Resultater Ringeriksløpet 2016



Resultater Ringeriksløpet
Hønefoss, Buskerud - 5. juni 2016

Arrangementstype: Orientering

N-åpen

1 400 m, 18 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
  Abelone Josefine Axelson Eiker OL 10:57   7:49  
  Amanda Axelson Eiker OL 9:52   7:02  
  Mathias Axelson Eiker OL 9:21   6:40  
  Erik Bergan Kongsberg OL 20:25   14:35  
  Jan Olav Bergan Kongsberg OL 14:22   10:15  
  Marte Eger Kongsberg OL 12:07   8:39  
  Frida Hope Modum OL 18:13   13:00  
  Oskar Hope Modum OL 12:03   8:36  
  Kari Kollstrøm Ringerike OL 14:50   10:35  
  Oda  Opseth Ringerike OL 14:53   10:37  
  Eline Maudal Pettersen Kongsberg OL 16:07   11:30  
  Mathis Renard Kongsberg OL 16:57   12:06  
  Simen Sommerstad Røste Kongsberg OL 9:38   6:52  
  Mone Småge-Hilsen Konnerud IL 18:57   13:32  
  Jon Strand Kongsberg OL 10:46   7:41  
  Martin Strand Ringerike OL 10:03   7:10  
  Richard Strand Ringerike OL 10:03   7:10  
  Håkon Øverby Kongsberg OL 17:39   12:36  

D -10

2 300 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
  Elise Renard Kongsberg OL 34:18   14:54  

D 11-12

2 300 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Ingvild Øverli Berg Kongsberg OL 28:23   12:20  
2 Martine Gjermstad Pettersen Berger og Svelvik OL 32:50 +4:27 14:16  
3 Synne Sommerstad Røste Kongsberg OL 34:15 +5:52 14:53  
4 Helene Brandal Søfting Kongsberg OL 1:20:21 +51:58 34:56  
  Marte Sofie Skrove Ringerike OL diskvalifisert      

D 13-14

3 400 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Mathilde Sæter Flesseberg Kongsberg OL 41:33   12:13  
2 Nora Småge Hilsen Konnerud IL 50:55 +9:22 14:58  
3 Mari Øverby Kongsberg OL 52:49 +11:16 15:32  
4 Malene Instanes Sturla, IF 1:02:09 +20:36 18:16  
5 Oda Isnes Tyse Eiker OL 1:21:19 +39:46 23:55  
6 Konstanse Moholth Kongsberg OL 1:30:10 +48:37 26:31  
7 Iselin Sørensen Sturla, IF 1:32:55 +51:22 27:19  
8 Alvilde Lysaker Sanden Eiker OL 1:34:57 +53:24 27:55  
9 Ine Instanes Sturla, IF 1:42:51 +1:01:18 30:15  

D 15-16

4 200 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Tale Strand Kongsberg OL 46:38   11:06  
2 Andrea Ranvik Konnerud IL 49:02 +2:24 11:40  
3 Lotte Myklemyr Eiker OL 54:00 +7:22 12:51  
4 Ingvild Langeggen Kongsberg OL 59:30 +12:52 14:10  
5 Helene Eger Kongsberg OL 1:00:09 +13:31 14:19  
6 Karoline Bjørnerød OK Moss 1:02:35 +15:57 14:54  
7 Anniken Ranvik Konnerud IL 1:03:16 +16:38 15:03  
8 Tuva Aas Stræte Ringerike OL 1:03:47 +17:09 15:11  
9 Annette Bjørnås Krogstie Konnerud IL 1:03:48 +17:10 15:11  
10 Mari Landro Svingheim Konnerud IL 1:07:36 +20:58 16:05  
11 Christine Hoen Eiker OL 1:10:49 +24:11 16:51  
12 Kathinka Rogstad Kongsberg OL 1:14:30 +27:52 17:44  
13 Amanda Skyttersæter Saugerud Konnerud IL 1:26:54 +40:16 20:41  
14 Sarah Wøllo Kongsberg OL 1:28:24 +41:46 21:02  
15 Thea Land Konnerud IL 1:51:14 +1:04:36 26:29  
  Solveig Letmolie Eiker OL diskvalifisert      
  Tomine Lysaker Sanden Eiker OL diskvalifisert      

D 17-A kort

4 200 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Ida Marie Borge Hovi NOTEAM 46:55   11:10  
2 Sølvi Fossøy Eiker OL 56:26 +9:31 13:26  
3 Ingvild Løver Thon Modum OL 1:27:43 +40:48 20:53  
4 Anna Isnes Tyse Eiker OL 1:36:00 +49:05 22:51  
5 Ingrid Letmolie Eiker OL 1:48:26 +1:01:31 25:49  
  Nina Marie Undeland Sturla, IF diskvalifisert      

D 17-B

3 400 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Solveig Kongsrud Modum OL 54:31   16:02  
2 Inger Isnes Tyse Eiker OL 57:33 +3:02 16:55  
3 Anne Moian Nydal Asker Skiklubb 1:03:06 +8:35 18:33  
4 Karen Backe Langum Ringerike OL 1:13:22 +18:51 21:34  
5 Lene Flesseberg Kongsberg OL 1:18:04 +23:33 22:57  

D 17-C

3 000 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Mette Maudal Kongsberg OL 40:49   13:36  
2 Inger-Helene Carlsen Røyken OL 47:42 +6:53 15:54  

D 17-N

2 100 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Rita Santschi Modum OL 24:17   11:33  

D 17-18

4 900 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Kristiane Rogstad Kongsberg OL 1:27:40   17:53  

D 40-

4 900 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Kari Strand Kongsberg OL 1:23:21   17:00  
2 Aud Ellen Brevik Sturla, IF 1:26:57 +3:36 17:44  
3 Birgit Økern Jensen Konnerud IL 1:28:21 +5:00 18:01  
4 Tanja Instanes Sturla, IF 1:47:58 +24:37 22:02  
5 Merete Undeland Sturla, IF 2:15:41 +52:20 27:41  
6 Ina Cecilie Landro Konnerud IL 2:17:53 +54:32 28:08  
  Kristin Sæthre Sørensen Sturla, IF diskvalifisert      
  Kristin Eger Kongsberg OL diskvalifisert      

D 50-

4 300 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Marianne Njåstein IL Tyrving 53:07   12:21  
2 Grete S B Hovi Skien OK 55:00 +1:53 12:47  
3 Hilde Storløkken Kongsberg OL 57:07 +4:00 13:16  
4 Tove Heimdal Konnerud IL 1:00:26 +7:19 14:03  
5 May Jorunn Rognlien Modum OL 1:26:52 +33:45 20:12  
6 Kirsti Rogstad Kongsberg OL 2:22:57 +1:29:50 33:14  
7 Jane Rødder Kongsberg OL 2:25:09 +1:32:02 33:45  

D 60-

2 900 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Sirpa Lilja Modum OL 41:48   14:24  
2 Aud Kjemperud Eiker OL 1:21:22 +39:34 28:03  

D 65-

2 900 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Emma Grete Feyling Haare Konnerud IL 1:07:57   23:25  
2 Aud I Spjelkavik IL Tyrving 1:19:51 +11:54 27:32  
  Anne Elvsaas Mo Røyken OL diskvalifisert      

D 70-

2 400 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Birgitte Bekkelund Røyken OL 28:25   11:50  
2 Hanne Bræck Kongsberg OL 30:29 +2:04 12:42  

D 75-

2 400 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Marit Økern Jensen Bærums Skiklub 36:18   15:07  

H 11-12

2 300 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Alfred Bjørnerød OK Moss 16:51   7:19  
2 Sondre Ladim OK Moss 18:36 +1:45 8:05  
3 Martin Nøkleby Melling Ringerike OL 19:12 +2:21 8:20  
4 Arne Bergan Kongsberg OL 23:54 +7:03 10:23  
5 Rasmus Berglund Ringerike OL 24:47 +7:56 10:46  
6 Henrik Holm Nes Modum OL 31:21 +14:30 13:37  
7 Lage Røhnebæk Kongsrud Modum OL 42:22 +25:31 18:25  
  Reidar Kollstrøm Ringerike OL diskvalifisert      

H 13-14

3 400 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Adam Conway Kongsberg OL 33:52   9:57  
2 Mathias Skourup Rognebakke Sturla, IF 35:56 +2:04 10:34  
3 Jørgen Nøkleby Melling Ringerike OL 36:15 +2:23 10:39  
4 Mikkel Berglund Ringerike OL 37:58 +4:06 11:10  
5 Atle Nikolai Wøllo Kongsberg OL 40:10 +6:18 11:48  
6 Johan Eger Kongsberg OL 49:41 +15:49 14:36  
7 Oskar Fossås Ringerike OL 1:52:54 +1:19:02 33:12  
  Sigurd Amundsen Bjørkli Ringerike OL diskvalifisert      
  Eskild Sæther Fossekallen IL diskvalifisert      

H 13-16C

3 000 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Even Amundsen Bjørkli Ringerike OL 46:29   15:29  

H 15-16

4 900 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Aslak Heimdal Konnerud IL 54:35   11:08  
2 Sølve Drage Kongsberg OL 57:28 +2:53 11:43  
3 Oskar Arnevik Ringerike OL 1:12:40 +18:05 14:49  
4 Vegard Øverli Berg Kongsberg OL 1:16:01 +21:26 15:30  
5 Nikolai Nordhaug Konnerud IL 1:16:36 +22:01 15:37  
6 Sverre Graffer Ringerike OL 1:53:56 +59:21 23:15  
  Johan Kristian Undeland Sturla, IF diskvalifisert      
  Egil Frydenlund Sturla, IF diskvalifisert      

H 17-A kort

4 900 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Arno Lilja Grønhovd Modum OL 1:03:36   12:58  
2 Kaspar Lilja Modum OL 1:10:53 +7:17 14:27  
3 Peter Carlsen Røyken OL 1:53:00 +49:24 23:03  

H 17-B

3 400 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Tom André Alstadsæther Eiker OL 46:35   13:42  
2 Fredrik Axelson Eiker OL 55:22 +8:47 16:17  
3 Ivar Mikal Tyse Eiker OL 1:00:47 +14:12 17:52  
4 Åsmund Sæther Fossekallen IL 1:07:08 +20:33 19:44  
  Dagfinn Sæther Fossekallen IL diskvalifisert      

H 17-C

3 000 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Jan Lazor Modum OL 37:46   12:35  
2 Gunnar Sanden Eiker OL 44:19 +6:33 14:46  

H 17-18

7 100 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Sander Arnevik Ringerike OL 1:43:07   14:31  

H 40-

7 100 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Odd Strand Kongsberg OL 1:03:20   8:55  
2 Per Øivind Eger Kongsberg OL 1:11:41 +8:21 10:05  
3 Tore Bjørnerød OK Moss 1:20:36 +17:16 11:21  
4 Jens Kristian Kopland Modum OL 1:23:29 +20:09 11:45  
5 Lars Erik Gjein Fossum IF 1:28:12 +24:52 12:25  
  Lars Enerhaugen Modum OL diskvalifisert      
  Kjell Petter Småge Konnerud IL diskvalifisert      
  Espen Røste Kongsberg OL diskvalifisert      
  Rune Sørensen Sturla, IF diskvalifisert      

H 50-

4 900 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Øyvind Drage Kongsberg OL 45:36   9:18  
2 Gjermund Røren Eiker OL 53:06 +7:30 10:50  
3 Gunnar Hope Modum OL 58:56 +13:20 12:01  
4 Njål Svingheim Konnerud IL 1:05:32 +19:56 13:22  
5 Roar Bye Modum OL 1:15:03 +29:27 15:18  
5 Phil Conway Kongsberg OL 1:15:03 +29:27 15:18  
7 Roar Nydal Asker Skiklubb 1:40:51 +55:15 20:34  
8 Torgeir Brandal Kongsberg OL 1:42:47 +57:11 20:58  
  Are Njåstein IL Tyrving diskvalifisert      

H 60-

4 300 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Øyvind Sørlie Hadeland OL 55:48   12:58  
2 Olav Nipen IL Tyrving 1:05:23 +9:35 15:12  
3 Johan Swärd Hadeland OL 1:07:17 +11:29 15:38  
  Torgeir Strandhagen Røyken OL diskvalifisert      

H 65-

4 300 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Hans Roar Bakken Eiker OL 56:33   13:09  
2 Hans O Augedal Asker Skiklubb 57:15 +0:42 13:18  
3 Dag Rønning Jensen OL Trollo 58:57 +2:24 13:42  
4 Åmund Tonna Eiker OL 1:14:11 +17:38 17:15  
5 Tom Bondehagen Fossekallen IL 1:19:22 +22:49 18:27  
  Hans Lyder Haare Konnerud IL diskvalifisert      

H 70-

2 900 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Hans A. Tingvold Raufoss IL Orientering 40:49   14:04  
2 Erik Johan Grorud Haslum IL 45:09 +4:20 15:34  
3 Kjell Grønhovd Modum OL 46:37 +5:48 16:04  
4 Bjørn Spjelkavik IL Tyrving 46:54 +6:05 16:10  
5 John Ivar Kjellevold Modum OL 52:43 +11:54 18:10  
  Trond Wettergreen Driv IL diskvalifisert      
  Olav Mo Røyken OL diskvalifisert      

H 75-

2 900 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Asbjørn Bræck Kongsberg OL 1:00:44   20:56  
2 Erling Tidemann Lommedalens IL 1:01:14 +0:30 21:06  
3 Knut Kjemhus Kongsberg OL 1:11:57 +11:13 24:48  
  Ivar Louis Berg Sturla, IF diskvalifisert      
  Per Meiland Lommedalens IL diskvalifisert      

H 80-

2 400 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Leiv Hope Kongsberg OL 33:31   13:57  
2 Dagfinn Føllesdal Oslostudentenes IK 34:03 +0:32 14:11  
3 Sverre Thune Ringerike OL 55:41 +22:10 23:12  

H 85-

2 400 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Magne Bekkelund Røyken OL 1:12:37   30:15  

D 19-A lang

7 100 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Louise Oram Bækkelagets SK 1:16:43   10:48  
2 Therese Haare Konnerud IL 1:16:47 +0:04 10:48  
3 Celine Renard Kongsberg OL 1:27:58 +11:15 12:23  
4 Anne Marthe Peveri Eiker OL 1:42:26 +25:43 14:25  
  Hanne Maria Vister Oslostudentenes IK diskvalifisert      
  Katharina Rogstad NTNUI diskvalifisert      
  Ida Hope Oslostudentenes IK diskvalifisert      

H 19-A lang

8 200 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Thomas Nipen Nydalens SK 1:02:21   7:36  
2 Damien Renard Kongsberg OL 1:05:25 +3:04 7:58  
3 Mikael Olausson Oslostudentenes IK 1:13:39 +11:18 8:58 Last ned GPS-spor i gpx-format
4 Erik Feyling Haare Konnerud IL 1:13:55 +11:34 9:00  
5 Karsten Kopland Modum OL 1:18:30 +16:09 9:34  
6 Mathias Nipen Bækkelagets SK 1:21:36 +19:15 9:57  
7 Harald Hovi Skien OK 1:26:30 +24:09 10:32  
8 Ivar Seierstad IL GeoForm 1:35:12 +32:51 11:36  
9 Geir Nilsen Viul Orienteringsklubb 1:36:19 +33:58 11:44  
10 Magnus Barth Gustavsen Oslostudentenes IK 2:03:14 +1:00:53 15:01  
  Einar Tommelstad Nydalens SK diskvalifisert      

Direkte AK

4 200 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Sjur Hovi Kristiansand OK 45:23   10:48  
2 Hanne Løver Thon Modum OL 54:43 +9:20 13:01  
3 Astrid Bjørnerød OK Moss 57:53 +12:30 13:46  
4 Hans Otto Øverby Kongsberg OL 1:00:32 +15:09 14:24  
5 Pål Espen Nordhaug Konnerud IL 1:25:47 +40:24 20:25  
6 Lill Kristin Enger Modum OL 2:08:06 +1:22:43 30:30  

Direkte B

3 400 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Jan Arild Rygg Sande Sportsklubb 58:10   17:06  
2 Anna Swärd Hadeland OL 1:23:24 +25:14 24:31  
3 Anders Hvasshovd Kongsberg OL 1:30:38 +32:28 26:39  
4 Rachel Fouladi Grater Vancouver Orienteering 1:31:49 +33:39 27:00  
5 Annemarie Ranvik Konnerud IL 1:39:15 +41:05 29:11  
6 Kristin Swärd Hadeland OL 1:55:21 +57:11 33:55  

Direkte C

3 000 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Hans Jørgen Krogstie Konnerud IL 42:31   14:10  
2 Ingrid Bergan Kongsberg OL 50:59 +8:28 16:59  


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +