---
SKISKYTING SJUSJØEN: Søn. Fellesstart: Kvinner- Menn| Lør. Sprint: Kvinner- Menn| BRUKSVALLSLOPPET: Søn. Sprint: Finale: Kvinner- Menn| Prolog: Kvinner- Menn| Lør: 10/15 km: Kvinner- Menn| ROVANIEMI: Lør. 10/15 km: Kvinner- Menn| MUONIO: Søn. 10/15 km: Kvinner- Menn| Lør. 5/10 km: Kvinner- Menn| Fre. Sprint: Finale: Kvinner- Menn| Prolog: Kvinner- Menn

Resultater Saami Ski Race 2019



Resultater Saami Ski Race - 90, 60 og 30 km, fri
Kautokeino, Finnmark - 31. mars 2019

Arrangementstype: Langrenn

Foreløpige resultater (per kl. 16:15)

90km - Kvinner

1 Henriette Heitmann Mikkelsen Alta IF 5:30:45
2 Amalie Triumf Nordreisa IL 5:42:02 11:17
3 Emma Krogh Pedersen IL Nordkyn 5:42:03 11:18
4 Katri Kynkäänniemi Team Kolibrit / Kraton 6:02:31 31:46
5 Nina Mäki Jämsänkosken Ilves 6:03:21 32:36
6 Eva Bjørkesettt Nerskogen IL sykkel 6:19:04 48:19
7 Berit Anne Reinås Fjell skilag 6:20:24 49:39
8 Barbora Cejpkova Czech republic 6:39:56 1:09:11
9 Satu Eskelinen Team Kittilän Ahmat 7:03:54 1:33:09
10 Sonja Joakimsen Fjell skilag

90 km - Menn

1 Suhr Bjørn Vidar Alta IF 4:49:45
2 Daniel Carløy Skjønsfjell PEAB Bjørn Bygg AS 4:52:01 02:16
3 Krister Klaussen Kvaløysletta skilag 4:53:12 03:27
4 Kjetil Fareth Alta 4:53:35 03:50
5 Nikolay Wilhelmsen Alta IF 4:55:12 05:27
6 Hermann Nordstrand Fiksen Bossekop UL/Team 4:56:27 06:42
7 Magne Henriksen IL ILAR 4:57:20 07:35
8 Mathias Hansen Alta IF 4:58:25 08:40
9 Per Kåre Jakobsen Alta IF 4:58:59 09:14
10 Lasse Østmo Nordlys 4:59:01 09:16
11 Kari Mäki Jämsänkosken Ilves 5:00:31 10:46
12 Stig Løvlund Nordreisa IL 5:02:51 13:06
13 Alexander Vestre Øksfjord IL 5:03:46 14:01
14 Fredrik Nilsen Nerskogen IL sykkel 5:05:24 15:39
14 Johannes Helsvig Nilsen Alta IF 5:05:24 15:39
16 Thomas Suhr Alta IF 5:05:25 15:40
17 Arto Pauna kortteenperän kopla 5:07:17 17:32
18 Tomas Rafaelsen Norway 5:12:13 22:28
19 Troy Tangen Bossekop UL 5:23:15 33:29
20 John-Arne Bredal-Hansen Talvik IL 5:23:23 33:38
21 Håkon Thunestvedt IL Stil 5:26:04 36:19
22 Robin Søreng-Aakvik Kvæfjord IL 5:33:23 43:38
23 Eirik Amundsen IL Stil 5:34:02 44:17
24 Kjetil Suhr Alta brannidrettslag 5:39:08 49:23
25 Juha Riihimäki Finland 5:39:13 49:28
26 Mats Solli Norway 5:41:58 52:13
27 Alf Selmer Olaussen Bossekop UL 5:42:07 52:22
28 Mika Sieppi Muonion Kiri 5:42:09 52:24
29 Nicolas Rivet Switzerland 5:50:44 1:00:59
30 Edgar Olsen Norway 5:57:55 1:08:10
31 Øivind Due Trier Kjelsås 6:02:18 1:12:33
32 Håvard Nicolaysen Norway 6:03:14 1:13:29
33 Mikkel Per Sara Kvæfjord IL 6:05:23 1:15:38
34 Jon Beldo Gangnamstyle GO! 6:06:58 1:17:13
35 Roar Olsen Rafsbotn IL 6:08:08 1:18:23
36 John Anders Mella Rafsbotn IL 6:10:32 1:20:47
37 Johan Mathis J. Hætta Kautokeino IL 6:12:43 1:22:58
38 Vilho Lehtoaho Arkkitehtuuritoimisto 6:15:58 1:26:13
39 Jo-Sigve Heitmann IL Frea 6:17:47 1:28:02
40 Martin Manndal Manndalen UIL 6:22:26 1:32:41
41 Rik Wemmenhove Netherlands 6:23:21 1:33:36
42 Jarl Arne Bertheussen Fjell skilag 6:26:41 1:36:56
43 Kari Kuhno Finland 6:28:24 1:38:39
44 Johan Alexandersen Norway 6:29:11 1:39:26
45 Jostein Tørstad Norway 6:36:59 1:47:14
46 Kjell Iver Suhr Tverrelvdalen I.L. 6:38:29 1:48:44
47 Seppo Aaltonen Finland 6:44:06 1:54:21
48 Pentti Reponiemi Muonion Tnturi-Veikot 6:50:07 2:00:22
49 Tarmo Paloniemi EnviOn Oy 6:56:29 2:06:44
50 Seppo Madekivi Finland 6:59:45 2:10:00
51 Timo Pohjakallio Tuuripellet 7:00:44 2:10:59
52 Juha Eskelinen Team Kittilän Ahmat 7:03:54 2:14:09
53 Arne- Martin Dahle Kvæfjord IL 7:06:43 2:16:58
54 Hannu Lempinen FUJITSU 7:06:56 2:17:11
55 Armin Vilms Estonia 7:07:37 2:17:52
56 Jonas Gardien Norway 7:10:58 2:21:13
57 Bjørn Malin Norway 7:11:08 2:21:23
58 Leevi Moilanen Kuusamo 7:12:38 2:22:53
59 Mikael Landmark Norway 7:17:56 2:28:11
59 Tormod Stikbakke Østre Toten Skilag 7:17:56 2:28:11
61 Hiskias Jylkkä Finland 7:23:18 2:33:33
62 Ilpo Riihijärvi Finland 7:23:22 2:33:37
63 John Arne Øxseth SVSRS Kautokeino 7:24:11 2:34:26
64 Jørgen Sandvik Alta Frikirke 7:25:16 2:35:31
65 Isak Ole J Hætta Kautokeino IL 7:31:57 2:42:12
66 Odd Mikael Hætta Dataodd.no 7:44:55 2:55:10
67 Tom Fors Finland 7:58:08 3:08:23
68 Roy Egil Rørnes STIL IL 8:00:06 3:10:21
69 Tomi Tuominiemi KAUNIS IRON 8:10:33 3:20:48
DNF Mathis Oliver Pentha Kauto motor
DNF Stig Rune Valio Kautokeino IL
DNF Stian Moldekleiv Norway

60km - Kvinner

1 Johanne Holsbø Alta IF 3:50:13
2 Synnøve Opgård Tverrelvdalen il 4:01:28 11:15
3 Marianne Bredal-Hansen Talvik IL 4:01:33 11:20
4 Andrine Charlotte Ordemann Alta IF 4:15:56 25:43
5 Astrid Nordstrand Fiksen Bossekop UL 4:17:47 27:34
6 Eli Triumf Nordreisa IL 4:20:39 30:26
7 Inga Waage Mikalsen Norway 4:24:51 34:38
8 Jaana Pietilä Ski Jyväskylä 4:51:08 1:00:55
9 Anne Beathe Lie Hammerfest Skiklubb 5:01:05 1:10:52
10 Mammu Kaario Finland 5:19:53 1:29:40

60km - Menn

1 Torjus Johansen Bossekop UL 3:25:12
2 Brage Bjørnstad Alta IF 3:31:22 06:10
3 Juha Martikainen KEV SkiO-Team 3:39:34 14:22
4 Thomas Frost Alta IF 3:41:05 15:53
5 Gard Frost Alta IF 3:43:23 18:11
6 Ole Juuso ifk kiruna 3:53:52 28:40
7 Sindre Pedersen Bossekop UL 4:05:47 40:35
8 Hallgeir Frantzen Burfjord IL 4:10:25 45:13
9 Mikko Simola Finland 4:16:31 51:19
10 Tor Oskar Thomassen Alta IF 4:17:06 51:54
11 Martin Hætta Evertsen UDIR BIL 4:17:17 52:05
12 Fred Gøran Hætta Norway 4:17:30 52:18
13 Frithjof Olsen Øil 4:19:46 54:34
14 Jaakko Kiviranta Team Villikerho Sport 4:20:14 55:02
15 Pål Andersen Norway 4:25:58 1:00:46
16 Anders Bongo Cohkadieva trimklubb 4:29:13 1:04:01
17 Mikkel Anders Kemi Norway 4:29:33 1:04:21
18 Vinjar Heitmann Suhr Alta IF 4:35:07 1:09:55
19 Kari Mattila Finland 4:36:11 1:10:59
20 Anders Nils Bongo Cohkadieva trimmklubb 4:37:36 1:12:24
21 Kari Paukkunen Finland 4:43:16 1:18:04
22 Mats Höglind Norway 4:45:15 1:20:03
23 Per Mathis Bongo Cohkadieva trimklubb 4:50:06 1:24:54
24 Paul Mcdonald Australia 4:59:22 1:34:10
25 Anders Holten Jaro 5:01:05 1:35:53
26 Peter Kling HelTri 5:07:13 1:42:01
27 Jarle Johnsen IL Stil 5:12:04 1:46:52
28 Arne Martin Sørlie Norway 5:14:29 1:49:17
29 Svein Egil Hetta Norway 5:34:04 2:08:52
30 Nils Jørgen Nystø Norway 5:34:18 2:09:06
31 Auvo Seppä-Murto Jokimökin Joukkue 6:01:48 2:36:36
DNF Tapani Koivikko Team beard
DNF Lasse Ante Utsi Norway
DNF Kari Kaario Finland
DNF Harri Vehkaoja Team beard

30km - Kvinner

1 Maaret Välitalo Finland 2:25:04
2 Karoline Brox Tromsø skiklubb 2:31:21 06:17
3 Marit Aune Buljo Kautokeino IL 2:39:55 14:51
4 Ingrid Helsvig Nilsen Alta IF 2:42:08 17:04
5 Lea Charlotte Bakken Tverrelvdalen il 2:42:13 17:09
6 Magdalena Turi Kautokeino IL 2:47:22 22:18
7 Karen Marja Sara Turi Kautokeino IL 2:47:29 22:25
8 Anna Ragnhild P. Bals Kautokeino IL 2:47:32 22:28
9 Sara Sofia Josefin Mienna Guovdageaidnu 2:50:22 25:18
10 Svanhild Utsi Kautokeino IL 2:58:19 33:15
11 Anne Lajla Westerfjell Kalstad Røros Il 3:08:07 43:03
12 Gunvor Guttorm Sweden 3:19:04 54:00
13 Anna Melkeråen Nordlys 3:21:42 56:38
14 Ragnhild Austvik Norway 3:27:51 1:02:47
15 Ruth Hansen Alice Alta As 3:31:01 1:05:57
16 Torunn Digre Rørnes STIL IL 3:37:18 1:12:14
DNF Dagny Sofie Aune Norway

30km - Menn

1 Eirik Frost Alta IF 1:48:53
2 Heikki Roimas Kälviän Tarmo 1:57:02 08:09
3 Mathis Anders Sara Kautokeino IL 1:59:02 10:09
4 Aslak Mikkel P. Bals Kautokeino IL 2:09:35 20:42
5 Hans Eirik Brox Tromsø skiklubb 2:09:45 20:52
6 Roar Kjeldsberg Norway 2:11:11 22:18
7 Dan Roger Guttorm IL Nordlys 2:11:49 22:56
8 Johan Aslak Siri Norway 2:15:45 26:52
9 Sander Jensen Burfjord IL 2:15:57 27:04
10 Øystein. Ernstsen Norway 2:23:42 34:49
11 Aslak Allas Duoddaras 2:26:01 37:08
12 Arve Berntzen Øksfjord IL 2:26:02 37:09
13 Svein Harald Karlsen RIL 2:28:36 39:43
14 Ole Andreas Olsen Norway 2:29:39 40:46
15 Gisle Loso Advokat Gisle Loso AS 2:30:03 41:10
16 Hans Thomas Brox Tromsø skiklubb 2:31:43 42:50
17 Mathias Padøy Opgård Tverrelvdalen il 2:34:57 46:04
18 Trond-Vidar Pedersen Norway 2:36:27 47:34
19 Bjørn Steinar Lampe Alta IF 2:37:13 48:20
20 Ottar Opgård Tverrelvdalen il 2:38:38 49:45
21 Noah Bakken Tverrelvdalen il 2:49:58 1:01:05
22 Joar Sargon Hætta Norway 2:50:57 1:02:04
23 Espen Eira Sami Gamers 2:51:01 1:02:08
24 Aslak Mikal Mienna Norway 2:51:50 1:02:57
25 Nils Mikael Hætta Hansen Bredbuktnes IL 2:54:11 1:05:18
26 Julius Strifeldt Bossekop UL 2:55:15 1:06:22
27 Eskil Andre Hætta Kautokeino IL 2:57:42 1:08:49
28 Jåvva Mathias Lemet Kalstad Røros Il 3:08:04 1:19:11
29 John Bjørgård Røros Il 3:08:07 1:19:14
30 Odd Arne Hætta Kautokeino IL 3:08:25 1:19:32
31 Lars Pedersen Monti altaif 3:13:15 1:24:22
32 Sindre Blomsø BUL ski og skiskyting 3:26:02 1:37:09
33 Arvid Nikolai Leijon Pedersen BUL ski og skiskyting 3:26:40 1:37:47
34 Anton Leier Dahl Kautokeino IL 3:31:56 1:43:03
35 Mikkel Isak Eira Kautokeino IL 3:47:47 1:58:54
36 Kurt Harry Johnsen Nordreisa IL 3:51:29 2:02:36
37 Matti Aaltonen Lahden Kaleva 3:54:17 2:05:24
38 Esa Mäkitalo Finland 3:58:44 2:09:51
39 Hannu Mäkitalo Finland 3:58:45 2:09:52
40 Lasse Mäkitalo Finland 3:58:46 2:09:53
41 Jan Kristian Fredriksen Kvalsund Il 3:58:55 2:10:02
42 Kjell Elvebakken Norway 4:04:47 2:15:54

 



* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +