Resultater Pinseløpet Kongsberg - Dag 1 - 2015



Resultater Pinseløpet Kongsberg - Dag 1
Kongsberg, Buskerud - 23. mai 2015

Arrangementstype: Orientering

N-åpen

1 900 m, 75 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Ziu Yue Wei IL Skrim 29:12   15:22
0 Cornelia Eidem Asker Skiklubb 42:23 +3:27 22:18
0 Andreas Weum Eiker OL 33:48   17:47
0 Alfhild Asplin Kleven NOTEAM 25:27   13:23
0 Øivind Olai Bjøru NOTEAM 14:30   7:37
0 Lucas Ask Connell Lierbygda OL 19:52   10:27
0 Alexander Ask Connell Lierbygda OL 49:10 +10:14 25:52
0 Mathis Renard Kongsberg OL 34:14   18:01
0 Marius Borgersen Hedrum OL 27:55   14:41
0 Henrik Borgersen Hedrum OL 26:26   13:54
0 Ole Magnus Repstad Storemyr IL Hauken 30:54   16:15
0 Nicolas Mohn Kapreslo 18:13   9:35
0 Helene Steinvik Kongsberg OL 25:28   13:24
0 Marte Lien Sandefjord TIF 43:57 +5:01 23:07
0 Siri Lien Sandefjord TIF 46:06 +7:10 24:15
0 Iver Aarseth NOTEAM 38:56   20:29
0 Maja Embergsrud Kongsberg OL 40:31 +1:35 21:19
0 Eivinf Igland Berg NOTEAM 38:59 +0:03 20:31
0 Kaja Barsnes Frøyd Sogndal IL 28:33   15:01
0 Jens  Dybvig Stokke IL 32:12   16:56
0 Kristina Skåttet Ellefsen Kongsberg OL 27:35   14:31
0 Henrik Mathisen OL Tønsberg og omegn 24:56   13:07
0 Elise Renard Kongsberg OL 35:49   18:51
0 Emil S Molenaar Modum OL 16:30   8:41
0 Even Skram Trømborg Kongsberg OL 24:05   12:40
0 Martin Torø Kongsberg OL 14:55   7:51
0 Knut Kolltveit Sørlie Fossum IF 28:26   14:57
0 Ola Gjermstad Pettersen Berger og Svelvik OL 31:39   16:39
0 Sølve Sembsmoen-Schleis Kongsberg OL 22:21   11:45
0 Vanessa Seed Melbye Raumar Orientering 36:42   19:18
0 Sofia Øhlckers IL Tyrving 15:46   8:17
0 Odin Vie Strisland Fossum IF 36:25   19:10
0 Ida Amundsen Bjørkli Ringerike OL 29:16   15:24
0 Iselin Høivold Kongsberg OL 17:11   9:02
0 Henrik Holm Nes Modum OL 17:45   9:20
0 Oliver Bjerke Kongsberg OL 35:10   18:30
0 Tollef Tjentland Lardal OL 26:10   13:46
0 Sindre Furland Sandefjord OK 22:27   11:48
0 Anna Paulsen Ask Lierbygda OL 19:54   10:28
0 Kristine Kjesbu IL Tyrving 21:16   11:11
0 Jeppe August Grundtvig Gjø-Vard OL 25:19   13:19
0 Simen Sommerstad Røste Kongsberg OL 18:49   9:54
0 Ane Kristine Eid Asker Skiklubb 28:39   15:04
0 Marte Eger Kongsberg OL 20:56   11:01
0 Eivind Vågsnes Oppsal Orientering 25:02   13:10
0 Erlend Ulsaker Hemsedal IL 25:23   13:21
0 Simen Dalen Eriksen Asker Skiklubb 26:00   13:41
0 Adele Teigen Kongsberg OL 29:24   15:28
0 Selma Sembsmoen-Schleis Kongsberg OL 22:25   11:47
0 Hanna Spangberg Konnerud IL 22:07   11:38
0 Sigurd Øvrebø Myrvold IL Heming 41:42 +2:46 21:56
0 Håkon Øverby Kongsberg OL 29:59   15:46
0 Martin Dybvik Stokke IL 17:20   9:07
0 Ingrid Lesteberg Kongsberg OL 34:57   18:23
0 Henrik Ringheim OL Trollo 25:44   13:32
0 Mats Olsen Bye Modum OL 14:11   7:27
0 Emma Kjesbu IL Tyrving 19:30   10:15
0 Eimund Øverli Berg Kongsberg OL 37:59   19:59
0 Annika van Raaij Hedrum OL 29:29   15:31
0 Eline Maudal Pettersen Kongsberg OL 36:07   19:00
0 Oda Paulsen Ask Lierbygda OL 49:15 +10:19 25:55
0 Filip Molenaar Modum OL 22:44   11:57
0 Jon Strand Kongsberg OL 21:20   11:13
0 Hanna Eline Engløkk Haugesund IL Orientering 37:54   19:56
0 Jan Olav Bergan Kongsberg OL 21:20   11:13
0 Magnus Molund IL Tyrving 15:49   8:19
0 Stine Sembsmoen-Schleis Kongsberg OL 21:49   11:28
0 Wiel Marie Lillehammer Ås-NMBU Orientering 42:50 +3:54 22:32
0 Anita Langeggen Kongsberg OL 19:46   10:24
0 Lage Røhnebæk Kongsrud Modum OL 19:37   10:19
0 Jarand Gustafsson Kongsberg OL 14:57   7:52
0 Sara Molund IL Tyrving 19:19   10:10
0 Silje Mikkelsen IK Grane Arendal Orientering 19:01   10:00
0 Amalie Myrvold Skovlyst Kongsberg OL 36:04   18:58
0 Hedda Wessel Pettersen Berger og Svelvik OL 37:23   19:40

D -10

2 400 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Ylva Klausen Sturla, IF 27:24   11:25
0 Tuva Høyer Fossum IF 38:41   16:07
0 Sara Martini Asker Skiklubb 43:15   18:01
0 Martine Gjermstad Pettersen Berger og Svelvik OL 37:05   15:27
0 Maren Aure Skogedal Asker Skiklubb 46:43   19:27
0 Anna Øvrebø Myrvold Heming Orientering 37:03   15:26
0 Elise Nilsen Berg Fossum IF 56:55   23:42
0 Ragne Klavenes Sandefjord OK 31:53   13:17
0 Ingrid Marie Ekeland Oddersjaa SSK 41:45   17:23
0 Synne Sandven Notodden OL 21:00   8:45
0 Ingeborg Eikås Sandefjord OK 39:30   16:27

D 11-12

2 100 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Konstanse Moholth Kongsberg OL 16:54   8:02
2 Mille Jægtvik Konnerud IL 18:44 +1:50 8:55
3 Hedda Spangberg Konnerud IL 18:47 +1:53 8:56
4 Kristin Melby Jacobsen Lardal OL 18:49 +1:55 8:57
5 Sunniva Morlandsto Eiker OL 19:41 +2:47 9:22
6 Lise Mikkelsen IK Grane Arendal Orientering 19:48 +2:54 9:25
7 Johanna Sofie Longfjeld Modum OL 20:28 +3:34 9:44
8 Nora Marie Enerhaugen Ringerike OL 22:17 +5:23 10:36
9 Eline Schjerven Lardal OL 22:23 +5:29 10:39
10 Sanna Sembsmoen-Schleis Kongsberg OL 23:30 +6:36 11:11
11 Selma Høivold Kongsberg OL 23:59 +7:05 11:25
12 Taran Myhre Kongsberg OL 24:41 +7:47 11:45
13 Ine Mikkelsen IK Grane Arendal Orientering 24:44 +7:50 11:46
14 Hannah Syrdal Øen Heming Orientering 36:19 +19:25 17:17
15 Maren Bruserud OL Trollo 40:30 +23:36 19:17
16 Ingvild Øverli Berg Kongsberg OL 56:58 +40:04 27:07

D 11-12N

2 200 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kristine Myklebust Strøm Hedrum OL 16:09   7:20
2 Mari Øverby Kongsberg OL 16:47 +0:38 7:37
3 Ingvild Gustafsson Kongsberg OL 19:20 +3:11 8:47
4 Ingvild Johnsen Hedrum OL 22:06 +5:57 10:02
5 Gjendine Gjelstad Rebård Sandefjord OK 24:03 +7:54 10:55
6 Nora Arentz Hagen Sandefjord OK 24:05 +7:56 10:56
6 Emilie Johansen Sandefjord OK 24:05 +7:56 10:56
8 Selma Steinsvåg Haugesund IL Orientering 25:05 +8:56 11:24
9 Kristine Ringheim OL Trollo 27:16 +11:07 12:23
10 Sigrid Steinmoen Notodden OL 30:20 +14:11 13:47

D 13-14

2 500 m, 30 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jenny Baklid Konnerud IL 17:55   7:10
2 Åsne Haavengen Kongsberg OL 19:06 +1:11 7:38
3 Ingvild Langeggen Kongsberg OL 19:34 +1:39 7:49
4 Tale Strand Kongsberg OL 19:54 +1:59 7:57
5 Sara Nystrøm Olsen Stavanger Orienteringsklubb 20:04 +2:09 8:01
6 Mathilde Sæter Flesseberg Kongsberg OL 20:39 +2:44 8:15
7 Janne Tjørhom Aasheim Ganddal IL 23:21 +5:26 9:20
8 Andrea Ranvik  Konnerud IL 23:27 +5:32 9:22
9 Mari Landro Svingheim Konnerud IL 23:29 +5:34 9:23
10 Tomine Lysaker Sanden Eiker OL 23:43 +5:48 9:29
11 Christine Hoen Eiker OL 25:15 +7:20 10:06
12 Tuva Aas Stræte Ringerike OL 25:24 +7:29 10:09
12 Sigrid Ekeland Oddersjaa SSK 25:24 +7:29 10:09
14 Marte Karine Larsen Kongsberg OL 25:38 +7:43 10:15
15 Alvilde Lysaker Sanden Eiker OL 26:59 +9:04 10:47
16 Elise Støren Bø OL 27:13 +9:18 10:53
17 Hanna Johansson Hedrum OL 27:47 +9:52 11:06
18 Malene Nysæter Skien OK 28:26 +10:31 11:22
19 Amanda Skyttersæter Saugerud Konnerud IL 29:32 +11:37 11:48
20 Anni Saarela Konnerud IL 29:38 +11:43 11:51
21 Ina Martini Asker Skiklubb 29:43 +11:48 11:53
22 Ida Bolette Enerhaugen Ringerike OL 31:30 +13:35 12:36
23 Silje Kregnes Kristiansand OK 33:37 +15:42 13:26
24 Karoline Torø Kongsberg OL 34:55 +17:00 13:58
25 Tuva Fossheim Asplin Gjø-Vard OL 36:49 +18:54 14:43
26 Maria Gammelsæter Mehammer Porsgrunn OL 38:31 +20:36 15:24
26 Ingrid Bogen Arenth Sturla, IF 38:31 +20:36 15:24
28 Silje Morlandstø Eiker OL 39:57 +22:02 15:58
29 Mia Lüscher OLK Argus 42:40 +24:45 17:04
  Malene Instanes Sturla, IF diskvalifisert    

D 13-16C

2 500 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Therese Hamre Biseth Notodden OL 20:37   8:14
2 Ine Instanes Sturla, IF 22:36 +1:59 9:02
3 Ida Therese Guttormsen Sørum Skien OK 23:21 +2:44 9:20
4 Ylva Aasestad Hedrum OL 24:39 +4:02 9:51
5 Nina Schjerve Lardal OL 24:53 +4:16 9:57
6 Sigrid Skjelbred Kongsberg OL 25:03 +4:26 10:01
7 Vera Gano Mønnich Røyken OL 32:09 +11:32 12:51
8 Guro Hjerpaasen Asker Skiklubb 32:19 +11:42 12:55
9 Marthe Hansen Larvik OK 33:34 +12:57 13:25
10 Ida Kristine Nordvik Asker Skiklubb 35:25 +14:48 14:10
11 Åsta Firing Simonsen Andebu IL 48:26 +27:49 19:22

D 15-16

3 300 m, 21 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hanne Vassend Porsgrunn OL 24:14   7:20
2 Marlin Haavengen Kongsberg OL 25:02 +0:48 7:35
3 Ane Dyrkorn Eiker OL 26:04 +1:50 7:53
4 Aurora Moholth Kongsberg OL 27:35 +3:21 8:21
5 Thea Dyrkorn Eiker OL 27:37 +3:23 8:22
6 Kjersti Tønnessen Bergstøl Kongsberg OL 27:42 +3:28 8:23
7 Camilla L. Rosenvold Porsgrunn OL 29:33 +5:19 8:57
8 Helene Eger Kongsberg OL 29:42 +5:28 9:00
9 Agnes Irene Longfjeld Modum OL 30:18 +6:04 9:10
10 Elin Ulsaker Hemsedal IL 30:30 +6:16 9:14
11 Rikke Hjelseth Larsen Kongsberg OL 31:12 +6:58 9:27
12 Henriette Smeby Nydalens SK 31:35 +7:21 9:34
13 Kristina Voll Haugesund IL Orientering 32:30 +8:16 9:50
14 Hedvig Vollset Heming Orientering 34:28 +10:14 10:26
15 Lotte Myklemyr Eiker OL 35:36 +11:22 10:47
16 Sarah Wøllo Kongsberg OL 35:53 +11:39 10:52
17 Kathinka Rogstad Kongsberg OL 37:38 +13:24 11:24
18 Anna Meen Porsgrunn OL 38:47 +14:33 11:45
19 Kristiane Rogstad Kongsberg OL 39:24 +15:10 11:56
20 Ingvild Tronstad Andersen Kongsberg OL 42:59 +18:45 13:01
21 Andrea Willkommen Eiken Kongsberg OL 49:11 +24:57 14:54

D 15-16B

2 500 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anna Isnes Tyse Eiker OL 27:02   10:48
2 Gunvor Aurora Masvik Larvik OK 34:45 +7:43 13:54
3 Katrine Gjestrum Hedrum OL 35:43 +8:41 14:17
4 Victoria Myklebust Strøm Hedrum OL 36:36 +9:34 14:38

D 17-A kort

3 000 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Eirin Haugen Eiker OL 27:49   9:16
2 Gro Anita Johansen OL Trollo 28:49 +1:00 9:36
3 Åsa Franzen IL Tyrving 29:28 +1:39 9:49
4 Randi Engløkk Haugesund IL Orientering 30:31 +2:42 10:10
5 Maren Kopland Modum OL 32:55 +5:06 10:58
6 Sunniva Nergaard Berg Stokke IL 33:26 +5:37 11:08
7 Veslemøy Solberg Konnerud IL 34:52 +7:03 11:37
8 Kari Hasaas Klavenes Sandefjord OK 35:40 +7:51 11:53
9 Anne Marthe Peveri Eiker OL 36:40 +8:51 12:13
10 Anita Sælevik Haugesund IL Orientering 38:38 +10:49 12:52
11 Marita Lilja Grønhovd Modum OL 42:14 +14:25 14:04
12 Grethe Paulsen Vie Haugesund IL Orientering 42:58 +15:09 14:19
13 Sigrid Melander Vie Fossum IF 44:02 +16:13 14:40
14 Amalie Fjæstad Amundsen Konnerud IL 45:29 +17:40 15:09
15 Anikken Gjein Dybvik Stokke IL 48:07 +20:18 16:02
16 Anne Berg Gjølberg Larvik OK 50:12 +22:23 16:44
17 Kari Rød Aakre Andebu IL 51:34 +23:45 17:11

D 17-B

2 900 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Heidi Myklemyr Eiker OL 33:49   11:39
2 Inger Isnes Tyse Eiker OL 35:53 +2:04 12:22
3 Vivian Moen Lardal OL 36:38 +2:49 12:37
4 Toini Skyttersæter Konnerud IL 37:20 +3:31 12:52
5 Trude Nysæter Skien OK 38:28 +4:39 13:15
6 Elin Gravningen Stokke IL 39:29 +5:40 13:36
7 Pernille Nauf Hedrum OL 39:45 +5:56 13:42
8 Hilde Andrea Nysether OK Horten 39:49 +6:00 13:43
9 Tone Sølie Lysnes Hedrum OL 40:17 +6:28 13:53
10 Anne Marie Ekeland Oddersjaa SSK 44:13 +10:24 15:14
11 Gunhild Myhr Asker Skiklubb 45:06 +11:17 15:33
12 Anne Moian Nydal Asker Skiklubb 46:17 +12:28 15:57
13 Astrid Østensjø Røthing Haugesund IL Orientering 51:53 +18:04 17:53
14 Hilde Gunn Hellenes OK Skeidi 55:28 +21:39 19:07
15 Sølvi Martini Asker Skiklubb 1:01:09 +27:20 21:05
16 Kristin Johansson Hedrum OL 1:07:20 +33:31 23:13

D 17-C

3 000 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mai Britt Bjørk Sandefjord OK 30:57   10:19
2 Liv Kristin Lian Aasestad Hedrum OL 37:28 +6:31 12:29
3 Marion Amundsen Ringerike OL 41:18 +10:21 13:46
4 Anne Berit Ulsaker Hemsedal IL 42:14 +11:17 14:04
5 Nina Klausen Sturla, IF 42:31 +11:34 14:10
6 Susanne Strøm Hedrum OL 47:01 +16:04 15:40
7 May Nordkvelde Hedrum OL 48:17 +17:20 16:05
8 Katrine van Raaij Hedrum OL 50:12 +19:15 16:44
9 Elin Roum Ringerike OL 53:12 +22:15 17:44
10 Elin Bordøy Hedrum OL 53:20 +22:23 17:46
11 Lene Meen Porsgrunn OL 54:18 +23:21 18:06
12 Henriette Nesset Ålgård Orientering 57:27 +26:30 19:09
13 June Helen Myklebust Hedrum OL 59:07 +28:10 19:42
14 Else Stordal OL Tønsberg og omegn 1:09:45 +38:48 23:15
15 Inger Marie Johansson Porsgrunn OL 1:12:25 +41:28 24:08
16 Rita Raastad Skien OK 1:21:45 +50:48 27:15

D 17-N

2 900 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Monica Tveit Tjentland Lardal OL 25:59   8:57
2 Astrid Kjesbu IL Tyrving 28:26 +2:27 9:48

D 17-18

3 300 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ingvild Paulsen Vie Haugesund IL Orientering 34:22   10:24
2 Astrid Styrvold Porsgrunn OL 37:40 +3:18 11:24
3 Linn Hege Roso Lardal OL 42:01 +7:39 12:43

D 19-20

3 300 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Eirin Mari Fossøy Notodden OL 30:01   9:05
2 Lene Therese Myrland Notodden OL 35:16 +5:15 10:41

D 21-

4 200 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Christine Mikkelsen IK Grane Arendal Orientering 35:06   8:21
2 Helen Martinsen IL Gular 40:31 +5:25 9:38
3 Karoline Andersen Asker Skiklubb 42:13 +7:07 10:03
4 Marit Isachsen Asker Skiklubb 42:52 +7:46 10:12
5 Sølvi Fossøy Notodden OL 45:34 +10:28 10:50
6 Ane Næsset Ramtvedt IL Tyrving 47:46 +12:40 11:22
7 Ingrid Eggen Haugesund IL Orientering 52:52 +17:46 12:35
8 Ingrid Tronshaug Stokke IL 1:05:48 +30:42 15:40
  Ingvild Ramtvedt Næsset Sarpsborg OL brutt    

D 35-

3 300 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Zsuzsa Fey IL Tyrving 27:57   8:28
2 Mona Holte Porsgrunn OL 32:14 +4:17 9:46
3 Mila Zaharinova Oppsal Orientering 33:09 +5:12 10:02
4 Kristin Nergaard Berg Fossum IF 35:34 +7:37 10:46
5 Marianne Mohn OLC Kapreolo 37:12 +9:15 11:16
6 Hilde Molenaar Modum OL 37:19 +9:22 11:18
7 Kirsti Gimnes Are Oppsal Orientering 37:33 +9:36 11:22
8 Kristin Jæger Oppsal Orientering 46:57 +19:00 14:13

D 40-

3 300 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anna Zetterberg Västerås SOK 27:45   8:24
2 Annette Cecilie Arentz Sandefjord OK 28:48 +1:03 8:43
3 Merete Lysebo Lardal OL 30:24 +2:39 9:12
4 Mariann Øren Arvesen Sandefjord OK 30:47 +3:02 9:19
5 Milda Øhlckers IL Tyrving 32:13 +4:28 9:45
6 Christine Lüscher-Fogtmann OLK Argus 33:16 +5:31 10:04
7 Line Skjevik Arnevik Ringerike OL 34:16 +6:31 10:23
8 Sara Mathisen Porsgrunn OL 34:38 +6:53 10:29
9 Marianne Bruun Lien Sandefjord TIF 36:42 +8:57 11:07
10 Tanja Instanes Sturla, IF 42:35 +14:50 12:54
11 Kari Reppesgård Holt Hedrum OL 45:41 +17:56 13:50

D 45-

3 200 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Isa Heggedal Konnerud IL 28:23   8:52
2 Kjersti Holt Hanssen Måren OK 33:25 +5:02 10:26
3 Hilde Kristine Rosenvold Porsgrunn OL 34:09 +5:46 10:40
3 Sissel Skovly Ringerike OL 34:09 +5:46 10:40
5 Siri Thortveit Myhre Kristiansand OK 37:23 +9:00 11:40
6 Turid Bertelsen Porsgrunn OL 41:55 +13:32 13:05
7 Laila Thomassen Modum OL 42:31 +14:08 13:17
8 Kristin Sandven Notodden OL 43:37 +15:14 13:37
9 Cathrine Palmgren Kolbotn og Skimt OL 46:57 +18:34 14:40
10 Inger Styrvold Porsgrunn OL 47:13 +18:50 14:45
11 Solveig Kongsrud Modum OL 48:46 +20:23 15:14
12 Kari Arnestad Enerhaugen Ringerike OL 50:32 +22:09 15:47
13 Anne Mia Olsen Modum OL 50:46 +22:23 15:51
14 Mette Spangberg Konnerud IL 54:37 +26:14 17:04
15 Kristin Bruserud OL Trollo 59:20 +30:57 18:32
16 Anne-Marie Brekke OK Skeidi 59:39 +31:16 18:38

D 50-

3 000 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Britt Helene Fossøy Notodden OL 27:50   9:16
2 Dagrun Melkild Heming Orientering 28:59 +1:09 9:39
3 Heidi Schatvet Notodden OL 30:14 +2:24 10:04
4 Kjersti Stræte Ringerike OL 33:24 +5:34 11:08
5 Tiri Rebård Sandefjord OK 34:31 +6:41 11:30
6 Line Asplin Grundtvig Gjø-Vard OL 37:12 +9:22 12:24
7 Tove Beate Jelstad Modum OL 38:30 +10:40 12:50
8 Randi Nicolaisen Asker Skiklubb 38:32 +10:42 12:50
9 Gro Hege Ludvigsen Måren OK 40:04 +12:14 13:21
10 Tove Heimdal Konnerud IL 41:12 +13:22 13:44
11 Anne Gro Styrvold Larvik OK 42:47 +14:57 14:15
12 May Jorunn Rognlien Modum OL 44:03 +16:13 14:41
  Ann Elisabeth Gunnulfsen Modum OL diskvalifisert    

D 55-

3 000 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ragnhild Elsrud Hultgreen Ringerike OL 29:53   9:57
2 Anne Berit Eid Nydalens SK 30:03 +0:10 10:01
3 Astrid Waaler Kaas Heming Orientering 30:54 +1:01 10:18
4 Berit Berge IL Tyrving 32:05 +2:12 10:41
5 Sirpa Lilja Modum OL 32:35 +2:42 10:51
6 Ann Karin Tjørhom Ganddal IL 33:04 +3:11 11:01
7 Kjersti Skantze IL Tyrving 34:02 +4:09 11:20
8 Kirsti Aas Olsen Eiker OL 34:25 +4:32 11:28
9 Anne Elisabeth Ramtvedt Sarpsborg OL 36:23 +6:30 12:07
10 Edel Sofie Nilsen Asker Skiklubb 39:14 +9:21 13:04
11 Grete Berntsen Måren OK 48:18 +18:25 16:06
12 Eli Tufte Hanssen Eiker OL 1:08:21 +38:28 22:47

D 60-

3 000 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Unni Strand Karlsen Fredrikstad SK 34:52   11:37
2 Ingrid Strande Skien OK 36:23 +1:31 12:07
3 Emma Grete Feyling Haare Konnerud IL 37:16 +2:24 12:25
4 Aud Gran IL Tyrving 38:07 +3:15 12:42
5 Aud Kjemperud Eiker OL 40:32 +5:40 13:30
6 Siren Greve Bergens TF 42:38 +7:46 14:12
7 Anne Marit Nauf Hedrum OL 46:06 +11:14 15:22
8 Inger Nergaard Stokke IL 47:33 +12:41 15:51
9 Elisabeth Rød Andebu IL 58:55 +24:03 19:38
10 Helga Peveri Eiker OL 1:17:24 +42:32 25:48

D 65-

3 000 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Linda Verde Sturla, IF 33:45   11:15
2 Torill Nebell Mikkelsen Berger og Svelvik OL 38:52 +5:07 12:57
3 Kjersti Tho Stabæk IF 39:01 +5:16 13:00
4 Marta Stang Modum OL 40:44 +6:59 13:34
5 Bjørg Mostaul Bø OL 47:24 +13:39 15:48
6 Aud I Spjelkavik IL Tyrving 54:38 +20:53 18:12
7 Gry Bruland Vråle Sturla, IF 55:36 +21:51 18:32
8 Anne Elvsaas Mo Røyken OL 58:41 +24:56 19:33
9 Edel Slettemark Stord Orientering 58:45 +25:00 19:35
10 Astrid Gjelstad Sandefjord OK 1:00:32 +26:47 20:10
11 Sissel Eliassen Sandefjord OK 1:07:23 +33:38 22:27
12 Kari Berg Larvik OK 1:14:07 +40:22 24:42
13 Anne Marie Ceeberg Hedrum OL 1:17:07 +43:22 25:42

D 70-

2 100 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anne Lise Øfsthus Asker Skiklubb 28:05   13:22
2 Elin Dahlen Ringerike OL 29:08 +1:03 13:52
3 Birgitte Bekkelund Røyken OL 29:48 +1:43 14:11
4 May Helene Hansen Sandefjord OK 31:01 +2:56 14:46
5 Ulla Lindhe IK Stern 32:19 +4:14 15:23
6 Eli Klovning Porsgrunn OL 35:22 +7:17 16:50
7 Lajla Tidemann Gjø-Vard OL 35:50 +7:45 17:03
8 Inger Elisabeth Kvaase Bækkelagets SK 38:38 +10:33 18:23
9 Inger Lise Solberg Bø OL 39:42 +11:37 18:54
10 Reidun M. Karlsen Stavanger Orienteringsklubb 39:47 +11:42 18:56
11 Inger Lise Bjordal Oppsal Orientering 42:54 +14:49 20:25
12 Astrid Reppesgård Lie Hedrum OL 47:48 +19:43 22:45
13 Hjørdis Øvreås Botne SK 48:25 +20:20 23:03
14 Ingvill Vold Fana IL 48:41 +20:36 23:10
15 Lisa Sørenssen Røyken OL 1:07:38 +39:33 32:12
  Bjørg Kocbach Bergens TF diskvalifisert    

D 75-

2 100 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Unni Drage Haugerud IF 31:16   14:53
2 Margith Reppesgård Hedrum OL 32:12 +0:56 15:20
3 Tirill Liby Seip OK Skeidi 37:19 +6:03 17:46
4 Olaug F. Johansen Sauda Orienteringsklubb 42:51 +11:35 20:24
  Anne-Lise Blomhoff Ronæss Porsgrunn OL diskvalifisert    

H -10

2 400 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Henrik Repstad Storemyr IL Hauken 33:54 +11:28 14:07
0 Mikkel Lüscher OLK Argus 46:20 +23:54 19:18
0 Rasmus Berglund Ringerike OL 22:26   9:20
0 Brage Eikås Sandefjord OK 20:42   8:37
0 Endre Sand Kongsberg OL 19:45   8:13
0 Sindre Mathisen OL Tønsberg og omegn 27:04 +4:38 11:16
0 Borgar Skjelbred Kongsberg OL 27:02 +4:36 11:15
0 Gaute Nysæter Skien OK 32:28 +10:02 13:31
  Andreas Myrvold Skovlyst Kongsberg OL diskvalifisert    
  Rasmus D. Eastwood Lillomarka OL diskvalifisert    

H 11-12

2 100 m, 28 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Vegard Holm Johannesen Kongsberg OL 14:17   6:48
2 Jonas Myhr Asker Skiklubb 14:42 +0:25 7:00
3 Johan Eger Kongsberg OL 16:09 +1:52 7:41
4 Atle Nikolai Wøllo Kongsberg OL 16:26 +2:09 7:49
5 Sindre Ulsaker Hemsedal IL 16:42 +2:25 7:57
6 Mikkel Berglund Ringerike OL 17:01 +2:44 8:06
7 Halvor Løken Kongsberg OL 17:16 +2:59 8:13
8 Adam Conway Guildford Orienteers 17:24 +3:07 8:17
9 Tobias Mathisen Porsgrunn OL 17:26 +3:09 8:18
10 Stein Aas Stræte Ringerike OL 19:11 +4:54 9:08
11 Eivind Engløkk Haugesund IL Orientering 19:43 +5:26 9:23
11 Eivind Bogen Arenth Sturla, IF 19:43 +5:26 9:23
13 Anders L. Rosenvold Porsgrunn OL 20:14 +5:57 9:38
14 Aleksander Jørgensen Haugesund IL Orientering 20:46 +6:29 9:53
15 Ola Meen Porsgrunn OL 20:52 +6:35 9:56
16 Anders Klavenes Sandefjord OK 22:20 +8:03 10:38
17 Arne Jacob Nystrøm Olsen Stavanger Orienteringsklubb 22:31 +8:14 10:43
18 Børge Nilsen Berg Fossum IF 23:15 +8:58 11:04
19 Vegard Tronstad Andersen Kongsberg OL 23:46 +9:29 11:19
20 Sindre Vie Strisland Fossum IF 23:53 +9:36 11:22
21 Kristoffer Øhlckers IL Tyrving 29:56 +15:39 14:15
22 Caspar Røthing Haugesund IL Orientering 31:52 +17:35 15:10
23 Erlend Langeggen Kongsberg OL 35:27 +21:10 16:52
24 Eirik Vie Strisland Fossum IF 35:50 +21:33 17:03
25 Magnus Engløkk Haugesund IL Orientering 37:48 +23:31 18:00
26 Mathias Nyhaug Asker Skiklubb 42:29 +28:12 20:13
27 Arne Bergan Kongsberg OL 50:48 +36:31 24:11
  Theodor Bjørk Sandefjord OK diskvalifisert    

H 11-12N

2 200 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hallvard Tjentland Lardal OL 16:30   7:30
2 Trygve Lillehammer Ås-NMBU Orientering 22:08 +5:38 10:03
3 Simen Høyer Fossum IF 23:39 +7:09 10:44
4 Anders Hamre Biseth Notodden OL 25:15 +8:45 11:28
5 Vetle Vik Notodden OL 25:52 +9:22 11:45
6 Ask Naper Kjelaas Notodden OL 25:57 +9:27 11:47
7 Ole Magnus Aasland Kongsberg OL 26:33 +10:03 12:04

H 13-14

2 600 m, 24 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Isak Jonsson Nydalens SK 19:07   7:21
2 Alexander Smeby Nydalens SK 19:09 +0:02 7:21
3 Cornelius Bjørk Sandefjord OK 19:47 +0:40 7:36
4 Iver Ringheim Larvik OK 20:47 +1:40 7:59
5 Even Gravningen Stokke IL 21:54 +2:47 8:25
6 Asgeir Reiersen Jensen Birkenes IL 22:19 +3:12 8:35
7 Vetle Drage Kongsberg OL 22:46 +3:39 8:45
8 Eivind Berner Myhre Fossum IF 23:08 +4:01 8:53
8 David Runde Kristiansand OK 23:08 +4:01 8:53
10 Frikk Alvaro Embergsrud Asker Skiklubb 23:51 +4:44 9:10
11 Sigurd Paulsen Vie Haugesund IL Orientering 23:58 +4:51 9:13
12 August Syrdal Øen Heming Orientering 24:04 +4:57 9:15
13 Henrik R Holt Hedrum OL 24:53 +5:46 9:34
14 Viljan van Raaij Hedrum OL 25:16 +6:09 9:43
15 Rolf Trygve Haug Kongsberg OL 26:24 +7:17 10:09
16 Odd-Anton Hermansen Kristiansand OK 27:27 +8:20 10:33
17 Ole Gunnar Lund Jensen Oddersjaa SSK 27:32 +8:25 10:35
18 Jonas Eikås Sandefjord OK 29:16 +10:09 11:15
19 Peder Bonden Kjørsvik Kongsberg OL 30:00 +10:53 11:32
20 Kristian Østermann Heming Orientering 36:21 +17:14 13:58
21 Jostein Raen Birkenes IL 37:52 +18:45 14:33
22 Håvard Skriubakken Porsgrunn OL 42:25 +23:18 16:18
23 Henrik Haga Nesse Haugesund IL Orientering 45:49 +26:42 17:37
24 Kristoffer Fjære Hedrum OL 47:56 +28:49 18:26

H 13-16C

2 500 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Bernhard Bryhn Sturla, IF 16:06   6:26
2 Anders Roum Ringerike OL 21:58 +5:52 8:47
3 Ludvig Johnsen Hedrum OL 22:22 +6:16 8:56
4 Ulrik Andre Strøm Hedrum OL 26:02 +9:56 10:24
5 Sigurd Amundsen Bjørkeli Ringerike OL 28:46 +12:40 11:30
6 Sigurd Paulsen Ask Lierbygda OL 29:44 +13:38 11:53
7 Markus Eikås Sandefjord OK 32:12 +16:06 12:52
8 Brede Tolo Haugland Asker Skiklubb 38:03 +21:57 15:13
9 Even Amundsen Bjørkeli Ringerike OL 41:58 +25:52 16:47
10 Terjei Lillehammer Ås-NMBU Orientering 52:22 +36:16 20:56

H 13-16N

2 900 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Eilev Kvaale Asker Skiklubb 20:51   7:11

H 15-16

3 700 m, 29 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jørgen Baklid Konnerud IL 23:22   6:18
2 Sebastian Daland Kristiansand OK 23:25 +0:03 6:19
3 Elias Jonsson Nydalens SK 24:16 +0:54 6:33
4 Marius Aurebekk Kristiansand OK 25:17 +1:55 6:50
5 Tord Strand Kongsberg OL 25:47 +2:25 6:58
6 Sindre R Holt Hedrum OL 26:23 +3:01 7:07
7 Aslak Heimdal Konnerud IL 26:46 +3:24 7:14
8 Einar Ekeland Oddersjaa SSK 27:28 +4:06 7:25
9 Skjalg Nysæter Skien OK 27:56 +4:34 7:32
10 Rasmus Mathisen Porsgrunn OL 29:26 +6:04 7:57
11 Henrik André Larsen Kongsberg OL 29:33 +6:11 7:59
12 Audun Melby Jacobsen Lardal OL 29:45 +6:23 8:02
13 Kristian Pytten Kristiansand OK 30:42 +7:20 8:17
14 Oskar Arnevik Ringerike OL 32:15 +8:53 8:42
15 Trygve Myhr Asker Skiklubb 32:21 +8:59 8:44
16 Håkon Lund Kongsberg OL 32:48 +9:26 8:51
17 Vegard Øverli Berg Kongsberg OL 34:22 +11:00 9:17
18 Ole Jørgen Bogen Arenth Sturla, IF 35:22 +12:00 9:33
19 Jonas Myhre Kristiansand OK 36:27 +13:05 9:51
20 Henrik Haug Kongsberg OL 37:12 +13:50 10:03
21 Alexander Repstad Storemyr IL Hauken 37:48 +14:26 10:12
22 Scott Juvik IL Gular 38:23 +15:01 10:22
23 Even Andre Thorbjørnsen Notodden OL 38:44 +15:22 10:28
24 Henrik Bertelsen Porsgrunn OL 39:50 +16:28 10:45
25 Syver Røhnebæk Kongsrud Modum OL 40:40 +17:18 10:59
26 Kristian Kammerud Ringerike OL 42:24 +19:02 11:27
27 Eyvind Kjellevold Malde IL Gular 43:38 +20:16 11:47
28 Johan Eikanger IL Gular 48:15 +24:53 13:02
29 Anund Nyhus Birkenes IL 1:18:55 +55:33 21:19

H 15-16B

2 600 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ruben Kobbeltvedt Haugesund IL Orientering 26:50   10:19
2 Patrick Thomassen Modum OL 28:55 +2:05 11:07

H 17-A kort

3 300 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Karsten Kopland NOTEAM 27:03   8:11
2 Arno Lilja Grønhovd Modum OL 29:02 +1:59 8:47
3 Ingar Aasestad Hedrum OL 30:25 +3:22 9:13
4 Atle Strøm Hedrum OL 32:12 +5:09 9:45
5 Håkon Nergaard Berg Stokke IL 33:00 +5:57 10:00
6 Håvard Sandvoll Ask Lierbygda OL 35:11 +8:08 10:39
7 Stig Instanes Sturla, IF 38:42 +11:39 11:43
8 Espen Johnsen Hedrum OL 39:24 +12:21 11:56
9 Per Bjarne Myhre Haugesund IL Orientering 41:48 +14:45 12:40

H 17-B

2 900 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Bjørn Sverre Gulheim Kolbotn og Skimt OL 25:28   8:46
2 Tor Sverre Gravningen Stokke IL 28:05 +2:37 9:41
3 Eelco van Raaij Hedrum OL 29:26 +3:58 10:08
4 Bjørn Nordvik Kolbotn og Skimt OL 29:58 +4:30 10:20
5 Ove Kjetså Otra IL 31:17 +5:49 10:47
6 Tony Halsall Otra IL 33:54 +8:26 11:41
7 Sverre Melbye Raumar Orientering 34:44 +9:16 11:58
8 Jonas Solem Tronrud Eiker OL 34:56 +9:28 12:02
9 Morten Andresen OK Skeidi 35:30 +10:02 12:14
10 Thor Vollset Heming Orientering 36:28 +11:00 12:34
11 Arild Nyhaug Asker Skiklubb 38:40 +13:12 13:20
12 Jostein Baustad Haugesund IL Orientering 39:37 +14:09 13:39
13 Frode Gjestrum Hedrum OL 40:54 +15:26 14:06
14 Ronny Nelson Lardal OL 41:14 +15:46 14:13
15 Kenneth Dybvik Stokke IL 44:28 +19:00 15:20
16 Marius Myhre Sælevik Haugesund IL Orientering 47:06 +21:38 16:14

H 17-C

3 000 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tom F. Bryhn Sturla, IF 27:55   9:18
2 Per Jarle Eikeland OL Tønsberg og omegn 29:49 +1:54 9:56
3 Robert Hafsrød Oppsal Orientering 30:47 +2:52 10:15
4 Jon OIav Hjerpaasen Asker Skiklubb 32:16 +4:21 10:45
5 Fredrik Høyer Fossum IF 33:02 +5:07 11:00
6 Sten Øivind Bjerke Larvik OK 39:09 +11:14 13:03
7 Dag Otter Johansen Asker Skiklubb 41:53 +13:58 13:57
8 Lars-Erik Østerud Eiker OL 43:51 +15:56 14:37
9 Ladislav Kocbach Bergens TF 43:58 +16:03 14:39
10 Arnfinn Sørum Skien OK 45:48 +17:53 15:16
11 Jon Daniel Roum Ringerike OL 46:41 +18:46 15:33
12 Svein S Jelstad Modum OL 49:42 +21:47 16:34
13 Trond Morlandsto Eiker OL 49:48 +21:53 16:36

H 17-N

2 900 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tord Kjesbu IL Tyrving 28:21   9:46

H 17-18

4 200 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Rikard Kammerud Ringerike OL 33:33   7:59
2 Håvard Ulsaker Hemsedal IL 39:38 +6:05 9:26
3 Johannes Djupesland Haugesund IL Orientering 42:11 +8:38 10:02
4 John Runde Kristiansand OK 42:13 +8:40 10:03
5 Kristoffer Susort Kvale Haugesund IL Orientering 44:12 +10:39 10:31
6 Jarle Lysnes Hedrum OL 44:47 +11:14 10:39
7 Håkon Akselsen Haugesund IL Orientering 46:20 +12:47 11:01
8 Lars Harald Thuestad Haugesund IL Orientering 54:56 +21:23 13:04

H 19-20

4 200 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Erlend Gjestrum Hedrum OL 1:25:00   20:14

H 21-

4 600 m, 23 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Øystein Sørensen Nydalens SK 25:48   5:36
2 Sigve Vågsnes Oppsal Orientering 25:49 +0:01 5:36
3 Torbjørn Sagberg IL Tyrving 26:12 +0:24 5:41
4 Antonio Martínez Pérez Halden SK 27:17 +1:29 5:55
5 Fredrik Eliasson Halden SK 27:57 +2:09 6:04
6 Rune Nygaard IL Gular 28:33 +2:45 6:12
7 Dag Steinar Ragvin Bø OL 29:15 +3:27 6:21
8 Ørjan Ravndal Ålgård Orientering 29:16 +3:28 6:21
9 Erik S Molenaar Modum OL 30:03 +4:15 6:31
10 Sigurd R. Oftedal Ålgård Orientering 30:21 +4:33 6:35
11 Magnus Svingheim Raumar Orientering 31:59 +6:11 6:57
12 Inge Lindseth Nydalens SK 32:11 +6:23 6:59
13 Lars Eid Nielsen Nydalens SK 32:14 +6:26 7:00
14 Stian Hallén Nydalens SK 32:16 +6:28 7:00
15 Erik Feyling Haare Konnerud IL 32:40 +6:52 7:06
16 Simen A Bjøringsøy Nydalens SK 33:44 +7:56 7:20
17 Gard Lindseth Nydalens SK 33:45 +7:57 7:20
18 Halvor Saunes Nydalens SK 33:46 +7:58 7:20
19 Steinar Lande Bø OL 35:33 +9:45 7:43
20 Stian Stærkeby Jelstad Modum OL 36:52 +11:04 8:00
21 Lars Henrik Thon Sturla, IF 37:28 +11:40 8:08
22 Kjetil Molund IL Tyrving 42:20 +16:32 9:12
23 Robert Fredriksen Notodden OL 43:35 +17:47 9:28

H 35-

4 300 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sigleif Steinsvåg Haugesund IL Orientering 40:05   9:19
2 Henning Spjelkavik IL Tyrving 41:21 +1:16 9:36

H 40-

4 300 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Geir Hoff IL Tyrving 30:18   7:02
2 Neil Marston Hemsedal IL 30:53 +0:35 7:10
3 Gisle Nysæter Skien OK 34:13 +3:55 7:57
4 Magne Wiig Mathisen Porsgrunn OL 34:34 +4:16 8:02
5 Steinar Eastwood Lillomarka OL 36:28 +6:10 8:28
6 Didi Lüscher OLK Argus 36:54 +6:36 8:34
7 Lars Berglund Ringerike OL 38:55 +8:37 9:03
8 André Jægtvik Konnerud IL 41:52 +11:34 9:44
9 Jens Tjentland Lardal OL 42:57 +12:39 9:59
10 Truls Fjeldstad Porsgrunn OL 45:40 +15:22 10:37
11 Atle Borgersen Hedrum OL 57:54 +27:36 13:27

H 45-

4 000 m, 25 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Johan Sundén Västerås SOK 26:43   6:40
2 Lars-Inge Arnevik Ringerike OL 27:31 +0:48 6:52
3 Tom Eirik Eikanger IL Gular 27:34 +0:51 6:53
4 Helge Gisholt OK Skeidi 28:50 +2:07 7:12
5 Lars Erik Gjein Sandefjord OK 29:31 +2:48 7:22
6 Anders Kristian Holt Hedrum OL 29:56 +3:13 7:29
7 Trond Gjelstad Sandefjord OK 30:51 +4:08 7:42
8 Knut Ivar Johansen Sandefjord OK 31:22 +4:39 7:50
9 Terje W. Pettersen Berger og Svelvik OL 32:21 +5:38 8:05
10 Bjørn Idar Sætran IF Trauma 33:39 +6:56 8:24
11 Jørn Myrland Notodden OL 35:12 +8:29 8:48
12 Anders Gustafsson Sturla, IF 35:45 +9:02 8:56
13 John Arvid Djupesland Haugesund IL Orientering 36:00 +9:17 9:00
14 Øyvind Støren Bø OL 37:48 +11:05 9:27
15 Endre Ulsaker Hemsedal IL 38:10 +11:27 9:32
16 Jo Børre Eikås Sandefjord OK 38:26 +11:43 9:36
17 Jon Terje Ekeland Oddersjaa SSK 38:59 +12:16 9:44
18 Tore Hvideberg OK Skeidi 39:21 +12:38 9:50
19 Bjørn Martini Asker Skiklubb 39:32 +12:49 9:53
20 Jon Skriubakken Porsgrunn OL 40:57 +14:14 10:14
21 Roar Mathisen OL Tønsberg og omegn 40:59 +14:16 10:14
22 Erik Engløkk Haugesund IL Orientering 42:27 +15:44 10:36
23 Ivar Hegbom Smeby Nydalens SK 49:10 +22:27 12:17
24 Jostein Mehammer Porsgrunn OL 49:41 +22:58 12:25
25 Jørgen Lien Sandefjord TIF 49:46 +23:03 12:26

H 50-

3 600 m, 19 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Knut Erling Øen Heming Orientering 25:57   7:12
2 Jan Richard Eriksen Asker Skiklubb 26:43 +0:46 7:25
3 Gjermund Røren Eiker OL 26:46 +0:49 7:26
4 Knut Edvard Helland Østmarka OK 27:02 +1:05 7:30
5 Njål F. Vadla Sandnes IL (Rogaland) 27:44 +1:47 7:42
6 Stein Arne Olsen Stavanger Orienteringsklubb 27:48 +1:51 7:43
7 Leif Kåre Besseberg Eiker OL 30:20 +4:23 8:25
8 Knut Aas Ringerike OL 31:13 +5:16 8:40
9 Roar Bye Modum OL 31:41 +5:44 8:48
10 Lars D. Fjeldstad Ringerike OL 33:08 +7:11 9:12
11 Roger Lysnes Hedrum OL 33:14 +7:17 9:13
12 Terje Henriksen Asker Skiklubb 34:01 +8:04 9:26
13 Sven Ohrvik Konnerud IL 37:03 +11:06 10:17
14 Magne Løe Notodden OL 38:23 +12:26 10:39
15 Phil Conway Guildford Orienteers 39:29 +13:32 10:58
15 Per Arne Arnesen Kolbotn og Skimt OL 39:29 +13:32 10:58
17 Guttorm Nyhus Birkenes IL 43:03 +17:06 11:57
18 Per Einar Strøm Hedrum OL 49:58 +24:01 13:52
  Jan Tore Henriksen Nydalens SK diskvalifisert    

H 55-

3 500 m, 18 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sören Jonsson Nydalens SK 24:53   7:06
2 Lars Fremstad Larvik OK 25:57 +1:04 7:24
3 Terje Wiig Mathisen Nydalens SK 26:03 +1:10 7:26
4 Arve Glittum OK Skeidi 26:48 +1:55 7:39
5 Richard Zeiner-Gundersen Fossum IF 28:40 +3:47 8:11
6 Morten Due Måren OK 29:23 +4:30 8:23
7 Åge-Geir Skatter Notodden OL 32:11 +7:18 9:11
8 Per Schanche Asker Skiklubb 32:34 +7:41 9:18
9 Rune Karstensen Stavanger Orienteringsklubb 33:53 +9:00 9:40
10 Espen Raastad Skien OK 34:19 +9:26 9:48
11 Inge Glittum OK Skeidi 35:08 +10:15 10:02
12 Morten Karlsen Måren OK 35:09 +10:16 10:02
13 Eirik Tandrevold Fossum IF 38:06 +13:13 10:53
14 Roar Nydal Asker Skiklubb 40:41 +15:48 11:37
15 Roy Gjerding OK Moss 40:47 +15:54 11:39
16 Per Larsen Kristiansand OK 42:23 +17:30 12:06
17 Donald Skantze IL Tyrving 43:53 +19:00 12:32
18 Per Arne Andresen Kolbotn og Skimt OL 46:43 +21:50 13:20

H 60-

3 200 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tom A. Karlsen Fredrikstad SK 22:39   7:04
2 Harald Thon Sturla, IF 24:31 +1:52 7:39
3 Stein Klyve OK Moss 25:55 +3:16 8:05
4 Are Eriksen Oslostudentenes IK 26:41 +4:02 8:20
5 James Crawford Guildford Orienteers 26:45 +4:06 8:21
6 Reidar Fossum Asker Skiklubb 27:52 +5:13 8:42
7 Per Chr. Hagen Bø OL 28:33 +5:54 8:55
8 Sveinung Rekaa Notodden OL 29:43 +7:04 9:17
9 Stein Turtumøygard Måren OK 31:38 +8:59 9:53
10 Ole Johansson Porsgrunn OL 31:41 +9:02 9:54
11 Magne Vollen Oslostudentenes IK 35:36 +12:57 11:07
12 Reidar Vifstad IL Tyrving 36:37 +13:58 11:26
13 Ragnar Niemi Berg Stokke IL 37:12 +14:33 11:37
14 Rolf Lunde Eiker OL 38:48 +16:09 12:07
15 Arnulf Rulnes Notodden OL 38:57 +16:18 12:10
16 Odd Harald Nilsen OL Tønsberg og omegn 44:11 +21:32 13:48
17 Per Dag Nordkvelde Hedrum OL 45:02 +22:23 14:04

H 65-

3 200 m, 18 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Helge Revhaug Ringerike OL 27:20   8:32
2 Dag Rønning Jensen OL Trollo 28:08 +0:48 8:47
3 Hans R. Bakken Eiker OL 28:47 +1:27 8:59
4 Per Øhlckers IL Tyrving 30:08 +2:48 9:25
5 Vidar Berteig Fossum IF 30:39 +3:19 9:34
6 Martin Nauf Hedrum OL 33:35 +6:1