Resultater OL Pyeongchang - Lagsprint - Finale - Menn 2018



Resultater Vinter-OL Pyeongchang - Lagsprint, finale, fri - Menn
Pyeongchang, Sør-Korea - 21. februar 2018

Arrangementstype: Langrenn

Rank Name Year Nation Time Behind
FINAL
 1 NORWAY   NOR 15:56.26   
    SUNDBY Martin Johnsrud  1984      
    KLAEBO Johannes Hoesflot  1996      
 2 RUSSIAN FEDERATION   RUS 15:57.97  +1.71
    SPITSOV Denis  1996      
    BOLSHUNOV Alexander  1996      
 3 FRANCE   FRA 15:58.28  +2.02
    MANIFICAT Maurice  1986      
    JOUVE Richard  1994      
 4 SWEDEN   SWE 15:59.33  +3.07
    HELLNER Marcus  1985      
    HALFVARSSON Calle  1989      
 5 ITALY   ITA 16:14.81  +18.55
    NOECKLER Dietmar  1988      
    PELLEGRINO Federico  1990      
 6 UNITED STATES OF AMERICA   USA 16:16.98  +20.72
    BJORNSEN Erik  1991      
    HAMILTON Simeon  1987      
 7 CZECH REPUBLIC   CZE 16:24.83  +28.57
    JAKS Martin  1986      
    RAZYM Ales  1986      
 8 CANADA   CAN 16:31.86  +35.60
    VALJAS Len  1988      
    HARVEY Alex  1988      
 9 FINLAND   FIN 16:32.30  +36.04
    JYLHAE Martti  1987      
    HAKOLA Ristomatti  1991      
 10 GERMANY   GER 16:42.20  +45.94
    EISENLAUER Sebastian  1990      
    BING Thomas  1990      
SEMIFINAL
 11 SWITZERLAND   SUI Semifinale   
    FURGER Roman  1990      
    COLOGNA Dario  1986      
 12 GREAT BRITAIN   GBR Semifinale   
    MUSGRAVE Andrew  1990      
    YOUNG Andrew  1992      
 13 POLAND   POL Semifinale   
    BURY Dominik  1996      
    STAREGA Maciej  1990      
 14 BELARUS   BLR Semifinale   
    SEMENOV Michail  1986      
    ASTAPENKA Yury  1990      
 15 KAZAKHSTAN   KAZ Semifinale   
    VOLOTKA Denis  1985      
    POLTORANIN Alexey  1987      
 16 AUSTRIA   AUT Semifinale   
    TRITSCHER Bernhard  1988      
    BALDAUF Dominik  1992      
 17 ESTONIA   EST Semifinale   
    KILP Marko  1993      
    TAMMJARV Karel  1989      
 18 ROMANIA   RUM Semifinale   
    PEPENE Paul Constantin  1988      
    CIOANCA Alin Florin  1995      
 19 SPAIN   ESP Semifinale   
    ROJO Imanol  1990      
    VIGO DEL ARCO Marti  1997      
 20 UKRAINE   UKR Semifinale   
    ORLYK Andriy  1998      
    KRASOVSKYI Oleksii  1994      
 21 SLOVENIA   SLO Semifinale   
    SIMENC Miha  1995      
    LAMPIC Janez  1996      
 22 SLOVAKIA   SVK Semifinale   
    MLYNAR Peter  1988      
    SEGEC Andrej  1994      
 23 BULGARIA   BUL Semifinale   
    CHUCHUGANOV Yordan  1996      
    TSINZOV Veselin  1986      
 24 LITHUANIA   LTU Semifinale   
    STROLIA Mantas  1986      
    VAICIULIS Modestas  1989      
 25 AUSTRALIA   AUS Semifinale   
    WATSON Callum  1989      
    BELLINGHAM Phillip  1991      
 26 REPUBLIC OF KOREA   KOR Semifinale   
    KIM Magnus  1998      
    KIM Eunho  1996      
 27 PEOPLES REPUBLIC OF CHINA   CHN Semifinale   
    WANG Qiang  1993      
    SUN Qinghai  1988      
 28 TURKEY   TUR Semifinale   
    AYCICEK Omer  1995      
    DURSUN Hamza  1994