Resultater Ringeriksløpet 2018



Resultater Ringeriksløpet
Hønefoss, Buskerud - 27. mai 2018

Arrangementstype: Orientering

N-åpen

1 390 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Åse Marie Halaas Appenzeller Fossum IF 19:52   14:17
0 Simen Bryhn Bergstrøm IL Tyrving 20:32   14:46
0 Magnus Dalen Eriksen Asker Skiklubb 20:54   15:02
0 Kristian Kaiser Sturla, IF 9:10   6:35
0 Herman Finstad Land IL Tyrving 15:58   11:29
0 Elias Molund IL Tyrving 17:11   12:21
0 Eline Maudal Pettersen Kongsberg OL 17:30   12:35
0 Maia Maudal Pettersen Kongsberg OL 18:01   12:57
0 Bjørn Kalleson Røed Oppsal Orientering 11:52   8:32
0 Erlend Hellerud Øpstad Asker Skiklubb 13:07   9:26
0 Helene Hellerud Øpstad Asker Skiklubb 10:23   7:28
0 Simen Ånensen Oppsal Orientering 11:13   8:04

D -10

2 000 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Astrid Reusch Heming Orientering 25:33   12:46
0 Erle Fosstveit Raumar Orientering 53:24   26:42
0 Oda Opseth Ringerike OL 30:50   15:25
0 Frida Hope Modum OL 35:31   17:45
0 Ida Amundsen Bjørkli Ringerike OL 33:27   16:43
0 Amalie Myrvold Skovlyst Kongsberg OL 24:56   12:28

D 11-12

2 000 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Selma Størmer-Antonsen Nydalens SK 13:29   6:44
2 Astrid Ytterbø Asker Skiklubb 17:12 +3:43 8:36
3 Eiril Erlien Solerød Gjø-Vard OL 22:45 +9:16 11:22
4 Karen Haanes Strandlie Gjø-Vard OL 26:53 +13:24 13:26
5 Synne Utseth Bøhlerengen Oppsal Orientering 27:44 +14:15 13:52
6 Wiona Resvoll Skaug Oppsal Orientering 44:09 +30:40 22:04
7 Linea Kalleson Røed Oppsal Orientering 1:02:11 +48:42 31:05

D 11-12N

1 870 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Marie Skaug Gilhuus-Moe Oppsal Orientering 20:28   10:56

D 13-14

3 310 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Vida Helland-Hansen IL Tyrving 33:27   10:06
2 Nora Christine Hansen Asker Skiklubb 35:58 +2:31 10:51
3 Hannah Syrdal Øen Heming Orientering 36:15 +2:48 10:57
4 Anne Østvold Heming Orientering 44:19 +10:52 13:23
  Marie Scheele Nydalens SK ikke startet    

D 13-16C

2 910 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ingvild Søreide Ringerike OL 28:19   9:43

D 15-16

4 270 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Stella Holmboe IL Tyrving 37:04   8:40
2 Ida Marie Flågen Heming Orientering 46:45 +9:41 10:56
3 Noor Dirro-Helu Måren OK 48:30 +11:26 11:21
4 Luciana Maria Svads Måren OK 52:08 +15:04 12:12
5 Wilmine Resvoll Skaug Oppsal Orientering 59:53 +22:49 14:01

D 17-A kort

4 270 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Stine Austad Raumar Orientering 42:27   9:56
2 Lina Undrum Mariussen Oppsal Orientering 43:39 +1:12 10:13

D 17-B

3 310 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Gunhild Myhr Asker Skiklubb 40:20   12:11
2 Anna Austad Sveen Raumar Orientering 41:18 +0:58 12:28
3 Inger-Helene Carlsen Sturla, IF 54:14 +13:54 16:23
4 Eli Tufte Hanssen Eiker OL 1:02:23 +22:03 18:50

D 17-N

1 870 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Tina Bjørnstad Raumar Orientering diskvalifisert    

D 17-18

4 610 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Linn Mei Waaler Måren OK 49:04   10:38
2 Carmen Dirro Måren OK 1:19:17 +30:13 17:11

D 40-

4 610 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Runa Lien Backstrøm Halden SK 36:33   7:55
2 Jorun Ruud Asker Skiklubb 36:55 +0:22 8:00
3 May Ingela Hope Modum OL 42:15 +5:42 9:09
4 Kari-Ann Ånensen Oppsal Orientering 42:36 +6:03 9:14
5 Marit B. Eithun Nittedal OL 44:47 +8:14 9:42
6 Elin Kalleson Oppsal Orientering 46:56 +10:23 10:10
7 Tone Skram Røyken OL 47:31 +10:58 10:18
8 Ingunn Berget Ås-NMBU Orientering 53:24 +16:51 11:35
9 Gunn Elin Rudi Hadeland OL 57:26 +20:53 12:27
10 Marianne Reusch Heming Orientering 1:23:01 +46:28 18:00
  Britta Fismen Fossum IF ikke startet    
  Else Kari Nordli Scheele Nydalens SK ikke startet    

D 50-

3 640 m, 26 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hilda Øfsthus Asker Skiklubb 29:53   8:12
2 Tove Strand Måren OK 30:52 +0:59 8:28
3 Marianne Njåstein IL Tyrving 32:38 +2:45 8:57
4 Unn Mette Klopbakken Snertingdal IF Orientering 33:01 +3:08 9:04
5 Hege Solerød Gjø-Vard OL 33:10 +3:17 9:06
6 Trine Marit Justad Raaen Lierbygda OL 34:05 +4:12 9:21
7 Sigrun Hernes Ytterbø Asker Skiklubb 34:57 +5:04 9:36
8 Randi Nicolaisen Asker Skiklubb 35:04 +5:11 9:38
9 Anne Kristine Norderud IL Tyrving 35:14 +5:21 9:40
10 Bjørg Svanberg Røyken OL 35:42 +5:49 9:48
11 Berit Berge IL Tyrving 36:29 +6:36 10:01
12 Vanja Staff OL Toten-Troll 37:24 +7:31 10:16
13 Berit Danielsen IL Tyrving 37:25 +7:32 10:16
14 Unni Rye Asker Skiklubb 37:47 +7:54 10:22
15 Else Grandal IL Tyrving 38:00 +8:07 10:26
16 Kjersti Skantze IL Tyrving 38:15 +8:22 10:30
17 Ida Syversen Røyken OL 39:07 +9:14 10:44
18 Helle Hundseid IL Tyrving 41:34 +11:41 11:25
19 Ann Katrin Olsen Asker Skiklubb 42:26 +12:33 11:39
20 Anna Göhlman IL Tyrving 45:03 +15:10 12:22
21 Margrete Engzelius Asker Skiklubb 46:58 +17:05 12:54
22 Anne-Grete Austad Raumar Orientering 47:42 +17:49 13:06
23 Edel Sofie Nilsen Asker Skiklubb 48:34 +18:41 13:20
24 Grete Berntsen Måren OK 51:08 +21:15 14:02
25 Merete Undeland Sturla, IF 51:51 +21:58 14:14
26 Siw Solstad IL Tyrving 53:48 +23:55 14:46
  Maria Torgersen Bækkelagets SK ikke startet    
  Eirin Lodgaard Byåsen IL ikke startet    

D 60-

3 350 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Grete S B Hovi Skien OK 27:50   8:18
2 Wenche Hultgreen IL Tyrving 29:56 +2:06 8:56
3 Margrete Jørandli Gjø-Vard OL 32:28 +4:38 9:41

D 65-

3 350 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Emma Grete Feyling Haare Konnerud IL 32:01   9:33
2 Inger Tiltnes IL Tyrving 41:18 +9:17 12:19
3 Aud Kjemperud Eiker OL 46:03 +14:02 13:44
4 Aud I Spjelkavik IL Tyrving 54:19 +22:18 16:12
  Lill Ramberg Skappel Lillehammer OK ikke startet    

D 70-

2 520 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Inger Skaug Oppsal Orientering 28:12   11:11
2 Kjersti Tho Stabæk IF 28:28 +0:16 11:17
3 Marta Stang Modum OL 32:45 +4:33 12:59
4 Tea Forberg Rond OL 38:05 +9:53 15:06
5 Sidsel Sandelien Heming Orientering 40:19 +12:07 15:59

D 75-

2 520 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anne Lise Øfsthus Asker Skiklubb 33:19   13:13
2 Birgitte Bekkelund Røyken OL 37:56 +4:37 15:03
3 Torunn Hege Frøvoll Sturla, IF 39:08 +5:49 15:31
4 Inger Lise Bjordal Oppsal Orientering 43:05 +9:46 17:05

D 80-

2 520 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Unni Dirro Bøhlerengen Måren OK 37:43   14:58

H -10

2 000 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Alfred Nikolaisen Oppsal Orientering 28:41   14:20
0 Magnus Rørlien Jevanord Fossum IF 24:01   12:00
0 Sigve Nygård Fagervold Asker Skiklubb 19:27   9:43
0 Magnus Molund IL Tyrving 19:29   9:44
0 Nikolai Teslo Hadeland OL 23:27   11:43
0 Eskil Olaussen Oppsal Orientering 44:14   22:07

H 11-12

2 000 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sondre Olaussen Oppsal Orientering 13:15   6:37
2 Mathias Linløkken Østmarka OK 13:38 +0:23 6:49
3 Christoffer Ånensen Oppsal Orientering 14:12 +0:57 7:06
4 Erlend Sommerhein Fossum IF 16:14 +2:59 8:07
5 Erlend Otterlei Østmarka OK 17:08 +3:53 8:34
6 Lukas Jones Arnesen Heming Orientering 17:14 +3:59 8:37
7 Jacob Finstad Land IL Tyrving 20:53 +7:38 10:26
8 Viktor Meland-Tangen Bækkelagets SK 21:07 +7:52 10:33
9 Simen Dalen Eriksen Asker Skiklubb 23:12 +9:57 11:36
10 Oskar Hope Modum OL 38:20 +25:05 19:10
  Henrik Kaiser Sturla, IF ikke startet    
  Jonas Fenne Ingierd Bækkelagets SK ikke startet    
  Fredrik Fet Andersen Konnerud IL ikke startet    

H 11-12N

1 870 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Torbjørn Melheim Svendsen Sturla, IF 11:51   6:20
2 Mads Rørlien Jevanord Fossum IF 13:29 +1:38 7:12
3 Linus Westerberg-Heltne Sturla, IF 14:38 +2:47 7:49
4 Gunnar Bjerva Ås-NMBU Orientering 19:05 +7:14 10:12

H 13-14

3 310 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Martin Johannessen Linnebo Asker Skiklubb 25:16   7:38
2 Marius E. Aamodt Oppsal Orientering 26:10 +0:54 7:54
3 Ask Olaussen Oppsal Orientering 32:30 +7:14 9:49
4 Vilmer Nyberg Asker Skiklubb 37:07 +11:51 11:12
5 Vilhelm Skaug Gilhuus-Moe Oppsal Orientering 37:27 +12:11 11:18
6 Emil Ruud Fossheim Asker Skiklubb 46:42 +21:26 14:06
7 Brage Fosstveit Raumar Orientering 58:04 +32:48 17:32

H 13-16C

2 910 m, 0 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Kristoffer Øhlckers IL Tyrving ikke startet    

H 15-16

4 610 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 August Syrdal Øen Heming Orientering 36:48   7:58
2 Frikk Alvaro Embergsrud Asker Skiklubb 40:44 +3:56 8:50
3 Gaute Fosstveit Raumar Orientering 42:51 +6:03 9:17
4 Stian Måseide Sørlie Raumar Orientering 44:43 +7:55 9:41
5 Sigurd Kvamme OL Toten-Troll 47:01 +10:13 10:11
  Gustav Andresen Skotte Fossum IF diskvalifisert    
  Eilev Kvaale Asker Skiklubb diskvalifisert    

H 15-16B

3 310 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Bo Utseth Bøhlerengen Oppsal Orientering 55:54   16:53

H 17-A kort

4 610 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Peter Carlsen Sturla, IF 39:43   8:36
2 Even Erlien Gjø-Vard OL 43:02 +3:19 9:20

H 17-B

3 310 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jesse Jenzen Hadeland OL 43:12   13:03
2 Thor Norderud IL Tyrving 50:06 +6:54 15:08

H 17-C

2 910 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tobias Mauthe Modum OL 38:25   13:12

H 17-N

1 870 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Martin Aasen Wright Oppsal Orientering 17:45   9:29
2 Stian Lillegård Lillomarka OL 18:57 +1:12 10:08

H 17-18

5 490 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Johan Kristian Undeland Sturla, IF 40:38   7:24
2 Trygve Myhr Asker Skiklubb 52:38 +12:00 9:35

H 40-

5 490 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Geir Hoff IL Tyrving 40:43   7:24
2 Håkon Gjerde Indre Østfold OK 41:21 +0:38 7:31
3 Pål Sommerhein OK Horten 42:36 +1:53 7:45
4 Anders Sollien OL Toten-Troll 44:13 +3:30 8:03
5 Torstein Hole Nydalens SK 44:55 +4:12 8:10
6 Tommy Skårbø Raumar Orientering 46:29 +5:46 8:28
7 Fredrik Larsen Indre Østfold OK 46:54 +6:11 8:32
8 Christian Reusch Heming Orientering 47:40 +6:57 8:40
9 Kjetil Molund IL Tyrving 52:43 +12:00 9:36
10 Boye Dirro Bøhlerengen Oppsal Orientering 54:03 +13:20 9:50
11 Håkon Meland-Tangen Bækkelagets SK 54:33 +13:50 9:56
12 Trond Flaskerud OL Toten-Troll 55:56 +15:13 10:11
13 Håvard Kvamme OL Toten-Troll 57:35 +16:52 10:29
14 Roger Østvold Heming Orientering 1:08:40 +27:57 12:30
  Bjørn Berge Hadeland OL ikke startet    
  Pål Christian Ingierd Bækkelagets SK ikke startet    

H 50-

4 510 m, 30 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Per Henning Bjerva Ås-NMBU Orientering 29:48   6:36
2 Dag Helland-Hansen IL Tyrving 30:34 +0:46 6:46
3 Onno Verberne OL Toten-Troll 31:05 +1:17 6:53
4 Guttorm L Egge Oslostudentenes IK 32:16 +2:28 7:09
5 Per Slungaard IL Tyrving 33:14 +3:26 7:22
6 Gunnar Hope Modum OL 33:49 +4:01 7:29
7 Øyvind Roger Hansen Røyken OL 33:50 +4:02 7:30
8 Gjermund Gravir Asker Skiklubb 34:05 +4:17 7:33
9 Yngvar Christiansen Bækkelagets SK 34:28 +4:40 7:38
10 Nils Harald Staff OL Toten-Troll 34:30 +4:42 7:38
11 Egil Eide IL Tyrving 34:41 +4:53 7:41
12 Knut Erling Øen Heming Orientering 34:48 +5:00 7:42
13 Kimme Arnesen Heming Orientering 35:56 +6:08 7:58
14 Ole Ingesen Sarpsborg OL 36:49 +7:01 8:09
15 Tore Voss Fagervold Bærums Skiklub 37:41 +7:53 8:21
16 Harald Eide-Fredriksen Heming Orientering 37:45 +7:57 8:22
17 Hallvard Berg IL Tyrving 38:03 +8:15 8:26
18 Anders Flågen Heming Orientering 38:36 +8:48 8:33
19 Torstein Kvaale Asker Skiklubb 38:44 +8:56 8:35
20 Hans Otto Øverby Kongsberg OL 39:20 +9:32 8:43
21 Frode Kamsvåg IL Tyrving 40:40 +10:52 9:01
22 Einar Teslo Hadeland OL 40:47 +10:59 9:02
23 Terje Henriksen Asker Skiklubb 41:16 +11:28 9:09
24 Bjørn Bendiktsen Konnerud IL 42:14 +12:26 9:21
25 Bjarte Lindstad OL Toten-Troll 42:19 +12:31 9:22
26 Lars Heggelund Lierbygda OL 42:45 +12:57 9:28
27 Øyvind Johannessen Linnebo Asker Skiklubb 43:13 +13:25 9:34
28 Phil Conway Kongsberg OL 48:47 +18:59 10:49
29 Stein Erik Nordbø Modum OL 1:01:47 +31:59 13:41
  Bjørn Henning Grandal IL Tyrving diskvalifisert    
  Arne Torgersen Bækkelagets SK ikke startet    

H 60-

3 640 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Per Kristian Ekeberg IL Tyrving 25:51   7:06
2 Harald Thon Sturla, IF 26:05 +0:14 7:09
3 Harald Hovi Skien OK 26:24 +0:33 7:15
4 Jon Arvid Fossum Asker Skiklubb 28:15 +2:24 7:45
5 Øyvind Sørlie Hadeland OL 28:52 +3:01 7:55
6 Reidar Fossum Asker Skiklubb 29:20 +3:29 8:03
7 Richard Zeiner-Gundersen Fossum IF 29:28 +3:37 8:05
8 Morten Due Måren OK 29:34 +3:43 8:07
9 Lars-Erik Fiskum IL Tyrving 29:42 +3:51 8:09
10 Per Schanche Asker Skiklubb 31:19 +5:28 8:36
11 Øyvind Gylver Asker Skiklubb 32:57 +7:06 9:03
12 Sigbjørn Modalsli Fossum IF 33:10 +7:19 9:06
13 John Hofoss Hadeland OL 36:52 +11:01 10:07
14 Jan Sveen Raumar Orientering 37:37 +11:46 10:20
15 Olav Nipen IL Tyrving 39:11 +13:20 10:45
16 Don Skantze IL Tyrving 39:46 +13:55 10:55
  Petter Fure Oppsal Orientering diskvalifisert    

H 65-

3 640 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tor Trøan Hadeland OL 28:44   7:53
2 Are Eriksen Oslostudentenes IK 30:41 +1:57 8:25
3 Paul Skjaker Hadeland OL 32:07 +3:23 8:49
4 Per Ove Transeth Røyken OL 33:18 +4:34 9:08
5 Johan Swärd Hadeland OL 35:00 +6:16 9:36
6 Jan Bøhle OL Trollo 35:21 +6:37 9:42
7 Per Øhlckers IL Tyrving 35:50 +7:06 9:50
8 Hans Lyder Haare Konnerud IL 37:10 +8:26 10:12
9 Arne Tiltnes IL Tyrving 38:04 +9:20 10:27
10 Kjell Svanberg Røyken OL 38:27 +9:43 10:33
11 Egil Huseth Kamp/Vestheim IF 40:02 +11:18 10:59

H 70-

3 350 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Steinar Skoglund Fossum IF 28:58   8:38
2 Kjell Gorm Røkke IL Tyrving 30:28 +1:30 9:05
3 Dag Rønning Jensen OL Trollo 30:40 +1:42 9:09
4 Hasse Bergstrøm IL Tyrving 31:27 +2:29 9:23
5 John Thomas Petersen Nittedal OL 32:36 +3:38 9:43
6 Roar Bjordal Oppsal Orientering 33:18 +4:20 9:56
7 Helge Lye IL Tyrving 34:59 +6:01 10:26
8 Bård Stang Modum OL 37:35 +8:37 11:13
9 Hans A. Tingvold Raufoss IL Orientering 38:10 +9:12 11:23
10 Kjell Grønhovd Modum OL 39:51 +10:53 11:53
11 Erik Johan Grorud Haslum IL 40:20 +11:22 12:02
12 Alf Johan Hjelmtvedt Eiker OL 41:49 +12:51 12:28
13 Trond Wettergreen Driv IL 44:26 +15:28 13:15
14 Bjørn Spjelkavik IL Tyrving 44:32 +15:34 13:17
15 Bjørn Sandelien Heming Orientering 1:01:55 +32:57 18:28
  Øystein Skappel Lillehammer OK ikke startet    

H 75-

3 350 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Bjørn W. Ludvigsen Sturla, IF 30:52   9:12
2 Elling Frøvoll Sturla, IF 38:29 +7:37 11:29
3 Øystein Madsen Haugerud IF 40:33 +9:41 12:06
4 Ivar Louis Berg Sturla, IF 46:44 +15:52 13:57
5 Jon C. Fougner Heming Orientering 48:03 +17:11 14:20
6 Erling Tidemann Lommedalens IL 53:58 +23:06 16:06
7 Eivind Hagen Hadeland OL 55:45 +24:53 16:38
8 Bjørn Gunnerød Asker Skiklubb 1:01:09 +30:17 18:15

