Resultater OL Pyeongchang - Skiathlon - Menn 2018



Resultater Vinter-OL Pyeongchang - Skiathlon, 15 km klassisk + 15 km fri, menn
Pyeongchang, Sør-Korea - 11. februar 2018

Arrangementstype: Langrenn

Rank Bib Name Year Nation Time Behind FIS Points
 1  7 KRUEGER Simen Hegstad  1993  NOR   1:16:20.0     0.00
 2  6 SUNDBY Martin Johnsrud  1984  NOR   1:16:28.0  +8.0  2.45
 3  5 HOLUND Hans Christer  1989  NOR   1:16:29.9  +9.9  3.03
 4  16 SPITSOV Denis  1996  RUS   1:16:32.7  +12.7  3.88
 5  2 MANIFICAT Maurice  1986  FRA   1:16:34.2  +14.2  4.34
 6  3 COLOGNA Dario  1986  SUI   1:16:45.1  +25.1  7.67
 7  10 MUSGRAVE Andrew  1990  GBR   1:16:45.7  +25.7  7.86
 8  4 HARVEY Alex  1988  CAN   1:16:53.4  +33.4  10.21
 9  22 JAKS Martin  1986  CZE   1:16:53.8  +33.8  10.33
 10  1 KLAEBO Johannes Hoesflot  1996  NOR   1:17:03.4  +43.4  13.27
 11  20 BING Thomas  1990  GER   1:17:03.7  +43.7  13.36
 12  14 HELLNER Marcus  1985  SWE   1:17:04.8  +44.8  13.69
 13  18 PARISSE Clement  1993  FRA   1:17:08.6  +48.6  14.86
 14  15 RICKARDSSON Daniel  1982  SWE   1:17:12.2  +52.2  15.96
 15  41 LAPIERRE Jules  1996  FRA   1:17:19.1  +59.1  18.07
 16  21 BOEGL Lucas  1990  GER   1:17:19.9  +59.9  18.31
 17  25 BURMAN Jens  1994  SWE   1:17:23.9  +1:03.9  19.53
 18  33 PATTERSON Scott  1992  USA   1:17:27.5  +1:07.5  20.63
 19  8 NISKANEN Iivo  1992  FIN   1:17:34.2  +1:14.2  22.68
 20  13 DE FABIANI Francesco  1993  ITA   1:17:54.9  +1:34.9  29.01
 21  12 HEIKKINEN Matti  1983  FIN   1:17:55.9  +1:35.9  29.31
 22  35 DOBLER Jonas  1991  GER   1:17:56.6  +1:36.6  29.53
 23  28 VITSENKO Alexey  1990  RUS   1:18:02.2  +1:42.2  31.24
 24  43 PEPENE Paul Constantin  1988  ROU   1:18:20.4  +2:00.4  36.80
 25  23 YOSHIDA Keishin  1987  JPN   1:18:23.0  +2:03.0  37.60
 26  31 SALVADORI Giandomenico  1992  ITA   1:18:36.9  +2:16.9  41.85
 27  38 HAUKE Max  1992  AUT   1:18:44.6  +2:24.6  44.20
 28  9 GAILLARD Jean Marc  1980  FRA   1:18:48.5  +2:28.5  45.39
 29  29 MELNICHENKO Andrey  1992  RUS   1:18:50.5  +2:30.5  46.00
 30  11 LARKOV Andrey  1989  RUS   1:18:50.6  +2:30.6  46.03
 31  34 PRALONG Candide  1990  SUI   1:19:15.6  +2:55.6  53.68
 32  36 TAMMJARV Karel  1989  EST   1:19:25.2  +3:05.2  56.61
 33  24 LEHTONEN Lari  1987  FIN   1:19:26.6  +3:06.6  57.04
 34  49 PUKHKALO Vitaliy  1992  KAZ   1:19:46.7  +3:26.7  63.18
 35  32 KATZ Andreas  1988  GER   1:19:49.2  +3:29.2  63.95
 36  37 KERSHAW Devon  1982  CAN   1:19:55.3  +3:35.3  65.81
 37  30 NOECKLER Dietmar  1988  ITA   1:19:55.5  +3:35.5  65.87
 38  58 KNOP Petr  1994  CZE   1:20:12.1  +3:52.1  70.95
 39  19 BAUMANN Jonas  1990  SUI   1:20:13.4  +3:53.4  71.34
 40  27 LIVERS Toni  1983  SUI   1:20:13.4  +3:53.4  71.34
 41  42 HYVARINEN Perttu  1991  FIN   1:20:28.5  +4:08.5  75.96
 42  26 BJORNSEN Erik  1991  USA   1:20:54.7  +4:34.7  83.97
 43  44 VELICHKO Yevgeniy  1987  KAZ   1:21:03.9  +4:43.9  86.78
 44  46 SEMENOV Michail  1986  BLR   1:21:12.0  +4:52.0  89.26
 45  54 KILLICK Graeme  1989  CAN   1:21:39.6  +5:19.6  97.69
 46  39 ESTEVE ALTIMIRAS Irineu  1996  AND   1:21:47.7  +5:27.7  100.17
 47  51 VEERPALU Andreas  1994  EST   1:22:11.4  +5:51.4  107.41
 48  52 RIGONI Sergio  1986  ITA   1:22:54.9  +6:34.9  120.71
 49  57 ROJO Imanol  1990  ESP   1:23:06.5  +6:46.5  124.26
 50  45 ASTAPENKA Yury  1990  BLR   1:23:12.5  +6:52.5  126.09
 51  40 CALDWELL Patrick  1994  USA   1:23:18.1  +6:58.1  127.80
 52  55 BURY Dominik  1996  POL   1:23:20.3  +7:00.3  128.48
 53  65 CRNKOVIC Kresimir  1995  CRO   1:23:26.9  +7:06.9  130.49
 54  47 HOFFMAN Noah  1989  USA   1:23:28.7  +7:08.7  131.04
 55  53 RAZYM Ales  1986  CZE   1:23:33.8  +7:13.8  132.60
 56  48 EINARSSON Snorri Eythor  1986  ISL   1:23:33.9  +7:13.9  132.63
 57  63 SMITH Callum  1992  GBR   1:23:49.9  +7:29.9  137.52
 58  62 WATSON Callum  1989  AUS   1:25:15.4  +8:55.4  163.66
 59  66 VOEGELI Martin  1995  LIE   1:26:08.2  +9:48.2  179.80
 60  60 WESTGAARD Thomas Hjalmar  1995  IRL   1:32:34.2  +16:14.2  297.79
Lapped
 61  59 KRASOVSKYI Oleksii  1994  UKR       
 62  61 JOHNSGAARD Knute  1992  CAN       
 63  64 WANG Qiang  1993  CHN       
 64  68 KIM Eunho  1996  KOR       
Did not finish
   67 STROLIA Mantas  1986  LTU       
   56 DADIC Edi  1993  CRO       
   50 DOLIDOVICH Sergei  1973  BLR       
   17 HALFVARSSON Calle  1989  SWE