Resultater Pinsesprinten 2016



Resultater Pinsesprinten 
Elverum, Hedmark - 14. mai 2016

Arrangementstype: Orientering

N-Åpen

1 500 m, 27 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Ane Beitdokken Lillehammer OK 23:00   15:20
0 Erik Beitdokken Lillehammer OK 37:50 +14:50 25:13
0 Marie Berger Lillehammer OK 17:50   11:53
0 Sigurd Berntsen Ringsaker OK 32:39 +9:39 21:46
0 Karsten Ellevold Odal OL - Orientering 20:45   13:50
0 Ole Jacob Ellevold Odal OL - Orientering 20:47   13:51
0 Maren Julie Finstad Sentrum OK 32:25 +9:25 21:36
0 Linnea Haneberg Vang OL 29:57 +6:57 19:58
0 Christiane Hermansen Vang OL 29:45 +6:45 19:50
0 Therese Holmen Snertingdal IF Orientering 42:59 +19:59 28:39
0 Torjus Hønningstad Hamar OK 27:12 +4:12 18:08
0 Emma Aune Jakobsen OK Moss 17:33   11:42
0 Jørgen Ler Fet OL 30:37 +7:37 20:24
0 Eivind Lutnæs Hamar OK 25:29 +2:29 16:59
0 Hanna Lutnæs Hamar OK 33:17 +10:17 22:11
0 Magnhild Kleppa Madslien Lillehammer OK 29:49 +6:49 19:52
0 Eskil Bergseng Rinden Løten o-lag 30:51 +7:51 20:34
0 Selma Bergseng Rinden Løten o-lag 31:11 +8:11 20:47
0 Alette Snapa Grue IL 25:58 +2:58 17:18
0 Kasper Snapa Grue IL 25:13 +2:13 16:48
0 Eiril Erlien Solerød Gjø-Vard OL 34:19 +11:19 22:52
0 Sigve Torseth Lillehammer OK 51:21 +28:21 34:14
0 Ole Petter Visted-Hansen Gjø-Vard OL 35:18 +12:18 23:32
0 Ulrikke Visted-Hansen Gjø-Vard OL 40:50 +17:50 27:13
0 Maja Wang Nydalens SK 27:04 +4:04 18:02
0 Fredrik Funderud Wedum Lillehammer OK 32:04 +9:04 21:22
0 Sivert Olai Øye Gjø-Vard OL 38:50 +15:50 25:53

D -10

2 050 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Pernille Nor-Woll Østmarka OK 1:24:01 +55:13 40:59
0 Johanne Berg Løten o-lag 28:48   14:02
0 Synne Kvittum Nytrøen Tynset IF 28:24   13:51
0 Ellen Margrete Stubban Hygen Østmarka OK 1:21:00 +52:12 39:30

D 11-12

2 050 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Eline Horten Jordet Vingelen IL 16:48   8:11
2 Anja Hole Førde IL 18:58 +2:10 9:15
3 Guro Schjølberg Tynset IF 23:07 +6:19 11:16
4 Andrea sæther Verdenius Vingelen IL 31:23 +14:35 15:18
5 Selma Bjørnsgaard Lenndin Lillehammer OK 33:43 +16:55 16:26
6 Aasne Sofie Ellevold Odal OL - Orientering 56:21 +39:33 27:29

D 11-12N

1 500 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sigrid Haugskott OL Trollelg 14:55   9:56
2 Henriette Berg Løten o-lag 18:29 +3:34 12:19
3 Tiril Lødeng Nilsen OK Moss 27:07 +12:12 18:04
4 June Rogstad Bekkevold Løten o-lag 32:43 +17:48 21:48
5 Eira Eveline Solberg Løten o-lag 34:26 +19:31 22:57

D 13-14

1 960 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Birgit Kleppa Madslien Lillehammer OK 20:00   10:12
2 Kristin Lundanes Emblem IL 20:11 +0:11 10:17
3 Frida Haugskott OL Trollelg 20:54 +0:54 10:39
4 Astrid Rognstad Hadeland OL 22:16 +2:16 11:21
5 Oline Hyttebakk Løten o-lag 23:26 +3:26 11:57
6 Marie Nielsen Solberg Stjørdals-Blink Orientering 24:27 +4:27 12:28
7 Martine Skjelsvik Lillehammer OK 25:06 +5:06 12:48
8 Tora Hasselvold Grue IL 26:22 +6:22 13:27
9 Trude Markhus Verdal OK 29:30 +9:30 15:03

D 15-16

2 450 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jorun Bækken Os IL 24:51   10:08
2 Ane Ingeborg Kalbækken Tynset IF 24:54 +0:03 10:09
3 Carina Sveen Elverum OK 34:16 +9:25 13:59
4 Anna Vangen Lunåsmo Tynset IF 35:23 +10:32 14:26
5 Elin Flø Lillomarka OL 36:24 +11:33 14:51
  Charlotte Eide Gjø-Vard OL diskvalifisert    
  Inga Sandvold Tynset IF diskvalifisert    

D 17-

2 580 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ingrid Lundanes Emblem IL 18:09   7:02
2 Tonje Aasheim Nymark Askøy OL 19:01 +0:52 7:22
3 Agnethe Hasli Snertingdal IF Orientering 23:39 +5:30 9:10
4 Elin-Kristin Hem NTNUI 25:40 +7:31 9:56
5 Ane Holm Grøneng Lillehammer OK 25:45 +7:36 9:58
6 Lene Margrethe Sætaberget Lunderseter IL 26:57 +8:48 10:26
7 Guro Skari Berger Lillehammer OK 27:27 +9:18 10:38
8 Guro Karlsen Lillehammer OK 28:47 +10:38 11:09
9 Ane Nielsen Solberg Stjørdals-Blink Orientering 31:08 +12:59 12:04
10 Idunn Assev Flyfemkamp 39:07 +20:58 15:09
11 Renate Evensen Flyfemkamp 44:13 +26:04 17:08
12 Anne Berg Gjølberg Larvik OK 53:05 +34:56 20:34
13 Kristin Ulveseth Vang OL 54:31 +36:22 21:07
14 Wenche Rydning Flyfemkamp 55:52 +37:43 21:39
  Marit Sveen Hamar OK diskvalifisert    

D 17-C

2 070 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Celine Visted Gjø-Vard OL 22:45   10:59
2 Marianne Sveen Elverum OK 29:16 +6:31 14:08
3 Anita Høie Ringsaker OK 32:03 +9:18 15:28
4 Else Stordal OL Tønsberg og omegn 38:02 +15:17 18:22
5 Sonja Snuggerud Gjø-Vard OL 38:51 +16:06 18:46
6 Tina Bjørnstad Raumar Orientering 39:18 +16:33 18:59
  Maja Seigerud Haugen Lunderseter IL diskvalifisert    

D 35-

2 550 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 stine Holmen Hamar OK 21:32   8:26
2 Eva Lutnæs Hamar OK 25:50 +4:18 10:07
3 Randi Lilleengen Beitdokken Lillehammer OK 29:04 +7:32 11:23
4 Hanne Holmen Snertingdal IF Orientering 30:30 +8:58 11:57
5 Mari Gotteberg Hamar OK 31:07 +9:35 12:12
6 Elianne Haneberg Vang OL 32:22 +10:50 12:41
7 Mari Taraldrud Sentrum OK 41:48 +20:16 16:23
8 Ruth-Marie Høilund Ler Sentrum OK 41:59 +20:27 16:27

D 40-

2 550 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Valborg Madslien Lillehammer OK 18:44   7:20
2 Anne Kjersti Briskerud Grue IL 21:37 +2:53 8:28
3 Audrun Utskarpen Oslostudentenes IK 22:03 +3:19 8:38
4 Heidi Tronbøl Fet OL 23:47 +5:03 9:19
5 Mari Gullbrekken Schjølberg Tynset IF 23:52 +5:08 9:21
6 Kristin Haugskott OL Trollelg 24:28 +5:44 9:35
7 Berit Bergset IL Veten 35:48 +17:04 14:02
8 Bente Horten Vingelen IL 37:17 +18:33 14:37
9 Mari Norgård Petershagen Hamar OK 39:05 +20:21 15:19
10 Anne Marit Hagen Grue IL 39:44 +21:00 15:34
11 Linda Fredh Måren OK 1:10:50 +52:06 27:46
12 Hanne Marie Lium Elverum OK 1:10:54 +52:10 27:48
  Linda M. Torper Bystrøm Indre Østfold OK diskvalifisert    

D 45-

2 450 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hilde Grøneng Lillehammer OK 18:47   7:40
2 Ane Bjørnsgaard Lillehammer OK 20:32 +1:45 8:22
3 Kjersti Holt Hanssen Måren OK 20:58 +2:11 8:33
4 Marit B. Eithun Nittedal OL 21:09 +2:22 8:37
5 Ingunn Vangen Lunåsmo Tynset IF 21:22 +2:35 8:43
6 Tone Almås IL Leik 22:18 +3:31 9:06
7 Hege Solerød Gjø-Vard OL 22:22 +3:35 9:07
8 Tove Aasheim Askøy OL 23:46 +4:59 9:42
9 Hege Wang Lillomarka OL 27:00 +8:13 11:01
10 Mai Iren Almås IL Leik 32:29 +13:42 13:15
11 Kjersti Vestengen Hamar OK 33:05 +14:18 13:30
12 Anne Karin Thorstensen Oppsal Orientering 41:42 +22:55 17:01
13 Øyfrid Moen Hamar OK 48:43 +29:56 19:53
14 Ingrid Wang Nydalens SK 59:34 +40:47 24:18
  Laila Høiås Herlyng Grue IL diskvalifisert    

D 50-

2 450 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Vanja Staff OL Toten-Troll 22:37   9:13
2 Hilde Forbord Malvik IL 22:46 +0:09 9:17
3 Tone Bakken Lillomarka OL 23:28 +0:51 9:34
4 Anne-Guri Jevne Hamar OK 25:11 +2:34 10:16
5 Jartrud Steinsli Østmarka OK 26:45 +4:08 10:55
6 Helen Margrethe Schjelderup Nord-Østerdal OK 32:09 +9:32 13:07
7 Mai Helen Linga IL Gular 35:46 +13:09 14:35
  Anne Marit Bordal Ringsaker OK diskvalifisert    

D 55-

2 450 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kjersti Rønning Hamar OK 18:19   7:28
2 Ingrid Ravnan OL Toten-Troll 21:55 +3:36 8:56
3 Grete Berge Owren Freidig 22:13 +3:54 9:04
4 Berit Danielsen IL Tyrving 23:15 +4:56 9:29
5 Kari Elisabeth Natvig Nittedal OL 24:30 +6:11 10:00
6 Gunn Astrid Jakobsen Fredrikstad SK 26:02 +7:43 10:37
7 Barbro Falck-Ytter Gjø-Vard OL 30:00 +11:41 12:14
8 Grete Berntsen Måren OK 31:22 +13:03 12:48
9 Eldbjørg G. Kalbækken Tynset IF 33:00 +14:41 13:28
10 Guri Larssen Lillehammer OK 36:21 +18:02 14:50
11 Undis Irene Strøm Hamar OK 42:14 +23:55 17:14
12 Aase Løvland Kolbotn og Skimt OL 43:10 +24:51 17:37

D 60-

2 120 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Wenche Bjørnstad Ringsaker OK 17:30   8:15
2 Sirpa Lilja Modum OL 19:35 +2:05 9:14
3 Gro Solnørdal Rudsbygd IL 23:21 +5:51 11:00
4 Bente Tangen Wikstrøm Ringsaker OK 23:32 +6:02 11:06
5 Elle M. Melbye Heming Orientering 25:26 +7:56 11:59
6 Aud Mona Røste Hadeland OL 25:46 +8:16 12:09
7 Reidun Fallan Smaavik Freidig 29:20 +11:50 13:50
8 Margrete Jørandli Gjø-Vard OL 31:05 +13:35 14:39
9 Anne Sørum Ringsaker OK 43:47 +26:17 20:39
10 Liv Edle Grønstad Gimle IF 53:51 +36:21 25:24
  Sidsel Storihle Ringsaker OK diskvalifisert    

D 65-

2 120 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Inger K Brøndbo OL Vallset/Stange 23:16   10:58
2 Anne Marit Færden Kolbotn og Skimt OL 45:08 +21:52 21:17
3 Kari Berg Larvik OK 56:42 +33:26 26:44
4 Linda Thu IL Koll 1:18:40 +55:24 37:06

D 70-

2 120 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Katharina Mo Berge Freidig 26:12   12:21
2 Kirsten Bakke Gjø-Vard OL 28:27 +2:15 13:25
3 Tordis Rytter Jakobsen OK Moss 29:48 +3:36 14:03
4 Aase Tove Golden Måren OK 30:36 +4:24 14:26
5 Marith Brekke Hamar OK 31:29 +5:17 14:51
6 Hjørdis Øvreås Botne SK 34:04 +7:52 16:04
7 Turid Margrete Arnesen Grue IL 1:02:20 +36:08 29:24

D 75-

2 120 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Inger E. Vamnes Hamar OK 47:26   22:22
  Vesle Mari Pran Odal OL - Orientering diskvalifisert    

H -10

2 050 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Jørgen Holm Grøneng Lillehammer OK 24:31   11:57
0 Lauritz Brunborg Nittedal OL 36:19   17:42
0 Mathias Linløkken Østmarka OK 1:03:01 +26:42 30:44
0 Even Lien Gjø-Vard OL 27:13   13:16
0 Audun Torseth Lillehammer OK 43:50 +7:31 21:22

H 11-12

2 050 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ole Gunnar Kleppa Madslien Lillehammer OK 15:35   7:36
2 Ole Edvard Snuggerud Gjø-Vard OL 16:46 +1:11 8:10
3 Lars Lien Gjø-Vard OL 16:50 +1:15 8:12
4 Anders Taraldsen Lillehammer OK 18:50 +3:15 9:11
5 Annar Erlien Solerød Gjø-Vard OL 22:43 +7:08 11:04
6 Markus Finskud Raumar Orientering 25:26 +9:51 12:24
7 Christian Funderud Wedum Lillehammer OK 33:47 +18:12 16:28
8 Anders Lohne Aarstad Odal OL - Orientering 35:49 +20:14 17:28
9 Aksel Holmen Snertingdal IF Orientering 1:13:57 +58:22 36:04
  Håkon Torseth Lillehammer OK diskvalifisert    

H 11-12N

1 500 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Adrian Rogstad Dørum Vang OL 20:35   13:43
2 Andreas Holm Hermansen Vang OL 22:06 +1:31 14:44
3 Finn Elias Haneberg Vang OL 24:34 +3:59 16:22
4 Tobias Tronbøl Lium Fet OL 26:39 +6:04 17:46
5 Emil Skytteren Odal OL - Orientering 29:42 +9:07 19:48

H 13-14

1 960 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Grunde Isaksætre Grue IL 14:01   7:09
2 Leif-Inge Jevnlid IL Veten 15:13 +1:12 7:45
3 Mats Lindaas Elverum OK 16:21 +2:20 8:20
4 Jørgen Schjølberg Tynset IF 16:59 +2:58 8:39
5 Sven Bergset Langvik IL Veten 17:59 +3:58 9:10
6 Arthur Brunborg Nittedal OL 19:03 +5:02 9:43
7 Sjur Holm Grøneng Lillehammer OK 20:20 +6:19 10:22
8 Birk Thorstensen Oppsal Orientering 20:48 +6:47 10:36
9 Odin Høie Vollum Ringsaker OK 22:29 +8:28 11:28
10 Axel Bjørnsgaard Lenndin Lillehammer OK 23:19 +9:18 11:53
11 Vegar Hole Førde IL 24:31 +10:30 12:30
  Petter Kristoffer Husås Odal OL - Orientering diskvalifisert    

H 13-16C

2 070 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Martin Reinemo Hamar OK 29:25   14:12
2 Gaute Lindaas Elverum OK 30:34 +1:09 14:45
3 Sander Bystrøm Indre Østfold OK 34:58 +5:33 16:53
4 Simeon Braaten Odal OL - Orientering 55:40 +26:15 26:53
  Benjamin Sævik Flyfemkamp diskvalifisert    

H 13-16N

1 920 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Lars Mikkel Lødeng Nilsen OK Moss 19:08   9:57

H 15-16

2 550 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Elias Bergset IL Veten 18:26   7:13
2 Gaute Kvittum Nytrøen Tynset IF 18:48 +0:22 7:22
3 Alf Briskerud Hassekvod Grue IL 20:13 +1:47 7:55
4 Jonas Vindal Wing OK 20:53 +2:27 8:11
5 Herman Brunborg Nittedal OL 22:13 +3:47 8:42
6 Sondre Skytteren Odal OL - Orientering 22:20 +3:54 8:45
7 Even Karlsen Lillehammer OK 23:46 +5:20 9:19
8 Magnar Slagstad Fjellhug/Vereide IL 25:16 +6:50 9:54
9 Martin Alfei Løten o-lag 26:15 +7:49 10:17
10 Iver Hyttebakk Løten o-lag 28:21 +9:55 11:07
11 Asgeir Espeland Tynset IF 29:30 +11:04 11:34
12 Simen Gran Blystad Løten o-lag 29:49 +11:23 11:41
13 Torstein Nordgaard Odal OL - Orientering 30:17 +11:51 11:52
14 Jostein Karlsen Lillehammer OK 37:27 +19:01 14:41

H 17-

2 800 m, 25 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ørjan Ravndal Ålgård Orientering 16:30   5:53
2 Ola Keiserås IL Leik 17:56 +1:26 6:24
3 Trygve Olsen NTNUI 18:25 +1:55 6:34
4 Martin Jullum Halden SK 19:14 +2:44 6:52
5 Simen Smestad Bækkelagets SK 19:30 +3:00 6:57
6 Anders Haugskott OL Trollelg 19:50 +3:20 7:05
7 Øyvind Steinbekken Odal OL - Orientering 20:23 +3:53 7:16
8 Per Ivar Reinemo Hamar OK 21:27 +4:57 7:39
9 Petter Markhus Verdal OK 21:57 +5:27 7:50
10 Frank Sandberg Flyfemkamp 22:01 +5:31 7:51
11 Erlend Kvittum Nytrøen Tynset IF 22:24 +5:54 8:00
12 Morten Tangen Måren OK 22:30 +6:00 8:02
13 Joar Dørum Kleiva Elverum OK 23:57 +7:27 8:33
14 Bjørn Sævik Flyfemkamp 24:48 +8:18 8:51
15 Glenn Muller Flyfemkamp 25:04 +8:34 8:57
16 Per Magnus Dahl Elverum OK 26:07 +9:37 9:19
17 Stian Lundteppen Elverum OK 29:46 +13:16 10:37
18 Emil Bjørnstad Strand Raumar Orientering 30:37 +14:07 10:56
19 Samuel Braaten Odal OL - Orientering 31:06 +14:36 11:06
20 Steffen Arntzen Flyfemkamp 32:33 +16:03 11:37
21 Gaute Nepstad NTNUI 33:49 +17:19 12:04
22 Joachim Eide Flyfemkamp 38:22 +21:52 13:42
23 Daniel Knutsen Flyfemkamp 45:55 +29:25 16:23
24 Anders Amundsen Flyfemkamp 52:21 +35:51 18:41
25 Joachim De Bruyn Trzebinski Flyfemkamp 56:45 +40:15 20:16

H 17-C

2 070 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Gaute Skjelsvik Lillehammer OK 17:08   8:16
2 Kjetil Jacobsen Hamar OK 18:05 +0:57 8:44
3 Per Ivar Sveheim Odal OL - Orientering 18:14 +1:06 8:48
4 Kai Funderud Lillehammer OK 18:34 +1:26 8:58
5 Børge Taraldsen Lillehammer OK 20:11 +3:03 9:45
6 John Tangen Hamar OK 20:33 +3:25 9:55
7 Marius Holmen Snertingdal IF Orientering 25:56 +8:48 12:31
8 Terje Torseth Lillehammer OK 26:04 +8:56 12:35
9 Sondre Østbye Elverum OK 26:08 +9:00 12:37
10 Tor Sætaberget Lunderseter IL 30:10 +13:02 14:34
11 Pål Snapa Grue IL 38:34 +21:26 18:37
12 Anders Lindaas Elverum OK 41:02 +23:54 19:49
13 Morten Moen Hamar OK 1:12:23 +55:15 34:58

H 17-N

1 920 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Bernt Øye Gjø-Vard OL diskvalifisert    

H 35-

2 580 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Stian Overskeid Indre Østfold OK 19:10   7:25
2 Erik Rytter Jakobsen OK Moss 24:39 +5:29 9:33
  Lars Storslett Hamar OK diskvalifisert    

H 40-

2 580 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Øyvind Lien Gjø-Vard OL 19:25   7:31
2 Martin Skytteren Odal OL - Orientering 26:06 +6:41 10:06
3 Ola Beitdokken Lillehammer OK 26:42 +7:17 10:20
4 Runar Thorstensen Oppsal Orientering 26:55 +7:30 10:25
5 Knut Even Hole Førde IL 36:41 +17:16 14:13
6 Øystein Snuggerud Gjø-Vard OL 43:19 +23:54 16:47
7 Roar Skoglund IL Veten 59:25 +40:00 23:01

H 45-

2 550 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jan Erik Aalberg Bækkelagets SK 18:01   7:03
2 Tore Nymark Askøy OL 18:22 +0:21 7:12
3 Jan Erik Isaksen Nydalens SK 19:21 +1:20 7:35
4 Arnt Oluf Eide Gjø-Vard OL 19:31 +1:30 7:39
5 Bjørn Gaute Herlyng Grue IL 22:28 +4:27 8:48
6 Knut Jetlund Vang OL 22:32 +4:31 8:50
7 Bård Øyvind Solberg Stjørdals-Blink Orientering 22:48 +4:47 8:56
8 Even Erlien Gjø-Vard OL 23:20 +5:19 9:09
9 Roger Roll Gulbrandsen Brandval/Kongsvinger OK 24:05 +6:04 9:26
10 Bent Ove Barmoen Rinden Løten o-lag 24:16 +6:15 9:30
11 Dag Wang Lillomarka OL 26:08 +8:07 10:14
12 Pål Bårdsen Stavanger Orienteringsklubb 26:40 +8:39 10:27
13 Hans Olav Hygen Østmarka OK 27:42 +9:41 10:51
14 Kristian Holm Lillehammer OK 30:27 +12:26 11:56
15 Jan Lenndin Lillehammer OK 31:29 +13:28 12:20
16 Leif Arne Nytrøen Tynset IF 32:30 +14:29 12:44
17 Trond Frøvoll Odal OL - Orientering 37:45 +19:44 14:48

H 50-

2 550 m, 19 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Frode Haugskott OL Trollelg 17:37   6:54
2 Frode Ødegårdstuen Snertingdal IF Orientering 19:50 +2:13 7:46
3 Guttorm L Egge Oslostudentenes IK 19:57 +2:20 7:49
4 Gløer Winsvold Sentrum OK 20:46 +3:09 8:08
5 Tormod Jensen Sarpsborg OL 21:31 +3:54 8:26
6 Nils Harald Staff OL Toten-Troll 22:40 +5:03 8:53
7 Anders Bergset IL Veten 23:49 +6:12 9:20
8 Stein Magnus Moen Grue IL 25:19 +7:42 9:55
9 Jon Vindal Wing OK 25:41 +8:04 10:04
10 Geir Paulsen OL Trollelg 26:45 +9:08 10:29
11 Per Stedje Østmarka OK 27:50 +10:13 10:54
12 Stein Markhus Verdal OK 27:52 +10:15 10:55
13 Terje Linløkken Østmarka OK 29:51 +12:14 11:42
14 Olav Bakken Lillomarka OL 31:23 +13:46 12:18
15 Ivar Bergset IL Veten 32:45 +15:08 12:50
  Kjetil Liven Løten o-lag diskvalifisert    
  Stig Bratsberg Molde og Omegn IF diskvalifisert    
  Leif Jordet Vingelen IL diskvalifisert    
  Svein Thorsberg Grue IL diskvalifisert    

H 55-

2 450 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Onno Verberne OL Toten-Troll 16:17   6:38
2 Lars Roger Lundanes Emblem IL 17:16 +0:59 7:02
3 Bjørn Solbergseter Austmarka IL 18:11 +1:54 7:25
4 Morten Due Måren OK 18:25 +2:08 7:31
5 Sture Ottesen Indre Østfold OK 18:41 +2:24 7:37
6 Morten Karlsen Måren OK 18:47 +2:30 7:40
7 Tormod Pedersen Ringsaker OK 19:33 +3:16 7:58
8 Kay Håvard Nyhus Brandval/Kongsvinger OK 20:59 +4:42 8:33
9 Stein Arne Negård Vang OL 21:08 +4:51 8:37
10 Morten Roger Andersen Halden SK 22:06 +5:49 9:01
11 Tor Strand Raumar Orientering 22:24 +6:07 9:08
12 Bjarte Lindstad OL Toten-Troll 22:44 +6:27 9:16
13 Geir Owren Freidig 23:02 +6:45 9:24
14 Bjørn Olav Bergsløkken Grue IL 23:32 +7:15 9:36
15 Per Engebakken Nord-Østerdal OK 24:24 +8:07 9:57
16 Arild Nordsveen Ringsaker OK 25:12 +8:55 10:17
17 Herman Bakke Løten o-lag 26:36 +10:19 10:51

H 60-

2 450 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Per Kristian Ekeberg IL Tyrving 17:39   7:12
2 Øyvind Sørlie Hadeland OL 20:37 +2:58 8:24
3 Arnfinn Pedersen Gjø-Vard OL 21:48 +4:09 8:53
4 Per Arne Andresen Kolbotn og Skimt OL 22:14 +4:35 9:04
5 Svein Linga IL Gular 23:44 +6:05 9:41
6 Per Hermann Krøger Måren OK 24:16 +6:37 9:54
7 Bård Natvig Nittedal OL 25:10 +7:31 10:16
8 Bernt O. Myrvold Sarpsborg OL 26:38 +8:59 10:52
9 Kjell Joar Rognstad Lillehammer OK 29:49 +12:10 12:10
10 Roar Sætaberget Lunderseter IL 32:16 +14:37 13:10

H 65-

2 450 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Willy Grønstad Gimle IF 18:57   7:44
2 Stein Nordvi Elverum OK 20:12 +1:15 8:14
3 Knut Skjeset Vang OL 20:52 +1:55 8:31
4 Knut Wikstrøm Ringsaker OK 22:19 +3:22 9:06
5 Knut Malmo Ringsaker OK 24:04 +5:07 9:49
6 Eldar Børsum Bækkelagets SK 24:49 +5:52 10:07
7 Terje Malm Hamar OK 25:25 +6:28 10:22
8 Paul Skjaker Hadeland OL 25:36 +6:39 10:26
9 Nils-Petter Wiik Driv IL 27:03 +8:06 11:02
10 Nils Olav Vennevik Freidig 28:33 +9:36 11:39
11 John Birger Skansen Rudsbygd IL 38:58 +20:01 15:54
12 Arne Tesli IL Koll 41:20 +22:23 16:52
  Svein Endre Hove Byåsen IL diskvalifisert    

H 70-

2 120 m, 20 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hans A. Tingvold Raufoss IL Orientering 17:32   8:16
2 Rolf Gjølberg Larvik OK 17:38 +0:06 8:19
3 Jon Færden Kolbotn og Skimt OL 17:56 +0:24 8:27
4 Øivind Magne Rogndalen Hamar OK 18:59 +1:27 8:57
5 Hasse Bergstrøm IL Tyrving 19:06 +1:34 9:00
6 Edvin Helle Askvoll og Holmedal IL 20:11 +2:39 9:31
7 Trond Feiring Hamar OK 20:16 +2:44 9:33
8 Widar Taxth Løland Hisøy OK 20:34 +3:02 9:42
9 Leidulv Vinje Nidarøst OK 21:53 +4:21 10:19
10 Helge Bjaaland Heming Orientering 22:06 +4:34 10:25
11 Magne Smeland Vang OL 22:45 +5:13 10:43
12 Geir Trøan Kolbotn og Skimt OL 22:55 +5:23 10:48
13 Hans Stordal OL Tønsberg og omegn 23:29 +5:57 11:04
14 Einar Stensby Løten o-lag 25:10 +7:38 11:52
15 Magnar Øvreås Botne SK 30:10 +12:38 14:13
16 Bjørn Jakobsen OK Moss 33:41 +16:09 15:53
17 Arne Sveen Ringsaker OK 35:53 +18:21 16:55
18 Halvor Svenkerud Elverum OK 38:39 +21:07 18:13
19 Tore Kiste Nidarøst OK 42:35 +25:03 20:05
  Ole Kristian Steinbekken Odal OL - Orientering diskvalifisert    

H 75-

2 120 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kåre Østgård OL Vallset/Stange 30:01   14:09
2 Willy Johansen Ringsaker OK 30:26 +0:25 14:21

H 80-

2 120 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Nils Jansson Skattkärrs SOK 26:50   12:39
2 Iver Rognstad Hadeland OL 28:03 +1:13 13:13
3 Halstein Ødegård Løten o-lag 29:14 +2:24 13:47
4 Mads Berg Nord-Østerdal OK 47:39 +20:49 22:28


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +