Resultater Ringerike 2-dagers, dag 2 - 2014



Resultater Orientering
Ringerike 2-dagers, dag 2
Hønefoss, Buskerud - 24. august 2014

N-åpen

2 200 m, 22 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
0 Eimund Øverli Berg Kongsberg OL 45:38   20:44
0 Jan Olav Bergan Kongsberg OL 46:14   21:00
0 Mats Olsen Bye Modum OL 38:41   17:35
0 Martin Gjein Dybvig Stokke IL 44:40   20:18
0 Eirik Frengstad Ringerike OL 25:15   11:28
0 Oskar Hope Modum OL 27:38   12:33
0 Henrik Kaiser Sturla, IF 29:20   13:19
0 Martin Kaiser Sturla, IF 22:10   10:04
0 Lage Røhnebæk Kongsrud Modum OL 38:39   17:34
0 Trym Laeskogen Ringerike OL 25:18   11:29
0 Martine Gjermstad Pettersen Berger og Svelvik OL 29:01   13:11
0 Ola Gjermstad Pettersen Berger og Svelvik OL 33:43   15:19
0 Sara Ruud Konnerud IL 42:36   19:21
0 Marie Scheele Nydalens SK 59:37 +13:23 27:05
0 Runa Eid Skjerven Ringerike OL 23:18   10:35
0 Maren Aure Skogedal Asker Skiklubb 28:30   12:57
0 Selma Aure Skogedal Asker Skiklubb 33:56   15:25
0 Eiril Erlien Solerød Gjø-Vard OL 33:01   15:00
0 Håvard Søreide Ringerike OL 33:18   15:08
0 Ingvild Søreide Ringerike OL 23:08   10:30
0 Hedda Wessel Pettersen Berger og Svelvik OL 1:03:20 +17:06 28:47
0 Ingvild Øverli Berg Kongsberg OL 29:57   13:36
  Anna Paulsen Ask Lierbygda OL ikke startet    

D -10

2 800 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
  Sunniva Morlandsto Eiker OL brutt    

D 11-12

2 800 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Oda Scheele Nydalens SK 25:17   9:01
2 Lea mathilde Trong-johansen Nydalens SK 33:39 +8:22 12:01
3 Petra Hoveid Asker Skiklubb 38:12 +12:55 13:38
4 Nora Marie Enerhaugen Ringerike OL 38:30 +13:13 13:45

D 11-12N

2 200 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Vilde Gedde-Dahl Myhre Haugsbygd If 27:38   12:33
  Alvilde Lysaker Sanden Eiker OL ikke startet    

D 13-14

3 500 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Helene Eger Kongsberg OL 32:03   9:09
2 Andrea Vanebo Kongsberg OL 38:07 +6:04 10:53
3 Tuva Aas Stræte Ringerike OL 40:06 +8:03 11:27
4 Sarah Wøllo Kongsberg OL 41:11 +9:08 11:46
5 Ida Bolette Enerhaugen Ringerike OL 48:28 +16:25 13:50
6 Silje Morlandstø Eiker OL 50:35 +18:32 14:27
  Oda Gjerdahl Berger og Svelvik OL diskvalifisert    
  Lotte Myklemyr Eiker OL ikke startet    
  Tomine Lysaker Sanden Eiker OL ikke startet    
  Ragne Norrud Fossum IF ikke startet    

D 13-16N

2 900 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Dina Laeskogen Ringerike OL 28:21   9:46
2 Sara Skille Ringerike OL 28:22 +0:01 9:46
3 Ingjerd Eid Skjerven Ringerike OL 34:04 +5:43 11:44

D 15-16

4 500 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Aurora Moholth Kongsberg OL 55:13   12:16
2 Thea Dyrkorn Eiker OL 56:16 +1:03 12:30
3 Rikke Hjelseth Larsen Kongsberg OL 58:10 +2:57 12:55
4 Ane Dyrkorn Eiker OL 1:09:08 +13:55 15:21
  Thea Morlandstø Eiker OL diskvalifisert    
  Agnes Irene Longfjeld Modum OL ikke startet    

D 17-A kort

4 500 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Belinda Østvik Jørandli Gjø-Vard OL 57:38   12:48
2 Hanne Maria Vister Oslostudentenes IK 1:09:34 +11:56 15:27
3 Anikken Gjein Dybvik Stokke IL 1:27:03 +29:25 19:20
4 Camilla Kristine Kjemperud Fossekallen IL 1:47:58 +50:20 23:59

D 17-C

3 300 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Hilde Moholth Kongsberg OL 38:33   11:40
2 Elisabeth Holth Johannessen Røyken OL 55:25 +16:52 16:47
3 Hege Øverli Kongsberg OL 58:16 +19:43 17:39
4 Anne Moian Nydal Asker Skiklubb 1:12:07 +33:34 21:51
5 Kathrine Tollehaug Eiker OL 1:18:08 +39:35 23:40
6 Ellen Sofie Ruud Eiker OL 1:33:20 +54:47 28:16

D 17-N

2 900 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Idun Eid Ringerike OL 34:27   11:52
2 Kristine Günther Kolbotn og Skimt OL 44:46 +10:19 15:26

D 21-

7 000 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Ida Mari Borgehovi Konnerud IL 1:06:17   9:28
2 Ida Hope Oslostudentenes IK 1:34:24 +28:07 13:29

D 35-

4 800 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Zsuzsa Fey IL Tyrving 43:03   8:58
2 Trude Hansen Berger og Svelvik OL 1:08:42 +25:39 14:18

D 40-

4 800 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Ellen Aure Skogedal Asker Skiklubb 50:14   10:27
2 Solveig  Gedde-Dahl Haugsbygd If 55:36 +5:22 11:35
3 May Ingela Hope Modum OL 56:20 +6:06 11:44
4 Audrun Utskarpen Oslostudentenes IK 59:37 +9:23 12:25
5 Kristin Eger Kongsberg OL 1:49:10 +58:56 22:44
  Åse Ulltveit-Moe Norrud Fossum IF ikke startet    

D 45-

4 500 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Anita Sørensen Drage Kongsberg OL 47:10   10:28
2 Hege Solerød Gjø-Vard OL 49:45 +2:35 11:03
3 Anita Stenseth Synnfjell OK 1:02:11 +15:01 13:49
4 Hanne Løver Thon Modum OL 1:04:12 +17:02 14:16
5 Solveig Kongsrud Modum OL 1:06:18 +19:08 14:44
6 Heidi Myklemyr Eiker OL 1:09:56 +22:46 15:32
7 Lill-Kristin Enger Modum OL 1:10:47 +23:37 15:43
8 Jane Rødder Kongsberg OL 1:13:22 +26:12 16:18
9 Maria Torgersen Bækkelagets SK 1:20:28 +33:18 17:52
10 Marit Follestad Tandberg Modum OL 1:42:34 +55:24 22:47
  Maria Persson Asker Skiklubb diskvalifisert    

D 50-

4 500 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Ingrid Opsahl Bredesen Fossum IF 56:14   12:29
2 Sigrun Nygård Asker Skiklubb 56:57 +0:43 12:39
3 Elisabeth Hetlevik Kongsberg OL 1:01:14 +5:00 13:36
4 Margrete Engzelius Asker Skiklubb 1:03:58 +7:44 14:12
5 May Jorunn Rognlien Modum OL 1:20:39 +24:25 17:55
  Kjersti Hov Fossum IF ikke startet    

D 55-

3 600 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Sirpa Lilja Modum OL 36:19   10:05
2 Grete Synnøve Hovi Skien OK 36:22 +0:03 10:06
3 Astrid Waaler Kaas Heming Orientering 37:02 +0:43 10:17
4 Eli Tufte Hanssen Eiker OL 54:15 +17:56 15:04

D 60-

3 600 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Margrete Jørandli Gjø-Vard OL 41:53   11:38
2 Aud Kjemperud Eiker OL 52:13 +10:20 14:30

D 65-

3 600 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Kjersti Tho Stabæk IF 45:12   12:33
2 Nora Ursin Fossum IF 49:49 +4:37 13:50
3 Toril Riddervold Heming Orientering 50:55 +5:43 14:08

D 70-

2 500 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Birgitte Bekkelund Røyken OL 32:38   13:03
2 Hjørdis Øvreås Botne SK 50:26 +17:48 20:10
  Tea Forberg Rond OL ikke startet    

H -10

2 800 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
0 Annar Erlien Solerød Gjø-Vard OL 38:51 +6:04 13:52
0 Martin Nøkleby Melling Ringerike OL 33:45 +0:58 12:03
0 Arne Bergan Kongsberg OL 32:47   11:42
0 Rasmus Berglund Ringerike OL 31:42   11:19

H 11-12

2 800 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Vetle Drage Kongsberg OL 23:45   8:28
2 Jørgen Nøkleby Melling Ringerike OL 24:19 +0:34 8:41
3 Johan Eger Kongsberg OL 27:09 +3:24 9:41
4 Atle Nikolai Wøllo Kongsberg OL 28:37 +4:52 10:13
5 Per Ingvar Tollehaug Eiker OL 29:21 +5:36 10:28
6 Eskild Sæther Fossekallen IL 38:03 +14:18 13:35
7 Stein Aas Stræte Ringerike OL 42:09 +18:24 15:03
  Mikkel Berglund Ringerike OL diskvalifisert    

H 11-12N

2 200 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Gard Laeskogen Ringerike OL 16:48   7:38
2 Even Amundsen Bjørkeli Ringerike OL 22:54 +6:06 10:24
3 Sigurd Amundsen Bjørkeli Ringerike OL 26:29 +9:41 12:02
4 Aleksander Pedersen Kjølstad Ringerike OL 26:46 +9:58 12:09
5 Oskar Fossås Ringerike OL 26:49 +10:01 12:11
6 Didrik Larssen Bockmann Ringerike OL 31:16 +14:28 14:12

H 13-14

3 500 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Vegard Øverli Berg Kongsberg OL 29:36   8:27
2 Kristian Kammerud Ringerike OL 30:44 +1:08 8:46
3 Sølve Drage Kongsberg OL 41:48 +12:12 11:56
4 Sverre Graffer Ringerike OL 1:50:02 +1:20:26 31:26

H 13-16C

2 800 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Cornelius Klevjer Ringerike OL 34:23   12:16
2 Simen Ruud Konnerud IL 35:00 +0:37 12:30
3 Anders Roum Ringerike OL 35:25 +1:02 12:38
  Åsmund Sæther Fossekallen IL ikke startet    

H 13-16N

2 900 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Christian Iversen Ringerike OL 48:15   16:38

H 15-16

4 800 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Vegard Myklemyr Eiker OL 40:31   8:26
2 Espen Hegstad Krüger Nydalens SK 45:32 +5:01 9:29
3 Rikard Kammerud Ringerike OL 46:09 +5:38 9:36
4 Joar Gjerdahl Berger og Svelvik OL 49:32 +9:01 10:19
5 Anders Løset Ringerike OL 54:50 +14:19 11:25
6 Håkon Lund Kongsberg OL 57:57 +17:26 12:04

H 17-A kort

4 800 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Ove Sætra Hadeland OL 34:44   7:14
2 Mikael Løvik Olausson Oslostudentenes IK 46:17 +11:33 9:38
3 Magnus Barth Gustavsen Oslostudentenes IK 54:00 +19:16 11:15
4 Even Erlien Gjø-Vard OL 54:03 +19:19 11:15
5 Peter Carlsen Røyken OL 1:06:13 +31:29 13:47
6 Kenneth Dybvik Stokke IL 1:42:15 +1:07:31 21:18
  Magnus G Erstad IL Tyrving diskvalifisert    
  Eirik W. Moe Lierbygda OL ikke startet    
  Håvard Sandvoll Ask Lierbygda OL ikke startet    

H 17-C

3 300 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Andrea Stenstad Oppsal Orientering 32:29   9:50
2 Tord Moe Laeskogen Ringerike OL 33:47 +1:18 10:14
3 Torgeir Stenstad Oppsal Orientering 37:40 +5:11 11:24
4 Tom Eirik Ruud Konnerud IL 41:18 +8:49 12:30
5 Trond Morlandsto Eiker OL 1:00:17 +27:48 18:16
6 Espen Ekholt Berg Kongsberg OL 1:03:00 +30:31 19:05
  Lars-Erik Østerud Eiker OL ikke startet    

H 17-N

2 900 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Ole Kenneth Søreide Ringerike OL 33:09   11:25
2 Magnar Frengstad Ringerike OL 34:29 +1:20 11:53
3 Dagfinn  Sæther Fossekallen IL 49:48 +16:39 17:10

H 21-

8 000 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Øystein Pettersen Nydalens SK 57:30   7:11
2 Øystein Sørensen Nydalens SK 1:00:16 +2:46 7:32
3 Vegard Brun Saga IL Tyrving 1:01:11 +3:41 7:38
4 Bo Engdahl IL Koll 1:01:26 +3:56 7:40
5 Hallvard Nydal NTNUI 1:02:25 +4:55 7:48
6 Pål Skogedal Asker Skiklubb 1:03:44 +6:14 7:58
7 David Løver Modum OL 1:07:23 +9:53 8:25
8 Nils Petter Fremming Heming Orientering 1:08:20 +10:50 8:32
9 Rolv Anders Systad Lyn Ski 1:19:02 +21:32 9:52
10 Henning Spjelkavik IL Tyrving 1:21:07 +23:37 10:08
11 Geir Nilsen Viul Orienteringsklubb 1:27:46 +30:16 10:58
12 Lars Leiren Kolbotn og Skimt OL 1:37:30 +40:00 12:11
  Øivind Thorvald Due Trier Oslostudentenes IK ikke startet    

H 40-

7 000 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Eskil Åsmul OL Trollelg 1:02:31   8:55
2 Terje W. Pettersen Berger og Svelvik OL 1:03:46 +1:15 9:06

H 45-

5 500 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Lars Enerhaugen Modum OL 46:24   8:26
2 Lars Krüger Nydalens SK 48:12 +1:48 8:45
3 Per Øivind Eger Kongsberg OL 48:40 +2:16 8:50
4 Erik Saugerud Konnerud IL 51:35 +5:11 9:22
5 Guttorm L Egge Oslostudentenes IK 54:14 +7:50 9:51
  Thomas Kaiser Sturla, IF diskvalifisert    
  Håvard W. Pettersen Berger og Svelvik OL ikke startet    

H 50-

5 500 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Gjermund Røren Eiker OL 43:00   7:49
2 Øyvind Drage Kongsberg OL 43:07 +0:07 7:50
3 Kjell Markset IL Koll 47:58 +4:58 8:43
4 Roar Bye Modum OL 50:21 +7:21 9:09
5 Tore Voss Fagervold Bærums Skiklub 53:02 +10:02 9:38
6 Leif Kåre Besseberg Eiker OL 54:29 +11:29 9:54
7 Thor Inge Tollehaug Eiker OL 1:02:39 +19:39 11:23
8 Gunnar Hope Modum OL 1:09:35 +26:35 12:39
9 Roger Andre Vanebo Kongsberg OL 1:12:32 +29:32 13:11
  Bjørn Opsahl Båstad IL Orientering diskvalifisert    
  Per Kaarby Fossum IF ikke startet    

H 55-

4 800 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Jørgen Mårtensson Modum OL 37:24   7:47
2 Leif Eriksson Modum OL 39:25 +2:01 8:12
3 Harald Hovi Skien OK 42:21 +4:57 8:49
4 Øyvind Roger Hansen Røyken OL 44:16 +6:52 9:13
5 Richard Zeiner-Gundersen Fossum IF 51:18 +13:54 10:41
6 Øyvind Gylver Asker Skiklubb 1:06:46 +29:22 13:54
7 Roar Nydal Asker Skiklubb 1:12:30 +35:06 15:06
8 Rolf Gunnar Bredesen Fossum IF 1:16:53 +39:29 16:01
9 Rune Moian Asker Skiklubb 1:24:37 +47:13 17:37

H 60-

4 500 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Are Eriksen Oslostudentenes IK 45:24   10:05
2 Morten Johannessen Røyken OL 48:54 +3:30 10:52
3 Rolf Lunde Eiker OL 53:24 +8:00 11:52
4 Per Øhlckers IL Tyrving 54:08 +8:44 12:01
5 Svein Grønhovd Modum OL 58:21 +12:57 12:58
  Bernt Tollefsen IL GeoForm ikke startet    

H 65-

4 500 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Hans R. Bakken Eiker OL 43:49   9:44
2 Dag Rønning Jensen OL Trollo 49:02 +5:13 10:53
3 Kjell Grønhovd Modum OL 56:14 +12:25 12:29
4 John Ivar Kjellevold Modum OL 56:36 +12:47 12:34
5 Dag Kaas Heming Orientering 58:04 +14:15 12:54
6 Øyvind Hoveid Asker Skiklubb 1:03:22 +19:33 14:04
7 Brede Høibak Gundersen Ringerike OL 1:32:32 +48:43 20:33
  Hasse Bergstrøm IL Tyrving ikke startet    

H 70-

3 600 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Kjell Stenstadvold IL Tyrving 42:00   11:40
2 Erling Tidemann Lommedalens IL 43:44 +1:44 12:08
3 Ole Kristoffer Throndsen Kongsberg OL 45:04 +3:04 12:31
4 Magnar Øvreås Botne SK 48:11 +6:11 13:23
5 Thorkild Thorkildsen Modum OL 57:20 +15:20 15:55

H 75-

3 600 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Finn Åge Østern Kongsberg OL 48:00   13:20
2 Bjørn Gunnerød Asker Skiklubb 50:35 +2:35 14:03
3 Harald Wibye OK Moss 59:03 +11:03 16:24
4 Gunnar Haug Gjø-Vard OL 1:31:27 +43:27 25:24
  Steinar Ruud Konnerud IL ikke startet    
  Per Meiland Lommedalens IL ikke startet    

H 80-

2 500 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Kjell H. Eriksen Fossum IF 33:13   13:17
2 Sverre Thune Ringerike OL 39:26 +6:13 15:46
3 Olaf Småstuen Gjø-Vard OL 44:50 +11:37 17:56
4 Leiv Hope Kongsberg OL 47:37 +14:24 19:02
5 Dagfinn Føllesdal Oslostudentenes IK 50:39 +17:26 20:15
6 Erik Endeberg Modum OL 1:00:35 +27:22 24:14
  Thor Johan Engell Modum OL ikke startet  


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +