Resultater Pinseløpet - Dag 2 - 2016



Resultater Pinseløpet, dag 2 av 2
Kongsberg, Buskerud - 15. mai 2016

Arrangementstype: Orientering

N-åpen

1 820 m, 67 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Randi Fugleneb Aamand IL Dyrevaa 36:57   20:18
0 Sigrid Fugleneb Aamand IL Dyrevaa 22:33   12:23
0 Mathea Land Anthonsen Kongsberg OL 42:09 +5:12 23:09
0 Abelone Josefine Axelson Eiker OL 18:04   9:55
0 Amanda Axelson Eiker OL 20:58   11:31
0 Mathias Axelson Eiker OL 20:16   11:08
0 Ludvik Balchen IL Koll 34:36   19:00
0 Erik Bergan Kongsberg OL 53:57 +17:00 29:38
0 Jan Olav Bergan Kongsberg OL 22:46   12:30
0 Arne Biseth Kongsberg OL 20:54   11:29
0 Tuva Bredholt Kongsberg OL 25:42   14:07
0 Guro Brænden Lillomarka OL 27:08   14:54
0 Synne Stigen Byggland Høydalsmo IL 36:46   20:12
0 Celia T. Davies Asker Skiklubb 33:15   18:16
0 Ragna Oline Doppelhofer Ervik Varegg Fleridrett 37:25 +0:28 20:33
0 Marte Eger Kongsberg OL 21:17   11:41
0 Jakob Eid Asker Skiklubb 30:00   16:29
0 Mathias Eid Asker Skiklubb 29:00   15:56
0 Marie Finkenhavn Nittedal OL 26:09   14:22
0 Jonas Fismen Fossum IF 33:09   18:12
0 Silje Ruud Fossheim Asker Skiklubb 33:15   18:16
0 Daniella Gjone Sandefjord OK 18:08   9:57
0 Fredrik Grønseth Fossum IF 33:46   18:33
0 Hildegunn Grønseth Fossum IF 33:45   18:32
0 Aurora Ness Gundersveen Røyken OL 28:13   15:30
0 Jarand Gustafsson Kongsberg OL 14:23   7:54
0 Rebecca Grace Homme Sturla, IF 30:30   16:45
0 Frida Hope Modum OL 29:43   16:19
0 Oskar Hope Modum OL 21:57   12:03
0 Charlotte Hopsnes Fossum IF 28:45   15:47
0 Hans Matias Hågard Konnerud IL 22:11   12:11
0 Synne Kjernsmo Røyken OL 27:43   15:13
0 Eirik Lesteberg Kongsberg OL 27:48   15:16
0 Marte Lien Sandefjord TIF 30:26   16:43
0 Pernille Lien Sandefjord TIF 31:51   17:30
0 Siri Lien Sandefjord TIF 25:14   13:51
0 Henrik Mathisen OL Tønsberg og omegn 26:17   14:26
0 Silje Mikkelsen IK Grane Arendal Orientering 25:40   14:06
0 Helene Stenvik Moen Kongsberg OL 32:31   17:51
0 Una Nastad Asker Skiklubb 25:40   14:06
0 Elise Nelson Berger og Svelvik OL 42:49 +5:52 23:31
0 Inez Nelson Lardal OL 43:30 +6:33 23:54
0 Brage Fuglseth Olsen Asker Skiklubb 18:18   10:03
0 Eline Maudal Pettersen Kongsberg OL 32:58   18:06
0 Ola Gjermstad Pettersen Berger og Svelvik OL 24:47   13:37
0 Mikkel Rastad Asker Skiklubb 20:47   11:25
0 Matis Renard Kongsberg OL 31:11   17:08
0 Henrik Ringheim OL Trollo 45:44 +8:47 25:07
0 Ingvild Ringheim Larvik OK 18:43   10:17
0 Kristine Ringheim OL Trollo 21:26   11:46
0 Mia Roaas NOTEAM 32:14   17:42
0 Simen Sommerstad Røste Kongsberg OL 16:13   8:54
0 Hilde Salvesen IL Koll 33:37   18:28
0 Johannes Salvesen-Lunde IL Koll 14:31   7:58
0 Alise Lindløv Sand Fossum IF 32:14   17:42
0 Othilie Kvilhaug Skavhellen Botne SK 23:08   12:42
0 Amalie Myrvold Skovlyst Kongsberg OL 23:38   12:59
0 Anna Madslien Steinhaug Varegg Fleridrett 18:20   10:04
0 Odin Vie Strisland Fossum IF 33:44   18:32
0 Marie Thomassen Varegg Fleridrett 37:12 +0:15 20:26
0 Selma Weslien Kongsberg OL 39:20 +2:23 21:36
0 Ville Emil Wingstedt Halden SK 21:52   12:00
0 Håkon Øverby Kongsberg OL 34:04   18:43
0 Eimund Øverli Berg Kongsberg OL 38:15 +1:18 21:00
0 Sigurd Øvrebø Myrvold Heming Orientering 23:44   13:02
  Mariann Jahrsengene NOTEAM diskvalifisert    
  Vanessa Seed Melbye Driv IL diskvalifisert    

D -10

1 820 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Elise Renard Kongsberg OL 26:48   14:43
0 Anita Langeggen Kongsberg OL 48:29 +9:18 26:38
0 Ragne Klavenes Sandefjord OK 46:28 +7:17 25:31
0 Hanne Wærp Hauge Nydalens SK 25:46   14:09
0 Sofia Øhlckers IL Tyrving 26:42   14:40
0 Iselin Høivold Kongsberg OL 40:41 +1:30 22:21
0 Anna Øvrebø Myrvold Heming Orientering 36:12   19:53
0 Annika van Raaij Hedrum OL 27:07   14:53
0 Ingrid Lesteberg Kongsberg OL 34:50   19:08
0 Minna Sofie Wingstedt Halden SK 28:56   15:53
  Elise Nilsen Berg Fossum IF diskvalifisert    

D 11-12

2 140 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Lene Hauge Hisøy OK 20:11   9:25
2 Synne Sommerstad Røste Kongsberg OL 21:42 +1:31 10:08
3 Martine Gjermstad Pettersen Berger og Svelvik OL 23:38 +3:27 11:02
4 Ragnhild Øfsthus Gravir Asker Skiklubb 24:52 +4:41 11:37
5 Maren Aure Skogedal Asker Skiklubb 27:21 +7:10 12:46
6 Martha Wisløff Asker Skiklubb 29:17 +9:06 13:41
7 Iril Ringheim Larvik OK 30:10 +9:59 14:05
8 Ingvild Øverli Berg Kongsberg OL 30:40 +10:29 14:19
9 Ingeborg Eikås Sandefjord OK 31:24 +11:13 14:40
10 Ingvild Gustafsson Kongsberg OL 32:09 +11:58 15:01
11 Ida Smeland Nygårdseter Vegårshei IL 32:23 +12:12 15:07
12 Helene Brandal Søfting Kongsberg OL 37:37 +17:26 17:34
13 Karin Halsaa Dolven Asker Skiklubb 1:03:27 +43:16 29:38

D 11-12N

2 150 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anne Østvold Heming Orientering 20:52   9:42
2 Line Borgejordet Simones Notodden OL 32:37 +11:45 15:10
3 Ane Kristine Eid Asker Skiklubb 32:41 +11:49 15:12
4 Nora Arentz Hagen Sandefjord OK 32:57 +12:05 15:19
5 Karoline Fjære Hedrum OL 37:08 +16:16 17:16
6 Tomine Ness Gundersveen Røyken OL 1:08:44 +47:52 31:58
  Ingrid Stigen Byggland Høydalsmo IL diskvalifisert    

D 13-14

3 270 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mina Schjerven Lardal OL 31:01   9:29
2 Mari Fjellbirkeland Johannesen IL Gular 31:38 +0:37 9:40
3 Eline Schjerven Lardal OL 35:11 +4:10 10:45
4 Marie Roll-Tørnqvist Fana IL 36:27 +5:26 11:08
5 Alva Marika Niklasson Kolbotn og Skimt OL 38:02 +7:01 11:37
6 Lise Mikkelsen IK Grane Arendal Orientering 41:14 +10:13 12:36
7 Ine Mikkelsen IK Grane Arendal Orientering 42:29 +11:28 12:59
8 Emma Engehult Notodden OL 46:59 +15:58 14:22
9 Malene Instanes Sturla, IF 50:05 +19:04 15:18
10 Elisabeth Brandal Søfting Kongsberg OL 54:05 +23:04 16:32
11 Selma Høivold Kongsberg OL 56:40 +25:39 17:19
12 Gjendine Gjelstad Rebård Sandefjord OK 1:06:04 +35:03 20:12
13 Ine Instanes Sturla, IF 1:06:20 +35:19 20:17

D 13-16C

2 900 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sigrid Skjelbred Kongsberg OL 32:50   11:19
2 Emilie Johansen Sandefjord OK 36:44 +3:54 12:40
3 Sigrid Steinmoen Notodden OL 50:15 +17:25 17:19
4 Mina Borgejordet Simones Notodden OL 51:49 +18:59 17:52

D 13-16N

2 810 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Åsta Firing Simonsen Andebu IL 36:07   12:51
2 Ingvild Johnsen Hedrum OL 50:53 +14:46 18:06

D 15-16

3 880 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Eli Fjellbirkeland Johannesen IL Gular 45:54   11:49
2 Malin Hauge Hisøy OK 50:46 +4:52 13:05
3 Sanna Finstad Kongsberg OL 58:25 +12:31 15:03

D 17-A kort

3 680 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Thea Kleiven Ringerike OL 44:52   12:11
2 Victoria Myklebust Strøm Hedrum OL 47:10 +2:18 12:49
3 Silje Borge Hovi Skien OK 47:51 +2:59 13:00
4 Ingvild Løver Thon Modum OL 50:45 +5:53 13:47
5 Anita Hilleren Eiker OL 50:47 +5:55 13:47
6 Pernille Nauf Hedrum OL 53:00 +8:08 14:24
7 Bente Kristin Hopsnes Fossum IF 1:01:30 +16:38 16:42
8 Anikken Gjein Dybvik Stokke IL 1:07:13 +22:21 18:15
9 Line-Susanne K. Skavhellen Botne SK 1:10:39 +25:47 19:11
10 Kari Rød Aakre Andebu IL 1:11:57 +27:05 19:33
  Sigrid Melander Vie Fossum IF diskvalifisert    

D 17-B

3 220 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Cecilie Wærp Hauge Nydalens SK 35:50   11:07
2 Ingrid Tronshaug Stokke IL 39:07 +3:17 12:08
3 Gro Madslien Varegg Fleridrett 42:16 +6:26 13:07
4 Monica Tveit Tjentland Lardal OL 50:13 +14:23 15:35
5 Tone Sølie Lysnes Hedrum OL 52:43 +16:53 16:22
6 Oddbjørg Moe Kristiansand OK 1:03:56 +28:06 19:51
7 Astrid Oline Ervik Varegg Fleridrett 1:06:36 +30:46 20:40
8 Anne Gro Reppesgård Larvik OK 1:24:28 +48:38 26:13
  Silje Jacobsen Myklatun IL Tyrving diskvalifisert    
  Inger Bjerga Varegg Fleridrett brutt    

D 17-C

2 980 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sara Roberg Ghabeli OL Trollo 39:54   13:23
2 Gunn Kristin Roso Lardal OL 43:09 +3:15 14:28
3 Solveig Schou OK Sør 43:57 +4:03 14:44
4 Liv-Hege Roberg-Ringheim OL Trollo 44:06 +4:12 14:47
5 Susanne Strøm Hedrum OL 45:49 +5:55 15:22
6 Lene Colquhoun Nittedal OL 49:54 +10:00 16:44
7 June Helen Myklebust Hedrum OL 1:01:43 +21:49 20:42
8 May Nordkvelde Hedrum OL 1:03:31 +23:37 21:18

D 17-N

2 810 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Rita Santschi Modum OL 1:15:51   26:59
  Elin Bordøy Hedrum OL diskvalifisert    

D 17-20

5 140 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Silje Hauge Hisøy OK 48:17   9:23
2 Elin Ulsaker Hemsedal IL 1:04:17 +16:00 12:30
3 Julie Roll Tørnqvist Fana IL 1:04:41 +16:24 12:35
4 Hedvig Kjellevold Malde IL Gular 1:07:06 +18:49 13:03
5 Linn Hege Roso Lardal OL 1:22:33 +34:16 16:03

D 21-

6 110 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Lea-Rebekka Tonjer Oslostudentenes IK 57:54   9:28
2 Ida Hope Oslostudentenes IK 1:01:54 +4:00 10:07
3 Hanne Maria Vister Oslostudentenes IK 1:03:09 +5:15 10:20
4 Heidi Stokseth Halden SK 1:06:08 +8:14 10:49
5 Belinda Jørandli Rudsengen Oslostudentenes IK 1:11:35 +13:41 11:42
6 Sunniva Nergaard Berg Stokke IL 1:12:30 +14:36 11:51
7 Anne Marthe Peveri Eiker OL 1:17:35 +19:41 12:41
  Christine Mikkelsen IK Grane Arendal Orientering brutt    

D 35-

5 140 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kristin Nergaard Berg Fossum IF 1:03:46   12:24
2 Torill Hynne Fjære Hedrum OL 1:26:31 +22:45 16:49

D 40-

5 140 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ingrid Undstad Larvik OK 45:51   8:55
2 Merete Lysebo Lardal OL 48:52 +3:01 9:30
3 Liv Schjerven Lardal OL 54:03 +8:12 10:30
4 Milda Øhlckers IL Tyrving 56:52 +11:01 11:03
5 Anette Firing Andebu IL 1:04:55 +19:04 12:37
6 Tanja Instanes Sturla, IF 1:08:47 +22:56 13:22

D 45-

3 880 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jorun Ruud Asker Skiklubb 37:46   9:44
2 Anne Guro Nøkleby Ringerike OL 42:40 +4:54 10:59
3 Ellen Aure Skogedal Asker Skiklubb 44:11 +6:25 11:23
4 Hilda Øfsthus Asker Skiklubb 44:24 +6:38 11:26
5 Marianne Hauge Hisøy OK 44:53 +7:07 11:34
6 Annette Cecilie Arentz Sandefjord OK 45:57 +8:11 11:50
7 Hanne Løver Thon Modum OL 45:59 +8:13 11:51
8 May Ingela Hope Modum OL 46:43 +8:57 12:02
9 Arnhild U. Bråten Vegårshei IL 49:55 +12:09 12:51
10 Silvia Schneider-Schiess LG Stettlen 49:56 +12:10 12:52
11 Mette Eline Heimstad Ringerike OL 52:41 +14:55 13:34
12 Anne Mia Olsen Modum OL 57:57 +20:11 14:56
13 Stine Arntzen Sandefjord OK 59:02 +21:16 15:12
14 Jorunn Blindheim Lillomarka OL 1:05:42 +27:56 16:55

D 50-

3 680 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kari Christiansen Sandefjord OK 35:45   9:42
2 Ann Katrin Olsen Asker Skiklubb 38:09 +2:24 10:22
3 Pamela Åsten Kolbotn og Skimt OL 39:21 +3:36 10:41
4 Heidi Schatvet Notodden OL 40:04 +4:19 10:53
5 Torun Dyrkorn Eiker OL 41:28 +5:43 11:16
6 Tiri Rebård Sandefjord OK 43:39 +7:54 11:51
7 Hilde Kløvstad Sandefjord OK 45:41 +9:56 12:24
8 Hege Fjellbirkeland IL Gular 51:56 +16:11 14:06
9 Eva Syversen Røyken OL 54:00 +18:15 14:40
10 Randi Nicolaisen Asker Skiklubb 54:01 +18:16 14:40
11 Marianne Arnesen Asker Skiklubb 56:07 +20:22 15:14
12 Maria Persson Asker Skiklubb 1:08:46 +33:01 18:41

D 55-

3 680 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Gunhild Hennum Lierbygda OL 37:38   10:13
2 Grete S B Hovi Skien OK 42:02 +4:24 11:25
3 Anne Berit Eid Nydalens SK 42:25 +4:47 11:31
4 Kjersti Skantze IL Tyrving 44:03 +6:25 11:58
5 Ragnhild Elsrud Hultgreen Ringerike OL 45:31 +7:53 12:22
6 Berit Berge IL Tyrving 49:38 +12:00 13:29
7 Cathrine Norvik Røyken OL 50:59 +13:21 13:51
8 Turid Ødegård OL Tønsberg og omegn 57:29 +19:51 15:37
9 Eli Tufte Hanssen Eiker OL 1:00:23 +22:45 16:24
10 May Jorunn Rognlien Modum OL 1:01:22 +23:44 16:40
11 Kirsti Grundnes Berg IL Tyrving 1:04:16 +26:38 17:27
12 Enikø Bertalan Asker Skiklubb 1:05:06 +27:28 17:41

D 60-

3 270 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Siren Greve Bergens TF 34:54   10:40
2 Linda Verde Sturla, IF 36:38 +1:44 11:12
3 Live Joronn Ytrehus Ringerike OL 49:57 +15:03 15:16
4 Aud Kjemperud Eiker OL 50:13 +15:19 15:21
5 Elisabeth Rød Andebu IL 55:08 +20:14 16:51
6 Inger Nergaard Stokke IL 1:00:34 +25:40 18:31
7 Nina Kolberg IL Tyrving 1:06:15 +31:21 20:15
8 Helga Peveri Eiker OL 1:08:25 +33:31 20:55

D 65-

3 270 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Emma Grete Feyling Haare Konnerud IL 37:14   11:23
2 Kari Strande Ringerike OL 40:55 +3:41 12:30
3 Edel Slettemark Stord Orientering 41:21 +4:07 12:38
4 Ingjerd Sognnæs Bergens TF 41:22 +4:08 12:39
5 Ingunn Ytrehus IL BUL-Tromsø 41:35 +4:21 12:42
6 Marit Vågsnes Kolbotn og Skimt OL 45:09 +7:55 13:48
7 Marta Stang Modum OL 48:20 +11:06 14:46
8 Bjørg Mostaul Bø OL 50:50 +13:36 15:32
9 Grethe Lill Ryeng Sturla, IF 51:14 +14:00 15:40
10 Anne Elvsaas Mo Røyken OL 58:10 +20:56 17:47
11 Aud I Spjelkavik IL Tyrving 1:07:52 +30:38 20:45

D 70-

2 500 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Birgitte Bekkelund Røyken OL 37:08   14:51
2 Torill Nebell Mikkelsen Berger og Svelvik OL 38:42 +1:34 15:28
3 Elin Dahlen Ringerike OL 44:38 +7:30 17:51
4 Inger Lindløv OK Moss 45:13 +8:05 18:05
5 May Helene Hansen Sandefjord OK 48:32 +11:24 19:24
6 Bjørg Kocbach Bergens TF 49:10 +12:02 19:40
7 Sissel Olaisen Kolbotn og Skimt OL 51:29 +14:21 20:35
8 Sidsel Sandelien Heming Orientering 51:55 +14:47 20:46
9 Eli Jorid Klovning Porsgrunn OL 58:42 +21:34 23:28
10 Inger Elisabeth Kvaase Bækkelagets SK 58:48 +21:40 23:31
11 Synnøve Dalva Bø OL 59:27 +22:19 23:46
12 Inger Lise Bjordal Oppsal Orientering 1:15:25 +38:17 30:10
13 Astrid Reppesgård Lie Hedrum OL 1:17:23 +40:15 30:57

D 75-

2 500 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anne Lise Øfsthus Asker Skiklubb 39:00   15:36
2 Unni Drage Haugerud IF 40:08 +1:08 16:03
3 Tirill Liby Seip BSI - Orientering 58:55 +19:55 23:34
4 Lisa Sørenssen Røyken OL 1:16:48 +37:48 30:43

D 80-

2 500 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ingrid Roll Fana IL 1:08:16   27:18

H -10

1 820 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Jon Strand Kongsberg OL 31:51 +10:42 17:30
0 Theo Winsents Sæter Måren OK 25:52 +4:43 14:12
0 Martin Torø Kongsberg OL 23:33 +2:24 12:56
0 Mathias Birkelund Asker Skiklubb 21:09   11:37
0 Erlend Ulsaker Hemsedal IL 18:07   9:57
0 Rasmus Engehult Notodden OL 21:11 +0:02 11:38
0 Bendik Madslien Steinhaug Varegg Fleridrett 21:31 +0:22 11:49
0 Tollef Tjentland Lardal OL 29:57 +8:48 16:27
  Per Noah Sommerhein Nydalens SK diskvalifisert    

H 11-12

2 140 m, 31 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Halvor Løken Kongsberg OL 16:48   7:51
2 Martin Johannessen Linnebo Asker Skiklubb 17:31 +0:43 8:11
3 Theodor Bjørk Sandefjord OK 18:02 +1:14 8:25
4 Sindre Vie Strisland Fossum IF 18:16 +1:28 8:32
5 Benjamin Gjone Sandefjord OK 18:45 +1:57 8:45
6 Mikael Birkelund Asker Skiklubb 20:47 +3:59 9:42
7 Andreas Myrvold Skovlyst Kongsberg OL 20:52 +4:04 9:45
8 Børge Nilsen Berg Fossum IF 20:53 +4:05 9:45
9 Vebjørn Emil Blindheim Lillomarka OL 20:55 +4:07 9:46
10 Endre Sand Kongsberg OL 21:07 +4:19 9:52
11 Jakob Rastad Asker Skiklubb 21:10 +4:22 9:53
12 Liam Viggo Wingstedt Halden SK 21:31 +4:43 10:03
13 Gabriel Gjone Sandefjord OK 22:07 +5:19 10:20
14 Borgar Skjelbred Kongsberg OL 22:10 +5:22 10:21
15 Emil Ruud Fossheim Asker Skiklubb 22:17 +5:29 10:24
16 Martin Nøkleby Melling Ringerike OL 22:23 +5:35 10:27
17 Eskil Brænden Lillomarka OL 22:31 +5:43 10:31
18 Arne Bergan Kongsberg OL 22:59 +6:11 10:44
19 Eirik Vie Strisland Fossum IF 23:29 +6:41 10:58
20 Brage Eikås Sandefjord OK 24:06 +7:18 11:15
21 Mathias Nyhaug Asker Skiklubb 24:15 +7:27 11:19
22 Anders Klavenes Sandefjord OK 24:23 +7:35 11:23
23 Erlend Bjerknes Fagerlid Måren OK 26:16 +9:28 12:16
24 Martin Dybvik Stokke IL 26:26 +9:38 12:21
25 Mats Olsen Bye Modum OL 26:34 +9:46 12:24
26 Hallvard Tjentland Lardal OL 27:10 +10:22 12:41
27 Sindre Mathisen OL Tønsberg og omegn 27:47 +10:59 12:58
28 Kristoffer Øhlckers IL Tyrving 35:21 +18:33 16:31
  Rasmus D. Eastwood Lillomarka OL diskvalifisert    
  Nils Anders Niklasson Kolbotn og Skimt OL diskvalifisert    
  Odin Fismen Fossum IF brutt    

H 11-12N

2 150 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Einar Østvold Heming Orientering diskvalifisert    

H 13-14

3 270 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Cornelius Bjørk Sandefjord OK 22:34   6:54
2 Viljan van Raaij Hedrum OL 25:51 +3:17 7:54
3 Martin Birkelund Asker Skiklubb 28:56 +6:22 8:50
4 Aleksander Jørgensen Haugesund IL Orientering 29:54 +7:20 9:08
5 Jonas Eikås Sandefjord OK 30:14 +7:40 9:14
6 Andreas Dale Bergens TF 30:41 +8:07 9:22
7 Kristian Strøm Nydalens SK 31:22 +8:48 9:35
8 Henrik R Holt Hedrum OL 32:37 +10:03 9:58
9 Sondre Evensen OL Tønsberg og omegn 32:48 +10:14 10:01
10 Sindre Ulsaker Hemsedal IL 32:51 +10:17 10:02
11 Oskar Madslien Steinhaug Varegg Fleridrett 34:38 +12:04 10:35
12 Kristoffer Fjære Hedrum OL 39:22 +16:48 12:02
13 Jon Erik Doppelhofer Ervik Varegg Fleridrett 42:03 +19:29 12:51
14 Olaf Halsaa Dolven Asker Skiklubb 47:55 +25:21 14:39
15 Vegard Tronstad Andersen Kongsberg OL 1:27:11 +1:04:37 26:39

H 13-16C

2 900 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Markus Eikås Sandefjord OK 38:13   13:10
  Ulrik Andre Strøm Hedrum OL diskvalifisert    

H 13-16N

2 810 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kristoffer Jørgensen Haugesund IL Orientering 27:22   9:44
2 Sigurd Paulsen Ask Lierbygda OL 31:36 +4:14 11:14

H 15-16

5 140 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Audun Melby Jacobsen Lardal OL 40:03   7:47
2 Sigurd Paulsen Vie Haugesund IL Orientering 43:10 +3:07 8:23
3 Scott Juvik IL Gular 47:30 +7:27 9:14
4 Kristian Fredrik Thomassen Varegg Fleridrett 49:11 +9:08 9:34
5 Even-Andre Thorbjørnsen Notodden OL 49:52 +9:49 9:42
6 Johan Eikanger IL Gular 51:08 +11:05 9:56
7 Mathias Kjærner-Semb Varegg Fleridrett 1:00:03 +20:00 11:40

H 17-A kort

5 140 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Atle Borgersen Hedrum OL 49:44   9:40
2 Stig Instanes Sturla, IF 50:19 +0:35 9:47
3 Endre Ulsaker Hemsedal IL 53:48 +4:04 10:28
4 Asbjørn Roe Larvik OK 53:55 +4:11 10:29
5 Håkon Nergaard Berg Stokke IL 54:08 +4:24 10:31
6 Håvard Sandvoll Ask Lierbygda OL 57:22 +7:38 11:09
7 Atle Strøm Hedrum OL 59:53 +10:09 11:39
8 Inge Hauge Hisøy OK 1:02:33 +12:49 12:10
9 Jon Dale Bergens TF 1:03:50 +14:06 12:25
10 Eirik Skavhellen Botne SK 1:04:22 +14:38 12:31
11 Kjetil Kjernsmo Røyken OL 1:10:57 +21:13 13:48
12 Trond Foss Sandefjord OK 1:14:55 +25:11 14:34
13 Eelco van Raaij Hedrum OL 1:18:05 +28:21 15:11

H 17-B

3 220 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Fredrik Axelson Eiker OL 35:21   10:58
2 Sverre Melbye Driv IL 35:36 +0:15 11:03
3 Bjørn Steinhaug Varegg Fleridrett 39:08 +3:47 12:09
4 Arild Nyhaug Asker Skiklubb 40:51 +5:30 12:41
5 Ludvig Johnsen Hedrum OL 43:01 +7:40 13:21
6 Kenneth Dybvik Stokke IL 46:30 +11:09 14:26
7 Yngve Finkenhavn Nittedal OL 54:38 +19:17 16:58

H 17-C

2 980 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jan Lazor Modum OL 30:53   10:21
2 Sten Øivind Bjerke Larvik OK 41:19 +10:26 13:51
3 Glenn Ekholdt Hilleren Eiker OL 46:32 +15:39 15:36
4 Tore Deinboll Sturla, IF 54:44 +23:51 18:22
5 Ladislav Kocbach Bergens TF 58:48 +27:55 19:43

H 17-20

6 110 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jarle Lysnes Hedrum OL 1:11:11   11:39

H 21-

8 310 m, 23 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Thomas Nipen Nydalens SK 1:01:49   7:26
2 Dag Steinar Ragvin Bø OL 1:03:43 +1:54 7:40
3 Sten Åge Nygårdseter Vegårshei IL 1:03:56 +2:07 7:41
4 Mathias Nipen Bækkelagets SK 1:07:03 +5:14 8:04
5 Christian Faruga Karldén Kvillebyns SK 1:07:17 +5:28 8:05
6 Are Smeland Nygårdseter Vegårshei IL 1:08:20 +6:31 8:13
7 Erik Feyling Haare Konnerud IL 1:08:23 +6:34 8:13
8 Ola Magnus Laugaland Ålgård Orientering 1:08:43 +6:54 8:16
9 Mikael Olausson Oslostudentenes IK 1:09:25 +7:36 8:21
10 Jan Richard Eriksen Asker Skiklubb 1:09:47 +7:58 8:23
11 Stefan Ring OK Löftan 1:11:45 +9:56 8:38
12 Jørgen Frøyd Larvik OK 1:14:51 +13:02 9:00
13 Kenneth Sandvold Eiker OL 1:18:01 +16:12 9:23
14 Vegard Line Oslostudentenes IK 1:18:14 +16:25 9:24
15 Harald Hovi Skien OK 1:19:57 +18:08 9:37
16 Lok Hin Ma Varegg Fleridrett 1:25:03 +23:14 10:14
17 Sturla Stokkeland Ålgård Orientering 1:28:48 +26:59 10:41
18 Eirik Larsen Skien OK 1:37:37 +35:48 11:44
19 Magnus Barth Gustavsen Oslostudentenes IK 1:40:24 +38:35 12:04
  Øyvind Stokseth Halden SK diskvalifisert    
  Bjørn Gulbrandsen Asker Skiklubb diskvalifisert    
  Einar Ekeland Oddersjaa SSK diskvalifisert    
  Andreas Breiland Ålgård Orientering diskvalifisert    

H 35-

7 170 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Stefan Schwarzenberger LG Stettlen 1:14:50   10:26

H 40-

7 170 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jan Tore Ludvigsen IL Koll 1:00:41   8:27
2 Audun Bjerknes Måren OK 1:05:07 +4:26 9:04
3 Steinar Eastwood Lillomarka OL 1:06:29 +5:48 9:16
4 Neil Marston Hemsedal IL 1:08:19 +7:38 9:31
5 Pål Thomassen Varegg Fleridrett 1:13:58 +13:17 10:18
6 Jarl Homme Sturla, IF 1:16:07 +15:26 10:36
7 Bjørn Lennart Vorre Lardal OL 1:17:12 +16:31 10:46
8 Pål Martin Eid Asker Skiklubb 1:25:33 +24:52 11:55

H 45-

6 940 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Trond Gjelstad Sandefjord OK 59:08   8:31
2 Espen Wigaard Oppsal Orientering 1:02:36 +3:28 9:01
3 Arne Nåtedal OL Trollo 1:03:54 +4:46 9:12
4 Knut Ivar Johansen Sandefjord OK 1:05:43 +6:35 9:28
5 Jens Tjentland Lardal OL 1:07:21 +8:13 9:42
6 Terje W. Pettersen Berger og Svelvik OL 1:08:56 +9:48 9:55
7 Gjermund Gravir Asker Skiklubb 1:09:11 +10:03 9:58
8 Anders Kristian Holt Hedrum OL 1:10:36 +11:28 10:10
9 Tom Kristensen Larvik OK 1:10:42 +11:34 10:11
10 Terje Blindheim Lillomarka OL 1:12:18 +13:10 10:25
11 Rune Engehult Notodden OL 1:16:08 +17:00 10:58
12 Jon Terje Ekeland Oddersjaa SSK 1:16:10 +17:02 10:58
13 Pål Winsents Måren OK 1:18:04 +18:56 11:14
14 Roar Mathisen OL Tønsberg og omegn 1:20:50 +21:42 11:38
15 Jo Børre Eikås Sandefjord OK 1:23:55 +24:47 12:05
16 Gernot Doppelhofer Varegg Fleridrett 1:26:17 +27:09 12:25
17 Espen Johnsen Hedrum OL 1:30:10 +31:02 12:59

H 50-

5 340 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Gjermund Røren Eiker OL 40:34   7:35
2 Jan Kjærner-Semb Varegg Fleridrett 44:41 +4:07 8:22
3 Ole Tørnqvist Fana IL 48:19 +7:45 9:02
4 Harald Kvisli Notodden OL 49:07 +8:33 9:11
5 Jan Tore Henriksen Nydalens SK 49:34 +9:00 9:16
6 Roar Bye Modum OL 49:36 +9:02 9:17
7 Øyvind Johannessen Linnebo Asker Skiklubb 51:12 +10:38 9:35
8 Jan Petter Hansen IL Gular 53:41 +13:07 10:03
9 Gunnar Hope Modum OL 53:58 +13:24 10:06
10 Arne Håkon Jørgensen Sandefjord OK 55:13 +14:39 10:20
11 Håkon Mogstad Fana IL 1:01:58 +21:24 11:36
12 Rune Røed Stokke IL 1:10:26 +29:52 13:11
13 Oskar Kaaløy Sandefjord OK 1:30:32 +49:58 16:57

H 55-

5 340 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Lars Fremstad Larvik OK 42:29   7:57
2 Arne Johannesen IL Gular 42:33 +0:04 7:58
3 Terje Wiig Mathisen Nydalens SK 43:11 +0:42 8:05
4 Bengt Niklasson Kolbotn og Skimt OL 43:33 +1:04 8:09
5 Johan Lunde IL Koll 47:15 +4:46 8:50
6 Anton Plaian Asker Skiklubb 47:33 +5:04 8:54
7 Arne Fossheim Asker Skiklubb 50:22 +7:53 9:25
8 Martin Granly Lillomarka OL 50:35 +8:06 9:28
9 Åge-Geir Skatter Notodden OL 54:29 +12:00 10:12
10 Hallvard Berg IL Tyrving 57:04 +14:35 10:41
11 Kjetil Kløvstad Sandefjord OK 1:05:12 +22:43 12:12
12 Tov Arne Bondal Notodden OL 1:12:22 +29:53 13:33
13 Donald Skantze IL Tyrving 1:13:31 +31:02 13:46
14 Ivar Lindseth Ringerike OL 1:22:05 +39:36 15:22
15 Roy Gjerding OK Moss 1:22:24 +39:55 15:25

H 60-

3 480 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Morten Dåsnes Ringerike OL 29:43   8:32
2 Dag Moe Kristiansand OK 31:28 +1:45 9:02
3 Are Eriksen Oslostudentenes IK 35:21 +5:38 10:09
4 Magne Vollen Oslostudentenes IK 37:00 +7:17 10:37
5 Ola Brox OL Toten-Troll 37:03 +7:20 10:38
6 Øivind Fadum Sande Sportsklubb 39:30 +9:47 11:21
7 Hugo Christensen Notodden OL 42:20 +12:37 12:09
8 Olav Nipen IL Tyrving 45:30 +15:47 13:04
9 Per Dag Nordkvelde Hedrum OL 47:36 +17:53 13:40
10 Rolf Lunde Eiker OL 48:08 +18:25 13:49
11 Stein Ødegård OL Tønsberg og omegn 49:15 +19:32 14:09
12 Runar Kirkerud Eiker OL 52:35 +22:52 15:06
13 Even Tore Steinsholt Lardal OL 53:41 +23:58 15:25
14 Øystein Andersen Eiker OL 54:37 +24:54 15:41

H 65-

3 480 m, 18 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tor Trøan Hadeland OL 35:13   10:07
2 Sveinung Rekaa Notodden OL 35:55 +0:42 10:19
3 Hans Roar Bakken Eiker OL 36:29 +1:16 10:29
4 Atle Remme Porsgrunn OL 40:06 +4:53 11:31
5 Dag Rønning Jensen OL Trollo 40:56 +5:43 11:45
6 Per Øhlckers IL Tyrving 41:13 +6:00 11:50
7 Elling Aakre Andebu IL 43:22 +8:09 12:27
8 Martin Nauf Hedrum OL 43:45 +8:32 12:34
9 Ragnar Niemi Berg Stokke IL 44:06 +8:53 12:40
10 Arnulf Rulnes Notodden OL 46:09 +10:56 13:15
11 Øyvind Hoveid Asker Skiklubb 46:10 +10:57 13:15
12 Kjell Dolva Skien OK 46:32 +11:19 13:22
13 Hogne Kjærås Andebu IL 46:58 +11:45 13:29
14 Jiri Urvalek Porsgrunn OL 47:03 +11:50 13:31
15 Ove Gunnar Jacobsen Stokke IL 47:39 +12:26 13:41
16 Hans Lyder Haare Konnerud IL 48:03 +12:50 13:48
17 Bård Stang Modum OL 48:05 +12:52 13:49
18 Bernt Tollefsen IL GeoForm 1:04:18 +29:05 18:28

H 70-

3 680 m, 22 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Helge Revhaug Ringerike OL 38:51   10:33
2 Helge Fossheim Hedrum OL 40:58 +2:07 11:07
3 Bjørn W. Ludvigsen Sturla, IF 41:09 +2:18 11:10
4 Roar Bjordal Oppsal Orientering 42:29 +3:38 11:32
5 Sigvald Robberstad Halsnøy OL 43:30 +4:39 11:49
6 Kjell Grønhovd Modum OL 43:35 +4:44 11:50
7 Ragnar Hillestad Lardal OL 45:02 +6:11 12:14
8 Frank Eliassen Sandefjord OK 45:13 +6:22 12:17
9 Bjørn Spjelkavik IL Tyrving 45:47 +6:56 12:26
10 Bjørn Sandelien Heming Orientering 48:33 +9:42 13:11
11 Erik Johan Grorud Haslum IL 49:46 +10:55 13:31
12 Knut Lindløv OK Moss 51:01 +12:10 13:51
13 Bjørn A. Schou OK Sør 51:18 +12:27 13:56
14 Bjørn Willy Hansen Sandefjord OK 52:56 +14:05 14:23
15 Per Vold Fana IL 53:32 +14:41 14:32
16 Lars Martin Gjein Stokke IL 54:00 +15:09 14:40
17 John Ivar Kjellevold Modum OL 54:59 +16:08 14:56
18 Thorolf Trolsrud Botne SK 56:49 +17:58 15:26
19 Tore Vaaje Asker Skiklubb 57:15 +18:24 15:33
20 Olav Mo Røyken OL 1:06:01 +27:10 17:56
21 Jørgen Kvilhaug Botne SK 1:06:46 +27:55 18:08
  Steinar Slettemark Stord Orientering brutt    

H 75-

3 270 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Harald Lundhaug OK Moss 36:25   11:08
2 Anton Lomme Hedrum OL 39:54 +3:29 12:12
3 Per Øystein Andersen Larvik OK 40:38 +4:13 12:25
4 Erling Tidemann Lommedalens IL 41:54 +5:29 12:48
5 Tormod Dahlen Ringerike OL 42:53 +6:28 13:06
6 Oddvar Gjelstad Sandefjord OK 43:24 +6:59 13:16
7 Thor Edvardsen Larvik OK 45:17 +8:52 13:50
8 Ingolf Dybvik Stord Orientering 48:10 +11:45 14:43
9 Lars Magne Klovning Porsgrunn OL 49:26 +13:01 15:07
10 Steinar Ruud Konnerud IL 49:33 +13:08 15:09
11 Eigil Kongsfjell OL Tønsberg og omegn 49:39 +13:14 15:11
12 Per Meiland Lommedalens IL 54:19 +17:54 16:36
13 Magnar Reppesgård Hedrum OL 56:12 +19:47 17:11
14 Bjørn Gunnerød Asker Skiklubb 1:00:44 +24:19 18:34

H 80-

2 500 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Helge Tvedten Larvik OK 40:00   16:00
2 Tor Drage Haugerud IF 40:15 +0:15 16:06
3 Johan Jansson Växjö OK 43:43 +3:43 17:29
4 Carl-Fred. Kolderup Stabæk IF 43:54 +3:54 17:33
5 Dagfinn Føllesdal Oslostudentenes IK 45:24 +5:24 18:09
6 Egil Rygh OL Tønsberg og omegn 46:16 +6:16 18:30
7 Kjell H. Eriksen Fossum IF 49:16 +9:16 19:42
  Helge Kvaase Bækkelagets SK diskvalifisert    

Direkte A-Kort

3 480 m, 30 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Halvard Fjær Lillomarka OL 31:09   8:57
2 Øystein Rastad Asker Skiklubb 31:16 +0:07 8:59
3 Mune Eriksen Nastad Notodden OL 32:08 +0:59 9:14
4 Atgeir Takle Nydalens SK 33:10 +2:01 9:31
5 Geir Holm Gundersen Sturla, IF 35:08 +3:59 10:05
6 Ragnhild Haugli Bråten Heming Orientering 35:12 +4:03 10:06
7 Thomas Olsen Asker Skiklubb 35:22 +4:13 10:09
8 Kjell Rønneberg Røyken OL 35:37 +4:28 10:14
9 Anja Wingstedt Halden SK 36:44 +5:35 10:33
10 Kjersti Fuglseth Olsen Asker Skiklubb 36:45 +5:36 10:33
11 Geir Bråten Vegårshei IL 37:06 +5:57 10:39
12 Marit Melby Jacobsen Lardal OL 37:46 +6:37 10:51
13 Birgit Økern Jensen Konnerud IL 39:06 +7:57 11:14
14 Morten Kongsberg IL Tyrving 39:34 +8:25 11:22
15 Hege Melby Lardal OL 41:12 +10:03 11:50
16 Kristian Bernhard Nilsen Fossum IF 41:17 +10:08 11:51
17 Sverre Wisløff Asker Skiklubb 42:23 +11:14 12:10
18 Kari Hasaas Klavenes Sandefjord OK 42:45 +11:36 12:17
19 Astrid Wangen Steen Nydalens SK 46:27 +15:18 13:20
20 Mai Britt Bjørk Sandefjord OK 46:28 +15:19 13:21
21 Einar Klavenes Sandefjord OK 50:10 +19:01 14:24
22 Jon Petter Nielsen Nydalens SK 52:14 +21:05 15:00
23 Sirkku Juntunen Oslostudentenes IK 55:16 +24:07 15:52
24 Brage Hovden Stord Orientering 55:49 +24:40 16:02
25 Anne Løver Stord Orientering 56:12 +25:03 16:08
26 Nina Birkelund Asker Skiklubb 59:03 +27:54 16:58
27 Jørgen Lien Sandefjord TIF 1:00:00 +28:51 17:14
  Anne Kathrine Linnebo Asker Skiklubb diskvalifisert    
  Lill Kristin Enger Modum OL diskvalifisert    
  Pål Tore Svendsen Nydalens SK diskvalifisert    

Direkte A-Lang

6 110 m, 18 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Vetle Christiansen Bækkelagets SK 41:48   6:50
2 Jarl Magnus Berge Søgne og Sogndal OK 44:07 +2:19 7:13
3 Morten Fismen Fossum IF 51:19 +9:31 8:23
4 Asbjørn Byggland Høydalsmo IL 53:54 +12:06 8:49
5 Frode Robertsen OL Tønsberg og omegn 57:30 +15:42 9:24
6 Bjørn Solhjem NOTEAM 59:27 +17:39 9:43
7 Trond Evensen OL Tønsberg og omegn 59:29 +17:41 9:44
8 Yngvar Christiansen Bækkelagets SK 1:02:01 +20:13 10:09
9 Vendula Sramkova Hemsedal IL 1:03:23 +21:35 10:22
10 Magne Brænden Lillomarka OL 1:03:35 +21:47 10:24
11 Sindre Hovden Stord Orientering 1:04:25 +22:37 10:32
12 Sven Tonjer IL Tyrving 1:06:24 +24:36 10:52
13 Mats Olav Berg NOTEAM 1:08:29 +26:41 11:12
14 Bertil Horvli Konnerud IL 1:12:09 +30:21 11:48
15 Bjørnar Olsrød Stokke IL 1:13:29 +31:41 12:01
16 Marianne Bruun Lien Sandefjord TIF 1:14:48 +33:00 12:14
17 Ingun Jahren Horvli Konnerud IL 1:15:36 +33:48 12:22
18 Øyvind Berget Sarpsborg OL 1:32:58 +51:10 15:12

Direkte B

3 220 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Åsmund Slokvik Notodden OL 31:51   9:53
2 Ronny Nelson Lardal OL 42:41 +10:50 13:15
3 Haakon Dolven Asker Skiklubb 43:44 +11:53 13:34
4 Hanne Marthe Østvold Heming Orientering 55:59 +24:08 17:23
5 Roger Østvold Heming Orientering 1:02:38 +30:47 19:27
6 Rolf Justad Hellas 1:03:39 +31:48 19:46
7 Øydis Jahren Konnerud IL 1:03:40 +31:49 19:46
8 Salme Åsten NOTEAM 1:09:55 +38:04 21:42
9 Elin Slokvik Notodden OL 1:11:14 +39:23 22:07
10 Aagot Hartmann Røyken OL 1:52:04 +1:20:13 34:48

Direkte C

2 980 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Torleif Galteland Asker Skiklubb 36:09   12:07
2 Jørgen Spanne NOTEAM 36:52 +0:43 12:22
3 Hanna Linnebo Asker Skiklubb 43:51 +7:42 14:42
4 Tanja Appenzeller NOTEAM 47:34 +11:25 15:57
5 Marianne Ness Røyken OL 54:42 +18:33 18:21
6 Ellen Sofie Ruud Eiker OL 1:20:37 +44:28 27:03
  Maria Linnebo Asker Skiklubb diskvalifisert    
  Vera Halsaa Asker Skiklubb diskvalifisert    
  Jan Magne Gundersveen Røyken OL brutt


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +