 43:17 +11:42 7:59
24 Johannes Bakke Aashamar Kristiansand OK 44:51 +13:16 8:16
25 Torkel Reinhartsen Kristiansand OK 45:03 +13:28 8:18
26 Jarle Lysnes Hedrum OL 1:00:11 +28:36 11:06

H 21-E

6 160 m, 78 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Olav Lundanes Halden SK 32:16   5:14
2 Thierry Gueorgiou Kalevan rasti 32:43 +0:27 5:18
3 Magne Dæhli Halden SK 32:56 +0:40 5:20
4 Eskil Kinneberg IFK Göteborg 33:21 +1:05 5:24
5 Jo Forseth Indgaard Frol IL 33:25 +1:09 5:25
6 Håkon Jarvis Westergård Järla Orientering 33:29 +1:13 5:26
6 Carl Godager Kaas Bækkelagets SK 33:29 +1:13 5:26
8 Anders Nordberg Nydalens SK 34:12 +1:56 5:33
9 Borger Melsom Fossum IF 34:14 +1:58 5:33
10 Thomas Natvig Årstad Halden SK 34:27 +2:11 5:35
11 Torgeir Nørbech IL Tyrving 34:34 +2:18 5:36
12 Bjørn Ekeberg IL Tyrving 34:46 +2:30 5:38
13 Hans Gunnar Omdal Kristiansand OK 34:53 +2:37 5:39
14 Marcus Millegård Sävedalens AIK 34:58 +2:42 5:40
15 Martin Vister Frol IL 35:02 +2:46 5:41
16 Gaute Hallan Steiwer Lillomarka OL 35:06 +2:50 5:41
17 Jon Aukrust Osmoen NTNUI 35:11 +2:55 5:42
18 Ivar Lundanes Södertälje-Nykvarn Orientering 35:18 +3:02 5:43
19 Ulf Forseth Indgaard Frol IL 35:34 +3:18 5:46
20 Matthew Speake Lillomarka OL 35:35 +3:19 5:46
21 Markus Holter Halden SK 36:07 +3:51 5:51
22 Yngve Skogstad Frol IL 36:18 +4:02 5:53
23 Emil Ahlbäck Fossum IF 36:50 +4:34 5:58
24 Anders Vister Nydalens SK 37:09 +4:53 6:01
25 Sindre Sandven Fossum IF 37:22 +5:06 6:03
26 Hans Petter Mathisen Fredrikstad SK 37:23 +5:07 6:04
27 Carl Petter Lyngen Frol IL 37:33 +5:17 6:05
28 Eirik Kamstrup Hovind Halden SK 37:45 +5:29 6:07
29 Bojan Blumenstein Nydalens SK 37:54 +5:38 6:09
30 Vegard Ruttenborg NTNUI 37:57 +5:41 6:09
31 Simen Aamodt NTNUI 38:16 +6:00 6:12
32 Sindre Rønning Fossum IF 38:21 +6:05 6:13
33 Espen Hultgreen Weltzien Järla Orientering 38:26 +6:10 6:14
34 Andreas Sølberg OL Trollelg 38:28 +6:12 6:14
35 Sindre Østhagen Fredrikstad SK 38:48 +6:32 6:17
36 Per Harald Havnen Johansen Varegg Fleridrett 38:58 +6:42 6:19
37 Paul Sirum Frol IL 39:01 +6:45 6:20
38 Morten Jarvis Westergård Halden SK 39:25 +7:09 6:23
39 Håvard Haga Nydalens SK 39:39 +7:23 6:26
40 Alan Cherry Varegg Fleridrett 39:51 +7:35 6:28
41 Isak Bergset NTNUI 39:52 +7:36 6:28
42 Jim Øystein Nybråten IL Tyrving 40:02 +7:46 6:29
43 Andreas Rüedlinger Halden SK 40:18 +8:02 6:32
44 Sindre Johannessen Freidig 40:30 +8:14 6:34
45 Espen Jakobsen IL Tyrving 40:36 +8:20 6:35
46 Øystein Sørensen Nydalens SK 40:50 +8:34 6:37
47 Anders Felde Olaussen Halden SK 40:59 +8:43 6:39
48 Halvor Eid Nielsen Ärla IF 41:07 +8:51 6:40
49 Dag Lofthus NTNUI 41:18 +9:02 6:42
50 Ståle Gjelsten Kristiansand OK 41:20 +9:04 6:42
51 Espen Fiskum Halden SK 41:49 +9:33 6:47
52 Magnus Svingheim Raumar Orientering 42:03 +9:47 6:49
53 Kristoffer Fiane Pedersen Oppsal Orientering 42:06 +9:50 6:50
54 Andreas Høye Fredrikstad SK 42:19 +10:03 6:52
54 Magne Jutulstad NTNUI 42:19 +10:03 6:52
56 Mats Nordbrøden Halden SK 42:24 +10:08 6:52
57 Tim Robertson Fossum IF 42:44 +10:28 6:56
58 Sverre Turter Sandvold NTNUI 42:46 +10:30 6:56
58 Per Olaussen Fredrikstad SK 42:46 +10:30 6:56
60 Håvard Tveite Ås-NMBU Orientering 42:53 +10:37 6:57
61 Rasmus Rørholt Theisen NTNUI 42:55 +10:39 6:58
62 Bjørn Lundanes NTNUI 43:00 +10:44 6:58
63 Marius Wikstrøm Ringsaker OK 43:34 +11:18 7:04
64 Leif Størmer Fossum IF 43:37 +11:21 7:04
65 Eivind Høydal NTNUI 43:43 +11:27 7:05
66 Sindre Østgulen Deisz NTNUI 44:07 +11:51 7:09
67 Øyvind Enger Nydalens SK 44:32 +12:16 7:13
68 Jørgen Fiskum Frol IL 45:29 +13:13 7:23
69 Martin Hoset Nydalens SK 47:08 +14:52 7:39
70 Håkon Fruseth Christiansen NTNUI 48:24 +16:08 7:51
71 Mathias Benjaminsen Lillomarka OL 49:23 +17:07 8:01
72 Anders Bjergaard NTNUI 49:27 +17:11 8:01
73 Jørgen Frøyd Larvik OK 56:08 +23:52 9:06
74 Jon Arve U Engebakken Nord-Østerdal OK 1:01:10 +28:54 9:55
  Vegard Blomseth Johnsen NTNUI diskvalifisert    
  Jonas Madslien Bakken NTNUI diskvalifisert    
  Vetle Ruud Bråten Raumar Orientering diskvalifisert    
  Øystein Kvaal Østerbø IFK Lidingö SOK diskvalifisert    

H 21-E2

5 950 m, 53 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Bent Olav Aamodt Fredrikstad SK 38:18   6:26
2 Torbjørn Sagberg IL Tyrving 38:28 +0:10 6:27
3 Jonas Klausen Espedal NTNUI 38:30 +0:12 6:28
4 Mikkel Sørensen NTNUI 38:54 +0:36 6:32
5 Christian Bøen Kristiansand OK 38:58 +0:40 6:32
6 Damien Renard Kongsberg OL 39:22 +1:04 6:36
7 Audun Bjerkreim Nilsen Fredrikstad SK 39:33 +1:15 6:38
8 Kjell Arild Karlsen Fredrikstad SK 40:25 +2:07 6:47
9 Morten Jørgensen Kristiansand OK 40:31 +2:13 6:48
10 Oskar Jensen Nydalens SK 40:47 +2:29 6:51
11 Erling Sommerfeldt Turun Metsänkävijät 40:54 +2:36 6:52
12 Rasmus Palmqvist Aslaksen IFK Lidingö SOK 41:05 +2:47 6:54
13 Petter Marki Erichsen Varegg Fleridrett 41:11 +2:53 6:55
14 Kristian Dalby Fredrikstad SK 41:30 +3:12 6:58
15 Anders Skarholt IFK Lidingö SOK 41:37 +3:19 6:59
16 Marius Øie Løten o-lag 41:40 +3:22 7:00
17 Sverre Waaler Kaas Nydalens SK 41:57 +3:39 7:03
18 Sondre Ruud Bråten Nydalens SK 42:22 +4:04 7:07
19 Vyacheslav Mukhidinov Varegg Fleridrett 42:32 +4:14 7:08
20 Ola Berger Byåsen IL 42:43 +4:25 7:10
21 Henrik Ottesen Fredrikstad SK 42:48 +4:30 7:11
22 Vetle Christiansen Bækkelagets SK 42:57 +4:39 7:13
23 Simen Eid Nielsen NTNUI 43:16 +4:58 7:16
24 Terje Maroni Byåsen IL 43:39 +5:21 7:20
25 Erik Gustafsson NTNUI 43:43 +5:25 7:20
26 Morten Taraldsten Brunes Modum OL 43:53 +5:35 7:22
27 Morten Nilstad Pettersen IL Tyrving 44:09 +5:51 7:25
28 Jonatan Rosengren Drake Varegg Fleridrett 44:41 +6:23 7:30
29 Oskar Røen Varegg Fleridrett 44:43 +6:25 7:30
30 Mathias Drage Kongsberg OL 44:55 +6:37 7:32
31 Gustav Fiskum NTNUI 45:08 +6:50 7:35
32 Gunnar A Fiskum NTNUI 45:38 +7:20 7:40
33 Simen Bordal Fossum IF 45:48 +7:30 7:41
34 Per Wiréhn Asker Skiklubb 46:20 +8:02 7:47
35 Morten Severin Saue NTNUI 46:27 +8:09 7:48
36 Håvard Berget Fredrikstad SK 46:54 +8:36 7:52
37 Frank Løwengreen Fredrikstad SK 47:29 +9:11 7:58
38 Simen Smestad Bækkelagets SK 48:59 +10:41 8:13
39 Lars Eid Nielsen Nydalens SK 49:19 +11:01 8:17
40 Magnus Mellbye Larsen Asker Skiklubb 49:51 +11:33 8:22
41 Kyongsa Ri Nydalens SK 52:07 +13:49 8:45
42 Per Øyvind Stene Nydalens SK 52:27 +14:09 8:48
43 Truls Kvaase Bækkelagets SK 53:24 +15:06 8:58
44 Ørjan Svaland Aas Varegg Fleridrett 53:27 +15:09 8:58
45 Mikael Olausson Oslostudentenes IK 56:48 +18:30 9:32
46 Adrian Opheim NTNUI 59:03 +20:45 9:55
47 Andreas Alvem NTNUI 1:01:01 +22:43 10:15
48 Robert Fredriksen Notodden OL 1:01:21 +23:03 10:18
49 Harald Kalager NTNUI 1:01:58 +23:40 10:24
50 Ola Singsdal NTNUI 1:05:23 +27:05 10:59
51 Lok Hin Ma Varegg Fleridrett 1:07:36 +29:18 11:21
52 Håkon Eig Carlsen NTNUI 1:37:18 +59:00 16:21
  Anders Emilsson NTNUI diskvalifisert    

 

N-åpen

2 240 m, 55 startende deltakere

Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Johanne Klavestad Aaby Fredrikstad SK 57:24   25:37
0 Erlend Bakke Fossum IF 26:19   11:44
0 Jan Olav Bergan Kongsberg OL 30:52   13:46
0 Gunnar Bjerva Ås-NMBU Orientering 36:25   16:15
0 Linus Bjørke Halden SK 23:48   10:37
0 Johan Fredrik Braarud Halden SK 43:16   19:18
0 Håkon H Breda Halden SK 38:34   17:13
0 Ingrid Sofie Hox Brynildsen Fredrikstad SK 25:21   11:19
0 Guro Brænden Lillomarka OL 30:37   13:40
0 Synne Schei Danevad Ås-NMBU Orientering 34:18   15:18
0 Adele Edvardsen Fredrikstad SK 24:59   11:09
0 Tuva Fossaas Gimle IF 33:43   15:03
0 Erle Fosstveit Raumar Orientering 48:04   21:27
0 Torine Hagen-Tafjord Halden SK 27:30   12:16
0 Alf Kristian Helle Halden SK 27:14   12:09
0 Ella Elise Henning Olsen Halden SK 30:10   13:28
0 Edvard Holene Halden SK 50:04   22:21
0 Aleksander Tangen Holtet Eidskog OL 26:59   12:02
0 Malin Husebye Aamodt Fredrikstad SK 23:54   10:40
0 Hans Mathias Økern Hågård Konnerud IL 23:57   10:41
0 Julie Økern Hågård Konnerud IL 44:35   19:54
0 Agnes S. Johansen Gimle IF 45:34   20:20
0 Synne Kjernsmo Røyken OL 28:37   12:46
0 Mathilde R Koren Nydalens SK 30:03   13:24
0 Signe Kvalheim Halden SK 36:50   16:26
0 Thea Kvalheim Halden SK 29:56   13:21
0 Asbjørn Lande Eidskog OL 22:04   9:51
0 Eirik Lesteberg Kongsberg OL 38:40   17:15
0 Iben Liveng Braadland Konnerud IL 26:39   11:53
0 Julian Malmberg IL Tyrving 43:50   19:34
0 Linn Malmberg IL Tyrving 43:45   19:31
0 Henrik Mathisen OL Tønsberg og omegn 29:54   13:20
0 Astrid Reusch Heming Orientering 42:22   18:54
0 Ingvild Ringheim Larvik OK 23:32   10:30
0 Ingrid T. Rolfsen Haugmo Heming Orientering 26:59   12:02
0 Sixten Sand Uddevalla OK 43:44   19:31
0 Mone Småge-Hilsen Konnerud IL 31:38   14:07
0 Isak Solberg Fredrikstad SK 39:26   17:36
0 Per Noah Sommerhein Nydalens SK 48:02   21:26
0 Hanna Spangberg Konnerud IL 31:10   13:54
0 Ingrid Steinsland Fredrikstad SK 25:21   11:19
0 Johanne Storhaug Konnerud IL 31:24   14:01
0 Jon Strand Kongsberg OL 22:39   10:06
0 Julie Såheim Fredrikstad SK 25:20   11:18
0 Nikolai Teslo Hadeland OL 33:58   15:09
0 Neo Thomassen Sarpsborg OL 33:20   14:52
0 Aksel Torgersen Halden SK 29:07   12:59
0 Hedda Wessel Pettersen Berger og Svelvik OL 39:51   17:47
0 Ville Emil Wingstedt Halden SK 23:14   10:22
  Nov Bar-Nathan Lillomarka OL diskvalifisert    
  Eero Martomaa Ås-NMBU Orientering diskvalifisert    
  Mathis Renard Kongsberg OL diskvalifisert    
  Sondre Strømberg Fredrikstad SK diskvalifisert    
  Marte Eger Kongsberg OL brutt    
  Sander Agnalt Heggenes Trøsken IL brutt    

D -10

2 300 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Sigrid Schmitt Gran Halden SK 19:08   8:19
0 Elise Renard Kongsberg OL 25:43   11:10
0 Minna Sofie Wingstedt Halden SK 23:21   10:09
0 Marte Hox Brynildsen Fredrikstad SK 20:13   8:47
0 Ellen Margrete Stubban Hygen Østmarka OK 34:14 +8:02 14:53
0 Eira Skaarer Wiklund Nydalens SK 17:47   7:43
0 Wilma Evensen OL Tønsberg og omegn 39:59 +13:47 17:23
0 Inger Anne Braarud Halden SK 26:12   11:23
0 Ingrid Lesteberg Kongsberg OL 38:42 +12:30 16:49
0 Andrine K. S. Edvardsen Fredrikstad SK 46:23 +20:11 20:10
0 Astrid Ytterbø Asker Skiklubb 23:45   10:19
0 Pernille Nor-Woll Østmarka OK 36:51 +10:39 16:01

D 11-12N

2 040 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Martha Wisløff Asker Skiklubb 19:53   9:44
2 Mathilde Fossaas Gimle IF 21:24 +1:31 10:29
3 Helle Kvalheim Halden SK 23:39 +3:46 11:35
4 Tiril L. Nilsen OK Moss 28:10 +8:17 13:48
  Kristine Ryland Halden SK diskvalifisert    

D 13-16N

2 040 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anna Austad Sveen Raumar Orientering 20:30   10:02

D 17-

3 570 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Nicole Ragvin Nydalens SK 31:33   8:50
2 Celine Renard Kongsberg OL 35:26 +3:53 9:55
3 Rikke Skyttersæter Iversen Heming Orientering 37:15 +5:42 10:26
4 Mari Brøndbo Dahl Ås-NMBU Orientering 39:14 +7:41 10:59
5 Sølvi Fossøy Eiker OL 40:26 +8:53 11:19
6 Hanne Maria Vister Oslostudentenes IK 41:14 +9:41 11:32
7 Maren Kaarby Nydalens SK 42:04 +10:31 11:47
8 Silje Moe Fredrikstad SK 44:06 +12:33 12:21
9 Silje Bøen Kristiansand OK 48:01 +16:28 13:27
10 Ida Hope Oslostudentenes IK 48:22 +16:49 13:32
11 Katinka Jussie Brurberg Sturla, IF 49:39 +18:06 13:54
12 Elin Krogstad Lillomarka OL 50:06 +18:33 14:02
13 Silje Borge Hovi Skien OK 50:12 +18:39 14:03
14 Anne Marthe Peveri Eiker OL 56:49 +25:16 15:54
  Anna Isnes Tyse Eiker OL diskvalifisert    
  Hanna Nysæter Skien OK diskvalifisert    

D 17-B

2 740 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kristin Hjortland Larvik OK 33:20   12:09
2 Ingrid Bredalen Lillomarka OL 40:25 +7:05 14:45
3 Stine Austad Raumar Orientering 50:16 +16:56 18:20
4 Lene Flesseberg Kongsberg OL 54:25 +21:05 19:51

D 17-C

2 400 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Cecilie Wærp Hauge Nydalens SK 23:05   9:37
2 Cathrine Næss Holtermann Porsgrunn OL 27:29 +4:24 11:27
3 Anne Sørlien Gjø-Vard OL 32:17 +9:12 13:27
4 Janne Larsen Porsgrunn OL 32:27 +9:22 13:31
5 Mona Dalegård Løken Kongsberg OL 43:50 +20:45 18:15
6 Hilde Gunn Hellenes OK Skeidi 44:09 +21:04 18:23
7 Anne Lise Nyengen Indre Østfold OK 44:18 +21:13 18:27
8 Linnea Evensen OL Tønsberg og omegn 48:49 +25:44 20:20
9 Ina Blågestad Indre Østfold OK 49:27 +26:22 20:36
10 Marit Vinje Oppsal Orientering 50:51 +27:46 21:11
11 Lill Birkelund Porsgrunn OL 53:01 +29:56 22:05
12 Lise Hørtvedt Kongsberg OL 56:53 +33:48 23:42

D 17-N

2 040 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kristine Roskifte OK Moss 21:07   10:21
2 Cathrine Liveng-Ness Konnerud IL 26:39 +5:32 13:03

D 35-

3 570 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jannicke Ødegård OL Tønsberg og omegn 36:45   10:17
2 Kristin Jæger Oppsal Orientering 54:20 +17:35 15:13
3 Marion Amundsen Ringerike OL 1:05:56 +29:11 18:28

D 40-

3 570 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ingrid Undstad Larvik OK 31:19   8:46
2 Kari Strand Kongsberg OL 35:20 +4:01 9:53
3 Kristin Eger Kongsberg OL 41:05 +9:46 11:30
4 Ann Helen Aabogen Haugaard Indre Østfold OK 41:10 +9:51 11:31
5 Monica Berglund Ringerike OL 42:23 +11:04 11:52
6 Åse Nysæter Skien OK 50:38 +19:19 14:10
7 Ingunn Berget Ås-NMBU Orientering 55:48 +24:29 15:37
8 Linda Fredh Måren OK 1:11:44 +40:25 20:05
9 Ann-Karin Lesteberg Kongsberg OL 1:20:13 +48:54 22:28

D 45-

3 460 m, 41 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Berit Sofie Wiklund Nydalens SK 29:06   8:24
2 Else Kari Scheele Nydalens SK 31:46 +2:40 9:10
3 Signe Astrup Arnesen Heming Orientering 32:58 +3:52 9:31
4 Kirsti Kringhaug Ringerike OL 33:45 +4:39 9:45
5 Anne Borgen Sturød Nydalens SK 34:38 +5:32 10:00
6 Kristin Sandven Notodden OL 36:24 +7:18 10:31
7 Arnhild U. Bråten Vegårshei IL 37:57 +8:51 10:58
8 Ingrid Kvistad Kongsberg OL 38:05 +8:59 11:00
9 Marit B. Eithun Nittedal OL 38:17 +9:11 11:03
10 Sigrun Hernes Ytterbø Asker Skiklubb 38:32 +9:26 11:08
11 Tove Aasheim Askøy OL 39:21 +10:15 11:22
12 Ingrid Eide Rapp Raumar Orientering 39:38 +10:32 11:27
13 Trine Oldernes Lillomarka OL 40:03 +10:57 11:34
14 Jenny-Ann Malmberg IL Tyrving 40:12 +11:06 11:37
15 Heidi Østli Raumar Orientering 40:53 +11:47 11:48
16 Trine Ruud Bråten Raumar Orientering 41:27 +12:21 11:58
17 kari Jussie Lønning Sturla, IF 42:09 +13:03 12:10
18 Mona Lome Hamar OK 42:17 +13:11 12:13
19 Ellen Aure Skogedal Asker Skiklubb 42:43 +13:37 12:20
20 Hilde Vassend Porsgrunn OL 43:27 +14:21 12:33
21 Anne-Grete Austad Raumar Orientering 44:44 +15:38 12:55
22 Lenka Westin Porsgrunn OL 45:43 +16:37 13:12
23 Barbara Willkommen Eiken Kongsberg OL 47:08 +18:02 13:37
24 Tonje Holm OK Moss 47:23 +18:17 13:41
25 Heidi Myklemyr Eiker OL 48:18 +19:12 13:57
26 Åse Norrud Fossum IF 49:14 +20:08 14:13
27 Ina Cecilie Landro Konnerud IL 49:27 +20:21 14:17
28 Line Skjevik Arnevik Ringerike OL 49:43 +20:37 14:22
29 Kari Reppesgård Holt Hedrum OL 49:57 +20:51 14:26
30 Hanne-Kristin Bjerknes Kvarme Røyken OL 52:02 +22:56 15:02
31 Kathrine Lunøe Nydalens SK 53:46 +24:40 15:32
32 Eli Bonden Kjørsvik Kongsberg OL 54:06 +25:00 15:38
33 Mona Bakke Porsgrunn OL 54:44 +25:38 15:49
34 Stine Arntzen Sandefjord OK 55:19 +26:13 15:59
35 Mette Spangberg Konnerud IL 56:35 +27:29 16:21
36 Marianne Reusch Heming Orientering 1:08:00 +38:54 19:39
37 Elin Marie Irgens Bodø og Omegn IF Orientering 1:08:24 +39:18 19:46
38 Tone Sølie Lysnes Hedrum OL 1:17:13 +48:07 22:19
39 Cora Ebner Kongsberg OL 1:40:31 +1:11:25 29:03
  Ann Elin Flågen Heming Orientering diskvalifisert    
  Anett Wallin IL Tyrving diskvalifisert    

D 50-

2 990 m, 40 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kari Christiansen Sandefjord OK 25:13   8:26
2 Maria Jonsson Nydalens SK 25:18 +0:05 8:27
3 Unn Hilde Heggedal Kongsberg OL 27:01 +1:48 9:02
4 Kari Madslien Nydalens SK 28:51 +3:38 9:38
5 Hilde Kristine Rosenvold Porsgrunn OL 28:54 +3:41 9:39
6 Anita Sørensen Drage Kongsberg OL 29:44 +4:31 9:56
7 Marianne Njåstein IL Tyrving 29:50 +4:37 9:58
8 Alix Young Vik Nydalens SK 30:02 +4:49 10:02
9 Ida Syversen Røyken OL 30:33 +5:20 10:13
10 May Bente Brurberg Ås-NMBU Orientering 30:34 +5:21 10:13
11 Hilde Storløkken Kongsberg OL 32:12 +6:59 10:46
12 Tove Heimdal Konnerud IL 32:19 +7:06 10:48
13 Synnøve Lyssand Sandberg Nydalens SK 32:33 +7:20 10:53
14 Kjersti Hov Fossum IF 33:06 +7:53 11:04
15 Vanja Staff OL Toten-Troll 33:39 +8:26 11:15
16 Ann Katrin Olsen Asker Skiklubb 33:50 +8:37 11:18
17 Sille Winsnes Ås-NMBU Orientering 33:54 +8:41 11:20
18 Magnhild T. Mølnvik Fossum IF 34:09 +8:56 11:25
19 Marit Haavardsholm Sandnes IL (Rogaland) 34:25 +9:12 11:30
20 Anne Kristine Norderud IL Tyrving 35:54 +10:41 12:00
21 Marit Sylte Lundanes Emblem IL 36:02 +10:49 12:03
22 Anne Marit Bjergaard Nydalens SK 36:41 +11:28 12:16
23 Margrete Engzelius Asker Skiklubb 36:45 +11:32 12:17
24 Dagrun Melkild Heming Orientering 39:44 +14:31 13:17
25 Anniken Ausen Porsgrunn OL 39:53 +14:40 13:20
26 Marit Nandrup Pettersen Indre Østfold OK 40:02 +14:49 13:23
27 Ingrid M. Tenge Ås-NMBU Orientering 41:20 +16:07 13:49
28 Marianne Hjermstad Fossum IF 41:35 +16:22 13:54
29 Elisabeth Hetlevik Kongsberg OL 42:00 +16:47 14:02
30 Nina Hansen-Møllerud Kongsberg OL 43:43 +18:30 14:37
31 Lill-Ann Torp Sandefjord OK 44:08 +18:55 14:45
32 Ragnhild Hald Kristiansand OK 45:06 +19:53 15:05
33 Marianne Arnesen Asker Skiklubb 47:31 +22:18 15:53
34 Maria Persson Asker Skiklubb 51:54 +26:41 17:21
35 Ellen-Christine Koren Ås-NMBU Orientering 54:08 +28:55 18:06
36 Inger Johanne Eikeland Nydalens SK 55:11 +29:58 18:27
37 Eva Syversen Røyken OL 59:31 +34:18 19:54
38 Kirsti Rogstad Kongsberg OL 1:04:01 +38:48 21:24
39 Hilde Moholth Kongsberg OL 1:23:41 +58:28 27:59
  Åshild Flatebakken IL Tyrving brutt    

D 55-

2 460 m, 23 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Toril Hallan Lillomarka OL 21:36   8:46
2 Anne Line Nydal Berglia Eiker OL 21:59 +0:23 8:56
3 Lene Kinneberg Raumar Orientering 24:22 +2:46 9:54
4 Ellen Marie Turter Nydalens SK 24:40 +3:04 10:01
5 Christine Gjermo Østmarka OK 25:19 +3:43 10:17
6 Gunhild Hennum Lierbygda OL 26:38 +5:02 10:49
7 Berit Danielsen IL Tyrving 26:51 +5:15 10:54
8 Mona Bugge Haug OL Vallset/Stange 27:45 +6:09 11:16
9 Bente Line Indre Østfold OK 28:12 +6:36 11:27
10 Grete Hovi Skien OK 29:37 +8:01 12:02
11 Kjersti Skantze IL Tyrving 29:44 +8:08 12:05
12 Runa Skyttersæter Heming Orientering 30:52 +9:16 12:32
13 Gunn Astrid Jakobsen Fredrikstad SK 31:32 +9:56 12:49
14 Christina Andersson Fredrikstad SK 31:43 +10:07 12:53
15 Anita Østgård Olsen Løten o-lag 34:21 +12:45 13:57
16 Reidunn Hallan Lillomarka OL 35:12 +13:36 14:18
17 Anne-Elise Edstrøm Oppsal Orientering 35:39 +14:03 14:29
18 Elsie Brenne Varteig OL 40:03 +18:27 16:16
19 Berit Berge IL Tyrving 41:38 +20:02 16:55
20 Edel Sofie Nilsen Asker Skiklubb 51:10 +29:34 20:47
21 Anne Gro Reppesgård Larvik OK 1:11:24 +49:48 29:01
22 Turid Vongraven Skien OK 1:18:19 +56:43 31:50
  Tove Evensen Mathisen Porsgrunn OL diskvalifisert    

D 60-

2 140 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Helga Haverstad Lierbygda OL 21:21   9:58
2 Margrete Jørandli Gjø-Vard OL 23:53 +2:32 11:09
3 Mayna Nossen Tistedalen FL 27:31 +6:10 12:51
4 Lis Dæhli Løten o-lag 29:54 +8:33 13:58
5 Oddny Jørgensen IK Grane Arendal Orientering 30:58 +9:37 14:28
6 Anne Sørum Ringsaker OK 31:55 +10:34 14:54
7 Randi Hansen Stokke IL 35:53 +14:32 16:46
8 Inger Nergaard Stokke IL 37:24 +16:03 17:28
9 Vigdis Andersen Eiker OL 38:36 +17:15 18:02
10 Yvonne Galborgen Eds SK 39:33 +18:12 18:28
11 Kristil Kristensen OK Skeidi 44:03 +22:42 20:35

D 65-

2 140 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Linda Verde Sturla, IF 22:48   10:39
2 Margareta Brynhildsen Stokke IL 39:15 +16:27 18:20
3 Ildiko Horvati IL Tyrving 43:56 +21:08 20:31
4 Hilary Palmer Notts OC 45:15 +22:27 21:08
5 Anne Marit Færden Kolbotn og Skimt OL 47:16 +24:28 22:05
  Marit Bokerød Hansen Idd Sportsklubb diskvalifisert    

D 70-

2 140 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Torill Nebell Mikkelsen Berger og Svelvik OL 33:02   15:26
2 Inger Lindløv OK Moss 34:40 +1:38 16:11
3 Sidsel Sandelien Heming Orientering 40:08 +7:06 18:45
4 Astrid Gjelstad Sandefjord OK 43:33 +10:31 20:21
5 Eva Aalde Freidig 49:33 +16:31 23:09
6 Heidrun Mattick Gimle IF 1:01:34 +28:32 28:46
  Kirsten Bakke Gjø-Vard OL diskvalifisert    

D 75-

2 140 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Gudveig Jørundland OK Sør 42:11   19:42
2 Anne-Britt Nilsen Kjelsås IL 47:36 +5:25 22:14
3 Asbjørg Bjørlo Gimle IF 52:06 +9:55 24:20
4 Johanna Ytterbøl Gimle IF 1:01:29 +19:18 28:43

H -10

2 300 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Amund Flaskerud OL Toten-Troll 21:51   9:30
0 Even Lien Gjø-Vard OL 21:42   9:26
0 Jesper Vonen Svae Sarpsborg OL 20:19   8:50
0 Theo Winsents Sæter Måren OK 23:04 +1:13 10:01
0 Emil Husebye Aamodt Fredrikstad SK 18:44   8:08
0 Mathias Linløkken Østmarka OK 35:19 +13:28 15:21

H 11-12N

2 040 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sebastian Bøhn-Bryntesen Halden SK 20:37   10:06
2 Erlend Grønlund Moen Gimle IF 21:42 +1:05 10:38
3 Johannes Bjørke Sollien OL Toten-Troll 21:51 +1:14 10:42
4 Vetle Fosdal Gimle IF 24:21 +3:44 11:56
5 Adrian Hagen Porsgrunn OL 26:29 +5:52 12:58

H 13-16N

2 040 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Aune Dørmænen Varegg Fleridrett 13:25   6:34
2 Lars Mikkel L. Nilsen OK Moss 19:27 +6:02 9:32
3 Gaute Lindaas Elverum OK 26:21 +12:56 12:55
4 Martin Kindem Gimle IF 27:33 +14:08 13:30

H 17-

4 620 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Pål Skogedal Asker Skiklubb 31:38   6:50
2 Bjørn Tore Mathisen IL Tyrving 33:41 +2:03 7:17
3 Øystein Rodem Nydalens SK 35:08 +3:30 7:36
4 Helge Bakkehøi Østmarka OK 42:43 +11:05 9:14
5 Skjalg Nysæter Skien OK 44:32 +12:54 9:38
6 Morten Tangen Måren OK 44:50 +13:12 9:42
7 Lasse Simonsen Fredrikstad SK 44:57 +13:19 9:43
8 Eirik Larsen Skien OK 45:55 +14:17 9:56
9 Marius Staff OL Toten-Troll 46:35 +14:57 10:04
10 Jostein Svaland Dale OL Vallset/Stange 46:42 +15:04 10:06
11 Lars Sandstad Freidig 49:31 +17:53 10:43
12 Elias Øhman Gjø-Vard OL 54:46 +23:08 11:51
13 Jørgen Teigen Søgård Kongsberg OL 59:16 +27:38 12:49
14 Vegard Line Oslostudentenes IK 1:00:16 +28:38 13:02
15 Magnus Barth Gustavsen Oslostudentenes IK 1:11:30 +39:52 15:28
16 Hermund Ulvensøen OL Tønsberg og omegn 1:26:48 +55:10 18:47

H 17-B

2 740 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kjell Petter Småge Konnerud IL 30:36   11:10
2 Jarle Rogndokken Fet OL 33:43 +3:07 12:18
3 Per Anders Ytterbø Asker Skiklubb 34:52 +4:16 12:43
4 Morten Andresen OK Skeidi 36:14 +5:38 13:13
5 Tom André Alstadsæther Eiker OL 39:46 +9:10 14:30
6 Jørn Idar Ellingsen Konnerud IL 40:29 +9:53 14:46
7 Thor Vollset Heming Orientering 40:58 +10:22 14:57
8 Kjetil Jacobsen Hamar OK 44:34 +13:58 16:15
9 Robert Hafsrød Oppsal Orientering 44:44 +14:08 16:19
10 Sten Øivind Bjerke Larvik OK 1:14:11 +43:35 27:04

H 17-C

2 400 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jan Molstad Gjø-Vard OL 30:30   12:42
2 Roy Roger Espenes Varteig OL 33:07 +2:37 13:47
3 Morten Engebretsen Raumar Orientering 42:24 +11:54 17:40
4 Jørn Langerud Porsgrunn OL 52:17 +21:47 21:47
5 Martin Heitmann Gimle IF 1:15:31 +45:01 31:27

H 17-N

2 040 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Stian Lillegård Lillomarka OL 20:10   9:53
2 Morten Fjell Røyken OL 20:55 +0:45 10:15

H 35-

4 620 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Thomas Roskifte OK Moss 37:31   8:07
2 Erik Råberg OK Tyr 39:19 +1:48 8:30
3 Bruno Nazário Kristiansand OK 43:38 +6:07 9:26
4 Ole Underthun Johansen IL Tyrving 50:05 +12:34 10:50
5 Robert Banfi Ås-NMBU Orientering 55:55 +18:24 12:06

H 40-

4 620 m, 30 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Thomas Bedin Indre Østfold OK 34:17   7:25
2 Thomas Lie Fredrikstad SK 34:24 +0:07 7:26
3 Ola Lesteberg Kongsberg OL 34:50 +0:33 7:32
4 Martin Øhman Gjø-Vard OL 34:54 +0:37 7:33
5 Rune Blågestad Indre Østfold OK 34:57 +0:40 7:33
6 Knut Aalde Nydalens SK 35:17 +1:00 7:38
7 Magne Wiig Mathisen Porsgrunn OL 36:47 +2:30 7:57
8 Torstein Hole Nydalens SK 37:02 +2:45 8:00
9 Bjørn Hauge Nydalens SK 37:06 +2:49 8:01
10 Dyre Martin Gulbrandsen Fredrikstad SK 37:13 +2:56 8:03
11 Jiri Martan