Resultater Pinseløpene på Hedmarken - Pinsesprinten 2015



Resultater Pinseløpene på Hedmarken - Pinsesprinten
Løten, Hedmark - 25. mai 2015

Arrangementstype: Orientering

D -10

2 190 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Emilie Flø Lillomarka OL 25:22   11:34
  Sigrid Schmitt Gran Halden SK 34:32   15:46
  Maren Henriksen Halden SK 32:18   14:44
  Tora Kittilsen Freidig 43:47   19:59
  Una Kittilsen Freidig 20:51   9:31
  Mari Ovidia Ranestad Hamar OK 30:45   14:02
  Ella Sandstad Freidig 31:40   14:27
  Martha Wisløff Asker Skiklubb 29:33   13:29

D 11-12

2 190 m, 21 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mari Eidsmo Freidig 16:10   7:22
2 Mille Baastad Berg IL Tyrving 18:41 +2:31 8:31
3 Birgit Kleppa Madslien Lillehammer OK 19:18 +3:08 8:48
4 Kristin Lundanes Emblem IL 19:22 +3:12 8:50
5 Mathea Gløersen OL Tønsberg og omegn 19:40 +3:30 8:58
6 Pia Young Vik Nydalens SK 20:16 +4:06 9:15
7 Emma Bangstad Bergersen Hamar OK 20:36 +4:26 9:24
8 Trude Markhus Verdal OK 22:47 +6:37 10:24
9 Astrid Rognstad Hadeland OL 23:06 +6:56 10:32
10 Lene Hauge Hisøy OK 23:52 +7:42 10:53
11 Sofie Bergstrøm Halden SK 24:35 +8:25 11:13
12 Oline Hyttebakk Løten o-lag 25:05 +8:55 11:27
13 Eileen Bjanes IL Tyrving 28:54 +12:44 13:11
14 Marie Lien Backstrøm Halden SK 29:58 +13:48 13:41
15 Serine Skogeng Reiten Emblem IL 30:50 +14:40 14:04
16 Josefin Eylertsen Halden SK 30:52 +14:42 14:05
17 Kajsa Meyer Larsson IL Tyrving 32:52 +16:42 15:00
18 Mathea Spets Storhov Freidig 32:54 +16:44 15:01
19 Vida Helland-Hansen IL Tyrving 36:25 +20:15 16:37
20 Kristine Solbakken IL Tyrving 36:26 +20:16 16:38
  Aasne Sofie Ellevold Odal OL - Orientering diskvalifisert    

D 13-14

2 890 m, 23 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kristine Kravdal Gjø-Vard OL 24:09   8:21
2 Karoline Bjørnerød OK Moss 26:46 +2:37 9:15
3 Ingeborg Rognstad Hadeland OL 30:15 +6:06 10:28
4 Malin Hauge Hisøy OK 30:41 +6:32 10:37
5 Berthe Teslo Hadeland OL 35:05 +10:56 12:08
6 Carina Sveen Elverum OK 35:20 +11:11 12:13
7 Eirunn Husby Nordstad Varegg Fleridrett 36:14 +12:05 12:32
8 Marie F. Lindløv Jensen Sarpsborg OL 36:46 +12:37 12:43
9 Kaja Samuelsen Skiri Bodø og Omegn IF Orientering 36:49 +12:40 12:44
10 Ingrid Marie Stubban Hygen Østmarka OK 38:11 +14:02 13:12
11 Marieluise Schmitt Gran Halden SK 39:06 +14:57 13:31
12 Ragnhild Vrålstad Løvås Varegg Fleridrett 40:29 +16:20 14:00
13 Hedda Sofie Irgens Bodø og Omegn IF Orientering 41:57 +17:48 14:30
14 Kamilla Lome Hamar OK 43:06 +18:57 14:54
15 Adine Blakkestad Ingesen Sarpsborg OL 43:49 +19:40 15:09
16 Ingrid Omdal Sandnes IL (Rogaland) 44:04 +19:55 15:14
17 Alexandra Angvoll Fredrikstad SK 45:00 +20:51 15:34
18 Elin Flø Lillomarka OL 46:20 +22:11 16:01
19 Ingvild Snuggerud Gjø-Vard OL 53:23 +29:14 18:28
20 Caroline Eide Gjø-Vard OL 55:24 +31:15 19:10
21 Tora Aasheim Nymark Askøy OL 56:00 +31:51 19:22
22 Ane Hagset Stavnesli Molde og Omegn IF 1:07:16 +43:07 23:16
  Monica Brevik Østmarka OK diskvalifisert    

D 13-16C

2 280 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Helene Krokfoss Østmarka OK 30:31   13:23
2 Liva-Mari Løvstad Verdal OK 33:30 +2:59 14:41
3 Synne Marie Jenssen Halden SK 48:38 +18:07 21:19

D 13-16N

2 020 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Oda Lohne Aarstad Odal OL - Orientering 21:10   10:28
2 Ella Skoglund IL Veten 21:12 +0:02 10:29
3 Rakel Oikonomakis Bergset IL Veten 21:45 +0:35 10:46

D 15-16

3 940 m, 44 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anine Lome Hamar OK 27:43   7:02
2 Victoria Hæstad Bjørnstad Fossum IF 29:36 +1:53 7:30
3 Ragnhild Eide Byåsen IL 31:07 +3:24 7:53
4 Idun Kristine Felde Olaussen Halden SK 31:39 +3:56 8:01
5 Signe Bredholt Jørgensen Sandefjord OK 32:19 +4:36 8:12
6 Anna Cecilie Linløkken Østmarka OK 33:27 +5:44 8:29
7 Lene Berg Hanssen Byåsen IL 35:07 +7:24 8:54
8 Maria Prestbøen Sandefjord OK 36:09 +8:26 9:10
9 Heidi Therese Wiest Vang OL 36:10 +8:27 9:10
10 Rikke Blakkestad Ingesen Sarpsborg OL 36:28 +8:45 9:15
11 Nora Torgersen Halden SK 36:40 +8:57 9:18
12 Ane Ingeborg Kalbækken Tynset IF 37:07 +9:24 9:25
13 Sigrid Saur Modahl Fredrikstad SK 38:01 +10:18 9:38
14 Frida Bakken Ulseth Nydalens SK 38:17 +10:34 9:42
15 Ella Arentz Hagen Sandefjord OK 38:38 +10:55 9:48
16 Eli Kolstad Mo OK 39:01 +11:18 9:54
17 Maren Norderud IL Tyrving 39:48 +12:05 10:06
18 Emma Eithun Paulsen Nittedal OL 40:08 +12:25 10:11
19 Vilde Årøen Lykke Emblem IL 40:22 +12:39 10:14
20 Marie Bakken Sørensen Freidig 41:38 +13:55 10:34
21 Vera Melkild Freidig 41:57 +14:14 10:38
22 Marit Sveen Hamar OK 42:03 +14:20 10:40
22 Nora Marie wedege Irgens Bodø og Omegn IF Orientering 42:03 +14:20 10:40
24 Thea Feiring Haltia IL Tyrving 43:26 +15:43 11:01
25 Hanna Lye Moum Halden SK 43:29 +15:46 11:02
26 Lisa Jenssen Halden SK 45:30 +17:47 11:32
27 Dina Reitan Freidig 46:07 +18:24 11:42
28 Anna Renolen Wing OK 47:31 +19:48 12:03
29 Runa Almeland Fana IL 47:38 +19:55 12:05
30 Oda Marie Colquhoun Nittedal OL 50:03 +22:20 12:42
31 Silje Moe Fredrikstad SK 50:43 +23:00 12:52
32 Maria Ulseth Sylte Freidig 51:54 +24:11 13:10
33 Vibeke Kvistad Dengerud Steinkjer OK 51:55 +24:12 13:10
34 Emilie Sommerstad Vee IL Tyrving 52:24 +24:41 13:17
35 Tuva Nesheim Flatebakken IL Tyrving 52:42 +24:59 13:22
36 Agnethe Hasli Snertingdal IF Orientering 53:23 +25:40 13:32
37 Charlotte Eide Gjø-Vard OL 55:57 +28:14 14:12
38 Eline Kippe Verdal OK 1:01:34 +33:51 15:37
39 Ida-Synnøve Kristiansen Fredrikstad SK 1:03:00 +35:17 15:59
40 Sofie Hallem Verdal OK 1:03:13 +35:30 16:02
41 Lise Hveem Krogsti Ringsaker OK 1:04:03 +36:20 16:15
  Julie Roll Tørnqvist Fana IL diskvalifisert    
  Hedda Raadal Bjørlo Halden SK diskvalifisert    
  Mia Mathisen Bekhus Fredrikstad SK diskvalifisert    

D 17-

4 250 m, 66 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ingeborg Eide Byåsen IL 29:44   6:59
2 Kine Hallan Steiwer Halden SK 29:56 +0:12 7:02
3 Hanne Sandstad Freidig 30:13 +0:29 7:06
4 Lone Malmgren Gjø-Vard OL 30:14 +0:30 7:06
5 Elin-Kristin Hem NTNUI 30:23 +0:39 7:08
6 Lene Godager Kaas Bækkelagets SK 31:16 +1:32 7:21
7 Elin Bjerva Larvik OK 31:20 +1:36 7:22
8 Tilla Farnes Hennum Asker Skiklubb 31:26 +1:42 7:23
9 Frida Sæther Freidig 31:42 +1:58 7:27
10 Karianne Ruud Emblem IL 32:11 +2:27 7:34
11 Gina Granstedt Halden SK 32:48 +3:04 7:43
12 Åshild Kolstad Mo OK 32:52 +3:08 7:44
13 Kine Sofie Sandstad Frol IL 32:57 +3:13 7:45
14 Christiane Trösse Varegg Fleridrett 33:03 +3:19 7:46
15 Nora Synnøve Woxholth Asker Skiklubb 33:19 +3:35 7:50
16 Mari Angell-Petersen Freidig 33:54 +4:10 7:58
17 Tonje Aasheim Nymark Askøy OL 33:59 +4:15 7:59
18 Marion Huber Nydalens SK 34:11 +4:27 8:02
19 Lea-Rebekka Tonjer Oslostudentenes IK 34:14 +4:30 8:03
20 Ida Johanne Aadland Samnanger IL 34:18 +4:34 8:04
21 Silje Hauge Hisøy OK 34:28 +4:44 8:06
22 Marie Olaussen Fredrikstad SK 34:35 +4:51 8:08
23 Ingvild C. Fleisje Lillomarka OL 35:07 +5:23 8:15
24 Ingrid Vrålstad Løvås Varegg Fleridrett 35:26 +5:42 8:20
25 Martha Kalvig Skogan Bodø og Omegn IF Orientering 36:17 +6:33 8:32
26 Ingvild Ytterhus Utengen Byåsen IL 37:08 +7:24 8:44
27 Kårhild Husby Nordstad Varegg Fleridrett 37:18 +7:34 8:46
28 Kristine Fjeld Ringsaker OK 37:19 +7:35 8:46
29 Marthe Gløersen OL Tønsberg og omegn 37:26 +7:42 8:48
29 Margrethe Wisløff Asker Skiklubb 37:26 +7:42 8:48
31 Hannah Malmei Sandnes IL (Rogaland) 37:29 +7:45 8:49
32 Tiril Ruud Bråten Raumar Orientering 37:51 +8:07 8:54
33 Henriette Ruud Lillehammer OK 38:03 +8:19 8:57
34 Anna-Thekla Tonjer Elverum OK 38:14 +8:30 8:59
35 Marianne Dæhli NTNUI 38:22 +8:38 9:01
35 Hege Holth Johannessen Freidig 38:22 +8:38 9:01
37 Hanne Vefsnmo Byåsen IL 38:25 +8:41 9:02
38 Ingrid Gulbrandsen Asker Skiklubb 38:32 +8:48 9:04
39 Kristin Ottesen Fredrikstad SK 38:40 +8:56 9:05
40 Sunniva Omdal Sandnes IL (Rogaland) 39:02 +9:18 9:11
41 Selma Tonjer Nydalens SK 39:09 +9:25 9:12
42 Synne Nesheim Flatebakken IL Tyrving 39:17 +9:33 9:14
43 Hedda Vonen Lillomarka OL 39:34 +9:50 9:18
44 Constance Storvestre Varegg Fleridrett 40:20 +10:36 9:29
45 Maren Roll Paulsen Fredrikstad SK 40:26 +10:42 9:30
46 Marie Line Furland Sandnes IL (Rogaland) 41:08 +11:24 9:40
47 Ragnhild Løvli Asker Skiklubb 41:12 +11:28 9:41
48 Thea Kleiven Ringerike OL 41:22 +11:38 9:44
49 Nanna Norderud IL Tyrving 41:52 +12:08 9:51
50 Eirin Svanøe-Hafstad Frol IL 41:59 +12:15 9:52
51 Hanna Storlien Ringsaker OK 42:04 +12:20 9:53
52 Belinda Østvik Jørandli Gjø-Vard OL 42:22 +12:38 9:58
52 Emilie Westin Porsgrunn OL 42:22 +12:38 9:58
54 Gina Mølnvik Freidig 42:48 +13:04 10:04
55 Marthe Svihus Sandnes IL (Rogaland) 44:04 +14:20 10:22
56 Oda Furuholmen Bodø og Omegn IF Orientering 44:50 +15:06 10:32
57 Line Drange Ruud Røyken OL 46:41 +16:57 10:59
58 Christina Sveen Elverum OK 47:17 +17:33 11:07
59 Lene Margrethe Sætaberget Lunderseter IL 48:08 +18:24 11:19
60 Maren Juveli Pedersen Oppsal Orientering 49:04 +19:20 11:32
61 Maiken Sandberg Nydalens SK 51:39 +21:55 12:09
62 Hildegunn Lindstad OL Toten-Troll 51:42 +21:58 12:09
  Pernille Opheim Freidig diskvalifisert    
  Marie Hammer Håversen Østmarka OK diskvalifisert    
  Chiara Dalla Santa Frol IL diskvalifisert    
  Vilde Malmei Sandnes IL (Rogaland) diskvalifisert    

D 17-C

2 280 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Marianne Sveen Elverum OK 22:32   9:52
2 Heidi Lohne Odal OL - Orientering 22:45 +0:13 9:58
3 Liv Tennes Wing OK 24:59 +2:27 10:57
4 Hanne Holmen Snertingdal IF Orientering 26:48 +4:16 11:45
5 Lene Colquhoun Nittedal OL 26:56 +4:24 11:48
6 Anne Sørlien Gjø-Vard OL 28:13 +5:41 12:22
7 Guro Ingvaldsen Gjø-Vard OL 28:30 +5:58 12:30
8 Guro Mo OL Toten-Troll 29:43 +7:11 13:02
9 Stine Austad Raumar Orientering 30:50 +8:18 13:31
10 Anne Berit Rørlien Fossum IF 31:19 +8:47 13:44
11 Sigrun Sigurjonsdottir Ringsaker OK 32:31 +9:59 14:15
12 Helene Kartomten Vang OL 34:58 +12:26 15:20
13 Mona Sandaker Mykleset Vang OL 37:39 +15:07 16:30
14 Linnea Evensen OL Tønsberg og omegn 40:10 +17:38 17:37
15 Mona Sveen Vang OL 40:26 +17:54 17:44
16 Anne-Marit Skaug Halden SK 47:18 +24:46 20:44
  Sonja Snuggerud Gjø-Vard OL diskvalifisert    

D 35-

3 680 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Astrid Kravdal Gjø-Vard OL 30:38   8:19
2 Tone Bleken Rud Vang OL 35:25 +4:47 9:37
3 Hanne Stenslet Raumar Orientering 47:53 +17:15 13:00
  Linda Fredh Måren OK diskvalifisert    

D 40-

3 680 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Marianne Gustafsson IF Thor 29:14   7:56
2 Valborg Madslien Lillehammer OK 30:43 +1:29 8:20
3 Gøril Eide Byåsen IL 31:46 +2:32 8:37
4 Margot Bolstad Lynum Freidig 33:19 +4:05 9:03
5 Linda M. Torper Bystrøm Indre Østfold OK 33:21 +4:07 9:03
6 Heidi Tronbøl Fet OL 34:37 +5:23 9:24
7 Gunn Mariken Bjerva Drangedal OL 34:55 +5:41 9:29
8 Audrun Utskarpen Oslostudentenes IK 35:51 +6:37 9:44
9 Yngvild Malmo Vang OL 36:21 +7:07 9:52
10 Kari Solem Aune Byåsen IL 38:50 +9:36 10:33
11 Silje Island OL Tønsberg og omegn 38:53 +9:39 10:33
12 Anette Svartedal Trøsken IL 41:50 +12:36 11:22
13 Gunn Elin Rudi Hadeland OL 42:28 +13:14 11:32
14 Marianne Hauge Hisøy OK 43:05 +13:51 11:42
15 Berit Bergset IL Veten 43:56 +14:42 11:56
16 Lenka Westin Porsgrunn OL 45:07 +15:53 12:15

D 45-

3 080 m, 34 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Runa Lien Backstrøm Halden SK 22:56   7:26
2 Anne-Lene Bakken Ulseth Nydalens SK 24:12 +1:16 7:51
3 Hanne Lerche Raadal Halden SK 24:37 +1:41 7:59
4 Hege Feiring IL Tyrving 24:43 +1:47 8:01
5 Gro Sandstad Eidsmo Freidig 25:27 +2:31 8:15
6 Torunn Spets Storhov Freidig 25:39 +2:43 8:19
7 Tone Almås IL Leik 26:57 +4:01 8:45
8 Sigrid Melkild Freidig 27:21 +4:25 8:52
9 Janita Skogeng Emblem IL 27:37 +4:41 8:57
10 Anne Marit Bordal Ringsaker OK 27:45 +4:49 9:00
11 Frauke Schmitt Gran Halden SK 27:47 +4:51 9:01
12 Hege Solerød Gjø-Vard OL 28:06 +5:10 9:07
13 Marianne Lykke Emblem IL 28:15 +5:19 9:10
14 Astrid Bjørnerød OK Moss 28:36 +5:40 9:17
15 Marit B. Eithun Nittedal OL 28:37 +5:41 9:17
16 Mona J. Mølnvik Freidig 28:56 +6:00 9:23
17 Elisabet Kongsbakk Bodø og Omegn IF Orientering 29:39 +6:43 9:37
18 Tone Karina Ingesen Sarpsborg OL 29:49 +6:53 9:40
19 Synnøve Lyssand Sandberg Nydalens SK 29:55 +6:59 9:42
20 Irene Felde Olaussen Halden SK 30:46 +7:50 9:59
21 Åshild Flatebakken IL Tyrving 30:47 +7:51 9:59
22 Unn Mette Klopbakken Snertingdal IF Orientering 30:54 +7:58 10:01
23 Anita Stenseth Snertingdal IF Orientering 31:03 +8:07 10:04
24 Trine Ruud Bråten Raumar Orientering 31:32 +8:36 10:14
25 Tove Aasheim Askøy OL 31:46 +8:50 10:18
26 Anne-Grete Austad Raumar Orientering 32:15 +9:19 10:28
27 Wenche Lindløv Sarpsborg OL 32:27 +9:31 10:32
28 Cathrine Lillestrand Trøsken IL 32:36 +9:40 10:35
29 Hilde Forbord Malvik IL 33:54 +10:58 11:00
30 Tove Lundgård Pedersen Ringsaker OK 34:46 +11:50 11:17
31 Trine Bjerva Drangedal OL 35:01 +12:05 11:22
32 Mai Iren Almås IL Leik 36:21 +13:25 11:48
33 Stine Arntzen Sandefjord OK 42:50 +19:54 13:54
  Mette Eline Heimstad Ringerike OL diskvalifisert    

D 50-

3 080 m, 18 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Alix Young Vik Nydalens SK 25:16   8:12
2 Anne Melkild Freidig 26:34 +1:18 8:37
3 Rine Hanssen Byåsen IL 27:22 +2:06 8:53
4 Anne Kristine Norderud IL Tyrving 31:27 +6:11 10:12
5 Mona Høiås Sæther Freidig 31:31 +6:15 10:13
6 Evy Meisingseth Molde og Omegn IF 31:48 +6:32 10:19
7 Tonje Røgeberg OL Tønsberg og omegn 31:49 +6:33 10:19
8 Marit Sylte Lundanes Emblem IL 32:43 +7:27 10:37
9 Gunhild Bredesen Verdal OK 33:51 +8:35 10:59
10 Tone Bakken Lillomarka OL 34:11 +8:55 11:05
11 Anne Margrete Hammer Østmarka OK 35:17 +10:01 11:27
12 Nina-Beate Liabakk Byåsen IL 35:44 +10:28 11:36
13 Marianne Arnesen Asker Skiklubb 36:23 +11:07 11:48
14 Ingvill Sommerstad IL Tyrving 39:56 +14:40 12:57
15 Anna Göhlman IL Tyrving 42:48 +17:32 13:53
16 Siw Solstad IL Tyrving 43:36 +18:20 14:09
17 Hanne-Merete Hagset Molde og Omegn IF 44:12 +18:56 14:21
18 Turid Vrålstad Varegg Fleridrett 49:46 +24:30 16:09

D 55-

3 020 m, 18 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kjersti Rønning Hamar OK 24:36   8:08
2 Gunhild Hennum Lierbygda OL 27:47 +3:11 9:11
3 Grete Berge Owren Freidig 29:11 +4:35 9:39
4 Kari Natvig Nittedal OL 29:14 +4:38 9:40
5 Ingrid Ravnan OL Toten-Troll 30:31 +5:55 10:06
6 Bente Line Indre Østfold OK 30:41 +6:05 10:09
7 Liv Inger Prangerød Tistedalen FL 31:46 +7:10 10:31
8 Lisa Annersand OK Tyr 31:48 +7:12 10:31
9 Berit Danielsen IL Tyrving 31:51 +7:15 10:32
10 Anne Sørum Ringsaker OK 32:35 +7:59 10:47
11 Mona Bugge Haug OL Vallset/Stange 32:55 +8:19 10:53
12 Eldbjørg G. Kalbækken Tynset IF 34:17 +9:41 11:21
13 Undis Irene Strøm Hamar OK 35:56 +11:20 11:53
14 Reidunn Hallan Lillomarka OL 40:24 +15:48 13:22
15 Elisabeth Holth Johannessen Røyken OL 45:14 +20:38 14:58
16 Kari Kamstrup Hovind Raumar Orientering 45:29 +20:53 15:03
17 Tove Bakken Lillehammer OK 59:47 +35:11 19:47
  Wenche Bjørnstad Ringsaker OK diskvalifisert    

D 60-

2 780 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Gro Solnørdal Rudsbygd IL 33:51   12:10
2 Sidsel Storihle Ringsaker OK 34:00 +0:09 12:13
3 Margrete Jørandli Gjø-Vard OL 34:39 +0:48 12:27
4 Lisbeth Riberth IK Trenne Ullared 35:20 +1:29 12:42
5 Heidi Meyer Midtun Freidig 37:47 +3:56 13:35
6 Elle M. Melbye Heming Orientering 39:52 +6:01 14:20
7 Bente Tangen Wikstrøm Ringsaker OK 42:45 +8:54 15:22
8 Reidun Fallan Smaavik Freidig 43:10 +9:19 15:31
  Rigmor Lømo Aas Elverum OK diskvalifisert    

D 65-

2 780 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sylvia Andersen Elverum OK 30:06   10:49
2 Ingunn Ytrehus IL BUL-Tromsø 32:29 +2:23 11:41
3 Gunn Kari Hygen Freidig 39:09 +9:03 14:04
4 Berit Røste Ringsaker OK 39:57 +9:51 14:22
5 Marit Vågsnes Kolbotn og Skimt OL 40:44 +10:38 14:39
6 Kari Vikerhaugen Odal OL - Orientering 44:21 +14:15 15:57
7 Sissel Olaisen Kolbotn og Skimt OL 44:53 +14:47 16:08
8 Sigrun Svartedal Trøsken IL 48:38 +18:32 17:29
9 Marit Sørensen Indre Østfold OK 50:28 +20:22 18:09
10 Eva Taraldrud Indre Østfold OK 50:57 +20:51 18:19

D 70-

2 350 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Torid Kvaal Freidig 29:16   12:27
2 Tea Forberg Rond OL 30:33 +1:17 13:00
3 Katharina Mo Berge Freidig 32:53 +3:37 13:59
4 Ingrid Lome-Hagman Kolbotn og Skimt OL 34:44 +5:28 14:46
5 Ella Bjerketvedt Trøsken IL 49:33 +20:17 21:05
6 Aase Tove Golden Måren OK 54:02 +24:46 22:59
7 Randi Kiste Nidarøst OK 55:13 +25:57 23:29
8 Åse Konst Elverum OK 1:40:08 +1:10:52 42:36
  Vesle Mari Pran Odal OL - Orientering diskvalifisert    

H -10

2 190 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Simen Gløgård Stensrud Nittedal OL 24:05   10:59
  Aksel Holmen Snertingdal IF Orientering 28:26   12:58
  Mathias Linløkken Østmarka OK 30:51   14:05
  Tobias Tronbøl Lium Fet OL 30:35   13:57
  Alf Petter Lynum Freidig 50:20   22:58
  Erlend Vrålstad Løvås Varegg Fleridrett 22:45   10:23
  Amund Hagberg Solum Rond OL 1:06:39   30:26
  Liam Viggo Wingstedt Halden SK 35:39   16:16

H 11-12

2 190 m, 22 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Alfred Bjørnerød OK Moss 14:50   6:46
2 Kasper Bakken Ulseth Nydalens SK 15:16 +0:26 6:58
3 Sigurd Saxe Sandvik Halden SK 15:23 +0:33 7:01
4 Sander Tonjer Fingarsen Elverum OK 15:49 +0:59 7:13
5 Arthur Brunborg Nittedal OL 16:59 +2:09 7:45
6 Emil Grønli Freidig 17:27 +2:37 7:58
7 Ole Gunnar Kleppa Madslien Lillehammer OK 17:51 +3:01 8:09
8 Vemund Mølnvik Freidig 18:36 +3:46 8:29
9 Tidemann Lier Indre Østfold OK 18:38 +3:48 8:30
10 Jonathan Eylertsen Halden SK 19:47 +4:57 9:02
11 Erlend Aune Byåsen IL 21:41 +6:51 9:54
12 Vegard Ranestad Hamar OK 21:57 +7:07 10:01
13 Annar Erlien Solerød Gjø-Vard OL 22:00 +7:10 10:02
14 Anders Lohne Aarstad Odal OL - Orientering 22:58 +8:08 10:29
15 Thomas Blomkvist Fredrikstad SK 24:11 +9:21 11:02
16 Vegard Ulseth Sylte Freidig 24:29 +9:39 11:10
17 Herman Lien Backstrøm Halden SK 24:51 +10:01 11:20
18 Mats Lindaas Elverum OK 26:35 +11:45 12:08
19 Sondre Evensen OL Tønsberg og omegn 26:54 +12:04 12:16
20 Ole Edvard Snuggerud Gjø-Vard OL 27:19 +12:29 12:28
21 Gaute Lindaas Elverum OK 27:53 +13:03 12:43
22 Lukas Kort Os IL 29:39 +14:49 13:32

H 13-14

2 890 m, 33 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Simen Spets Storhov Freidig 20:01   6:55
2 Lars Young Vik Nydalens SK 22:49 +2:48 7:53
3 Bendik Eliassen Fredrikstad SK 22:59 +2:58 7:57
4 Lars Sandstad Freidig 23:45 +3:44 8:13
5 Petter Liabakk Eriksen Byåsen IL 24:05 +4:04 8:20
6 Lars Ranheim Brynestad Ringsaker OK 24:52 +4:51 8:36
7 Vegard Kittilsen Freidig 25:10 +5:09 8:42
8 Runar Saur Modahl Fredrikstad SK 26:16 +6:15 9:05
9 Sondre Ottesen Fredrikstad SK 31:08 +11:07 10:46
10 Tore Herman Kirkebøen Halden SK 31:53 +11:52 11:01
11 Jonas Grønli Freidig 32:15 +12:14 11:09
12 Even Bordal Ringsaker OK 33:24 +13:23 11:33
13 Gaute Kvittum Nytrøen Tynset IF 34:27 +14:26 11:55
14 Elias Bergset IL Veten 36:22 +16:21 12:35
15 Snorre Slokvik Notodden OL 37:15 +17:14 12:53
16 Einar Eide Byåsen IL 38:50 +18:49 13:26
17 Sivert Sande Kverme Fossum IF 39:07 +19:06 13:32
18 Jakob Torgersen Halden SK 39:51 +19:50 13:47
19 Mikkel Holt Freidig 39:52 +19:51 13:47
20 Herman Brunborg Nittedal OL 42:28 +22:27 14:41
21 Kristian Fredrik Thomassen Varegg Fleridrett 47:06 +27:05 16:17
22 Tore Markhus Verdal OK 48:24 +28:23 16:44
23 William Hofoss Hadeland OL 52:35 +32:34 18:11
24 Iver Hyttebakk Løten o-lag 55:04 +35:03 19:03
25 Ole Øivind Norsted Halden SK 55:59 +35:58 19:22
26 Anton Øyvindsson Ringsaker OK 1:03:26 +43:25 21:56
27 Nikolai Renolen Wing OK 1:17:22 +57:21 26:46
28 Theodor Lier Indre Østfold OK 1:19:25 +59:24 27:28
29 Kristoffer B. Helminsen Fredrikstad SK 1:32:26 +1:12:25 31:59
  Åsmund Slokvik Notodden OL diskvalifisert    
  Mathias Kjærner-Semb Varegg Fleridrett diskvalifisert    
  Jørgen Schjølberg Tynset IF diskvalifisert    
  Petter Stensli Forseth Løten o-lag diskvalifisert    

H 13-16C

2 280 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kristian Larsen Ringsaker OK 21:44   9:31
2 Gard Årøen Lykke Emblem IL 22:17 +0:33 9:46
3 Andreas Skoglund Molde og Omegn IF 22:41 +0:57 9:56
4 Martin Reinemo Hamar OK 27:04 +5:20 11:52
5 Oscar Reiersen Trøsken IL 28:29 +6:45 12:29
6 Håvard Røgeberg Magelssen OL Tønsberg og omegn 32:20 +10:36 14:10
7 Leif-Inge Jevnlid IL Veten 34:34 +12:50 15:09
8 Sander Bystrøm Indre Østfold OK 35:47 +14:03 15:41
9 Sven Bergset Langvik IL Veten 37:14 +15:30 16:19
10 Simeon Braaten Odal OL - Orientering 48:25 +26:41 21:14

H 13-16N

2 020 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Håvard Gjestvang OL Toten-Troll 15:01   7:26
2 Martin Kindem Gimle IF 23:13 +8:12 11:29

H 15-16

4 200 m, 43 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Øyvind Hjermstad Fossum IF 26:08   6:13
2 August Asheim Birkeland Halden SK 26:31 +0:23 6:18
3 Oskar Spets Storhov Freidig 26:34 +0:26 6:19
4 Erik Hæstad Bjørnstad Fossum IF 27:31 +1:23 6:33
5 Kristian Rykkje Varegg Fleridrett 28:02 +1:54 6:40
6 Even-Johan Kaspersen Mo OK 28:07 +1:59 6:41
7 Michael Svoboda Fothills Wanderers Orienteerin 28:16 +2:08 6:43
8 Håvard Hovde Ringsaker OK 28:21 +2:13 6:45
9 Eskil Frøisland Vang OL 28:37 +2:29 6:48
10 Oscar Lyngen Frol IL 29:14 +3:06 6:57
11 Erlend Brendstuen Halden SK 29:31 +3:23 7:01
12 Sander Arntzen Asker Skiklubb 29:42 +3:34 7:04
13 Niels Christian Hellerud Halden SK 30:00 +3:52 7:08
14 Andreas Ramberg Østmarka OK 30:33 +4:25 7:16
15 Kristian Fredrik Lynum Freidig 30:53 +4:45 7:21
16 Simen Ballangrud Raufoss IL Orientering 30:56 +4:48 7:21
17 Audun Wanvik Haugen Stjørdals-Blink Orientering 31:21 +5:13 7:27
18 Even Lindaas Elverum OK 31:36 +5:28 7:31
19 Per Clemet Wisløff Asker Skiklubb 31:55 +5:47 7:35
20 Sigurd Ranheim Brynestad Ringsaker OK 31:58 +5:50 7:36
21 Aleksander Skoglund Molde og Omegn IF 32:07 +5:59 7:38
22 Ole Johan Bråten Vang OL 32:24 +6:16 7:42
23 Mats Eidsmo Freidig 32:29 +6:21 7:44
24 Elias Skjolden Sørensen Lillomarka OL 32:47 +6:39 7:48
25 Vegard Løvli Asker Skiklubb 33:44 +7:36 8:01
26 Alexander Skaug Ytterbøl Halden SK 33:55 +7:47 8:04
27 Jostein Svaland Dale OL Vallset/Stange 34:03 +7:55 8:06
28 Njaal Ellegaard Melby Vang OL 34:31 +8:23 8:13
28 Sverre Narum OL Vallset/Stange 34:31 +8:23 8:13
30 Thomas Kort Nord-Østerdal OK 35:08 +9:00 8:21
31 Mathias Rosenlund Varegg Fleridrett 35:18 +9:10 8:24
32 Axel Hoveid Asker Skiklubb 36:36 +10:28 8:42
33 Håkon Grande Verdal OK 36:41 +10:33 8:44
34 Eirik Nigardsøy Johnsen Fredrikstad SK 39:11 +13:03 9:19
35 Hans Kristian Stubban Hygen Østmarka OK 40:20 +14:12 9:36
36 Fredrik Sveen Vang OL 42:57 +16:49 10:13
37 Johan Teodor Westly Asker Skiklubb 50:03 +23:55 11:55
38 Samuel Braaten Odal OL - Orientering 51:08 +25:00 12:10
39 Simen Gran Blystad Løten o-lag 56:53 +30:45 13:32
40 Johan Storebakken Hamar OK 1:01:56 +35:48 14:44
  Mathias Vindal Freidig diskvalifisert    
  Trym B Island OL Tønsberg og omegn diskvalifisert    
  Kasper Fosser Heming Orientering diskvalifisert    

H 17-

4 610 m, 80 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Vegard Danielsen Kristiansand OK 22:49   4:56
2 Lars Sandstad Skjeset Frol IL 23:50 +1:01 5:10
3 Morten Jarvis Westergård Järla Orientering 23:56 +1:07 5:11
4 Hans Petter Mathisen NTNUI 24:27 +1:38 5:18
5 Tore Sandvik Halden SK 24:49 +2:00 5:22
6 Sverre Waaler Kaas Nydalens SK 25:12 +2:23 5:27
7 Sindre Rønning Fossum IF 25:35 +2:46 5:32
8 Øyvind Helgerud Halden SK 25:37 +2:48 5:33
9 Alan Cherry Varegg Fleridrett 25:55 +3:06 5:37
10 Marius Wikstrøm Ringsaker OK 26:00 +3:11 5:38
11 Johan Ivarsson Freidig 26:03 +3:14 5:39
12 Are Smeland Nygårdseter Vegårshei IL 26:10 +3:21 5:40
13 Erlend Nilsen Sandnes Emblem IL 26:14 +3:25 5:41
14 Sindre Johannessen Freidig 26:21 +3:32 5:42
15 Ståle Gjelsten Kristiansand OK 26:28 +3:39 5:44
16 Torkel Reinhartsen Kristiansand OK 27:02 +4:13 5:51
17 Trygve Olsen NTNUI 27:03 +4:14 5:52
18 Ole Kostøl Kristiansand OK 27:07 +4:18 5:52
19 Kenneth Bilstad Vang OL 27:17 +4:28 5:55
20 Markus Kjærner-Semb Varegg Fleridrett 27:20 +4:31 5:55
21 Sverre Bang Støeng Hamar OK 27:23 +4:34 5:56
22 Anders Krona Haflan OL Tønsberg og omegn 28:00 +5:11 6:04
23 Trond Kortner Østmarka OK 28:22 +5:33 6:09
24 Krister Hovde Ringsaker OK 28:44 +5:55 6:13
25 Einar Tommelstad Nydalens SK 28:59 +6:10 6:17
26 Herman Ryen Martinsen Fredrikstad SK 29:00 +6:11 6:17
27 Jon Arve U Engebakken Nord-Østerdal OK 29:02 +6:13 6:17
28 Mathias Gløersen OL Tønsberg og omegn 29:13 +6:24 6:20
29 Hallvard Arntzen Foss Sandefjord OK 29:14 +6:25 6:20
30 Øyvind Steinbekken Odal OL - Orientering 29:15 +6:26 6:20
31 Olav Schmitt Gran Halden SK 29:21 +6:32 6:21
32 Vyacheslav Mukhidinov Varegg Fleridrett 29:23 +6:34 6:22
33 Knut Sveinung Rekaa Freidig 29:25 +6:36 6:22
34 Kjetil Mølnvik Freidig 30:07 +7:18 6:31
35 Kristian Græsli Hamar OK 30:13 +7:24 6:33
36 Jonatan Rosengren Drake Varegg Fleridrett 30:25 +7:36 6:35
37 Håkon Fruseth Christiansen OL Tønsberg og omegn 30:33 +7:44 6:37
38 Erlend Kvittum Nytrøen Tynset IF 30:48 +7:59 6:40
39 Håkon Raadal Bjørlo Halden SK 30:53 +8:04 6:41
40 Matej Sebo Bay Area Orienteering Club 31:00 +8:11 6:43
41 Mathias Benjaminsen Lillomarka OL 31:01 +8:12 6:43
42 Petter Skedsmo Hadeland OL 31:17 +8:28 6:47
43 Amund Bø Kongsbakk Bodø og Omegn IF Orientering 31:23 +8:34 6:48
44 Ola Keiserås IL Leik 31:29 +8:40 6:49
45 Adrian Opheim Freidig 31:33 +8:44 6:50
46 Styrk Almeland Bleie Varegg Fleridrett 31:38 +8:49 6:51
47 Håvar Birkeland Stormoen Kristiansand OK 31:42 +8:53 6:52
48 Jørgen Kjos Barkenæs Fet OL 31:48 +8:59 6:53
49 Kristian Nyhus Kristiansand OK 31:52 +9:03 6:54
50 Daniel Oliversen Trøsken IL 32:17 +9:28 7:00
50 Haakon Ingvaldsen Nydalens SK 32:17 +9:28 7:00
52 Ola Marius Pedersen Oppsal Orientering 32:31 +9:42 7:03
52 Peter Nordbrøden Halden SK 32:31 +9:42 7:03
54 Øystein Fruseth Christiansen OL Tønsberg og omegn 32:35 +9:46 7:04
54 Vegard Gulbrandsen Asker Skiklubb 32:35 +9:46 7:04
56 Snorre Hansen Byåsen IL 32:47 +9:58 7:06
57 Vetle Elias Lynnebakken Kristiansand OK 33:06 +10:17 7:10
58 Vegard Myhre Kristiansand OK 33:08 +10:19 7:11
59 Anders Felde Olaussen Halden SK 33:17 +10:28 7:13
60 Kristian Reiersen Jensen Kristiansand OK 33:19 +10:30 7:13
61 Espen Samuelsen Skiri Bodø og Omegn IF Orientering 33:24 +10:35 7:14
62 Henrik Drange Ruud Røyken OL 33:31 +10:42 7:16
63 Henrik Bordal Ringsaker OK 34:24 +11:35 7:27
64 Geir Myhr Øien Ringsaker OK 34:27 +11:38 7:28
65 Ole Wanvik Haugen Stjørdals-Blink Orientering 34:52 +12:03 7:33
66 Arne Røste Ringsaker OK 35:35 +12:46 7:43
67 Per Ivar Reinemo Hamar OK 36:07 +13:18 7:50
68 Øyvind Bakken Rognstad Emblem IL 36:12 +13:23 7:51
69 Ole Underthun Johansen IL Tyrving 36:52 +14:03 7:59
70 Torkil Eide Solstad NTNUI 37:21 +14:32 8:06
71 Morten Tangen Måren OK 40:26 +17:37 8:46
72 Marius Staff OL Toten-Troll 40:52 +18:03 8:51
73 Emil Løwengreen Fredrikstad SK 41:47 +18:58 9:03
74 Sigurd Svaland Aas Kristiansand OK 45:59 +23:10 9:58
75 Frode Konst IL Tyrving 46:21 +23:32 10:03
76 Audun Fingarsen Elverum OK 58:16 +35:27 12:38
  Mathias Stensland Lillevold NTNUI diskvalifisert    
  Lars Øivind Amundsen Trøsken IL diskvalifisert    
  Håkon Østraat Sævareid Halden SK diskvalifisert    
  Isak Bergset NTNUI diskvalifisert    

H 17-C

2 280 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Stian Lundteppen Elverum OK 20:20   8:55
2 Tor Sætaberget Lunderseter IL 20:33 +0:13 9:00
3 Kjetil Jacobsen Hamar OK 20:41 +0:21 9:04
4 Erik Haugen Ringsaker OK 21:44 +1:24 9:31
5 Jan Molstad Gjø-Vard OL 24:31 +4:11 10:45
6 Tormod Aamodt Odal OL - Orientering 26:08 +5:48 11:27
7 Sondre Østbye Elverum OK 27:24 +7:04 12:01
8 Arne Sveen Ringsaker OK 42:51 +22:31 18:47

H 35-

4 200 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Stian Overskeid Indre Østfold OK 30:19   7:13
  Rune Brunborg Nittedal OL diskvalifisert    

H 40-

4 200 m, 18 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Henrik Ottesen Fredrikstad SK 24:24   5:48
2 Per Olaussen Fredrikstad SK 24:43 +0:19 5:53
3 Pål Kittilsen Freidig 24:57 +0:33 5:56
4 Thomas Lie Fredrikstad SK 26:35 +2:11 6:19
5 Rolf Pettersen Mo OL Toten-Troll 28:13 +3:49 6:43
6 Pål Stenberg Vang OL 28:21 +3:57 6:45
7 Torgeir Aune Byåsen IL 28:35 +4:11 6:48
8 Vegard Grønli Freidig 29:13 +4:49 6:57
9 Henrik Bleken Rud Vang OL 29:44 +5:20 7:04
10 Brage Keiserås IL Leik 29:46 +5:22 7:05
11 Øyvind Lien Gjø-Vard OL 32:41 +8:17 7:46
12 Agnar Renolen Wing OK 33:42 +9:18 8:01
13 Dag Arne Lier Indre Østfold OK 36:58 +12:34 8:48
14 Trond Evensen OL Tønsberg og omegn 38:08 +13:44 9:04
15 Tormod Kleppa Lillehammer OK 39:26 +15:02 9:23
16 Pål Thomassen Varegg Fleridrett 39:29 +15:05 9:24
17 Even Erlien Gjø-Vard OL 39:38 +15:14 9:26
18 Hans Olav Hygen Østmarka OK 40:02 +15:38 9:31

H 45-

4 050 m, 47 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tomas Eidsmo Freidig 22:21   5:31
2 Per Arne Aadland Samnanger IL 24:48 +2:27 6:07
3 Kjetil Bjørlo Halden SK 25:37 +3:16 6:19
4 Frank Løwengreen Fredrikstad SK 26:05 +3:44 6:26
5 Espen Bergstrøm Halden SK 26:22 +4:01 6:30
6 Tore Nymark Askøy OL 27:03 +4:42 6:40
7 Sten Åge Nygårdseter Vegårshei IL 27:04 +4:43 6:40
8 Tom Furland Sandnes IL (Rogaland) 27:28 +5:07 6:46
9 Svein Nygård Lillomarka OL 27:46 +5:25 6:51
10 Jan Ola Pedersen Vang OL 27:53 +5:32 6:53
11 Jakob Haugen Stjørdals-Blink Orientering 27:57 +5:36 6:54
12 Geir Torgersen Halden SK 28:05 +5:44 6:56
13 Pål Backstrøm Halden SK 28:15 +5:54 6:58
14 Håkon Danevad Ås-NMBU Orientering 28:18 +5:57 6:59
15 Svein Erik Larsen Ringsaker OK 28:30 +6:09 7:02
16 Ivar Mølnvik Fossum IF 30:20 +7:59 7:29
17 Christian Gløgård Nittedal OL 30:28 +8:07 7:31
18 Kristian Løvås Varegg Fleridrett 30:31 +8:10 7:32
19 Otto Richard Eide Byåsen IL 30:43 +8:22 7:35
20 Hans Jevanord Fossum IF 30:57 +8:36 7:38
21 Arild H Clausen Freidig 32:31 +10:10 8:01
22 Gerard Kort Os IL 33:07 +10:46 8:10
23 Gunnar Engen Vik Nydalens SK 33:17 +10:56 8:13
24 Finn Henry Lillestrand Trøsken IL 33:41 +11:20 8:19
25 Bjørn-Willy Arntzen Lierbygda OL 33:59 +11:38 8:23
26 Ole Ingesen Sarpsborg OL 34:04 +11:43 8:24
27 Bjørn Axel Gran Halden SK 34:39 +12:18 8:33
28 Sverre Wisløff Asker Skiklubb 34:44 +12:23 8:34
29 Bjørn Gaute Herlyng Grue IL 34:47 +12:26 8:35
30 Peter Lerche Raadal Gjø-Vard OL 34:52 +12:31 8:36
31 Gudmund Jenssen Halden SK 36:09 +13:48 8:55
32 Einar Teslo Hadeland OL 36:47 +14:26 9:04
33 Pål Bårdsen Stavanger Orienteringsklubb 36:58 +14:37 9:07
34 Arne Håkon Jørgensen Sandefjord OK 37:30 +15:09 9:15
35 Tor Ove Hallem Verdal OK 37:52 +15:31 9:20
36 Øyvind Edvardsen Ringsaker OK 40:48 +18:27 10:04
37 Per Olav Andersen Halden SK 41:03 +18:42 10:08
38 Arnfinn Moe Fredrikstad SK 42:34 +20:13 10:30
39 Claus Norsted Halden SK 42:59 +20:38 10:36
40 Bård Moum Halden SK 44:17 +21:56 10:56
40 Torkel Irgens Bodø og Omegn IF Orientering 44:17 +21:56 10:56
42 Harald Storrønning Byåsen IL 49:09 +26:48 12:08
43 Stig Wiest Vang OL 50:52 +28:31 12:33
44 Olav Kristian Birkeland Halden SK 1:00:07 +37:46 14:50
  Helge Rosenlund Varegg Fleridrett diskvalifisert    
  Inge Hauge Hisøy OK diskvalifisert    
  Pål Angvoll Fredrikstad SK diskvalifisert    

H 50-

3 800 m, 27 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Erlend Slokvik Nydalens SK 24:26   6:25
2 Atle Dengerud Steinkjer OK 24:56 +0:30 6:33
3 Tore Bjørnerød OK Moss 25:19 +0:53 6:39
4 Morten Aamodt Sandnes IL (Rogaland) 25:59 +1:33 6:50
5 Kim Farnes Hansen Lierbygda OL 26:57 +2:31 7:05
6 Anders Bergset IL Veten 28:21 +3:55 7:27
7 Kjell Westin Porsgrunn OL 28:41 +4:15 7:32
8 Nils Harald Staff OL Toten-Troll 28:58 +4:32 7:37
9 Guttorm L Egge Oslostudentenes IK 29:02 +4:36 7:38
10 Egil Eide IL Tyrving 29:09 +4:43 7:40
11 Jan Kjærner-Semb Varegg Fleridrett 29:45 +5:19 7:49
12 Øystein Jensen Sarpsborg OL 30:24 +5:58 8:00
13 Stein Markhus Verdal OK 30:47 +6:21 8:06
14 Jens Erik Mjølnerød Halden SK 32:25 +7:59 8:31
15 Sturle Omdal Sandnes IL (Rogaland) 32:26 +8:00 8:32
16 Terje Bråten Raumar Orientering 33:45 +9:19 8:52
17 Håkon Løvli Asker Skiklubb 34:06 +9:40 8:58
18 Stein Magnus Moen Grue IL 35:24 +10:58 9:18
19 Johan Lunde IL Koll 36:09 +11:43 9:30
20 Torkjel Nesheim IL Tyrving 37:01 +12:35 9:44
21 Jan Arild Johnsen Fossum IF 37:50 +13:24 9:57
22 Terje Schjølberg Røros IL 38:31 +14:05 10:08
23 Geir Paulsen OL Trollelg 39:45 +15:19 10:27
24 Svein Thorsberg Grue IL 41:46 +17:20 10:59
25 Klaus Horne IL Tyrving 43:04 +18:38 11:20
26 Hans Storlien Ringsaker OK 46:41 +22:15 12:17
27 Tore Lindaas Elverum OK 53:14 +28:48 14:00

H 55-

3 680 m, 24 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jan Granstedt Halden SK 25:40   6:58
2 Tore Kjølseth Nydalens SK 25:56 +0:16 7:02
3 Lars Roger Lundanes Emblem IL 26:18 +0:38 7:08
4 Nils Hæstad Fossum IF 26:25 +0:45 7:10
5 Onno Verberne OL Toten-Troll 26:34 +0:54 7:13
6 Arild Nordsveen Ringsaker OK 27:49 +2:09 7:33
7 Steinar Aas Birkenes IL 28:20 +2:40 7:41
7 Jack Bjørnsen Kristiansand OK 28:20 +2:40 7:41
9 Trond Svanøe-Hafstad Steinkjer OK 28:53 +3:13 7:50
10 Per Kristian Ekeberg IL Tyrving 29:29 +3:49 8:00
11 Geir Owren Freidig 29:46 +4:06 8:05
12 Petter Gullikstad Røros IL 30:19 +4:39 8:14
13 Lars-Erik Fiskum IL Tyrving 30:45 +5:05 8:21
14 Frode Bergersen Hamar OK 32:43 +7:03 8:53
15 Arne Okkenhaug Verdal OK 33:20 +7:40 9:03
16 Øyvind Sørlie Hadeland OL 33:55 +8:15 9:12
17 Harald Østbye Elverum OK 34:47 +9:07 9:27
18 Bjørn Olav Bergsløkken Grue IL 38:11 +12:31 10:22
19 Tron Erik Hovind Raumar Orientering 39:09 +13:29 10:38
20 John Hofoss Hadeland OL 40:55 +15:15 11:07
21 Kjell Joar Rognstad Lillehammer OK 45:34 +19:54 12:22
22 Bo Emilsson Oppsal Orientering 50:44 +25:04 13:47
23 Ivar Lindseth Ringerike OL 1:00:08 +34:28 16:20
  Frode Hjorth Hamar OK diskvalifisert    

H 60-

3 020 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Terje Wikstrøm Ringsaker OK 21:52   7:14
2 Terje Tangen Ringsaker OK 23:34 +1:42 7:48
3 Bjørn Steinbekken Odal OL - Orientering 25:00 +3:08 8:16
4 Øystein Ruud Fredrikstad SK 25:22 +3:30 8:23
5 Norvald Ospehaug IL Tambarskjelvar 26:56 +5:04 8:55
6 Per Hermann Krøger Måren OK 28:03 +6:11 9:17
7 Bård Natvig Nittedal OL 29:15 +7:23 9:41
8 Fredrik Steiwer Lillomarka OL 29:54 +8:02 9:54
9 Morten Johannessen Røyken OL 30:12 +8:20 10:00
10 Jan Sveen Raumar Orientering 32:37 +10:45 10:48
11 Audun Årøen Emblem IL 34:16 +12:24 11:20
12 Roar Sætaberget Lunderseter IL 41:04 +19:12 13:35

H 65-

3 020 m, 21 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Knut Skjeset Vang OL 28:19   9:22
2 Tor Trøan Hadeland OL 29:10 +0:51 9:39
3 Helge Lye IL Tyrving 29:26 +1:07 9:44
4 John Birger Skansen Rudsbygd IL 30:11 +1:52 9:59
5 Ole Kristian Steinbekken Odal OL - Orientering 31:00 +2:41 10:15
6 Hasse Bergstrøm IL Tyrving 31:05 +2:46 10:17
7 Edvin Helle Askvoll og Holmedal IL 31:15 +2:56 10:20
8 Hans A. Tingvold Raufoss IL Orientering 31:29 +3:10 10:25
9 Paul Martin Berg Rudsbygd IL 32:01 +3:42 10:36
10 Ola Bækkevold OK Moss 32:57 +4:38 10:54
11 Paul Skjaker Hadeland OL 33:12 +4:53 10:59
12 Knut Wikstrøm Ringsaker OK 34:33 +6:14 11:26
13 Knut Malmo Ringsaker OK 36:19 +8:00 12:01
14 Nils Olav Vennevik Freidig 36:54 +8:35 12:13
15 Per Oskar Larsen Indre Østfold OK 37:03 +8:44 12:16
16 Per Anders Aas Elverum OK 39:51 +11:32 13:11
17 Jacob Hygen Freidig 43:28 +15:09 14:23
18 Atle Bergseth Kvernbit IL 53:34 +25:15 17:44
  Stein Nordvi Elverum OK diskvalifisert    
  Svein Endre Hove Byåsen IL diskvalifisert    
  Einar Lund Hamar OK diskvalifisert    

H 70-

2 780 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Olav Høiås Vang OL 24:05   8:39
2 Anders Taraldrud Indre Østfold OK 24:44 +0:39