Resultater Pinseløp Kongsberg, dag 3 - 2014



Resultater Orientering
Pinseløp Kongsberg, dag 3 - 2014
Kongsberg, Buskerud - 9. juni 2014

N-åpen

1 600 m, 74 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
0 Leander Lund Anthonsen Kongsberg OL 14:38   9:08
0 Eivind Arenth Sturla, IF 11:50   7:23
0 Hedda Ask Lierbygda OL 17:01 +2:23 10:38
0 Håvard Berg NOTEAM 36:27 +21:49 22:46
0 Ingvild Øveli Berg Kongsberg OL 14:47 +0:09 9:14
0 Marie Berg NOTEAM 36:46 +22:08 22:58
0 Anne Victoria Birkeland Fossum IF 30:13 +15:35 18:53
0 Helle Bjørkhaug Kongsberg OL 23:18 +8:40 14:33
0 Thale Bjørkhaug Kongsberg OL 23:59 +9:21 14:59
0 Vebjørn Erlandsen Hisøy OK 13:10   8:13
0 Tuva Fossaas Gimle IF 20:53 +6:15 13:03
0 Jarand Gustafsson Kongsberg OL 18:13 +3:35 11:23
0 Sebastian Weeden Horstad Kongsberg OL 23:55 +9:17 14:56
0 Synne Marie Jenssen Halden SK 16:23 +1:45 10:14
0 Axel Ö Jørgensen OK Snab 12:57   8:05
0 Martin Kindem Gimle IF 17:24 +2:46 10:52
0 Johanna Kristensen Stokke IL 24:26 +9:48 15:16
0 Mathilde Kristensen Stokke IL 17:17 +2:39 10:48
0 Simen Langaas NOTEAM 23:25 +8:47 14:38
0 Anita Langeggen Kongsberg OL 18:19 +3:41 11:26
0 Una Nastad Asker Skiklubb 21:45 +7:07 13:35
0 Guro Myklebust Nyléhn NOTEAM 35:12 +20:34 22:00
0 Marte Myklebust Nylèn NOTEAM 35:02 +20:24 21:53
0 Nils Sandbæk NOTEAM 17:47 +3:09 11:06
0 Amalie Myrvold Skovlyst Kongsberg OL 21:29 +6:51 13:25
0 Trym Storhaug Røyken OL 23:34 +8:56 14:43
0 Erik Thoreplass Kongsberg OL 17:42 +3:04 11:03
0 Lavrans Ullern IL Tyrving 16:01 +1:23 10:00
0 Susanne Røed Granstad OL Trollo 20:55 +6:17 13:04
0 Martin G Dybvik Stokke IL 13:45   8:35
0 Iselin Høivold Kongsberg OL 16:30 +1:52 10:18
0 Simen Sommerstad Røste Kongsberg OL 19:00 +4:22 11:52
0 Ingrid Lesteberg Kongsberg OL 27:43 +13:05 17:19
0 Marie Lien Backstrøm Halden SK 17:03 +2:25 10:39
0 Sindre Mathisen OL Tønsberg og omegn 15:36 +0:58 9:45
0 Maren Henriksen Halden SK 19:03 +4:25 11:54
0 Anna Paulsen Ask Lierbygda OL 22:47 +8:09 14:14
0 Henrik Mathisen OL Tønsberg og omegn 21:37 +6:59 13:30
0 Jan Olav Bergan Kongsberg OL 18:51 +4:13 11:46
0 Mats Ishii Horni Johnsen Røyken OL 16:57 +2:19 10:35
0 Mathias Birkelund Asker Skiklubb 25:51 +11:13 16:09
0 Annika van Raaij Hedrum OL 33:48 +19:10 21:07
0 Felix Herland Indre Østfold OK 16:12 +1:34 10:07
0 Ingvild Ringheim Larvik OK 18:30 +3:52 11:33
0 Kristine Ringheim OL Trollo 20:15 +5:37 12:39
0 Hedda Wessel Pettersen Berger og Svelvik OL 27:48 +13:10 17:22
0 Martin Torø Kongsberg OL 13:10   8:13
0 Wiel Marie Lillehammer Ås-NMBU Orientering 31:11 +16:33 19:29
0 Hannah Syrdal Øen Heming Orientering 17:55 +3:17 11:11
0 Borgar Skjelbred Kongsberg OL 13:25   8:23
0 Emilie Johansen Sandefjord OK 20:15 +5:37 12:39
0 Mathias Nyhaug Asker Skiklubb 14:32   9:05
0 Andreas Myrvold Skovlyst Kongsberg OL 13:47   8:36
0 Ola Gjermstad Pettersen Berger og Svelvik OL 23:47 +9:09 14:51
0 Sigrid Schmitt Gran Halden SK 15:27 +0:49 9:39
0 Nora Christine Hansen Røyken OL 15:12 +0:34 9:30
0 Endre Sand Kongsberg OL 13:55   8:41
0 Ole Marius Glomsrud Skaukameratene OL 12:57   8:05
0 Felix Granheim Mortvedt Røyken OL 17:21 +2:43 10:50
0 Iril Ringheim Larvik OK 13:16   8:17
0 Elise Renard Kongsberg OL 27:59 +13:21 17:29
0 Martine Gjermstad Pettersen Berger og Svelvik OL 15:33 +0:55 9:43
0 Lauritz Brunborg Nittedal OL 12:51   8:01
0 Kristoffer Øhlckers IL Tyrving 13:15   8:16
0 Aurora Myhrvold Skaukameratene OL 27:06 +12:28 16:56
0 Sofia Øhlckers IL Tyrving 16:51 +2:13 10:31
0 Ella Mikkelsen Horsens OK 17:23 +2:45 10:51
0 Henrik Ringheim OL Trollo 20:43 +6:05 12:56
0 Julie Brenås Varteig OL 24:09 +9:31 15:05
0 Jon Strand Kongsberg OL 15:22 +0:44 9:36
0 Karoline Fjære Hedrum OL 22:11 +7:33 13:51
0 Silje Mikkelsen IK Grane Arendal Orientering 21:41 +7:03 13:33
0 Mathilde Fossaas Gimle IF 19:23 +4:45 12:06
0 Synne Sommerstad Røste Kongsberg OL 15:00 +0:22 9:22
  Eline Daland Kristiansand OK ikke startet    
  Marte Eger Kongsberg OL ikke startet    
  Andreas Daniel Holmboe IL Tyrving ikke startet    
  Margrethe Roum Ringerike OL ikke startet    
  Marie Thomassen Varegg Fleridrett ikke startet    
  Wenche Irene Thomassen Varegg Fleridrett ikke startet    
  Aksel Torgersen Halden SK ikke startet    

 

D -10

2 100 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
0 Sunniva Morlandsto Eiker OL 39:46   18:56
0 Ingeborg Eikås Sandefjord OK 43:51   20:52
0 Andrea Fjell Røyken OL 40:45   19:24
0 Helene Brandal Søfting Kongsberg OL 2:13:31   1:03:34
0 Mina Akiko Horni-Johnsen Røyken OL 37:50   18:00
0 Sara Martini Asker Skiklubb 50:35   24:05
0 Emilie Flø Lillomarka OL 46:22   22:04
0 Marie Kvarme Røyken OL 34:30   16:25
0 Agnes Lehmann Varegg Fleridrett 50:44   24:09
  Nora Arentz Hagen Sandefjord OK diskvalifisert    

 

D 11-12N

1 900 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Eline Schjerven Lardal OL 15:41   8:15
2 Maren Bruserud OL Trollo 16:43 +1:02 8:47
3 Malene Instanes Sturla, IF 16:56 +1:15 8:54
4 Elisabeth Brandal Søfting Kongsberg OL 17:04 +1:23 8:58
5 Eline Signore Myhrvold Skaukameratene OL 18:23 +2:42 9:40
6 Anna Nærby Skaukameratene OL 19:19 +3:38 10:10
7 Johanne Hallerud Wegger Kongsberg OL 19:28 +3:47 10:14
8 Kristine Strøm Hedrum OL 20:08 +4:27 10:35
9 Ine Instanes Sturla, IF 24:39 +8:58 12:58
10 Sunniva Djupesland Haugesund IL Orientering 52:37 +36:56 27:41
10 Ester Elise Dagsland Haugesund IL Orientering 52:37 +36:56 27:41
  Mina Schjerven Lardal OL diskvalifisert    

 

D 13-16C

2 600 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Emma Hagrot Täby OK 21:57   8:26
2 Jorun Bækken Os IL 27:05 +5:08 10:25
3 Emilie Myhre Skien OK 35:17 +13:20 13:34
4 Miriam Holtand Buhl OL Trollo 36:23 +14:26 13:59
5 Gea Øiseth Bedin Indre Østfold OK 38:02 +16:05 14:37
6 Susanne Strøm Hedrum OL 43:02 +21:05 16:33
7 Victoria Myklebust Strøm Hedrum OL 44:16 +22:19 17:01
8 Sara Roberg Ghabeli OL Trollo 49:53 +27:56 19:11
  Ragnhild Marie Kristensen Stokke IL diskvalifisert    
  Sigrid Skjelbred Kongsberg OL ikke startet    
  Signe Erlandsen Hisøy OK ikke startet    
  Nora Fagerheim Hisøy OK ikke startet    
  Marie Sisjord Nyvoll Fossum IF ikke startet    
  Martha Skogeng Reiten Emblem IL ikke startet    
  Kamilla Studsrud Hisøy OK ikke startet    

 

D 13-16N

2 300 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Oda Marie Colquhoun Nittedal OL 26:30   11:31

 

D 17-A kort

3 300 m, 19 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Anja Wingstedt Halden SK 34:08   10:20
2 Gro Anita Johansen OL Trollo 41:54 +7:46 12:41
3 Una Glende Janson Kristiansand OK 49:17 +15:09 14:56
4 Anita Sælevik Haugesund IL Orientering 51:58 +17:50 15:44
5 Elin Fossum Rye Asker Skiklubb 52:42 +18:34 15:58
6 Lenka Westin Porsgrunn OL 53:22 +19:14 16:10
7 Kari Reppesgård Holt Hedrum OL 54:13 +20:05 16:25
8 Inger Skjævesland IF Trauma 55:11 +21:03 16:43
9 Toril Aasheim Nymark Askøy OL 56:27 +22:19 17:06
10 Anne Marthe Peveri Eiker OL 59:56 +25:48 18:09
11 Lill-Ann Torp Sandefjord OK 1:00:20 +26:12 18:16
12 Ingvild Christensen Asker Skiklubb 1:04:17 +30:09 19:28
13 Ingrid Tronshaug Stokke IL 1:04:36 +30:28 19:34
14 Kristine Ausen Porsgrunn OL 1:05:21 +31:13 19:48
15 Anikken Gjein Dybvik Stokke IL 1:07:45 +33:37 20:31
16 Peichi Chuang Oslostudentenes IK 1:16:22 +42:14 23:08
17 Anne Berg Gjølberg Larvik OK 1:17:32 +43:24 23:29
18 Vilde Bredholt Jørgensen Sandefjord OK 1:52:50 +1:18:42 34:11
  Grethe Paulsen Vie Haugesund IL Orientering diskvalifisert    
  Ella Arentz Hagen Sandefjord OK ikke startet    
  Hanne Kobernus Lillomarka OL ikke startet    

 

D 17-B

3 200 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Elin Gravningen Stokke IL 52:01   16:15
2 Torill Hynne Fjære Hedrum OL 52:03 +0:02 16:15
3 Alice Enerstvedt Haugesund IL Orientering 57:46 +5:45 18:03
4 Nina Birkelund Asker Skiklubb 1:03:33 +11:32 19:51
5 Silje Jacobsen Myklatun IL Tyrving 1:06:35 +14:34 20:48
6 May-lill Damm TIF Viking 1:12:00 +19:59 22:30
7 Elin Marie Irgens Bodø og Omegn IF Orientering 1:17:18 +25:17 24:09
8 Irene Kroken Bergset IL Veten 1:18:45 +26:44 24:36
9 Inger Schibsted Røyken OL 1:43:51 +51:50 32:27

 

D 17-C

2 800 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Oda Eithun Paulsen Nittedal OL 31:51   11:22
2 Mai Britt Bjørk Sandefjord OK 35:24 +3:33 12:38
3 Ane Klepsvik  Vinsjalsen Ganddal IL 42:16 +10:25 15:05
4 Mette Spangelo Wold OK Horten 47:23 +15:32 16:55
5 Tone Sølie Lysnes Hedrum OL 51:15 +19:24 18:18
6 Sølvi Skilbrei Martini Asker Skiklubb 58:49 +26:58 21:00
7 Aagot Hartmann Røyken OL 1:07:37 +35:46 24:08
8 Monica Syrdal Heming Orientering 1:07:41 +35:50 24:10
9 Ann Mari Studsrud Hisøy OK 1:17:01 +45:10 27:30
10 Ragnhild Brenås Varteig OL 1:28:19 +56:28 31:32
  Hilde Gunn Hellenes OK Skeidi ikke startet    
  Ingrid Løset Ringerike OL ikke startet    
  Liv-Hege Roberg-Ringheim OL Trollo ikke startet    
  Elin Roum Ringerike OL ikke startet    

 

D 17-N

2 300 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Rosemarie Krischan Ennstal 39:18   17:05
2 May Nordkvelde Hedrum OL 39:44 +0:26 17:16
  Lill Birkelund Porsgrunn OL diskvalifisert    
  Ane Klepsvik Vinsjansen Ganddal IL ikke startet    

 

D 21-

4 800 m, 29 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Mathilde Rundhaug Frol IL 41:25   8:37
2 Nikoline Ekeberg Schjerve Bækkelagets SK 42:00 +0:35 8:45
3 Nicole Ragvin Nydalens SK 45:37 +4:12 9:30
4 Christine Mikkelsen IK Grane Arendal Orientering 45:55 +4:30 9:33
5 Christina Løvald Hellberg Täby OK 47:20 +5:55 9:51
6 Kristine Fjeldbo NTNUI 48:16 +6:51 10:03
7 Sofie Aarnes Nydalens SK 48:57 +7:32 10:11
8 Guro Vassend Fossum IF 49:18 +7:53 10:16
9 Helen Martinsen IL Gular 49:28 +8:03 10:18
10 Elin-Kristin Hem NTNUI 49:47 +8:22 10:22
11 Maria Jonsson Nydalens SK 49:49 +8:24 10:22
12 Anne Marie Bleken Bækkelagets SK 50:17 +8:52 10:28
13 Kine Gulliksen Bækkelagets SK 51:23 +9:58 10:42
14 Henriette Kløvstad Sandefjord OK 51:56 +10:31 10:49
15 Arntraut Götsch IL BUL-Tromsø 52:01 +10:36 10:50
16 Louise Oram Nydalens SK 52:34 +11:09 10:57
17 Mari Jellum Helgerud IL Tyrving 54:47 +13:22 11:24
18 Emilie Westli Andersen Løten o-lag 55:21 +13:56 11:31
19 Ida Katrine Børstad Thoresen NTNUI 55:33 +14:08 11:34
20 Marte Eline Ulvestad Heming Orientering 55:54 +14:29 11:38
21 Gyri Myhre Skien OK 56:29 +15:04 11:46
22 Maria Brodin Fossum IF 58:24 +16:59 12:10
23 Anniken Eriksrud Karlsen Bækkelagets SK 59:53 +18:28 12:28
24 Emma Lähdekorpi Nydalens SK 1:01:33 +20:08 12:49
25 Ingrid Eggen Haugesund IL Orientering 1:06:05 +24:40 13:46
26 Katharina Rogstad NTNUI 1:07:04 +25:39 13:58
  Inger Anita Tollehaug Eiker OL diskvalifisert    
  Marit Isachsen Asker Skiklubb diskvalifisert    
  Kjersti Adéla Westin Kristiansand OK brutt    
  Katja Ekroll Jahren Bækkelagets SK ikke startet    
  Maren Jansson Haverstad NTNUI ikke startet    

 

D 35-

4 000 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Zsuzsa Fey IL Tyrving 44:31   11:07
2 Monica Berglund Ringerike OL 56:34 +12:03 14:08
3 Trude Hansen Berger og Svelvik OL 1:09:49 +25:18 17:27
4 Kari Rød Aakre Andebu IL 1:30:51 +46:20 22:42
  Linn Carina Daland Kristiansand OK diskvalifisert    

 

D 40-

4 000 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Ingrid Undstad Larvik OK 37:48   9:27
2 Runa Lien Backstrøm Halden SK 40:06 +2:18 10:01
3 Liv Schjerven Lardal OL 41:40 +3:52 10:25
4 Line Nybakken Ås-NMBU Orientering 43:12 +5:24 10:48
5 Ingvild Eckdahl OK Horten 45:46 +7:58 11:26
6 Mariann Øren Arvesen Sandefjord OK 47:09 +9:21 11:47
7 Annette Cecilie Arentz Sandefjord OK 47:45 +9:57 11:56
8 Milda Øhlckers IL Tyrving 50:00 +12:12 12:30
9 Sara Mathisen Porsgrunn OL 53:00 +15:12 13:15
10 Åse Ulltveit-Moe Norrud Fossum IF 53:09 +15:21 13:17
11 Kristin Bruserud OL Trollo 57:59 +20:11 14:29
12 Linda M. Torper Bystrøm Indre Østfold OK 1:01:46 +23:58 15:26
13 Irene Mikkelsen Horsens OK 1:06:30 +28:42 16:37
14 Tanja Instanes Sturla, IF 1:12:30 +34:42 18:07

 

D 45-

3 600 m, 20 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Gro Sandstad Eidsmo Freidig 37:33   10:25
2 Ulrika Örnhagen Jørgensen OK Snab 38:05 +0:32 10:34
3 Marianne Njåstein IL Tyrving 42:56 +5:23 11:55
4 Hilde Vassend Porsgrunn OL 43:22 +5:49 12:02
5 Hilde Kristine Rosenvold Porsgrunn OL 43:55 +6:22 12:11
6 Tove Aasheim Askøy OL 44:15 +6:42 12:17
7 Trine Olaussen Fredrikstad SK 44:40 +7:07 12:24
8 Arnhild U. Bråten Vegårshei IL 47:27 +9:54 13:10
9 Irene Felde Olaussen Halden SK 48:38 +11:05 13:30
10 Gunhild Kvistad Steinkjer OK 48:58 +11:25 13:36
11 Torill Vister Indre Østfold OK 49:50 +12:17 13:50
12 Silvia Schneider-Schiess LG Stettlen 50:17 +12:44 13:58
13 Ida Syversen Røyken OL 52:48 +15:15 14:40
14 Alix Young Vik Nydalens SK 53:02 +15:29 14:43
15 Stine Arntzen Sandefjord OK 55:05 +17:32 15:18
16 Gunn Jorunn Tveiten Stavanger Orienteringsklubb 56:20 +18:47 15:38
17 Lill-Kristin Enger Modum OL 56:28 +18:55 15:41
18 Wenche Lindløv Sarpsborg OL 56:30 +18:57 15:41
19 Inger Styrvold Porsgrunn OL 59:35 +22:02 16:33
20 Turid Bertelsen Porsgrunn OL 1:09:43 +32:10 19:21
  Hanne Lerche Raadal Halden SK ikke startet    
  Janita Skogeng Emblem IL ikke startet    
  Kristin Sørensen Sturla, IF ikke startet    
  Kari Madslien Nydalens SK ikke startet    
  Marianne Lykke Emblem IL ikke startet    
  Hanne-Kristin Bjerknes Kvarme Røyken OL ikke startet    
  Marit B. Eithun Nittedal OL ikke startet    

 

D 50-

3 300 m, 28 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Anne Cecilie Løvald Täby OK 33:26   10:07
2 Inger Tone Nygård Egersund OK 34:38 +1:12 10:29
3 Bente Line Skaukameratene OL 35:14 +1:48 10:40
4 Dagrun Melkild Heming Orientering 35:53 +2:27 10:52
5 Helle Egeberg Vári Sturla, IF 37:17 +3:51 11:17
6 Anne Elisabeth Ramtvedt Sarpsborg OL 38:28 +5:02 11:39
7 Anne C Turter Nydalens SK 38:31 +5:05 11:40
8 Heidi Schatvet Notodden OL 39:20 +5:54 11:55
9 Mona Høiås Sæther Freidig 39:33 +6:07 11:59
10 Grethe K. Løvald Asker Skiklubb 40:00 +6:34 12:07
11 Birgitta Olsson Täby OK 40:42 +7:16 12:20
12 Marit Sylte Lundanes Emblem IL 41:52 +8:26 12:41
13 Tone Stokland Sandefjord OK 42:02 +8:36 12:44
14 Torun Dyrkorn Eiker OL 42:27 +9:01 12:51
15 Anette Lund OK GORM 43:38 +10:12 13:13
16 Ann Karin Tjørhom Ganddal IL 44:46 +11:20 13:33
17 Sigrun Erlandsen Hisøy OK 45:31 +12:05 13:47
18 Kjersti Skantze IL Tyrving 46:20 +12:54 14:02
19 Hilde Kløvstad Sandefjord OK 46:38 +13:12 14:07
20 Bjørg Marit Sollie OL Trollo 46:39 +13:13 14:08
21 Marianne Arnesen Asker Skiklubb 46:51 +13:25 14:11
22 Randi Nicolaisen Asker Skiklubb 48:33 +15:07 14:42
23 Unni Rye Asker Skiklubb 51:04 +17:38 15:28
24 Eva Syversen Røyken OL 54:08 +20:42 16:24
25 Heidi Børstad Sarpsborg OL 1:01:49 +28:23 18:43
26 Katrine Kalvig Bodø og Omegn IF Orientering 1:06:45 +33:19 20:13
27 Monica Nordbrøden Halden SK 1:13:03 +39:37 22:08
  Turid Arnesen Byåsen IL diskvalifisert    
  Tove Evensen Mathisen Porsgrunn OL ikke startet    
  Irene Kroken Bergset IL Veten ikke startet    
  Ingrid Opsahl Bredesen Fossum IF ikke startet    
  Solveig Sikkeland IL Tyrving ikke startet    

 

D 55-

3 300 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Grete Synnøve Hovi Skien OK 35:36   10:47
2 Liv Inger Prangerød Tistedalen FL 36:32 +0:56 11:04
3 Heidi Falck IL Tyrving 37:37 +2:01 11:23
4 Gunhild Hennum Lierbygda OL 38:40 +3:04 11:43
5 Berit Berge IL Tyrving 43:19 +7:43 13:07
6 Lisa Annersand OK Tyr 48:06 +12:30 14:34
7 Siren Greve Bergens TF 55:56 +20:20 16:56
8 Eli Ringdalen Mo OK 58:49 +23:13 17:49
9 Edel Sofie Nilsen Asker Skiklubb 1:00:21 +24:45 18:17
  Eli Tufte Hanssen Eiker OL diskvalifisert    
  Bodil Hulløen Kristiansand OK diskvalifisert    
  Kristil Kristensen OK Skeidi brutt    
  Berit Danielsen IL Tyrving ikke startet    
  Helga Haverstad Lierbygda OL ikke startet    

 

D 60-

2 900 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Ingrid Strande Skien OK 38:09   13:09
2 Unni Strand Karlsen Fredrikstad SK 38:28 +0:19 13:15
3 Linda Verde Sturla, IF 46:54 +8:45 16:10
4 Aud Kjemperud Eiker OL 51:45 +13:36 17:50
5 Gro Eia OL Trollo 51:56 +13:47 17:54
6 Elisabeth Rød Andebu IL 58:01 +19:52 20:00
7 Anne Marit Nauf Hedrum OL 1:00:01 +21:52 20:41
8 Inger Nergaard Stokke IL 1:16:23 +38:14 26:20
9 Margareta Schölin Tockarps IK 1:19:50 +41:41 27:31
10 Helga Peveri Eiker OL 1:22:33 +44:24 28:27

 

D 65-

2 900 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Kjersti Tho Stabæk IF 40:18   13:53
2 Edel Slettemark Stord Orientering 44:49 +4:31 15:27
3 Nora Ursin Fossum IF 50:18 +10:00 17:20
4 Kari Pedersen IL Tyrving 51:09 +10:51 17:38
5 Inger Lindløv OK Moss 55:02 +14:44 18:58
6 Inge Jørgensen OK Roskilde 1:02:19 +22:01 21:29
7 Marta Stang Modum OL 1:04:45 +24:27 22:19
8 Britt Forsell Pirozzi Lunds OK 1:07:37 +27:19 23:18
9 Unn Ellefsen IL Tyrving 1:07:58 +27:40 23:26
10 Aud I Spjelkavik IL Tyrving 1:08:01 +27:43 23:27
11 Anne Marie Ceeberg Hedrum OL 1:26:23 +46:05 29:47
  Torill Nebell Mikkelsen Berger og Svelvik OL diskvalifisert    

 

D 70-

2 800 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Torid Kvaal Freidig 39:14   14:00
2 Margith Reppesgård Hedrum OL 43:17 +4:03 15:27
3 Birgitte Bekkelund Røyken OL 44:15 +5:01 15:48
4 Lajla Tidemann Gjø-Vard OL 59:31 +20:17 21:15
5 Thorunn Aamodt Ovesen Lardal OL 1:01:41 +22:27 22:01
6 Synnøve Dalva Bø OL 1:02:23 +23:09 22:16
7 Elin Dahlen Ringerike OL 1:08:09 +28:55 24:20
8 Lisa Sørenssen Røyken OL 1:09:19 +30:05 24:45
8 Eli Klovning Porsgrunn OL 1:09:19 +30:05 24:45
10 Astrid Reppesgård Lie Hedrum OL 1:14:13 +34:59 26:30
11 Ingvill Vold Fana IL 1:21:18 +42:04 29:02
  Reidun M. Karlsen Stavanger Orienteringsklubb diskvalifisert    

 

D 75-

2 800 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Olaug F. Johansen Sauda Orienteringsklubb 1:01:23   21:55
2 Unni Drage Haugerud IF 1:06:50 +5:27 23:52
3 Tirill Liby Seip OK Skeidi 1:07:39 +6:16 24:09
4 Anne-Lise Blomhoff Ronæss Porsgrunn OL 2:07:37 +1:06:14 45:34

 

H -10

2 100 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
0 Martin Nøkleby Melling Ringerike OL 36:40 +9:05 17:27
0 Kristian Patrick Løken Kongsberg OL 36:16 +8:41 17:16
0 Mikael Birkelund Asker Skiklubb 36:26 +8:51 17:20
0 Halvor Løken Kongsberg OL 23:04   10:59
0 Theodor Bjørk Sandefjord OK 34:54 +7:19 16:37
0 Herman Lien Backstrøm Halden SK 27:35   13:08
0 Kristoffer Eckdahl OK Horten 45:22 +17:47 21:36
0 Bendik Schia Løe Notodden OL 38:34 +10:59 18:21
0 Ola Meen Porsgrunn OL 28:55 +1:20 13:46
0 Liam Viggo Wingstedt Halden SK 36:01 +8:26 17:09
0 Simen Hagen Strømsnes Asker Skiklubb 31:43 +4:08 15:06
0 Arne Bergan Kongsberg OL 25:34   12:10
0 Brage Eikås Sandefjord OK 32:52 +5:17 15:39
  Rasmus Berglund Ringerike OL ikke startet    
  Vebjørn Erlandsen Hisøy OK ikke startet    

 

H 11-12N

1 900 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Fredrik Myhre Skien OK 13:41   7:12
2 August Syrdal Øen Heming Orientering 14:14 +0:33 7:29
3 Per Ingvar Tollehaug Eiker OL 14:45 +1:04 7:45
4 Marius Johannes Dangstorp Skaukameratene OL 15:35 +1:54 8:12
5 Olav Birkeland Fossum IF 15:57 +2:16 8:23
6 Hans Matias Glomsrud Skaukameratene OL 19:11 +5:30 10:05
7 Håvard Birkeland Fossum IF 21:50 +8:09 11:29
8 Magnus Lehmann Varegg Fleridrett 24:02 +10:21 12:38
9 Jørgen Westerheim Stord Orientering 26:42 +13:01 14:03
10 Sigurd Paulsen Ask Lierbygda OL 27:47 +14:06 14:37
  Sander Bystrøm Indre Østfold OK diskvalifisert    
  Halvard Erlandsen Hisøy OK diskvalifisert    
  Åsmund Paulsen Vie Haugesund IL Orientering diskvalifisert    
  Amund Øiseth Bedin Indre Østfold OK diskvalifisert    
  Cornelius Bjørk Sandefjord OK ikke startet    

 

H 13-16C

2 600 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Gard Årøen Lykke Emblem IL 27:59   10:45
2 Per Einar Hellenes Andresen OK Skeidi 28:28 +0:29 10:56
3 Atle Nilsen Vegårshei IL 28:57 +0:58 11:08
4 Fredrik Monrad Olsen Flosta IL 29:28 +1:29 11:20
5 Halvor Nærby Skaukameratene OL 32:58 +4:59 12:40
6 Rolf Martin Glomsrud Skaukameratene OL 38:35 +10:36 14:50
7 Ludvig Johnsen Hedrum OL 41:02 +13:03 15:46
8 Ulrik Andre Strøm Hedrum OL 41:03 +13:04 15:47
9 Trygve Nummedal Os Førde IL 45:19 +17:20 17:25
10 Terjei Lillehammer Ås-NMBU Orientering 1:00:38 +32:39 23:19
11 Håkon Nelson Lardal OL 1:56:00 +1:28:01 44:36
  Per Anders Eckdahl OK Horten ikke startet    
  Anders Roum Ringerike OL ikke startet    

 

H 17-A kort

4 000 m, 24 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Marius Øie Løten o-lag 34:28   8:37
2 Håvard Nummedal Os Førde IL 38:49 +4:21 9:42
3 Martin Løvald Hellberg Täby OK 39:18 +4:50 9:49
4 Øyvind Strande Ringerike OL 42:37 +8:09 10:39
5 Helge Bakkehøi Østmarka OK 46:16 +11:48 11:34
6 Per Olav Andersen Halden SK 46:23 +11:55 11:35
7 Ole Kostøl Kristiansand OK 48:38 +14:10 12:09
8 Severin Berglia Modum OL 49:34 +15:06 12:23
9 Atle Strøm Hedrum OL 51:17 +16:49 12:49
10 Roar Mathisen OL Tønsberg og omegn 53:02 +18:34 13:15
11 Håkon Nergaard Berg Stokke IL 53:33 +19:05 13:23
12 Fredrik Studsrud Hisøy OK 56:52 +22:24 14:13
13 Torkel Reinhartsen Kristiansand OK 59:20 +24:52 14:50
14 Tor Halvor Bolkesjø Bækkelagets SK 1:01:21 +26:53 15:20
15 Ingar Aasestad Hedrum OL 1:01:31 +27:03 15:22
16 Espen Johnsen Hedrum OL 1:06:07 +31:39 16:31
17 Robin Bergane Jansson Lillomarka OL 1:07:34 +33:06 16:53
18 Vemund Rønneberg Røyken OL 1:08:18 +33:50 17:04
19 Eelco van Raaij Hedrum OL 1:12:53 +38:25 18:13
20 Erik Utne Vie Haugesund IL Orientering 1:17:01 +42:33 19:15
21 Trond Foss Sandefjord OK 1:19:21 +44:53 19:50
22 Ole Petter Ruud OK Horten 1:32:53 +58:25 23:13
  Olav Hasaas Fossum IF diskvalifisert    
  Håkon Akselsen Haugesund IL Orientering diskvalifisert    
  Per Bjarne Myhre Haugesund IL Orientering ikke startet    
  Lars Henrik Thon Sturla, IF ikke startet    

 

H 17-B

3 200 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Steinar Frøytlog Egersund OK 36:58   11:33
2 Inge Ringheim Larvik OK 51:01 +14:03 15:56
3 Jakob Vinje NTNUI 53:17 +16:19 16:39
4 Morten Andresen OK Skeidi 54:08 +17:10 16:55
5 Trond Ivar Fossaas Gimle IF 54:37 +17:39 17:04
6 Lars Kristian Eidsheim Askøy OL 54:47 +17:49 17:07
7 Øyvind Schibsted Røyken OL 1:00:38 +23:40 18:56
8 Arild Nyhaug Asker Skiklubb 1:18:08 +41:10 24:25
9 Kenneth Dybvik Stokke IL 1:18:58 +42:00 24:40
  Arild Kirkebøen Halden SK diskvalifisert    
  Håvard Sandvoll Ask Lierbygda OL ikke startet    
  Nils-Henrik Pedersen Hisøy OK ikke startet    

 

H 17-C

2 800 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Knut Bjerknes Røyken OL 39:38   14:09
2 Kristoffer Nylund Eiker OL 39:56 +0:18 14:15
3 Vegard Eek Konnerud IL 41:34 +1:56 14:50
4 Lars-Erik Østerud Eiker OL 54:33 +14:55 19:28
5 Terje Erlandsen Hisøy OK 54:55 +15:17 19:36
6 Ketil Bertelsen Porsgrunn OL 55:54 +16:16 19:57
7 Hans Gøran Bjørk Sandefjord OK 57:23 +17:45 20:29
  Ronny Nelson Lardal OL ikke startet    
  Jon Daniel Roum Ringerike OL ikke startet    

 

H 21-

7 200 m, 52 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Øyvind Enger NTNUI 50:27   7:00
2 Rune Nygaard IL Gular 50:53 +0:26 7:04
3 Vincent Coupat Halden SK 51:55 +1:28 7:12
4 Rasmus Rørholt Theisen NTNUI 53:12 +2:45 7:23
5 Borger Melsom Fossum IF 53:14 +2:47 7:23
6 Jonas Nordström Halden SK 53:38 +3:11 7:26
7 Isak Bergset NTNUI 53:48 +3:21 7:28
8 Håkon Westergård Järla Orientering 55:31 +5:04 7:42
9 Morten Jarvis Westergård Järla Orientering 56:08 +5:41 7:47
10 Martin Grotle Soukup Bækkelagets SK 56:43 +6:16 7:52
11 Sindre Østgulen Deisz Varegg Fleridrett 56:52 +6:25 7:53
12 Thomas Nipen IL Tyrving 57:09 +6:42 7:56
13 Kjetil Okkenhaug NTNUI 57:44 +7:17 8:01
14 Flavio Poltéra Quack OK 58:36 +8:09 8:08
15 Trygve Olsen NTNUI 59:30 +9:03 8:15
16 Sverre Turter Sandvold NTNUI 59:43 +9:16 8:17
17 Ola Magnus Laugaland Ålgård Orientering 59:44 +9:17 8:17
18 Emil Jönsson OK Denseln 59:58 +9:31 8:19
19 Stefan Ring OK Löftan 1:01:00 +10:33 8:28
20 Bojan Blumenstein Halden SK 1:02:01 +11:34 8:36
21 Halvor Saunes Nydalens SK 1:02:17 +11:50 8:39
21 Petter Marki Erichsen Varegg Fleridrett 1:02:17 +11:50 8:39
23 Øyvind Watterdal Hadeland OL 1:03:48 +13:21 8:51
24 Fredrik Sandal Ganddal IL 1:04:11 +13:44 8:54
25 Magnus Johansson Kristiansand OK 1:04:22 +13:55 8:56
26 Joakim Blix Prestmo Bækkelagets SK 1:04:26 +13:59 8:56
27 Eirik Watterdal Bækkelagets SK 1:04:45 +14:18 8:59
28 Thomas Bedin Indre Østfold OK 1:04:46 +14:19 8:59
29 Dag Aalvik Nydalens SK 1:05:01 +14:34 9:01
30 Jonatan Rosengren Drake Varegg Fleridrett 1:05:03 +14:36 9:02
31 Gustav Eklöf Ulricehamns OK 1:05:49 +15:22 9:08
32 Thomas Natvig Årstad NTNUI 1:06:07 +15:40 9:10
33 Terje Faugstad Bjertnes NTNUI 1:06:56 +16:29 9:17
34 Jakob Kalvig Skogan NTNUI 1:07:42 +17:15 9:24
35 Per Wiréhn Byåsen IL 1:07:59 +17:32 9:26
36 Sören Jonsson Nydalens SK 1:09:07 +18:40 9:35
37 Harald Kalager NTNUI 1:09:45 +19:18 9:41
38 Christian Holmboe IL Tyrving 1:10:09 +19:42 9:44
39 Martin Schälli Bækkelagets SK 1:11:40 +21:13 9:57
40 Eirik Holth Johannessen Røyken OL 1:12:08 +21:41 10:01
41 Henrik Svaland Aas NTNUI 1:13:15 +22:48 10:10
42 Gustav Lindeborg Täby OK 1:13:52 +23:25 10:15
43 Stefan Schwarzenberger LG Stettlen 1:16:57 +26:30 10:41
44 Magnus Nordbrøden Halden SK 1:24:20 +33:53 11:42
45 Alf Johan Walgermo Lima Ganddal IL 1:28:06 +37:39 12:14
46 Martin Olsson Täby OK 1:30:42 +40:15 12:35
47 Robert Fredriksen Notodden OL 1:39:14 +48:47 13:46
48 Mads Mikkelsen Horsens OK 1:56:56 +1:06:29 16:14
  Hans Petter Mathisen NTNUI diskvalifisert    
  Øystein Kildahl Østmarka OK diskvalifisert    
  Henrik Olsson Täby OK diskvalifisert    
  Erik Råberg OK Tyr diskvalifisert    
  Håkon Heggedal NTNUI ikke startet    
  Sigurd R. Oftedal Ålgård Orientering ikke startet    
  Martin Damm TIF Viking ikke startet    
  Ivar Haugen Kristiansand OK ikke startet    
  Johannes Bakke Aashamar Flosta IL ikke startet    
  Gjermund Glesnes Nydalens SK ikke startet    

 

H 35-

5 400 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Kristoffer Jacobsen IL Tyrving 47:40   8:49
2 Henning Spjelkavik IL Tyrving 50:43 +3:03 9:23
3 Jørgen Fjære Hedrum OL 1:00:12 +12:32 11:08
4 Jon Hovland Kongsberg OL 1:01:32 +13:52 11:23
5 Klas Nilsson ol norska 1:02:34 +14:54 11:35
6 Rune Brunborg Nittedal OL 1:04:22 +16:42 11:55

 

H 40-

5 400 m, 20 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Bjørn Erik Glomsrud Indre Østfold OK 43:09   7:59
2 Kenneth Westerheim Stord Orientering 43:58 +0:49 8:08
3 Brynjar Fredheim Lillomarka OL 44:05 +0:56 8:09
4 Vegard Peikli Sandnes IL (Rogaland) 45:35 +2:26 8:26
5 Magne Wiig Mathisen Porsgrunn OL 46:55 +3:46 8:41
6 Knut Ivar Johansen Sandefjord OK 49:23 +6:14 9:08
7 Sturle Furland Sandefjord OK 51:55 +8:46 9:36
8 Anders Kristian Holt Hedrum OL 52:46 +9:37 9:46
9 Terje W. Pettersen Berger og Svelvik OL 53:09 +10:00 9:50
10 Håvard Nilsen Vegårshei IL 54:11 +11:02 10:02
11 Torstein Hole Nydalens SK 54:28 +11:19 10:05
12 Claes-Tommy Herland Indre Østfold OK 56:40 +13:31 10:29
13 Lars Berglund Ringerike OL 59:03 +15:54 10:56
14 Espen Bergstrøm Halden SK 1:02:59 +19:50 11:39
15 Stig Melling Ringerike OL 1:03:32 +20:23 11:45
16 Leonhard Oesch OLG Bern 1:13:14 +30:05 13:33
  Pål Skogedal Asker Skiklubb diskvalifisert    
  Thorbjørn Værp Kristiansand OK diskvalifisert    
  Bjørn Martini Asker Skiklubb diskvalifisert    
  Stig Instanes Sturla, IF diskvalifisert    
  Hans Gøran Bjørk Sandefjord OK ikke startet    
  Olav Hasaas Fossum IF ikke startet    
  Tom Kristensen Larvik OK ikke startet    
  Pål Thomassen Varegg Fleridrett ikke startet    
  Ståle Thortveit Søgne og Songdalen OK ikke startet    
  Erik Utne Vie Haugesund IL Orientering ikke startet    
  André Jægtvik Konnerud IL ikke startet    

 

H 45-

4 800 m, 53 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Kjetil Bjørlo Halden SK 39:12   8:10
2 Sten Åge Nygårdseter Vegårshei IL 39:38 +0:26 8:15
3 Thore Kornmo Porsgrunn OL 40:22 +1:10 8:24
4 Per Olaussen Fredrikstad SK 40:45 +1:33 8:29
5 Svein Nygård Lillomarka OL 41:01 +1:49 8:32
6 Flemming Jørgensen OK Snab 41:22 +2:10 8:37
7 Arne Nåtedal OL Trollo 42:31 +3:19 8:51
8 Tore Nymark Askøy OL 42:46 +3:34 8:54
9 Odd Fuglestad Ålgård Orientering 43:50 +4:38 9:07
10 Geir Torgersen Halden SK 44:52 +5:40 9:20
11 Jan Tore Henriksen Nydalens SK 44:57 +5:45 9:21
12 Einar Lunøe Nydalens SK 45:02 +5:50 9:22
13 Sven Arne Gylterud Fossum IF 45:54 +6:42 9:33
14 Gunnar Engen Vik Nydalens SK 46:07 +6:55 9:36
15 Hallvard Koren OK Moss 46:36 +7:24 9:42
16 Pål Backstrøm Halden SK 46:44 +7:32 9:44
17 Lars Erik Gjein Sandefjord OK 46:54 +7:42 9:46
18 Knut Erling Øen Heming Orientering 47:18 +8:06 9:51
19 Per Olav Gulbrandsen Larvik OK 47:50 +8:38 9:57
20 Sigmund Vister Indre Østfold OK 47:54 +8:42 9:58
21 Svend Arne Ytterbøl Halden SK 47:55 +8:43 9:58
22 John Arvid Djupesland Haugesund IL Orientering 48:37 +9:25 10:07
23 Erik Saugerud Konnerud IL 49:01 +9:49 10:12
24 Bjørnar Olsrød Stokke IL 49:47 +10:35 10:22
25 Tom Furland Sandnes IL (Rogaland) 49:54 +10:42 10:23
26 Gjermund Gravir Asker Skiklubb 49:55 +10:43 10:23
27 Espen Wigaard Oppsal Orientering 50:49 +11:37 10:35
28 Dag Ausen Porsgrunn OL 51:16 +12:04 10:40
29 Oscar Espeland Porsgrunn OL 51:40 +12:28 10:45
30 Jim Olaussen Halden SK 52:01 +12:49 10:50
30 Jan Kjærner-Semb Varegg Fleridrett 52:01 +12:49 10:50
32 Bjørn Axel Gran Halden SK 53:03 +13:51 11:03
33 Kjetil Damm TIF Viking 53:32 +14:20 11:09
34 Rune Christiansen Sandnes IL (Rogaland) 53:48 +14:36 11:12
35 Bård Øyvind Solberg Stjørdals-Blink Orientering 54:33 +15:21 11:21
36 Roger Lysnes Hedrum OL 56:51 +17:39 11:50
37 Jørn Myrland Notodden OL 56:56 +17:44 11:51
38 Klaus Krischan Ennstal 57:13 +18:01 11:55
39 Geir Bråten Vegårshei IL 59:37 +20:25 12:25
40 Bjørn Idar Sætran IF Trauma 59:43 +20:31 12:26
41 Knut Arne Karlsen Stavanger Orienteringsklubb 1:02:01 +22:49 12:55
42 Jon Erik Kvarme Røyken OL 1:03:41 +24:29 13:16
43 Bjørn-Willy Arntzen Lierbygda OL 1:06:06 +26:54 13:46
44 Torkel Irgens Bodø og Omegn IF Orientering 1:06:10 +26:58 13:47
45 Ian Ringheim OL Trollo 1:06:13 +27:01 13:47
46 Arne Håkon Jørgensen Sandefjord OK 1:09:00 +29:48 14:22
47 Pål Bårdsen Stavanger Orienteringsklubb 1:09:09 +29:57 14:24
48 Håvard W. Pettersen Berger og Svelvik OL 1:13:47 +34:35 15:22
49 Jon Skriubakken Porsgrunn OL 1:14:06 +34:54 15:26
50 Bård Moum Halden SK 1:17:22 +38:10 16:07
  Ivar Hegbom Smeby Nydalens SK diskvalifisert    
  Gudmund Jenssen Halden SK diskvalifisert    
  Lars Løe Notodden OL diskvalifisert    
  Sjur Lehmann Varegg Fleridrett ikke startet    
  Tomas Eidsmo Freidig ikke startet    
  Magnus Landstad Sandnes IL (Rogaland) ikke startet    
  Roar Reiten Emblem IL ikke startet    
  Per Grande Verdal OK ikke startet    
  Tommy Jauhojärvi Asker Skiklubb ikke startet    
  Jon Iver Bakken Nydalens SK ikke startet    

 

H 50-

4 400 m, 33 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Arild Aasheim Ganddal IL 34:57   7:56
2 Njål F. Vadla Sandnes IL (Rogaland) 37:47 +2:50 8:35
3 Gjermund Røren Eiker OL 38:27 +3:30 8:44
4 Peter Nordström Täby OK 41:14 +6:17 9:22
5 Jostein Mårdalen Freidig 41:28 +6:31 9:25
6 Kim Farnes Hansen Lierbygda OL 41:54 +6:57 9:31
7 Frode Robertsen OL Tønsberg og omegn 42:46 +7:49 9:43
8 Juha Viena Ringerike OL 44:16 +9:19 10:03
9 Harald Kvisli Notodden OL 45:40 +10:43 10:22
10 Petter Løe Notodden OL 45:45 +10:48 10:23
11 Børge Brubæk Stavanger Orienteringsklubb 46:02 +11:05 10:27
12 Haakon Arnesen Byåsen IL 46:55 +11:58 10:39
13 Sturle Omdal Sandnes IL (Rogaland) 47:16 +12:19 10:44
14 Csaba Takács TTE Tipo Tájfutó és Környezetv 47:29 +12:32 10:47
15 Geir Frøytlog Egersund OK 49:13 +14:16 11:11
16 Øystein Jensen Sarpsborg OL 49:27 +14:30 11:14
17 Sturla Sæther Freidig 50:01 +15:04 11:22
18 Dag Brenås Varteig OL 50:16 +15:19 11:25
19 Tibor Vári Sturla, IF 50:42 +15:45 11:31
20 Roar Nilsen Sandefjord OK 52:40 +17:43 11:58
21 Jan Haugland Årstad IL 52:47 +17:50 11:59
22 Roger Birkeland Fossum IF 52:54 +17:57 12:01
23 Jan Arild Johnsen Fossum IF 53:35 +18:38 12:10
24 Thor Inge Tollehaug Eiker OL 54:43 +19:46 12:26
25 Øyvind Styrvold Kjose IL 1:01:42 +26:45 14:01
26 Bjørn Tore Thoresen Sarpsborg OL 1:04:27 +29:30 14:38
27 Åge-Geir Skatter Notodden OL 1:05:52 +30:55 14:58
28 Jon Kvisli Bø OL 1:08:42 +33:45 15:36
29 Erik Blake Byåsen IL 1:09:23 +34:26 15:46
30 Roland Hellberg Täby OK 1:15:50 +40:53 17:14
31 Are Njåstein IL Tyrving 1:21:52 +46:55 18:36
  Jan Richard Eriksen Asker Skiklubb diskvalifisert    
  Per Einar Strøm Hedrum OL diskvalifisert    
  Martin Bagness Warrior OC ikke startet    
  Anders Bergset IL Veten ikke startet    
  Owen Jarvis Westergård Varegg Fleridrett ikke startet    
  Stein Markhus Verdal OK ikke startet    
  Børge Pedersen Nydalens SK ikke startet    

 

H 55-

4 000 m, 22 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Rune Berge IL Tyrving 37:29   9:22
2 Jørgen Mårtensson Modum OL 37:46 +0:17 9:26
3 Harald Thon Sturla, IF 38:29 +1:00 9:37
4 Kjell Dale Sandnes IL (Rogaland) 38:44 +1:15 9:41
5 Jack Bjørnsen Kristiansand OK 38:48 +1:19 9:42
6 Arve Glittum OK Skeidi 39:30 +2:01 9:52
7 Per Kristian Ekeberg IL Tyrving 40:42 +3:13 10:10
8 Hallvard Fjær Lillomarka OL 41:25 +3:56 10:21
9 Kjell Rønneberg Røyken OL 47:05 +9:36 11:46
10 Morten Hulløen Kristiansand OK 53:10 +15:41 13:17
11 Geir Holm Gundersen Sturla, IF 54:06 +16:37 13:31
12 Gila Poltéra Quack OK 54:38 +17:09 13:39
13 Jørn Nordbrøden Halden SK 54:52 +17:23 13:43
14 Jan Kåre Vatne Mo OK 55:33 +18:04 13:53
15 Roy Gjerding OK Moss 1:01:14 +23:45 15:18
16 Kjetil Kløvstad Sandefjord OK 1:06:33 +29:04 16:38
17 Anton Plaian Asker Skiklubb 1:08:00 +30:31 17:00
18 Åge Aashamar Flosta IL 1:18:28 +40:59 19:37
19 Odd Harald Nilsen OL Tønsberg og omegn 1:20:10 +42:41 20:02
20 Pål Hellerud Halden SK 1:23:07 +45:38 20:46
  Donald Skantze IL Tyrving diskvalifisert    
  Kjell Westin Porsgrunn OL diskvalifisert    
  Knut Wiig Mathisen Porsgrunn OL ikke startet    
  Morten Dåsnes Ringerike OL ikke startet    
  Øyvind Roger Hansen Røyken OL ikke startet    
  Rolf Gunnar Bredesen Fossum IF ikke startet    
  Morten Hagen Østmarka OK ikke startet    
  Frode Løset Ringerike OL ikke startet    
  Torgeir Strandhagen Røyken OL ikke startet    
  Bernt O. Myrvold Sarpsborg OL ikke startet    

 

H 60-

3 600 m, 19 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Tom A. Karlsen Fredrikstad SK 33:55   9:25
2 Jon Arvid Fossum Asker Skiklubb 36:40 +2:45 10:11
3 Per Ove Wallén Täby OK 38:40 +4:45 10:44
4 Per Chr. Hagen Bø OL 41:45 +7:50 11:35
5 Stian Falck IL Tyrving 42:50 +8:55 11:53
6 Norvald Ospehaug IL Tambarskjelvar 43:25 +9:30 12:03
7 Gøran Hansson Teby OK 43:44 +9:49 12:08
8 Hugo Christensen Notodden OL 45:19 +11:24 12:35
9 Øivind Fadum Sande Sportsklubb 47:33 +13:38 13:12
9 Tore Watterdal OL Tønsberg og omegn 47:33 +13:38 13:12
11 Jan Bøhle OL Trollo 49:11 +15:16 13:39
12 Martin Nauf Hedrum OL 50:10 +16:15 13:56
13 Rolf Lunde Eiker OL 50:43 +16:48 14:05
14 Elling Aakre Andebu IL 51:25 +17:30 14:16
15 Olav Nipen IL Tyrving 52:16 +18:21 14:31
16 Per Øhlckers IL Tyrving 54:57 +21:02 15:15
17 Ragnar Niemi Berg Stokke IL 58:20 +24:25 16:12
18 Per Dag Nordkvelde Hedrum OL 1:02:34 +28:39 17:22
  Sveinung Rekaa Notodden OL diskvalifisert    
  Svein Grønhovd Modum OL ikke startet    
  Audun Årøen Emblem IL ikke startet    
  Per Øivind Husby Varegg Fleridrett ikke startet    

 

H 65-

3 600 m, 24 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Harry Breiland Ålgård Orientering 38:09   10:35
2 Edvin Helle Askvoll og Holmedal IL 38:26 +0:17 10:40
3 Geir Høsteland Botne SK 39:33 +1:24 10:59
4 Dag Rønning Jensen OL Trollo 41:19 +3:10 11:28
5 Tor Trøan Hadeland OL 42:43 +4:34 11:51
6 Jimmy Nordli Trøsken IL 42:45 +4:36 11:52
7 Atle Remme Porsgrunn OL 43:37 +5:28 12:06
8 Hans R. Bakken Eiker OL 44:47 +6:38 12:26
9 Torodd Os Førde IL 45:38 +7:29 12:40
10 Helge Lye IL Tyrving 45:59 +7:50 12:46
11 Bill Schölin Tockarps IK 46:27 +8:18 12:54
12 Rolf Gjølberg Larvik OK 47:00 +8:51 13:03
13 Jørgen Holmboe Nydalens SK 47:21 +9:12 13:09
14 Bård Stang Modum OL 49:49 +11:40 13:50
15 Poul Erik Buch OK GORM 50:12 +12:03 13:56
16 Ola Bækkevold OK Moss 50:44 +12:35 14:05
17 John Ivar Kjellevold Modum OL 52:05 +13:56 14:28
18 Bjørn Spjelkavik IL Tyrving 52:38 +14:29 14:37
19 Kjell Grønhovd Modum OL 53:35 +15:26 14:53