Resultater Pinseløpet - Dag 1 - 2016



Resultater Pinseløpet, dag 1 av 2
Kongsberg, Buskerud - 14. mai 2016

Arrangementstype: Orientering

N-åpen

1 500 m, 62 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Bendik Horgen Rasmussen Røyken OL 18:17 +6:31 12:11
0 Mina Hobbelstad Eiker OL 14:23 +2:37 9:35
0 Simen Hobbelstad NOTEAM 14:54 +3:08 9:56
0 Øyvind Kristiansen OL Trollo 14:45 +2:59 9:50
0 Andreas Kristiansen OL Trollo 14:30 +2:44 9:40
0 Marie Thomassen Varegg Fleridrett 18:51 +7:05 12:34
0 Inez Nelson Lardal OL 19:24 +7:38 12:56
0 Petter Spiten Kongsberg OL 11:38   7:45
0 Mats Spiten Kongsberg OL 12:41 +0:55 8:27
0 Sigurd Hobøl Oppsal Orientering 13:35 +1:49 9:03
0 Pernille Lien Sandefjord OK 25:12 +13:26 16:48
0 Siri Lien Sandefjord OK 13:07 +1:21 8:44
0 Marte Lien Sandefjord OK 20:40 +8:54 13:46
0 Jonas Fismen Fossum IF 24:44 +12:58 16:29
0 Caroline Grimmelt Sande Sportsklubb 35:44 +23:58 23:49
0 Mathis Renard Kongsberg OL 19:33 +7:47 13:02
0 Kristine Ringheim OL Trollo 18:26 +6:40 12:17
0 Lars Lindhom Ackenhausen Konnerud IL 25:44 +13:58 17:09
0 Hildegunn Grønseth Fossum IF 23:25 +11:39 15:36
0 Amanda Axelson Eiker OL 11:43   7:48
0 Jon Strand Kongsberg OL 10:30   7:00
0 Erika A. Gjedebo Oppsal Orientering 15:53 +4:07 10:35
0 Linus Hognestad Sennels Røyken OL 11:58 +0:12 7:58
0 Amalie Myrvold Skovlyst Kongsberg OL 16:03 +4:17 10:42
0 Odin Vie Strisland Fossum IF 41:04 +29:18 27:22
0 Silje Mikkelsen IK Grane Arendal Orientering 22:10 +10:24 14:46
0 Henrik Mathisen OL Tønsberg og omegn 16:39 +4:53 11:06
0 Stine Sembsmoen-Schleis Kongsberg OL 15:02 +3:16 10:01
0 Mathias Axelson Eiker OL 13:23 +1:37 8:55
0 Johanne Hedemark Nelson Berger og Svelvik OL 22:34 +10:48 15:02
0 Odin Fismen Fossum IF 14:07 +2:21 9:24
0 Ingvild Ringheim Larvik OK 16:10 +4:24 10:46
0 Anne Victoria Birkeland Fossum IF 24:49 +13:03 16:32
0 Ola Gjermstad Pettersen Berger og Svelvik OL 22:10 +10:24 14:46
0 Magnus Sigurdsson Stokke IL 12:43 +0:57 8:28
0 Jan Olav Bergan Kongsberg OL 11:42   7:48
0 Vanessa Seed Melbye Raumar Orientering 20:02 +8:16 13:21
0 Eirik Lesteberg Kongsberg OL 17:07 +5:21 11:24
0 Ville Emil Wingstedt Halden SK 13:41 +1:55 9:07
0 Jarand Gustafsson Kongsberg OL 9:18   6:12
0 Elise Hedemark Nelson Berger og Svelvik OL 31:34 +19:48 21:02
0 Victoria Støren Bø OL 15:35 +3:49 10:23
0 Hedda Wessel Pettersen Berger og Svelvik OL 31:35 +19:49 21:03
0 Malin Johansson Henden Hedrum OL 20:22 +8:36 13:34
0 Håkon Øverby Kongsberg OL 20:18 +8:32 13:32
0 Anna Madslien Steinhaug Varegg Fleridrett 12:11 +0:25 8:07
0 Sigurd Øvrebø Myrvold Heming Orientering 16:15 +4:29 10:50
0 Fredrik Grønseth Fossum IF 23:27 +11:41 15:38
0 Simen Sommerstad Røste Kongsberg OL 10:09   6:46
0 Henrik Ringheim OL Trollo 16:46 +5:00 11:10
0 Sølve Sembsmoen-Schleis Kongsberg OL 21:59 +10:13 14:39
0 Sofie M. Pahr Haare Konnerud IL 22:37 +10:51 15:04
0 Marte Eger Kongsberg OL 14:39 +2:53 9:46
0 Abelone Josefine Axelson Eiker OL 11:46   7:50
0 Tuva Bredholt Kongsberg OL 19:17 +7:31 12:51
0 Ask Lande Røyken OL 13:03 +1:17 8:42
0 Una Nastad Asker Skiklubb 22:11 +10:25 14:47
0 Marie Finkenhavn Nittedal OL 18:30 +6:44 12:20
0 Arne Biseth Kongsberg OL 14:57 +3:11 9:58
0 Ragna Oline Doppelhofer Ervik Varegg Fleridrett 15:16 +3:30 10:10
0 Daniella Gjone Sandefjord OK 12:32 +0:46 8:21
0 Eimund Øverli Berg Kongsberg OL 27:50 +16:04 18:33

D -10

1 570 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Elise Renard Kongsberg OL 20:41   13:10
0 Iselin Høivold Kongsberg OL 35:52 +1:39 22:50
0 Minna Sofie Wingstedt Halden SK 13:55   8:51
0 Ingrid Lesteberg Kongsberg OL 25:03   15:57
0 Anna Øvrebø Myrvold Heming Orientering 47:40 +13:27 30:21
0 Sofia Øhlckers IL Tyrving 15:08   9:38
0 Ragne Klavenes Sandefjord OK 13:09   8:22
0 Hanne Wærp Hauge Nydalens SK 16:27   10:28
0 Wilma Evensen OL Tønsberg og omegn 19:41   12:32
0 Annika van Raaij Hedrum OL 24:37   15:40
0 Elise Nilsen Berg Fossum IF 34:13   21:47
  Anita Langeggen Kongsberg OL diskvalifisert    

D 11-12

2 520 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sunniva Morlandsto Eiker OL 27:00   10:42
2 Ingvild Gustafsson Kongsberg OL 27:25 +0:25 10:52
3 Lene Hauge Hisøy OK 28:06 +1:06 11:09
4 Ada Othilie Dahl Borkamo Notodden OL 29:55 +2:55 11:52
5 Ragnhild Øfsthus Gravir Asker Skiklubb 30:14 +3:14 11:59
6 Andrea Kirkenes Fjell Røyken OL 31:54 +4:54 12:39
7 Iril Ringheim Larvik OK 32:08 +5:08 12:45
8 Ida Smeland Nygårdseter Vegårshei IL 36:16 +9:16 14:23
9 Ingvild Øverli Berg Kongsberg OL 36:18 +9:18 14:24
10 Ingeborg Eikås Sandefjord OK 38:46 +11:46 15:23
11 Synne Sommerstad Røste Kongsberg OL 44:27 +17:27 17:38
12 Helene Brandal Søfting Kongsberg OL 45:35 +18:35 18:05
13 Martine Gjermstad Pettersen Berger og Svelvik OL 46:37 +19:37 18:29

D 11-12N

1 680 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anne Østvold Heming Orientering 13:29   8:01
2 Marlene Skramdal Hedrum OL 14:19 +0:50 8:31
3 Selma Sembsmoen Schleiss Kongsberg OL 15:08 +1:39 9:00
4 Line Borgejordet Simones Notodden OL 19:22 +5:53 11:31
5 Nora Arentz Hagen Sandefjord OK 20:00 +6:31 11:54
6 Karoline Fjære Hedrum OL 21:32 +8:03 12:49

D 13-14

2 550 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Marie Roll-Tørnqvist Fana IL 26:05   10:13
2 Mina Schjerven Lardal OL 26:51 +0:46 10:31
3 Mari Fjellbirkeland Johannesen IL Gular 27:49 +1:44 10:54
4 Eline Schjerven Lardal OL 29:49 +3:44 11:41
5 Selma Høivold Kongsberg OL 34:09 +8:04 13:23
6 Sanna Sembsmoen-Schleis Kongsberg OL 35:36 +9:31 13:57
7 Ine Mikkelsen IK Grane Arendal Orientering 35:55 +9:50 14:05
8 Elisabeth Brandal Søfting Kongsberg OL 38:26 +12:21 15:04
9 Emma Engehult Notodden OL 41:20 +15:15 16:12
10 Taran Myhre Kongsberg OL 44:35 +18:30 17:29
11 Lise Mikkelsen IK Grane Arendal Orientering 53:23 +27:18 20:56
12 Gjendine Gjelstad Rebård Sandefjord OK 57:01 +30:56 22:21

D 13-16C

2 740 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sofie Gammelsæter Kolbotn og Skimt OL 27:04   9:52
2 Sigrid Skjelbred Kongsberg OL 30:40 +3:36 11:11
3 Maren Bruserud OL Trollo 34:35 +7:31 12:37
4 Emilie Støren Bø OL 37:35 +10:31 13:42
5 Gøril Bårnes Hedrum OL 38:22 +11:18 14:00
6 Emilie Johansen Sandefjord OK 38:28 +11:24 14:02
7 Ylva Aasestad Hedrum OL 39:19 +12:15 14:20
8 Mina Borgejordet Simones Notodden OL 51:01 +23:57 18:37
9 Sigrid Steinmoen Notodden OL 52:49 +25:45 19:16
  Åsta Firing Simonsen Andebu IL diskvalifisert    

D 13-16N

2 800 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ingvild Johnsen Hedrum OL 38:44   13:50

D 15-16

3 010 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Malin Hauge Hisøy OK 27:50   9:14
2 Eli Fjellbirkeland Johannesen IL Gular 30:39 +2:49 10:10
3 Hanna Johansson Hedrum OL 38:49 +10:59 12:53
4 Elise Støren Bø OL 43:04 +15:14 14:18
5 Anni Saarela Konnerud IL 44:45 +16:55 14:52

D 17-A kort

3 050 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anita Hilleren Eiker OL 34:20   11:15
2 Solveig Sletner Røyken OL 36:29 +2:09 11:57
3 Victoria Myklebust Strøm Hedrum OL 40:25 +6:05 13:15
4 Sigrid Melander Vie Fossum IF 41:07 +6:47 13:28
5 Cathrine Palmgren Kolbotn og Skimt OL 42:29 +8:09 13:55
6 Kari Rød Aakre Andebu IL 49:33 +15:13 16:14
7 Anikken Gjein Dybvik Stokke IL 1:06:14 +31:54 21:42

D 17-B

2 630 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Gro Madslien Varegg Fleridrett 26:10   9:56
2 Ingrid Tronshaug Stokke IL 29:54 +3:44 11:22
3 Tone Sølie Lysnes Hedrum OL 34:22 +8:12 13:04
4 Oddbjørg Moe Kristiansand OK 34:23 +8:13 13:04
5 Monica Tveit Tjentland Lardal OL 35:08 +8:58 13:21
6 Anne Carine Dahl Borkamo Notodden OL 35:24 +9:14 13:27
7 Thea Morlandstø Eiker OL 37:10 +11:00 14:07
8 Nina Marie Undeland Sturla, IF 37:37 +11:27 14:18
9 Liv Kristin Lian Aasestad Hedrum OL 40:03 +13:53 15:13
10 Inger Bjerga Varegg Fleridrett 41:31 +15:21 15:47
11 Astrid Oline Ervik Varegg Fleridrett 43:16 +17:06 16:27
12 Gunhild Myhr Asker Skiklubb 43:26 +17:16 16:30
13 Kristin Johansson Hedrum OL 44:55 +18:45 17:04
14 Katrine van Raaij Hedrum OL 56:29 +30:19 21:28
15 Anne Gro Reppesgård Larvik OK 1:11:59 +45:49 27:22
16 Inger Marie Johansson Porsgrunn OL 1:13:28 +47:18 27:56
  Susanne Strøm Hedrum OL diskvalifisert    

D 17-C

2 690 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Cecilie Wærp Hauge Nydalens SK 25:27   9:27
2 Liv-Hege Roberg-Ringheim OL Trollo 37:29 +12:02 13:56
3 Kari-Ann Victoria Birkeland Fossum IF 37:57 +12:30 14:06
4 Solveig Schou OK Sør 42:39 +17:12 15:51
5 June Helen Myklebust Hedrum OL 43:21 +17:54 16:06
6 Silje Skatvedt Stensrud OK Horten 43:35 +18:08 16:12
7 Linnea Evensen OL Tønsberg og omegn 43:41 +18:14 16:14
8 Sara Roberg Ghabeli OL Trollo 43:42 +18:15 16:14
9 Gunn Kristin Roso Lardal OL 44:19 +18:52 16:28
10 Mia Engehult Notodden OL 46:09 +20:42 17:09
11 May Nordkvelde Hedrum OL 47:01 +21:34 17:28
12 Lene Colquhoun Nittedal OL 56:37 +31:10 21:02
13 Heidi Eriksen Larvik OK 57:40 +32:13 21:26

D 17-20

3 320 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Silje Hauge Hisøy OK 29:52   8:59
2 Julie Nærestad Vegårshei IL 31:58 +2:06 9:37
3 Marit Melby Jacobsen Lardal OL 34:36 +4:44 10:25
4 Hedvig Kjellevold Malde IL Gular 39:19 +9:27 11:50
5 Linn Hege Roso Lardal OL 40:47 +10:55 12:17
6 Oda Sikkeland IL Tyrving 42:26 +12:34 12:46
7 Astrid Styrvold Porsgrunn OL 44:08 +14:16 13:17
8 Elin Ulsaker Hemsedal IL 44:19 +14:27 13:20
9 Julie Roll Tørnqvist Fana IL 46:03 +16:11 13:52

D 21-

4 450 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Christine Mikkelsen IK Grane Arendal Orientering 39:46   8:56
2 Kari Christiansen Sandefjord OK 39:55 +0:09 8:58
3 Kari-Ann Ånensen Oppsal Orientering 40:10 +0:24 9:01
4 Heidi Stokseth Halden SK 43:04 +3:18 9:40
5 Lea-Rebekka Tonjer Oslostudentenes IK 43:09 +3:23 9:41
6 Anne Marie Bleken Bækkelagets SK 44:00 +4:14 9:53
7 Hannele Tonna Hankasalmen Hanka 46:09 +6:23 10:22
8 Belinda Jørandli Rudsengen Oslostudentenes IK 47:56 +8:10 10:46
9 Ida Hope Oslostudentenes IK 47:59 +8:13 10:46
10 Hanne Maria Vister Oslostudentenes IK 51:42 +11:56 11:37
11 Sunniva Nergaard Berg Stokke IL 1:04:57 +25:11 14:35
12 Silje Borge Hovi Skien OK 1:10:52 +31:06 15:55

D 35-

3 320 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kristin Nergaard Berg Fossum IF 49:44   14:58
2 Pernille Nauf Hedrum OL 53:17 +3:33 16:02
3 Torill Hynne Fjære Hedrum OL 57:15 +7:31 17:14

D 40-

3 320 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ingrid Undstad Larvik OK 28:28   8:34
2 Merete Lysebo Lardal OL 32:01 +3:33 9:38
3 Liv Schjerven Lardal OL 37:40 +9:12 11:20
4 Milda Øhlckers IL Tyrving 37:41 +9:13 11:21
5 Anette Firing Andebu IL 43:51 +15:23 13:12

D 45-

3 010 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Annette Cecilie Arentz Sandefjord OK 29:22   9:45
2 Kristin Bruserud OL Trollo 30:16 +0:54 10:03
3 Hege Feiring IL Tyrving 32:04 +2:42 10:39
4 Arnhild U. Bråten Vegårshei IL 32:36 +3:14 10:49
5 Laila Thomassen Modum OL 34:05 +4:43 11:19
6 Marianne Hauge Hisøy OK 34:33 +5:11 11:28
7 Silvia Schneider-Schiess LG Stettlen 34:41 +5:19 11:31
8 Stine Arntzen Sandefjord OK 38:24 +9:02 12:45
9 Anne Mia Olsen Modum OL 41:43 +12:21 13:51
10 Mette Eline Heimstad Ringerike OL 41:58 +12:36 13:56
11 Solveig Kongsrud Modum OL 57:47 +28:25 19:11
12 Merete Undeland Sturla, IF 1:19:49 +50:27 26:31

D 50-

3 050 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Britt Helene Fossøy Notodden OL 33:02   10:49
2 Tiri Rebård Sandefjord OK 35:14 +2:12 11:33
3 Torun Dyrkorn Eiker OL 35:19 +2:17 11:34
4 Heidi Schatvet Notodden OL 36:12 +3:10 11:52
5 Hilde Kløvstad Sandefjord OK 38:43 +5:41 12:41
6 Solveig Sikkeland IL Tyrving 39:55 +6:53 13:05
7 Hege Fjellbirkeland IL Gular 40:29 +7:27 13:16
8 Randi Nicolaisen Asker Skiklubb 42:09 +9:07 13:49
9 Anna Göhlman IL Tyrving 50:17 +17:15 16:29
10 Tove Beate Jelstad Modum OL 55:21 +22:19 18:08
11 Marit Follestad Tandberg Modum OL 1:09:31 +36:29 22:47

D 55-

3 050 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Gunhild Hennum Lierbygda OL 28:50   9:27
2 Grete S B Hovi Skien OK 31:20 +2:30 10:16
3 Ragnhild Elsrud Hultgreen Ringerike OL 32:59 +4:09 10:48
4 Berit Berge IL Tyrving 33:57 +5:07 11:07
5 Kjersti Skantze IL Tyrving 43:15 +14:25 14:10
6 Enikø Bertalan Asker Skiklubb 48:01 +19:11 15:44
7 May Jorunn Rognlien Modum OL 48:44 +19:54 15:58
8 Edel Sofie Nilsen Asker Skiklubb 53:43 +24:53 17:36
9 Eli Tufte Hanssen Eiker OL 1:08:55 +40:05 22:35

D 60-

3 070 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Siren Greve Bergens TF 32:07   10:27
2 Linda Verde Sturla, IF 32:28 +0:21 10:34
3 Aud Kjemperud Eiker OL 36:57 +4:50 12:02
4 Gro Eia OL Trollo 38:25 +6:18 12:30
5 Live Joronn Ytrehus Ringerike OL 43:49 +11:42 14:16
6 Elisabeth Rød Andebu IL 49:00 +16:53 15:57
7 Inger Nergaard Stokke IL 55:12 +23:05 17:58

D 65-

3 070 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kari Strande Ringerike OL 35:31   11:34
2 Emma Grete Feyling Haare Konnerud IL 35:47 +0:16 11:39
3 Ingunn Ytrehus IL BUL-Tromsø 36:28 +0:57 11:52
4 Ingjerd Sognnæs Bergens TF 38:15 +2:44 12:27
5 Marit Vågsnes Kolbotn og Skimt OL 41:12 +5:41 13:25
6 Ildiko Horvati IL Tyrving 42:02 +6:31 13:41
7 Edel Slettemark Stord Orientering 44:46 +9:15 14:34
8 Marta Stang Modum OL 47:56 +12:25 15:36
9 Grethe Lill Ryeng Sturla, IF 1:00:18 +24:47 19:38
10 Anne Elvsaas Mo Røyken OL 1:01:34 +26:03 20:03

D 70-

2 520 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Bjørg Kocbach Bergens TF 28:53   11:27
2 Torill Nebell Mikkelsen Berger og Svelvik OL 31:16 +2:23 12:24
3 Birgitte Bekkelund Røyken OL 33:01 +4:08 13:06
4 Sissel Olaisen Kolbotn og Skimt OL 39:59 +11:06 15:51
5 Elin Dahlen Ringerike OL 40:41 +11:48 16:08
6 May Helene Hansen Sandefjord OK 41:41 +12:48 16:32
7 Inger Lindløv OK Moss 43:34 +14:41 17:17
8 Gry Bruland Vråle Sturla, IF 44:28 +15:35 17:38
9 Synnøve Dalva Bø OL 47:15 +18:22 18:45
10 Inger Lise Solberg Bø OL 47:40 +18:47 18:54
11 Inger Elisabeth Kvaase Bækkelagets SK 50:35 +21:42 20:04
12 Astrid Gjelstad Sandefjord OK 53:43 +24:50 21:18
13 Inger Lise Bjordal Oppsal Orientering 55:09 +26:16 21:53
14 Astrid Reppesgård Lie Hedrum OL 57:14 +28:21 22:42

D 75-

2 520 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Unni Drage Haugerud IF 32:27   12:52
2 Anne Lise Øfsthus Asker Skiklubb 35:06 +2:39 13:55
3 Tirill Liby Seip OK Skeidi 49:44 +17:17 19:44
4 Lisa Sørenssen Røyken OL 1:00:34 +28:07 24:02

D 80-

2 520 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Olaug F. Johansen Skien OK 52:18   20:45
2 Ingrid Roll Fana IL 55:01 +2:43 21:49

H -10

1 570 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Aksel Nissen Hellerud IL Koll 24:08 +5:26 15:22
0 Bendik Madslien Steinhaug Varegg Fleridrett 18:53 +0:11 12:01
0 Erlend Ulsaker Hemsedal IL 14:05   8:58
0 Erlend Hellerud Øpstad Asker Skiklubb 23:05 +4:23 14:42
0 Christoffer Ånensen Oppsal Orientering 15:35   9:55
0 Tollef Tjentland Lardal OL 17:29   11:08
0 Martin Torø Kongsberg OL 22:15 +3:33 14:10
0 Rasmus Engehult Notodden OL 16:37   10:35
0 Per Noah Sommerhein Nydalens SK 17:57   11:25
0 Ludvig Skramdal Hedrum OL 16:15   10:21
0 Sondre Dahl Borkamo Notodden OL 18:42   11:54

H 11-12

2 520 m, 31 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Halvor Løken Kongsberg OL 20:39   8:11
2 Arne Bergan Kongsberg OL 21:58 +1:19 8:43
3 Martin Johannessen Linnebo Asker Skiklubb 23:53 +3:14 9:28
4 Benjamin Gjone Sandefjord OK 25:01 +4:22 9:55
5 Andreas Myrvold Skovlyst Kongsberg OL 25:08 +4:29 9:58
6 Sindre Vie Strisland Fossum IF 25:25 +4:46 10:05
7 Brage Eikås Sandefjord OK 25:53 +5:14 10:16
8 Liam Viggo Wingstedt Halden SK 26:04 +5:25 10:20
9 Hallvard Tjentland Lardal OL 26:29 +5:50 10:30
10 Anders Klavenes Sandefjord OK 26:34 +5:55 10:32
11 Theodor Bjørk Sandefjord OK 26:59 +6:20 10:42
12 Eirik Vie Strisland Fossum IF 27:09 +6:30 10:46
13 Mats Olsen Bye Modum OL 27:31 +6:52 10:55
14 Jakob A. Gjedebo Oppsal Orientering 30:03 +9:24 11:55
15 Eirik Lande Røyken OL 30:45 +10:06 12:12
16 Børge Nilsen Berg Fossum IF 31:04 +10:25 12:19
17 Endre Sand Kongsberg OL 31:31 +10:52 12:30
18 Bendik Schia Løe Notodden OL 31:47 +11:08 12:36
19 Rasmus D. Eastwood Lillomarka OL 32:02 +11:23 12:42
20 Mathias Nyhaug Asker Skiklubb 32:18 +11:39 12:49
21 Borgar Skjelbred Kongsberg OL 32:51 +12:12 13:02
22 Håvard Birkeland Fossum IF 33:25 +12:46 13:15
23 Gabriel Gjone Sandefjord OK 34:15 +13:36 13:35
24 Sindre Mathisen OL Tønsberg og omegn 34:26 +13:47 13:39
25 Thomas Adrian Berg Røyken OL 35:03 +14:24 13:54
26 Emil Ruud Fossheim Asker Skiklubb 39:25 +18:46 15:38
27 Kristoffer Øhlckers IL Tyrving 51:49 +31:10 20:33
28 Linius Hognestad Sennels Røyken OL 52:05 +31:26 20:40
29 Bendik Horgen Rasmussen Røyken OL 56:21 +35:42 22:21
30 Lage Røhnebæk Kongsrud Modum OL 56:37 +35:58 22:28
31 Martin Dybvik Stokke IL 58:52 +38:13 23:21

H 11-12N

1 680 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Einar Østvold Heming Orientering 13:43   8:09
2 Sturla Rognskog Mella Oppsal Orientering 14:53 +1:10 8:51

H 13-14

2 550 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Cornelius Bjørk Sandefjord OK 17:54   7:01
2 Andreas Dale Bergens TF 20:18 +2:24 7:57
3 Jonas Myhr Asker Skiklubb 20:19 +2:25 7:58
4 Viljan van Raaij Hedrum OL 21:16 +3:22 8:20
5 Bram Langerød Fossum IF 22:08 +4:14 8:40
6 Jonas Eikås Sandefjord OK 24:56 +7:02 9:46
7 Aleksander Jørgensen Haugesund IL Orientering 26:17 +8:23 10:18
8 Henrik R Holt Hedrum OL 26:38 +8:44 10:26
9 Sondre Evensen OL Tønsberg og omegn 26:39 +8:45 10:27
10 Sindre Ulsaker Hemsedal IL 28:10 +10:16 11:02
11 Oskar Madslien Steinhaug Varegg Fleridrett 28:35 +10:41 11:12
12 Kristoffer Fjære Hedrum OL 32:49 +14:55 12:52
13 Kristian Strøm Nydalens SK 33:25 +15:31 13:06
14 Olav Birkeland Fossum IF 47:40 +29:46 18:41
15 Jon Erik Doppelhofer Ervik Varegg Fleridrett 1:02:14 +44:20 24:24

H 13-16C

2 740 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ulrik Andre Strøm Hedrum OL 33:45   12:19
2 Markus Eikås Sandefjord OK 46:40 +12:55 17:01

H 13-16N

2 800 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kristoffer Jørgensen Haugesund IL Orientering 38:29   13:44

H 15-16

3 320 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Scott Juvik IL Gular 26:46   8:03
2 Audun Melby Jacobsen Lardal OL 26:56 +0:10 8:06
3 Sigurd Paulsen Vie Haugesund IL Orientering 28:59 +2:13 8:43
3 Even-Andre Thorbjørnsen Notodden OL 28:59 +2:13 8:43
5 Patrick Thomassen Modum OL 33:20 +6:34 10:02
6 Kristian Fredrik Thomassen Varegg Fleridrett 33:35 +6:49 10:06
7 Johan Eikanger IL Gular 36:02 +9:16 10:51
8 Sverre Graffer Ringerike OL 41:01 +14:15 12:21
  Mathias Kjærner-Semb Varegg Fleridrett brutt    

H 17-A kort

3 320 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Erling Dahl Borkamo Notodden OL 34:19   10:20
2 Asbjørn Roe Larvik OK 35:22 +1:03 10:39
2 Atle Strøm Hedrum OL 35:22 +1:03 10:39
4 Endre Ulsaker Hemsedal IL 35:27 +1:08 10:40
5 Håkon Nergaard Berg Stokke IL 36:01 +1:42 10:50
6 Inge Hauge Hisøy OK 36:42 +2:23 11:03
7 Jon Dale Bergens TF 38:33 +4:14 11:36
8 Ingar Aasestad Hedrum OL 39:17 +4:58 11:49
9 Eelco van Raaij Hedrum OL 44:24 +10:05 13:22
10 Håvard W. Pettersen Berger og Svelvik OL 46:20 +12:01 13:57
  Kenneth Sandvold Eiker OL diskvalifisert    

H 17-B

2 630 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Terje Pahr Haare Konnerud IL 23:15   8:50
2 Ludvig Johnsen Hedrum OL 24:56 +1:41 9:28
3 Fredrik Axelson Eiker OL 25:19 +2:04 9:37
4 Sindre Bråten Vegårshei IL 26:06 +2:51 9:55
5 Bjørn Steinhaug Varegg Fleridrett 26:28 +3:13 10:03
6 Sverre Melbye Raumar Orientering 28:43 +5:28 10:55
7 Arild Nyhaug Asker Skiklubb 30:10 +6:55 11:28
8 David Solli Skien OK 33:32 +10:17 12:45
9 Kenneth Dybvik Stokke IL 54:31 +31:16 20:43

H 17-C

2 690 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Torgeir Lande Røyken OL 30:52   11:28
2 Yngve Finkenhavn Nittedal OL 36:08 +5:16 13:25
3 Sten Øivind Bjerke Larvik OK 40:23 +9:31 15:00
4 Glenn Ekholdt Hilleren Eiker OL 42:27 +11:35 15:46
5 Lars-Erik Østerud Eiker OL 45:51 +14:59 17:02
  Ladislav Kocbach Bergens TF diskvalifisert    

H 17-20

4 450 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jarle Lysnes Hedrum OL 39:43   8:55
2 Simen Åmodt Amundsen Lardal OL 47:27 +7:44 10:39

H 21-

4 910 m, 29 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Håvard Irgens Fossum IF 33:41   6:51
2 Ola Magnus Laugaland Ålgård Orientering 34:34 +0:53 7:02
3 Sten Åge Nygårdseter Vegårshei IL 36:44 +3:03 7:28
4 Dag Steinar Ragvin Bø OL 37:02 +3:21 7:32
5 Christian Faruga Karldén Kvillebyns SK 37:04 +3:23 7:32
6 Stian Stærkeby Jelstad Modum OL 39:46 +6:05 8:05
7 Gard Lindseth Nydalens SK 40:06 +6:25 8:10
8 Are Smeland Nygårdseter Vegårshei IL 40:07 +6:26 8:10
8 Einar Ekeland Oddersjaa SSK 40:07 +6:26 8:10
10 Erik Feyling Haare Konnerud IL 40:24 +6:43 8:13
11 Øyvind Stokseth Halden SK 40:27 +6:46 8:14
12 Ove Sætra Hadeland OL 42:48 +9:07 8:43
13 Jørn Sundby Larvik OK 43:55 +10:14 8:56
14 Herman Aarstrand Kirste Skien OK 44:01 +10:20 8:57
15 Mikael Olausson Oslostudentenes IK 45:22 +11:41 9:14
16 Jørgen Frøyd Larvik OK 46:15 +12:34 9:25
17 Jan Richard Eriksen Asker Skiklubb 47:15 +13:34 9:37
18 Vegard Line Oslostudentenes IK 47:17 +13:36 9:37
19 Stefan Ring OK Löftan 47:23 +13:42 9:39
20 Mathias Olsen Larvik OK 48:29 +14:48 9:52
21 Lok Hin Ma Varegg Fleridrett 50:01 +16:20 10:11
22 Harald Hovi Skien OK 51:57 +18:16 10:34
23 Hans Marius Nelson Berger og Svelvik OL 53:02 +19:21 10:48
24 Jon Terje Ekeland Oddersjaa SSK 53:22 +19:41 10:52
25 Andreas Breiland Ålgård Orientering 53:43 +20:02 10:56
26 Sturla Stokkeland Ålgård Orientering 55:45 +22:04 11:21
27 Magnus Barth Gustavsen Oslostudentenes IK 57:02 +23:21 11:36
28 Tor Andreas Andersen Halden SK 1:01:40 +27:59 12:33
29 Jens Petter Andersen Halden SK 1:11:18 +37:37 14:31

H 35-

4 620 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kristoffer Jacobsen IL Tyrving 40:38   8:47
2 Stefan Schwarzenberger LG Stettlen 49:50 +9:12 10:47

H 40-

4 620 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Neil Marston Hemsedal IL 39:10   8:28
2 Steinar Eastwood Lillomarka OL 40:07 +0:57 8:40
3 Jan Anders Istad Asker Skiklubb 42:22 +3:12 9:10
4 Jørgen Fjære Hedrum OL 44:03 +4:53 9:32
5 Jørn-Are Longfjeld Modum OL 49:59 +10:49 10:49
6 Bjørn Lennart Vorre Lardal OL 57:53 +18:43 12:31
7 Pål Thomassen Varegg Fleridrett 1:10:24 +31:14 15:14
8 Pål Berg Røyken OL 1:11:24 +32:14 15:27
9 Atle Borgersen Hedrum OL 1:15:18 +36:08 16:17

H 45-

4 600 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Trond Gjelstad Sandefjord OK 35:47   7:46
2 Gjermund Gravir Asker Skiklubb 41:57 +6:10 9:07
3 Knut Ivar Johansen Sandefjord OK 44:18 +8:31 9:37
4 Terje W. Pettersen Berger og Svelvik OL 45:44 +9:57 9:56
5 Roar Mathisen OL Tønsberg og omegn 46:32 +10:45 10:06
6 Gernot Doppelhofer Varegg Fleridrett 46:42 +10:55 10:09
7 Rune Engehult Notodden OL 49:14 +13:27 10:42
8 Anders Kristian Holt Hedrum OL 50:28 +14:41 10:58
9 Espen Johnsen Hedrum OL 51:36 +15:49 11:13
10 Jo Børre Eikås Sandefjord OK 53:38 +17:51 11:39
11 Trond Foss Sandefjord OK 1:04:19 +28:32 13:58
  Ian Ringheim OL Trollo brutt    

H 50-

3 380 m, 18 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Gjermund Røren Eiker OL 25:34   7:33
2 Jan Tore Henriksen Nydalens SK 25:53 +0:19 7:39
3 Per Olav Nærestad IF Trauma 25:57 +0:23 7:40
4 Harald Kvisli Notodden OL 30:04 +4:30 8:53
5 Roar Bye Modum OL 30:07 +4:33 8:54
6 Jan Kjærner-Semb Varegg Fleridrett 30:54 +5:20 9:08
7 Håkon Mogstad Fana IL 31:44 +6:10 9:23
8 Ole Tørnqvist Fana IL 33:13 +7:39 9:49
9 Arne Håkon Jørgensen Sandefjord OK 33:49 +8:15 10:00
10 Roger Lysnes Hedrum OL 35:09 +9:35 10:23
11 Øyvind Johannessen Linnebo Asker Skiklubb 35:55 +10:21 10:37
12 Stein Mella Oppsal Orientering 36:22 +10:48 10:45
13 Bjørn Richard Kirste Skien OK 41:18 +15:44 12:13
14 Helge Graffer Ringerike OL 45:03 +19:29 13:19
15 Rune Røed Stokke IL 46:49 +21:15 13:51
16 Stein Erik Nordbø Modum OL 50:28 +24:54 14:55
17 Oskar Kaaløy Sandefjord OK 1:08:04 +42:30 20:08
  Per Einar Strøm Hedrum OL diskvalifisert    

H 55-

3 380 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Arne Johannesen IL Gular 26:34   7:51
2 Terje Wiig Mathisen Nydalens SK 26:57 +0:23 7:58
3 Bjørnar Gammelsæter Kolbotn og Skimt OL 28:07 +1:33 8:19
4 Lars Fremstad Larvik OK 29:33 +2:59 8:44
5 Lars-Erik Fiskum IL Tyrving 32:10 +5:36 9:31
6 Anton Plaian Asker Skiklubb 32:38 +6:04 9:39
7 Per Schanche Asker Skiklubb 33:55 +7:21 10:02
8 Terje Henriksen Asker Skiklubb 34:07 +7:33 10:05
9 Kjetil Kløvstad Sandefjord OK 42:12 +15:38 12:29
10 Morten Kongsberg IL Tyrving 42:33 +15:59 12:35
11 Roy Gjerding OK Moss 43:20 +16:46 12:49
12 Per Kaarby Fossum IF 44:05 +17:31 13:02
13 Åge-Geir Skatter Notodden OL 50:08 +23:34 14:49
14 Donald Skantze IL Tyrving 50:30 +23:56 14:56
15 Ivar Lindseth Ringerike OL 1:07:39 +41:05 20:00

H 60-

3 230 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Dag Moe Kristiansand OK 27:00   8:21
2 Morten Dåsnes Ringerike OL 27:48 +0:48 8:36
3 Reidar Fossum Asker Skiklubb 29:43 +2:43 9:12
4 Torgeir Strandhagen Røyken OL 30:00 +3:00 9:17
5 Are Eriksen Oslostudentenes IK 31:50 +4:50 9:51
6 Tor Ragnar Andersen Halden SK 31:53 +4:53 9:52
7 Øivind Fadum Sande Sportsklubb 32:40 +5:40 10:06
8 Magne Vollen Oslostudentenes IK 33:23 +6:23 10:20
9 Per Chr. Hagen Bø OL 34:03 +7:03 10:32
10 Ola Brox OL Toten-Troll 34:25 +7:25 10:39
11 Hugo Christensen Notodden OL 38:44 +11:44 11:59
12 Sjur Gjestvang OL Toten-Troll 38:49 +11:49 12:01
13 Rolf Lunde Eiker OL 42:09 +15:09 13:02
14 Leif Roger Hultgreen Ringerike OL 45:00 +18:00 13:55
15 Even Tore Steinsholt Lardal OL 45:40 +18:40 14:08
16 Per Dag Nordkvelde Hedrum OL 46:12 +19:12 14:18

H 65-

3 230 m, 21 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Svein S Jacobsen IL Tyrving 27:48   8:36
2 Hans Roar Bakken Eiker OL 31:27 +3:39 9:44
3 Tor Trøan Hadeland OL 32:28 +4:40 10:03
4 Ole Johansson Porsgrunn OL 33:46 +5:58 10:27
5 Per Øhlckers IL Tyrving 34:57 +7:09 10:49
6 Runar Kittilsen Stokke IL 36:14 +8:26 11:13
7 Atle Remme Porsgrunn OL 36:23 +8:35 11:15
8 Sveinung Rekaa Notodden OL 36:33 +8:45 11:18
9 Martin Nauf Hedrum OL 36:51 +9:03 11:24
10 Geir Arnesen Bærums Skiklub 36:58 +9:10 11:26
11 Christian Bugge Røyken OL 37:53 +10:05 11:43
12 Elling Aakre Andebu IL 38:30 +10:42 11:55
13 Ove Gunnar Jacobsen Stokke IL 38:40 +10:52 11:58
14 Arnulf Rulnes Notodden OL 40:01 +12:13 12:23
15 Ragnar Niemi Berg Stokke IL 41:00 +13:12 12:41
16 Kjell Dolva Skien OK 41:41 +13:53 12:54
17 Jiri Urvalek Porsgrunn OL 42:45 +14:57 13:14
18 Bård Stang Modum OL 43:53 +16:05 13:35
19 Hans Lyder Haare Konnerud IL 45:30 +17:42 14:05
20 Egil Huseth Kamp/Vestheim IF 45:48 +18:00 14:10
21 Bernt Tollefsen IL GeoForm 57:35 +29:47 17:49
  Jørn Torgersen TIF Viking ikke startet    

H 70-

3 050 m, 26 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Helge Revhaug Ringerike OL 30:25   9:58
2 Helge Fossheim Hedrum OL 32:57 +2:32 10:48
3 Ragnar Hillestad Lardal OL 33:18 +2:53 10:55
4 Roar Bjordal Oppsal Orientering 34:51 +4:26 11:25
5 Bjørn W. Ludvigsen Sturla, IF 35:01 +4:36 11:28
6 Frank Eliassen Sandefjord OK 35:38 +5:13 11:40
7 Per Vold Fana IL 35:59 +5:34 11:47
8 Kjell Grønhovd Modum OL 36:07 +5:42 11:50
9 Thor Palmgren Halden SK 37:24 +6:59 12:15
10 Sigvald Robberstad Halsnøy OL 37:47 +7:22 12:23
11 Eirik Eriksen Sturla, IF 37:49 +7:24 12:23
12 Thorolf Trolsrud Botne SK 38:17 +7:52 12:33
13 Kåre Thorbjørnsen Larvik OK 39:55 +9:30 13:05
14 Henning Gaarder Konnerud IL 40:51 +10:26 13:23
15 Kjell Klokkerud Eiker OL 41:02 +10:37 13:27
16 Knut Lindløv OK Moss 41:07 +10:42 13:28
17 Bjørn A. Schou OK Sør 41:37 +11:12 13:38
18 Bjørn Willy Hansen Sandefjord OK 41:45 +11:20 13:41
19 Lars Martin Gjein Stokke IL 45:15 +14:50 14:50
20 Steinar Slettemark Stord Orientering 47:22 +16:57 15:31
21 Olav Solberg Bø OL 48:38 +18:13 15:56
22 Lasse Vråle Sturla, IF 52:48 +22:23 17:18
23 Per Dalheim Konnerud IL 57:51 +27:26 18:58
24 Olav Mo Røyken OL 1:00:29 +30:04 19:49
25 Sigurd Kristian Haugerud IL GeoForm 1:31:56 +1:01:31 30:08
  Trond Wettergreen Driv IL diskvalifisert    

H 75-

3 070 m, 18 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Harald Lundhaug OK Moss 30:51   10:02
2 Per Øystein Andersen Larvik OK 37:14 +6:23 12:07
3 Anton Lomme Hedrum OL 39:04 +8:13 12:43
4 Ingolf Dybvik Stord Orientering 39:41 +8:50 12:55
5 Tormod Dahlen Ringerike OL 40:37 +9:46 13:13
6 Oddvar Gjelstad Sandefjord OK 40:38 +9:47 13:14
7 Thor Edvardsen Larvik OK 43:08 +12:17 14:02
8 Magnar Reppesgård Hedrum OL 43:14 +12:23 14:04
9 Tore S. Rasmussen OL Tønsberg og omegn 43:38 +12:47 14:12
10 Steinar Ruud Konnerud IL 45:01 +14:10 14:39
11 Kåre Knudsen IL GeoForm 46:25 +15:34 15:07
12 Erling Tidemann Lommedalens IL 46:36 +15:45 15:10
13 Arne Øfsthus Asker Skiklubb 46:50 +15:59 15:15
14 Sturle Hånes IL GeoForm 48:17 +17:26 15:43
15 Bjørn Gunnerød Asker Skiklubb 54:03 +23:12 17:36
16 Knut Kristen Hangeraas IL GeoForm 55:08 +24:17 17:57
17 Per Meiland Lommedalens IL 1:05:40 +34:49 21:23
  Harald Wibye OK Moss diskvalifisert    

H 80-

2 520 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Egil Rygh OL Tønsberg og omegn 29:06   11:32
2 Carl-Fred. Kolderup Stabæk IF 36:16 +7:10 14:23
3 Johan Jansson Växjö OK 37:22 +8:16 14:49
4 Helge Tvedten Larvik OK 37:27 +8:21 14:51
5 Tor Drage Haugerud IF 43:44 +14:38 17:21
6 Svein M. Forthun Kolbotn og Skimt OL 1:00:16 +31:10 23:54
7 Helge Kvaase Bækkelagets SK 1:07:23 +38:17 26:44
  Dagfinn Føllesdal Oslostudentenes IK diskvalifisert    

Direkte A-Kort

3 230 m, 29 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mona Nastad Notodden OL 29:36   9:09
2 Einar Klavenes Sandefjord OK 30:03 +0:27 9:18
3 Anja Wingstedt Halden SK 30:49 +1:13 9:32
4 Ester Horvati IL Tyrving 31:12 +1:36 9:39
5 Jørn Myrland Notodden OL 31:42 +2:06 9:48
6 Geir Holm Gundersen Sturla, IF 31:49 +2:13 9:51
7 Anders Fossøy Notodden OL 31:58 +2:22 9:53
8 Lene Therese Myrland Notodden OL 33:50 +4:14 10:28
9 Stine Njåstein IL Tyrving 34:35 +4:59 10:42
10 Marianne Njåstein IL Tyrving 35:48 +6:12 11:05
11 Sven Ohrvik Konnerud IL 36:08 +6:32 11:11
12 Mai Britt Bjørk Sandefjord OK 36:31 +6:55 11:18
13 Geir Bråten Vegårshei IL 37:47 +8:11 11:41
14 Tor Halvor Bolkesjø Bækkelagets SK 37:51 +8:15 11:43
15 Veslemøy Solberg Konnerud IL 39:04 +9:28 12:05
16 Kari Hasaas Klavenes Sandefjord OK 39:54 +10:18 12:21
17 Kristin Sletner Røyken OL 41:03 +11:27 12:42
18 Are Njåstein IL Tyrving 41:14 +11:38 12:45
19 Kristian Bernhard Nilsen Fossum IF 41:52 +12:16 12:57
20 Emma Smeland Nygårdseter Vegårshei IL 42:17 +12:41 13:05
21 Hege Melby Lardal OL 42:55 +13:19 13:17
22 Anne Løver Stord Orientering 49:13 +19:37 15:14
23 Sigrid Grindberg Ringerike OL 52:55 +23:19 16:22
24 Georg Horvati IL Tyrving 53:16 +23:40 16:29
25 Per Sennels Røyken OL 58:15 +28:39 18:02
26 Brede Høibak Gundersen Ringerike OL 1:01:04 +31:28 18:54
27 Rune Moian Asker Skiklubb 1:02:37 +33:01 19:23
  Heidi Mogstad Bosness NOTEAM diskvalifisert    
  Brage Hovden Stord Orientering diskvalifisert    

Direkte A-Lang

4 450 m, 19 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Eivind Tonna Lillomarka OL 35:33   7:59
2 Rune Rystad Nydalens SK 35:46 +0:13 8:02
3 Morten Fismen Fossum IF 37:24 +1:51 8:24
4 Terje Bjertnes Startnr NTNUI 38:47 +3:14 8:42
5 Geir Sommerhein OK Horten 38:53 +3:20 8:44
6 Nicole Ragvin Nydalens SK 40:17 +4:44 9:03
7 Anders Øpstad Asker Skiklubb 45:42 +10:09 10:16
8 Vendula Sramkova Hemsedal IL 47:56 +12:23 10:46
9 Bertil Horvli Konnerud IL 48:11 +12:38 10:49
10 Håkon Hultgren NOTEAM 48:29 +12:56 10:53
11 Ingun Jahren Horvli Konnerud IL 49:43 +14:10 11:10
12 Sven Tonjer IL Tyrving 50:21 +14:48 11:18
13 Marianne Bruun Lien Sandefjord OK 59:32 +23:59 13:22
14 Hans Ingar Sætra Asker Skiklubb 1:03:12 +27:39 14:12
15 Trond Evensen OL Tønsberg og omegn 1:04:45 +29:12 14:33
16 Øivind Berget Sarpsborg 1:07:19 +31:46 15:07
17 Jan-Henrik Nilsen Oppsal Orientering 1:09:15 +33:42 15:33
  Espen Wigaard Oppsal Orientering diskvalifisert    
  Sindre Hovden Stord Orientering diskvalifisert    

Direkte B

2 630 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hanne Marthe Østvold Heming Orientering 30:43   11:40
2 Roger Østvold Heming Orientering 33:49 +3:06 12:51
3 Rolf Justad Hellas IF 34:43 +4:00 13:12
4 Øyvind Styrvold Lardal OL 35:17 +4:34 13:24
5 Tom Radahl IL Tyrving 36:11 +5:28 13:45
6 Inger Styrvold Porsgrunn OL 36:53 +6:10 14:01
7 Siri S. Sætra Asker Skiklubb 37:58 +7:15 14:26
8 Anne Nydal Asker Skiklubb 38:56 +8:13 14:48
9 Pål Espen Nordhaug Konnerud IL 38:58 +8:15 14:48
10 Line Nordhaug Konnerud IL 39:15 +8:32 14:55
11 Øydis Jahren Konnerud IL 40:00 +9:17 15:12
12 Margareta Bryhildsen Stokke IL 41:34 +10:51 15:48
13 Bjørg Mostaul Bø OL 42:53 +12:10 16:18
14 Karin Kittilsen Stokke IL 49:28 +18:45 18:48
15 Ronny Nelson Lardal OL 53:28 +22:45 20:19
16 Merethe Nordbø Modum OL 58:04 +27:21 22:04

Direkte C

2 690 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Egil Amundsen Lardal OL 42:00   15:36
2 Knut Kolltveit Sørlie Fossum IF 53:50 +11:50 20:00
3 Kristin Kolltveit Fossum IF 54:22 +12:22 20:12
4 Ellen Sofie Ruud Eiker OL 1:01:28 +19:28 22:51
5 Simen Kristiansen OL Trollo 1:05:20 +23:20 24:17
  Trond Langerød Fossum IF diskvalifisert


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +