---
SKISKYTING SJUSJØEN: Søn. Fellesstart: Kvinner- Menn| Lør. Sprint: Kvinner- Menn| BRUKSVALLSLOPPET: Søn. Sprint: Finale: Kvinner- Menn| Prolog: Kvinner- Menn| Lør: 10/15 km: Kvinner- Menn| ROVANIEMI: Søn. Sprint: Finale: Kvinner- Menn| Prolog: Kvinner- Menn| Lør. 10/15 km: Kvinner- Menn| MUONIO: Søn. 10/15 km: Kvinner- Menn| Lør. 5/10 km: Kvinner- Menn| Fre. Sprint: Finale: Kvinner- Menn| Prolog: Kvinner- Menn

Resultater Ringerike 2-dagers, dag 1 - 2014



Resultater Orientering
Ringerike 2-dagers, dag 1
Hønefoss, Buskerud - 23. august 2014

N-åpen

1 900 m, 24 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
  Eimund Ø. Berg Kongsberg OL 40:35   21:21
  Mats Olsen Bye Modum OL 44:23   23:21
  Ole Jørgen Bøhn Ringerike OL 36:15   19:04
  Martin O. Dybvik Stokke IL 28:40   15:05
  Eirik Frengstad Ringerike OL 34:19   18:03
  Alexander Granum Helsvig Nydalens SK 35:30   18:41
  Anders Gulliksen Ringerike OL 35:22   18:36
  Martin Kindem Gimle 43:05   22:40
  Lage Røhnebæk Kongsrud Modum OL 44:31   23:25
  Trym Laeskogen Ringerike OL 32:31   17:06
  Lars Jørgen Longfjeld Modum OL 49:38   26:07
  Martine Gjermstad Pettersen Berger og Svelvik OL 39:21   20:42
  Ola Gjermstad Pettersen Berger og Svelvik OL 40:20   21:13
  Simen Sommerstad Røste Kongsberg OL 28:58   15:14
  Synne Sommerstad Røste Kongsberg OL 24:25   12:51
  Runa Eid Skjerven Ringerike OL 22:51   12:01
  Eiril Erlien Solerød Gjø-Vard OL 37:26   19:42
  Jon Strand Kongsberg OL 36:55   19:25
  Håvard Søreide Ringerike OL 35:31   18:41
  Ingvild Søreide Ringerike OL 22:36   11:53
  Hedda Wessel Pettersen Berger og Svelvik OL 41:54   22:03
  Kristoffer Øhlckers IL Tyrving 31:50   16:45
  Sofia Øhlckers IL Tyrving 31:57   16:48
  Ingvild Øverli Berg Kongsberg OL 1:28:09   46:23
  Anna Paulsen Ask Lierbygda OL ikke startet    

D -10

1 400 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
  Nora Christine Hansen Røyken OL 21:01   15:00
  Sunniva Morlandsto Eiker OL ikke startet    

D 11-12

1 400 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Åsne Haavengen Kongsberg OL 12:16   8:45
2 Oda Scheele Nydalens SK 13:17 +1:01 9:29
3 Nora Marie Enerhaugen Ringerike OL 16:17 +4:01 11:37
4 Adine Blakkestad Ingesen Sarpsborg OL 19:52 +7:36 14:11
5 Astrid Rognstad Hadeland OL 21:34 +9:18 15:24
6 Johanna Sofie Longfjeld Modum OL 22:13 +9:57 15:52
7 Oda Isnes Tyse Eiker OL 26:07 +13:51 18:39
  Lea mathilde Trong-johansen Nydalens SK brutt    
  Mathilde Sæter Flesseberg Kongsberg OL ikke startet    

D 11-12N

1 900 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Alvilde Lysaker Sanden Eiker OL 34:23   18:05
2 Nora Småge Hilsen Konnerud IL 42:35 +8:12 22:24

D 13-14

3 000 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Marlin Haavengen Kongsberg OL 23:39   7:53
2 Tale Strand Kongsberg OL 24:07 +0:28 8:02
3 Helene Eger Kongsberg OL 27:32 +3:53 9:10
4 Ingeborg Rognstad Hadeland OL 28:33 +4:54 9:31
5 Tuva Aas Stræte Ringerike OL 29:03 +5:24 9:41
6 Andrea Vanebo Kongsberg OL 30:04 +6:25 10:01
7 Anniken Ranvik Konnerud IL 31:36 +7:57 10:32
8 Kjersti Tønnessen Bergstøl Kongsberg OL 32:52 +9:13 10:57
9 Andrea Ranvik Konnerud IL 33:11 +9:32 11:03
10 Jorid Nandrup Nielsen Indre Østfold OK 33:27 +9:48 11:09
11 Mari Landro Svingheim Konnerud IL 33:33 +9:54 11:11
12 Carolina Hernandez Vråle Konnerud IL 35:13 +11:34 11:44
13 Tomine Lysaker Sanden Eiker OL 39:54 +16:15 13:18
14 Sarah Wøllo Kongsberg OL 42:08 +18:29 14:02
15 Oda Gjerdahl Berger og Svelvik OL 45:20 +21:41 15:06
16 Silje Morlandstø Eiker OL 48:26 +24:47 16:08
17 Ida Bolette Enerhaugen Ringerike OL 57:54 +34:15 19:18
  Lotte Myklemyr Eiker OL ikke startet    
  Ragne Norrud Fossum IF ikke startet    

D 13-16C

1 400 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Thea Land Konnerud IL 28:41   20:29

D 13-16N

2 300 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Ingjerd Eid Skjerven Ringerike OL 26:56   11:42
  Dina Laeskogen Ringerike OL ikke startet    

D 15-16

3 200 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Ane Dyrkorn Eiker OL 25:02   7:49
2 Agnes Irene Longfjeld Modum OL 29:15 +4:13 9:08
3 Oda Sikkeland IL Tyrving 29:19 +4:17 9:09
4 Thea Dyrkorn Eiker OL 30:01 +4:59 9:22
5 Rikke Hjelseth Larsen Kongsberg OL 30:16 +5:14 9:27
6 Thea Morlandstø Eiker OL 32:19 +7:17 10:05
7 Aurora Moholth Kongsberg OL 32:21 +7:19 10:06
8 Kristin Smeby Kongsberg OL 33:08 +8:06 10:21
9 Anne Willkommen Eiken Kongsberg OL 35:36 +10:34 11:07
10 Rikke Blakkestad Ingesen Sarpsborg OL 37:23 +12:21 11:40
11 Elin Ulsaker Hemsedal IL 39:33 +14:31 12:21
12 Idunn Haavengen Kongsberg OL 40:29 +15:27 12:39
13 Andrea Willkommen Eiken Kongsberg OL 45:00 +19:58 14:03
14 Ingrid Letmolie Eiker OL 57:04 +32:02 17:50
15 Anna Isnes Tyse Eiker OL 58:25 +33:23 18:15

D 17-A kort

3 200 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Ane Baldishol Brevig Røyken OL 32:11   10:03
2 Anita Hanssen Eiker OL 33:42 +1:31 10:31
3 Solveig Sletner Røyken OL 39:19 +7:08 12:17
4 Kristin Sletner Røyken OL 41:35 +9:24 12:59
5 Anikken Gjein Dybvik Stokke IL 56:42 +24:31 17:43
6 Camilla Kristine Kjemperud Fossekallen IL 1:06:45 +34:34 20:51

D 17-C

2 700 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Hege Øverli Kongsberg OL 44:02   16:18
2 Cora Ebner Kongsberg OL 44:29 +0:27 16:28
3 Inger Isnes Tyse Eiker OL 45:44 +1:42 16:56
4 Laila Thomassen Modum OL 46:29 +2:27 17:12
  Kristine Gunther Kolbotn og Skimt OL diskvalifisert    
  Marit Follestad Tandberg Modum OL diskvalifisert    
  Kathrine Tollehaug Eiker OL diskvalifisert    
  Lene Flesseberg Kongsberg OL ikke startet    
  Marianne Granum Helsvig Nydalens SK ikke startet    

D 17-N

2 300 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Idun Eid Ringerike OL 27:04   11:46
2 Kristin Morlandstø Eiker OL 29:50 +2:46 12:58
  Christel Søreide Ringerike OL ikke startet    

D 21-

4 600 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Therese Haare Konnerud IL 37:56   8:14
2 Ida Mari Borge Hovi Konnerud IL 38:21 +0:25 8:20
3 Belinda Østvik Jørandli Gjø-Vard OL 52:37 +14:41 11:26
4 Ida Hope Oslostudentenes IK 54:22 +16:26 11:49
  Hanne Maria Vister Oslostudentenes IK diskvalifisert    

D 35-

3 700 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Zsuzsa Fey IL Tyrving 34:41   9:22

D 40-

3 700 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Beth Nicolaysen Kongsberg OL 39:00   10:32
2 Audrun Utskarpen Oslostudentenes IK 40:11 +1:11 10:51
3 Ingjerd Sommerstad Kongsberg OL 40:45 +1:45 11:00
4 Milda Øhlckers IL Tyrving 41:28 +2:28 11:12
5 Kristin Eger Kongsberg OL 44:11 +5:11 11:56
6 Else Kari Scheele Nydalens SK 48:01 +9:01 12:58
7 Anne Mia Olsen Modum OL 51:10 +12:10 13:49
8 Barbara Willkommen Eiken Kongsberg OL 56:10 +17:10 15:10
  Åse Ulltveit-Moe Norrud Fossum IF ikke startet    

D 45-

3 200 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Hege Solerød Gjø-Vard OL 30:29   9:31
2 Tove Heimdal Konnerud IL 33:28 +2:59 10:27
3 Anita Sørensen Drage Kongsberg OL 33:35 +3:06 10:29
4 Kristin Sørensen Sturla, IF 33:54 +3:25 10:35
5 Lill-Kristin Enger Modum OL 34:38 +4:09 10:49
6 Tone Skram Røyken OL 35:28 +4:59 11:05
7 Hanne Løver Thon Modum OL 37:30 +7:01 11:43
8 Gunhild Myhr Asker Skiklubb 40:22 +9:53 12:36
9 Tove Beate Jelstad Modum OL 41:35 +11:06 12:59
10 Heidi Myklemyr Eiker OL 43:51 +13:22 13:42
11 Ida Syversen Røyken OL 44:56 +14:27 14:02
12 Annemarie Ranvik Konnerud IL 49:32 +19:03 15:28
13 Ina Cecilie Landro Konnerud IL 50:48 +20:19 15:52
14 Tone Karina Ingesen Sarpsborg OL 52:05 +21:36 16:16
15 Solveig Kongsrud Modum OL 57:21 +26:52 17:55
16 Jane Rødder Kongsberg OL 1:08:45 +38:16 21:29

D 50-

3 200 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Solveig Sikkeland IL Tyrving 30:39   9:34
2 Tove Strand Måren OK 31:01 +0:22 9:41
3 Torun Dyrkorn Eiker OL 34:30 +3:51 10:46
4 Veslemøy Solberg Konnerud IL 35:19 +4:40 11:02
5 Ingvild Tandberg Asker Skiklubb 40:32 +9:53 12:40
6 Ingrid Opsahl Bredesen Fossum IF 42:04 +11:25 13:08
7 Sigrun Nygård Asker Skiklubb 43:45 +13:06 13:40
8 Eva Syversen Røyken OL 48:36 +17:57 15:11
9 Åshild Bergstøl Kongsberg OL 50:21 +19:42 15:44
10 Elisabeth Hetlevik Kongsberg OL 52:18 +21:39 16:20

D 55-

3 300 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Sirpa Lilja Modum OL 32:10   9:44
2 Grete Synnøve Hovi Skien OK 34:32 +2:22 10:27
3 Astrid Waaler Kaas Heming Orientering 36:12 +4:02 10:58
4 Anne Kathrine Svingheim Hadeland OL 49:23 +17:13 14:57
5 Eli Tufte Hanssen Eiker OL 54:12 +22:02 16:25

D 60-

3 300 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Margrete Jørandli Gjø-Vard OL 46:07   13:58
2 Emma Grete Feyling Haare Konnerud IL 1:00:00 +13:53 18:10
3 Aud Kjemperud Eiker OL 1:01:27 +15:20 18:37
4 Aud Mona Røste Hadeland OL 1:03:15 +17:08 19:10

D 65-

3 300 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Kjersti Tho Stabæk IF 46:55   14:13
2 Nora Ursin Fossum IF 55:46 +8:51 16:53
3 Toril Riddervold Heming Orientering 1:00:10 +13:15 18:13
4 Anne Marit Færden Kolbotn og Skimt OL 1:02:00 +15:05 18:47
5 Marta Stang Modum OL 1:02:30 +15:35 18:56
6 Aud I Spjelkavik IL Tyrving 1:07:34 +20:39 20:28

D 70-

2 100 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Birgitte Bekkelund Røyken OL 29:28   14:01
2 Hjørdis Øvreås Botne SK 47:43 +18:15 22:43
  Tea Forberg Rond OL ikke startet    

D 75-

2 100 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Marit Økern Jensen Bærums Skiklub 35:16   16:47

H -10

1 400 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
0 Martin Nøkleby Melling Ringerike OL 25:50 +5:34 18:27
0 Annar Erlien Solerød Gjø-Vard OL 31:48 +11:32 22:42
0 Rasmus Berglund Ringerike OL 20:16   14:28

H 11-12

1 400 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Jonas Myhr Asker Skiklubb 11:57   8:32
2 Vetle Drage Kongsberg OL 13:01 +1:04 9:17
3 Jørgen Nøkleby Melling Ringerike OL 13:35 +1:38 9:42
4 Sindre Ulsaker Hemsedal IL 16:01 +4:04 11:26
5 Stein Aas Stræte Ringerike OL 16:13 +4:16 11:35
6 Simen Aure Skogedal Asker Skiklubb 16:59 +5:02 12:07
7 Mikkel Berglund Ringerike OL 17:28 +5:31 12:28
8 Atle Nikolai Wøllo Kongsberg OL 19:03 +7:06 13:36
9 Per Ingvar Tollehaug Eiker OL 21:11 +9:14 15:07
  Rolf Trygve Haug Kongsberg OL ikke startet    
  Eskild Sæther Fossekallen IL ikke startet    

H 11-12N

1 900 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Even Amundsen Bjørkeli Ringerike OL 20:36   10:50
2 Gard Laeskogen Ringerike OL 21:48 +1:12 11:28
3 Oskar Fossås Ringerike OL 26:38 +6:02 14:01
4 Sigurd Amundsen Bjørkeli Ringerike OL 28:20 +7:44 14:54
  Aleksander Pedersen Kjølstad Ringerike OL ikke startet    

H 13-14

3 000 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Aslak Heimdal Konnerud IL 24:26   8:08
2 Kristian Kammerud Ringerike OL 27:03 +2:37 9:01
3 Vegard Øverli Berg Kongsberg OL 33:11 +8:45 11:03
4 Sølve Drage Kongsberg OL 34:26 +10:00 11:28
5 Sverre Graffer Ringerike OL 35:14 +10:48 11:44
6 Patrick Thomassen Modum OL 42:36 +18:10 14:12
  Vegard Løvli Asker Skiklubb ikke startet    

H 13-16C

1 400 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Erik Mårtensson Modum OL 20:58   14:58
2 Håkon August Nordbø Modum OL 21:12 +0:14 15:08
3 Gjermund Tandberg Modum OL 27:39 +6:41 19:45
  Henrik Herø Eiker OL ikke startet    
  Åsmund Sæther Fossekallen IL ikke startet    

H 13-16N

2 300 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
  Christian Iversen Ringerike OL diskvalifisert    

H 15-16

3 700 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Sturla Frydenlund Sturla, IF 28:36   7:43
2 Vegard Myklemyr Eiker OL 30:29 +1:53 8:14
3 Tord Strand Kongsberg OL 31:33 +2:57 8:31
4 Anders Løset Ringerike OL 32:11 +3:35 8:41
5 Håvard Landro Svingheim Konnerud IL 32:38 +4:02 8:49
6 Håkon Lund Kongsberg OL 35:39 +7:03 9:38
7 Rikard Kammerud Ringerike OL 36:20 +7:44 9:49
8 Sigurd Gjerdingen Hadeland OL 36:27 +7:51 9:51
9 Espen Hegstad Krüger Nydalens SK 36:37 +8:01 9:53
10 Joar Gjerdahl Berger og Svelvik OL 40:00 +11:24 10:48
11 Gard Dahlen Kongsberg OL 42:40 +14:04 11:31
12 Henrik Haug Kongsberg OL 44:26 +15:50 12:00
  Syver Røhnebæk Kongsrud Modum OL diskvalifisert    
  Bjørnar Løvli Asker Skiklubb ikke startet    

H 17-A kort

3 700 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Endre Ulsaker Hemsedal IL 33:29   9:02
2 Mikael Løvik Olausson Oslostudentenes IK 34:46 +1:17 9:23
3 Kristoffer Stenstad Oppsal Orientering 37:59 +4:30 10:15
4 Even Erlien Gjø-Vard OL 42:27 +8:58 11:28
5 Magnus Barth Gustavsen Oslostudentenes IK 45:46 +12:17 12:22
6 Kenneth Dybvik Stokke IL 47:49 +14:20 12:55
7 Petter Fure Oppsal Orientering 1:08:34 +35:05 18:31
  Håvard Sandvoll Ask Lierbygda OL ikke startet    

H 17-C

2 700 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Tord Moe Laeskogen Ringerike OL 26:09   9:41
2 Kjetil Jacobsen Hamar OK 27:53 +1:44 10:19
3 Bjørn Anders Ulsund Ringerike OL 31:16 +5:07 11:34
4 Espen Ekholt Berg Kongsberg OL 36:06 +9:57 13:22
5 Lars-Erik Østerud Eiker OL 45:34 +19:25 16:52
6 Stian Lillegård Lillomarka OL 50:50 +24:41 18:49
  Glenn Ekholdt Hilleren Eiker OL diskvalifisert    
  Hans Herman Herø Eiker OL ikke startet    

H 17-N

2 300 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Magnar Frengstad Ringerike OL 28:25   12:21
  Ole Kenneth Søreide Ringerike OL ikke startet    

H 17-18

4 100 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Audun Heimdal Konnerud IL 30:13   7:22
2 Eilif Tandberg Swensen Asker Skiklubb 48:52 +18:39 11:55
3 Vebjørn Røtvold Kongsberg OL 1:03:18 +33:05 15:26

H 21-

5 000 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Vegard Brun Saga IL Tyrving 36:48   7:21
2 Magnus Svingheim Raumar Orientering 39:02 +2:14 7:48
3 Bjørn Haavengen Kongsberg OL 40:09 +3:21 8:01
4 Erik Feyling Haare Konnerud IL 46:16 +9:28 9:15
5 Pål Skogedal Asker Skiklubb 47:06 +10:18 9:25
6 Geir Nilsen Viul Orienteringsklubb 58:18 +21:30 11:39
7 Øivind Thorvald Due Trier Oslostudentenes IK 59:10 +22:22 11:50
8 Terje Ulla Eiken Kongsberg OL 1:27:11 +50:23 17:26
9 Lars Leiren Kolbotn og Skimt OL 1:29:18 +52:30 17:51

H 35-

4 600 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Kristoffer Jacobsen IL Tyrving 36:32   7:56
2 Daniel Alexander  Holm Oslomarka Idrettsklubb 42:21 +5:49 9:12
3 Henning Spjelkavik IL Tyrving 46:50 +10:18 10:10
  Eirik W. Moe Lierbygda OL ikke startet    

H 40-

4 600 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Espen Røste Kongsberg OL 35:42   7:45
2 Eskil Åsmul OL Trollelg 40:46 +5:04 8:51
3 Terje W. Pettersen Berger og Svelvik OL 41:56 +6:14 9:06
4 Halvor Gjerdingen Hadeland OL 44:06 +8:24 9:35
  Jørn-Are Longfjeld Modum OL diskvalifisert    

H 45-

4 100 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Lars Enerhaugen Modum OL 34:14   8:20
2 Lars Krüger Nydalens SK 37:06 +2:52 9:02
3 Odd Strand Kongsberg OL 38:00 +3:46 9:16
4 Guttorm L Egge Oslostudentenes IK 39:38 +5:24 9:40
5 Ole Ingesen Sarpsborg OL 43:10 +8:56 10:31
6 Ole Myklemyr Eiker OL 54:59 +20:45 13:24
7 Håvard W. Pettersen Berger og Svelvik OL 1:00:31 +26:17 14:45
8 Bjørn Nordvik Kolbotn og Skimt OL 1:00:52 +26:38 14:50
9 Kjell Petter Småge Konnerud IL 1:18:24 +44:10 19:07
10 Stein Erik Nordbø Modum OL 1:48:04 +1:13:50 26:21

H 50-

4 100 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Gjermund Røren Eiker OL 38:14   9:19
2 Øyvind Drage Kongsberg OL 39:27 +1:13 9:37
3 Tore Voss Fagervold Bærums Skiklub 40:44 +2:30 9:56
4 Roar Bye Modum OL 44:46 +6:32 10:55
5 Thor Inge Tollehaug Eiker OL 45:17 +7:03 11:02
6 Leif Kåre Besseberg Eiker OL 45:27 +7:13 11:05
7 Njål Svingheim Konnerud IL 48:08 +9:54 11:44
8 Sven Ohrvik Konnerud IL 51:40 +13:26 12:36
9 Bjørn Victor Larsen Kongsberg OL 53:50 +15:36 13:07
10 Bjørn Opsahl Båstad IL Orientering 54:52 +16:38 13:22
11 Roger Andre Vanebo Kongsberg OL 1:01:17 +23:03 14:56

H 55-

3 700 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Jørgen Mårtensson Modum OL 28:08   7:36
2 Leif Eriksson Modum OL 31:09 +3:01 8:25
3 Torgeir Strandhagen Røyken OL 32:03 +3:55 8:39
4 Kjell Markset IL Koll 32:56 +4:48 8:54
5 Harald Hovi Skien OK 33:15 +5:07 8:59
6 Richard Zeiner-Gundersen Fossum IF 37:40 +9:32 10:10
7 Geir Sverre Svingheim Hadeland OL 39:56 +11:48 10:47
8 Øyvind Roger Hansen Røyken OL 41:32 +13:24 11:13
9 Geir Holm Gundersen Sturla, IF 41:33 +13:25 11:13
10 Rolf Gunnar Bredesen Fossum IF 47:08 +19:00 12:44
11 Roy Gjerding OK Moss 51:51 +23:43 14:00
12 Stig Hultgreen Karlsen Oppsal Orientering 1:16:06 +47:58 20:34
  Torgeir Stenstad Oppsal Orientering diskvalifisert    

H 60-

3 200 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Are Eriksen Oslostudentenes IK 26:24   8:15
2 Per Øhlckers IL Tyrving 31:37 +5:13 9:52
3 Hans Lyder Haare Konnerud IL 40:45 +14:21 12:44

H 65-

3 200 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Jon Færden Kolbotn og Skimt OL 31:05   9:42
2 Dag Rønning Jensen OL Trollo 31:48 +0:43 9:56
3 Dag Kaas Heming Orientering 33:02 +1:57 10:19
4 Hasse Bergstrøm IL Tyrving 34:54 +3:49 10:54
5 Trond Wettergreen Driv IL 40:22 +9:17 12:36
6 John Ivar Kjellevold Modum OL 40:55 +9:50 12:47
7 Bård Stang Modum OL 42:38 +11:33 13:19
8 Brede Høibak Gundersen Ringerike OL 1:00:15 +29:10 18:49
  Bjørn Spjelkavik IL Tyrving diskvalifisert    

H 70-

3 300 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Erling Tidemann Lommedalens IL 44:04   13:21
2 Kjell Stenstadvold IL Tyrving 45:43 +1:39 13:51
3 Lars Martin Gjein Stokke IL 47:33 +3:29 14:24
4 Ole Kristoffer Throndsen Kongsberg OL 51:09 +7:05 15:30
5 Magnar Øvreås Botne SK 1:00:24 +16:20 18:18
6 Tom Sletner Røyken OL 1:02:34 +18:30 18:57

H 75-

3 300 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Finn Åge Østern Kongsberg OL 45:11   13:41
2 Knut Kjemhus Kongsberg OL 48:47 +3:36 14:46
3 Steinar Ruud Konnerud IL 53:07 +7:56 16:05
4 Gunnar Haug Gjø-Vard OL 55:25 +10:14 16:47
5 Harald Wibye OK Moss 57:32 +12:21 17:26
6 Carl-Fred. Kolderup Stabæk IF 1:02:59 +17:48 19:05
  Bjørn Gunnerød Asker Skiklubb diskvalifisert    
  Per Meiland Lommedalens IL ikke startet    

H 80-

2 100 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Olaf Småstuen Gjø-Vard OL 30:30   14:31
2 Kjell H. Eriksen Fossum IF 31:29 +0:59 14:59
3 Sverre Thune Ringerike OL 38:15 +7:45 18:12
4 Leiv Hope Kongsberg OL 42:35 +12:05 20:16
5 Dagfinn Føllesdal Oslostudentenes IK 49:54 +19:24 23:45

H 85-

2 100 m, 0 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
  Magne Bekkelund Røyken OL ikke startet    

H 15-B

3 000 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Carl August Klevjer Ringerike OL 40:52   13:37

D 15-B

3 000 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Ingvild Løver Thon Modum OL 49:49   16:36


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +