Resultater Sjusjørennet Skiorientering 2016



Resultater Sjusjørennet
Sjusjøen, Hedmark - 10.-11. desember 2016

Arrangementstype: Orientering, skiorientering

Komplette resultater

Søndag - Mellomdistanse
(lørdagens sprint lenger ned på siden)

D 17-

6 160 m, 46 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Evine Westli Andersen Løten o-lag 36:24   5:54
2 Tilla Farnes Hennum Asker Skiklubb 39:57 +3:33 6:29
3 Victoria Hæstad Bjørnstad Fossum IF 40:31 +4:07 6:34
4 Gabriele Andrasiuniene Lithuanian team 40:49 +4:25 6:37
5 Synne Strand Asker Skiklubb 41:28 +5:04 6:43
6 Zsuzsa Fey Asker Skiklubb 42:13 +5:49 6:51
7 Ingrid Stengård Fältjägarnas IF 42:22 +5:58 6:52
7 Marit Melby Jacobsen Lardal OL 42:22 +5:58 6:52
9 Heidi Therese Wiest Vang OL 42:39 +6:15 6:55
10 Valborg Madslien Lillehammer OK 42:57 +6:33 6:58
11 Anine Lome Hamar OK 43:58 +7:34 7:08
12 Anniken Eriksrud Karlsen Bækkelagets SK 44:24 +8:00 7:12
13 Åsne Naadland Holo Fossum IF 45:37 +9:13 7:24
14 Nora Synnøve Woxholth Asker Skiklubb 45:38 +9:14 7:24
15 Anna Herbert Täby OK 45:41 +9:17 7:24
16 Sofia Berglund IFK Mora OK 45:45 +9:21 7:25
17 Margrethe Wisløff Asker Skiklubb 46:01 +9:37 7:28
18 Marlin Haavengen Kongsberg OL 46:24 +10:00 7:31
19 Emilie Westli Andersen Løten o-lag 46:48 +10:24 7:35
20 Elin Håll HJS Vansbro OK 46:59 +10:35 7:37
21 Veronika Kubínová Czech ski-o team 47:13 +10:49 7:39
22 Elin Schagerström Garphyttans IF 49:11 +12:47 7:59
23 Anežka Hlavá¿ová Czech ski-o team 49:47 +13:23 8:04
24 Dalia Siudikiene OK Azuolas 50:20 +13:56 8:10
25 Kari Svingheim Lillehammer OK 50:41 +14:17 8:13
26 Hana Horvátová Czech ski-o team 50:42 +14:18 8:13
27 Ane Dyrkorn Eiker OL 51:28 +15:04 8:21
28 Elsa Andersson Domnarvets GoIF 51:42 +15:18 8:23
29 Emelie Brudin IFK Mora OK 52:07 +15:43 8:27
30 Maiken Økern Hågård Konnerud IL 52:19 +15:55 8:29
31 Helene Eger Kongsberg OL 52:26 +16:02 8:30
32 Markéta Firešová Czech ski-o team 53:00 +16:36 8:36
33 Lotte Jauhojärvi Markussen Asker Skiklubb 55:16 +18:52 8:58
34 Kjersti Tønnessen Bergstøl Kongsberg OL 55:30 +19:06 9:00
35 Marianne Dæhli Halden SK 58:43 +22:19 9:31
36 Emmy Albinsson IFK Mora OK 1:00:49 +24:25 9:52
37 Tereza Chrástová Czech ski-o team 1:01:49 +25:25 10:02
38 Anne Willkommen Eiken Kongsberg OL 1:02:45 +26:21 10:11
39 Sara Eriksson IFK Mora OK 1:02:59 +26:35 10:13
40 Solveig Eline Berg IL Tyrving 1:04:49 +28:25 10:31
41 Åse Bergan Nydalens SK 1:06:20 +29:56 10:46
42 Regina Tokárová Czech ski-o team 1:06:24 +30:00 10:46
43 Kathinka Rogstad Kongsberg OL 1:08:19 +31:55 11:05
44 Sarah Wøllo Kongsberg OL 1:12:22 +35:58 11:44
45 Rozálie Kucha¿ová Czech ski-o team 1:12:25 +36:01 11:45
46 Andrea Vanebo Kongsberg OL 1:30:37 +54:13 14:42

 

H 17-

7 710 m, 86 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Stanimir Belomazhev Hadeland OL 34:05   4:25
2 Lars Hol Moholdt Wing OK 34:06 +0:01 4:25
3 Bjørnar Kvåle Hadeland OL 36:31 +2:26 4:44
4 Øyvind Watterdal Hadeland OL 36:35 +2:30 4:44
5 Jørgen Madslien NTNUI 38:20 +4:15 4:58
6 Ove Sætra Hadeland OL 38:59 +4:54 5:03
7 Jørgen Baklid Konnerud IL 39:06 +5:01 5:04
8 Vegard Gulbrandsen Asker Skiklubb 39:50 +5:45 5:09
9 Oskar Sandberg Säterbygdens OK 40:47 +6:42 5:17
10 Simion Suciu VSK Csikszereda 40:48 +6:43 5:17
11 Øyvind Wiggen Byåsen IL 41:10 +7:05 5:20
12 Nerijus Sulcys Lithuanian team 41:26 +7:21 5:22
13 Gjermund Tørnqvist Halden Nydalens SK 41:32 +7:27 5:23
13 Audun Heimdal Konnerud IL 41:32 +7:27 5:23
15 Elias Jonsson Nydalens SK 41:41 +7:36 5:24
16 Jonas Madslien Bakken NTNUI 41:45 +7:40 5:24
17 Eivind Øfsthus Gravir Asker Skiklubb 42:11 +8:06 5:28
18 Regimantas Kavaliauskas Lithuanian team 42:13 +8:08 5:28
19 Ulrik Astrup Arnesen Heming Orientering 42:27 +8:22 5:30
20 Andrej Gerasimov Lithuanian team 42:30 +8:25 5:30
21 Jan Hašek Czech ski-o team 42:48 +8:43 5:33
22 Klaus Csucs VSK Csikszereda 43:03 +8:58 5:35
23 Styrk Hundseid Kamsvåg Fossum IF 43:06 +9:01 5:35
24 Gustaf Berglund IFK Mora OK 43:15 +9:10 5:36
25 Christian Hohl Wing OK 43:25 +9:20 5:37
26 Nicola Mueller IFK Mora OK 44:07 +10:02 5:43
27 Vitalijus Petrulis Lithuanian team 44:26 +10:21 5:45
28 Linus Mood IFK Mora OK 44:46 +10:41 5:48
29 Olle Grywenz OK Linné 45:09 +11:04 5:51
30 Kasper Fosser Heming Orientering 45:18 +11:13 5:52
31 Rimmo Rõõm OK Ilves 45:43 +11:38 5:55
32 Roman Horyna Czech ski-o team 45:47 +11:42 5:56
33 Jørgen Wulfsberg Nydalens SK 45:50 +11:45 5:56
34 Aslak Heimdal Konnerud IL 46:04 +11:59 5:58
35 Martin Granberg IFK Mora OK 48:04 +13:59 6:14
36 Ignas Ambrazas Lithuanian team 48:12 +14:07 6:15
37 Ond¿ej Starý Czech ski-o team 48:14 +14:09 6:15
38 Trygve Myhr Asker Skiklubb 48:23 +14:18 6:16
39 Einar Ekeland Oddersjaa SSK 48:28 +14:23 6:17
40 Eskil Frøisland Vang OL 48:44 +14:39 6:19
41 Hallvard Arntzen Foss Sandefjord OK 48:49 +14:44 6:19
42 Even Lindaas Vang OL 48:59 +14:54 6:21
43 Josef Nagy Czech ski-o team 49:33 +15:28 6:25
44 Oskar Spets Storhov Freidig 50:15 +16:10 6:31
45 Edvin Nordström Täby OK 50:17 +16:12 6:31
46 Jens Johan Brekke Lillomarka OL 50:25 +16:20 6:32
47 Petras Andrasiunas Lithuanian team 50:39 +16:34 6:34
48 Kasparas Sulcys Perkunas OK 51:03 +16:58 6:37
49 Vegard Myklemyr Eiker OL 51:05 +17:00 6:37
50 Tarjei Holo Fossum IF 51:08 +17:03 6:37
51 Zoltan Szep VSK Csikszereda 51:38 +17:33 6:41
52 Per Clemet Wisløff Asker Skiklubb 52:18 +18:13 6:47
53 Henrik Fredriksen Aas Asker Skiklubb 53:24 +19:19 6:55
54 Andreas Svingheim Magerøy Frol IL 53:26 +19:21 6:55
55 Ond¿ej Vystav¿l Czech ski-o team 54:29 +20:24 7:03
56 Ond¿ej Hasman Czech ski-o team 54:49 +20:44 7:06
57 Emil Arvidsson Säterbygdens OK 55:26 +21:21 7:11
58 Erik Hæstad Bjørnstad Fossum IF 55:41 +21:36 7:13
59 Njaal Ellegaard Melby Vang OL 56:05 +22:00 7:16
60 Rikard Bergström Kvarnsvedens GoIF OK 56:21 +22:16 7:18
61 William Karlsson Västerbergslagens OL 57:38 +23:33 7:28
62 Martin Borge Heir Fossum IF 58:43 +24:38 7:36
63 Audun Bergan Nydalens SK 1:00:21 +26:16 7:49
64 Elias Skjolden Sørensen Lillomarka OL 1:00:45 +26:40 7:52
65 Lukáš Richtr Czech ski-o team 1:00:54 +26:49 7:53
65 Niels Christian Hellerud Halden SK 1:00:54 +26:49 7:53
67 Rasmus Nordgren Ok Kåre 1:02:58 +28:53 8:10
68 Oscar Hæstad Bjørnstad Fossum IF 1:03:05 +29:00 8:10
69 Oliver Angelsiöö OK Linné 1:03:08 +29:03 8:11
70 Lavran Thorstensen Oppsal Orientering 1:03:44 +29:39 8:15
71 Axel Hoveid Asker Skiklubb 1:04:33 +30:28 8:22
72 Sølve Drage Kongsberg OL 1:05:20 +31:15 8:28
73 Loke Östangård Gamleby OK 1:06:10 +32:05 8:34
74 Ole Johan Bråten Vang OL 1:06:44 +32:39 8:39
75 Tomáš Milán Czech ski-o team 1:06:50 +32:45 8:40
76 Hans Kristian Stubban Hygen Østmarka OK 1:06:51 +32:46 8:40
77 Elias Øhman Gjø-Vard OL 1:07:55 +33:50 8:48
78 Erlend Brendstuen Halden SK 1:10:10 +36:05 9:06
79 Simen Ballangrud Raufoss IL Orientering 1:10:56 +36:51 9:12
80 Sondre Kvalø Haug Fet OL 1:18:10 +44:05 10:08
81 Syver Røhnebæk Kongsrud Modum OL 1:19:34 +45:29 10:19
82 Emil Andersson Haninge SOK 1:32:12 +58:07 11:57
  Zeb Palm HJS Vansbro OK diskvalifisert    
  Lars Bukkehave Lillehammer OK diskvalifisert    
  Ond¿ej Hlavá¿ Czech ski-o team diskvalifisert    
  Sander H. Rogndokken Nydalens SK brutt    

 

D 10-12

2 690 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Marie Kravdal Gjø-Vard OL 19:28   7:14
2 Maja Mo Hjelseth Nydalens SK 23:29 +4:01 8:43
3 Sara Martini Asker Skiklubb 24:46 +5:18 9:12
4 Minna Sofie Wingstedt Halden SK 28:01 +8:33 10:24
5 Marie Scheele Nydalens SK 29:39 +10:11 11:01
6 Helene Scheele Nydalens SK 36:10 +16:42 13:26
7 Tiril Ebon Espedal Nydalens SK 36:58 +17:30 13:44
8 Astrid Ytterbø Asker Skiklubb 37:54 +18:26 14:05
  Johanne Storhaug Konnerud IL diskvalifisert    
  Hanna Spangberg Konnerud IL diskvalifisert    

 

D 13-14

3 320 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Pia Young Vik Nydalens SK 20:36   6:12
2 Birgit Kleppa Madslien Lillehammer OK 23:58 +3:22 7:13
3 Ane Malene Kolstad Freidig 24:31 +3:55 7:23
4 Hedda Spangberg Konnerud IL 31:09 +10:33 9:22
5 Ragnhild Mathea Helmersen Fet OL 32:56 +12:20 9:55
6 Julie Berntzen Fet OL 41:24 +20:48 12:28

 

D 15-16

3 320 m, 22 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jenny Baklid Konnerud IL 18:44   5:38
2 Anna Øfsthus Gravir Asker Skiklubb 19:23 +0:39 5:50
3 Åsne Haavengen Kongsberg OL 20:21 +1:37 6:07
4 Jenny Haakstad Nydalens SK 21:12 +2:28 6:23
5 Ane Sofie Krogh Oppsal Orientering 22:48 +4:04 6:52
6 Ingvild Langeggen Kongsberg OL 22:59 +4:15 6:55
7 Oda Scheele Nydalens SK 23:29 +4:45 7:04
8 Kristine Kravdal Gjø-Vard OL 23:33 +4:49 7:05
9 Ada Wulfsberg Nydalens SK 23:39 +4:55 7:07
10 Mathilde Sæter Flesseberg Kongsberg OL 24:17 +5:33 7:18
11 Marte Madslien Bakken Nydalens SK 24:18 +5:34 7:19
12 Tale Strand Kongsberg OL 24:22 +5:38 7:20
13 Alexandra Linløkken Østmarka OK 25:50 +7:06 7:46
14 Amanda Skyttersæter Saugerud Konnerud IL 26:46 +8:02 8:03
15 Pernille Sønsterudbråten Raumar Orientering 27:39 +8:55 8:19
16 Ingrid Marie Stubban Hygen Østmarka OK 29:03 +10:19 8:45
17 Silje Marie Våge Asker Skiklubb 29:20 +10:36 8:50
18 Marie Liland Nydalens SK 30:09 +11:25 9:04
19 Kamilla Lome Hamar OK 31:41 +12:57 9:32
20 Tonje-Malin Rhrich Konnerud IL 32:10 +13:26 9:41
  Ina Martini Asker Skiklubb diskvalifisert    
  Marte Karine Larsen Kongsberg OL diskvalifisert    

 

D 17 kort

3 320 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Erica Olsson IFK Mora OK 37:44   11:21

 

D 40-

3 320 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hanne Lerche Raadal Halden SK 22:10   6:40
2 Maiken Skirstad Mo Nydalens SK 25:23 +3:13 7:38
3 Stine Arntzen Sandefjord OK 31:16 +9:06 9:25
4 Mette Spangberg Konnerud IL 35:33 +13:23 10:42
5 Kjersti Småstuen OL Toten-Troll 40:58 +18:48 12:20

 

D 50-

3 320 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kari Madslien Nydalens SK 21:17   6:24
2 Tove Heimdal Konnerud IL 24:03 +2:46 7:14
3 Anne Madslien Nydalens SK 24:48 +3:31 7:28
4 Anne Kristine Norderud IL Tyrving 27:49 +6:32 8:22
5 Maria Jonsson Nydalens SK 28:38 +7:21 8:37
6 Alix Young Vik Nydalens SK 37:44 +16:27 11:21
7 Hege Heiberg Hadeland OL 40:08 +18:51 12:05

 

D 60-

3 320 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Siiri Poopuu OK JOKA 33:45   10:09

 

H 10-12

2 690 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Martin Christoffer Borg IL Koll 22:12   8:15
2 Liam Viggo Wingstedt Halden SK 22:29 +0:17 8:21
3 Amund Flaskerud OL Toten-Troll 32:05 +9:53 11:55
4 Johannes Bjørke Sollien OL Toten-Troll 36:05 +13:53 13:24
5 Ask Felland Sætnan Fossum IF 41:03 +18:51 15:15
6 Lars Flaskerud OL Toten-Troll 45:06 +22:54 16:45

 

H 13-14

3 320 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jonas Myhr Asker Skiklubb 18:03   5:26
2 Teodor Mo Hjelseth Nydalens SK 19:04 +1:01 5:44
3 Lars Lien Gjø-Vard OL 20:34 +2:31 6:11
4 Gaute Bergan Nydalens SK 22:18 +4:15 6:43
5 Axel Aalde Nydalens SK 23:19 +5:16 7:01
6 Birk Felland Sætnan Fossum IF 24:48 +6:45 7:28
7 Emil Grønli Freidig 25:13 +7:10 7:35
8 Anders Håvard Larsen Nydalens SK 26:38 +8:35 8:01
9 Atle Nikolai Wøllo Kongsberg OL 27:41 +9:38 8:20
10 Elias Stubberud Nydalens SK 27:56 +9:53 8:24
11 Kristian Fredriksen Aas Asker Skiklubb 28:51 +10:48 8:41
12 Annar Erlien Solerød Gjø-Vard OL 33:13 +15:10 10:00
13 Christian Fredrik Borg IL Koll 34:38 +16:35 10:25
14 Jo Randar Holmøy Hadeland OL 41:33 +23:30 12:30
15 Jonas Aarseth Nydalens SK 43:34 +25:31 13:07
  Mats Lindaas Elverum OK diskvalifisert    
  Petter Hanekamp Nydalens SK diskvalifisert    

 

H 15-16

6 160 m, 20 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Halvor Tørnqvist Halden Nydalens SK 34:29   5:35
2 Lars Young Vik Nydalens SK 34:50 +0:21 5:39
3 Isak Jonsson Nydalens SK 39:50 +5:21 6:27
4 Mikkel Katla Fossum IF 42:14 +7:45 6:51
5 Eivind Myhre Fossum IF 43:24 +8:55 7:02
6 Vegard Kittilsen Freidig 43:44 +9:15 7:05
7 Kornelius Kriszat-Løvfald Nydalens SK 43:50 +9:21 7:06
8 Grunde Isaksætre Grue IL 44:27 +9:58 7:12
9 Tobias Espedal Nydalens SK 45:32 +11:03 7:23
10 Sivert Sande Kverme Fossum IF 45:33 +11:04 7:23
11 Sondre Ytterbø Asker Skiklubb 45:58 +11:29 7:27
12 Simen Spets Storhov Freidig 46:29 +12:00 7:32
13 Jonas Grønli Freidig 51:36 +17:07 8:22
14 Erlend Børli Fossum IF 55:04 +20:35 8:56
15 Håvard Gjestvang OL Toten-Troll 56:34 +22:05 9:10
16 Jakob Mo OL Toten-Troll 58:10 +23:41 9:26
17 Åsmund Slokvik Notodden OL 1:07:48 +33:19 11:00
18 Sigurd Kvamme OL Toten-Troll 1:12:33 +38:04 11:46
  Håkon Holstad Freidig diskvalifisert    
  Tobias Wessel Fet OL diskvalifisert    

 

H 17 kort

6 160 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Fredrik Sveen Vang OL 1:16:48   12:28

 

H 40-

6 160 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Erlend Slokvik OL Toten-Troll 37:32   6:05
2 Torbjørn Blom-hagen Fossum IF 37:46 +0:14 6:07
3 Knut Aalde Nydalens SK 38:47 +1:15 6:17
4 Knut Jostein Sætnan Fossum IF 40:12 +2:40 6:31
5 Kjetil Bjørlo Halden SK 43:10 +5:38 7:00
6 Øyvind Lien Gjø-Vard OL 43:51 +6:19 7:07
7 Sigurd Dæhli Løten o-lag 46:08 +8:36 7:29
8 Peter Lerche Raadal Gjø-Vard OL 46:26 +8:54 7:32
9 Ond¿ej Hašek Czech ski-o team 46:34 +9:02 7:33
10 Martin Øhman Gjø-Vard OL 54:08 +16:36 8:47
11 Kestutis Siudikas OK Takas 54:37 +17:05 8:51
12 Bent Erik Skaug Oppsal Orientering 57:13 +19:41 9:17
13 Christian Jomaas Fossum IF 1:10:35 +33:03 11:27

 

H 50-

3 320 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jon Iver Bakken Nydalens SK 18:37   5:36
2 Lars-Ivar Aarseth Nydalens SK 19:00 +0:23 5:43
3 Morten Heir Fossum IF 19:38 +1:01 5:54
4 Lasse Arnesen Heming Orientering 20:30 +1:53 6:10
5 Kim Farnes Hansen Lierbygda OL 20:35 +1:58 6:11
6 Lars Fremstad Larvik OK 21:07 +2:30 6:21
7 Charles Bromley Gardner BAOC 21:19 +2:42 6:25
8 Sören Jonsson Nydalens SK 21:32 +2:55 6:29
9 Øystein Wiggen Byåsen IL 21:48 +3:11 6:33
10 Jon Terje Ekeland Oddersjaa SSK 22:25 +3:48 6:45
11 Nils Bergan Nydalens SK 23:26 +4:49 7:03
12 Hallvard Berg IL Tyrving 23:30 +4:53 7:04
13 Terje Henriksen Asker Skiklubb 24:37 +6:00 7:24
14 Geir Holm Gundersen Sturla, IF 24:50 +6:13 7:28
15 Per Anders Ytterbø Asker Skiklubb 29:58 +11:21 9:01
16 Ole Petter Haugen Nydalens SK 32:46 +14:09 9:52
  Torleif Ahlsand Kjelsås IL diskvalifisert    

 

H 70-

3 320 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Jon Vegard Lunde Lillehammer OK diskvalifisert


---

Lørdag - Sprint
(søndagens mellomdistanse ovenfor)

D 17-

2 740 m, 46 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Evine Westli Andersen Løten o-lag 16:44   6:06
2 Synne Strand Asker Skiklubb 17:19 +0:35 6:19
3 Tilla Farnes Hennum Asker Skiklubb 17:38 +0:54 6:26
4 Anniken Eriksrud Karlsen Bækkelagets SK 17:45 +1:01 6:28
5 Anne Willkommen Eiken Kongsberg OL 17:48 +1:04 6:29
6 Barbro Kvåle Hadeland OL 18:03 +1:19 6:35
7 Gabriele Andrasiuniene Lithuanian team 18:32 +1:48 6:45
8 Victoria Hæstad Bjørnstad Fossum IF 18:57 +2:13 6:54
9 Marit Melby Jacobsen Lardal OL 19:23 +2:39 7:04
10 Anine Lome Hamar OK 20:07 +3:23 7:20
11 Elsa Andersson Domnarvets GoIF 20:08 +3:24 7:20
12 Heidi Therese Wiest Vang OL 20:17 +3:33 7:24
13 Nora Synnøve Woxholth Asker Skiklubb 20:25 +3:41 7:27
14 Margrethe Wisløff Asker Skiklubb 20:36 +3:52 7:31
15 Zsuzsa Fey Asker Skiklubb 20:55 +4:11 7:38
16 Anna Herbert Täby OK 20:59 +4:15 7:39
17 Elin Håll HJS Vansbro OK 21:11 +4:27 7:43
18 Veronika Kubínová Czech ski-o team 21:15 +4:31 7:45
19 Anežka Hlavá¿ová Czech ski-o team 21:39 +4:55 7:54
19 Elin Schagerström Garphyttans IF 21:39 +4:55 7:54
21 Åsne Naadland Holo Fossum IF 21:52 +5:08 7:58
22 Emilie Westli Andersen Løten o-lag 22:05 +5:21 8:03
23 Sofia Berglund IFK Mora OK 22:17 +5:33 8:07
24 Helene Eger Kongsberg OL 23:04 +6:20 8:25
25 Markéta Firešová Czech ski-o team 23:28 +6:44 8:33
26 Dalia Siudikiene OK Azuolas 23:55 +7:11 8:43
27 Lotte Jauhojärvi Markussen Asker Skiklubb 24:06 +7:22 8:47
28 Hana Horvátová Czech ski-o team 24:28 +7:44 8:55
29 Ane Dyrkorn Eiker OL 25:09 +8:25 9:10
30 Maiken Økern Hågård Konnerud IL 25:37 +8:53 9:20
31 Marianne Dæhli Halden SK 25:50 +9:06 9:25
32 Solveig Eline Berg IL Tyrving 26:36 +9:52 9:42
33 Kathinka Rogstad Kongsberg OL 27:35 +10:51 10:04
34 Emmy Albinsson IFK Mora OK 28:00 +11:16 10:13
35 Sara Eriksson IFK Mora OK 28:49 +12:05 10:31
36 Emelie Brudin IFK Mora OK 29:11 +12:27 10:39
37 Andrea Vanebo Kongsberg OL 29:33 +12:49 10:47
38 Åse Bergan Nydalens SK 30:17 +13:33 11:03
39 Marlin Haavengen Kongsberg OL 30:39 +13:55 11:11
40 Sarah Wøllo Kongsberg OL 33:00 +16:16 12:02
41 Regina Tokárová Czech ski-o team 34:36 +17:52 12:37
42 Tereza Chrástová Czech ski-o team 36:48 +20:04 13:25
43 Kjersti Tønnessen Bergstøl Kongsberg OL 43:50 +27:06 15:59
44 Erica Olsson IFK Mora OK 53:08 +36:24 19:23
  Rozálie Kucha¿ová Czech ski-o team diskvalifisert    
  Maren Norderud IL Tyrving brutt    

 

H 17-

3 050 m, 86 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Audun Heimdal Konnerud IL 14:02   4:36
2 Peter Arnesson Bottnaryds IF 14:28 +0:26 4:44
3 Ove Sætra Hadeland OL 14:45 +0:43 4:50
4 Øyvind Wiggen Byåsen IL 14:58 +0:56 4:54
5 Lars Hol Moholdt Wing OK 15:01 +0:59 4:55
6 Vegard Gulbrandsen Asker Skiklubb 15:07 +1:05 4:57
7 Oskar Sandberg Säterbygdens OK 15:17 +1:15 5:00
8 Elias Jonsson Nydalens SK 15:36 +1:34 5:06
9 Eivind Øfsthus Gravir Asker Skiklubb 15:37 +1:35 5:07
10 Klaus Csucs VSK Csikszereda 15:40 +1:38 5:08
11 Simion Suciu VSK Csikszereda 15:59 +1:57 5:14
12 Nerijus Sulcys Lithuanian team 16:21 +2:19 5:21
13 Stanimir Belomazhev Hadeland OL 16:25 +2:23 5:22
14 Christian Hohl Wing OK 16:27 +2:25 5:23
15 Jørgen Wulfsberg Nydalens SK 16:30 +2:28 5:24
16 Styrk Hundseid Kamsvåg Fossum IF 16:34 +2:32 5:25
17 Ulrik Astrup Arnesen Heming Orientering 16:44 +2:42 5:29
18 Henrik Fredriksen Aas Asker Skiklubb 17:02 +3:00 5:35
19 Jan Hasek Czech ski-o team 17:03 +3:01 5:35
20 Eskil Frøisland Vang OL 17:18 +3:16 5:40
21 Martin Granberg IFK Mora OK 17:37 +3:35 5:46
22 Even Lindaas Vang OL 17:56 +3:54 5:52
22 Trygve Myhr Asker Skiklubb 17:56 +3:54 5:52
24 Jørgen Baklid Konnerud IL 18:02 +4:00 5:54
25 Per Clemet Wisløff Asker Skiklubb 18:13 +4:11 5:58
26 Andrej Gerasimov Lithuanian team 18:14 +4:12 5:58
27 Edvin Nordström Täby OK 18:21 +4:19 6:00
28 Jens Johan Brekke Lillomarka OL 18:29 +4:27 6:03
28 Roman Horyna Czech ski-o team 18:29 +4:27 6:03
30 Ondrej Hlavác Czech ski-o team 18:40 +4:38 6:07
31 Nicola Mueller IFK Mora OK 18:47 +4:45 6:09
32 Ondrej Hasman Czech ski-o team 18:51 +4:49 6:10
33 Hallvard Arntzen Foss Sandefjord OK 19:22 +5:20 6:20
34 Vegard Myklemyr Eiker OL 19:25 +5:23 6:21
35 Gjermund Tørnqvist Halden Nydalens SK 19:26 +5:24 6:22
36 Emil Arvidsson Säterbygdens OK 19:56 +5:54 6:32
37 Ondrej Vystavel Czech ski-o team 19:58 +5:56 6:32
38 Olle Grywenz OK Linné 20:13 +6:11 6:37
38 Rimmo Rõõm OK Ilves 20:13 +6:11 6:37
40 Linus Mood IFK Mora OK 20:16 +6:14 6:38
41 Aslak Heimdal Konnerud IL 20:35 +6:33 6:44
42 Erik Hæstad Bjørnstad Fossum IF 21:11 +7:09 6:56
43 Vitalijus Petrulis Lithuanian team 21:14 +7:12 6:57
44 Njaal Ellegaard Melby Vang OL 21:34 +7:32 7:04
45 Axel Hoveid Asker Skiklubb 21:47 +7:45 7:08
46 Øyvind Watterdal Hadeland OL 21:49 +7:47 7:09
47 Kasparas Sulcys Perkunas OK 21:56 +7:54 7:11
48 Jonas Madslien Bakken NTNUI 22:11 +8:09 7:16
49 Kasper Fosser Heming Orientering 22:17 +8:15 7:18
50 Ignas Ambrazas Lithuanian team 22:32 +8:30 7:23
51 Niels Christian Hellerud Halden SK 22:36 +8:34 7:24
52 Oskar Spets Storhov Freidig 22:56 +8:54 7:31
53 Tarjei Holo Fossum IF 23:24 +9:22 7:40
54 Ondrej Starý Czech ski-o team 24:18 +10:16 7:58
55 Rikard Bergström Kvarnsvedens GoIF OK 24:33 +10:31 8:02
56 Lukás Richtr Czech ski-o team 25:29 +11:27 8:21
57 Zoltan Szep VSK Csikszereda 25:52 +11:50 8:28
58 Oliver Angelsiöö OK Linné 26:02 +12:00 8:32
59 Sølve Drage Kongsberg OL 26:22 +12:20 8:38
60 Einar Ekeland Oddersjaa SSK 28:02 +14:00 9:11
61 Loke Östangård Gamleby OK 28:43 +14:41 9:24
62 Tomáš Milán Czech ski-o team 29:37 +15:35 9:42
63 Oscar Hæstad Bjørnstad Fossum IF 29:46 +15:44 9:45
64 Sander H. Rogndokken Nydalens SK 29:47 +15:45 9:45
65 Josef Nagy Czech ski-o team 30:09 +16:07 9:53
66 Regimantas Kavaliauskas Lithuanian team 30:59 +16:57 10:09
67 Rasmus Nordgren Ok Kåre 31:01 +16:59 10:10
68 Elias Øhman Gjø-Vard OL 31:05 +17:03 10:11
69 Erlend Brendstuen Halden SK 31:09 +17:07 10:12
70 Lavran Thorstensen Oppsal Orientering 31:11 +17:09 10:13
71 Ole Johan Bråten Vang OL 31:13 +17:11 10:14
72 Elias Skjolden Sørensen Lillomarka OL 31:19 +17:17 10:16
73 Hans Kristian Stubban Hygen Østmarka OK 31:37 +17:35 10:21
74 Per-Ivar Nikolaisen Oppsal Orientering 32:06 +18:04 10:31
75 Audun Bergan Nydalens SK 32:27 +18:25 10:38
76 Gustaf Berglund IFK Mora OK 34:23 +20:21 11:16
77 Lars Bukkehave Lillehammer OK 35:33 +21:31 11:39
78 William Karlsson Västerbergslagens OL 35:59 +21:57 11:47
79 Emil Andersson Haninge SOK 38:23 +24:21 12:35
80 Fredrik Sveen Vang OL 38:56 +24:54 12:45
81 Sondre Kvalø Haug Fet OL 39:15 +25:13 12:52
  Syver Røhnebæk Kongsrud Modum OL diskvalifisert    
  Zeb Palm HJS Vansbro OK diskvalifisert    
  Petras Andrasiunas Lithuanian team diskvalifisert    
  Bjørnar Kvåle Hadeland OL diskvalifisert    
  Jørgen Madslien NTNUI brutt    

 

D 10-12

1 950 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Maja Mo Hjelseth Nydalens SK 12:06   6:12
2 Marie Kravdal Gjø-Vard OL 12:53 +0:47 6:36
3 Minna Sofie Wingstedt Halden SK 18:19 +6:13 9:23
4 Sara Martini Asker Skiklubb 18:21 +6:15 9:24
5 Helene Scheele Nydalens SK 20:14 +8:08 10:22
6 Marie Scheele Nydalens SK 21:30 +9:24 11:01
7 Astrid Ytterbø Asker Skiklubb 21:38 +9:32 11:05
8 Johanne Storhaug Konnerud IL 30:56 +18:50 15:51
9 Hanna Spangberg Konnerud IL 32:53 +20:47 16:51
10 Eiril Erlien Solerød Gjø-Vard OL 40:40 +28:34 20:51

 

D 13-14

2 240 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Pia Young Vik Nydalens SK 14:35   6:30
2 Birgit Kleppa Madslien Lillehammer OK 15:38 +1:03 6:58
3 Ane Malene Kolstad Freidig 17:21 +2:46 7:44
4 Ragnhild Mathea Helmersen Fet OL 19:55 +5:20 8:53
5 Hedda Spangberg Konnerud IL 21:43 +7:08 9:41
6 Hanna Lerche Fodstad Gjø-Vard OL 25:55 +11:20 11:34
7 Julie Berntzen Fet OL 37:24 +22:49 16:41

 

D 15-16

2 240 m, 22 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jenny Baklid Konnerud IL 11:08   4:58
2 Åsne Haavengen Kongsberg OL 12:03 +0:55 5:22
3 Anna Øfsthus Gravir Asker Skiklubb 12:32 +1:24 5:35
4 Pernille Sønsterudbråten Raumar Orientering 13:44 +2:36 6:07
5 Tale Strand Kongsberg OL 13:50 +2:42 6:10
5 Oda Scheele Nydalens SK 13:50 +2:42 6:10
7 Karen Hoel Jomaas Fossum IF 14:15 +3:07 6:21
8 Silje Marie Våge Asker Skiklubb 14:24 +3:16 6:25
9 Ina Martini Asker Skiklubb 15:03 +3:55 6:43
10 Kristine Kravdal Gjø-Vard OL 15:10 +4:02 6:46
12 Ingrid Marie Stubban Hygen Østmarka OK 15:29 +4:21 6:54
13 Marte Madslien Bakken Nydalens SK 15:33 +4:25 6:56
14 Ane Sofie Krogh Oppsal Orientering 16:04 +4:56 7:10
15 Marie Liland Nydalens SK 16:36 +5:28 7:24
16 Ada Wulfsberg Nydalens SK 16:40 +5:32 7:26
17 Amanda Skyttersæter Saugerud Konnerud IL 17:48 +6:40 7:56
18 Alexandra Linløkken Østmarka OK 18:02 +6:54 8:03
19 Mathilde Sæter Flesseberg Kongsberg OL 18:24 +7:16 8:12
20 Tonje-Malin Rhrich Konnerud IL 22:44 +11:36 10:08
21 Jenny Haakstad Nydalens SK 23:35 +12:27 10:31
  Ingvild Langeggen Kongsberg OL diskvalifisert    
  Kamilla Lome Hamar OK diskvalifisert    

 

D 40-

2 240 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Valborg Madslien Lillehammer OK 11:37   5:11
2 Kristin Hasle Haslestad Ringsaker OK 15:26 +3:49 6:53
3 Hanne Lerche Raadal Halden SK 16:40 +5:03 7:26
4 Maiken Skirstad Mo Nydalens SK 18:57 +7:20 8:27
5 Stine Arntzen Sandefjord OK 23:54 +12:17 10:40
6 Mette Spangberg Konnerud IL 25:38 +14:01 11:26
  Hege Solerød Gjø-Vard OL diskvalifisert    
  Kjersti Småstuen OL Toten-Troll brutt    
  Arnhild U. Bråten Vegårshei IL ikke startet    

 

D 50-

2 240 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Signe Astrup Arnesen Heming Orientering 14:54   6:39
2 Kari Madslien Nydalens SK 18:10 +3:16 8:06
3 Tove Heimdal Konnerud IL 18:58 +4:04 8:28
4 Agnetha le Claire FK Herkules 36:50 +21:56 16:26
  Anne Madslien Nydalens SK brutt    

 

D 60-

2 240 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Siiri Poopuu OK JOKA 19:34   8:44

 

H 10-12

1 950 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Martin Christoffer Borg IL Koll 12:57   6:38
2 Liam Viggo Wingstedt Halden SK 13:57 +1:00 7:09
3 Hannes Persson FK Herkules 22:10 +9:13 11:22
4 Amund Flaskerud OL Toten-Troll 22:23 +9:26 11:28
5 Ask Felland Sætnan Fossum IF 24:35 +11:38 12:36
6 Albin Svensson FK Herkules 28:08 +15:11 14:25
7 Torgrim Hasle Haslestad Ringsaker OK 32:00 +19:03 16:24
8 Lars Flaskerud OL Toten-Troll 40:39 +27:42 20:50
  Johannes Bjørke Sollien OL Toten-Troll diskvalifisert    
  Arvid Höglund FK Herkules diskvalifisert    

 

H 13-14

2 240 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Teodor Mo Hjelseth Nydalens SK 11:15   5:01
2 Gaute Bergan Nydalens SK 14:34 +3:19 6:30
3 Jonas Myhr Asker Skiklubb 15:22 +4:07 6:51
4 Mats Lindaas Elverum OK 17:24 +6:09 7:46
5 Kristian Fredriksen Aas Asker Skiklubb 18:22 +7:07 8:11
6 Axel Aalde Nydalens SK 18:26 +7:11 8:13
7 Birk Felland Sætnan Fossum IF 18:45 +7:30 8:22
9 Christian Fredrik Borg IL Koll 20:29 +9:14 9:08
10 Annar Erlien Solerød Gjø-Vard OL 23:11 +11:56 10:20
11 Elias Stubberud Nydalens SK 24:41 +13:26 11:01
12 Jo Randar Holmøy Hadeland OL 25:48 +14:33 11:31
13 Jonas Aarseth Nydalens SK 27:30 +16:15 12:16
  Emil Grønli Freidig diskvalifisert    
  Petter Hanekamp Nydalens SK diskvalifisert    
  Lars Lien Gjø-Vard OL diskvalifisert    
  Atle Nikolai Wøllo Kongsberg OL diskvalifisert    

 

H 15-16

2 740 m, 21 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Vegard Kittilsen Freidig 16:25   5:59
2 Isak Jonsson Nydalens SK 18:01 +1:36 6:34
3 Kornelius Kriszat-Løvfald Nydalens SK 18:20 +1:55 6:41
4 Lars Young Vik Nydalens SK 18:29 +2:04 6:44
5 Mikkel Katla Fossum IF 18:43 +2:18 6:49
6 Simen Spets Storhov Freidig 18:46 +2:21 6:50
7 Sondre Ytterbø Asker Skiklubb 19:22 +2:57 7:04
8 Tobias Espedal Nydalens SK 19:53 +3:28 7:15
9 Sivert Sande Kverme Fossum IF 20:13 +3:48 7:22
10 Jonas Grønli Freidig 21:42 +5:17 7:55
11 Erlend Børli Fossum IF 23:12 +6:47 8:28
12 Grunde Isaksætre Grue IL 23:29 +7:04 8:34
13 Håkon Holstad Freidig 26:52 +10:27 9:48
14 Magnus Eide-Fredriksen Heming Orientering 27:03 +10:38 9:52
15 Halvor Tørnqvist Halden Nydalens SK 28:21 +11:56 10:20
16 Jakob Mo OL Toten-Troll 29:22 +12:57 10:43
17 Håvard Gjestvang OL Toten-Troll 29:28 +13:03 10:45
18 Åsmund Slokvik Notodden OL 32:32 +16:07 11:52
  Sigurd Kvamme OL Toten-Troll diskvalifisert    
  Tobias Wessel Fet OL diskvalifisert    
  Vebjørn Blom-Hagen Fossum IF diskvalifisert    

 

H 40-

2 740 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Erlend Slokvik OL Toten-Troll 17:01   6:12
2 Knut Aalde Nydalens SK 18:41 +1:40 6:49
3 Martin Øhman Gjø-Vard OL 19:18 +2:17 7:02
4 Knut Jostein Sætnan Fossum IF 20:30 +3:29 7:28
5 Øyvind Lien Gjø-Vard OL 20:41 +3:40 7:32
6 Bjørn Martini Asker Skiklubb 21:27 +4:26 7:49
7 Peter Lerche Raadal Gjø-Vard OL 22:54 +5:53 8:21
8 Christian Jomaas Fossum IF 27:28 +10:27 10:01
9 Harald Eide-Fredriksen Heming Orientering 27:32 +10:31 10:02
10 Even Erlien Gjø-Vard OL 32:19 +15:18 11:47
  Kestutis Siudikas OK Takas diskvalifisert    
  Torbjørn Blom-hagen Fossum IF diskvalifisert    
  Kjetil Bjørlo Halden SK diskvalifisert    
  Vegard Grønli Freidig diskvalifisert    

 

H 50-

2 740 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Terje Henriksen Asker Skiklubb 19:30   7:07
2 Torleif Ahlsand Kjelsås IL 20:34 +1:04 7:30
3 Lasse Arnesen Heming Orientering 21:01 +1:31 7:40
4 Charles Bromley Gardner BAOC 25:11 +5:41 9:11
5 Øystein Wiggen Byåsen IL 25:59 +6:29 9:28
6 Jon Terje Ekeland Oddersjaa SSK 26:09 +6:39 9:32
7 Lars Fremstad Larvik OK 26:27 +6:57 9:39
8 Jon Iver Bakken Nydalens SK 26:55 +7:25 9:49
9 Hallvard Berg IL Tyrving 27:20 +7:50 9:58
10 Lars-Ivar Aarseth Nydalens SK 28:06 +8:36 10:15
11 Geir Bråten Vegårshei IL 30:34 +11:04 11:09
12 Nils Bergan Nydalens SK 31:10 +11:40 11:22
13 Ole Petter Haugen Nydalens SK 35:07 +15:37 12:48
14 Geir Holm Gundersen Sturla, IF 37:01 +17:31 13:30
15 Per Anders Ytterbø Asker Skiklubb 50:56 +31:26 18:35
  Kim Farnes Hansen Lierbygda OL brutt    
  Stein Arne Negård Vang OL brutt    

 

H 60-

2 240 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sigurd Dæhli Løten o-lag 13:13   5:54


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +