Resultater Nyttårsløpet Moss 2016



Resultater Nyttårsløpet
Moss, Østfold - 31. desember 2016

Arrangementstype: Orientering

N-åpen

1 860 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Maria Andrea Kongsberg IL Tyrving 24:37   13:14
2 Victor Hoff Drangedal 27:27 +2:50 14:45
3 Solan Løken OK Moss 33:20 +8:43 17:55
4 Odin Schei Danevad Ås-NMBU Orientering 34:24 +9:47 18:29
4 Synne Schei Danevad Ås-NMBU Orientering 34:24 +9:47 18:29
6 Hedda Wessel Pettersen Berger og Svelvik OL 36:03 +11:26 19:22
7 Tarjei Hausken Nordberg Nydalens SK 45:33 +20:56 24:29
8 Aleks Sarhachev Uzana 56:31 +31:54 30:23
9 Eva Sarhacheva Uzana 56:42 +32:05 30:29
10 Stian Iliev Halden SK 1:01:29 +36:52 33:03
11 Ronja Marie Falkenberg Stavanger Orienteringsklubb 1:31:47 +1:07:10 49:20

D -10

2 030 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Emma Aune Jakobsen OK Moss 27:19   13:27
0 Sofia Øhlckers IL Tyrving 25:41   12:39
0 Helene Scheele Nydalens SK 19:22   9:32
0 Erle Elise Wold OK Moss 41:37 +14:18 20:30

D 11-12

2 030 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Marie Scheele Nydalens SK 19:15   9:28
2 Julie Sophie Wold OK Moss 41:36 +22:21 20:29

D 13-14

2 760 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kristin Melby Jacobsen Lardal OL 37:44   13:40
2 Alexandra Angvoll Fredrikstad SK 40:34 +2:50 14:41
  Ingrid Bratland Tjernshaugen OK Moss diskvalifisert    

D 15-16

3 580 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Karoline Bjørnerød OK Moss 37:15   10:24
2 Oda Scheele Nydalens SK 37:22 +0:07 10:26

D 17-

4 970 m, 26 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Victoria Hæstad Bjørnstad Fossum IF 40:56   8:14
2 Siri Ulvestad Nydalens SK 41:34 +0:38 8:21
3 Andrine Benjaminsen Lillomarka OL 41:44 +0:48 8:23
4 Louise Oram Bækkelagets SK 41:57 +1:01 8:26
5 Kaja Winsnes Nordhagen Ås-NMBU Orientering 44:47 +3:51 9:00
6 Mia Mathisen Bekhus Fredrikstad SK 45:23 +4:27 9:07
7 Lone Brochmann Bækkelagets SK 45:41 +4:45 9:11
8 Synne Strand Asker Skiklubb 46:10 +5:14 9:17
9 Rikke Blakkestad Ingesen Fredrikstad SK 47:24 +6:28 9:32
10 Tilla Farnes Hennum Asker Skiklubb 47:51 +6:55 9:37
11 Malin Eijsink Ås-NMBU Orientering 49:10 +8:14 9:53
12 Ingrid Gulbrandsen NTNUI 49:28 +8:32 9:57
13 Hedvig Åstebøl NTNUI 50:09 +9:13 10:05
14 Silje Arntzen NTNUI 51:37 +10:41 10:23
15 Anna Cecilie Linløkken Østmarka OK 54:28 +13:32 10:57
16 Rannveig W. Nordhagen Ås-NMBU Orientering 55:22 +14:26 11:08
17 Iliana Ilieva Halden SK 55:32 +14:36 11:10
18 Kristin Mikkelsen OL Tønsberg og omegn 56:38 +15:42 11:23
19 Johanne Bratland Tjernshaugen OK Moss 57:50 +16:54 11:38
20 Marit Melby Jacobsen Larvik O-Lag 1:00:00 +19:04 12:04
21 Vigdis Hobøl Oppsal Orientering 1:00:42 +19:46 12:12
22 Aurora Gjølsjø OK Moss 1:01:44 +20:48 12:25
23 Kristin Blindheim Lillomarka OL 1:07:10 +26:14 13:30
24 Benedicte Pedersen Sarpsborg OL 1:20:39 +39:43 16:13
  Sigrid Saur Modahl Fredrikstad SK diskvalifisert    
  Helena Åsberg Sarpsborg OL diskvalifisert    

D 40-

3 580 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Torunn Økern Jensen Ringerike OL 36:20   10:08
2 Birgit Økern Jensen Konnerud IL 37:03 +0:43 10:20
3 Else Kari Scheele Nydalens SK 41:24 +5:04 11:33
4 Milda Øhlckers IL Tyrving 42:49 +6:29 11:57
5 Anne-Grete Austad Raumar Orientering 49:50 +13:30 13:55
6 Trude Hansen Berger og Svelvik OL 57:10 +20:50 15:58
7 Tone Karina Ingesen Sarpsborg OL 1:00:49 +24:29 16:59
8 Hanne Wold OK Moss 1:03:53 +27:33 17:50
9 Gunn Mariken Bjerva Drangedal 1:06:51 +30:31 18:40
  Astrid Bjørnerød OK Moss diskvalifisert    

D 50-

3 580 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kari Christiansen Sandefjord OK 33:08   9:15
2 Margrete Engzelius Asker Skiklubb 47:30 +14:22 13:16
3 May Bente Brurberg Ås-NMBU Orientering 48:08 +15:00 13:26
4 Gunhild Hennum Lierbygda OL 48:23 +15:15 13:30
5 Anne Danielsen Nydalens SK 49:31 +16:23 13:49
6 Vanja Staff OL Toten-Troll 51:24 +18:16 14:21
7 Trine Marit Justad Raaen Kongsberg OL 52:24 +19:16 14:38
8 Solveig Sikkeland IL Tyrving 53:27 +20:19 14:55
9 Ida Engen Raumar Orientering 54:17 +21:09 15:09
10 Nora Woodward OK Moss 56:29 +23:21 15:46
11 Sille Winsnes Ås-NMBU Orientering 57:08 +24:00 15:57
12 Ellen-Christine Koren Ås-NMBU Orientering 58:14 +25:06 16:15
13 Maria Persson Asker Skiklubb 1:08:26 +35:18 19:06
14 Karin Eriksen OL Tønsberg og omegn 1:10:44 +37:36 19:45
15 Grete Berntsen Måren OK 1:11:43 +38:35 20:01
16 Ingrid Tveite Ås-NMBU Orientering 1:14:10 +41:02 20:43
  Lena Hammer Vestre Akers SK diskvalifisert    

D 60-

3 580 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Inger Nergaard Stokke IL 1:31:24   25:31
2 Elisabeth Rød Andebu IL 1:34:28 +3:04 26:23

D 70-

3 580 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Unni Drage Haugerud 1:03:14   17:39
2 Torill Nebell Mikkelsen Berger og Svelvik OL 1:15:34 +12:20 21:06

H -10

2 030 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Brage Kristiansen OK Moss 35:58   17:43
0 Selmer Løken OK Moss 28:33   14:03

H 11-12

2 030 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sindre Mathisen OL Tønsberg og omegn 22:45   11:12
2 Kristoffer Øhlckers IL Tyrving 25:49 +3:04 12:43

H 13-14

2 760 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Alfred Bjørnerød OK Moss 21:28   7:46
2 August Syrdal Øen Heming Orientering 30:12 +8:44 10:56
3 Tor Erling Gjølsjø OK Moss 31:49 +10:21 11:31

H 17-

5 920 m, 32 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kasper Fosser Heming Orientering 34:12   5:46
2 Anders Nordberg Nydalens SK 36:46 +2:34 6:12
3 Hans Petter Mathisen Fredrikstad SK 38:29 +4:17 6:30
4 Øystein Sørensen Nydalens SK 40:03 +5:51 6:45
5 Einar Melsom Fossum IF 41:57 +7:45 7:05
6 Thomas Nipen Nydalens SK 42:48 +8:36 7:13
7 Ulrik Astrup Arnesen Heming Orientering 43:44 +9:32 7:23
8 Herman Ryen Martinsen Fredrikstad SK 44:03 +9:51 7:26
9 Håvard Tveite Ås-NMBU Orientering 45:00 +10:48 7:36
10 Erling Hjermstad Fossum IF 45:43 +11:31 7:43
11 Aslak Heimdal Konnerud IL 46:10 +11:58 7:47
12 Sigurd Myhre Andreassen Halden SK 47:14 +13:02 7:58
13 Sander Arntzen Asker Skiklubb 48:30 +14:18 8:11
14 Thomas Ruud Ås-NMBU Orientering 49:02 +14:50 8:16
15 Are Wigaard Oppsal Orientering 50:26 +16:14 8:31
16 Axel Hoveid Asker Skiklubb 51:28 +17:16 8:41
17 Øyvind Løken OK Moss 51:37 +17:25 8:43
18 Thomas Roskifte OK Moss 52:33 +18:21 8:52
19 Thomas Schive Bækkelagets SK 54:28 +20:16 9:12
20 Jens Johan Brekke Lillomarka OL 54:53 +20:41 9:16
21 Sigurd Melsom Fossum IF 54:55 +20:43 9:16
22 Ivar Seierstad IL GeoForm 57:44 +23:32 9:45
23 Espen Wigaard Oppsal Orientering 1:04:41 +30:29 10:55
24 Vegard Løvli Asker Skiklubb 1:06:19 +32:07 11:12
25 Truls Kvaase Berger og Svelvik OL 1:09:10 +34:58 11:41
26 Erik Woodward OK Moss 1:13:40 +39:28 12:26
27 Karl Kristen Gjølsjø OK Moss 1:46:45 +1:12:33 18:01
  Per Clemet Wisløff Asker Skiklubb diskvalifisert    
  Bjørnar Løvli Asker Skiklubb diskvalifisert    
  Magne Jutulstad NTNUI diskvalifisert    
  Sindre Engzelius Gylver NTNUI diskvalifisert    
  Joar Gjerdahl Konnerud IL diskvalifisert    

H 40-

4 970 m, 19 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Lars Enerhaugen Modum OL 41:00   8:14
2 Jo Inge Fjellstad Ås-NMBU Orientering 42:15 +1:15 8:30
3 Svein Melby Sandefjord OK 42:49 +1:49 8:36
4 Bjørn-Willy Arntzen Lierbygda OL 43:24 +2:24 8:43
5 Henning Bratland Carlsen OK Moss 46:24 +5:24 9:20
6 Henning Spjelkavik IL Tyrving 48:09 +7:09 9:41
7 Torstein Hole Nydalens SK 49:23 +8:23 9:56
8 Morten Moe Fet OL 51:33 +10:33 10:22
9 Tor Ringstad Hedrum OL 51:41 +10:41 10:23
10 Espen Bekhus Fredrikstad SK 52:40 +11:40 10:35
11 Kent Kopperud Indre Østfold OK 55:54 +14:54 11:14
12 Audun Bjerknes Måren OK 57:06 +16:06 11:29
13 Terje Blindheim Lillomarka OL 57:53 +16:53 11:38
14 Einar Modahl Fredrikstad SK 58:27 +17:27 11:45
15 Roar Mathisen OL Tønsberg og omegn 58:41 +17:41 11:48
16 Pål Angvoll Fredrikstad SK 1:00:37 +19:37 12:11
17 Vegar Kristiansen OK Moss 1:03:00 +22:00 12:40
18 Henning Martinsen Fredrikstad SK 1:06:45 +25:45 13:25
19 Rune Løken OK Moss 1:06:55 +25:55 13:27

H 50-

4 970 m, 40 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Håkon Danevad Ås-NMBU Orientering 40:16   8:06
2 Jan Richard Eriksen Asker Skiklubb 40:32 +0:16 8:09
3 Vidar Benjaminsen Lillomarka OL 40:51 +0:35 8:13
4 Kirkerød Arild Sarpsborg OL 42:08 +1:52 8:28
5 Nils Harald Staff OL Toten-Troll 44:15 +3:59 8:54
6 Tore Bjørnerød OK Moss 45:23 +5:07 9:07
7 Jan Tore Henriksen Nydalens SK 45:59 +5:43 9:15
8 Knut Erling Øen Heming Orientering 49:47 +9:31 10:01
9 Guttorm L Egge Oslostudentenes IK 50:04 +9:48 10:04
10 Hallvard Fjær Lillomarka OL 50:05 +9:49 10:04
11 Knut Bjørkelo Kolbotn og Skimt OL 50:41 +10:25 10:11
12 Bjørn Grinde Oslostudentenes IK 50:59 +10:43 10:15
13 Knut Engen Raumar Orientering 51:13 +10:57 10:18
14 Kjetil Karlsen OK Moss 51:40 +11:24 10:23
15 Ole Kjell Langmyren Lillomarka OL 52:41 +12:25 10:36
16 Are Eriksen Oslostudentenes IK 53:03 +12:47 10:40
17 Stein Blomseth Lillomarka OL 53:30 +13:14 10:45
18 Eirik Nordhagen Ås-NMBU Orientering 54:37 +14:21 10:59
19 Martin Granly Lillomarka OL 54:52 +14:36 11:02
20 Terje Melsom Fossum IF 55:03 +14:47 11:04
21 Kjell Blomseth Ås-NMBU Orientering 55:57 +15:41 11:15
22 Ove Martinsen Hauketo IF 56:07 +15:51 11:17
23 Ole Ingesen Sarpsborg OL 56:33 +16:17 11:22
24 Trygve Leivestad Sarpsborg OL 56:41 +16:25 11:24
25 Stein Arne Negård Vang OL 56:43 +16:27 11:24
26 Tormod Øvergaard Vestre Akers SK 57:01 +16:45 11:28
27 Erik Sandbæk OK Moss 57:49 +17:33 11:37
28 Karl Aasmund Erøy OK Moss 57:52 +17:36 11:38
29 Jan Bjerketvedt OK Moss 58:01 +17:45 11:40
30 Terje Linløkken Østmarka OK 58:10 +17:54 11:42
31 Kim Farnes Hansen Lierbygda OL 59:28 +19:12 11:57
32 Magne Maurset Ås-NMBU Orientering 1:02:48 +22:32 12:38
33 Bjørn Willadssen Heming Orientering 1:04:48 +24:32 13:02
34 Richard Zeiner-Gundersen Fossum IF 1:06:23 +26:07 13:21
35 Karl Mikkelsen OL Tønsberg og omegn 1:08:27 +28:11 13:46
36 Pål Woldstad Hanssen Eiker OL 1:10:04 +29:48 14:05
37 Roy Gjerding OK Moss 1:14:00 +33:44 14:53
38 Vincent Eijsink Ås-NMBU Orientering 1:14:30 +34:14 14:59
  Ivar Maalen Ås-NMBU Orientering diskvalifisert    
  Øystein Kildahl Østmarka OK diskvalifisert    

H 60-

3 580 m, 22 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Torgeir Strandhagen Røyken OL 33:18   9:18
2 Willy Grønstad Gimle IF 34:53 +1:35 9:44
3 Svein S Jacobsen IL Tyrving 35:13 +1:55 9:50
4 Øivind Fadum Sande Sportsklubb 39:57 +6:39 11:09
5 Nils-Petter Wiik Driv IL 40:51 +7:33 11:24
6 Bjørn Arnfinn Paulsen OK Moss 42:47 +9:29 11:57
7 Morten Johannessen Røyken OL 47:17 +13:59 13:12
8 Egil Huseth Kamp/Vestheim IF 48:14 +14:56 13:28
9 Øyvind Gylver Asker Skiklubb 49:11 +15:53 13:44
10 Ola Bækkevold OK Moss 49:55 +16:37 13:56
11 Ketil Berge Vestre Akers SK 50:21 +17:03 14:03
12 Jan Henrik Suleng OK Moss 53:42 +20:24 15:00
13 Harald Bauger OK Moss 54:19 +21:01 15:10
14 Runar Kittilsen Stokke IL 56:51 +23:33 15:52
15 Elling Aakre Andebu IL 1:04:16 +30:58 17:57
16 Jan Sveen Raumar Orientering 1:05:29 +32:11 18:17
17 Ragnar Niemi Berg Stokke IL 1:10:22 +37:04 19:39
  Bjørn Åstorp Sandefjord OK diskvalifisert    
  Per Reidulf Holm OK Moss diskvalifisert    
  Per Øhlckers IL Tyrving diskvalifisert    
  Olav Nipen IL Tyrving diskvalifisert    
  Stig Hultgreen Karlsen Oppsal Orientering diskvalifisert    

H 70-

3 580 m, 21 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ragnar Hillestad Lardal OL 43:05   12:02
2 Geir Trøan Kolbotn og Skimt OL 44:07 +1:02 12:19
3 Jan Jansen OK Moss 46:49 +3:44 13:04
4 Per Fosser Indre Østfold OK 46:56 +3:51 13:06
5 Roar Bjordal Oppsal Orientering 49:10 +6:05 13:44
6 Jørgen Holmboe IL GeoForm 50:14 +7:09 14:01
7 Klaus Engen Eidskog OL 51:45 +8:40 14:27
8 Kjell Gorm Røkke IL Tyrving 56:12 +13:07 15:41
9 Lars Martin Gjein Stokke IL 56:41 +13:36 15:50
10 Kåre Knudsen IL GeoForm 58:15 +15:10 16:16
11 Thore Løken OK Moss 59:18 +16:13 16:33
12 Jon C. Fougner Heming Orientering 59:55 +16:50 16:44
13 Magnus Landstad Freidig 1:01:21 +18:16 17:08
14 Bjørn Gunnerød Asker Skiklubb 1:02:44 +19:39 17:31
15 Sturle Hånes IL GeoForm 1:05:27 +22:22 18:16
16 Tor Drage Haugerud 1:10:26 +27:21 19:40
17 Eyvind Aas IL GeoForm 1:14:54 +31:49 20:55
18 Steinar Ruud Konnerud IL 1:19:55 +36:50 22:19
  Øystein Madsen Haugerud IF diskvalifisert    
  Odd Kletteli Bækkelagets SK diskvalifisert    
  Harald Wibye OK Moss diskvalifisert    

B-åpen 3km

2 760 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Morten Kongsberg IL Tyrving 29:45   10:46
2 Even Woldstad Hanssen Eiker OL 33:55 +4:10 12:17
3 Kyongsa Ri Klubbløs 35:12 +5:27 12:45
4 Ingunn Schei Ås-NMBU Orientering 37:13 +7:28 13:29
5 Anne Nilsen Ås-NMBU Orientering 37:43 +7:58 13:39
6 Ole Kristian Husby Ås-NMBU Orientering 38:19 +8:34 13:52
7 Marie Uhlen Maurset Ås-NMBU Orientering 38:50 +9:05 14:04
8 Sunniva Nergaard Berg Stokke IL 38:57 +9:12 14:06
9 Aleksei Sarhachev Uzana 41:25 +11:40 15:00
10 Johanne de Presno NTNUI 48:11 +18:26 17:27
11 Stine Austad Raumar Orientering 53:31 +23:46 19:23
12 Aud I Spjelkavik IL Tyrving 53:48 +24:03 19:29
13 Maren Gudevold OK Moss 57:27 +27:42 20:48
14 Oskar Kaaløy Sandefjord OK 1:18:16 +48:31 28:21
15 Tor E. Henriksen Lillomarka OL 1:39:54 +1:10:09 36:11
  Liv Edle Grønstad Gimle IF diskvalifisert    

C-åpen 2km

2 030 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kristine Roskifte OK Moss 21:06   10:23
2 Reidun Braathen OK Moss 28:43 +7:37 14:08
3 Sigurd Holm Lindløv OK Moss 49:45 +28:39 24:30
4 Josefine Holm Lindløv OK Moss 49:48 +28:42 24:31
5 Odd Ivar Lindløv OK Moss 49:55 +28:49 24:35
  Ken Woodward OK Moss diskvalifisert    

A-åpen 5km

4 970 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Nils Tveite Ås-NMBU Orientering 51:03   10:16
2 Hans Christian Granly Falkenberg Stavanger Orienteringsklubb 1:02:09 +11:06 12:30
3 Ingrid Blindheim Lillomarka OL 1:34:52 +43:49 19:05

 



* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +