Resultater Pinseløpet Kongsberg - Dag 3 - 2015



Resultater Pinseløpet Kongsberg - Dag 3
Kongsberg, Buskerud - 25. mai 2015

Arrangementstype: Orientering

N-åpen

1 700 m, 56 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Jorin Mohn Kapreolo 19:37   11:32
0 Mathis Renard NOTEAM 43:42 +20:38 25:42
0 Stine Sembsmoen Schlies Kongsberg OL 24:27 +1:23 14:22
0 Anita Langeggen Kongsberg OL 19:45   11:37
0 Petter Spiten Kongsberg OL 19:01   11:11
0 Majken Østrem Botne SK 24:29 +1:25 14:24
0 Eline Maudal Pettersen Kongsberg OL 37:57 +14:53 22:19
0 Torbjørn Melheim Svendsen Sturla IF prepaid 35:45 +12:41 21:01
0 Maja Embergsrud NOTEAM 28:33 +5:29 16:47
0 Kristian Mork Notodden OL 23:50 +0:46 14:01
0 Tuva Bredholt Kongsberg OL 25:23 +2:19 14:55
0 Jarand Gustafsson Kongsberg OL 20:07   11:50
0 Alexander Gjein Dypvik Stokke IL 37:21 +14:17 21:58
0 Jens Gjein Dybvik Stokke IL 37:21 +14:17 21:58
0 Nicolas Mohn Kapreolo 19:20   11:22
0 Torjus Flatin NOTEAM 32:29 +9:25 19:06
0 Vilde Sæta Johnsen NOTEAM 32:49 +9:45 19:18
0 Sølve Sembsmoen Schleis Kongsberg OL 24:48 +1:44 14:35
0 Kristine Engell NOTEAM 23:53 +0:49 14:02
0 Eimund Øverli Berg Kongsberg OL 43:30 +20:26 25:35
0 Synne Sørensen Kongsberg OL 32:42 +9:38 19:14
0 Lucas Ask Connell Lierbygda OL 23:05 +0:01 13:34
0 Marte Sofie Skrove Ringerike OL 24:20 +1:16 14:18
0 Marius Finsand NOTEAM 21:30   12:38
0 Jens Wold Sturla, IF 21:29   12:38
0 Zi Yue Kongsberg OL 26:36 +3:32 15:38
0 Nils Zahl Eriksson Kongsberg OL 20:13   11:53
0 Vebjørn Oftedal Ålgård Orientering 20:42   12:10
0 Rikke Bruserud OL Trollo 20:42   12:10
0 Rasmus Engehult Notodden OL 17:02   10:01
0 Jon Strand Kongsberg OL 14:09   8:19
0 Sindre Furland Sandefjord OK 18:27   10:51
0 Andreas Melheim Sturla, IF 35:57 +12:53 21:08
0 Marte Eger Kongsberg OL 19:53   11:41
0 Anne Victoria Birkeland Fossum IF 26:53 +3:49 15:48
0 Martin Torø Kongsberg OL 16:59   9:59
0 Martin Dybvik Stokke IL 14:01   8:14
0 Ola Gjermstad Pettersen Berger og Svelvik OL 21:27   12:37
0 Mats Johnsen Røyken OL 21:41   12:45
0 Anna Paulsen Ask Lierbygda OL 23:04   13:34
0 Frida Olsen Botne SK 24:25 +1:21 14:21
0 Jan Olav Bergan Kongsberg OL 17:40   10:23
0 Hanna Eline Engløkk Haugesund IL Orientering 32:59 +9:55 19:24
0 Simen Sommerstad Røste Kongsberg OL 18:47   11:02
0 Henrik Ringheim OL Trollo 20:20   11:57
0 Ingvild Ringheim Larvik OK 24:42 +1:38 14:31
0 Hedda Wessel Pettersen Berger og Svelvik OL 34:52 +11:48 20:30
0 Ida Amundsen Bjørkli Ringerike OL 32:41 +9:37 19:13
0 Elise Renard Kongsberg OL 31:09 +8:05 18:19
0 Anette L. Rasmussen Botne SK 24:25 +1:21 14:21
0 Iselin Høivold Kongsberg OL 19:54   11:42
0 Annika van Raaij Hedrum OL 19:36   11:31
0 Mikkel Rastad Asker Skiklubb 25:20 +2:16 14:54
0 Amalie Myrvold Skovlyst Kongsberg OL 21:20   12:32
0 Silje Mikkelsen IK Grane Arendal Orientering 17:42   10:24
0 Ingrid Lesteberg Kongsberg OL 29:56 +6:52 17:36

D -10

1 900 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Ragne Hasaas Klavenes Sandefjord OK 28:32 +1:16 15:01
0 Martine Gjermstad Pettersen Berger og Svelvik OL 48:08 +20:52 25:20
0 Maren Aure Skogedal Asker Skiklubb 25:01   13:10
0 Nora Christine Hansen Røyken OL 27:16   14:21
0 Iril Ringheim Larvik OK 35:29 +8:13 18:40
0 Sara Martini Asker Skiklubb 26:59   14:12

D 11-12N

1 700 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Maren Bruserud OL Trollo 12:25   7:18
2 Emilie Johansen Sandefjord OK 15:15 +2:50 8:58
3 Ingrid Mobråthen Botne SK 21:08 +8:43 12:25
4 Selma Steinsvåg Haugesund IL Orientering 21:42 +9:17 12:45
5 Louise Bentsen Malmquist Hedrum OL 21:57 +9:32 12:54
6 Kristine Ringheim OL Trollo 22:57 +10:32 13:30
7 Kathinka Zahl Hagen Fossum IF 24:45 +12:20 14:33

D 13-16N

2 400 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mia Lüscher OLK Argus 29:42   12:22

D 17-A kort

3 300 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Åsa Franzen IL Tyrving 28:16   8:33
2 Eirin Haugen Eiker OL 30:08 +1:52 9:07
3 Gro Anita Johansen OL Trollo 30:50 +2:34 9:20
4 Solveig Sletner Røyken OL 31:39 +3:23 9:35
5 Sunniva Nergaard Berg Stokke IL 35:59 +7:43 10:54
6 Marita Lilja Grønhovd Modum OL 37:02 +8:46 11:13
6 Anne Marthe Peveri Eiker OL 37:02 +8:46 11:13
8 Hanne-Kristin Bjerknes Kvarme Røyken OL 38:48 +10:32 11:45
9 Trude Hansen Berger og Svelvik OL 39:38 +11:22 12:00
10 Grethe Paulsen Vie Haugesund IL Orientering 42:46 +14:30 12:57
11 Kristin Sletner Røyken OL 43:16 +15:00 13:06
12 Anne Berg Gjølberg Larvik OK 44:13 +15:57 13:23
13 Randi Engløkk Haugesund IL Orientering 44:21 +16:05 13:26
14 Anita Sælevik Haugesund IL Orientering 44:37 +16:21 13:31
15 Liv-Hege Roberg-Ringheim OL Trollo 50:37 +22:21 15:20
16 Kari Rød Aakre Andebu IL 52:42 +24:26 15:58
17 Anikken Gjein Dybvik Stokke IL 1:01:47 +33:31 18:43

D 17-B

2 900 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Cecilie Bergan Fet OL 33:07   11:25
2 Pernille Nauf Hedrum OL 36:05 +2:58 12:26
3 Marit Gano Røyken OL 39:14 +6:07 13:31
4 Liv Kristin Lian Aasestad Hedrum OL 39:22 +6:15 13:34
5 Heidi Myklemyr Eiker OL 42:08 +9:01 14:31
6 Astrid Østensjø Røthing Haugesund IL Orientering 45:21 +12:14 15:38
7 Sølvi Martini Asker Skiklubb 48:03 +14:56 16:34
8 Hilde Gunn Hellenes OK Skeidi 51:31 +18:24 17:45
9 Tone Sølie Lysnes Hedrum OL 52:43 +19:36 18:10
10 Anne Moian Nydal Asker Skiklubb 52:58 +19:51 18:15

D 17-C

2 900 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Marion Amundsen Ringerike OL 39:55   13:45
2 Susanne Strøm Hedrum OL 46:48 +6:53 16:08
3 May Nordkvelde Hedrum OL 47:34 +7:39 16:24
4 Elin Bordøy Hedrum OL 47:41 +7:46 16:26
5 Katrine van Raaij Hedrum OL 48:42 +8:47 16:47
  Marianne Granum Helsvig Nydalens SK diskvalifisert    

D 17-N

2 400 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hege L. Rasmussen Botne SK 28:56   12:03
2 Randi Mobråthen Botne SK 29:15 +0:19 12:11
3 Sissel Bentsen Hedrum OL 34:22 +5:26 14:19

D 17-18

3 900 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ragne Wiklund Nydalens SK 34:20   8:48
2 Marlin Haavengen Kongsberg OL 34:22 +0:02 8:48
3 Ingvild Paulsen Vie Haugesund IL Orientering 40:08 +5:48 10:17
4 Fride Sørensen Sturla, IF 43:12 +8:52 11:04

D 21-

5 000 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Lone Brochmann Bækkelagets SK 35:44   7:08
2 Louise Oram Nydalens SK 38:37 +2:53 7:43
3 Christine Mikkelsen IK Grane Arendal Orientering 40:06 +4:22 8:01
4 Heidi Stokseth Halden SK 42:34 +6:50 8:30
5 Helen Martinsen IL Gular 48:58 +13:14 9:47
6 Ina Charlotte Moe Sandefjord OK 53:45 +18:01 10:45
7 Ingrid Eggen Haugesund IL Orientering 1:01:08 +25:24 12:13
8 Ingrid Tronshaug Stokke IL 1:03:08 +27:24 12:37

D 35-

3 900 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Marianne Mohn OLC Kapreolo 43:09   11:03
  Kristin Jæger Oppsal Orientering diskvalifisert    

D 40-

3 900 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ingrid Undstad Larvik OK 32:09   8:14
2 Mariann Øren Arvesen Sandefjord OK 35:51 +3:42 9:11
3 Marianne Bruun Lien Sandefjord TIF 36:13 +4:04 9:17
4 Sara Mathisen Porsgrunn OL 38:09 +6:00 9:46
5 Ellen Aure Skogedal Asker Skiklubb 38:42 +6:33 9:55
6 Kari Reppesgård Holt Hedrum OL 47:52 +15:43 12:16
7 Tanja Instanes Sturla, IF 54:54 +22:45 14:04
  Annette Cecilie Arentz Sandefjord OK brutt    

D 45-

3 700 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Isa Heggedal Konnerud IL 36:48   9:56
2 Kristin Bruserud OL Trollo 37:22 +0:34 10:05
3 Hilde Kristine Rosenvold Porsgrunn OL 41:27 +4:39 11:12
4 Siri Thortveit Myhre Kristiansand OK 43:00 +6:12 11:37
5 Ida Syversen Røyken OL 43:19 +6:31 11:42
6 kari Jussie Lønning Sturla, IF 44:01 +7:13 11:53
7 Lill-Ann Torp Sandefjord OK 46:26 +9:38 12:32
8 Marianne Reusch Heming Orientering 1:01:43 +24:55 16:40
9 Laila Thomassen Modum OL 1:16:44 +39:56 20:44
  Berit Grønhovd Wiersdalen Modum OL diskvalifisert    
  Gunn Jorunn Tveiten Stavanger Orienteringsklubb diskvalifisert    

D 50-

3 300 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kjersti Stræte Ringerike OL 27:41   8:23
2 Tiri Rebård Sandefjord OK 31:48 +4:07 9:38
3 Ann Elisabeth Gunnulfsen Modum OL 32:03 +4:22 9:42
4 Heidi Schatvet Notodden OL 33:18 +5:37 10:05
5 Kristin Tandberg Asker Skiklubb 37:07 +9:26 11:14
6 Randi Nicolaisen Asker Skiklubb 37:24 +9:43 11:20
7 Bente Blix Sandefjord OK 37:36 +9:55 11:23
8 Hilde Kløvstad Sandefjord OK 37:48 +10:07 11:27
9 Eva Syversen Røyken OL 45:41 +18:00 13:50

D 55-

3 300 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anne Elisabeth Ramtvedt Sarpsborg OL 28:54   8:45
2 Kjersti Skantze IL Tyrving 34:29 +5:35 10:26
3 Sirpa Lilja Modum OL 35:57 +7:03 10:53
4 Ann Karin Tjørhom Ganddal IL 37:11 +8:17 11:16
5 Heidi Falck IL Tyrving 39:48 +10:54 12:03
6 Eli Tufte Hanssen Eiker OL 42:27 +13:33 12:51
7 Inger Schibsted Røyken OL 1:04:27 +35:33 19:31

D 60-

3 000 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Unni Strand Karlsen Fredrikstad SK 32:32   10:50
2 Ingrid Strande Skien OK 33:15 +0:43 11:05
3 Bjørg Svanberg Røyken OL 33:47 +1:15 11:15
4 Siren Greve Bergens TF 35:46 +3:14 11:55
5 Aud Kjemperud Eiker OL 36:08 +3:36 12:02
6 Inger Tiltnes IL Tyrving 37:15 +4:43 12:25
7 Randi Hansen Arnadal IL 39:29 +6:57 13:09
8 Anne Marit Nauf Hedrum OL 40:59 +8:27 13:39
9 Inger Nergaard Stokke IL 43:48 +11:16 14:36
10 Elisabeth Rød Andebu IL 46:16 +13:44 15:25
11 Helga Peveri Eiker OL 52:16 +19:44 17:25

D 65-

3 000 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Linda Verde Sturla, IF 33:04   11:01
2 Torill Nebell Mikkelsen Berger og Svelvik OL 38:50 +5:46 12:56
3 Kjersti Tho Stabæk IF 39:02 +5:58 13:00
4 Edel Slettemark Stord Orientering 47:30 +14:26 15:50
5 Anne Elvsaas Mo Røyken OL 52:59 +19:55 17:39
6 Aud I Spjelkavik IL Tyrving 53:04 +20:00 17:41
7 Karen Lachance Greater Vancouver Orienteering 1:06:35 +33:31 22:11
8 Anne Marie Ceeberg Hedrum OL 1:10:20 +37:16 23:26
9 Astrid Gjelstad Sandefjord OK 1:11:09 +38:05 23:43

D 70-

2 500 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Birgitte Bekkelund Røyken OL 33:48   13:31
2 Anne Lise Øfsthus Asker Skiklubb 36:07 +2:19 14:26
3 Elin Dahlen Ringerike OL 40:23 +6:35 16:09
4 Bjørg Kocbach Bergens TF 42:10 +8:22 16:52
5 Lajla Tidemann Gjø-Vard OL 42:17 +8:29 16:54
6 Hjørdis Øvreås Botne SK 53:53 +20:05 21:33
7 May Helene Hansen Sandefjord OK 1:03:32 +29:44 25:24
8 Lisa Sørenssen Røyken OL 1:13:13 +39:25 29:17
9 Reidun M. Karlsen Stavanger Orienteringsklubb 1:26:39 +52:51 34:39
  Ingvill Vold Fana IL brutt    

D 75-

2 500 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Margith Reppesgård Hedrum OL 35:29   14:11
2 Unni Drage Haugerud IF 36:47 +1:18 14:42
3 Torunn Hege Frøvoll Sturla, IF 50:38 +15:09 20:15
4 Olaug F. Johansen Sauda Orienteringsklubb 56:39 +21:10 22:39
5 Tirill Liby Seip OK Skeidi 1:04:31 +29:02 25:48

H -10

1 900 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Endre Sand Kongsberg OL 25:39   13:30
0 Mikkel Lüscher OLK Argus 42:05 +12:35 22:08
0 Borgar Skjelbred Kongsberg OL 36:16 +6:46 19:05
0 Rasmus D. Eastwood Lillomarka OL 29:30   15:31
0 Andreas Myrvold Skovlyst Kongsberg OL 20:57   11:01

H 11-12N

1 700 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Christian Filip Selbo Malmquist Hedrum OL 15:26   9:04
2 Marius Grønhovd Wiersdalen Nedre Sigdal IF 18:54 +3:28 11:07
3 Noah Rølles Issowitsch Røyken OL 30:06 +14:40 17:42

H 13-16N

2 400 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kristian Grønhovd Wiersdalen Nedre Sigdal IF 36:45   15:18
2 Ty Sævareid Ellefsen Kongsberg OL 46:49 +10:04 19:30

H 17-A kort

3 900 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sindre R Holt Hedrum OL 27:27   7:02
2 Karsten Kopland Modum OL 30:10 +2:43 7:44
3 Kenneth Sandvold Eiker OL 31:57 +4:30 8:11
4 Peter Carlsen Røyken OL 33:41 +6:14 8:38
5 Rune Engehult Notodden OL 36:09 +8:42 9:16
6 Arno Lilja Grønhovd Modum OL 37:11 +9:44 9:32
7 Atle Strøm Hedrum OL 38:33 +11:06 9:53
8 Håvard Sandvoll Ask Lierbygda OL 43:12 +15:45 11:04
9 ælevikHåkon Nergaard Berg Stokke IL 43:16 +15:49 11:05
10 Atle Borgersen Hedrum OL 47:50 +20:23 12:15
11 Stig Instanes Sturla, IF 55:32 +28:05 14:14
12 Espen Johnsen Hedrum OL 55:38 +28:11 14:15
13 Per Bjarne Myhre Haugesund IL Orientering 56:50 +29:23 14:34
14 Yngve Mobråthen Botne SK 1:16:37 +49:10 19:38
  Ingar Aasestad Hedrum OL diskvalifisert    
  Jostein Baustad Haugesund IL Orientering diskvalifisert    

H 17-B

2 900 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Bjørn Sverre Gulheim Kolbotn og Skimt OL 28:10   9:42
2 Bjørn Nordvik Kolbotn og Skimt OL 30:27 +2:17 10:30
3 Morten Andresen OK Skeidi 31:37 +3:27 10:54
4 Lars Harald Thuestad Haugesund IL Orientering 32:06 +3:56 11:04
5 Håkon Akselsen Haugesund IL Orientering 33:54 +5:44 11:41
6 Ove Kjetså Otra IL 34:24 +6:14 11:51
7 Marius Myhre Sælevik Haugesund IL Orientering 35:20 +7:10 12:11
8 Tony Halsall Otra IL 36:38 +8:28 12:37
9 Eelco van Raaij Hedrum OL 37:55 +9:45 13:04
10 Arild Nyhaug Asker Skiklubb 38:27 +10:17 13:15
11 Patrick Thomassen Modum OL 39:42 +11:32 13:41
12 Bjarne Sommerstad Andebu IL 51:45 +23:35 17:50
13 Kenneth Dybvik Stokke IL 58:47 +30:37 20:16
  Kjetil Hagen Asker Skiklubb diskvalifisert    

H 17-C

2 900 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sten Øivind Bjerke Larvik OK 37:49   13:02
2 Lars-Erik Østerud Eiker OL 42:09 +4:20 14:32
3 Ladislav Kocbach Bergens TF 42:15 +4:26 14:34
  Stian Langeland Sandefjord OK brutt    

H 17-N

2 400 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Thor Magne Malmquist Hedrum OL 34:24   14:20

H 17-18

5 000 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Fredrik Moe Sandefjord OK 40:00   8:00
2 Jarle Lysnes Hedrum OL 43:02 +3:02 8:36
  Kristoffer Susort Kvale Haugesund IL Orientering brutt    

H 19-20

5 000 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Elias Wiklund Nydalens SK diskvalifisert    

H 21-

7 200 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Torgeir Nørbech IL Tyrving 40:48   5:40
2 Torbjørn Sagberg IL Tyrving 42:11 +1:23 5:51
3 Øystein Sørensen Nydalens SK 43:09 +2:21 5:59
4 Jim Øystein Nybråten IL Tyrving 43:47 +2:59 6:04
5 Espen Jakobsen IL Tyrving 44:17 +3:29 6:09
6 Rune Nygaard IL Gular 44:21 +3:33 6:09
7 Thomas Nipen Nydalens SK 45:41 +4:53 6:20
8 Matthias Gilgien IL Tyrving 46:36 +5:48 6:28
9 Øyvind Stokseth Halden SK 47:13 +6:25 6:33
10 Lars Grønhovd Modum OL 50:11 +9:23 6:58
11 Sigurd R. Oftedal Ålgård Orientering 51:34 +10:46 7:09
12 Inge Lindseth Nydalens SK 51:48 +11:00 7:11
13 Gard Lindseth Nydalens SK 51:53 +11:05 7:12
14 Pål Skogedal Asker Skiklubb 51:54 +11:06 7:12
15 Martin Schalli Bækkelagets SK 52:46 +11:58 7:19
16 Jostein F. Tellnes Asker Skiklubb 56:05 +15:17 7:47
17 Robert Fredriksen Notodden OL 1:45:34 +1:04:46 14:39

H 35-

5 500 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sigleif Steinsvåg Haugesund IL Orientering 45:46   8:19

H 40-

5 500 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tom Bergan Fet OL 38:05   6:55
2 Steinar Eastwood Lillomarka OL 39:54 +1:49 7:15
3 Neil Marston Hemsedal IL 41:58 +3:53 7:37
4 Christian Frøyd Sogndal IL 43:58 +5:53 7:59
5 Didi Lüscher OLK Argus 44:02 +5:57 8:00
6 Magne Wiig Mathisen Porsgrunn OL 45:58 +7:53 8:21
7 Lars Berglund Ringerike OL 46:55 +8:50 8:31
8 Øystein Wiersdalen Nedre Sigdal IF 1:26:24 +48:19 15:42

H 45-

5 000 m, 19 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Thore Kornmo Porsgrunn OL 30:28   6:05
2 Tom Eirik Eikanger IL Gular 31:27 +0:59 6:17
3 Trond Gjelstad Sandefjord OK 35:06 +4:38 7:01
4 Bjørn Martini Asker Skiklubb 36:55 +6:27 7:23
5 Anders Kristian Holt Hedrum OL 37:01 +6:33 7:24
6 Terje W. Pettersen Berger og Svelvik OL 37:51 +7:23 7:34
7 Knut Ivar Johansen Sandefjord OK 38:16 +7:48 7:39
8 Dag Ausen Porsgrunn OL 38:26 +7:58 7:41
9 John Arvid Djupesland Haugesund IL Orientering 40:30 +10:02 8:06
10 Lars Erik Gjein Sandefjord OK 41:07 +10:39 8:13
11 Stein H. Hagen Fossum IF 41:23 +10:55 8:16
12 Bjørn Idar Sætran IF Trauma 42:10 +11:42 8:26
13 Jørn Myrland Notodden OL 43:06 +12:38 8:37
14 Jon Erik Kvarme Røyken OL 44:28 +14:00 8:53
15 Christian Reusch Heming Orientering 47:30 +17:02 9:30
16 Erik Engløkk Haugesund IL Orientering 49:37 +19:09 9:55
17 Jon Terje Ekeland Oddersjaa SSK 50:06 +19:38 10:01
18 Jørgen Lien Sandefjord TIF 53:54 +23:26 10:46
19 Ian Ringheim OL Trollo 53:59 +23:31 10:47

H 50-

4 600 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jan Richard Eriksen Asker Skiklubb 30:44   6:40
2 Njål F. Vadla Sandnes IL (Rogaland) 31:21 +0:37 6:48
3 Knut Erling Øen Heming Orientering 32:25 +1:41 7:02
3 Kristian Kihle Ringerike OL 32:25 +1:41 7:02
5 Knut Aas Ringerike OL 35:43 +4:59 7:45
6 Stein Arne Olsen Stavanger Orienteringsklubb 36:20 +5:36 7:53
7 Frode Robertsen OL Tønsberg og omegn 37:27 +6:43 8:08
8 Leif Kåre Besseberg Eiker OL 40:15 +9:31 8:45
9 Harald Kvisli Notodden OL 40:41 +9:57 8:50
10 Nils Inge Brurberg Sturla, IF 42:21 +11:37 9:12
10 Roger Lysnes Hedrum OL 42:21 +11:37 9:12
12 Magne Løe Notodden OL 44:28 +13:44 9:40
13 Phil Conway Guildford Orienteers 47:07 +16:23 10:14
14 Inge Ringheim Larvik OK 50:50 +20:06 11:03
15 Per Einar Strøm Hedrum OL 1:02:58 +32:14 13:41

H 55-

4 000 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Øyvind Roger Hansen Røyken OL 31:29   7:52
2 Terje Wiig Mathisen Nydalens SK 33:36 +2:07 8:24
3 Richard Zeiner-Gundersen Fossum IF 34:24 +2:55 8:36
4 Åge-Geir Skatter Notodden OL 36:29 +5:00 9:07
5 Thor Inge Tollehaug Eiker OL 38:55 +7:26 9:43
6 Rune Karstensen Stavanger Orienteringsklubb 39:31 +8:02 9:52
7 Donald Skantze IL Tyrving 43:37 +12:08 10:54
8 Kjetil Kløvstad Sandefjord OK 43:38 +12:09 10:54
9 Roar Nydal Asker Skiklubb 44:06 +12:37 11:01
10 Per Larsen Kristiansand OK 46:55 +15:26 11:43
11 Roy Gjerding OK Moss 46:57 +15:28 11:44
12 Rune Moian Asker Skiklubb 1:02:15 +30:46 15:33

H 60-

3 800 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Harald Thon Sturla, IF 26:49   7:03
2 Tom A. Karlsen Fredrikstad SK 27:44 +0:55 7:17
3 Svein S Jacobsen IL Tyrving 31:35 +4:46 8:18
4 Geir Holm Gundersen Sturla, IF 34:07 +7:18 8:58
5 Stian Falck IL Tyrving 34:50 +8:01 9:10
6 Arne Tiltnes IL Tyrving 36:08 +9:19 9:30
7 James Crawford Guildford Orienteers 36:53 +10:04 9:42
8 Sveinung Rekaa Notodden OL 38:50 +12:01 10:13
9 Kai Midtskogen Botne SK 41:11 +14:22 10:50
10 Rolf Lunde Eiker OL 41:57 +15:08 11:02
11 Kjell Svanberg Røyken OL 42:03 +15:14 11:03
12 Olav Nipen IL Tyrving 42:17 +15:28 11:07
13 Per Dag Nordkvelde Hedrum OL 42:30 +15:41 11:11
14 Ragnar Niemi Berg Stokke IL 45:00 +18:11 11:50
15 Odd Harald Nilsen OL Tønsberg og omegn 57:10 +30:21 15:02

H 65-

3 800 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hans R. Bakken Eiker OL 33:10   8:43
2 Dag Rønning Jensen OL Trollo 33:49 +0:39 8:53
3 Jimmy Nordli Trøsken IL 34:38 +1:28 9:06
4 Jørn Bue Olsen Asker Skiklubb 36:02 +2:52 9:28
5 Vidar Berteig Fossum IF 36:32 +3:22 9:36
6 Helge Fossheim Hedrum OL 37:13 +4:03 9:47
7 Bjørn Spjelkavik IL Tyrving 38:50 +5:40 10:13
8 Martin Nauf Hedrum OL 40:02 +6:52 10:32
9 Helge Revhaug Ringerike OL 41:08 +7:58 10:49
10 Elling Aakre Andebu IL 46:06 +12:56 12:07
11 John Rance Greater Vancouver Orienteering 53:42 +20:32 14:07
12 Bjørn Helge Ceeberg Hedrum OL 1:07:18 +34:08 17:42

H 70-

3 300 m, 21 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Bjørn W. Ludvigsen Sturla, IF 31:46   9:37
2 Kjell Grønhovd Modum OL 33:32 +1:46 10:09
3 Sigvald Robberstad Halsnøy OL 33:39 +1:53 10:11
4 Tormod Dahlen Ringerike OL 34:17 +2:31 10:23
5 Geir Trøan Kolbotn og Skimt OL 35:33 +3:47 10:46
6 Anton Lomme Hedrum OL 36:46 +5:00 11:08
7 Ragnar Hillestad Lardal OL 37:30 +5:44 11:21
8 Hans Stordal OL Tønsberg og omegn 37:46 +6:00 11:26
9 Lars Martin Gjein Stokke IL 37:59 +6:13 11:30
10 Bjørn Willy Hansen Sandefjord OK 39:26 +7:40 11:56
11 John Ivar Kjellevold Modum OL 40:06 +8:20 12:09
12 Harald Steinsland Vikebygd IL 40:26 +8:40 12:15
13 Erling Tidemann Lommedalens IL 41:06 +9:20 12:27
14 Magnar Øvreås Botne SK 41:09 +9:23 12:28
15 Per Vold Fana IL 41:40 +9:54 12:37
16 Thorolf Trolsrud Botne SK 42:34 +10:48 12:53
17 Arne Kristensen Arnadal IL 43:07 +11:21 13:03
18 Steinar Slettemark Stord Orientering 44:25 +12:39 13:27
19 Henning Gaarder Konnerud IL 44:26 +12:40 13:27
20 Olav Mo Røyken OL 49:03 +17:17 14:51
  Kjell Klokkerud Eiker OL diskvalifisert    

H 75-

3 000 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Harald Lundhaug OK Moss 32:52   10:57
2 Elling Frøvoll Sturla, IF 34:04 +1:12 11:21
3 Ingolf Dybvik Stord Orientering 35:58 +3:06 11:59
4 Ivar Louis Berg Sturla, IF 40:08 +7:16 13:22
5 Bjørn Gunnerød Asker Skiklubb 40:17 +7:25 13:25
6 Eigil Kongsfjell OL Tønsberg og omegn 40:44 +7:52 13:34
7 Oddvar Gjelstad Sandefjord OK 42:36 +9:44 14:12
8 Thor Edvardsen Larvik OK 43:28 +10:36 14:29
9 Steinar Ruud Konnerud IL 44:27 +11:35 14:49
10 Kåre Knudsen IL GeoForm 45:12 +12:20 15:04
11 Lars Mauritzsen Varanger Orienteringslag 45:24 +12:32 15:08
12 Knut Kristen Hangeraas IL GeoForm 48:58 +16:06 16:19
13 Arne Karlsen Stavanger Orienteringsklubb 51:37 +18:45 17:12
14 Magnar Reppesgård Hedrum OL 57:08 +24:16 19:02
15 Per Meiland Lommedalens IL 59:24 +26:32 19:48

H 80-

2 500 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tor Drage Haugerud IF 38:51   15:32
2 Johan Jansson Växjö OK 52:47 +13:56 21:06

Direkte A-Kort

3 800 m, 23 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Øystein Rasted Asker Skiklubb 29:39   7:48
2 Berit Sofie Wiklund Nydalens SK 33:03 +3:24 8:41
3 Aud Ellen Brevik Sturla, IF 34:00 +4:21 8:56
4 Trond Baklid Konnerud IL 34:17 +4:38 9:01
5 Grete Borge Hovi Skien OK 36:01 +6:22 9:28
6 Reidar Fossum Asker Skiklubb 36:36 +6:57 9:37
7 Snorre Frydenlund Sturla, IF 37:44 +8:05 9:55
8 Øivind Fadum Sande sportsklubb 37:50 +8:11 9:57
9 Torun Dyrkorn Eiker OL 39:19 +9:40 10:20
10 Lars Hübschele Sturla, IF 40:02 +10:23 10:32
11 Einar Klavenes Sandefjord OK 40:39 +11:00 10:41
12 Randi Mork Notodden OL 44:10 +14:31 11:37
13 Håvard W. Pettersen Berger og Svelvik OL 44:34 +14:55 11:43
14 Rolf Gjølberg Larvik OK betalt 46:04 +16:25 12:07
15 Ina Cecilie Landro Konnerud IL 49:26 +19:47 13:00
16 Roland Helleberg Täby prepaid 51:44 +22:05 13:36
17 Nils Karsten Ceeberg Andebu IL 52:22 +22:43 13:46
18 Kari-Ann Victoria Birkeland Fossum IF 54:31 +24:52 14:20
19 Marit Heefle NOTEAM 54:58 +25:19 14:27
20 Harald Wold Notodden OL 55:55 +26:16 14:42
21 Aksel Skovlyst Faaborg OK prepaid 1:03:22 +33:43 16:40
  Audun Heimdal Konnerud IL diskvalifisert    
  Stefani Popova Hadeland OL diskvalifisert    

Direkte A-Lang

5 000 m, 25 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Øyvind Watterdal Hadeland OL 33:56   6:47
2 Ole Kjell Langmyren Lillomarka OL 37:06 +3:10 7:25
3 Håkon Wold Sturla, IF 37:21 +3:25 7:28
4 Sturle Furland Sandefjord OK 39:15 +5:19 7:51
5 Håvard Hålård Stjørdals-Blink 40:06 +6:10 8:01
6 Jon Arne Skrove Verdal OK 40:18 +6:22 8:03
7 Bjørn Sævik Flyfemkamp 43:01 +9:05 8:36
8 Peter Mohn OLC Kapreolo 43:10 +9:14 8:38
9 Vegard Spiten Kongsberg OL 43:38 +9:42 8:43
10 Halvor  Horvli Konnerud prepaid 44:56 +11:00 8:59
11 Jo Wiklund Nydalens SK 45:30 +11:34 9:06
12 Arne Torgersen Bækkelagets SK 48:11 +14:15 9:38
13 Vendula Sramkova Hemsedal IL 48:51 +14:55 9:46
14 Rune Mork Notodden OL 53:23 +19:27 10:40
15 Glenn Müller Flyfemkamp 53:51 +19:55 10:46
16 Renate L Evensen Flyfemkamp 56:23 +22:27 11:16
17 Idunn Assev Flyfemkamp 56:43 +22:47 11:20
18 Roger Mostue Oppsal Orientering 57:47 +23:51 11:33
19 Christian  Schibsted Røyken OL 1:01:36 +27:40 12:19
20 Pål Runde Kristiansand OK 1:02:25 +28:29 12:29
21 Geir Myklebust NOTEAM 1:14:33 +40:37 14:54
22 Inger-Marie Hoberg Flyfemkamp 1:21:53 +47:57 16:22
23 Wenche Rydning Flyfemkamp 1:32:37 +58:41 18:31
24 Harald Wibye OK Moss 1:36:25 +1:02:29 19:17
  John Runde Kristiansand OK diskvalifisert    

Direkte B

2 900 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Adam Conway Guildford orienteers prepaid 31:49   10:58
2 Håvard Mathiesen Kongsberg OL 36:05 +4:16 12:26
3 Mai Britt Bjørk Sandefjord OK 36:37 +4:48 12:37
4 Rolf Justad IF Hellas prepayd 40:12 +8:23 13:51
5 Pål Gjone NOTEAM 40:16 +8:27 13:53
6 Ylva H Reiten Kongsberg OL 47:37 +15:48 16:25
7 Mina Schjerven Lardal OL 48:06 +16:17 16:35
8 Ida Kristine Nordvik Asker Skiklubb 52:29 +20:40 18:05
9 Torbjørn Bogen Sturla, IF 56:23 +24:34 19:26
10 Wenche Eikås Sandefjord OK 58:59 +27:10 20:20
11 Anne-Helene Sommerstad OL Trollo 1:00:01 +28:12 20:41
12 Aileen Rastad Kristiansand OK 1:06:53 +35:04 23:03
13 Hanne Hermansen Kristiansand OK 1:07:32 +35:43 23:17
14 Malene Gjone NOTEAM 1:14:33 +42:44 25:42
15 Marit Vinje Oppsal Orientering 1:29:06 +57:17 30:43

Direkte C

2 900 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ulrik Strøm Hedrum OL 34:00   11:43
2 Nina Marie Undeland Sturla, IF 37:33 +3:33 12:56
3 Ludvig B Johnsen Hedrum OL 38:30 +4:30 13:16
4 Henrik Borgersen Hedrum OL 39:19 +5:19 13:33
5 Gunhild Oftedal Ålgård Orientering 40:41 +6:41 14:01
6 Kristoffer Fjære Hedrum OL 43:12 +9:12 14:53
7 Else Stordal OL Trollo 49:50 +15:50 17:11
8 Ellen Sofie Ruud Eiker OL 51:26 +17:26 17:44
9 Inger-Helene Carlsen Røyken OL 58:40 +24:40 20:13
10 Ingeborg Eikås Sandefjord OK 1:11:00 +37:00 24:28
11 Arvid Vinje Oppsal prepaid 1:29:08 +55:08 30:44
12 Andreea Staneim Flyfemkamp 1:56:04 +1:22:04 40:01
  Karl Anton Undeland Sturla, IF diskvalifisert    
  Sigurd Paulsen Ask Lierbygda OL brutt    

H11-12_12

2 100 m, 23 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tobias Mathisen Porsgrunn OL 15:30   7:22
2 Erlend Langeggen Kongsberg OL 15:57 +0:27 7:35
3 Fridtjof Reusch Heming Orientering 16:09 +0:39 7:41
4 Simen Aure Skogedal Asker Skiklubb 16:36 +1:06 7:54
5 Rasmus Berglund Ringerike OL 16:50 +1:20 8:00
6 Theodor Bjørk Sandefjord OK 17:21 +1:51 8:15
7 Mikael Birkelund Asker Skiklubb 17:22 +1:52 8:16
8 Jakob Backer-Tellnes Asker Skiklubb 17:24 +1:54 8:17
9 Vegard Holm Johannesen Kongsberg OL 17:42 +2:12 8:25
10 Arne Bergan Kongsberg OL 17:49 +2:19 8:29
11 Adam Conway Fet OL/Guildford Orienteers/Ko 17:50 +2:20 8:29
12 Magnus Engløkk Haugesund IL Orientering 17:59 +2:29 8:33
13 Stein Aas Stræte Ringerike OL 18:06 +2:36 8:37
14 Mathias Bergan Fet OL/Guildford Orienteers/Ko 18:10 +2:40 8:39
15 Reno Pape Konnerud IL 18:13 +2:43 8:40
16 Arne Jacob Nystrøm Olsen Haugesund IL Orientering 18:19 +2:49 8:43
17 Eivind Bogen Arenth Sturla, IF 18:21 +2:51 8:44
18 Caspar Røthing Haugesund IL Orientering 18:24 +2:54 8:45
19 Ola Meen Porsgrunn OL 18:49 +3:19 8:57
20 Håvard Birkeland Fossum IF 21:19 +5:49 10:09
21 Bram Langerød Fossum IF 21:22 +5:52 10:10
22 Vegard Tronstad Andersen Kongsberg OL 27:41 +12:11 13:10
  Anders H. Klavenes Sandefjord OK diskvalifisert    

H11-12_3

2 100 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Atle Nikolai Wøllo Kongsberg OL 30:32   14:32
2 Halvor Løken Kongsberg OL 32:15 +1:43 15:21
3 Anders L. Rosenvold Porsgrunn OL 32:19 +1:47 15:23
4 Johan Eger Fet OL/Guildford Orienteers/Ko 32:44 +2:12 15:35
5 Eivind Engløkk Haugesund IL Orientering 32:45 +2:13 15:35
6 Brage Eikås Sandefjord OK 32:55 +2:23 15:40
7 Aleksander Jørgensen Haugesund IL Orientering 33:06 +2:34 15:45
8 Mikkel Berglund Ringerike OL 33:10 +2:38 15:47
9 Martin Nøkleby Melling Ringerike OL 33:14 +2:42 15:49
9 Vetle Lysaker Norbom Konnerud IL 33:14 +2:42 15:49
11 Jakob Rastad Asker Skiklubb 35:34 +5:02 16:56
12 Hannah Syrdal Øen Heming Orientering 38:47 +8:15 18:28
13 Mathias Nyhaug Asker Skiklubb 38:52 +8:20 18:30
14 Gustav Andresen Skotte Fossum IF 41:04 +10:32 19:33
  Simen Hagen Strømsnes Asker Skiklubb diskvalifisert    
  Olav Melheim Sturla, IF diskvalifisert    

D11-12_12

2 100 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kristin Melby Jacobsen Lardal OL 15:25   7:20
2 Selma Høivold Kongsberg OL 15:32 +0:07 7:23
3 Hedda Spangberg Konnerud IL 15:59 +0:34 7:36
4 Sunniva Morlandsto Eiker OL/Modum OL 16:14 +0:49 7:43
5 Konstanse Moholth Kongsberg OL 16:18 +0:53 7:45
6 Mina Akiko Johnsen Røyken OL 16:24 +0:59 7:48
7 Ingvild Gustafsson Kongsberg OL 18:44 +3:19 8:55
8 Ine Mikkelsen IK Grane Arendal Orientering 18:57 +3:32 9:01
9 Mari Øverby Kongsberg OL 20:21 +4:56 9:41
10 Oda Vaagen Paulsen Notodden OL 20:34 +5:09 9:47
11 Sigrid Steinmoen Notodden OL 20:39 +5:14 9:50

D11-12_3

2 100 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mille Jægtvik Konnerud IL 33:21   15:52
2 Eline Schjerven Lardal OL 33:30 +0:09 15:57
3 Marie Kvarme Røyken OL 34:14 +0:53 16:18
4 Johanna Sofie Longfjeld Eiker OL/Modum OL 34:42 +1:21 16:31
5 Taran Myhre Kongsberg OL 34:49 +1:28 16:34
6 Emma Engehult Notodden OL 38:28 +5:07 18:19
7 Sanna Sembsmoen-Schleis Kongsberg OL 38:55 +5:34 18:31
8 Lise Mikkelsen IK Grane Arendal Orientering 39:06 +5:45 18:37
9 Ingvild Øverli Berg Kongsberg OL 42:51 +9:30 20:24

H13-16_12

3 200 m, 32 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tord Strand Kongsberg OL 19:10   5:59
2 Sindre Lysaker Norbom Konnerud IL 21:36 +2:26 6:45
3 Vetle Drage Kongsberg OL 21:42 +2:32 6:46
4 Einar Ekeland Oddersjaa SSK 22:02 +2:52 6:53
5 Aslak Heimdal Konnerud IL 22:06 +2:56 6:54
6 Kristian Pytten Kristiansand OK 22:11 +3:01 6:55
7 Sindre R Holt Hedrum OL 22:12 +3:02 6:56
8 Marius Aurebekk Kristiansand OK 22:14 +3:04 6:56
8 Håkon Kornmo Porsgrunn OL 22:14 +3:04 6:56
10 Audun Melby Jacobsen IL Hauken/Lardal OL 25:07 +5:57 7:50
11 Joar Gjerdahl Konnerud IL 25:45 +6:35 8:02
12 Bernhard Bryhn Sturla, IF 25:48 +6:38 8:03
12 Oscar Melheim Sturla, IF 25:48 +6:38 8:03
14 Jørgen Nøkleby Melling Ringerike OL 25:52 +6:42 8:05
15 Iver Ringheim Larvik OK 25:57 +6:47 8:06
16 Henrik Bertelsen Porsgrunn OL 26:16 +7:06 8:12
17 Henrik Reusch Heming Orientering 26:57 +7:47 8:25
18 Sondre Zahl Hagen Fossum IF 26:58 +7:48 8:25
19 Peder Bonden Kjørsvik Kongsberg OL 27:01 +7:51 8:26
20 Ruben Kobbeltvedt Haugesund IL Orientering 27:04 +7:54 8:27
21 Jonas Eikås Sandefjord OK 27:46 +8:36 8:40
22 Vegard Øverli Berg Kongsberg OL 29:28 +10:18 9:12
23 Jonas Myhre Kristiansand OK 29:33 +10:23 9:14
24 Eyvind Kjellevold Malde IL Gular 32:47 +13:37 10:14
25 Sebastian Hübschle Sturla, IF 33:02 +13:52 10:19
26 Johan Kristian Undeland Sturla, IF 33:06 +13:56 10:20
27 Johan Eikanger IL Gular 35:30 +16:20 11:05
28 Jostein Raen Birkenes IL 36:48 +17:38 11:30
29 Even Amundsen Bjørkeli Ringerike OL 41:44 +22:34 13:02
30 Torjus Kolbjørnsen Porsgrunn OL 50:15 +31:05 15:42
31 Anund Nyhus Birkenes IL 51:13 +32:03 16:00
  Henrik Haga Nesse Haugesund IL Orientering diskvalifisert    

H13-16_3

3 200 m, 23 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jørgen Baklid Konnerud IL 40:26   12:38
2 Sebastian Daland Kristiansand OK 42:03 +1:37 13:08
3 Henrik André Larsen Kongsberg OL 42:16 +1:50 13:12
4 David Runde Kristiansand OK 46:54 +6:28 14:39
5 Sigurd Paulsen Vie Haugesund IL Orientering 47:44 +7:18 14:55
6 Sølve Drage Kongsberg OL 47:55 +7:29 14:58
7 Rasmus Mathisen Porsgrunn OL 48:02 +7:36 15:00
8 Nicolai Harvik Konnerud IL 48:06 +7:40 15:01
9 Viljan van Raaij Hedrum OL 48:08 +7:42 15:02
10 Ole Gunnar Lund Jensen Oddersjaa SSK 49:00 +8:34 15:18
11 Rolf Trygve Haug Kongsberg OL 50:12 +9:46 15:41
12 Egil Frydenlund Sturla, IF 51:32 +11:06 16:06
13 Cornelius Bjørk Sandefjord OK 51:38 +11:12 16:08
14 Alexander Repstad Storemyr IL Hauken/Lardal OL 53:25 +12:59 16:41
15 Odd-Anton Hermansen Kristiansand OK 57:16 +16:50 17:53
16 Ole Jørgen Bogen Arenth Sturla, IF 57:54 +17:28 18:05
17 Asgeir Reiersen Jensen Birkenes IL 58:12 +17:46 18:11
18 August Syrdal Øen Heming Orientering 58:32 +18:06 18:17
19 Scott Juvik IL Gular 1:03:50 +23:24 19:56
20 Halvard Kornmo Porsgrunn OL 1:09:46 +29:20 21:48
21 Sigurd Amundsen Bjørkeli Ringerike OL 1:27:13 +46:47 27:15
  Olav Birkeland Fossum IF diskvalifisert    
  Henrik Haug Kongsberg OL diskvalifisert    

D13-16_12

3 000 m, 36 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Åsne Haavengen Kongsberg OL 22:03   7:21
2 Marlin Haavengen Kongsberg OL 23:38 +1:35 7:52
3 Mari Landro Svingheim Konnerud IL 23:46 +1:43 7:55
4 Christine Hoen Eiker OL 23:54 +1:51 7:58
5 Tuva Aas Stræte Ringerike OL 23:55 +1:52 7:58
5 Andrea Ranvik Konnerud IL 23:55 +1:52 7:58
7 Ingrid Tandberg Ryan Asker Skiklubb 23:56 +1:53 7:58
8 Thea Sildnes Baklid Konnerud IL 23:58 +1:55 7:59
9 Hanne Vassend Porsgrunn OL 24:00 +1:57 8:00
10 Ina Martini Asker Skiklubb 24:02 +1:59 8:00
10 Sara Nystrøm Olsen Ganddal IL/Stavanger Orienteri 24:02 +1:59 8:00
12 Silje Morlandstø Eiker OL 24:14 +2:11 8:04
13 Kjersti Tønnessen Bergstøl Kongsberg OL 24:26 +2:23 8:08
14 Thea Dyrkorn Eiker OL 24:32 +2:29 8:10
15 Rikke Hjelseth Larsen Kongsberg OL 24:38 +2:35 8:12
16 Sigrid Ekeland Kristiansand OK/Oddersjaa SSK 24:40 +2:37 8:13
17 Sigrid Skjelbred Kongsberg OL 25:33 +3:30 8:31
18 Karoline Torø Kongsberg OL 25:41 +3:38 8:33
19 Annette B. Krogsti Konnerud IL 25:42 +3:39 8:34
20 Marte Karine Larsen Kongsberg OL 25:49 +3:46 8:36
21 Tomine Lysaker Sanden Eiker OL 25:54 +3:51 8:38
22 Amanda Skyttersæter Saugerud Konnerud IL 26:07 +4:04 8:42
23 Maria Gammelsæter Mehammer Porsgrunn OL 28:33 +6:30 9:31
24 Kristina Voll Haugesund IL Orientering 30:27 +8:24 10:09
25 Sarah Wøllo Kongsberg OL 30:38 +8:35 10:12
26 Ingrid Bogen Arenth Sturla, IF 30:54 +8:51 10:18
27 Oda Isnes Tyse Eiker OL 30:58 +8:55 10:19
28 Alvilde Lysaker Sanden Eiker OL 31:00 +8:57 10:20
29 Ine Instanes Sturla, IF 32:07 +10:04 10:42
30 Marlene Instanes Sturla, IF 32:08 +10:05 10:42
31 Andrea Vanebo Kongsberg OL 37:41 +15:38 12:33
32 Victoria Myklebust Strøm Hedrum OL 37:54 +15:51 12:38
33 Ylva Aasestad Hedrum OL 38:15 +16:12 12:45
34 Silje Carlsen Røyken OL 45:30 +23:27 15:10
35 Vera Gano Mønnich Røyken OL 45:59 +23:56 15:19
  Tale Strand Kongsberg OL diskvalifisert    

D13-16_3

3 000 m, 27 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jenny Baklid Konnerud IL 44:27   14:49
2 Janne Tjørholm Aasheim Ganddal IL/Stavanger Orienteri 44:31 +0:04 14:50
3 Anniken Ranvik Konnerud IL 47:35 +3:08 15:51
4 Aurora Moholth Kongsberg OL 47:41 +3:14 15:53
5 Ane Dyrkorn Eiker OL 48:46 +4:19 16:15
6 Ida Bolette Enerhaugen Ringerike OL 49:10 +4:43 16:23
7 Thea Charlotte Hansen Asker Skiklubb 52:21 +7:54 17:27
8 Camilla L. Rosenvold Porsgrunn OL 52:24 +7:57 17:28
9 Ingvild Tronstad Andersen Kongsberg OL 52:29 +8:02 17:29
10 Mathilde Sæter Flesseberg Kongsberg OL 54:56 +10:29 18:18
11 Silje Kregnes Kristiansand OK/Oddersjaa SSK 56:35 +12:08 18:51
12 Anna Isnes Tyse Eiker OL 56:36 +12:09 18:52
13 Elise Ausen Porsgrunn OL 58:00 +13:33 19:20
14 Kornelia Lønning Brurberg Sturla, IF 1:01:40 +17:13 20:33
15 Andrea Willkommen Eiken Kongsberg OL 1:02:08 +17:41 20:42
16 Lotte Myklemyr Eiker OL 1:02:10 +17:43 20:43
16 Kathinka Rogstad Kongsberg OL 1:02:10 +17:43 20:43
18 Hanna Johansson Hedrum OL 1:02:47 +18:20 20:55
19 Ingeborg Kvarme Røyken OL 1:09:03 +24:36 23:01
20 Solveig Letmolie Eiker OL 1:13:04 +28:37 24:21
21 Kristiane Rogstad Kongsberg OL 1:14:47 +30:20 24:55
22 Anni Saarela Konnerud IL 1:15:14 +30:47 25:04
23 Johanne Viken Flaten Eiker OL 1:24:54 +40:27 28:18
24 Sunniva Djupesland Haugesund IL Orientering 1:25:00 +40:33 28:20
25 Åshild Egeberg Vári Sturla, IF 1:37:52 +53:25 32:37
  Helene Eger Kongsberg OL