Resultater Nyttårsløpet Sandnes 2016

Resultater Nyttårsløpet
Sandnes, Rogland - 31. desember 2016

Arrangementstype: Orientering

Damer - kort løype

2 300 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Keth Berggraf Statoil BIL 36:52   16:01
2 Hanne Hermanrud VA Vegvesen 45:15 +8:23 19:40
3 Therese Immerstein Noraberg Multiconsult ASA 47:31 +10:39 20:39
4 Marte Roth Aarskog Sandnes IL (Rogaland) 56:18 +19:26 24:28
5 Hilde Ohr Ganddal IL 58:29 +21:37 25:25

Damer - mellomlang løype

3 600 m, 23 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anita Glenne Kallhovd Egersund OK 43:18   12:01
2 Silje Thorsen Borthen JWC BIL 46:53 +3:35 13:01
3 Anna Taksdal Ganddal IL 49:34 +6:16 13:46
4 Lise Isachsen NOTEAM 49:45 +6:27 13:49
5 Barbro Sandal Ganddal IL 50:31 +7:13 14:01
6 Gun Irene Monsen Egersund OK 51:01 +7:43 14:10
7 Ingunn Voilås Egersund OK 52:27 +9:09 14:34
8 Ida Monsen Egersund OK 52:45 +9:27 14:39
9 Ragnhild Auglænd Ganddal IL 53:31 +10:13 14:51
10 Mariann Sveinsvoll Ganddal IL 55:14 +11:56 15:20
11 Trude Hermanrud Stavanger kommune BIL 56:24 +13:06 15:40
12 Tone Cecilie Nystrøm Stavanger Orienteringsklubb 59:55 +16:37 16:38
13 Eli Frafjord Ganddal IL 1:00:28 +17:10 16:47
14 Celina Iversen Åse Egersund OK 1:01:43 +18:25 17:08
15 Kristin Skadsem Ganddal IL 1:02:37 +19:19 17:23
16 Dina Sofie Falkenberg Torgersen Stavanger Orienteringsklubb 1:03:24 +20:06 17:36
17 Helga Klausen Klepp Kommune BIL 1:07:00 +23:42 18:36
18 Turid Nystrøm Stavanger Orienteringsklubb 1:13:13 +29:55 20:20
19 Elin Dymbe Stavanger Orienteringsklubb 1:13:47 +30:29 20:29
20 Astri Sandanger NOTEAM 1:22:42 +39:24 22:58
21 Haldis Glendrange Stavanger Orienteringsklubb 1:27:40 +44:22 24:21
22 Brit Vivian Meling Stavanger Orienteringsklubb 1:28:25 +45:07 24:33
23 Gro Mariero Totland Stavanger Orienteringsklubb 1:40:39 +57:21 27:57

Damer - lang løype

4 900 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Vilde Malmei NTNUI 44:24   9:03
2 Aud Hognestad Taksdal Ganddal IL 47:00 +2:36 9:35
3 Hannah Malmei Sandnes IL (Rogaland) 47:15 +2:51 9:38
4 Torill Brekken Ganddal IL 55:43 +11:19 11:22
5 Marit Haavardsholm Sandnes IL (Rogaland) 55:44 +11:20 11:22
6 Janne Tjørhom Aasheim Ganddal IL 56:25 +12:01 11:30
7 Sara Nystrøm Olsen Stavanger Orienteringsklubb 56:32 +12:08 11:32
8 Vilde Margrethe Sæbbø Stavanger Orienteringsklubb 1:01:40 +17:16 12:35
9 Wenche Margrethe Sæbbø Stavanger Orienteringsklubb 1:02:34 +18:10 12:46
10 Trine Bolstad Ganddal IL 1:02:52 +18:28 12:49
11 Sunniva Omdal Sandnes IL (Rogaland) 1:04:38 +20:14 13:11
12 Vibeke Lamark Ganddal IL 1:04:46 +20:22 13:13
13 Kristin Åstebøl Byåsen IL 1:10:13 +25:49 14:19
14 Anne Marie Gausel Ganddal IL 1:23:00 +38:36 16:56
15 May Meling Stavanger Orienteringsklubb 1:24:25 +40:01 17:13
  Nina Karlsen Nydalens SK diskvalifisert    
  Ingrid Lamark Ganddal IL diskvalifisert    
  Ann Karin Tjørhom Ganddal IL ikke startet    

Herrer - kort løype

2 300 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Bjørn Alsaker Stavanger Orienteringsklubb 32:05   13:56
2 Eivind Roth Ganddal IL 1:06:57 +34:52 29:06
  Ola Wathne Thingbø Sandnes IL (Rogaland) ikke startet    

Herrer - mellomlang løype

3 600 m, 41 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Aart Joakim int Veld Ganddal IL 32:00   8:53
2 Nils John Vestøl Stavanger Orienteringsklubb 38:27 +6:27 10:40
3 Inge Løland NOTEAM 42:23 +10:23 11:46
4 Arnfinn Rømuld Sandnes IL (Rogaland) 44:56 +12:56 12:28
5 Per Ingar Hadland Ganddal IL 45:14 +13:14 12:33
6 Asgeir Bell Stavanger Orienteringsklubb 45:44 +13:44 12:42
7 Ole Petter Haukaas Stavanger Orienteringsklubb 46:03 +14:03 12:47
8 Jan Erik Arendal NOTEAM 47:15 +15:15 13:07
9 Anders Noraberg NOTEAM 47:50 +15:50 13:17
10 Bjarne Gimre Ganddal IL 47:53 +15:53 13:18
11 Eivind Lars Rake Sandnes IL (Rogaland) 49:13 +17:13 13:40
12 Jonas Årvik Sandal Ganddal IL 50:01 +18:01 13:53
13 Øivind Hansen Ganddal IL 50:05 +18:05 13:54
14 Øystein Dahle NOTEAM 50:07 +18:07 13:55
15 Ivar Johan Larsen Stavanger Orienteringsklubb 51:38 +19:38 14:20
16 Paul Andreas Paulsen Stavanger Orienteringsklubb 51:57 +19:57 14:25
17 Øyvind Lamark Ganddal IL 53:17 +21:17 14:48
18 Ole Kristian Taksdal Ganddal IL 53:24 +21:24 14:50
19 Svein Glendrange Stavanger Orienteringsklubb 53:56 +21:56 14:58
20 Jørgen Nilsen Stavanger Orienteringsklubb 54:49 +22:49 15:13
21 Bjørn Sivertsen NOTEAM 56:30 +24:30 15:41
22 Øivind Berggraf Statoil BIL 57:15 +25:15 15:54
23 Jan Arendal Statoil BIL 59:09 +27:09 16:25
24 John Thorsnæs National Oilwell Varco BIL 1:01:17 +29:17 17:01
25 Tore Karlsen Stavanger Orienteringsklubb 1:03:54 +31:54 17:45
26 Raymond B Pettersen Ålgård Orientering 1:05:45 +33:45 18:15
27 Kjell M. Langvik Stavanger Orienteringsklubb 1:06:48 +34:48 18:33
28 Pål Bårdsen Stavanger Orienteringsklubb 1:08:14 +36:14 18:57
29 Ole Morten Thingbø Sandnes IL (Rogaland) 1:10:46 +38:46 19:39
30 Ole Auklend NOTEAM 1:11:04 +39:04 19:44
31 Knut Jonas Espedal Stavanger Orienteringsklubb 1:15:24 +43:24 20:56
32 Arne Jacob Nystrøm Olsen Stavanger Orienteringsklubb 1:19:34 +47:34 22:06
33 Omund Thu Landstad Sandnes IL (Rogaland) 1:21:44 +49:44 22:42
34 Alexander Khorunzhiy Capgemini BIL 1:26:05 +54:05 23:54
35 Roger Endre Nyseth NOTEAM 1:27:06 +55:06 24:11
  Erlend Bremnes Ganddal IL diskvalifisert    
  Aksel Dommersnes Ganddal IL diskvalifisert    
  Gabriel Herigstad Sandnes IL (Rogaland) diskvalifisert    
  Arne Karlsen Stavanger Orienteringsklubb diskvalifisert    
  Agnar Antzée Lien Ganddal IL diskvalifisert    
  Arne Nygaard NOTEAM diskvalifisert    

Herrer - lang løype

4 900 m, 43 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ola Magnus Laugaland Ålgård Orientering 38:42   7:53
2 Fredrik Omdal Ganddal IL 40:45 +2:03 8:18
3 Stein Arne Olsen Stavanger Orienteringsklubb 42:27 +3:45 8:39
4 Jonas Klausen Espedal NTNUI 43:20 +4:38 8:50
5 Morten Aamodt Sandnes IL (Rogaland) 44:33 +5:51 9:05
6 Oddvar Taksdal Ganddal IL 44:49 +6:07 9:08
7 Kim Richter Sandnes IL (Rogaland) 45:21 +6:39 9:15
8 Tom Furland Sandnes IL (Rogaland) 45:35 +6:53 9:18
9 Bjarte Ims Freidig 45:43 +7:01 9:19
10 Oddgeir Eikeskog Sandnes IL (Rogaland) 46:03 +7:21 9:23
11 Terje Michaelsen Ålgård Orientering 46:49 +8:07 9:33
12 Torbjørn Brandsæter NOTEAM 47:07 +8:25 9:36
13 Geir Bjaanes Sandnes IL (Rogaland) 49:10 +10:28 10:02
14 Andreas Eide Skjæveland Stavanger Orienteringsklubb 50:03 +11:21 10:12
15 Per Ivar Stokland Ganddal IL 50:07 +11:25 10:13
16 Kjetil Wirak Stavanger Orienteringsklubb 50:26 +11:44 10:17
17 Magnus Landstad Sandnes IL (Rogaland) 51:00 +12:18 10:24
18 Otte Omdal Ganddal IL 51:16 +12:34 10:27
19 Geir Sand Ålgård Orientering 51:17 +12:35 10:27
20 Erik Storaas Byåsen IL 52:14 +13:32 10:39
21 Jan-Einar Øvremo Ålgård Orientering 54:50 +16:08 11:11
22 Trond Lamark Ganddal IL 55:47 +17:05 11:23
23 Runar Eike Toft Statoil BIL 56:27 +17:45 11:31
24 Fredrik Sandal Ganddal IL 57:09 +18:27 11:39
25 Tor Brekken Ganddal IL 57:46 +19:04 11:47
26 Arne Kristian Espedal Stavanger Orienteringsklubb 1:01:12 +22:30 12:29
27 Pål H. Gjerden Stavanger Orienteringsklubb 1:01:20 +22:38 12:31
28 Rune Hatle Avinor Sola BIL 1:01:29 +22:47 12:32
29 Sveinung Svebestad Sandnes IL (Rogaland) 1:02:01 +23:19 12:39
30 Rune Christiansen Sandnes IL (Rogaland) 1:02:07 +23:25 12:40
31 Knut Feldmann Stavanger Orienteringsklubb 1:05:34 +26:52 13:22
32 Espen Karlsen Stavanger Orienteringsklubb 1:06:59 +28:17 13:40
33 Svein-Erik Kvame Ganddal IL 1:07:46 +29:04 13:49
34 Øystein Amundrud Stavanger Orienteringsklubb 1:07:54 +29:12 13:51
35 Jone Sæbbø Stavanger Orienteringsklubb 1:08:56 +30:14 14:04
36 Jakob Karlsen Ganddal IL 1:09:28 +30:46 14:10
37 Otto Alsnes Sandnes IL (Rogaland) 1:12:38 +33:56 14:49
38 John Breiland NOTEAM 1:12:55 +34:13 14:52
39 Tor Sverre Skåra Egersund OK 1:19:24 +40:42 16:12
40 Per Martin Stokland Ganddal IL 1:19:28 +40:46 16:13
41 Ove Oaland Ganddal IL 1:38:55 +1:00:13 20:11
  Trondr Breiland NOTEAM diskvalifisert    
  Odd Fuglestad Ålgård Orientering diskvalifisert    
  Arild Aasheim Ganddal IL ikke startet    

Damer-Ny

1 900 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ingeborg Roth Aarskog Sandnes IL (Rogaland) 34:54   18:22
2 Inger Roth Ganddal IL 56:46 +21:52 29:52
3 Katarina Harestad Haukaas Stavanger Orienteringsklubb 1:12:29 +37:35 38:08

Herrer-Ny

1 900 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Thomas Duncan Sandnes IL (Rogaland) 19:34   10:17
2 Peter Sæbbø Stavanger Orienteringsklubb 20:25 +0:51 10:44
3 Oliver Duncan Sandnes IL (Rogaland) 21:05 +1:31 11:05
4 Robert Vikeså NOTEAM 29:07 +9:33 15:19
5 Olav Roth Ganddal IL 56:52 +37:18 29:55
  Finlay Duncan Sandnes IL (Rogaland) ikke startet  


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +