Resultater Odalsløpet 2014



Resultater Orientering
Odalsløpet
Odal, Hedmark - 4. mai 2014

N-åpen

1 500 m, 21 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
0 Martin Aamodt Odal OL - Orientering 1:00:00   40:00  
0 Ida Marie Bergersen Eidskog OL 1:00:00   40:00  
0 Oda Marissa Bergersen Eidskog OL 1:00:00   40:00  
0 Mina Bonnerud Eidskog OL 1:00:00   40:00  
0 Thea Bonnerud Eidskog OL 1:00:00   40:00  
0 Selma Briskerud Hasselvold Grue IL 1:00:00   40:00  
0 Aasne Sofie Ellevold Odal OL - Orientering 1:00:00   40:00  
0 Karsten Ellevold Odal OL - Orientering 1:00:00   40:00  
0 Ole Jacob Ellevold Odal OL - Orientering 1:00:00   40:00  
0 Brage Fosstveit Raumar Orientering 1:00:00   40:00  
0 Jonathan W. Guttormsen Brandval/Kongsvinger OK 1:00:00   40:00  
0 Viljar W. Guttormsen Brandval/Kongsvinger OK 1:00:00   40:00  
0 Tobias Tronbøl Lium Fet OL 1:00:00   40:00  
0 Ingrid Ø. Nygård Odal OL - Orientering 1:00:00   40:00  
0 Marte Ø. Nygård Odal OL - Orientering 1:00:00   40:00  
0 Henriette Pran Odal OL - Orientering 1:00:00   40:00  
0 Jonas Pran Odal OL - Orientering 1:00:00   40:00  
0 Hanna Schultz Østmarka OK 1:00:00   40:00  
0 Knut Egil Sjønneng Sjøen Odal OL - Orientering 1:00:00   40:00  
0 Eline Sørli Eidskog OL 1:00:00   40:00  
0 Aleksander Tangen Holtet Eidskog OL 1:00:00   40:00  

D 11-12

1 600 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Tora Briskerud Hasselvold Grue IL 20:10   12:36  
2 Janna Sofie Tellesbø Østmarka OK 50:29 +30:19 31:33  

D 11-12N

1 500 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
0 Oda Lohne Aarstad Odal OL - Orientering 1:00:00   40:00  
0 Jenny Winsvold Sentrum OK 1:00:00   40:00  
  Henriette Pran Odal OL - Orientering ikke startet      

D 13-16C

1 500 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Camilla Glomsås Odal OL - Orientering 31:37   21:04  
2 Emilie Aamodt Odal OL - Orientering 35:09 +3:32 23:26  

D 17-

3 900 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Heidi Tronbøl Fet OL 47:33   12:11  
2 Kristin Ulveseth Vang OL 59:40 +12:07 15:17  
3 Lene Margrethe Sætaberget Lunderseter IL 1:02:15 +14:42 15:57  

D 17-C

1 500 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Ida Aafloen Henriksen Lunderseter IL 24:37   16:24  
  Tina Bjørnstad Raumar Orientering diskvalifisert      
  Linda Fredh Hamar OK ikke startet      
  Vibeke Jullum Brandval/Kongsvinger OK ikke startet      

D 17-N

1 800 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Toril Berg-Domaas Kolbotn og Skimt OL 20:23   11:19  
2 Maja Seigerud Haugen Lunderseter IL 22:54 +2:31 12:43  
3 Liv Simonsen OK Øst 32:36 +12:13 18:06  
4 Marissa Penelope Bergersen Eidskog OL 56:28 +36:05 31:22  

D 35-

3 000 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Yngvild Malmo Vang OL 30:41   10:13  
2 Anne Kjersti Briskerud Grue IL 30:49 +0:08 10:16  
3 Lisbeth Halvorsen Vang OL 40:21 +9:40 13:27  
4 Ruth-Marie Høilund Ler Sentrum OK 44:47 +14:06 14:55  
  Mari Taraldrud Sentrum OK diskvalifisert      

D 45-

2 900 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Mari Hernandez OL Toten-Troll 29:30   10:10  
2 Grethe Bergersen Eidskog OL 32:21 +2:51 11:09  
3 Vanja Staff OL Toten-Troll 35:13 +5:43 12:08  
4 Gry Anita Gjerde Alnæs Raumar Orientering 35:23 +5:53 12:12  
5 Astrid Ruud Nittedal OL 36:19 +6:49 12:31  
6 Hege Heiberg Hadeland OL 44:49 +15:19 15:27  
7 Randi Fallbakken Berge Løten o-lag 46:09 +16:39 15:54  
8 Unni Rye Asker Skiklubb 51:28 +21:58 17:44  

D 55-

2 900 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Kari Natvig Nittedal OL 32:09   11:05  
2 Anne Sørum Ringsaker OK 39:27 +7:18 13:36  
3 Elle M. Melbye Heming Orientering 41:42 +9:33 14:22  
4 Eva Taraldrud Indre Østfold OK 53:01 +20:52 18:16  
5 Berit Røste Ringsaker OK 57:31 +25:22 19:50  
6 Rønnaug Sagbakken Løten o-lag 1:07:49 +35:40 23:23  

D 65-

2 400 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Liv Feiring Hamar OK 39:12   16:20  
2 Randi Aas Fjæstad Hamar OK 46:16 +7:04 19:16  
3 Torunn Hege Frøvoll IF Sturla 48:18 +9:06 20:07  
4 Siri Hestad Hamar OK 57:02 +17:50 23:45  
  Kirsten Bakke Gjø-Vard OL ikke startet      

D 75-

2 400 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Unni Dirro Bøhlerengen Måren OK 42:36   17:45  

H -10

1 500 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
0 Jo Randar Holmøy Hadeland OL 1:00:00   40:00  
0 Anders Lohne Aarstad Odal OL - Orientering 1:00:00   40:00  
0 Emil Skytteren Grue IL 1:00:00   40:00  

H 11-12

1 600 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Grunde Isaksætre Grue IL 15:10   9:28  
2 Håvard Gundersen Raumar Orientering 16:19 +1:09 10:11  
3 Mats Lindaas Elverum OK 18:09 +2:59 11:20  
4 Gaute Fosstveit Raumar Orientering 27:03 +11:53 16:54 Last ned GPS-spor i gpx-format

H 11-12N

1 500 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
0 Gaute Lindaas Elverum OK 1:00:00   40:00  

H 13-14

2 000 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Odin Tellesbø Østmarka OK 30:33   15:16  
2 Sondre Skytteren Grue IL 32:29 +1:56 16:14  
3 Alf Briskerud Hasselvold Grue IL 40:16 +9:43 20:08  

H 13-16C

1 500 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Henrik Åserud Sørensen Odal OL - Orientering 24:13   16:08  
2 August Schultz Østmarka OK 27:47 +3:34 18:31  
  Ole Anders Glomsås Odal OL - Orientering diskvalifisert      

H 13-16N

1 800 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Herman Schultz Odal OL - Orientering 22:44   12:37  

H 15-16

3 000 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Martin Nordvi Grue IL 45:46   15:15  
2 Anders Langaas Nydalens SK 48:58 +3:12 16:19  
3 Emil Bjørnstad Strand Raumar Orientering 49:16 +3:30 16:25  

H 17-

4 500 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Marius Wikstrøm Ringsaker OK 31:54   7:05  
2 Kenneth Bilstad Vang OL 33:42 +1:48 7:29  
3 Jan Ola Pedersen Vang OL 35:10 +3:16 7:48  
4 Jostein Haug OL Vallset/Stange 37:56 +6:02 8:25  
5 Tore Bredalen Nittedal OL 38:05 +6:11 8:27  
6 Kjartan Hauger Oppsal Orientering 38:07 +6:13 8:28  
7 Gløer Winsvold Sentrum OK 38:48 +6:54 8:37  
8 Erik Lundgård Vang OL 43:05 +11:11 9:34  
9 Anders Hauger Brandval/Kongsvinger OK 44:24 +12:30 9:52  
10 Pål Winsents Måren OK 44:28 +12:34 9:52  
11 Lars Leiren Kolbotn og Skimt OL 54:45 +22:51 12:10  
  Egil Rundberget Nydalens SK diskvalifisert      

H 17-C

1 500 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Gjermund Korbøl Thoner Odal OL - Orientering 13:34   9:02  
2 Tor Sætaberget Lunderseter IL 14:53 +1:19 9:55  
3 Bjarne Korbøl Thoner Odal OL - Orientering 15:13 +1:39 10:08  
4 John Tangen Hamar OK 15:26 +1:52 10:17  
5 Isak Hasselvold Grue IL 19:18 +5:44 12:52  
6 Even Smedstad Lunderseter IL 28:58 +15:24 19:18  

H 17-N

1 800 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Tor Arne Simonsen Loxhaug OK Øst 20:30   11:23  
2 Tor Simonsen OK Øst 24:03 +3:33 13:21  

H 35-

3 900 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Henning Jordheim Vang OL 37:57   9:43  
2 Martin Bonnerud Eidskog OL 39:58 +2:01 10:14  
3 Stian Myrvang Lunderseter IL 43:34 +5:37 11:10  
4 Arne Sørli Eidskog OL 52:12 +14:15 13:23 Last ned GPS-spor i gpx-format
5 Jens-Henrik Simonsen OK Øst 53:10 +15:13 13:37  
6 Martin Skytteren Grue IL 54:55 +16:58 14:04 Last ned GPS-spor i gpx-format
7 Geir Finstad Sentrum OK 1:02:01 +24:04 15:54  

H 45-

3 900 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Stein-Arne Alnæs Raumar Orientering 33:27   8:34  
2 Nils Harald Staff OL Toten-Troll 35:54 +2:27 9:12  
3 Gaute Langaas Nydalens SK 36:27 +3:00 9:20  
4 Ole Inge Rismoen Brandval/Kongsvinger OK 37:11 +3:44 9:32  
5 Jon Ivar Bergersen Eidskog OL 37:30 +4:03 9:36  
6 Stein Arne Negård Vang OL 42:02 +8:35 10:46  
7 Harald Berge Løten o-lag 45:23 +11:56 11:38  
8 Bjørn Sverre Gulheim Kolbotn og Skimt OL 49:29 +16:02 12:41  
9 Jon Gerhard Guttormsen Brandval/Kongsvinger OK 50:26 +16:59 12:55  
10 Tore Lindaas Elverum OK 50:51 +17:24 13:02  
11 Tore Lund Hadeland OL 1:02:40 +29:13 16:04  
  Lars Erik Gjein Sandefjord OK diskvalifisert      

H 55-

3 000 m, 22 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Kjell Magne Nordvi Grue IL 27:16   9:05  
2 Jon Arvid Fossum Asker Skiklubb 27:24 +0:08 9:08  
3 Stein Nordvi Elverum OK 28:34 +1:18 9:31  
4 Roar Løvtjernet Brandval/Kongsvinger OK 28:53 +1:37 9:37  
5 Bjørn Olav Bergsløkken Grue IL 29:03 +1:47 9:41  
6 Håvard Nyhus Brandval/Kongsvinger OK 29:27 +2:11 9:49  
7 Tore Nilsen Elverum OK 29:59 +2:43 9:59  
8 Richard Zeiner-Gundersen Fossum IF 30:57 +3:41 10:19  
9 Knut Anders Løken Fossum IF 31:23 +4:07 10:27  
10 Pål Woldstad Hanssen Eiker OL 31:35 +4:19 10:31  
11 Ole Edvard Gjerstadberget Odal OL - Orientering 31:37 +4:21 10:32  
12 Bård Natvig Nittedal OL 31:45 +4:29 10:35  
13 Sigbjørn Modalsli Fossum IF 33:26 +6:10 11:08  
14 Terje Antonsen Raumar Orientering 33:27 +6:11 11:09  
15 Knut Malmo Ringsaker OK 33:29 +6:13 11:09  
16 Stig Hultgreen Karlsen Oppsal Orientering 34:47 +7:31 11:35  
17 Tor Strand Raumar Orientering 35:42 +8:26 11:54  
18 Erik Haugen Ringsaker OK 36:16 +9:00 12:05  
19 Olav Juliussen Ringsaker OK 36:44 +9:28 12:14  
20 Roy Gjerding OK Moss 37:11 +9:55 12:23  
21 Petter Fure Oppsal Orientering 39:50 +12:34 13:16  
22 Øyvind Sørlie Hadeland OL 40:35 +13:19 13:31  

H 65-

2 400 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Leif Billingsø Eidskog OL 20:54   8:42  
2 Knut Skjeset Vang OL 24:13 +3:19 10:05  
3 Anders Taraldrud Indre Østfold OK 25:32 +4:38 10:38  
4 Trond Feiring Hamar OK 25:36 +4:42 10:40  
5 John Thomas Petersen Nittedal OL 26:05 +5:11 10:52  
6 Helge Bjaaland Heming Orientering 27:04 +6:10 11:16  
7 Arve Smestad Løten o-lag 27:43 +6:49 11:32  
8 Helge Revhaug Ringerike OL 30:59 +10:05 12:54  
9 Håkon Halvorsen Elverum OK 33:39 +12:45 14:01  
10 Klaus Engen Eidskog OL 35:21 +14:27 14:43  
11 Kåre Østgård OL Vallset/Stange 36:14 +15:20 15:05  
12 Bjørn Sandelien Heming Orientering 38:14 +17:20 15:55  
13 Odd Hauger Brandval/Kongsvinger OK 39:27 +18:33 16:26  
14 Trygve Hestad Hamar OK 44:43 +23:49 18:37  
15 Georg Kapperud Oppsal Orientering 56:43 +35:49 23:37  
  Knut Fjæstad Hamar OK diskvalifisert      

H 75-

2 400 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Elling Frøvoll IF Sturla 38:38   16:05  
2 Dagfinn Føllesdal Oslostudentenes IK 41:14 +2:36 17:10  
3 Willy Johansen Ringsaker OK 50:15 +11:37 20:56  
4 John Fallbakken OL Vallset/Stange 54:44 +16:06 22:48  
  Gunnar Sæther Eidskog OL diskvalifisert  


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +