---
SKISKYTING SJUSJØEN: Søn. Fellesstart: Kvinner- Menn| Lør. Sprint: Kvinner- Menn| BRUKSVALLSLOPPET: Søn. Sprint: Finale: Kvinner- Menn| Prolog: Kvinner- Menn| Lør: 10/15 km: Kvinner- Menn| ROVANIEMI: Søn. Sprint: Finale: Kvinner- Menn| Prolog: Kvinner- Menn| Lør. 10/15 km: Kvinner- Menn| MUONIO: Søn. 10/15 km: Kvinner- Menn| Lør. 5/10 km: Kvinner- Menn| Fre. Sprint: Finale: Kvinner- Menn| Prolog: Kvinner- Menn

Resultater Oslo City Cup, løp 5, finale - 2014



Resultater Orientering Oslo City Cup, løp 5, finale
Oslo - 6. mai 2014

D 11-12

3 000 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Marte Madslien Bakken Nydalens SK 22:53   7:37  
2 Pia Young Vik Nydalens SK 25:40 +2:47 8:33  
3 Oda Scheele Nydalens SK 25:43 +2:50 8:34  
4 Live Østvold Heming Orientering 27:19 +4:26 9:06  
5 Amélie Aamodt Oppsal Orientering 27:25 +4:32 9:08  
6 Julie Meinicke IL Tyrving 28:40 +5:47 9:33  
7 Ea Lunøe Nydalens SK 30:17 +7:24 10:05  
8 Silje Slungaard IL Tyrving 37:33 +14:40 12:31  
9 Ingrid Solheim Undeberget Oppsal Orientering 38:38 +15:45 12:52  
10 Diane Ninauve-Jutulstad Bækkelagets SK 41:12 +18:19 13:44  
11 Frida Solsrud Nydalens SK 45:27 +22:34 15:09  
12 Yngvild Langedal Breivik Nydalens SK 48:32 +25:39 16:10  
13 Elise Wærp Hauge Nydalens SK 49:31 +26:38 16:30  
  Tiril Elisabeth Eggen Nydalens SK diskvalifisert      
  Hannah Mans Nydalens SK diskvalifisert      
  Elisabeth Dege Heming Orientering ikke startet      
  Theresa Fürstenberg Nydalens SK ikke startet      

H 11-12

3 000 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Kornelius Kriszat-Løvfald Nydalens SK 18:07   6:02  
2 Teodor Mo Hjelseth Nydalens SK 23:35 +5:28 7:51  
3 Henrik Reusch Heming Orientering 23:43 +5:36 7:54  
4 Gaute Bergan Nydalens SK 24:17 +6:10 8:05  
5 Vemund Heier Nydalens SK 26:53 +8:46 8:57  
6 Andre Pettersen-Dahl Nydalens SK 27:28 +9:21 9:09  
7 Joakim Wilkens Jernberg Nydalens SK 27:29 +9:22 9:09  
8 Kasper Bakken Ulseth Nydalens SK 29:35 +11:28 9:51  
9 Anselm Reichenbach Oppsal Orientering 34:01 +15:54 11:20  
10 Birk Thorstensen Oppsal Orientering 36:47 +18:40 12:15  
11 Rolf Andreas Berg Nydalens SK 44:53 +26:46 14:57  
12 Elias Stubberud Nydalens SK 45:00 +26:53 15:00  
  Ferdinand Fremming Heming Orientering diskvalifisert      
  August Syrdal Øen Heming Orientering diskvalifisert      
  Tobias Mikael Espedal Nydalens SK diskvalifisert      
  Arthur Brunborg Nittedal OL diskvalifisert      
  Lars Øderud Vatne Bækkelagets SK diskvalifisert      
  Kristian Norum Meløysund Nydalens SK ikke startet      
  Elia Thorvik Nydalens SK ikke startet      
  Eirik Øvstedal Nydalens SK ikke startet      

D 13-16

3 000 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Anniken Helland-Hansen IL Tyrving 20:29   6:49  
2 Fanni Jauhojärvi Markussen Asker Skiklubb 21:01 +0:32 7:00  
3 Kristine Eide Rapp Raumar Orientering 21:07 +0:38 7:02  
4 Tuva Nesheim Flatebakken IL Tyrving 21:10 +0:41 7:03  
5 Hanne Eide Rapp Raumar Orientering 22:20 +1:51 7:26  
6 Marthe Ramstad Fet OL 22:26 +1:57 7:28  
7 Mina Haver Lillomarka OL 23:46 +3:17 7:55  
8 Marie Ullevålseter Nydalens SK 24:08 +3:39 8:02  
9 Ingrid Bredalen Nittedal OL 24:12 +3:43 8:04  
10 Hedvig Vollset Heming Orientering 24:13 +3:44 8:04  
11 Frida Bakken Ulseth Nydalens SK 24:25 +3:56 8:08  
12 Vilde Frydenlund Norling Nydalens SK 25:32 +5:03 8:30  
13 Rachel Marøy Bårdsen Heming Orientering 30:21 +9:52 10:07  
  Ingrid Madslien Nydalens SK diskvalifisert      
  Kaja Grefsrud Lillomarka OL diskvalifisert      
  Stine Rokne Vågen Nydalens SK diskvalifisert      
  Solveig Eline Berg IL Tyrving brutt      
  Ingrid Aaslund Fet OL ikke startet      
  Maria Olsbø Østmarka OK ikke startet      
  Kamilla Jaegtnes Bækkelagets SK ikke startet      
  Thea Charlotte Hansen Asker Skiklubb ikke startet      
  Ada Wulfsberg Nydalens SK ikke startet      
  Karianne Olsvik Dengerud Nydalens SK ikke startet      
  Anna Trindade Eriksen Nydalens SK ikke startet      
  Ingvild C. Fleisje Nittedal OL ikke startet      

H 13-16

3 000 m, 18 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Sindre Rolfsen Haugmo Heming Orientering 18:25   6:08  
2 David Thorvik Nydalens SK 19:02 +0:37 6:20  
3 Thomas Haarr Johansen Oppsal Orientering 19:36 +1:11 6:32  
4 Erik Rolfsen Haugmo Heming Orientering 20:23 +1:58 6:47  
5 Alexander Smeby Nydalens SK 21:25 +3:00 7:08  
6 Lars Young Vik Nydalens SK 22:10 +3:45 7:23  
7 Jonas Fostervold Høydal Oppsal Orientering 24:13 +5:48 8:04  
8 Martin Adelsten Røsholm Bækkelagets SK 24:14 +5:49 8:04  
9 Øystein Rønning Strand Nydalens SK 26:17 +7:52 8:45  
10 Fredrik Sørensen IL Tyrving 26:32 +8:07 8:50  
11 Felix Engebråten Oppsal Orientering 27:29 +9:04 9:09  
12 Erik Kaland Olsen Nydalens SK 27:58 +9:33 9:19  
13 Elias Skjolden Sørensen Lillomarka OL 28:55 +10:30 9:38  
14 Sølve Nordahl Rolfsen Heming Orientering 30:28 +12:03 10:09  
15 Birk Strøm Nydalens SK 35:51 +17:26 11:57  
16 Even Amundsen Madsø Oppsal Orientering 37:42 +19:17 12:34  
  Joakim Eriksrud Karlsen Oppsal Orientering diskvalifisert      
  Ole Martin Edstrøm Oppsal Orientering diskvalifisert      
  Martin Dege Heming Orientering ikke startet      
  Olav Torgersen Bækkelagets SK ikke startet      
  Håkon Øvstedal Nydalens SK ikke startet      
  Aksel Arnesen Bækkelagets SK ikke startet      
  Jonas Rolfsen Haugmo Heming Orientering ikke startet      
  Carl August Brechan Heming Orientering ikke startet      
  Kasper Fosser Heming Orientering ikke startet      

D 17-

3 000 m, 25 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Ida Marie Næss Bjørgul Halden SK 16:17   5:25  
2 Emma Lähdekorpi Nydalens SK 17:35 +1:18 5:51  
3 Ingrid Gulbrandsen Asker Skiklubb 18:15 +1:58 6:05  
4 Siri Grandal IL Tyrving 19:07 +2:50 6:22  
5 Tone E Lye IL Tyrving 19:28 +3:11 6:29  
6 Johanne Lægran Nydalens SK 19:42 +3:25 6:34  
7 Cassie Trewin IL Tyrving 19:46 +3:29 6:35  
8 Karoline Sønsterudbråten Raumar Orientering 20:07 +3:50 6:42  
9 Maren Kopland Modum OL 20:24 +4:07 6:48  
10 Ida Brænden Raumar Orientering 21:07 +4:50 7:02  
11 Anine Ahlsand Nydalens SK 21:19 +5:02 7:06  
12 Audrun Utskarpen Oslostudentenes IK 21:33 +5:16 7:11  
13 Anne Ruste Flø Lillomarka OL 23:37 +7:20 7:52  
14 Oda Lohne van der Eynden Søgne og Songdalen OK 23:40 +7:23 7:53  
15 Kine Gulliksen Bækkelagets SK 24:41 +8:24 8:13  
16 Sunniva Eik Haave Oppsal Orientering 24:43 +8:26 8:14  
17 Peichi Chuang Oslostudentenes IK 24:55 +8:38 8:18  
18 Yvonne Svendsen IL Tyrving 25:16 +8:59 8:25  
19 Ane Næsset Ramtvedt Sarpsborg OL 25:46 +9:29 8:35  
20 Linda Fredh Hamar OK 33:27 +17:10 11:09  
21 Margrethe Wiik OK Sør 47:13 +30:56 15:44  
  Kaisa Svergja Raumar Orientering diskvalifisert      
  Ingvil Wang Lillomarka OL diskvalifisert      
  Stine Haga Dalberg Raumar Orientering diskvalifisert      
  Marita Lilja Grønhovd Modum OL brutt      
  Kari Strand Lierbygda OL ikke startet      
  Louise Oram Nydalens SK ikke startet      
  Elena Grand Nydalens SK ikke startet      
  Benedikte Skjærstad Løten o-lag ikke startet      
  Malin Eijsink Ås-NMBU Orientering ikke startet      
  Maria Brodin Fossum IF ikke startet      
  Karen Marie Haug OL Vallset/Stange ikke startet      
  Oda Wennemo Halden SK ikke startet      
  Ingrid Eck Jore Stokke IL ikke startet      
  Jenni Hesselberg Indby Bækkelagets SK ikke startet      

H 17-

3 000 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Felix Breitschädel Bækkelagets SK 14:25   4:48  
2 Dag Aalvik Lillomarka OL 14:29 +0:04 4:49  
3 Stian Bergersen IL Tyrving 15:20 +0:55 5:06  
4 Sverre Waaler Kaas Nydalens SK 15:46 +1:21 5:15  
5 Martin Jullum Halden SK 16:22 +1:57 5:27  
6 Petter Kaarby Nydalens SK 16:58 +2:33 5:39  
7 Tord Haflan Nydalens SK 17:08 +2:43 5:42  
8 Lars Christian Bråten Heming Orientering 17:15 +2:50 5:45  
9 Gunnar Nerijus Jacobsen Stokke IL 17:24 +2:59 5:48  
10 Erik Råberg OK Tyr 18:00 +3:35 6:00  
11 Magnus Kristian Mo Nydalens SK 18:29 +4:04 6:09  
12 Markus Knapp Kongsberg IL Tyrving 18:56 +4:31 6:18  
13 Truls Kvaase Bækkelagets SK 19:34 +5:09 6:31  
14 Torjus Lyng Kallerud Oppsal Orientering 20:25 +6:00 6:48  
15 Martin Langaas Oppsal Orientering 20:49 +6:24 6:56  
  Thomas Nipen IL Tyrving diskvalifisert      
  Georg Balke Fjellang Nydalens SK ikke startet      
  Anders Stiansen Nygaard Ås-NMBU Orientering ikke startet      
  Fredrik Larsen Indre Østfold OK ikke startet      
  Per-Ivar Nikolaisen Oppsal Orientering ikke startet      
  Sondre Ruud Bråten Raumar Orientering ikke startet      
  Sindre Sandven Kongsberg OL ikke startet      
  Stian Lillegård Lillomarka OL ikke startet      
  Trond Veastad Nydalens SK ikke startet      
  Sindre Fjogstad Oppsal Orientering ikke startet      
  Håkon Nergaard Berg Stokke IL ikke startet      

D 40-

3 000 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Kine Dirro Østmarka OK 20:21   6:47  
2 Hege Feiring IL Tyrving 21:01 +0:40 7:00  
3 Toril Fougner Wisløff Asker Skiklubb 21:58 +1:37 7:19  
4 Astrid Ruud Nittedal OL 23:21 +3:00 7:47  
5 Maiken Skirstad Mo Nydalens SK 25:20 +4:59 8:26  
6 Hege Farnes Hildrum Lillomarka OL 26:05 +5:44 8:41  
7 Gunhild Myhr Asker Skiklubb 26:08 +5:47 8:42  
8 Eli Marøy Heming Orientering 27:05 +6:44 9:01  
9 Kathrine Lunøe Nydalens SK 28:21 +8:00 9:27  
10 Marianne Reusch Heming Orientering 30:24 +10:03 10:08  
11 Anne Karin Thorstensen Oppsal Orientering 31:30 +11:09 10:30  
  Alix Young Vik Nydalens SK diskvalifisert      
  Else Kari Scheele Nydalens SK ikke startet      
  Kristine Hjellup Horne IL Tyrving ikke startet      
  Linda Rivedal Sentrum OK ikke startet      
  Maria Torgersen Bækkelagets SK ikke startet      
  Anne Sofie Korsveien Asker Skiklubb ikke startet      
  Helle Hundseid IL Tyrving ikke startet      
  Anne Borgen Sturød Nydalens SK ikke startet      

H 40-

3 000 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Bent Erik Skaug Oppsal Orientering 16:23   5:27  
2 Christian Grotnes IL Tyrving 18:05 +1:42 6:01  
3 Runar Hafskjold Nydalens SK 18:16 +1:53 6:05  
4 Christian Reusch Heming Orientering 19:05 +2:42 6:21  
5 Øystein Rapp Raumar Orientering 19:22 +2:59 6:27  
6 Bjørn Erik Reinseth Nydalens SK 19:39 +3:16 6:33  
7 Per Kristian Ramstad Fet OL 20:36 +4:13 6:52  
8 Runar Thorstensen Oppsal Orientering 21:27 +5:04 7:09  
9 Einar Forvoll Heming Orientering 21:49 +5:26 7:16  
10 Dag Langseth Ringnes BIL 23:21 +6:58 7:47  
  Einar Lunøe Nydalens SK ikke startet      
  Sven Arne Gylterud Fossum IF ikke startet      
  Stein Blomseth Lillomarka OL ikke startet      

D 50-

3 000 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Marianne Hjermstad Fossum IF 20:06   6:42  
2 Åse Brødholt Indre Østfold OK 21:47 +1:41 7:15  
3 Kjersti Skantze IL Tyrving 24:30 +4:24 8:10  
4 Randi Nilstad IL Tyrving 24:41 +4:35 8:13  
5 Anne Dahl Nydalens SK 30:19 +10:13 10:06  
6 Anne-Kristin Eriksrud Karlsen Oppsal Orientering 32:25 +12:19 10:48  
7 Torunn Nordbø Bækkelagets SK 32:42 +12:36 10:54  
  Solveig Sikkeland IL Tyrving ikke startet      

H 50-

3 000 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Ivar Maalen Ås-NMBU Orientering 17:21   5:47  
2 Frode Kamsvåg IL Tyrving 17:33 +0:12 5:51  
3 Eivind Hoff IL Tyrving 17:57 +0:36 5:59  
4 Kristian Bjørgul Halden SK 20:03 +2:42 6:41  
5 Morten Kongsberg IL Tyrving 20:18 +2:57 6:46  
6 Per Slungaard IL Tyrving 20:20 +2:59 6:46  
7 Hallvard Berg IL Tyrving 21:10 +3:49 7:03  
8 Lars Arnesen Bækkelagets SK 21:36 +4:15 7:12  
9 Donald Skantze IL Tyrving 26:04 +8:43 8:41  
10 Christian Nordahl Rolfsen Heming Orientering 28:49 +11:28 9:36  
  Stig Hultgreen Karlsen Oppsal Orientering diskvalifisert      
  Jan Roar Stange Sandefjord OK diskvalifisert      
  Terje Bråten Raumar Orientering brutt      

D 60-

3 000 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Anne Marit Færden Kolbotn og Skimt OL 35:42   11:54  
2 Sidsel Sandelien Heming Orientering 41:31 +5:49 13:50  
3 Karin Kilset IL Tyrving 56:20 +20:38 18:46  
  Nina Kolberg IL Tyrving diskvalifisert      

H 60-

3 000 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Svein S Jacobsen IL Tyrving 19:34   6:31  
2 John Thomas Petersen Nittedal OL 21:58 +2:24 7:19  
3 Helge Revhaug Ringerike OL 26:37 +7:03 8:52  
4 Odd Eide-Fredriksen Kamp/Vestheim IF 27:08 +7:34 9:02  
5 Jens Egil Rostad OL Toten-Troll 45:41 +26:07 15:13  
  Arne Vidar Pedersen IL Tyrving diskvalifisert      

D 70-

3 000 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Ingrid Lome-Hagman Kolbotn og Skimt OL 29:24   9:48  
2 Astri Rogstad GE-Healthcare BIL 34:51 +5:27 11:37  

H 70-

3 000 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Kjell Røkke IL Tyrving 23:23   7:47  
2 Leif Bråten Heming Orientering 31:54 +8:31 10:38  

D Bedrift

3 000 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Kaia Solland Statnett BIL 33:01   11:00  

H Bedrift

3 000 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 John Hansen AB PIL 19:05   6:21  
2 Petter Taugbøl NOTEAM 21:23 +2:18 7:07  
3 Jon Solsrud NOTEAM 21:52 +2:47 7:17  
  Asbjørn Aarvik Statoil Oslo BIL ikke startet      

D Rekrutt

3 000 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
0 Runa Brakestad NOTEAM 29:32   9:50  
0 Mari Eggen Nydalens SK 22:13   7:24  
0 Emilie Flø Lillomarka OL 17:34   5:51  
0 Hanne Wærp Hauge Nydalens SK 12:54   4:18  
0 Aurora Wilkens Jernberg Nydalens SK 13:39   4:33  
0 Juni Johanson Bækkelagets SK 14:25   4:48  
0 Anna Tysse Nakkim Bækkelagets SK 15:08   5:02  
0 Malin Myrvold Sveen Bækkelagets SK 15:11   5:03  
0 Sofie Solheim Undeberget Oppsal Orientering 23:00   7:40  
0 Line Hetle Wasberg Oppsal Orientering 29:16   9:45  
0 Inga Skaarer Wiklund Nydalens SK 18:02   6:00  
  Maja Mo Hjelseth Nydalens SK ikke startet      

H Rekrutt

3 000 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
0 Axel Aalde Nydalens SK 11:05   3:41  
0 Lauritz Brunborg Nittedal OL 16:06 +5:01 5:22  
0 Fridtjof Fyksen Bækkelagets SK 16:39 +5:34 5:33  
0 Mattis Klöck Jodal Bækkelagets SK 16:44 +5:39 5:34  
0 Henrik Linløkken Østmarka OK 11:17 +0:12 3:45  
0 Eirik Frydenlund Norling Nydalens SK 10:14   3:24  
0 Vetle Frydenlund Norling Nydalens SK 19:06 +8:01 6:22  
0 Felix R. Hylleseth Sentrum OK 14:01 +2:56 4:40  
0 Fridtjof Reusch Heming Orientering 12:49 +1:44 4:16  
0 Lars Sigurd Baugstø Rødnes Oppsal Orientering 9:42   3:14  
0 Philip Stärk-Johansen Heming Orientering 14:12 +3:07 4:44  
0 Torjus Ullern IL Tyrving 8:31   2:50  
0 Olav Solheim Undeberget Oppsal Orientering 23:00 +11:55 7:40  
  Marius E. Aamodt Oppsal Orientering diskvalifisert      
  Jonas Krogh Oppsal Orientering ikke startet      

D13-16J

3 000 m, 22 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Tilla Farnes Hennum Asker Skiklubb 17:14   5:44  
2 Nora Synnøve Woxholth Asker Skiklubb 19:54 +2:40 6:38  
3 Ragne Wiklund Nydalens SK 21:04 +3:50 7:01  
4 Oda Sikkeland IL Tyrving 21:06 +3:52 7:02  
5 Ingrid G. Kvålsgard Fossum IF 25:03 +7:49 8:21  
6 Synne Skjærstein IL Tyrving 25:36 +8:22 8:32  
7 Inger Marie Baugstø Rødnes Oppsal Orientering 25:39 +8:25 8:33  
8 Lotte Jauhojärvi Markussen Asker Skiklubb 26:08 +8:54 8:42  
9 Margrethe Wisløff Asker Skiklubb 26:09 +8:55 8:43  
10 Anine Hallén Nydalens SK 28:22 +11:08 9:27  
11 Stine Njåstein IL Tyrving 31:33 +14:19 10:31  
12 Ragne Norrud Fossum IF 33:29 +16:15 11:09  
13 Thea Feiring Haltia IL Tyrving 38:23 +21:09 12:47  
14 Marita Rørvik Haver Lillomarka OL 45:09 +27:55 15:03  
15 Åse Bergan Nydalens SK 46:03 +28:49 15:21  
16 Johanne Øderud Vatne Bækkelagets SK 48:52 +31:38 16:17  
17 Elin Flø Lillomarka OL 51:13 +33:59 17:04  
18 Elise Ullern IL Tyrving 51:27 +34:13 17:09  
19 Tuva Eik Haave Oppsal Orientering 54:23 +37:09 18:07  
  Ingvil Ahlsand Nydalens SK diskvalifisert      
  Thea Sofie Salvesen Asker Skiklubb diskvalifisert      
  Ane Sofie Krogh Oppsal Orientering brutt      

D17J

3 000 m, 23 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Inger Liv Bjerkreim Nilsen Lillehammer OK 15:39   5:13  
2 Ingunn Hultgreen Weltzien IL Tyrving 16:04 +0:25 5:21  
3 Emilie Westli Andersen Løten o-lag 20:22 +4:43 6:47  
4 Sofie Aarnes Nydalens SK 20:29 +4:50 6:49  
5 Sigrid Alexandersen Fredrikstad SK 23:52 +8:13 7:57  
6 Evine Westli Andersen Løten o-lag 23:55 +8:16 7:58  
7 Helene Lund-Johansen IL Tyrving 25:01 +9:22 8:20  
8 Ingvild Tømta Raumar Orientering 25:04 +9:25 8:21  
9 Stine Madslien Bakken Nydalens SK 26:57 +11:18 8:59  
10 Astrid Fiskum IL Tyrving 27:22 +11:43 9:07  
11 Anne Johanne Lind Nydalens SK 29:49 +14:10 9:56  
12 Karen Bjergaard Nydalens SK 30:17 +14:38 10:05  
13 Synne Nesheim Flatebakken IL Tyrving 36:21 +20:42 12:07  
14 Ingrid Nytun Nergård Nittedal OL 36:43 +21:04 12:14  
15 Tiril Ruud Bråten Raumar Orientering 36:47 +21:08 12:15  
16 Ida Feiring Haltia IL Tyrving 37:04 +21:25 12:21  
17 Gunn Mariken Bjerva Drangedal OL 37:11 +21:32 12:23  
18 Stina Johanne Sandberg Nydalens SK 38:09 +22:30 12:43  
19 Elin Ekeberg IL Tyrving 39:56 +24:17 13:18  
20 Ingrid Tronshaug Stokke IL 41:52 +26:13 13:57  
21 Hedda Vonen Nittedal OL 43:25 +27:46 14:28  
22 Camilla Stridsklev IL Tyrving 50:07 +34:28 16:42  
  Ingvild Høymork Heming Orientering brutt      

D40J

3 000 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Kari Madslien Nydalens SK 19:30   6:30  
2 Anne-Lene Bakken Ulseth Nydalens SK 21:58 +2:28 7:19  
3 Signe Astrup Arnesen Heming Orientering 22:48 +3:18 7:36  
4 Anne Madslien Nydalens SK 25:44 +6:14 8:34  
5 Marianne Njåstein IL Tyrving 27:00 +7:30 9:00  
6 Hege Wang Lillomarka OL 30:27 +10:57 10:09  
7 Anne Marit Bjergaard Nydalens SK 36:57 +17:27 12:19  
8 Åshild Flatebakken IL Tyrving 46:02 +26:32 15:20  

D50J

3 000 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Gunhild Hennum Lierbygda OL 21:00   7:00  
2 Dagrun Melkild Heming Orientering 25:21 +4:21 8:27  
3 Anne Danielsen Lyn Ski 26:08 +5:08 8:42  
4 Gunn-Torill Hokholt Kolbotn og Skimt OL 27:55 +6:55 9:18  
5 Ellen Marie Turter Nydalens SK 36:26 +15:26 12:08  
6 Mette Hallén Nydalens SK 38:21 +17:21 12:47  
7 Margrete Engzelius Asker Skiklubb 40:52 +19:52 13:37  
8 Randi Nicolaisen Asker Skiklubb 43:35 +22:35 14:31  
9 Helena Stubberud Nydalens SK 46:48 +25:48 15:36  
10 Anna Göhlman IL Tyrving 53:17 +32:17 17:45  
  Marianne Arnesen Asker Skiklubb diskvalifisert      
  Kari Natvig Nittedal OL diskvalifisert      
  Edel Sofie Nilsen Asker Skiklubb diskvalifisert      

D60J

3 000 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Birgit Korvald Nydalens SK 21:23   7:07  

D70J

3 000 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Inger Skaug Oppsal Orientering 29:02   9:40  
2 Unni Drage Haugerud IF 43:41 +14:39 14:33  

DBedriftJ

3 000 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Ingrid Bjørshol Holm ABB BIL 24:32   8:10  

H13-16J

3 000 m, 21 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Vegard Gulbrandsen Asker Skiklubb 16:06   5:22  
2 Eirik Langedal Breivik Nydalens SK 17:02 +0:56 5:40  
3 Erling Hjermstad Fossum IF 17:21 +1:15 5:47  
4 Elias Jonsson Nydalens SK 19:14 +3:08 6:24  
5 Styrk Hundseid Kamsvåg IL Tyrving 19:17 +3:11 6:25  
6 Johan Teodor Westly Asker Skiklubb 19:19 +3:13 6:26  
7 Jostein Tandberg Nydalens SK 23:10 +7:04 7:43  
8 Lukas Liland Nydalens SK 23:20 +7:14 7:46  
9 Petter Astrup Arnesen Heming Orientering 23:31 +7:25 7:50  
10 Sam Lunøe Nydalens SK 24:14 +8:08 8:04  
11 Henrik Fredriksen Aas Asker Skiklubb 26:08 +10:02 8:42  
12 Sander Arntzen Asker Skiklubb 29:30 +13:24 9:50  
13 Trygve Myhr Asker Skiklubb 31:03 +14:57 10:21  
14 Audun Uglenes Bergan Nydalens SK 32:53 +16:47 10:57  
15 Tobias R. Hylleseth Sentrum OK 39:24 +23:18 13:08  
16 Sindre Vestengen Lian Lillomarka OL 43:46 +27:40 14:35  
17 Jørgen Kjos Barkenæs Fet OL 44:16 +28:10 14:45  
18 Håvard Høymork Heming Orientering 48:24 +32:18 16:08  
19 Sivert Sande Kverme Fossum IF 48:25 +32:19 16:08  
  Herman Brunborg Nittedal OL diskvalifisert      
  Per Clemet Wisløff Asker Skiklubb diskvalifisert      

H17J

3 000 m, 28 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Martin Johansson IL Tyrving 14:01   4:40  
2 Sindre Rønning Fossum IF 14:38 +0:37 4:52  
3 Eirik Rustad Raumar Orientering 16:03 +2:02 5:21  
4 Håvard Haga Raumar Orientering 17:19 +3:18 5:46  
5 Bojan Blumenstein Halden SK 17:34 +3:33 5:51  
6 Mathias Nipen IL Tyrving 17:38 +3:37 5:52  
7 Trygve Tømta Raumar Orientering 19:00 +4:59 6:20  
8 Jonas Sommerstad Juveli Lillomarka OL 20:05 +6:04 6:41  
9 Knut Aasheim Oppsal Orientering 20:19 +6:18 6:46  
10 Magnus Mellbye Larsen Asker Skiklubb 22:04 +8:03 7:21  
11 Ulrik Astrup Arnesen Heming Orientering 23:11 +9:10 7:43  
12 Are Wigaard Oppsal Orientering 23:37 +9:36 7:52  
13 Erik Persson Oppsal Orientering 23:41 +9:40 7:53  
14 Audun Hokholt Kolbotn og Skimt OL 25:53 +11:52 8:37  
15 Herman Moe Fet OL 29:25 +15:24 9:48  
16 Claus Martinsen Heming Orientering 31:12 +17:11 10:24  
17 Robin Bergane Jansson Lillomarka OL 33:26 +19:25 11:08  
18 Lars Bredalen Nittedal OL 33:32 +19:31 11:10  
19 Tarjei Vollset Heming Orientering 34:22 +20:21 11:27  
20 Halvor Steinsholt Ås-NMBU Orientering 34:31 +20:30 11:30  
21 Ludvig Andreas Baugstø Rødnes Oppsal Orientering 34:48 +20:47 11:36  
22 Morten Tangen Hamar OK 35:40 +21:39 11:53  
23 Magnus Rokne Vågen Nydalens SK 36:54 +22:53 12:18  
24 Eirik Brynildsen Oppsal Orientering 50:25 +36:24 16:48  
  Skjalg Hundseid Kamsvåg IL Tyrving diskvalifisert      
  Sigve Vågsnes Oppsal Orientering diskvalifisert      
  Torben Christian Wendler Raumar Orientering diskvalifisert      
  Magnus Wølneberg IL Tyrving brutt      

H40J

3 000 m, 21 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Knut Harald Hylleseth Sentrum OK 15:25   5:08  
2 Jan Tore Henriksen Nydalens SK 16:25 +1:00 5:28  
3 Steinar Låg Østmarka OK 17:48 +2:23 5:56  
4 Inge Gunnes IL Tyrving 18:03 +2:38 6:01  
5 Geir Hoff IL Tyrving 19:51 +4:26 6:37  
6 Knut Erling Øen Heming Orientering 19:53 +4:28 6:37  
7 Svein Nygård Lillomarka OL 20:21 +4:56 6:47  
8 Bjørn Hauge Fet OL 24:22 +8:57 8:07  
9 Tore Bredalen Nittedal OL 28:16 +12:51 9:25  
10 Ole Petter Haugen Nydalens SK 29:27 +14:02 9:49  
11 Torstein Berntsen IL Tyrving 29:34 +14:09 9:51  
12 Lasse Arnesen Heming Orientering 30:22 +14:57 10:07  
13 Arne Torgersen Bækkelagets SK 33:06 +17:41 11:02  
14 Kyrre Gran Fet OL 36:16 +20:51 12:05  
15 Bjørn-Willy Arntzen Lierbygda OL 36:41 +21:16 12:13  
16 Harald Eide-Fredriksen Heming Orientering 43:40 +28:15 14:33 Last ned GPS-spor i gpx-format
17 Bjørn Sverre Gulheim Kolbotn og Skimt OL 45:46 +30:21 15:15  
18 Kjetil Espedal Nydalens SK 47:28 +32:03 15:49  
19 Jørn Moe Fet OL 49:59 +34:34 16:39  
  Guttorm L Egge Oslostudentenes IK diskvalifisert      
  Tommy Jauhojärvi Asker Skiklubb diskvalifisert      

H50J

3 000 m, 21 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Leif Eriksson Modum OL 17:44   5:54  
2 Kim Farnes Hansen Lierbygda OL 22:39 +4:55 7:33  
3 Nils Petter Fremming Heming Orientering 22:56 +5:12 7:38  
4 Bjørn Henning Grandal IL Tyrving 25:27 +7:43 8:29  
5 Egil Eide IL Tyrving 26:31 +8:47 8:50  
6 Klaus Horne IL Tyrving 27:08 +9:24 9:02  
7 Ove Martinsen Hauketo IF 27:42 +9:58 9:14  
8 Håkon Håversen Østmarka OK 28:35 +10:51 9:31  
9 Morten Karlsen Måren OK 31:24 +13:40 10:28  
10 Tormod Øvergaard Vestre Akers SK 32:14 +14:30 10:44  
11 Richard Zeiner-Gundersen Fossum IF 36:29 +18:45 12:09  
12 Andreas Erichsen Nydalens SK 37:16 +19:32 12:25  
13 Ketil Berge Vestre Akers SK 37:27 +19:43 12:29  
14 Are Njåstein IL Tyrving 40:14 +22:30 13:24  
15 Øyvind Grandum IL GeoForm 46:45 +29:01 15:35  
16 Øyvind Gylver Asker Skiklubb 52:38 +34:54 17:32  
  Per Arne Arnesen Kolbotn og Skimt OL diskvalifisert      
  Reidar Fossum Asker Skiklubb diskvalifisert      
  Pål Woldstad Hanssen Eiker OL diskvalifisert      
  Bård Natvig Nittedal OL diskvalifisert      
  Gløer Winsvold Sentrum OK diskvalifisert      

H60J

3 000 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Bjørn Grinde Oslostudentenes IK 18:16   6:05  
2 Are Eriksen Oslostudentenes IK 21:59 +3:43 7:19  
3 Johan Toverud Jensen Nydalens SK 31:40 +13:24 10:33  
4 Nils-Petter Wiik Driv IL 34:28 +16:12 11:29  
5 Hasse Bergstrøm IL Tyrving 37:58 +19:42 12:39  
6 Jon Færden Kolbotn og Skimt OL 44:44 +26:28 14:54  
  Vidar Elvekrok Eiker OL diskvalifisert      

H70J

3 000 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Bjørn Egner Heming Orientering 25:17   8:25  
2 Bjørn Sandelien Heming Orientering 42:45 +17:28 14:15  
3 Jon C. Fougner Heming Orientering 45:35 +20:18 15:11  
4 Sven Erik Rognes Oslostudentenes IK 47:38 +22:21 15:52  
5 Tor Drage Haugerud IF 49:46 +24:29 16:35  
6 Kjell H. Eriksen Fossum IF 58:43 +33:26 19:34  
  Roar Bjordal Oppsal Orientering diskvalifisert      
  Einar Hem Lillomarka OL diskvalifisert      
  Øystein Madsen Haugerud IF diskvalifisert      

HBedriftJ

3 000 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Asbjørn Aarvik Statoil Oslo BIL 16:21   5:27  
  Martin Kjäll-Ohlsson ABB BIL diskvalifisert      
  Andreas Medalen NOTEAM brutt    


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +