---
VC Kuusamo/Ruka
Totalt etter 1. av 3 etp:: Kvinner- Menn| Sprint Finale: Kvinner- Menn| Sprint Prolog: Kvinner- Menn
---
NC Gålå/Gålåsprinten
10/15 fri: Kvinner- Menn
---
LIVE-TV fra NC Gålå
Se sending fredag, lørdag og søndag
---
Smøretips
VC Kuusamo/Ruka | NC Senior Gålå
---
Stadig nye toppsaker i PLUSS - 400 totalt

Resultater Sesongåpning Bruksvallarna - Bruksvallsloppet - Sprint - Prolog - Menn 2017



Resultater Bruksvallsloppet - Sesongåpning Sverige - Sprint prolog, fri teknikk, menn
Bruksvallarna, Sverige - 12. november 2017

Arrangementstype: Langrenn

MENN JUNIOR - PROLOG (senior følger nedenfor)

Rank Bib Name Year Nation Time Behind FIS Points
 1  1002 NYSTEDT Jacob  1998  SWE   00:02:51.61     114.72
 2  1001 PERSSON Adam  1998  SWE   00:02:53.22  +1.61  125.98
 3  1006 MRKONJIC Lukas  1999  AUT   00:02:53.83  +2.22  130.24
 4  1005 KARLSSON Alexander  1998  SWE   00:02:53.85  +2.24  130.38
 5  1004 BERGLUND Gustaf  1998  SWE   00:02:54.01  +2.40  131.50
 6  1078 SANDNES Eirik  1998  NOR   00:02:54.84  +3.23  137.31
 7  1010 HOLM Bjoernar Toernes  1998  NOR   00:02:55.75  +4.14  143.67
 8  1011 ERIKSSON Anton  2000  SWE   00:02:55.88  +4.27  144.58
 9  1014 OLSSON Oscar  1999  SWE   00:02:56.13  +4.52  146.33
 10  1009 POROMAA William  2000  SWE   00:02:56.86  +5.25  151.43
 11  1015 HOAAS Geir Kristian   1998  NOR   00:02:57.27  +5.66  154.30
 12  1098 ERLANDER Felix  1998  SWE   00:02:57.36  +5.75  154.93
 13  1041 HOLMBRO Hans Kristian  1998  NOR   00:02:57.86  +6.25  158.42
 14  1030 GROETTE Haakon Stoerset  1998  NOR   00:02:58.11  +6.50  160.17
 15  1074 HAUGNES Oddmund  2001  NOR   00:02:58.51  +6.90  162.97
 16  1059 ANDRESEN Mathias Oeivind  2000  NOR   00:02:58.57  +6.96  163.39
 17  1008 PERSSON Jesper  2000  SWE   00:02:58.61  +7.00  163.67
 18  1003 AFLODAL Axel  1999  SWE   00:02:58.88  +7.27  165.56
 19  1034 SLYDAHL Aleksander  1998  NOR   00:02:59.84  +8.23  172.27
 20  1026 NOROEY Magnus  1998  NOR   00:02:59.87  +8.26  172.48
 21  1012 ENGDAHL Johannes  1999  SWE   00:03:00.03  +8.42  173.60
 22  1024 OSKARSSON Samuel  2000  SWE   00:03:00.04  +8.43  173.67
 23  1044 BERTILSSON Erik  1998  SWE   00:03:00.15  +8.54  174.44
 24  1021 BJOERN Zackarias  1999  SWE   00:03:00.69  +9.08  178.21
 25  1018 JUTTERSTROEM Axel  1998  SWE   00:03:00.72  +9.11  178.42
 26  1093 TINGELOEF Elis  2001  SWE   00:03:00.73  +9.12  178.49
 27  1058 BENNERT Nico  2000  FIN   00:03:00.75  +9.14  178.63
 28  1013 LIEBACK Erik  1998  SWE   00:03:00.93  +9.32  179.89
 29  1088 ERNSTSSON Joel  2001  SWE   00:03:01.01  +9.40  180.45
 30  1047 FJAERLI Haakon  1998  NOR   00:03:01.42  +9.81  183.32
 31  1019 NORDER Jonathan  2000  SWE   00:03:01.70  +10.09  185.28
 32  1007 ELVSETH Anton  1998  NOR   00:03:01.78  +10.17  185.83
 33  1043 MICKELS Martin  2000  SWE   00:03:02.13  +10.52  188.28
 34  1039 ANDREASEN Jesper Abelsen  1998  NOR   00:03:02.57  +10.96  191.36
 35  1020 KVARNBRINK Gustav  2000  SWE   00:03:02.84  +11.23  193.25
 36  1066 WINDBICHLER Florian  2000  AUT   00:03:02.98  +11.37  194.23
 37  1017 ENGELIN Erik  2000  SWE   00:03:03.13  +11.52  195.27
 38  1037 BJOERN Samuel  1999  SWE   00:03:03.42  +11.81  197.30
 39  1025 DE CAMPO Seve  1998  AUS   00:03:03.47  +11.86  197.65
 40  1051 VAENN Arvid  1998  SWE   00:03:03.83  +12.22  200.17
 41  1032 UNSGAARD Jonas  1998  NOR   00:03:03.97  +12.36  201.15
 42  1027 JONSSON Simon  1998  SWE   00:03:04.21  +12.60  202.83
 43  1042 HAGSTROEM Emil  2000  SWE   00:03:04.53  +12.92  205.06
 44  1053 JOHANSSON Albin  1999  SWE   00:03:04.83  +13.22  207.16
 45  1055 FLATJORD Tormod Garnes  1998  NOR   00:03:04.86  +13.25  207.37
 46  1036 EKBERG Johan  2000  SWE   00:03:05.02  +13.41  208.49
 47  1049 JONSSON Arvid  1998  SWE   00:03:05.35  +13.74  210.80
 48  1056 GRUT Jon Vegard  1999  NOR   00:03:05.37  +13.76  210.94
 49  1050 LANGOERGEN Lasse  1999  NOR   00:03:05.50  +13.89  211.85
 50  1063 BERG Nick  1999  SWE   00:03:05.81  +14.20  214.01
 51  1040 PERSSON Albin  1998  SWE   00:03:06.24  +14.63  217.02
 52  1077 KJELSTAD Sander  2001  NOR   00:03:06.46  +14.85  218.56
 53  1031 ERIKSSON Hugo  2000  SWE   00:03:06.84  +15.23  221.22
 54  1092 GISSELMAN Truls  2001  SWE   00:03:07.14  +15.53  223.32
 55  1035 NYGREN Linus  1999  SWE   00:03:07.83  +16.22  228.14
 56  1048 TVERAA Ivar  1998  NOR   00:03:08.40  +16.79  232.13
 57  1023 SVENNINGSSON Ludvig  1998  SWE   00:03:08.62  +17.01  233.66
 58  1091 AXELSSON Adam  1998  SWE   00:03:08.76  +17.15  234.64
 59  1097 RAPP Emil  2001  SWE   00:03:10.07  +18.46  243.80
 60  1061 WINDAHL Olle  2000  SWE   00:03:11.00  +19.39  250.31
 61  1090 LIEBACK Isak  2001  SWE   00:03:11.19  +19.58  251.64
 62  1060 GIDLUND Alexander  2000  SWE   00:03:11.43  +19.82  253.31
 63  1082 TERENT Benjamin  2001  SWE   00:03:11.54  +19.93  254.08
 64  1072 SANDBERG Timor  1999  SWE   00:03:11.78  +20.17  255.76
 65  1079 JUTTERSTROEM Per  2001  SWE   00:03:11.97  +20.36  257.09
 66  1029 INGARD Karl  1998  SWE   00:03:11.99  +20.38  257.23
 67  1033 SANDVIK Tobias Topp  1998  NOR   00:03:12.02  +20.41  257.44
 68  1095 VESTIN Rikard  2001  SWE   00:03:12.24  +20.63  258.98
 69  1094 OESTANGAARD Loke  2000  SWE   00:03:12.34  +20.73  259.68
 70  1075 WESTBERG Emanuel  2001  SWE   00:03:12.87  +21.26  263.38
 71  1038 PALANDER Jonatan  1998  SWE   00:03:12.91  +21.30  263.66
 72  1089 RUDH Emil  1998  SWE   00:03:13.13  +21.52  265.20
 73  1064 WESTIN Olle  1999  SWE   00:03:13.14  +21.53  265.27
 74  1069 PEDERSEN Tor Anton   2000  NOR   00:03:13.66  +22.05  268.91
 75  1046 EKLOEF Harald  2000  SWE   00:03:14.50  +22.89  274.78
 76  1071 BERTHELSEN Mads Hannibal  1998  DEN   00:03:14.95  +23.34  277.93
 77  1084 FUGLUM Martin  1997  NOR   00:03:15.41  +23.80  281.14
 78  1076 VAERMSJOE Arvid  2001  SWE   00:03:16.70  +25.09  290.16
 79  1083 MELANDER WIKSTEN Isidor  2001  SWE   00:03:18.16  +26.55  300.37
 80  1080 JONSSON Linus  2001  SWE   00:03:19.69  +28.08  311.07
 81  1081 BODIN Hampus  2001  SWE   00:03:20.07  +28.46  313.73
 82  1054 ERIKSSON Axel  2000  SWE   00:03:20.45  +28.84  316.39
 83  1068 ENGHOLM Richard  1999  SWE   00:03:21.19  +29.58  321.56
 84  1087 STARK Karl  2001  SWE   00:03:23.21  +31.60  335.69
 85  1085 FRANZEN Edwin  1999  SWE   00:03:24.76  +33.15  346.52
 86  1070 LUNDBERG Adrian  1999  SWE   00:03:26.16  +34.55  356.31
 87  1073 ALBINSSON Andreas  2000  SWE   00:03:26.83  +35.22  361.00
Did not start
   1096 ANDERSSON Anton  2000  SWE       
   1086 TROOEYEN Joern  1998  NOR       
   1067 HALVORSEN Haakon Gorseth  2000  NOR       
   1065 HOEISETH Sivert  2000  NOR       
   1062 CARLING Albert  1998  SWE       
   1057 ZAMINER Manuel  1999  AUT       
   1052 KARLSSON William  2000  SWE       
   1045 BUVARP Martin Julian  1998  NOR       
   1028 WESTMAN Adam  1999  SWE       
   1022 BERSET Kristoffer  1999  NOR       
   1016 SIVERTSGAARD Vegard  1998  NOR     

MENN SENIOR - PROLOG

Rank Bib Name Year Nation Time Behind FIS Points
 1  10 AUNE Paal Troean  1992  NOR   00:02:57.63     63.54
 2  15 GRATE Marcus  1996  SWE   00:03:00.69  +3.06  84.21
 3  12 LINDBLAD Anton  1990  SWE   00:03:01.02  +3.39  86.44
 4  1 NORTHUG Even  1995  NOR   00:03:01.27  +3.64  88.13
 5  17 MOXNES Einar Flaktveit  1991  NOR   00:03:01.28  +3.65  88.20
 6  16 GUSTAFSSON Victor  1990  SWE   00:03:01.37  +3.74  88.81
 7  5 HERMANSSON Pontus  1995  SWE   00:03:01.52  +3.89  89.82
 8  3 PERSSON Anton  1995  SWE   00:03:01.83  +4.20  91.91
 9  11 JOHANSSON Emil  1991  SWE   00:03:03.25  +5.62  101.51
 10  4 JONSSON Olof  1995  SWE   00:03:03.69  +6.06  104.48
 11  8 RINGSBY Johannes  1992  SWE   00:03:04.02  +6.39  106.71
 12  9 ERIKSEN Sivert Groetan  1995  NOR   00:03:04.66  +7.03  111.03
 13  18 JOHANSSON Markus  1997  SWE   00:03:04.77  +7.14  111.78
 14  87 FOYN Thomas Berge  1993  NOR   00:03:04.98  +7.35  113.19
 15  6 EKREN Thomas  1995  NOR   00:03:05.20  +7.57  114.68
 16  21 FINES Svein Berg  1996  NOR   00:03:05.34  +7.71  115.63
 17  42 DANIELSSON Filip  1996  SWE   00:03:05.49  +7.86  116.64
 18  22 THORN Gabriel  1994  SWE   00:03:05.70  +8.07  118.06
 19  44 VIGANTS Raimo  1999  LAT   00:03:06.02  +8.39  120.22
 20  14 RISETH Martin  1993  NOR   00:03:06.47  +8.84  123.26
 21  26 BUSKQVIST Alfred  1996  SWE   00:03:06.98  +9.35  126.71
 22  25 LENNARTSSON Marcus  1996  SWE   00:03:07.11  +9.48  127.58
 23  7 HEDLUND Anton  1994  SWE   00:03:07.30  +9.67  128.87
 24  49 HUSBY Erik  1997  NOR   00:03:07.75  +10.12  131.91
 25  62 LAMOV Andrey  1986  RUS   00:03:08.28  +10.65  135.49
 26  39 GODAL Ask Kleist  1996  NOR   00:03:08.81  +11.18  139.07
 27  20 NYSTROEM Jesper  1991  SWE   00:03:08.84  +11.21  139.27
 28  47 STENSTROEM Hannes  1995  SWE   00:03:08.87  +11.24  139.47
 29  33 SOEDERSTEN Daniel  1995  SWE   00:03:09.08  +11.45  140.89
 29  28 PERSSON Emil  1995  SWE   00:03:09.08  +11.45  140.89
 31  54 MYRMO Haakon  1995  NOR   00:03:09.53  +11.90  143.93
 32  29 IVERSEN Gaute  1996  NOR   00:03:09.86  +12.23  146.16
 33  35 SVINSAAS Jo  1997  NOR   00:03:09.92  +12.29  146.57
 34  50 TAERNING Ludwig  1995  SWE   00:03:10.03  +12.40  147.31
 35  82 LIEDERER Niklas  1991  AUT   00:03:10.24  +12.61  148.73
 36  63 AASBOE Jonas  1997  NOR   00:03:10.29  +12.66  149.07
 37  37 ROJO Imanol  1990  ESP   00:03:10.41  +12.78  149.88
 38  23 OLSSON Sebastian  1995  SWE   00:03:10.51  +12.88  150.55
 39  27 PERSSON Nils  1993  SWE   00:03:10.89  +13.26  153.12
 40  60 FINNE Sindre  1997  NOR   00:03:11.74  +14.11  158.86
 41  41 STRID Gabriel  1997  SWE   00:03:11.94  +14.31  160.21
 42  30 WATSON Callum  1989  AUS   00:03:12.03  +14.40  160.82
 43  65 VIGO DEL ARCO Marti  1997  ESP   00:03:12.07  +14.44  161.09
 44  46 HERBERT Martin  1996  SWE   00:03:12.46  +14.83  163.73
 45  19 RUUS Marcus  1994  SWE   00:03:12.80  +15.17  166.02
 46  38 KONYA Adam  1992  HUN   00:03:12.82  +15.19  166.16
 47  13 NOVAK Max  1996  SWE   00:03:13.33  +15.70  169.60
 48  85 FLATAKER Ole Morten  1997  NOR   00:03:13.97  +16.34  173.93
 49  24 LARSSON Adam  1989  SWE   00:03:14.43  +16.80  177.03
 50  52 NICOLLIER Philippe  1994  SUI   00:03:14.92  +17.29  180.34
 51  43 HOEJLIND Gabriel  1996  SWE   00:03:14.96  +17.33  180.61
 52  58 DEYANOV Simeon  1994  BUL   00:03:15.16  +17.53  181.97
 53  36 FAHLEN Tom  1994  SWE   00:03:15.26  +17.63  182.64
 54  45 HUNDSETH Johan  1993  NOR   00:03:15.45  +17.82  183.93
 55  40 AXELSSON Viktor  1993  SWE   00:03:15.93  +18.30  187.17
 56  70 SPIK August  1996  SWE   00:03:15.98  +18.35  187.51
 57  32 JANSSON Jakob  1996  SWE   00:03:16.39  +18.76  190.28
 58  61 TUNGESVIK Sindre  1995  NOR   00:03:16.56  +18.93  191.42
 59  56 GILLMAN Adam  1997  SWE   00:03:16.87  +19.24  193.52
 60  89 CARLYLE Jack  1993  CAN   00:03:17.05  +19.42  194.73
 61  51 PERSSON Johan  1992  SWE   00:03:17.95  +20.32  200.81
 62  48 PERSSON Erik  1995  SWE   00:03:18.08  +20.45  201.69
 63  64 FLATAKER Erling Engesvold  1995  NOR   00:03:18.37  +20.74  203.65
 64  68 MURBRAECH Sander  1997  NOR   00:03:19.53  +21.90  211.49
 65  72 AFLODAL Gustav  1997  SWE   00:03:20.06  +22.43  215.07
 66  55 SJOEBERG Erik  1997  SWE   00:03:20.15  +22.52  215.68
 67  76 HAUGEN John Magnus  1996  NOR   00:03:21.13  +23.50  222.30
 68  83 JONSSON Axel  1994  SWE   00:03:21.63  +24.00  225.67
 69  73 LARSSON David  1997  SWE   00:03:23.37  +25.74  237.43
 70  74 HAUAN Sivert Hansen  1997  NOR   00:03:23.65  +26.02  239.32
 71  59 STAAHL Joakim  1997  SWE   00:03:24.00  +26.37  241.69
 72  80 KAISER Sven-Erik Markus  1994  NOR   00:03:24.72  +27.09  246.55
 73  69 MAGNUSSON Tim  1992  SWE   00:03:24.97  +27.34  248.24
 74  79 WESTERLUND William  1997  SWE   00:03:27.57  +29.94  265.80
 75  66 BRIEDIS Ingmars  1983  LAT   00:03:28.87  +31.24  274.59
 76  78 HENRIKSSON Kevin  1997  SWE   00:03:32.28  +34.65  297.62
 77  86 SKARPEID Aleksander  1994  NOR   00:03:33.48  +35.85  305.73
 78  90 VIKER Andreas  1995  SWE   00:03:45.54  +47.91  387.20
 79  81 SVENSSON Alexander  1997  SWE   00:04:04.68  +1:07.05  516.50
Did not start
   88 OFTE Stian Yndesdal  1996  NOR       
   84 HALLSTROEM Simon  1991  SWE       
   77 HOLMSTROEM Brian  1997  NOR       
   75 JOHANSSON Martin  1995  SWE       
   71 MAABOE Ulrik  1997  NOR       
   67 SIVERTSEN Magnus  1997  NOR       
   57 LAGER Joel  1994  SWE       
   53 GJEMSE Magnus  1991  NOR       
   34 LENNARTSSON Lucas  1994  SWE       
   31 ROEVIK Torstein Buan  1996  NOR       
   2 NORTHUG JR. Petter  1986  NOR       
 
 
Sanctions
 3501441  LARSSON David  SWE  
   Written reprimand, 343.5 Not wearing transponder







Marit Bjørgen koster på på vei mot seier i 10 km klassisk under verdenscupen sesongstart i Ruka og Kuusamo forrige vinter. Foto: Thibaut/NordicFocus.

Verdenscup Kuusamo - Minitour Ruka - 2017 - Alle resultater

Ruka Triple 2017, 1. runde verdenscup i Kuusamo, gjennomføres som minitour 24. til 26. november. Alle resultater:

Illustrasjonsbilde. Foto: Geir Nilsen/Langrenn.com.

Norgescup Gålå - Gålåsprinten 2017 - Alle resultater

Gålåsprinten, med Norgescup senior, arrangeres 24. til 26. november. Alle resultater her.

Illustrasjonsbilde. Foto: Geir Nilsen/Langrenn.com.

Norgescup Gålå - Direkte TV-sending / Streaming - Gålåsprinten 2017

Langrenn.com i samarbeid med Norges Skiforbund viser TV-bilder med streaming fra helgens Norgescup på Gålå og Gålåsprinten.

Illustrasjonsbilde. Foto: Geir Nilsen/Langrenn.com.

Beitosprinten - Sesongåpning Beitostølen 2017 - Alle resultater

Nasjonal sesongåpning på Beitostølen 2017 arrangeres 17. til 19. november. Resultater for alle konkurranser i Beitosprinten her.