Resultater Pinseløpet Kongsberg - Dag 2 - 2015



Resultater Pinseløpet Kongsberg - Dag 2
Kongsberg, Buskerud - 24. mai 2015

Arrangementstype: Orientering

N-åpen

1 800 m, 75 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Nicolas Mohn Kaprealo 19:11   10:39
0 Mathis Renard Kongsberg OL 34:35   19:12
0 Ole Magnus Repstad Storemyr IL Hauken 30:17   16:49
0 Trygve Lillehammer Ås-NMBU Orientering 21:29   11:56
0 Jorin Mohn Kaprealo 19:24   10:46
0 Tuva Bredholt Kongsberg OL 26:58   14:58
0 Audun Clausen Larvik OK 20:54   11:36
0 Øivind Bjøru NOTEAM betalt 41:21   22:58
0 Lucas Ask Connell Lierbygda OL 24:55   13:50
0 Vilde Myhre Ringerike OL 18:29   10:16
0 Linn Malmberg IL Tyrving 1:08:18 +4:09 37:56
0 Line Bjørnås Konnerud IL 21:09   11:45
0 Henrik Holm Nes Modum OL 22:59   12:46
0 Siri Lien Sandefjord TIF 52:29   29:09
0 Marte Lien Sandefjord TIF 50:21   27:58
0 Iver Reiten Kongsberg OL 25:48   14:20
0 Mathea Lund Antonsen Kongsberg OL 49:16   27:22
0 Jens Rein Dybvik Stokke IL 42:45   23:45
0 Iver Aarseth NOTEAM betalt 1:04:09   35:38
0 Pernille Lien Sandefjord OK 52:35   29:12
0 Jarand Gustafsson Kongsberg OL 19:14   10:41
0 Martin Dybvik Stokke IL 51:49   28:47
0 Malin Johansson Henden Hedrum OL 26:02   14:27
0 Elise Renard Kongsberg OL 32:01   17:47
0 Karin Halsaa Dolven Asker Skiklubb 36:37   20:20
0 Stine Sembsmoen-Schleis Kongsberg OL 29:51   16:35
0 Sondre Dahl Borkamo Notodden OL 27:59   15:32
0 Oliver Bjerke Kongsberg OL 42:36   23:40
0 Sindre Furland Sandefjord OK 39:29   21:56
0 Ida Amundsen Bjørkli Ringerike OL 23:46   13:12
0 Sigrid Åmo Nesbakk Kongsberg OL 50:04   27:48
0 Anne Victoria Birkeland Fossum IF 30:13   16:47
0 Mats Olsen Bye Modum OL 29:22   16:18
0 Erlend Ulsaker Hemsedal IL 23:52   13:15
0 Selma Sembsmoen-Schleis Kongsberg OL 29:33   16:25
0 Ingvild Ringheim Larvik OK 58:04   32:15
0 Iselin Høivold Kongsberg OL 23:32   13:04
0 Eivind Vågsnes Oppsal Orientering 25:39   14:15
0 Vanessa Seed Melbye Raumar Orientering 40:22   22:25
0 Jan Olav Bergan Kongsberg OL 24:42   13:43
0 Rasmus Engehult Notodden OL 20:04   11:08
0 Sigurd Øvrebø Myrvold IL Heming 36:57   20:31
0 Ingrid Lesteberg Kongsberg OL 34:37   19:13
0 Tollef Tjentland Lardal OL 37:08   20:37
0 Sara Molund IL Tyrving 19:51   11:01
0 Martin Torø Kongsberg OL 19:48   11:00
0 Ane Kristine Eid Asker Skiklubb 31:10   17:18
0 Jon Strand Kongsberg OL 20:44   11:31
0 Silje Mikkelsen IK Grane Arendal Orientering 24:27   13:35
0 Anita Langeggen Kongsberg OL 20:48   11:33
0 Sølve Sembsmoen-Schleis Kongsberg OL 29:24   16:20
0 Hanna Eline Engløkk Haugesund IL Orientering 32:52   18:15
0 Simen Sommerstad Røste Kongsberg OL 18:51   10:28
0 Natalia Havnen Røyken OL 25:53   14:22
0 Håkon Øverby Kongsberg OL 36:14   20:07
0 Anna Paulsen Ask Lierbygda OL 24:55   13:50
0 Silja Berstad Heming Orientering 23:20   12:57
0 Magnus Molund IL Tyrving 19:49   11:00
0 Kristina Skåttet Ellefsen Kongsberg OL 31:56   17:44
0 Wiel Marie Lillehammer Ås-NMBU Orientering 42:10   23:25
0 Sofia Øhlckers IL Tyrving 22:22   12:25
0 Frikk Finsrud Asker Skiklubb 34:50   19:21
0 Eimund Øverli Berg Kongsberg OL 42:52   23:48
0 Rikke Bruserud OL Trollo 35:25   19:40
0 Marte Eger Kongsberg OL 29:16   16:15
0 Amalie Myrvold Skovlyst Kongsberg OL 31:23   17:26
0 Mathias Birkelund Asker Skiklubb 53:41   29:49
0 Oda Paulsen Ask Lierbygda OL 44:01   24:27
0 Ola Gjermstad Pettersen Berger og Svelvik OL 32:59   18:19
0 Even Skram Trømborg Kongsberg OL 21:29   11:56
0 Annika van Raaij Hedrum OL 29:52   16:35
0 Odin Vie Strisland Fossum IF 52:25   29:07
0 Eline Maudal Pettersen Kongsberg OL 31:31   17:30
0 Hedda Wessel Pettersen Berger og Svelvik OL 31:32   17:31
  Lage Røhnebæk Kongsrud Modum OL diskvalifisert    

D -10

1 900 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Mari Aarseth Nydalens SK 32:59   17:21
0 Sara Martini Asker Skiklubb 35:14 +2:15 18:32
0 Anna Øvrebø Myrvold Heming Orientering 26:04   13:43
0 Maren Aure Skogedal Asker Skiklubb 22:09   11:39
0 Ingeborg Eikås Sandefjord OK 32:13   16:57
0 Nora Christine Hansen Røyken OL 24:20   12:48
0 Ada Othilie Dahl Borkamo Notodden OL 54:45 +21:46 28:48
0 Ingrid Marie Ekeland Oddersjaa SSK 30:29   16:02
0 Iril Ringheim Larvik OK 38:06 +5:07 20:03
0 Ragne Klavenes Sandefjord OK 27:18   14:22
0 Elise Nilsen Berg Fossum IF 37:23 +4:24 19:40
0 Synne Sandven Notodden OL 17:13   9:03
0 Martine Gjermstad Pettersen Berger og Svelvik OL 28:48   15:09

D 11-12

2 100 m, 20 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kristin Melby Jacobsen Lardal OL 19:28   9:16
2 Marie Kvarme Røyken OL 21:57 +2:29 10:27
3 Selma Høivold Kongsberg OL 23:15 +3:47 11:04
4 Eline Schjerven Lardal OL 23:24 +3:56 11:08
5 Lise Mikkelsen IK Grane Arendal Orientering 24:53 +5:25 11:50
6 Maren Bruserud OL Trollo 25:27 +5:59 12:07
7 Ingvild Gustafsson Kongsberg OL 26:06 +6:38 12:25
8 Hedda Spangberg Konnerud IL 26:27 +6:59 12:35
9 Mille Jægtvik Konnerud IL 27:47 +8:19 13:13
10 Sanna Sembsmoen-Schleis Kongsberg OL 27:55 +8:27 13:17
11 Sunniva Morlandsto Eiker OL 28:43 +9:15 13:40
12 Ine Mikkelsen IK Grane Arendal Orientering 29:16 +9:48 13:56
13 Taran Myhre Kongsberg OL 30:12 +10:44 14:22
14 Ingvild Øverli Berg Kongsberg OL 31:21 +11:53 14:55
15 Mina Akiko Johnsen Røyken OL 35:35 +16:07 16:56
16 Nora Marie Enerhaugen Ringerike OL 36:34 +17:06 17:24
17 Konstanse Moholth Kongsberg OL 36:35 +17:07 17:25
18 Emma Engehult Notodden OL 38:28 +19:00 18:19
19 Ragnhild Fagerli Næss Raumar Orientering 39:01 +19:33 18:34
  Andrea Opsahl Røyken OL diskvalifisert    

D 11-12N

2 100 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Emilie Johansen Sandefjord OK 21:24   10:11
2 Gjendine Gjelstad Rebård Sandefjord OK 21:36 +0:12 10:17
3 Ingvild Johnsen Hedrum OL 21:44 +0:20 10:20
4 Selma Steinsvåg Haugesund IL Orientering 22:40 +1:16 10:47
5 Nora Arentz Hagen Sandefjord OK 24:23 +2:59 11:36
6 Mari Øverby Kongsberg OL 27:57 +6:33 13:18
7 Sigrid Steinmoen Notodden OL 30:37 +9:13 14:34
8 Kristine Myklebust Strøm Hedrum OL 32:39 +11:15 15:32
9 Magdalen Havnen Røyken OL 37:53 +16:29 18:02
10 Louise Bentsen Malmquist Hedrum OL 43:19 +21:55 20:37

D 13-14

3 000 m, 33 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tale Strand Kongsberg OL 21:57   7:19
2 Jenny Baklid Konnerud IL 22:11 +0:14 7:23
3 Mari Landro Svingheim Konnerud IL 23:23 +1:26 7:47
4 Janne Tjørhom Aasheim Ganddal IL 24:27 +2:30 8:09
5 Tuva Aas Stræte Ringerike OL 24:50 +2:53 8:16
6 Mathilde Sæter Flesseberg Kongsberg OL 25:40 +3:43 8:33
7 Ingvild Langeggen Kongsberg OL 25:54 +3:57 8:38
8 Åsne Haavengen Kongsberg OL 26:39 +4:42 8:53
9 Hanna Johansson Hedrum OL 28:12 +6:15 9:24
10 Anniken Ranvik Konnerud IL 28:15 +6:18 9:25
11 Ina Martini Asker Skiklubb 31:47 +9:50 10:35
12 Sara Nystrøm Olsen Stavanger Orienteringsklubb 32:15 +10:18 10:45
13 Silje Kregnes Kristiansand OK 32:57 +11:00 10:59
14 Alvilde Lysaker Sanden Eiker OL 33:21 +11:24 11:07
15 Marte Karine Larsen Kongsberg OL 33:22 +11:25 11:07
16 Tomine Lysaker Sanden Eiker OL 33:48 +11:51 11:16
17 Andrea Ranvik Konnerud IL 34:28 +12:31 11:29
18 Amanda Skyttersæter Saugerud Konnerud IL 35:08 +13:11 11:42
19 Elise Ausen Porsgrunn OL 35:32 +13:35 11:50
20 Christine Hoen Eiker OL 35:39 +13:42 11:53
21 Malene Nysæter Skien OK 35:53 +13:56 11:57
22 Solveig Letmolie Eiker OL 36:02 +14:05 12:00
23 Ida Bolette Enerhaugen Ringerike OL 36:07 +14:10 12:02
24 Mina Jørgensen IL Tyrving 36:30 +14:33 12:10
25 Karoline Torø Kongsberg OL 39:56 +17:59 13:18
26 Petra Hoveid Asker Skiklubb 40:33 +18:36 13:31
27 Silje Morlandstø Eiker OL 40:37 +18:40 13:32
28 Sigrid Ekeland Oddersjaa SSK 42:06 +20:09 14:02
29 Maria Gammelsæter Mehammer Porsgrunn OL 43:36 +21:39 14:32
30 Ingeborg Kvarme Røyken OL 46:15 +24:18 15:25
31 Oda Gjerdahl Berger og Svelvik OL 47:27 +25:30 15:49
32 Malene Instanes Sturla, IF 56:11 +34:14 18:43
33 Mia Lüscher OLK Argus 1:08:02 +46:05 22:40

D 13-16C

2 400 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mina Schjerven Lardal OL 25:08   10:28
2 Ida Kristine Nordvik Asker Skiklubb 29:06 +3:58 12:07
3 Therese Hamre Biseth Notodden OL 29:51 +4:43 12:26
4 Ylva Aasestad Hedrum OL 31:49 +6:41 13:15
5 Ine Instanes Sturla, IF 34:49 +9:41 14:30
6 Vera Gano Mønnich Røyken OL 35:20 +10:12 14:43
7 Annette Bjørnås Krogstie Konnerud IL 36:43 +11:35 15:17
8 Nora Småge Hilsen Konnerud IL 39:56 +14:48 16:38
9 Sigrid Skjelbred Kongsberg OL 43:02 +17:54 17:55
10 Sunniva Djupesland Haugesund IL Orientering 46:33 +21:25 19:23
11 Marthe Hansen Larvik OK 47:29 +22:21 19:47
  Åsa Firing Simonsen Andebu IL diskvalifisert    
  Olivia Kjølstad Røyken OL diskvalifisert    

D 13-16N

2 800 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Andrine Bergan Fet OL 25:25   9:04
2 Tuva Løver Thon Modum OL 30:05 +4:40 10:44
3 Emilie Hogsrud Myhre Skien OK 30:26 +5:01 10:52

D 15-16

3 800 m, 24 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Helene Eger Kongsberg OL 29:03   7:38
2 Marlin Haavengen Kongsberg OL 29:37 +0:34 7:47
3 Aurora Moholth Kongsberg OL 29:46 +0:43 7:50
4 Ane Dyrkorn Eiker OL 30:19 +1:16 7:58
5 Thea Dyrkorn Eiker OL 30:33 +1:30 8:02
6 Hanne Vassend Porsgrunn OL 31:58 +2:55 8:24
7 Thea Sildnes Baklid Konnerud IL 32:17 +3:14 8:29
8 Ingrid Tandberg Ryan Asker Skiklubb 32:32 +3:29 8:33
9 Kjersti Tønnessen Bergstøl Kongsberg OL 34:24 +5:21 9:03
10 Agnes Irene Longfjeld Modum OL 34:26 +5:23 9:03
11 Thea Charlotte Hansen Asker Skiklubb 34:53 +5:50 9:10
12 Kathinka Rogstad Kongsberg OL 35:36 +6:33 9:22
13 Ragnhild Rønning Modum OL 36:07 +7:04 9:30
14 Rikke Hjelseth Larsen Kongsberg OL 36:22 +7:19 9:34
15 Camilla L. Rosenvold Porsgrunn OL 37:08 +8:05 9:46
16 Lotte Myklemyr Eiker OL 37:52 +8:49 9:57
17 Sarah Wøllo Kongsberg OL 39:42 +10:39 10:26
18 Elin Ulsaker Hemsedal IL 40:12 +11:09 10:34
19 Ingvild Tronstad Andersen Kongsberg OL 42:00 +12:57 11:03
20 Kristina Voll Haugesund IL Orientering 45:23 +16:20 11:56
21 Andrea Willkommen Eiken Kongsberg OL 46:12 +17:09 12:09
22 Anna Meen Porsgrunn OL 47:36 +18:33 12:31
23 Kristiane Rogstad Kongsberg OL 48:39 +19:36 12:48
24 Kornelia Lønning Brurberg Sturla, IF 55:35 +26:32 14:37

D 15-16B

3 000 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anna Isnes Tyse Eiker OL 34:13   11:24
2 Victoria Myklebust Strøm Hedrum OL 38:59 +4:46 12:59
3 Katrine Gjestrum Hedrum OL 41:49 +7:36 13:56
  Gunvor Aurora Masvik Larvik OK diskvalifisert    

D 17-A kort

3 600 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Veslemøy Solberg Konnerud IL 37:57   10:32
2 Anne Marthe Peveri Eiker OL 39:57 +2:00 11:05
3 Kari Reppesgård Holt Hedrum OL 40:47 +2:50 11:19
4 Trude Hansen Berger og Svelvik OL 41:16 +3:19 11:27
5 Sunniva Nergaard Berg Stokke IL 41:29 +3:32 11:31
6 Kari Hasaas Klavenes Sandefjord OK 42:12 +4:15 11:43
7 Ingrid Letmolie Eiker OL 45:32 +7:35 12:38
8 Grethe Paulsen Vie Haugesund IL Orientering 47:54 +9:57 13:18
9 Randi Engløkk Haugesund IL Orientering 48:10 +10:13 13:22
10 Sigrid Melander Vie Fossum IF 50:16 +12:19 13:57
11 Anita Sælevik Haugesund IL Orientering 50:31 +12:34 14:01
12 Ingrid Løset Ringerike OL 50:41 +12:44 14:04
13 Kari Rød Aakre Andebu IL 52:23 +14:26 14:33
14 Ingvild Løver Thon Modum OL 57:15 +19:18 15:54
15 Anikken Gjein Dybvik Stokke IL 59:18 +21:21 16:28
16 Liv-Hege Roberg-Ringheim OL Trollo 1:16:08 +38:11 21:08
  Nora Skyttersæter Saugerud Konnerud IL diskvalifisert    

D 17-B

3 700 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Cecilie Bergan Fet OL 42:11   11:24
2 Gunhild Myhr Asker Skiklubb 46:37 +4:26 12:35
3 Heidi Myklemyr Eiker OL 47:37 +5:26 12:52
4 Pernille Nauf Hedrum OL 47:48 +5:37 12:55
5 Anne Marie Ekeland Oddersjaa SSK 48:18 +6:07 13:03
6 Trude Nysæter Skien OK 48:33 +6:22 13:07
7 Elin Gravningen Stokke IL 49:15 +7:04 13:18
8 Marit Gano Røyken OL 51:21 +9:10 13:52
9 Sissel Rudningen Hemsedal IL 56:28 +14:17 15:15
10 Astrid Østensjø Røthing Haugesund IL Orientering 57:35 +15:24 15:33
11 Mia Engehult Notodden OL 1:02:17 +20:06 16:50
12 Hilde Gunn Hellenes OK Skeidi 1:14:15 +32:04 20:04
13 Inger Isnes Tyse Eiker OL 1:17:42 +35:31 21:00
14 Sølvi Martini Asker Skiklubb 1:22:45 +40:34 22:21

D 17-C

2 900 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mai Britt Bjørk Sandefjord OK 38:25   13:14
2 Susanne Strøm Hedrum OL 44:55 +6:30 15:29
3 Liv Kristin Lian Aasestad Hedrum OL 46:57 +8:32 16:11
4 Henriette Nesset Ålgård Orientering 47:27 +9:02 16:21
5 Katrine van Raaij Hedrum OL 47:28 +9:03 16:22
6 Rita Raastad Skien OK 48:39 +10:14 16:46
7 Line Nordhaug Konnerud IL 49:54 +11:29 17:12
8 Tone Sølie Lysnes Hedrum OL 50:31 +12:06 17:25
9 May Nordkvelde Hedrum OL 56:41 +18:16 19:32
10 Kristin Johansson Hedrum OL 59:12 +20:47 20:24
11 Marion Amundsen Ringerike OL 1:00:22 +21:57 20:48
12 Elin Bordøy Hedrum OL 1:01:06 +22:41 21:04
13 Anne Berit Ulsaker Hemsedal IL 1:07:23 +28:58 23:14
14 Lene Meen Porsgrunn OL 1:12:16 +33:51 24:55
15 Inger Marie Johansson Porsgrunn OL 1:38:07 +59:42 33:50

D 17-N

2 800 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Marianne Granum Helsvig Nydalens SK 31:37   11:17
2 Monica Tveit Tjentland Lardal OL 36:42 +5:05 13:06
3 Sissel Bentsen Hedrum OL 45:13 +13:36 16:08

D 17-18

4 700 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Fride Sørensen Sturla, IF 53:53   11:27
2 Ingvild Paulsen Vie Haugesund IL Orientering 58:38 +4:45 12:28
3 Linn Hege Roso Lardal OL 58:44 +4:51 12:29

D 21-

6 200 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Therese Haare Konnerud IL 48:46   7:51
2 Kari Christiansen Sandefjord OK 53:08 +4:22 8:34
3 Christine Mikkelsen IK Grane Arendal Orientering 56:20 +7:34 9:05
4 Toril Nes NTNUI 59:13 +10:27 9:33
5 Helen Martinsen IL Gular 1:02:29 +13:43 10:04
6 Kirsti Kringhaug Ringerike OL 1:05:08 +16:22 10:30
7 Ingrid Eggen Haugesund IL Orientering 1:11:39 +22:53 11:33
8 Ida Tangen Nydalens SK 1:13:08 +24:22 11:47
9 Jenny-Ann Malmberg IL Tyrving 1:19:58 +31:12 12:53
10 Ingrid Tronshaug Stokke IL 1:34:43 +45:57 15:16

D 35-

4 700 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Marianne Mohn OLC Kapreolo 47:46   10:09
2 Mila Zaharinova Oppsal Orientering 48:37 +0:51 10:20
3 Kristin Nergaard Berg Fossum IF 57:24 +9:38 12:12
4 Kristin Jæger Oppsal Orientering 1:04:42 +16:56 13:45

D 40-

4 700 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ingrid Undstad Larvik OK 39:32   8:24
2 Grethe B Clausen Larvik OK 41:25 +1:53 8:48
3 Sara Mathisen Porsgrunn OL 43:28 +3:56 9:14
4 Mariann Øren Arvesen Sandefjord OK 44:09 +4:37 9:23
5 Anna Zetterberg Västerås SOK 45:26 +5:54 9:40
6 Gyri Hoksrud Myhre Skien OK 45:46 +6:14 9:44
7 Merete Lysebo Lardal OL 45:59 +6:27 9:47
8 Annette Cecilie Arentz Sandefjord OK 46:04 +6:32 9:48
9 Ellen Aure Skogedal Asker Skiklubb 46:55 +7:23 9:58
10 Milda Øhlckers IL Tyrving 48:04 +8:32 10:13
11 Marianne Bruun Lien Sandefjord TIF 48:56 +9:24 10:24
12 Line Skjevik Arnevik Ringerike OL 49:28 +9:56 10:31
13 Christine Lüscher-Fogtmann OLK Argus 1:01:07 +21:35 13:00
14 Paula Berstad Heming Orientering 1:04:32 +25:00 13:43
15 Tanja Instanes Sturla, IF 1:11:23 +31:51 15:11

D 45-

4 300 m, 20 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 kari Jussie Lønning Sturla, IF 38:07   8:51
2 Kjersti Holt Hanssen Måren OK 39:14 +1:07 9:07
3 Isa Heggedal Konnerud IL 40:00 +1:53 9:18
4 Hanne Løver Thon Modum OL 41:43 +3:36 9:42
5 Siri Thortveit Myhre Kristiansand OK 43:50 +5:43 10:11
6 Hilde Kristine Rosenvold Porsgrunn OL 44:07 +6:00 10:15
7 Kristin Sandven Notodden OL 45:21 +7:14 10:32
8 Kristin Bruserud OL Trollo 49:16 +11:09 11:27
9 Ida Syversen Røyken OL 50:12 +12:05 11:40
10 Anne Mia Olsen Modum OL 50:14 +12:07 11:40
11 Eirin Mathiesen Ringerike OL 50:15 +12:08 11:41
12 Hanne-Kristin Bjerknes Kvarme Røyken OL 51:51 +13:44 12:03
13 Aud Ellen Brevik Sturla, IF 53:50 +15:43 12:31
14 Kari Arnestad Enerhaugen Ringerike OL 54:59 +16:52 12:47
15 Turid Bertelsen Porsgrunn OL 56:20 +18:13 13:06
16 Mette Spangberg Konnerud IL 59:01 +20:54 13:43
17 Solveig Kongsrud Modum OL 1:00:06 +21:59 13:58
18 Marianne Reusch Heming Orientering 1:01:05 +22:58 14:12
19 Heidi Ravndal Johnsen Arnadal IL 1:04:05 +25:58 14:54
20 Anne-Marie Brekke OK Skeidi 1:06:38 +28:31 15:29

D 50-

3 600 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kjersti Stræte Ringerike OL 31:42   8:48
2 Tiri Rebård Sandefjord OK 38:07 +6:25 10:35
3 Bjørg Marit Sollie OL Trollo 42:04 +10:22 11:41
4 Hilde Kløvstad Sandefjord OK 42:33 +10:51 11:49
5 Ina Landro Konnerud IL 42:40 +10:58 11:51
6 Tove Beate Jelstad Modum OL 44:54 +13:12 12:28
7 Randi Nicolaisen Asker Skiklubb 46:11 +14:29 12:49
8 Eva Syversen Røyken OL 47:36 +15:54 13:13
9 Gro Hege Ludvigsen Måren OK 49:05 +17:23 13:38
10 Kristin Tandberg Asker Skiklubb 50:34 +18:52 14:02
11 Maria Persson Asker Skiklubb 54:16 +22:34 15:04
12 Anne Gro Styrvold Larvik OK 56:40 +24:58 15:44
13 Bente Blix Sandefjord OK 58:32 +26:50 16:15
14 May Jorunn Rognlien Modum OL 1:07:00 +35:18 18:36

D 55-

3 600 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anne Elisabeth Ramtvedt Sarpsborg OL 33:33   9:19
2 Astrid Waaler Kaas Heming Orientering 36:49 +3:16 10:13
3 Sidsel Nørstebø IL Tyrving 38:26 +4:53 10:40
4 Ann Karin Tjørhom Ganddal IL 39:03 +5:30 10:50
5 Eli Marie Wiig Porsgrunn OL 39:06 +5:33 10:51
6 Kirsti Aas Olsen Eiker OL 40:29 +6:56 11:14
7 Kjersti Skantze IL Tyrving 44:26 +10:53 12:20
8 Heidi Falck IL Tyrving 46:01 +12:28 12:46
9 Cathrine Norvik Røyken OL 48:03 +14:30 13:20
10 Grete Berntsen Måren OK 52:39 +19:06 14:37
11 Eli Tufte Hanssen Eiker OL 57:06 +23:33 15:51
12 Inger Schibsted Røyken OL 1:38:44 +1:05:11 27:25

D 60-

3 000 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Unni Strand Karlsen Fredrikstad SK 29:42   9:54
2 Emma Grete Feyling Haare Konnerud IL 34:10 +4:28 11:23
3 Siren Greve Bergens TF 35:20 +5:38 11:46
4 Inger Tiltnes IL Tyrving 36:12 +6:30 12:04
5 Aud Kjemperud Eiker OL 37:28 +7:46 12:29
6 Randi Hansen Arnadal IL 41:02 +11:20 13:40
7 Gro Eia OL Trollo 45:01 +15:19 15:00
8 Elisabeth Rød Andebu IL 46:57 +17:15 15:39
9 Inger Nergaard Stokke IL 52:54 +23:12 17:38
10 Helga Peveri Eiker OL 1:08:41 +38:59 22:53

D 65-

3 000 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Linda Verde Sturla, IF 34:38   11:32
2 Torill Nebell Mikkelsen Berger og Svelvik OL 36:57 +2:19 12:19
3 Edel Slettemark Stord Orientering 43:01 +8:23 14:20
4 Marta Stang Modum OL 45:05 +10:27 15:01
5 Inger Lindløv OK Moss 46:13 +11:35 15:24
6 Anne Elvsaas Mo Røyken OL 47:09 +12:31 15:43
7 Kjersti Tho Stabæk IF 52:45 +18:07 17:35
8 Gry Bruland Vråle Sturla, IF 1:01:45 +27:07 20:35
9 Anne Marie Ceeberg Hedrum OL 1:15:51 +41:13 25:17
  Bjørg Mostaul Bø OL diskvalifisert    
  Sissel Eliassen Sandefjord OK diskvalifisert    

D 70-

2 500 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Birgitte Bekkelund Røyken OL 32:36   13:02
2 Ulla Lindhe IK Stern 34:43 +2:07 13:53
3 Bjørg Kocbach Bergens TF 35:08 +2:32 14:03
4 Anne Lise Øfsthus Asker Skiklubb 36:55 +4:19 14:46
5 Lajla Tidemann Gjø-Vard OL 40:11 +7:35 16:04
6 May Helene Hansen Sandefjord OK 42:27 +9:51 16:58
7 Onelma Blomhoff Heming Orientering 48:46 +16:10 19:30
8 Inger Lise Bjordal Oppsal Orientering 49:22 +16:46 19:44
9 Reidun M. Karlsen Stavanger Orienteringsklubb 49:58 +17:22 19:59
10 Inger Elisabeth Kvaase Bækkelagets SK 50:37 +18:01 20:14
11 Elin Dahlen Ringerike OL 52:15 +19:39 20:54
12 Hjørdis Øvreås Botne SK 52:28 +19:52 20:59
13 Astrid Reppesgård Lie Hedrum OL 1:02:36 +30:00 25:02
14 Lisa Sørenssen Røyken OL 1:04:00 +31:24 25:36
15 Ingvill Vold Fana IL 1:32:38 +1:00:02 37:03

D 75-

2 500 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Unni Drage Haugerud IF 34:54   13:57
2 Margith Reppesgård Hedrum OL 41:03 +6:09 16:25
3 Olaug F. Johansen Sauda Orienteringsklubb 44:33 +9:39 17:49
4 Tirill Liby Seip OK Skeidi 45:59 +11:05 18:23

H -10

1 900 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Henrik Repstad Storemyr IL Hauken 31:18 +14:44 16:28
0 Borgar Skjelbred Kongsberg OL 24:10 +7:36 12:43
0 Mikkel Lüscher OLK Argus 52:02 +35:28 27:23
0 Andreas Myrvold Skovlyst Kongsberg OL 20:34 +4:00 10:49
0 Brage Eikås Sandefjord OK 27:11 +10:37 14:18
0 Endre Sand Kongsberg OL 22:02 +5:28 11:35
0 Rasmus Berglund Ringerike OL 16:34   8:43
0 Gaute Nysæter Skien OK 30:47 +14:13 16:12
0 Rasmus D. Eastwood Lillomarka OL 1:08:42 +52:08 36:09
0 Peter Åmo Nesbakk Kongsberg OL 21:42 +5:08 11:25

H 11-12

2 100 m, 35 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mikkel Berglund Ringerike OL 15:19   7:17
2 Sindre Ulsaker Hemsedal IL 16:07 +0:48 7:40
3 Atle Nikolai Wøllo Kongsberg OL 16:27 +1:08 7:50
4 Johan Eger Kongsberg OL 17:50 +2:31 8:29
5 Vegard Holm Johannesen Kongsberg OL 18:06 +2:47 8:37
6 Adam Conway Guildford Orienteers 18:47 +3:28 8:56
7 Erlend Langeggen Kongsberg OL 19:45 +4:26 9:24
8 Tobias Mathisen Porsgrunn OL 19:49 +4:30 9:26
9 Jonas Myhr Asker Skiklubb 20:36 +5:17 9:48
10 Anders L. Rosenvold Porsgrunn OL 20:53 +5:34 9:56
11 Halvor Løken Kongsberg OL 21:02 +5:43 10:00
12 Magnus Engløkk Haugesund IL Orientering 21:10 +5:51 10:04
13 Sindre Vie Strisland Fossum IF 21:15 +5:56 10:07
14 Vegard Tronstad Andersen Kongsberg OL 22:13 +6:54 10:34
15 Ola Meen Porsgrunn OL 22:36 +7:17 10:45
16 Stein Aas Stræte Ringerike OL 23:36 +8:17 11:14
17 Eivind Engløkk Haugesund IL Orientering 24:11 +8:52 11:30
18 Jakob Backer-Tellnes Asker Skiklubb 24:19 +9:00 11:34
19 Arne Bergan Kongsberg OL 25:25 +10:06 12:06
20 Børge Nilsen Berg Fossum IF 26:07 +10:48 12:26
21 Simen Aure Skogedal Asker Skiklubb 26:28 +11:09 12:36
22 Anders Klavenes Sandefjord OK 27:14 +11:55 12:58
23 Jonas Aarseth Nydalens SK 27:54 +12:35 13:17
24 Caspar Røthing Haugesund IL Orientering 28:17 +12:58 13:28
25 Mikael Birkelund Asker Skiklubb 28:59 +13:40 13:48
26 Fridtjof Reusch Heming Orientering 29:17 +13:58 13:56
27 Theodor Bjørk Sandefjord OK 29:20 +14:01 13:58
28 Martin Ausen Porsgrunn OL 29:43 +14:24 14:09
29 Aleksander Jørgensen Haugesund IL Orientering 30:11 +14:52 14:22
30 Gustav Andresen Skotte Fossum IF 30:47 +15:28 14:39
31 Eirik Vie Strisland Fossum IF 31:33 +16:14 15:01
32 Arne Jacob Nystrøm Olsen Stavanger Orienteringsklubb 32:36 +17:17 15:31
33 Kristoffer Øhlckers IL Tyrving 34:59 +19:40 16:39
34 Mathias Nyhaug Asker Skiklubb 47:52 +32:33 22:47
35 Ola Kjølstad Røyken OL 59:41 +44:22 28:25

H 11-12N

2 100 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Fredrik Hogsrud Myhre Skien OK 21:00   10:00
2 Anders Hamre Biseth Notodden OL 26:44 +5:44 12:43
3 Thomas Adrian Berg Røyken OL 28:37 +7:37 13:37
4 Håvard Birkeland Fossum IF 30:21 +9:21 14:27
5 Christian Filip Selbo Malmquist Hedrum OL 37:00 +16:00 17:37
6 Ole Magnus Aasland Kongsberg OL 39:54 +18:54 19:00
7 Mathias Bergan Fet OL 43:01 +22:01 20:29
8 Ask Naper Kjelaas Notodden OL 51:25 +30:25 24:29
8 Vetle Vik Notodden OL 51:25 +30:25 24:29
10 Hallvard Tjentland Lardal OL 54:32 +33:32 25:58

H 13-14

3 000 m, 29 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 David Runde Kristiansand OK 23:21   7:47
2 Eivind Berner Myhre Fossum IF 23:55 +0:34 7:58
3 Cornelius Bjørk Sandefjord OK 25:28 +2:07 8:29
4 Henrik Reusch Heming Orientering 26:46 +3:25 8:55
5 Asgeir Reiersen Jensen Birkenes IL 27:26 +4:05 9:08
6 Rolf Trygve Haug Kongsberg OL 27:33 +4:12 9:11
7 Sigurd Paulsen Vie Haugesund IL Orientering 27:40 +4:19 9:13
8 Vetle Drage Kongsberg OL 28:03 +4:42 9:21
9 Iver Ringheim Larvik OK 28:11 +4:50 9:23
10 Viljan van Raaij Hedrum OL 28:37 +5:16 9:32
11 Even Gravningen Stokke IL 30:34 +7:13 10:11
12 Odd-Anton Hermansen Kristiansand OK 31:20 +7:59 10:26
13 Ferdinand Fremming Heming Orientering 31:27 +8:06 10:29
14 Felix Finsrud Asker Skiklubb 32:29 +9:08 10:49
15 Egil Frydenlund Sturla, IF 34:14 +10:53 11:24
16 Øistein Fagerli Næss Raumar Orientering 34:23 +11:02 11:27
17 Henrik Haga Nesse Haugesund IL Orientering 34:33 +11:12 11:31
18 Olav Birkeland Fossum IF 36:37 +13:16 12:12
19 Oskar Madslien Steinhaug Varegg Fleridrett 37:40 +14:19 12:33
20 Jonas Eikås Sandefjord OK 38:30 +15:09 12:50
21 Frikk Alvaro Embergsrud Asker Skiklubb 40:17 +16:56 13:25
22 Peder Bonden Kjørsvik Kongsberg OL 41:49 +18:28 13:56
23 Henrik R Holt Hedrum OL 42:51 +19:30 14:17
24 Håvard Skriubakken Porsgrunn OL 43:27 +20:06 14:29
25 Kristoffer Fjære Hedrum OL 45:01 +21:40 15:00
26 Halvor Rudningen Hemsedal IL 47:21 +24:00 15:47
27 Ole Gunnar Lund Jensen Oddersjaa SSK 49:11 +25:50 16:23
28 Johan Kristian Undeland Sturla, IF 52:08 +28:47 17:22
29 Jostein Raen Birkenes IL 52:29 +29:08 17:29

H 13-16C

2 400 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anders Roum Ringerike OL 19:34   8:09
2 Ludvig Johnsen Hedrum OL 27:15 +7:41 11:21
3 Sigurd Paulsen Ask Lierbygda OL 31:24 +11:50 13:05
4 Even Amundsen Bjørkeli Ringerike OL 33:50 +14:16 14:05
5 Kristian Juel Johannessen Hedrum OL 36:26 +16:52 15:10
6 Sigurd Amundsen Bjørkeli Ringerike OL 36:42 +17:08 15:17
7 Olaf Halsaa Dolven Asker Skiklubb 41:26 +21:52 17:15
8 Ulrik Andre Strøm Hedrum OL 46:05 +26:31 19:12
9 Terjei Lillehammer Ås-NMBU Orientering 50:47 +31:13 21:09
10 Henrik Borgersen Hedrum OL 1:02:09 +42:35 25:53
  Markus Eikås Sandefjord OK diskvalifisert    

H 13-16N

2 800 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ty Sævareid Ellefsen Kongsberg OL 31:33   11:16
  Eilev Kvaale Asker Skiklubb diskvalifisert    

H 15-16

4 900 m, 29 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jørgen Baklid Konnerud IL 32:01   6:32
2 Einar Ekeland Oddersjaa SSK 33:04 +1:03 6:44
3 Marius Aurebekk Kristiansand OK 33:05 +1:04 6:45
4 Sebastian Daland Kristiansand OK 33:06 +1:05 6:45
5 Tord Strand Kongsberg OL 33:26 +1:25 6:49
6 Sindre R Holt Hedrum OL 33:44 +1:43 6:53
7 Skjalg Nysæter Skien OK 39:05 +7:04 7:58
8 Kristian Pytten Kristiansand OK 41:12 +9:11 8:24
9 Trygve Myhr Asker Skiklubb 41:43 +9:42 8:30
10 Henrik André Larsen Kongsberg OL 42:10 +10:09 8:36
11 Kristian Kammerud Ringerike OL 42:17 +10:16 8:37
12 Aslak Heimdal Konnerud IL 42:22 +10:21 8:38
13 Rasmus Mathisen Porsgrunn OL 43:35 +11:34 8:53
14 Sølve Drage Kongsberg OL 44:12 +12:11 9:01
15 Oskar Arnevik Ringerike OL 44:38 +12:37 9:06
16 Even Andre Thorbjørnsen Notodden OL 45:51 +13:50 9:21
17 Henrik Haug Kongsberg OL 46:20 +14:19 9:27
18 Vegard Øverli Berg Kongsberg OL 46:33 +14:32 9:30
19 Alexander Repstad Storemyr IL Hauken 46:42 +14:41 9:31
20 Audun Melby Jacobsen Lardal OL 47:10 +15:09 9:37
21 Martin Andresen Skotte Fossum IF 48:24 +16:23 9:52
22 Joar Gjerdahl Konnerud IL 49:22 +17:21 10:04
23 Syver Røhnebæk Kongsrud Modum OL 49:31 +17:30 10:06
24 Jonas Myhre Kristiansand OK 50:55 +18:54 10:23
25 Henrik Bertelsen Porsgrunn OL 51:06 +19:05 10:25
26 Eyvind Kjellevold Malde IL Gular 55:08 +23:07 11:15
27 Ole Jørgen Bogen Arenth Sturla, IF 56:37 +24:36 11:33
28 Johan Eikanger IL Gular 1:02:06 +30:05 12:40
29 Scott Juvik IL Gular 1:19:31 +47:30 16:13

H 15-16B

3 000 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ruben Kobbeltvedt Haugesund IL Orientering 35:42   11:54
2 Anund Nyhus Birkenes IL 44:58 +9:16 14:59

H 17-A kort

4 700 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Rune Engehult Notodden OL 42:03   8:56
2 Endre Ulsaker Hemsedal IL 43:04 +1:01 9:09
3 Kjetil Molund IL Tyrving 44:10 +2:07 9:23
4 Atle Strøm Hedrum OL 46:55 +4:52 9:58
5 André Jægtvik Konnerud IL 48:14 +6:11 10:15
6 Håkon Nergaard Berg Stokke IL 50:12 +8:09 10:40
7 Ingar Aasestad Hedrum OL 50:19 +8:16 10:42
8 Håvard Sandvoll Ask Lierbygda OL 53:16 +11:13 11:20
9 Espen Johnsen Hedrum OL 57:24 +15:21 12:12
10 Per Bjarne Myhre Haugesund IL Orientering 1:06:13 +24:10 14:05
11 Ronny Nelson Lardal OL 1:14:45 +32:42 15:54
  Stig Instanes Sturla, IF diskvalifisert    
  Atle Borgersen Hedrum OL diskvalifisert    

H 17-B

3 700 m, 24 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Peter Carlsen Røyken OL 35:13   9:31
2 Tor Sverre Gravningen Stokke IL 35:14 +0:01 9:31
3 Sverre Melbye Raumar Orientering 35:35 +0:22 9:37
4 Bjørn Sverre Gulheim Kolbotn og Skimt OL 35:53 +0:40 9:41
5 Jonas Solem Tronrud Eiker OL 37:33 +2:20 10:08
6 Jostein Baustad Haugesund IL Orientering 38:16 +3:03 10:20
7 Eelco van Raaij Hedrum OL 39:21 +4:08 10:38
8 Bjørn Steinhaug Varegg Fleridrett 39:39 +4:26 10:42
9 Ove Kjetså Otra IL 40:44 +5:31 11:00
10 Bjørn Nordvik Kolbotn og Skimt OL 43:37 +8:24 11:47
11 Morten Andresen OK Skeidi 44:07 +8:54 11:55
12 Marius Myhre Sælevik Haugesund IL Orientering 44:19 +9:06 11:58
13 Tony Halsall Otra IL 46:11 +10:58 12:28
14 Kjell Petter Småge Konnerud IL 46:51 +11:38 12:39
15 Kenneth Dybvik Stokke IL 47:12 +11:59 12:45
16 Arild Nyhaug Asker Skiklubb 48:16 +13:03 13:02
17 August Borgevad Kornerud Eiker OL 48:53 +13:40 13:12
18 Carl August Klevjer Ringerike OL 49:37 +14:24 13:24
19 Bjarne Sommerstad Andebu IL 53:10 +17:57 14:22
20 Pål Espen Nordhaug Konnerud IL 1:10:39 +35:26 19:05
21 David Solli Skien OK 1:17:10 +41:57 20:51
22 Frode Gjestrum Hedrum OL 1:27:51 +52:38 23:44
  Lars Harald Thuestad Haugesund IL Orientering diskvalifisert    
  Håkon Akselsen Haugesund IL Orientering diskvalifisert    

H 17-C

2 900 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Leif Erik Havnen Røyken OL 28:01   9:39
2 Jon Daniel Roum Ringerike OL 40:51 +12:50 14:05
3 Sten Øivind Bjerke Larvik OK 45:22 +17:21 15:38
4 Lars-Erik Østerud Eiker OL 46:19 +18:18 15:58
5 Ladislav Kocbach Bergens TF 51:41 +23:40 17:49

H 17-N

2 800 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Thor Magne Malmquist Hedrum OL 45:15   16:09

H 17-18

6 200 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sigurd Rønning Modum OL 47:56   7:43
2 Rikard Kammerud Ringerike OL 54:09 +6:13 8:44
3 Håvard Ulsaker Hemsedal IL 54:15 +6:19 8:45
4 John Runde Kristiansand OK 54:52 +6:56 8:50
5 Sander Arnevik Ringerike OL 56:16 +8:20 9:04
6 Jarle Lysnes Hedrum OL 58:58 +11:02 9:30
7 Kristoffer Susort Kvale Haugesund IL Orientering 59:35 +11:39 9:36
8 Johannes Djupesland Haugesund IL Orientering 1:01:27 +13:31 9:54

H 19-20

6 200 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Erlend Gjestrum Hedrum OL 1:38:33   15:53

H 21-

8 900 m, 28 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Borger Melsom Fossum IF 56:19   6:19
2 Øystein Sørensen Nydalens SK 56:51 +0:32 6:23
3 Nicholas Oskarsson Lillomarka OL 57:57 +1:38 6:30
4 Sigve Vågsnes Oppsal Orientering 58:21 +2:02 6:33
5 Rune Nygaard IL Gular 58:38 +2:19 6:35
6 Fredrik Eliasson Halden SK 1:00:34 +4:15 6:48
7 Ørjan Ravndal Ålgård Orientering 1:01:01 +4:42 6:51
8 David Løver Modum OL 1:03:20 +7:01 7:06
9 Halvor Saunes Nydalens SK 1:04:20 +8:01 7:13
10 Erik Feyling Haare Konnerud IL 1:05:46 +9:27 7:23
11 Dag Steinar Ragvin Bø OL 1:05:48 +9:29 7:23
12 Lars Steinar Hefre Bø OL 1:07:18 +10:59 7:33
13 Stian Stærkeby Jelstad Modum OL 1:08:54 +12:35 7:44
14 Charles Halaas Fossum IF 1:09:27 +13:08 7:48
15 Antonio Martínez Pérez Halden SK 1:09:28 +13:09 7:48
16 Simen A Bjøringsøy Nydalens SK 1:10:07 +13:48 7:52
17 Stian Bergersen IL Tyrving 1:11:14 +14:55 8:00
18 Lars Ivar Aarseth Nydalens SK 1:11:31 +15:12 8:02
18 Lars-Inge Arnevik Ringerike OL 1:11:31 +15:12 8:02
20 Jostein F. Tellnes Asker Skiklubb 1:12:53 +16:34 8:11
21 Øyvind Hylleseth Skien OK 1:13:56 +17:37 8:18
22 Lars Henrik Thon Sturla, IF 1:17:42 +21:23 8:43
23 Gløer Winsvold Sentrum OK 1:19:10 +22:51 8:53
24 Geir Nilsen Viul Orienteringsklubb 1:21:50 +25:31 9:11
25 Torgrim Soterud Bø OL 1:22:26 +26:07 9:15
26 Pål Skogedal Asker Skiklubb 1:25:59 +29:40 9:39
27 Robert Fredriksen Notodden OL 1:40:26 +44:07 11:17
  Lars Eid Nielsen Nydalens SK brutt    

H 35-

6 800 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sigleif Steinsvåg Haugesund IL Orientering 1:01:11   8:59

H 40-

6 800 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jan Tore Ludvigsen Nydalens SK 51:55   7:38
2 Gisle Nysæter Skien OK 52:21 +0:26 7:41
3 Jørgen Frøyd Larvik OK 54:24 +2:29 8:00
4 Magne Wiig Mathisen Porsgrunn OL 56:25 +4:30 8:17
5 Tom Bergan Fet OL 56:42 +4:47 8:20
6 Neil Marston Hemsedal IL 59:35 +7:40 8:45
7 Jens Tjentland Lardal OL 1:01:22 +9:27 9:01
8 Didi Lüscher OLK Argus 1:03:29 +11:34 9:20
9 Steinar Eastwood Lillomarka OL 1:07:18 +15:23 9:53
10 Lars Berglund Ringerike OL 1:09:10 +17:15 10:10
11 Pål Berg Røyken OL 1:26:42 +34:47 12:45
  Vegard Spiten Kongsberg OL diskvalifisert    

H 45-

6 500 m, 24 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tom Eirik Eikanger IL Gular 48:59   7:32
2 Trond Gjelstad Sandefjord OK 50:23 +1:24 7:45
3 Terje W. Pettersen Berger og Svelvik OL 52:46 +3:47 8:07
4 Lars Erik Gjein Sandefjord OK 53:31 +4:32 8:14
5 Arild Andresen Fossum IF 54:09 +5:10 8:19
6 Arne Nåtedal OL Trollo 54:18 +5:19 8:21
7 Bjørn Martini Asker Skiklubb 54:19 +5:20 8:21
8 Knut Ivar Johansen Sandefjord OK 55:07 +6:08 8:28
9 Dag Ausen Porsgrunn OL 55:55 +6:56 8:36
10 Anders Kristian Holt Hedrum OL 56:10 +7:11 8:38
11 Eirik Jørgensen IL Tyrving 57:20 +8:21 8:49
12 Jon Terje Ekeland Oddersjaa SSK 57:49 +8:50 8:53
13 Bjørn Idar Sætran IF Trauma 59:30 +10:31 9:09
14 Terje Bakke Porsgrunn OL 1:01:21 +12:22 9:26
15 Christian Reusch Heming Orientering 1:02:14 +13:15 9:34
16 Jon Skriubakken Porsgrunn OL 1:04:19 +15:20 9:53
17 Jon Erik Kvarme Røyken OL 1:09:20 +20:21 10:40
18 Jørgen Lien Sandefjord TIF 1:10:18 +21:19 10:48
19 John Arvid Djupesland Haugesund IL Orientering 1:10:26 +21:27 10:50
20 Erik Engløkk Haugesund IL Orientering 1:11:22 +22:23 10:58
21 Jostein Mehammer Porsgrunn OL 1:12:34 +23:35 11:09
22 Ian Ringheim OL Trollo 1:13:22 +24:23 11:17
23 Jo Børre Eikås Sandefjord OK 1:18:14 +29:15 12:02
  Johan Sundén Västerås SOK diskvalifisert    

H 50-

5 300 m, 25 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jan Richard Eriksen Asker Skiklubb 35:54   6:46
2 Stein Arne Olsen Stavanger Orienteringsklubb 37:45 +1:51 7:07
3 Njål F. Vadla Sandnes IL (Rogaland) 37:51 +1:57 7:08
4 Kristian Kihle Ringerike OL 39:14 +3:20 7:24
5 Nils Petter Fremming Heming Orientering 39:42 +3:48 7:29
6 Roar Bye Modum OL 43:46 +7:52 8:15
7 Børge Brubæk Stavanger Orienteringsklubb 44:53 +8:59 8:28
8 Harald Kvisli Notodden OL 44:57 +9:03 8:28
9 Ole Johnny Petersen Eiker OL 45:28 +9:34 8:34
10 Nils Inge Brurberg Sturla, IF 46:06 +10:12 8:41
11 Leif Kåre Besseberg Eiker OL 46:47 +10:53 8:49
12 Trond Baklid Konnerud IL 47:39 +11:45 8:59
13 Terje Henriksen Asker Skiklubb 49:48 +13:54 9:23
14 Magne Løe Notodden OL 50:00 +14:06 9:26
15 Roger Lysnes Hedrum OL 50:23 +14:29 9:30
16 Morten Johnsen Arnadal IL 52:08 +16:14 9:50
17 Per Arne Arnesen Kolbotn og Skimt OL 52:57 +17:03 9:59
18 Knut Aas Ringerike OL 53:05 +17:11 10:00
19 Sven Ohrvik Konnerud IL 53:39 +17:45 10:07
20 Phil Conway Guildford Orienteers 54:17 +18:23 10:14
21 Snorre Frydenlund Sturla, IF 56:59 +21:05 10:45
22 Guttorm Nyhus Birkenes IL 1:02:20 +26:26 11:45
23 Inge Ringheim Larvik OK 1:09:42 +33:48 13:09
24 Oskar Kaaløy Sandefjord OK 1:47:17 +1:11:23 20:14
  Per Einar Strøm Hedrum OL diskvalifisert    

H 55-

4 800 m, 20 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kjell Dale Sandnes IL (Rogaland) 37:51   7:53
2 Terje Wiig Mathisen Nydalens SK 38:19 +0:28 7:58
3 Øyvind Roger Hansen Røyken OL 41:02 +3:11 8:32
4 Eirik Tandrevold Fossum IF 42:16 +4:25 8:48
5 Rune Laurantsen Skien OK 43:13 +5:22 9:00
6 Lars Fremstad Larvik OK 44:38 +6:47 9:17
7 Morten Karlsen Måren OK 45:16