H 80-

2 520 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Per Meiland Lommedalens IL 49:02   19:27
  Iver Rognstad Hadeland OL ikke startet    

H 85-

2 520 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Dagfinn Føllesdal Oslostudentenes IK 35:12   13:58
2 Sverre Thune Ringerike OL 50:53 +15:41 20:11

Direkte AL

5 490 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Bo Engdahl Koll IL 36:45   6:41
2 Jørgen Mårtensson Modum OL 40:55 +4:10 7:27
3 Morten Nilstad Pettersen IL Tyrving 43:25 +6:40 7:54
4 Charles Halaas Fossum IF 44:43 +7:58 8:08
5 Vegard Brun Saga IL Tyrving 46:35 +9:50 8:29
6 Einar Gisholt Fossum IF 48:02 +11:17 8:44
7 Kristine Sollien Flaskerud OL Toten-Troll 50:11 +13:26 9:08
8 Hans Jevanord Fossum IF 50:24 +13:39 9:10
9 Anders Øpstad Asker Skiklubb 51:12 +14:27 9:19
10 Kine Dirro Måren OK 53:02 +16:17 9:39
11 Tor Strand Raumar Orientering 54:13 +17:28 9:52
12 Emil Bjørnstad Strand Raumar Orientering 55:11 +18:26 10:03
13 Bjørn Gulbrandsen Asker Skiklubb 56:38 +19:53 10:18
14 Trond Brevik Fossum IF 59:48 +23:03 10:53
15 Brett Weihart Hestra IF 1:04:57 +28:12 11:49
16 Tormod Øvegaard Vestre Aker 1:08:12 +31:27 12:25
17 Knut-Anders Løken Fossum IF 1:08:45 +32:00 12:31
  Hans Olav Hygen Østmarka OK ikke startet    
  Rune Scheele Nydalens SK ikke startet    

Direkte B

3 310 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Per Anders Ytterbø Asker Skiklubb 30:34   9:14
2 Dag Otter Johansen Asker Skiklubb 32:40 +2:06 9:52
3 Camilla Fosstveit Raumar Orientering 34:56 +4:22 10:33
4 Eldri Holo Fossum IF 35:30 +4:56 10:43
5 Jakob Bakker Telnes Asker Skiklubb 37:10 +6:36 11:13
6 Yngve Sward Hadeland OL 39:32 +8:58 11:56
7 Laila Thomassen Modum OL 39:53 +9:19 12:02
8 Inger Finstad Raumar Orientering 44:40 +14:06 13:29
9 Kari Undrum Elverum OK 47:39 +17:05 14:23
10 Ingvill Hoftun Asker Skiklubb 50:26 +19:52 15:14
11 Tanja Appenzeller Fossum IF 1:14:23 +43:49 22:28
  Helene Scheele Nydalens SK ikke startet    

Direkte C

2 910 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mette Maudal Kongsberg OL 31:17   10:45
2 Anne Gro Sommerhein Fossum IF 37:42 +6:25 12:57
3 Maja Kalleson Røed Oppsal Orientering 43:05 +11:48 14:48
4 Knut Bjerknes Røyken OL 46:02 +14:45 15:49

D 19-

5 490 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Therese Haare Konnerud IL 43:19   7:53
2 Mariann Ulvestad Bækkelagets SK 45:33 +2:14 8:17
3 Tone E Lye Nydalens SK 47:56 +4:37 8:43
4 Louise Oram Bækkelagets SK 49:32 +6:13 9:01
5 Solveig Blandkjenn IL Tyrving 56:11 +12:52 10:14
6 Audrun Utskarpen Oslostudentenes IK 1:01:48 +18:29 11:15
  Marte Narum Nydalens SK ikke startet    
  Fanny Horn Birkeland Lillehammer OK ikke startet    

H 19-

6 990 m, 31 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Håvard Lucasen Fredrikstad SK 38:54   5:33
2 Audun Weltzien IL Tyrving 39:28 +0:34 5:38
3 Vetle Christiansen Bækkelagets SK 42:07 +3:13 6:01
4 Sindre Sandven Bækkelagets SK 44:04 +5:10 6:18
5 Erik Thorsson IL Tyrving 44:20 +5:26 6:20
6 Simen Hjalmar Wästlund Bækkelagets SK 44:59 +6:05 6:26
7 Sami Hämälistö Turun Metsänkävijät 45:06 +6:12 6:27
8 Kristoffer Fiane Pedersen Oppsal Orientering 45:30 +6:36 6:30
9 Espen Jakobsen IL Tyrving 45:36 +6:42 6:31
10 Lavran Thorstensen Oppsal Orientering 47:22 +8:28 6:46
11 Thomas Nipen Bækkelagets SK 47:26 +8:32 6:47
12 Styrk Hundseid Kamsvåg IL Tyrving 47:30 +8:36 6:47
13 Kristoffer Jacobsen IL Tyrving 48:19 +9:25 6:54
14 Ola Marius Pedersen Oppsal Orientering 48:29 +9:35 6:56
15 Jan Richard Eriksen Asker Skiklubb 48:39 +9:45 6:57
16 Mathias Nipen Bækkelagets SK 49:26 +10:32 7:04
17 David Løver Modum OL 49:30 +10:36 7:04
18 Ludvig Rødnes Oppsal Orientering 49:48 +10:54 7:07
19 Are Wigaard Oppsal Orientering 50:59 +12:05 7:17
20 Lars Grønhovd Modum OL 52:17 +13:23 7:28
21 Gunnar A Fiskum IL Tyrving 53:34 +14:40 7:39
22 Bent Erik Skaug Oppsal Orientering 57:01 +18:07 8:09
23 Arild Andresen Fossum IF 59:28 +20:34 8:30
24 Per-Ivar Nikolaisen Oppsal Orientering 1:00:36 +21:42 8:40
25 Sindre Langaas Nydalens SK 1:00:38 +21:44 8:40
26 Marius Staff OL Toten-Troll 1:05:37 +26:43 9:23
27 Kim André Sveen Hadeland OL 1:05:45 +26:51 9:24
28 Truls Hestengen Oppsal Orientering 1:07:14 +28:20 9:37
29 William Resvoll Skaug Oppsal Orientering 1:24:08 +45:14 12:02
  Anders Storbraten Bækkelagets SK diskvalifisert    
  Håvard Myhre Bækkelagets SK diskvalifisert    
  Geir Nilsen Viul Orienteringsklubb ikke startet    
  Einar Tommelstad Nydalens SK ikke startet    
  Ole Jørgen Bogen Arenth Sturla, IF ikke startet    

Direkte AK

4 270 m, 21 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Christer Andersson NOTEAM 34:31   8:05
2 Bodil Nordenstrøm Fossum IF 34:57 +0:26 8:11
3 Helena Axelsson Nydalens SK 38:03 +3:32 8:54
4 Arne Olaussen Oppsal Orientering 39:24 +4:53 9:13
5 Jan Erik Heltne NOTEAM 40:33 +6:02 9:29
6 Camilla Abelsen Stridsklev IL Tyrving 42:04 +7:33 9:51
7 Are Njåstein IL Tyrving 43:24 +8:53 10:09
8 Terje Linløkken Østmarka OK 43:28 +8:57 10:10
9 Katrine Finstad Land IL Tyrving 43:43 +9:12 10:14
10 Gunnar Fosstveit Raumar Orientering 43:57 +9:26 10:17
11 Silje Carlsen Sturla, IF 44:31 +10:00 10:25
12 Thea Charlotte Hansen Røyken OL 44:55 +10:24 10:31
13 Sverre Graffer Ringerike OL 45:17 +10:46 10:36
14 Stine Kaiser Sturla, IF 45:23 +10:52 10:37
15 Ingeborg Kvarme Sturla, IF 46:32 +12:01 10:53
16 Trine Melheim Sturla, IF 48:22 +13:51 11:19
17 Jan Henrik Nilsen Oppsal Orientering 48:44 +14:13 11:24
18 Ine Hovi Ås-NMBU Orientering 48:59 +14:28 11:28
19 Anne Berit Rørlien Fossum IF 1:01:20 +26:49 14:21
20 Maria Persson Asker Skiklubb 1:05:36 +31:05 15:21
21 Hege Heiberg Hadeland OL 1:11:02 +36:31 16:38
  Kristin Stubban Hygen Østmarka OK ikke startet


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +