Resultater Nydalten 2019



Resultater Nydalten
Oslo - 31. august 2019

Arrangementstype: Orientering

N-åpen

1 390 m, 66 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
  Adriana Alcubilla-Hansen IL Koll fullført      
  Isabel Alcubilla-Hansen IL Koll fullført      
  Isak Andersen Nydalens SK fullført      
  Martin Andersen NOTEAM fullført      
  Tina Bakkehøi Nydalens SK fullført      
  Ludvig Balchen Ludvigsen IL Koll fullført      
  Erlend Bråten Berge IL Koll fullført      
  Ola Bråten Berge NOTEAM fullført      
  Amalie Birkelund Asker Skiklubb fullført      
  Elmer Blom Fet OL fullført      
  Olai Funderud Dahle IL Koll fullført      
  Tord Funderud Dahle IL Koll fullført      
  Odin Schei Danevad Ås-NMBU Orientering fullført      
  Selja Marie Boldingh Debernard Nydalens SK fullført      
  Henrik Duvaas Fossum IF fullført      
  Vera Elfving Nydalens SK fullført      
  Magnus Dalen Eriksen Asker Skiklubb fullført      
  Ida Berge Gjellestad Nydalens SK fullført      
  Gustav Hauge Haavengen Nydalens SK fullført      
  Bastian Hagen-Boldingh IL Koll fullført      
  Lea Marie Hagen-Boldingh IL Koll fullført      
  Frida Skar Hegna NOTEAM fullført      
  Lauritz Nissen Hellerud IL Koll fullført      
  Signy Hellerud NOTEAM fullført      
  Thomas Nissen Hellerud IL Koll fullført      
  Eira Heesch Holmen Heming Orientering fullført      
  Otto Rygh Holten Nydalens SK fullført      
  Solveig Klokk Hveem IL Koll fullført      
  Håkon Fenne Ingierd Bækkelagets SK fullført      
  Sigrid Fenne Ingjerd Bækkelagets SK fullført      
  Mio Haugen Johnsen Nydalens SK fullført      
  Lavrans Kirkhus Nydalens SK fullført      
  Solvor Kirkhus Nydalens SK fullført      
  Olaus Kolbenstvedt Elvestuen IL Koll fullført      
  Gustav Refvem Kolderup IL Koll fullført      
  Herman Refvem Kolderup IL Koll fullført      
  Maia Balchen Ludvigsen IL Koll fullført      
  Minna Balchen Ludvigsen IL Koll fullført      
  Ildrid Mestad Røyken OL fullført      
  Andrea Haugmoen Mo Heming Orientering fullført      
  Hermine Haugmoen Mo Heming Orientering fullført      
  Ida Moldestad Lillomarka OL fullført      
  Jakob Moldestad Lillomarka OL fullført      
  Simen Mortensen IL Koll fullført      
  Ida Øvrebø Myrvold Heming Orientering fullført      
  Eirik Nastad Asker Skiklubb fullført      
  Tarjei Hausken Nordberg Nydalens SK fullført      
  Astrid Näsholm IL Koll fullført      
  Atle Næsholm IL Koll fullført      
  Annika Næss-Ulseth Heming Orientering fullført      
  Liv Bryhni Opseth IL Koll fullført      
  Eirik Reigstad IL Koll fullført      
  Jørgen Reusch Heming Orientering fullført      
  Mari Oraug Rygh IL Koll fullført      
  Johanne Ragvin Rystad Nydalens SK fullført      
  Simon Ragvin Rystad Nydalens SK fullført      
  Erling Skaug Kjelsås IL fullført      
  Oskar Stene Nydalens SK fullført      
  Selma Stene Nydalens SK fullført      
  Tora Stokseth Nydalens SK fullført      
  Nora Sørebø IL Koll fullført      
  Sondre Sørebø IL Koll fullført      
  Lazar Tordanov Nydalens SK fullført      
  Alma Anjadatter Valstad IL Koll fullført      
  Iben Valstad IL Koll fullført      
  Julie Hellerud Øpstad Asker Skiklubb fullført      

D 9-10

1 980 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
  Helle S. Boldingh Debernard Nydalens SK 36.19   18.20  
  Helene Hellerud Øpstad Asker Skiklubb 43.35   22.00  
  Ingrid Bakkehøi Nydalens SK diskvalifisert      
  Eline Kravdal Gjø-Vard OL ikke startet      

D 11-12

1 980 m, 21 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Helene Scheele Nydalens SK 15.55   8.02  
2 Josefine Oraug Rygh Nydalens SK 21.27 +5.32 10.50  
3 Kajsa Harstad Arntsen Heming Orientering 23.35 +7.40 11.54  
4 Sarah Andreassen Heming Orientering 23.43 +7.48 11.58  
5 Synne Syversen Gihle Oppsal Orientering 23.54 +7.59 12.04  
6 Astrid Reusch Heming Orientering 25.18 +9.23 12.46  
7 Ingrid Jarstadmarken Price Østmarka OK 26.10 +10.15 13.12  
8 Selma Aure Skogedal Asker Skiklubb 26.25 +10.30 13.20  
9 Caroline Slungaard Heming Orientering 28.27 +12.32 14.22  
10 Henni Hattestad Kristensen Heming Orientering 29.26 +13.31 14.51  
10 Synne Nordby Hvenekilde Oppsal Orientering 29.26 +13.31 14.51  
12 Alma Rygh Holten Nydalens SK 30.43 +14.48 15.30  
13 Wiona Resvoll Skaug Oppsal Orientering 31.58 +16.03 16.08  
14 Iben Johansen-Barli Oppsal Orientering 34.08 +18.13 17.14  
15 Tuva Wilkens Jernberg Nydalens SK 34.15 +18.20 17.17  
16 Clara Weisz Nydalens SK 36.43 +20.48 18.32  
17 Siri Guttormsen Foshaug Nydalens SK 38.37 +22.42 19.30  
18 Inka M. Boldingh Debernard Nydalens SK 38.48 +22.53 19.35  
19 Silja Berstad Heming Orientering 39.22 +23.27 19.52  
20 Tuva  Aas-Jackobsen Heming Orientering 57.29 +41.34 29.01  
21 Solveig Lillerud Slagsvold Heming Orientering 57.40 +41.45 29.07  
  Malin Gjetanger Måren OK ikke startet      

D 13-14

2 520 m, 26 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Marie Scheele Nydalens SK 23.10   9.11  
2 Ragnhild Øfsthus Gravir Asker Skiklubb 23.56 +0.46 9.29  
3 Eira Skaarer Wiklund Nydalens SK 24.34 +1.24 9.44  
4 Marie Kravdal Gjø-Vard OL 26.17 +3.07 10.25  
5 Maren Aure Skogedal Asker Skiklubb 27.33 +4.23 10.55  
6 Gunde Tumelionis Fossum IF 28.14 +5.04 11.12  
7 Mari Kalleson Oppsal Orientering 29.26 +6.16 11.40  
8 Signe Holo Fossum IF 30.19 +7.09 12.01  
9 Sofia Øhlckers Tyrving IL 30.30 +7.20 12.06  
10 Sofie Solheim Undeberget Oppsal Orientering 30.45 +7.35 12.12  
11 Ellen Margrete Stubban Hygen Østmarka OK 31.00 +7.50 12.18  
12 Astrid Ytterbø Asker Skiklubb 31.35 +8.25 12.31  
13 Sara Martini Asker Skiklubb 32.35 +9.25 12.55  
14 Ingrid Johansen-Barli Oppsal Orientering 33.11 +10.01 13.10  
15 Hanne Wærp Hauge Nydalens SK 33.59 +10.49 13.29  
16 Karin Halsaa Dolven Asker Skiklubb 34.08 +10.58 13.32  
16 Ingeborg Roll Mosland Oppsal Orientering 34.08 +10.58 13.32  
18 Mari Aarseth Nydalens SK 34.40 +11.30 13.45 Last ned GPS-spor i gpx-format
19 Anna Øvrebø Myrvold Heming Orientering 36.10 +13.00 14.21  
20 Tale Nordby Hvenekilde Oppsal Orientering 36.38 +13.28 14.32  
21 Martha Wisløff Asker Skiklubb 37.59 +14.49 15.04  
22 Anne Østvold Heming Orientering 39.53 +16.43 15.49 Last ned GPS-spor i gpx-format
23 Ane Hustvedt Oppsal Orientering 40.29 +17.19 16.03  
24 Tuva Høyer Fossum IF 40.58 +17.48 16.15  
25 Emilie Rehn Kolbotn og Skimt OL 46.57 +23.47 18.37  
26 Karoline Jebsen Heming Orientering 48.50 +25.40 19.22  
  Synne Utseth Bøhlerengen Oppsal Orientering ikke startet      
  Pauline Myklebust IL Koll ikke startet      
  Nora Christine Hansen Asker Skiklubb ikke startet      

D 15-16

2 970 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Pia Young Vik Nydalens SK 27.21   9.12  
2 Hanna Rehn Kolbotn og Skimt OL 34.23 +7.02 11.34  
3 Ragnhild Mathea Helmersen Fet OL 34.48 +7.27 11.43  
4 Ida Marie Flågen Heming Orientering 36.26 +9.05 12.16  
5 Helene Bjørkvold Jendal Fossum IF 37.10 +9.49 12.30  
6 Johanne Rognerud Bøe Fossum IF 38.42 +11.21 13.01  
7 Marie Saugestad Nydalens SK 39.38 +12.17 13.20  
8 Kathinka Zahl Hagen Fossum IF 43.26 +16.05 14.37  
9 Julie Berntzen Fet OL 44.56 +17.35 15.07  
10 Vida Helland-Hansen Tyrving IL 45.00 +17.39 15.09  
11 Ragnhild Blom-Hagen Fossum IF 51.53 +24.32 17.28  
12 Elise Wærp Hauge Nydalens SK 1.01.23 +34.02 20.40 Last ned GPS-spor i gpx-format
  Astrid Rognstad Hadeland OL diskvalifisert      
  Frida Solsrud Nydalens SK ikke startet      
  Alva Marika Niklasson Kolbotn og Skimt OL ikke startet      
  Sigrid Nermoen Østmarka OK ikke startet      
  Mari Brende Fossum IF ikke startet      

D 17-

4 190 m, 18 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Marion Aebi Tyrving IL 35.36   8.29  
2 Gunvor Hov Høydal Fossum IF 37.02 +1.26 8.50  
3 Mariann Ulvestad Bækkelagets SK 37.12 +1.36 8.52  
4 Ane Sofie Krogh Oppsal Orientering 42.13 +6.37 10.04  
5 Synne Strand Asker Skiklubb 42.37 +7.01 10.10  
6 Kristine Kravdal Gjø-Vard OL 44.11 +8.35 10.32  
7 Malene Teresia Jebsen Heming Orientering 45.10 +9.34 10.46  
8 Ingvild Maalen-Johansen Oppsal Orientering 49.16 +13.40 11.45  
9 Kari-Ann Ånensen Oppsal Orientering 49.52 +14.16 11.54  
10 Solveig Eline Berg Tyrving IL 50.38 +15.02 12.05  
11 Tina Kalleson Oppsal Orientering 52.48 +17.12 12.36  
12 Ingeborg Rognstad Hadeland OL 55.25 +19.49 13.13  
13 Stella Holmboe Tyrving IL 55.56 +20.20 13.20  
14 Jenny Andreassen Moe Oppsal Orientering 1.03.31 +27.55 15.09  
15 Martina Palumbo IFK Bombarda 1.05.28 +29.52 15.37  
16 Beate Strand Måren OK 1.10.22 +34.46 16.47 Last ned GPS-spor i gpx-format
  Veronica Elena Svindseth Kolbotn og Skimt OL diskvalifisert      
  Celine Ytternes Kolbotn og Skimt OL diskvalifisert      
  Anja Sidseldatter Husebye IL Koll ikke startet      
  Mariell Arntzen Nydalens SK ikke startet      

D 40-

3 380 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Toril Fougner Wisløff Asker Skiklubb 43.12   12.46  
2 Milda Øhlckers Tyrving IL 43.17 +0.05 12.48  
3 Astrid Kravdal Gjø-Vard OL 43.19 +0.07 12.48  
4 Guro Harstad Heming Orientering 44.10 +0.58 13.04  
5 Marit Inngjerdingen Heming Orientering 45.28 +2.16 13.27  
6 Ellen Aure Skogedal Asker Skiklubb 45.53 +2.41 13.34  
7 Ann Elin Flågen Heming Orientering 46.23 +3.11 13.43  
8 Arnhild Krogh Oppsal Orientering 48.56 +5.44 14.28  
9 Elin Kalleson Oppsal Orientering 49.29 +6.17 14.38  
10 Elisabeth Myhre Tyrving IL 51.40 +8.28 15.17  
11 Paula Berstad Heming Orientering 54.20 +11.08 16.04  
12 Berit Herstad Bækkelagets SK 1.07.41 +24.29 20.01  
13 Ida Natås Nydalens SK 1.17.49 +34.37 23.01  

D 50-

2 950 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Jorun Ruud Asker Skiklubb 34.04   11.32  
2 Hilda Øfsthus Asker Skiklubb 36.55 +2.51 12.30  
3 Marianne Njåstein Tyrving IL 37.05 +3.01 12.34  
4 Anne Kristine Norderud Tyrving IL 41.08 +7.04 13.56  
5 Marianne Reusch Heming Orientering 55.51 +21.47 18.55  
6 Jane Karine Helmersen Fet OL 1.05.11 +31.07 22.05  
7 Åshild Flatebakken Tyrving IL 1.11.22 +37.18 24.11  
  Pamela Åsten Kolbotn og Skimt OL ikke startet      

D 55-

2 950 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Tove Strand Måren OK 34.55   11.50  
2 Trude Fixdal IL Koll 36.05 +1.10 12.13  
3 Dagrun Melkild Heming Orientering 36.08 +1.13 12.14  
4 Tone Elisabeth Bakken Østmarka OK 36.53 +1.58 12.30  
5 Trine Marit Justad Raaen Lierbygda OL 41.07 +6.12 13.56  
6 Kjersti Skantze Tyrving IL 42.00 +7.05 14.14  
7 Ingrid Nermoen Østmarka OK 55.25 +20.30 18.47  
8 Sharon Broadwell IL GeoForm 56.13 +21.18 19.03  
9 Kirsti Grundnes Berg Tyrving IL 56.23 +21.28 19.06  
10 Unni Rye Asker Skiklubb 1.00.26 +25.31 20.29  
  Solveig Sikkeland Tyrving IL ikke startet      

D 60-

2 320 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Elle M. Melbye Heming Orientering 52.54   22.48  

D 70-

2 320 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Marit Vågsnes Kolbotn og Skimt OL 39.38   17.05  
2 Kjersti Tho Stabæk IF 42.39 +3.01 18.23  
3 Aase Tove Golden Måren OK 44.51 +5.13 19.19  
4 Sissel Olaisen Kolbotn og Skimt OL 47.18 +7.40 20.23  
5 Sidsel Sandelien Heming Orientering 1.01.01 +21.23 26.18  
6 Aud I Spjelkavik Tyrving IL 1.01.27 +21.49 26.29  
7 Aud Margret Kirkhorn Måren OK 1.16.08 +36.30 32.48  

D 80-

2 320 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Unni Dirro Bøhlerengen Måren OK 43.41   18.49  
2 Eva Fixdal Heming Orientering 1.14.00 +30.19 31.53  
  Unni Drage Haugerud IF diskvalifisert      

H 9-10

1 980 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
  Iver Aarseth Nydalens SK 22.11   11.12  
  Martin Amlie Brenna Heming Orientering 1.28.26   44.39  
  Christian Berge Gjellestad Nydalens SK 54.17   27.24  
  Jone Rygh Holten Nydalens SK 26.36   13.26  
  Alf Hattestad Kristensen Heming Orientering 26.50   13.33  
  Alfred Teig Nydalens SK 28.11   14.14  
  Simen Ånensen Oppsal Orientering 35.28   17.54  

H 11-12

1 980 m, 19 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Simen Dalen Eriksen Asker Skiklubb 18.37   9.24  
2 Åsmund Larsen Hirsch Tyrving IL 23.41 +5.04 11.57  
3 Erlend Hellerud Øpstad Asker Skiklubb 30.06 +11.29 15.12  
4 Alfred Nikolaisen Oppsal Orientering 30.12 +11.35 15.15  
5 Eskil Hobøl Oppsal Orientering 30.40 +12.03 15.29  
6 Jakob Refvem Kolderup IL Koll 32.00 +13.23 16.09  
7 Eskil Olaussen Oppsal Orientering 34.06 +15.29 17.13  
8 Frode Wallberg Heming Orientering 34.19 +15.42 17.19  
9 Erlend Myhre Tyrving IL 34.58 +16.21 17.39  
10 Oscar Birk Andenæs Riise IL Koll 35.10 +16.33 17.45  
11 Emil Skaug Nydalens SK 37.54 +19.17 19.08  
12 Bertram Skov Nydalens SK 38.29 +19.52 19.26  
13 Otto Schjølberg-Henriksen Nydalens SK 40.02 +21.25 20.13  
14 Teodor Nysæther Mikkelsen IL Koll 40.10 +21.33 20.17  
15 Theo Hodne Heming Orientering 40.59 +22.22 20.41  
16 Aksel Nissen Hellerud IL Koll 43.11 +24.34 21.48  
17 Marius Haugen Johnsen Nydalens SK 43.58 +25.21 22.12  
18 Hans Wilhelm Thommessen Heming Orientering 1.28.18 +1.09.41 44.35  
  Emrik Heesch Holmen Heming Orientering diskvalifisert      
  Magnus Friedhelm Klaveness Måren OK ikke startet      
  Benjamin Buhler Måren OK ikke startet      

H 13-14

2 520 m, 28 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Martin Christoffer Borg IL Koll 20.43   8.13  
2 Sondre Olaussen Oppsal Orientering 20.52 +0.09 8.16  
3 Torbjørn Lundeby Lillomarka OL 23.18 +2.35 9.14  
4 Per Noah Sommerhein Nydalens SK 24.21 +3.38 9.39  
5 Christoffer Ånensen Oppsal Orientering 25.03 +4.20 9.56  
6 Vebjørn Emil Blindheim Lillomarka OL 25.59 +5.16 10.18  
7 Tobias Tronbøl Lium IL Koll 26.00 +5.17 10.19  
8 Erlend Otterlei Østmarka OK 26.30 +5.47 10.30  
9 Kevin Rommetvedt Raumar Orientering 26.34 +5.51 10.32  
10 Håkon Bogason Lillomarka OL 27.04 +6.21 10.44  
11 Gjermund Taje Skeie Raumar Orientering 29.38 +8.55 11.45  
12 Nov Bar-Nathan Lillomarka OL 30.30 +9.47 12.06  
13 Jonathan Woodhouse Lillomarka OL 32.50 +12.07 13.01  
14 Rasmus D. Eastwood Lillomarka OL 33.04 +12.21 13.07  
15 Gabriel Solem Oppsal Orientering 34.59 +14.16 13.52  
16 Vetle Frydenlund Norling Nydalens SK 35.50 +15.07 14.13  
17 Johannes Salvesen-Lunde IL Koll 39.03 +18.20 15.29  
18 Mathias Linløkken Østmarka OK 40.33 +19.50 16.05  
19 Sigurd Størmer-Antonsen Nydalens SK 41.05 +20.22 16.18  
20 Jonas Fenne Ingierd Bækkelagets SK 41.41 +20.58 16.32  
21 Mathias Birkelund Asker Skiklubb 49.36 +28.53 19.40  
22 Henrik Nyberg Asker Skiklubb 1.03.45 +43.02 25.17  
23 Alvin Andersen Maribo Raumar Orientering 1.14.06 +53.23 29.24  
  Anders Næss-Ulseth Heming Orientering diskvalifisert      
  Sigurd Hobøl Oppsal Orientering diskvalifisert      
  Håvard Rønningen Østmarka OK diskvalifisert      
  Max Skjerpen Huseby Nydalens SK diskvalifisert      
  Jonas Hicken IL Koll diskvalifisert      
  Aksel Eide Bækkelagets SK ikke startet      
  Jakob A. Gjedebo Oppsal Orientering ikke startet      
  Eskil Brænden Lillomarka OL ikke startet      
  Nils Anders Niklasson Kolbotn og Skimt OL ikke startet      
  Kidus Abiy Girma IL Koll ikke startet      

H 15-16

3 490 m, 21 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Philip Lehmann Romøren Fossum IF 28.25   8.08  
2 Teodor Mo Hjelseth Nydalens SK 29.44 +1.19 8.31  
3 Christian Fredrik Borg IL Koll 30.02 +1.37 8.36  
4 Gaute Bergan Nydalens SK 30.54 +2.29 8.51  
5 Anselm Reichenbach Oppsal Orientering 31.14 +2.49 8.56  
6 Martin Størmer-Antonsen Nydalens SK 32.00 +3.35 9.10  
7 Mikael Birkelund Asker Skiklubb 34.29 +6.04 9.52  
8 Eirik Vie Strisland Fossum IF 34.52 +6.27 9.59  
9 Marius E. Aamodt Oppsal Orientering 34.54 +6.29 10.00  
10 Rolf Andreas Berg Nydalens SK 34.59 +6.34 10.01  
11 Ask Olaussen Oppsal Orientering 35.54 +7.29 10.17  
12 Elias Stubberud Nydalens SK 40.45 +12.20 11.40  
13 Simen Aure Skogedal Asker Skiklubb 46.14 +17.49 13.14  
14 Birk Felland Sætnan Fossum IF 47.14 +18.49 13.32  
15 Jonas Myhr Asker Skiklubb 47.51 +19.26 13.42  
16 Gustav Andresen Skotte Fossum IF 51.02 +22.37 14.37  
17 Sindre Vie Strisland Fossum IF 1.01.56 +33.31 17.44  
18 Paul Johan Slungaard Heming Orientering 1.26.32 +58.07 24.47  
  Mathias Nyhaug Asker Skiklubb diskvalifisert      
  Vilmer Nyberg Asker Skiklubb diskvalifisert      
  Emil Ruud Fossheim Asker Skiklubb diskvalifisert      
  Sigurd Rødnes Oppsal Orientering ikke startet      
  Jonas Aarseth Nydalens SK ikke startet      
  Axel Aalde Nydalens SK ikke startet      
  Kasper Bakken Ulseth Nydalens SK ikke startet      
  Andreas Gjetanger Måren OK ikke startet      

H 17-

4 850 m, 22 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Olle Boström Tyrving IL 32.01   6.36  
2 Audun Weltzien Heming Orientering 33.28 +1.27 6.54  
3 Jonas Madslien Bakken NTNUI 33.36 +1.35 6.55  
4 Ivar Lundanes Tyrving IL 34.15 +2.14 7.03  
5 Martin Johansson Tyrving IL 34.33 +2.32 7.07  
6 Kornelius Kriszat-Løvfald Nydalens SK 34.39 +2.38 7.08  
7 Kristoffer Fiane Pedersen Oppsal Orientering 36.25 +4.24 7.30  
8 Audun Bjerkreim Nilsen IL Koll 36.59 +4.58 7.37  
9 Halvor Tørnqvist Halden Nydalens SK 37.14 +5.13 7.40  
10 Torkil Eide Solstad Tyrving IL 39.57 +7.56 8.14  
11 Nils Tveite Ås-NMBU Orientering 40.16 +8.15 8.18  
12 Jo Forseth Indgaard Frol IL 40.23 +8.22 8.19  
13 Kristian Markhus Brekke Lillomarka OL 40.43 +8.42 8.23  
14 Magne Jutulstad Bækkelagets SK 42.08 +10.07 8.41  
15 Martin Schälli Bækkelagets SK 43.05 +11.04 8.52  
15 Petter Marki Erichsen Kristiansand OK 43.05 +11.04 8.52  
17 Erik Persson Oppsal Orientering 43.10 +11.09 8.54  
18 Lars Harald Aasheim Bækkelagets SK 48.16 +16.15 9.57  
19 Gaute Fosstveit Raumar Orientering 53.01 +21.00 10.55  
20 Wolfgang Kampel Bækkelagets SK 54.02 +22.01 11.08  
  Didrik Bredesen Lillomarka OL diskvalifisert      
  Ådne Skjærstein Tyrving IL diskvalifisert      
  William Resvoll Skaug Oppsal Orientering ikke startet      
  Linus Olhans Ås-NMBU Orientering ikke startet      
  Sondre Zahl Hagen Fossum IF ikke startet      

H 40-

4 190 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Jørn Sundby Larvik OK 36.50   8.47  
2 Per-Ivar Nikolaisen Oppsal Orientering 41.15 +4.25 9.50  
3 Frode Bakkehøi Østmarka OK 51.58 +15.08 12.24  
4 Øystein Bieltvedt Skeie Raumar Orientering 1.07.05 +30.15 16.00  
  Anders Bruvik Måren OK diskvalifisert      
  Torbjørn Kravdal Gjø-Vard OL ikke startet      

H 45-

4 190 m, 19 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Jan Tore Ludvigsen IL Koll 36.32   8.43  
2 Morten Mosland Oppsal Orientering 38.42 +2.10 9.14  
3 Even Angell-Petersen Nydalens SK 41.06 +4.34 9.48  
4 Atle Pedersen Fossum IF 41.32 +5.00 9.54  
5 Steinar Eastwood Lillomarka OL 43.20 +6.48 10.20  
6 Pål Sommerhein Fossum IF 44.10 +7.38 10.32  
7 Bjørn Hauge Nydalens SK 45.55 +9.23 10.57  
8 Johs Hjelmstad Bækkelagets SK 46.00 +9.28 10.58  
9 Jan Anders Istad Asker Skiklubb 47.05 +10.33 11.14  
10 Pål Christian Ingierd Bækkelagets SK 47.12 +10.40 11.15  
11 Eilert Aamodt Oppsal Orientering 50.06 +13.34 11.57  
12 Knut Jostein Sætnan Fossum IF 50.53 +14.21 12.08  
13 Raymond Berntzen Fet OL 54.43 +18.11 13.03  
14 Christian Reusch Heming Orientering 55.19 +18.47 13.12  
15 Martin Reichenbach Oppsal Orientering 56.37 +20.05 13.30  
16 Øystein Myrvold Heming Orientering 57.47 +21.15 13.47  
17 Magne Vollen Oslostudentenes IK 57.49 +21.17 13.47  
18 Atle Strøm Hedrum OL 1.01.06 +24.34 14.34  
  Audun Hvenekilde Oppsal Orientering diskvalifisert      
  Tor Ringstad Hedrum OL ikke startet      
  Johan Jebsen Heming Orientering ikke startet      
  Arild Andersen Oppsal Orientering ikke startet      

H 50-

3 380 m, 18 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Håkon Danevad Ås-NMBU Orientering 29.22   8.41  
2 Bent Erik Skaug Oppsal Orientering 30.09 +0.47 8.55  
3 Torgeir Snilsberg OK Moss 31.08 +1.46 9.12  
4 Egil Furua Berger og Svelvik OL 34.01 +4.39 10.03  
5 Guttorm Egge IL GeoForm 34.38 +5.16 10.14  
6 Stein H. Hagen Fossum IF 35.22 +6.00 10.27  
7 Stig Sønsterudbråten Lillomarka OL 35.40 +6.18 10.33  
8 Lasse Arnesen Heming Orientering 37.26 +8.04 11.04  
9 Rolf Hustvedt Oppsal Orientering 37.53 +8.31 11.12  
10 Jon Solsrud Nydalens SK 38.06 +8.44 11.16  
11 Jan Erik Aalberg Bækkelagets SK 40.21 +10.59 11.56  
12 Magne Brænden Lillomarka OL 40.24 +11.02 11.57  
13 Morten Heir Fossum IF 42.01 +12.39 12.25  
14 Anders Flågen Heming Orientering 42.31 +13.09 12.34  
15 Arne Olaussen Oppsal Orientering 46.15 +16.53 13.41  
16 Fredrik Høyer Fossum IF 49.29 +20.07 14.38  
17 Erik Borg IL Koll 52.19 +22.57 15.28  
  Ole Kristian Kristensen Bodø og Omegn IF Orientering diskvalifisert      

H 55-

3 380 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Jan Richard Eriksen Asker Skiklubb 28.13   8.20  
2 Gunnar Tenge Ås-NMBU Orientering 32.40 +4.27 9.39  
3 Håkon Jendal Fossum IF 37.05 +8.52 10.58  
4 Hallvard Berg Tyrving IL 38.16 +10.03 11.19  
5 Arne Fossheim Asker Skiklubb 38.28 +10.15 11.22  
6 Johan Lunde IL Koll 39.39 +11.26 11.43  
7 Bjørn Henning Grandal Tyrving IL 40.41 +12.28 12.02  
8 Trygve Rognstad Hadeland OL 43.58 +15.45 13.00  
9 Øyvind Helmersen Fet OL 44.19 +16.06 13.06  
10 Are Njåstein Tyrving IL 49.56 +21.43 14.46  
11 Per Stedje Østmarka OK 51.35 +23.22 15.15  
12 John Ytternes Kolbotn og Skimt OL 1.05.26 +37.13 19.21  
  Olav Bakken Østmarka OK diskvalifisert      
  Torkjel Nesheim Tyrving IL diskvalifisert      
  Bengt Niklasson Kolbotn og Skimt OL ikke startet      

H 60-

2 950 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Morten Due Måren OK 28.20   9.36  
2 Eirik Næss-Ulseth Heming Orientering 28.54 +0.34 9.47  
3 Martin Granly Lillomarka OL 30.59 +2.39 10.30  
4 Kjell Markset IL Koll 31.04 +2.44 10.31  
5 Richard Zeiner-Gundersen Fossum IF 31.17 +2.57 10.36  
6 Per Osen Vestre Akers SK 38.09 +9.49 12.55  
7 Morten Karlsen Måren OK 38.31 +10.11 13.03  
8 Don Skantze Tyrving IL 43.36 +15.16 14.46  
9 Stig Hultgreen Karlsen IL GeoForm 45.57 +17.37 15.34  
10 Roy Gjerding OK Moss 48.42 +20.22 16.30  
  Per Schanche Asker Skiklubb diskvalifisert      

H 65-

2 950 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Jon Arvid Fossum Asker Skiklubb 31.55   10.49  
2 Vidar Berteig IL GeoForm 33.43 +1.48 11.25  
3 Are Eriksen Oslostudentenes IK 35.39 +3.44 12.05  
4 Ola Brox OL Toten-Troll 35.40 +3.45 12.05  
5 Per Øhlckers Tyrving IL 38.49 +6.54 13.09  
6 Per Hermann Krøger Måren OK 51.48 +19.53 17.33  
7 Egil Huseth Kamp/Vestheim IF 53.26 +21.31 18.06  

H 70-

2 950 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Peter Klaveness Måren OK 34.23   11.39  
2 Tor Trøan Hadeland OL 36.52 +2.29 12.29  
3 Per-Erik Østlie Driv IL 40.00 +5.37 13.33  
4 Eldar Børsum Bækkelagets SK 42.43 +8.20 14.28  
5 Øyvind Stene Asker Skiklubb 43.11 +8.48 14.38  
6 Geir Trøan Kolbotn og Skimt OL 44.55 +10.32 15.13  
7 John Thomas Petersen Nittedal OL 47.05 +12.42 15.57  
8 Jostein Fredly Førde IL 51.22 +16.59 17.24  
  Bjørn Spjelkavik Tyrving IL diskvalifisert      

H 75-

2 320 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Helge Bjaaland Heming Orientering 29.53   12.52  
2 Harald Lundhaug OK Moss 34.18 +4.25 14.47  
3 Roar Bjordal Oppsal Orientering 36.38 +6.45 15.47  
4 Øystein Madsen Haugerud IF 39.29 +9.36 17.01  
5 Terje Throndsen Nittedal OL 41.15 +11.22 17.46  
6 Bjørn Sandelien Heming Orientering 41.39 +11.46 17.57  
7 Jon C. Fougner Heming Orientering 44.10 +14.17 19.02  

H 80-

2 320 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Bjørn Egner Heming Orientering 37.22   16.06  
2 Sturle Hånes IL GeoForm 41.46 +4.24 18.00  
3 Svein Frimann Kvalheim Årstad IL 51.47 +14.25 22.19  
4 Hans Larsen Raumar Orientering 52.56 +15.34 22.48  

Utv N 10-16

1 970 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
0 Nahla Rønning Nydalens SK 1.03.11   32.04  
0 Tind Kirvil Haaland Tjore Nydalens SK 1.03.08   32.02  
0 Boiana Iordanova Nydalens SK 1.30.40   46.01  
0 Andrea Kongsberg Tyrving IL 42.00   21.19  
0 Maria Kongsberg Tyrving IL 45.00   22.50  
0 Eirill Mestad Røyken OL 53.09   26.58  
0 Sondre Moen Nydalens SK 51.01   25.53  

Utv C 13-17

1 920 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
0 Synne Schei Danevad Ås-NMBU Orientering 53.46   28.00  
0 Lavrans Hirsch Tyrving IL 37.05   19.18  
0 August Lea Kabbe Nydalens SK 49.26   25.44  
0 Askil Mestad Røyken OL 40.24   21.02  
0 Una Nastad Asker Skiklubb 35.58   18.43  
0 Silje Ruud Fossheim Asker Skiklubb 39.33   20.35  
0 Birk Thorstensen Oppsal Orientering 38.38   20.07  
  Nora Sørberg Raumar Orientering brutt      

Utv B 15-20

2 540 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
0 Jon Bergland NOTEAM 42.59   16.55  
0 Markus Hirsch Bækkelagets SK 1.09.46   27.28  
0 Erlend Sommerhein Fossum IF 23.14   9.08  
  Kristoffer Øhlckers Tyrving IL diskvalifisert      

Direkte C

1 920 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Lars Moen NOTEAM 31.12   16.15  
2 Anne Karin Thorstensen Oppsal Orientering 39.48 +8.36 20.43  
3 Stian Lillegård Lillomarka OL 40.12 +9.00 20.56  
4 Narthea Tjore Nydalens SK 44.35 +13.23 23.13  
5 Beate Moldestad Lillomarka OL 52.29 +21.17 27.20  
6 Håvard Lian Fossum IF 1.01.04 +29.52 31.48  
7 Felix Bye Nydalens SK 1.01.21 +30.09 31.57  
8 Hilde Salvesen IL Koll 1.20.58 +49.46 42.10  
9 Per Terje Norheim NOTEAM 1.48.43 +1.17.31 56.37  
  Ingvild Hoftun Asker Skiklubb diskvalifisert      
  Kristen Martinsen IL Koll diskvalifisert      
  Brage Fosstveit Raumar Orientering diskvalifisert      

Direkte B

2 540 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Jan Goth NOTEAM 34.58   13.45  
2 Per Sørberg Raumar Orientering 35.09 +0.11 13.50  
3 Hilde Jarstadmarken Østmarka OK 36.50 +1.52 14.30  
4 Jens Boldingh Debernard NOTEAM 40.30 +5.32 15.56  
5 Ingrid Brende Fossum IF 40.59 +6.01 16.08  
6 Harald Aulie IL Koll 41.25 +6.27 16.18  
7 Kjetil Jacobsen Hamar OK 44.21 +9.23 17.27  
8 Trine Kirkhus Nydalens SK 45.06 +10.08 17.45  
9 Kari Schjølberg-Henriksen Nydalens SK 48.40 +13.42 19.09  
10 Hanne Brende Fossum IF 51.53 +16.55 20.25  
11 Anne Nydal Asker Skiklubb 1.03.46 +28.48 25.06  
12 Frøydis Olaussen Oppsal Orientering 1.05.19 +30.21 25.42  
  Lai la Blom Fet OL diskvalifisert      

Direkte AK

3 010 m, 21 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Jøran Kristensen Heming Orientering 25.31   8.28  
2 Markus Knapp Kongsberg Tyrving IL 25.57 +0.26 8.37  
3 Sigrun Ytterbø Asker Skiklubb 33.08 +7.37 11.00  
4 Morten Kongsberg Tyrving IL 34.19 +8.48 11.24  
5 Jan Sævig NOTEAM 34.48 +9.17 11.33  
6 Geir Andersen Raumar Orientering 34.51 +9.20 11.34  
7 Ivar Mestad Røyken OL 35.17 +9.46 11.43  
8 Per Kaarby NOTEAM 36.36 +11.05 12.09  
9 Wenche Huldtgren Tyrving IL 39.36 +14.05 13.09  
10 Lovise Fremstad Larvik OK 39.39 +14.08 13.10  
11 Arild Nyhaug Asker Skiklubb 39.57 +14.26 13.16  
12 Svein Otterlei Østmarka OK 40.06 +14.35 13.19  
13 Ingunn Schei Ås-NMBU Orientering 40.57 +15.26 13.36  
14 Elena Grand Lillomarka OL 41.48 +16.17 13.53  
15 Camilla Fosstveit Raumar Orientering 56.40 +31.09 18.49  
16 Anders Welde Vikan NOTEAM 58.06 +32.35 19.18  
17 Kristina Lærfars Nydalens SK 1.08.44 +43.13 22.50  
18 Tiffany Otis NOTEAM 1.40.50 +1.15.19 33.29  
  Thor Norderud Tyrving IL diskvalifisert      
  Ragnhild Sævig NOTEAM diskvalifisert      
  Ingrid Bjørshol Holm Oppsal Orientering diskvalifisert      

Direkte AL

4 240 m, 51 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Morten Nilstad Pettersen Tyrving IL 38.38   9.06  
2 Jarl Magnus Berge IL Koll 39.05 +0.27 9.13  
3 Kristian Dalby Fredrikstad SK 39.39 +1.01 9.21  
4 Ingunn Weltzien Tyrving IL 39.51 +1.13 9.23  
5 Øystein Holo Fossum IF 40.41 +2.03 9.35  
6 Hennis Carlsen OK Moss 41.32 +2.54 9.47  
7 Lukas Peterson Tyrving IL 41.53 +3.15 9.52  
8 Halvor Lund Freidig 42.39 +4.01 10.03  
9 Ivar Seierstad Geoform 42.56 +4.18 10.07  
10 Arild Andresen Fossum IF 42.57 +4.19 10.07  
11 Endre Stockseth Nydalens SK 43.57 +5.19 10.21  
12 Olav Nedrelid Oppsal Orientering 44.13 +5.35 10.25  
13 Lars Christian Bråten Heming Orientering 45.11 +6.33 10.39  
14 Ragnhild H Bråten IL Koll 45.22 +6.44 10.41  
15 Bo Engdal IL Koll 46.26 +7.48 10.57  
16 Vigdis Hobøl Oppsal Orientering 46.55 +8.17 11.03  
17 Erlend Rehn Kolbotn og Skimt OL 47.07 +8.29 11.06  
18 Louise Opam Bækkelagets SK 49.09 +10.31 11.35  
19 Jostein Bø Fløystad NOTEAM 50.16 +11.38 11.51  
20 Erik Holter Larvik OK 50.22 +11.44 11.52  
21 Espen Beer Prydz Heming Orientering 50.52 +12.14 11.59  
22 Eirik Jørgensen Tyrving IL 51.13 +12.35 12.04  
23 Gitte Bromander IL Koll 52.23 +13.45 12.21  
24 Alexander Rygh Hygh NOTEAM 54.01 +15.23 12.44  
25 Fredrik Larsen Indre Østfold 54.24 +15.46 12.49  
26 Mina Jørgensen Tyrving IL 54.44 +16.06 12.54  
27 Sverre Wisløff Asker Skiklubb 55.08 +16.30 13.00  
28 Thomas Johansson Heming Orientering 56.43 +18.05 13.22  
29 Terje Blindheim Lillomarka OL 56.56 +18.18 13.25  
30 Anders Øpstad Asker Skiklubb 57.00 +18.22 13.26  
31 Olav Hasaas Fossum IF 57.12 +18.34 13.29  
32 Nils-Erik Hirsch Tyrving IL 57.17 +18.39 13.30  
33 Håvard Christiansen NOTEAM 57.49 +19.11 13.38  
34 Assaf Bar-Nathan Lillomarka OL 1.00.32 +21.54 14.16  
35 Trine D. Kihle Ringerike OL 1.04.50 +26.12 15.17  
36 Knut Anders Løken Fossum IF 1.06.38 +28.00 15.42  
37 Lise Horntvedt Larvik OK 1.07.42 +29.04 15.58  
38 Roger Østvold Heming Orientering 1.08.52 +30.14 16.14  
39 Selma Størmer Antonsen Nydalens SK 1.09.08 +30.30 16.18  
40 Jan Fredrik Helgaker Fossum IF 1.11.30 +32.52 16.51  
41 Nina Birkelund Asker Skiklubb 1.17.16 +38.38 18.13  
42 Ola Nilsen Oppsal Orientering 1.21.01 +42.23 19.06  
43 Torleif Galteland Asker Skiklubb 1.22.41 +44.03 19.30  
44 Roar Nydal Asker Skiklubb 1.48.48 +1.10.10 25.39  
  Lisa Næsholm IL Koll diskvalifisert      
  Amélie Aamodt Oppsal Orientering diskvalifisert      
  Line Bar-Nathan Lillomarka OL diskvalifisert      
  Hans Olav Hygen Østmarka OK diskvalifisert      
  Bjørn Martini Asker Skiklubb diskvalifisert      
  Jan-Henrik Nilsen Oppsal Orientering diskvalifisert      
  Gard Lindseth Nydalens SK brutt      
  Bjørn Christensen Østmarka OK ikke startet  


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +