Resultater Nyttårsløpet Moss 2019



Resultater Nyttårsløpet
Moss, Østfold - 31. desember 2019

Arrangementstype: Orientering

N-åpen

1 800 m, 21 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Odin Schei Danevad Ås-NMBU Orientering 15.31   8.37
2 Edvinas Kontautas OK Moss 20.35 +5.04 11.26
3 Aron Rostveit Elmi OK Moss 21.16 +5.45 11.48
4 Sturla Sigurdsson Stokke IL 22.16 +6.45 12.22
5 Tarjei Hausken Nordberg Nydalens SK 24.00 +8.29 13.20
6 Mathias Hattestad Gautesen Nydalens SK 24.04 +8.33 13.22
7 Mira Lundsrud OK Moss 25.02 +9.31 13.54
8 Amelia Aune Bryne OK Moss 27.14 +11.43 15.07
9 Sigrid Hausken Nordberg Nydalens SK 28.18 +12.47 15.43
10 Eline Pedersen OK Moss 33.18 +17.47 18.30
11 Mia Pedersen OK Moss 33.47 +18.16 18.46
12 Eva Kontaute OK Moss 33.59 +18.28 18.52
13 Theo Pedersen OK Moss 34.11 +18.40 18.59
14 Olivia Aune Bryne OK Moss 40.37 +25.06 22.33
15 Ella Aune Rytter Jakobsen OK Moss 40.49 +25.18 22.40
16 William A. Amundsen Trøsken IL 41.18 +25.47 22.56
17 Christan A. Amundsen Trøsken IL 41.56 +26.25 23.17
18 Gustav Lemjan OK Moss 43.19 +27.48 24.03
19 Ivar Helgerud Halden SK 1.01.29 +45.58 34.09
20 Eldar Helgerud Halden SK 1.01.43 +46.12 34.17
  Aisha Rostveit Elmi OK Moss diskvalifisert    

DH -10

1 980 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tuva Lundsrud OK Moss 19.40   9.55
2 Vigdis Sigurdsdottir Stokke IL 23.32 +3.52 11.53
3 Trym Breimo OK Moss 30.44 +11.04 15.31
4 Johannes Gaustad Ås-NMBU Orientering 59.05 +39.25 29.50
  Anders Rostveit Elmi OK Moss diskvalifisert    

D 11-12

2 510 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Emma Aune Jakobsen OK Moss 31.47   12.39
2 Erle Elise Wold OK Moss 35.42 +3.55 14.13
3 Synne Schei Danevad Ås-NMBU Orientering 1.05.21 +33.34 26.02

D 13-14

3 030 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Emilie Rehn Nordre Follo Orientering 39.02   12.52
2 Sofie Solheim Undeberget Oppsal Orientering 39.44 +0.42 13.06
3 Ingrid Pedersen Holmskau Trøsken IL 40.09 +1.07 13.15
4 Sigrid Hauge Sarpsborg OL 48.23 +9.21 15.58
  Julie Brenås Varteig OL diskvalifisert    

D 15-16

3 010 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hanna Rehn Nordre Follo Orientering 32.40   10.51
2 Julie Sophie Wold OK Moss 41.42 +9.02 13.51

D 17-

4 450 m, 19 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anne M Hausken Nordberg Nydalens SK 32.21   7.16
2 Kristin Melby Jacobsen Lardal OL 35.44 +3.23 8.01
3 Iliana Ilieva Halden SK 36.35 +4.14 8.13
4 Aurora Gjølsjø NTNUI 36.52 +4.31 8.17
5 Marthe Gløersen Bækkelagets SK 36.57 +4.36 8.18
6 Louise Oram Bækkelagets SK 38.02 +5.41 8.32
7 Kaja Winsnes Nordhagen Ås-NMBU Orientering 38.18 +5.57 8.36
8 Bodil Helgerud Halden SK 38.19 +5.58 8.36
9 Alva Marika Niklasson Nydalens SK 38.28 +6.07 8.38
10 Karoline Aune NTNUI 41.07 +8.46 9.14
11 Karoline Bjørnerød OK Moss 42.19 +9.58 9.30
12 Tina Kalleson Oppsal Orientering 42.21 +10.00 9.31
13 Ane Sofie Bjørgul Halden SK 44.35 +12.14 10.01
14 Ragnhild Mathea Helmersen Fet OL 44.49 +12.28 10.04
15 Rikke Blakkestad Ingesen Fossum IF 45.01 +12.40 10.06
16 Audrun Utskarpen IL GeoForm 49.59 +17.38 11.13
17 Marie Lindløv Jensen OK Moss 51.14 +18.53 11.30
18 Malin Eijsink Nydalens SK 51.52 +19.31 11.39
19 Selma Kristiansen OK Moss 1.00.58 +28.37 13.42
  Helena Åsberg NTNUI ikke startet    

D 40-

3 010 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Helena Axelsson Nydalens SK 31.57   10.36
2 Silvia Shandurkova Uzana 38.22 +6.25 12.44
3 Hanne Wold OK Moss 39.18 +7.21 13.03
4 Kristine Roskifte OK Moss 41.40 +9.43 13.50
5 Hege Rytter Jakobsen OK Moss 44.56 +12.59 14.55
6 Elisabeth Aune Jakobsen OK Moss 55.39 +23.42 18.29
7 Eli Rudshagen OK Moss 57.54 +25.57 19.14

D 50-

3 010 m, 21 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Elisabeth Rømcke OK Moss 33.03   10.58
2 Kari Christiansen Sandefjord OK 33.05 +0.02 10.59
3 Anne Danielsen Nydalens SK 33.06 +0.03 10.59
4 Pamela Åsten Nydalens SK 33.48 +0.45 11.13
5 Signe Astrup Arnesen Heming Orientering 34.13 +1.10 11.22
6 May Bente Brurberg Ås-NMBU Orientering 36.25 +3.22 12.05
7 Solveig Sikkeland Tyrving IL 36.39 +3.36 12.10
8 Tone Karina Ingesen Sarpsborg OL 37.26 +4.23 12.26
9 Sille Winsnes Ås-NMBU Orientering 38.14 +5.11 12.42
10 Vanja Staff OL Toten-Troll 38.59 +5.56 12.57
11 Astrid Bjørnerød OK Moss 39.40 +6.37 13.10
12 Ellen-Christine Koren Ås-NMBU Orientering 39.59 +6.56 13.17
13 Ingrid Tveite Ås-NMBU Orientering 41.36 +8.33 13.49
14 Wenche Lindløv Sarpsborg OL 43.56 +10.53 14.35
15 Stine Arntzen Sandefjord OK 44.05 +11.02 14.38
16 Margrete Engzelius Asker Skiklubb 45.11 +12.08 15.00
17 Heidi Børstad Sarpsborg OL 45.37 +12.34 15.09
18 Ida Engen Raumar Orientering 46.12 +13.09 15.20
19 Trine Marit Raaen Lierbygda OL 46.37 +13.34 15.29
20 Marit-Elin Iden Team Jeløy 48.52 +15.49 16.14
21 Elsie Brenne Varteig OL 50.29 +17.26 16.46
  Ingunn Schei Ås-NMBU Orientering ikke startet    

D 60-

3 010 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Grete S B Hovi Skien OK 34.38   11.30
2 Karin Eriksen OL Tønsberg og omegn 35.30 +0.52 11.47
3 Anne Sørum Indre Østfold OK 42.43 +8.05 14.11
4 Reidun Braathen OK Moss 52.14 +17.36 17.21
5 Elisabeth Rød Andebu IL 1.02.43 +28.05 20.50
6 Inger Nergaard Stokke IL 1.06.14 +31.36 22.00
7 Liv Edle Grønstad Gimle IF 1.27.43 +53.05 29.08

D 70-

3 010 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tordis Rytter Jakobsen OK Moss 1.10.06   23.17
2 Hjørdis Øvreås Botne SK 1.23.23 +13.17 27.42

H 11-12

2 510 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Magnus Sigurdsson Stokke IL 22.42   9.02
2 Gaute Skjønhaug Fet OL 39.47 +17.05 15.50
3 Brage Kristiansen OK Moss 45.40 +22.58 18.11
4 Alfred Nikolaisen Oppsal Orientering 59.24 +36.42 23.39
5 Vegard Gaustad Ås-NMBU Orientering 1.17.03 +54.21 30.41

H 13-14

3 030 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Gabriel Gjone Sandefjord OK 23.29   7.45
2 Henrik Julian Fontes Aarbu Varteig OL 32.12 +8.43 10.37
3 Kevin Rommetvedt Raumar Orientering 33.35 +10.06 11.05
4 Henning Reichenbach Oppsal Orientering 41.30 +18.01 13.41
5 Birk Breimo OK Moss 46.03 +22.34 15.11

H 15-16

4 450 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Alfred Bjørnerød OK Moss 29.47   6.41
2 Benjamin Gjone Sandefjord OK 36.56 +7.09 8.17
3 Eirik Vie Strisland Fossum IF 37.09 +7.22 8.20
4 Sondre Ladim OK Moss 37.53 +8.06 8.30
5 Sindre Vie Strisland Fossum IF 38.02 +8.15 8.32
6 Axel Aalde Nydalens SK 40.54 +11.07 9.11
7 Sebastian Blomfeldt Unnerud OK Moss 41.07 +11.20 9.14
8 Jonathan Eylertsen Halden SK 46.15 +16.28 10.23
9 Sindre Mathisen OL Tønsberg og omegn 48.08 +18.21 10.48
10 Sigurd Rødnes Oppsal Orientering 51.00 +21.13 11.27

H 17-

5 480 m, 32 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anders Nordberg Nydalens SK 33.52   6.10
2 Anders Vister Nydalens SK 34.37 +0.45 6.19
3 Lukas Liland Nydalens SK 34.45 +0.53 6.20
4 Vegard Gulbrandsen NTNUI 35.32 +1.40 6.29
5 Kornelius Kriszat-Løvfald Nydalens SK 35.49 +1.57 6.32
6 Henrik Eijsink Nydalens SK 35.58 +2.06 6.33
7 Thomas Natvig Årstad Halden SK 37.08 +3.16 6.46
8 Anders B. Øksenholt Nydalens SK 37.56 +4.04 6.55
9 Rasmus Rørholt Theisen NTNUI 39.12 +5.20 7.09
10 Linus Olhans Ås-NMBU Orientering 40.25 +6.33 7.22
11 Thomas Nipen Bækkelagets SK 40.52 +7.00 7.27
11 Jon Pedersen OK Moss 40.52 +7.00 7.27
13 DagLedig Aalvik Nydalens SK 40.54 +7.02 7.27
14 Øyvind Helgerud Halden SK 41.13 +7.21 7.31
15 Vegard Fiane Pedersen Ås-NMBU Orientering 41.40 +7.48 7.36
16 Nils Tveite Ås-NMBU Orientering 41.56 +8.04 7.39
17 Dag Steinar Ragvin Bø OL 43.07 +9.15 7.52
18 Are Wigaard NTNUI 44.12 +10.20 8.03
19 Einar Tommelstad Nydalens SK 45.05 +11.13 8.13
20 Erik Rytter Jakobsen OK Moss 47.21 +13.29 8.38
21 Marius Staff NTNUI 47.46 +13.54 8.42
22 Halvor Steinsholt Ås-NMBU Orientering 53.38 +19.46 9.47
23 Joar Gjerdahl Berger og Svelvik OL 56.04 +22.12 10.13
24 Gaute Fosstveit Raumar Orientering 58.54 +25.02 10.44
25 Thomas Tubbehaugen OK Moss 59.56 +26.04 10.56
26 Robert Fredriksen Notodden OL 1.01.56 +28.04 11.18
27 Adam Kristiansen OK Moss 1.11.01 +37.09 12.57
28 Per Ole Dahlsrud Nydalens SK 1.14.11 +40.19 13.32
29 Sindre Ohm Nordre Follo Orientering 1.23.39 +49.47 15.15
  Kristoffer B. Helminsen Fredrikstad SK diskvalifisert    
  Hans Petter Mathisen NTNUI diskvalifisert    
  Håvard  Tveite Ås-NMBU Orientering diskvalifisert    
  Jostein Svaland Dale Ås-NMBU Orientering ikke startet    
  Herman Ryen Martinsen NTNUI ikke startet    

H 40-

4 450 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Thomas Bedin Indre Østfold OK 33.35   7.32
2 Lacho Iliev Halden SK 34.17 +0.42 7.42
3 Espen Bekhus Fredrikstad SK 35.37 +2.02 8.00
4 Thomas Roskifte OK Moss 37.35 +4.00 8.26
5 Steinar Lande Bø OL 37.42 +4.07 8.28
6 Per-Ivar Nikolaisen Oppsal Orientering 40.23 +6.48 9.04
7 Helge Grenager Solheim Oppsal Orientering 41.14 +7.39 9.15
8 Audun Bjerknes Måren OK 42.10 +8.35 9.28
9 Tor Ringstad Hedrum OL 42.14 +8.39 9.29
10 Kyrre Gran Fet OL 42.16 +8.41 9.29
11 Claes-Tommy Herland Indre Østfold OK 42.58 +9.23 9.39
12 Torstein Hole Nydalens SK 43.00 +9.25 9.39
13 Fredrik Larsen Indre Østfold OK 44.31 +10.56 10.00
14 Vegar Kristiansen OK Moss 46.24 +12.49 10.25
15 Martin Reichenbach Oppsal Orientering 48.58 +15.23 11.00
16 Henning Bratland Carlsen OK Moss 49.55 +16.20 11.13
17 Torgeir Skjønhaug Fet OL 50.42 +17.07 11.23

H 50-

4 450 m, 39 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jan Richard Eriksen Asker Skiklubb 33.17   7.28
2 Helge Gisholt OK Skeidi 35.43 +2.26 8.01
3 Espen Wigaard Oppsal Orientering 35.49 +2.32 8.02
4 Håkon Danevad Ås-NMBU Orientering 36.04 +2.47 8.06
5 Jan Tore Henriksen Nydalens SK 37.19 +4.02 8.23
6 Stein Blomseth Lillomarka OL 38.26 +5.09 8.38
7 Jan Sverre Edstrøm Bækkelagets SK 39.00 +5.43 8.45
8 Nils Harald Staff OL Toten-Troll 40.17 +7.00 9.03
9 Rolv Anders Systad Lyn Ski 41.05 +7.48 9.13
10 Guttorm Egge IL GeoForm 41.21 +8.04 9.17
11 Harald Hovi Skien OK 41.44 +8.27 9.22
12 Lars Erik Gjein Fossum IF 42.01 +8.44 9.26
13 Øystein Kildahl Østmarka OK 42.10 +8.53 9.28
14 Frode Strisland Fossum IF 42.13 +8.56 9.29
15 Dag Brenås Varteig OL 42.22 +9.05 9.31
16 Tore Bjørnerød OK Moss 42.29 +9.12 9.32
17 Børge Pedersen Nydalens SK 42.32 +9.15 9.33
18 Bjørn Grinde IL GeoForm 43.35 +10.18 9.47
19 Øystein Jensen Sarpsborg OL 44.49 +11.32 10.04
20 Stein Arne Negård Vang OL 44.56 +11.39 10.05
21 Lasse Arnesen Heming Orientering 46.55 +13.38 10.32
22 Kjetil Karlsen Team Jeløy 46.59 +13.42 10.33
23 Ole Ingesen Sarpsborg OL 47.12 +13.55 10.36
24 Erlend Rehn Nordre Follo Orientering 47.29 +14.12 10.40
25 Finn Henry Lillestrand Trøsken IL 47.55 +14.38 10.46
26 Are Eriksen Oslostudentenes IK 48.59 +15.42 11.00
27 Roar Mathisen OL Tønsberg og omegn 50.46 +17.29 11.24
28 Tor Lahlum Nordre Follo Orientering 50.52 +17.35 11.25
29 Trond Møretrø Nordre Follo Orientering 51.08 +17.51 11.29
30 Bjørn Tore Thoresen Sarpsborg OL 51.53 +18.36 11.39
31 Tormod Øvergaard Vestre Akers SK 53.02 +19.45 11.55
32 Morten Kongsberg Tyrving IL 53.24 +20.07 12.00
33 Even Woldstad Hanssen Eiker OL 54.38 +21.21 12.16
34 Vincent Eijsink Ås-NMBU Orientering 55.02 +21.45 12.22
35 Olav Johannessen Nordre Follo Orientering 58.06 +24.49 13.03
36 John Ytternes Nordre Follo Orientering 58.39 +25.22 13.10
37 Lars Klyve Oppsal Orientering 58.53 +25.36 13.13
38 Øyvind Helmersen Fet OL 59.12 +25.55 13.18
39 Oskar Kaaløy Sandefjord OK 1.32.43 +59.26 20.50
  Dag Syversen Sarpsborg OL ikke startet    

H 60-

3 010 m, 20 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Richard Zeiner-Gundersen Lierbygda OL 28.07   9.20
2 Torgeir Strandhagen Røyken OL 29.33 +1.26 9.49
3 Sture Ottesen Indre Østfold OK 30.21 +2.14 10.04
4 Hallvard Fjær Lillomarka OL 31.23 +3.16 10.25
5 Karl Aasmund Erøy OK Moss 32.34 +4.27 10.49
6 Leif S. Thingsrud Østmarka OK 33.28 +5.21 11.07
7 Bjørn Arnfinn Paulsen OK Moss 33.50 +5.43 11.14
8 Ove Martinsen Hauketo IF 34.25 +6.18 11.26
9 Karl Mikkelsen OL Tønsberg og omegn 34.48 +6.41 11.33
10 Sigbjørn Myhre Andebu IL 36.17 +8.10 12.03
11 Petter Næss Oppsal Orientering 38.20 +10.13 12.44
12 Øyvind Gylver Asker Skiklubb 39.45 +11.38 13.12
13 Elling Aakre Andebu IL 40.29 +12.22 13.26
14 Pål Woldstad Hanssen Eiker OL 40.54 +12.47 13.35
15 Roy Gjerding OK Moss 41.19 +13.12 13.43
16 Harald Bauger OK Moss 41.52 +13.45 13.54
17 Olav Nipen Tyrving IL 45.41 +17.34 15.10
18 Ragnar Niemi Berg Stokke IL 46.59 +18.52 15.36
19 Jan Sveen Raumar Orientering 49.43 +21.36 16.31
20 Odd Harald Nilsen OL Tønsberg og omegn 1.06.17 +38.10 22.01

H 70-

3 010 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Willy Grønstad Gimle IF 29.23   9.45
2 Per Reidulf Holm OK Moss 35.44 +6.21 11.52
3 Runar Kittilsen Stokke IL 36.08 +6.45 12.00
4 Peter Klaveness Måren OK 36.48 +7.25 12.13
5 John Thomas Petersen Nittedal OL 38.20 +8.57 12.44
6 Ola Bækkevold OK Moss 43.33 +14.10 14.28
7 Per Fosser Heming Orientering 44.24 +15.01 14.45
8 Jan Jansen OK Moss 46.33 +17.10 15.27
9 Øystein Madsen Haugerud IF 46.34 +17.11 15.28
10 Roar Bjordal Oppsal Orientering 46.53 +17.30 15.34
11 Per Oscar Saugestad OK Moss 48.13 +18.50 16.01
12 Trond Wettergreen Driv IL 51.25 +22.02 17.04
13 Thore Løken OK Moss 56.00 +26.37 18.36
14 Jon C. Fougner Heming Orientering 59.39 +30.16 19.49
15 Harald Wibye OK Moss 1.01.54 +32.31 20.33
16 Bjørn Gunnerød Asker Skiklubb 1.04.38 +35.15 21.28
17 Magnar Øvreås Botne SK 1.22.11 +52.48 27.18
  Vidar Hauge Halvorsen OK Moss ikke startet    

B-åpen 3km

3 030 m, 23 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Stephen Roger Bryne OK Moss 32.49   10.49
2 Sigrun Tytlandsvik Ås IL 33.59 +1.10 11.12
3 Sigurdur Freyr Sigurdsson Stokke IL 37.49 +5.00 12.28
4 Celine Ytternes Nordre Follo Orientering 38.30 +5.41 12.42
5 Trond Foss Sandefjord OK 40.56 +8.07 13.30
6 Magnus Holmskau Trøsken IL 42.02 +9.13 13.52
7 Matthew Ng Oslostudentenes IK 43.03 +10.14 14.12
8 Christine Danielsen Soløy Varegg Fleridrett 43.29 +10.40 14.21
9 Morten Helminsen Fredrikstad SK 44.19 +11.30 14.37
10 Knut Gjone Sandefjord OK 46.28 +13.39 15.20
11 Adine Blakkestad Ingesen Fredrikstad SK 48.23 +15.34 15.58
12 Bjørn Nordvik Nordre Follo Orientering 51.15 +18.26 16.54
13 Sverre Soløy Varegg Fleridrett 54.15 +21.26 17.54
14 Josefine Eylertsen Halden SK 54.37 +21.48 18.01
15 Marte Pedersen Holmskau Trøsken IL 55.07 +22.18 18.11
16 Ingrid Bratland Tjernshaugen OK Moss 55.40 +22.51 18.22
17 Hanne Mong Nydalens SK 1.04.07 +31.18 21.09
18 Stine Austad Raumar Orientering 1.11.20 +38.31 23.32
19 Aud I Spjelkavik Tyrving IL 1.14.10 +41.21 24.28
20 Kaia Rytter Tveiten OK Moss 1.16.03 +43.14 25.05
21 Erik Asbjørnsen OK Moss 1.16.13 +43.24 25.09
22 Bjørn Aarbu Varteig OL 1.18.04 +45.15 25.45
  Anne-Grete Austad Raumar Orientering diskvalifisert    

C-åpen 2km

2 510 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Stian Lillegård Lillomarka OL 36.31   14.32
2 Harald Grøndal OK Moss 47.16 +10.45 18.49
3 Anne-Marthe Hansen Fet OL 49.58 +13.27 19.54
4 Sigrid Aaby Møretrø Nordre Follo Orientering 50.34 +14.03 20.08
5 Jan Løken Johannessen OK Moss 1.28.05 +51.34 35.05
6 Odd E Frogner NOTEAM 1.45.25 +1.08.54 41.59
  Elisabet Breimo OK Moss diskvalifisert    
  Shire Elmi OK Moss diskvalifisert    

A-åpen 5km

4 450 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Eirik Nordhagen Ås-NMBU Orientering 43.50   9.51
2 Kjell Einar Andersen Varteig OL 45.36 +1.46 10.14
3 Ole Martin Edstrøm NTNUI 45.52 +2.02 10.18
4 Sindre Engzelius Gylver NTNUI 48.45 +4.55 10.57
5 Dag Amundsen Nordre Follo Orientering 53.23 +9.33 11.59
6 Ingrid Gulbrandsen NTNUI 57.31 +13.41 12.55
7 Marita Hernandez OL Toten-Troll 1.00.53 +17.03 13.40


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +