Resultater O-land / Had-O-Land - Dag 1 - 2015



Resultater O-land / Had-O-Land - Dag 1
Gran, Oppland - 19. juni 2015

Arrangementstype: Orientering

N-åpen

1 300 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Emina Liné Halmstad Andersen Gjø-Vard OL 40:41   31:17
  Maren Bleken Rud Vang OL 18:15   14:02
  Mina Bleken Rud Vang OL 21:54   16:50
  Martin Christoffer Borg IL Koll 12:32   9:38
  Lauritz Brunborg Nittedal OL 15:14   11:43
  Emilia Diesen Vang OL 28:39   22:02
  Lars Gjerdingen Hadeland OL 23:29   18:03
  Tuva Mykleset Vang OL 22:43   17:28
  Rakel Oikonomakis Bergset IL Veten 15:45   12:06
  Erik Dehli Saxhaug Raumar Orientering 19:30   15:00
  Eiril Erlien Solerød Gjø-Vard OL 24:02   18:29
  Nikolai Teslo Hadeland OL 23:26   18:01
  Sebastian Hofoss Hadeland OL diskvalifisert    

D -10

1 400 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Maren Henriksen Halden SK 19:53   14:12
  Marie Kravdal Gjø-Vard OL 15:10   10:50
  Marie Scheele Nydalens SK 23:34   16:50

D 11-12

1 500 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ida Marie Flågen Heming Orientering 19:39   13:06
2 Selma Bjørnsgaard Lenndin Lillehammer OK 21:41 +2:02 14:27
3 Astrid Rognstad Hadeland OL 22:53 +3:14 15:15
4 Hannah Syrdal Øen Heming Orientering 25:02 +5:23 16:41
5 Serine Jørgensen Lillehammer OK 26:50 +7:11 17:53
6 Julie Mykleset Vang OL 28:40 +9:01 19:06
7 Emma Dåsnes Vang OL 30:39 +11:00 20:26
8 Anne Frøisland Vang OL 33:41 +14:02 22:27

D 13-14

1 500 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kristine Kravdal Gjø-Vard OL 14:36   9:44
2 Oda Scheele Nydalens SK 15:10 +0:34 10:06
3 Karoline Bjørnerød OK Moss 17:18 +2:42 11:32
4 Ingeborg Rognstad Hadeland OL 18:09 +3:33 12:06
5 Adine Blakkestad Ingesen Sarpsborg OL 20:21 +5:45 13:34
6 Berthe Teslo Hadeland OL 27:55 +13:19 18:36

D 13-16C

1 500 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ada Helene Gulliksen Indre Østfold OK 35:32   23:41
2 Ella Skoglund IL Veten 40:23 +4:51 26:55
3 Inger-Lise Halmstad Andersen Gjø-Vard OL 52:57 +17:25 35:18

D 15-16

1 500 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anna Cecilie Linløkken Østmarka OK 13:57   9:18
2 Aurora Gjølsjø OK Moss 14:41 +0:44 9:47
3 Johanne Bratland Tjernshaugen OK Moss 14:50 +0:53 9:53
4 Emma Eithun Paulsen Nittedal OL 16:10 +2:13 10:46
5 Rikke Blakkestad Ingesen Sarpsborg OL 16:12 +2:15 10:48
6 Agnethe Hasli Snertingdal IF Orientering 21:15 +7:18 14:10
7 Ingrid Bredalen Nittedal OL 22:35 +8:38 15:03
8 Maren Sofie Gulliksen Indre Østfold OK 23:13 +9:16 15:28
9 Ida Aabogen Haugaard Indre Østfold OK 23:46 +9:49 15:50

D 17-C

1 700 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Cecilie Christin Kverme Fossum IF 21:03   12:22
2 Mona Sandaker Mykleset Vang OL 22:23 +1:20 13:10
3 Tiril Reksnes Hadeland OL 24:40 +3:37 14:30
4 Hilde Gunn Hellenes OK Skeidi 27:13 +6:10 16:00
5 Kristin Gjølsjø OK Moss 30:09 +9:06 17:44
6 Kjersti Frøisland Vang OL 40:36 +19:33 23:52
7 Wenche Brobakken Snertingdal IF Orientering 42:48 +21:45 25:10
  Mona Sveen Vang OL diskvalifisert    

D 17-20

1 600 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anniken Eriksrud Karlsen Bækkelagets SK 15:39   9:46
2 Anna Dowling WROC 17:37 +1:58 11:00
3 Ingeborg Ellegaard Melby Nydalens SK 17:53 +2:14 11:10
4 Nicola Blatchford Newcastle Orienteering Club 18:10 +2:31 11:21
5 Ingvild C. Fleisje Lillomarka OL 18:53 +3:14 11:48
6 Nora Hui Andersen Hamar OK 25:42 +10:03 16:03

D 35-

1 600 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Astrid Kravdal Gjø-Vard OL 16:28   10:17
2 Monica Berglund Ringerike OL 19:30 +3:02 12:11
3 Tone Bleken Rud Vang OL 20:17 +3:49 12:40

D 40-

1 600 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Audrun Utskarpen Oslostudentenes IK 17:56   11:12
2 Kristine Sollien Flaskerud OL Toten-Troll 19:37 +1:41 12:15
3 Else Kari Scheele Nydalens SK 20:43 +2:47 12:56
4 Berit Bergset IL Veten 22:57 +5:01 14:20
5 Heidi Gabrielsen Raumar Orientering 24:13 +6:17 15:08
6 Monica Syrdal Heming Orientering 42:07 +24:11 26:19

D 45-

1 500 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ane Bjørnsgaard Lillehammer OK 15:29   10:19
2 Marit B. Eithun Nittedal OL 17:59 +2:30 11:59
3 Hege Solerød Gjø-Vard OL 18:13 +2:44 12:08
4 Ann Elin Flågen Heming Orientering 20:08 +4:39 13:25
5 Unn Mette Klopbakken Snertingdal IF Orientering 20:31 +5:02 13:40
6 Anita Stenseth Snertingdal IF Orientering 21:26 +5:57 14:17
7 Astrid Ruud Nittedal OL 22:46 +7:17 15:10
8 Tone Karina Ingesen Sarpsborg OL 23:07 +7:38 15:24
9 Eirin Lodgaard Raufoss IL Orientering 23:51 +8:22 15:54
10 Marianne Reusch Heming Orientering 24:18 +8:49 16:12
11 Eivor Stensrud Raufoss IL Orientering 32:38 +17:09 21:45

D 50-

1 500 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kjersti Hov Fossum IF 15:36   10:24
2 Mari Hernandez OL Toten-Troll 17:36 +2:00 11:44
3 Unni Stenhammer Raumar Orientering 18:14 +2:38 12:09
4 Karen Blatchford Newcastle Orienteering Club 19:18 +3:42 12:52
5 Hilde Storløkken Kongsberg OL 19:35 +3:59 13:03
6 Lene Kinneberg Raumar Orientering 20:13 +4:37 13:28
7 Tone Bakken Lillomarka OL 28:35 +12:59 19:03

D 55-

1 500 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kari Natvig Nittedal OL 14:09   9:26
2 Ragnhild Elsrud Hultgreen Ringerike OL 15:04 +0:55 10:02
3 Grete Hovi Skien OK 15:05 +0:56 10:03
4 Liv Inger Prangerød Tistedalen FL 15:39 +1:30 10:26
5 Wenche Bjørnstad Ringsaker OK 16:00 +1:51 10:40
6 Bente Line Indre Østfold OK 17:10 +3:01 11:26
7 Grete Berge Owren Freidig 18:13 +4:04 12:08
8 Lena Gottfridsson Nittedal OL 18:48 +4:39 12:32
9 Reidunn Hallan Lillomarka OL 20:01 +5:52 13:20

D 60-

1 500 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Margrete Jørandli Gjø-Vard OL 17:36   11:44
2 Lis Dæhli Løten o-lag 19:00 +1:24 12:40
3 Britt Gunnarsson Kristinehamns OK 21:02 +3:26 14:01

D 65-

1 400 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Signe Heivoll Søgne og Songdalen OK 24:32   17:31
2 Marit Sørensen Indre Østfold OK 40:41 +16:09 29:03

D 70-

1 400 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Elin Dahlen Ringerike OL 20:39   14:45

D 75-

1 400 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Inger E. Vamnes Hamar OK 24:58   17:50
2 Margith Reppesgård Hedrum OL 29:53 +4:55 21:20
3 Tirill Liby Seip OK Skeidi 35:52 +10:54 25:37

H -10

1 400 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Rasmus Berglund Ringerike OL 13:07   9:22
  Ola Dåsnes Vang OL 46:50   33:27
  Mathias Linløkken Østmarka OK 18:19   13:05

H 11-12

1 500 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mikkel Berglund Ringerike OL 14:28   9:38
2 Peder Aabogen Haugaard Indre Østfold OK 14:50 +0:22 9:53
3 Tor Erling Gjølsjø OK Moss 15:30 +1:02 10:20
4 Alfred Bjørnerød OK Moss 17:22 +2:54 11:34
5 Fridtjof Reusch Heming Orientering 19:44 +5:16 13:09
6 Annar Erlien Solerød Gjø-Vard OL 19:45 +5:17 13:10
7 Per Ingvar Tollehaug Eiker OL 20:39 +6:11 13:46
8 Christian Fredrik Borg IL Koll 26:03 +11:35 17:22
9 Tobias Halmstad Andersen Gjø-Vard OL 35:52 +21:24 23:54

H 11-12N

1 300 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jo Randar Holmøy Hadeland OL 21:12   16:18

H 13-16C

1 500 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Joakim Eriksrud Karlsen Oppsal Orientering 19:47   13:11

H 15-16

1 600 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Bjørn Anders Flågen Heming Orientering 12:21   7:43
2 Simen Ballangrud Raufoss IL Orientering 13:32 +1:11 8:27
3 Njaal Ellegaard Melby Vang OL 13:53 +1:32 8:40
4 Jostein Svaland Dale OL Vallset/Stange 14:32 +2:11 9:05
5 Sigurd Gjerdingen Hadeland OL 14:40 +2:19 9:10
6 Vegard Løvli Asker Skiklubb 15:19 +2:58 9:34
7 Eskil Frøisland Vang OL 15:58 +3:37 9:58
8 Fredrik Sveen Vang OL 18:08 +5:47 11:20
9 Elias Skjolden Sørensen Lillomarka OL 18:58 +6:37 11:51

H 17-C

1 700 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Morten Andresen OK Skeidi 19:59   11:45

H 17-20

1 800 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tor-Arve Bjørnstad Strand Raumar Orientering 14:59   8:19
2 Karl Kristen Gjølsjø OK Moss 15:58 +0:59 8:52
3 Bjørnar Kvåle Hadeland OL 16:47 +1:48 9:19

H 35-

1 800 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mattis Myhre Frol IL 16:42   9:16

H 40-

1 800 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tore Bjørnerød OK Moss 13:34   7:32
2 Henrik Bleken Rud Vang OL 14:14 +0:40 7:54
3 Lars Berglund Ringerike OL 15:12 +1:38 8:26
4 Jan Ola Pedersen Vang OL 15:35 +2:01 8:39
5 Roar Saxhaug Raumar Orientering 16:52 +3:18 9:22
6 Henning Bratland Carlsen OK Moss 17:18 +3:44 9:36
7 Håkon Dåsnes Vang OL 17:21 +3:47 9:38
8 Trond Flaskerud OL Toten-Troll 17:45 +4:11 9:51
9 Roar Skoglund IL Veten 29:16 +15:42 16:15

H 45-

1 600 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tore Bredalen Nittedal OL 13:15   8:16
2 Reidar Selmer Freidig 16:06 +2:51 10:03
3 Jan Lenndin Lillehammer OK 17:19 +4:04 10:49
4 Per Olav Andersen Halden SK 17:43 +4:28 11:04
5 Anders Flågen Heming Orientering 18:34 +5:19 11:36
6 Christian Reusch Heming Orientering 23:26 +10:11 14:38

H 55-

1 500 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Petter Gullikstad Røros IL 13:46   9:10
2 Øivind Myhre Kongsberg OL 14:27 +0:41 9:38
3 Bjarte Lindstad OL Toten-Troll 15:36 +1:50 10:24
4 Geir Owren Freidig 17:02 +3:16 11:21
5 Yngve Gottfridsson Nittedal OL 18:55 +5:09 12:36
6 Tor Strand Raumar Orientering 19:51 +6:05 13:14
7 Ivar Bergset IL Veten 24:30 +10:44 16:20
8 Herman Bakke Løten o-lag 28:51 +15:05 19:14
9 Thor Inge Tollehaug Eiker OL 28:54 +15:08 19:16

H 60-

1 500 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Stefan Gunnarsson Kristinehamns OK 14:44   9:49
1 Reidar Heivoll Søgne og Songdalen OK 14:44   9:49
3 Sjur Gjestvang OL Toten-Troll 16:51 +2:07 11:14
4 Ola Brox OL Toten-Troll 18:08 +3:24 12:05
5 Øivind Fadum Sande Sportsklubb 18:37 +3:53 12:24
6 Bård Natvig Nittedal OL 18:47 +4:03 12:31
7 Ragnar Niemi Berg Stokke IL 19:05 +4:21 12:43
8 Fredrik Steiwer Lillomarka OL 21:26 +6:42 14:17
  Harald Hovi Skien OK brutt    

H 65-

1 500 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Dag Rønning Jensen OL Trollo 14:26   9:37
2 Helge Revhaug Ringerike OL 15:54 +1:28 10:36
3 Terje Malm Hamar OK 17:58 +3:32 11:58
4 Christer Gillenäs Kristinehamns OK 23:18 +8:52 15:32

H 70-

1 500 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sigvald Robberstad Halsnøy OL 18:16   12:10
2 Tormod Dahlen Ringerike OL 20:53 +2:37 13:55
3 Tormod Hegdahl Heming Orientering 21:37 +3:21 14:24
4 Terje Throndsen Nittedal OL 23:34 +5:18 15:42

H 75-

1 400 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Erling Tidemann Lommedalens IL 18:47   13:25
2 Kåre Østgård OL Vallset/Stange 21:25 +2:38 15:17
3 Roger Torper Indre Østfold OK 22:18 +3:31 15:55
4 Magnar Reppesgård Hedrum OL 25:33 +6:46 18:15
5 Jon C. Fougner Heming Orientering 25:49 +7:02 18:26
6 Jon Vegard Lunde Lillehammer OK 25:55 +7:08 18:30

H 80-

1 400 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Nils Jansson Skattkärrs SOK 24:55   17:47

H 21

2 100 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Håvard Lucasen Ås-NMBU Orientering 13:32   6:26
2 Magnus Svingheim Raumar Orientering 14:12 +0:40 6:45
3 Eirik Rustad Raumar Orientering 14:20 +0:48 6:49
4 Christian Nilsson OK Löftan 14:51 +1:19 7:04
5 Johan Antonsson OK Löftan 16:13 +2:41 7:43
6 Isak Bergset NTNUI 17:26 +3:54 8:18
7 Jarrah Day Australopers Orienteering Club 20:54 +7:22 9:57
8 Jemery Day Australopers Orienteering Club 21:22 +7:50 10:10
9 Håkon Nergaard Berg Stokke IL 23:04 +9:32 10:59

D 21

1 800 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anne Johanne Lind Nydalens SK 17:18   9:36
2 Barbro Kvåle Hadeland OL 17:40 +0:22 9:48
3 Kaisa Svergja Raumar Orientering 20:20 +3:02 11:17
4 Ingrid Tronshaug Stokke IL 24:10 +6:52 13:25
5 Hildegunn Lindstad OL Toten-Troll 24:22 +7:04 13:32
6 Solveig Bleken Hadeland OL 29:25 +12:07 16:20

H 17 AK

1 500 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Stein Arve Skjaker Hadeland OL 13:35   9:03

H 50-

1 600 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jan Tore Henriksen Nydalens SK 13:27   8:24
2 Frode Ødegårdstuen Snertingdal IF Orientering 15:50 +2:23 9:53
3 Håkon Løvli Asker Skiklubb 16:10 +2:43 10:06
4 Guttorm L Egge Oslostudentenes IK 16:28 +3:01 10:17
5 Knut Erling Øen Heming Orientering 16:30 +3:03 10:18
6 Frode Haug Hamar OK 16:57 +3:30 10:35
7 Kjetil Stenhammer Raumar Orientering 18:12 +4:45 11:22
8 Per Arne Arnesen Kolbotn og Skimt OL 18:31 +5:04 11:34
9 Olav Bakken Lillomarka OL 22:25 +8:58 14:00
9 Bjørn Sverre Gulheim Kolbotn og Skimt OL 22:25 +8:58 14:00

H 13-14

1 500 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Elias Bergset IL Veten 11:53   7:55
2 Henrik Reusch Heming Orientering 13:28 +1:35 8:58
3 Sivert Sande Kverme Fossum IF 13:57 +2:04 9:18
4 Sven Bergset Langvik IL Veten 15:25 +3:32 10:16
5 Herman Brunborg Nittedal OL 15:37 +3:44 10:24
6 August Syrdal Øen Heming Orientering 21:37 +9:44 14:24

H 15-20B

1 500 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Emil Bjørnstad Strand Raumar Orientering 17:35   11:43

DIREKTE A

1 500 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Vaclav Snuparek Czech Mtbo Team 10:19   6:52
2 Eskil Sande Gullord Raumar Orientering 10:53 +0:34 7:15
3 Emily Benham Hadeland OL 12:31 +2:12 8:20
4 Stine Haga Dalberg Raumar Orientering 13:53 +3:34 9:15
5 Marius Staff OL Toten-Troll 13:54 +3:35 9:16
6 Knut Eeg NOTEAM 15:01 +4:42 10:00
7 Stein Arne Negård Vang OL 15:27 +5:08 10:18
8 Ingrid Haga Dalberg Raumar Orientering 16:26 +6:07 10:57
9 Øystein Melby Vang OL 18:10 +7:51 12:06
10 Doruk Balkan Turkish Mtbo Team 21:36 +11:17 14:24
11 Inger Svaland OL Vallset/Stange 21:43 +11:24 14:28
12 Gro Ellegaard Vang OL 23:24 +13:05 15:36
13 Berit Louise Eskerud Lillehammer OK 38:02 +27:43 25:21

DIREKTE N

1 400 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Gunnel Gillenäs Kristinehamns OK 22:53   16:20
2 Tina Bjørnstad Raumar Orientering 43:36 +20:43 31:08


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +