Resultater OL Pyeongchang - Lagsprint - Finale - Kvinner 2018



Resultater Vinter-OL Pyeongchang - Lagsprint, finale, fri - Kvinner
Pyeongchang, Sør-Korea - 21. februar 2018

Arrangementstype: Langrenn

Rank Name Year Nation Time Behind
FINAL
 1 UNITED STATES OF AMERICA   USA 15:56.47   
    RANDALL Kikkan  1982      
    DIGGINS Jessica  1991      
 2 SWEDEN   SWE 15:56.66  +0.19
    KALLA Charlotte  1987      
    NILSSON Stina  1993      
 3 NORWAY   NOR 15:59.44  +2.97
    BJOERGEN Marit  1980      
    FALLA Maiken Caspersen  1990      
 4 SWITZERLAND   SUI 16:17.79  +21.32
    FAEHNDRICH Nadine  1995      
    Van Der GRAAFF Laurien  1987      
 5 FINLAND   FIN 16:19.18  +22.71
    LAUKKANEN Mari  1987      
    PARMAKOSKI Krista  1990      
 6 SLOVENIA   SLO 16:28.24  +31.77
    CEBASEK Alenka  1989      
    LAMPIC Anamarija  1995      
 7 POLAND   POL 16:32.48  +36.01
    KOWALCZYK Justyna  1983      
    JASKOWIEC Sylwia  1986      
 8 FRANCE   FRA 16:32.49  +36.02
    JEAN Aurore  1985      
    THOMAS HUGUE Coraline  1984      
 9 RUSSIAN FEDERATION   RUS 16:41.76  +45.29
    NEPRYAEVA Natalia  1995      
    BELORUKOVA Yulia  1995      
 10 GERMANY   GER 17:06.57  +1:10.10
    FESSEL Nicole  1983      
    RINGWALD Sandra  1990      
SEMIFINAL
 11 CZECH REPUBLIC   CZE Semifinale   
    BEROUSKOVA Katerina  1991      
    NOVAKOVA Petra  1993      
 12 AUSTRALIA   AUS Semifinale   
    YEATON Jessica  1991      
    JEZERSEK Barbara  1986      
 13 CANADA   CAN Semifinale   
    NISHIKAWA Emily  1989      
    BEATTY Dahria  1994      
 14 AUSTRIA   AUT Semifinale   
    UNTERWEGER Lisa  1995      
    STADLOBER Teresa  1993      
 15 ITALY   ITA Semifinale   
    BROCARD Elisa  1984      
    VUERICH Gaia  1991      
 16 BELARUS   BLR Semifinale   
    TIKHONOVA Yulia  1986      
    SERONOSOVA Polina  1993      
 17 PEOPLES REPUBLIC OF CHINA   CHN Semifinale   
    CHI Chunxue  1998      
    LI Xin  1992      
 18 SLOVAKIA   SVK Semifinale   
    PROCHAZKOVA Alena  1984      
    KLEMENTOVA Barbora  1994      
 19 UKRAINE   UKR Semifinale   
    ANTYPENKO Tetyana  1981      
    ANTSYBOR Maryna  1987      
 20 KAZAKHSTAN   KAZ Semifinale   
    SHEVCHENKO Anna  1993      
    TYULENEVA Valeriya  1997      
 21 REPUBLIC OF KOREA   KOR Semifinale   
    LEE Chae-Won  1981      
    JU Hyeri  1991