NYESTE RESULTATER

| | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | |
-->
VIKTIG: Alle siste resultater mellom nyhet nr. 4 og 5 (mange konkurranser i helga)| Utvalgte resultater: BIBO Rulleskifestival| ØTS-rennet| Bråtesten| SKIPLUKKER'N SVARER

Resultater Skardilten 2009



                                                                        Resultatliste

                                                                                                                            Skardilten 2009     40 km                                                                                                         Skaret Skisenter  07.02.09

    Plass    Navn                              Klubb                     @info                                   Tid             Etter

Kvinner 16-19 år

      1            Julia Crijns Trulsen                     HøgtunFolkehøg                                                                             3:08:14                                    

                                                                                                                                   

      2            Elisabeth Livgård                        HøgtunFolkehøg                                                                             3:59:41            51:27               

      3            Helene Hørte                              HøgtunFolkehøg                                                                             3:59:42            51:28               

  Antall                  3                              Påmeldte:  3                                       Startende: 3                                                                                                   

Kvinner 26-30 år

      1            Borghild Løvset                          Orkla FK                                                                                         2:26:58                                    

                                                                                                                                   

      2            Eli Anne Eide                              NTNUI                                                                                             2:27:53            00:55               

  Antall                  2                              Påmeldte:  2                                       Startende: 2                                                                                                   

Kvinner 36-40 år

      1            Gunn Sande Holtan                    Surnadal                                                                                        2:20:07                                    

                                                                                                                                   

      2            Benedikte Liepelt                        MOI                                                                                                2:22:42            02:35               

      3            Elisabeth Rundtom                      Emblem                                                                                          2:30:42            10:35               

      4            Hanne Gjøra                               Driva IL                                                                                          2:36:26            16:19               

      5            Kari Slutaas Malme                     NOTEAM                                                                                        2:37:32            17:25               

      6            Gunn Karin Vang                       IL Søya                                                                                          2:57:22            37:15               

      7            Jannicke Ingeborgvik                  NOTEAM                                                                                        3:16:27            56:20               

      8            Kirsti Johnson                            NOTEAM                                                                                        3:23:22         1:03:15               

  Antall                  8                              Påmeldte:  8                                       Startende: 8                                                                                                   

Kvinner  41-45 år

      1            Brit Sjøholt                                  Molde kommune                                                                             2:33:08                                    

                                                                                                                                   

      2            Turid Solheim                              Statens Vegvesen                                                                        2:48:32            15:24               

      3            Britt Janne Tennøy                     NOTEAM                                                                                        3:35:52         1:02:44               

  Antall                  3                              Påmeldte:  4                                       Startende: 3                                                                                                   

Kvinner 46-50 år

      1            Inger Johanne Yttri                     MOI                                                                                                2:37:54                                    

                                                                                                                                   

      2            Eli Bente Hoggen                        Volda Turn IL                                                                                 2:49:10            11:16               

      3            Eli Grue                                       MOI                                                                                                3:09:20            31:26               

  Antall                  3                              Påmeldte:  3                                       Startende: 3                                                                                                   

Kvinner 56-60 år

      1            Ingvild Vikan                               Oppdal sykkelkl                                                                              2:53:54                                    

                                                                                                                                   

  Antall                  1                              Påmeldte:  1                                       Startende: 1                                                                                                   

K  ( Info mangler)

      1            Marie Todnem                             NOTEAM                                                                                        2:44:10                                    

                                                                                                                                   

  Antall                  1                              Påmeldte:  1                                       Startende: 1                                                                                                   

Menn 16-20 år

      1            Bjørn Lundanes                          Emblem                                                                                          1:52:33                                    

                                                                                                                                   

      2            Lars Lyche                                 MOI                                                                                                1:55:06            02:33               

eTiming versjon 3.0                                             08.02.09 18:26:02                                                         Side:1

 

                                                                        Resultatliste

 

                                                                                                                            Skardilten 2009     40 km                                                                                                         Skaret Skisenter  07.02.09

    Plass    Navn                              Klubb                     @info                                   Tid             Etter

Menn 16-20 år

      3            Morten Nerem                             Emblem                                                                                          1:59:01            06:28

                                                                                                                                   

      4            Stian Torsetnes                          MOI                                                                                                2:00:13            07:40               

      5            Johannes Alnes Løkkeborg       Emblem                                                                                          2:02:21            09:48               

      6            Ola Myrset                                  MOI                                                                                                2:04:26            11:53               

      7            Olav Hovland                              IL Skade                                                                                         2:04:53            12:20               

      8            Tor Olav Øyen                            MOI                                                                                                2:05:07            12:34               

      9            Ole Marius Sandnes                   Hope IL                                                                                          2:18:30            25:57               

     10           Sebastian Skagøy                      Emblem                                                                                          2:18:48            26:15               

     DNF        Runar Korsnes                           Emblem                                                                                                     

     DNF        Jørgen Fågenskau                     Kårvåg                                                                                                      

     DNF        Øyvind Hole                                Synnylven                                                                                                

  Antall                  13                            Påmeldte:  13                                     Startende: 13                                                                                                 

Menn 26-30 år

      1            Knut Anders Hatlen                    Stranda IL                                                                                      1:47:54                                    

                                                                                                                                   

      2            Dan Børg Saure                         Bjørke                                                                                            2:04:39            16:45               

      3            Stian Mork                                  Velledalen IL                                                                                  2:06:31            18:37               

      4            Hans Olav Kjøs                          Lillehammer                                                                                    2:06:34            18:40               

      5            Birger Langsand                        NTNUI                                                                                             2:14:58            27:04               

      6            Håkon Slutaas                            NOTEAM                                                                                        2:19:34            31:40               

      7            Marius E Flemsæter                   Velledalen IL                                                                                  2:20:14            32:20               

      8            Einar Hals                                   NOTEAM                                                                                        2:32:42            44:48               

      9            Morten Brorson Johansen         HøgtunFolkehøg                                                                             2:56:48         1:08:54               

  Antall                  9                              Påmeldte:  9                                       Startende: 9                                                                                                   

Menn 31-35 år

      1            Håvard Bjerkeli                           Isfjorden IL                                                                                     1:52:17                                    

                                                                                                                                   

      2            Thomas Sandhaug                     MOI                                                                                                1:55:16            02:59               

      3            Asbjørn Dalen                            Osmarka IL                                                                                    2:01:03            08:46               

      4            Kristian Moe                               Velledalen IL                                                                                  2:01:53            09:36               

      5            Arnt Owe Røed                          Mopil                                                                                              2:08:30            16:13               

      6            Kristian Tokle                              Løkken                                                                                           2:12:41            20:24               

      7            Terje Hellum                                Fræna Sykkel                                                                                2:13:46            21:29               

      8            Ole Johnny Myrseth                   Velledalen IL                                                                                  2:18:37            26:20               

      9            Alf Vik                                        Tomrefjord IL                                                                                 2:29:27            37:10               

     10           Øystein Torset                           Osmarka IL                                                                                    2:31:52            39:35               

     11           Arne Ove Rødstøl                      Ålesund sykkelkl                                                                            2:32:05            39:48               

     12           Jørund Lilleås                             Bjørset FK                                                                                      2:32:11            39:54               

     13           Anders Gikling                            Skåla IL                                                                                          2:36:05            43:48               

     14           Knut Ole Hol                               Elnesvågen IL                                                                                2:41:11            48:54               

     15           Jøran Hoksnes                           Sylte                                                                                              2:42:41            50:24               

     16           Torgeir Haukebø                         MOI                                                                                                2:54:51         1:02:34               

  Antall                  16                            Påmeldte:  16                                     Startende: 16                                                                                                 

Menn 36-40 år

      1            Tor Koksvik                                MOI                                                                                                1:54:13                                    

                                                                                                                                   

      2            Cato Ryste                                 Volda IL                                                                                         1:56:52            02:39               

      3            Sven Nylund                               Nordbygda                                                                                     1:58:07            03:54               

      4            Jon Kåre Løvoll                          Eidsdal IL                                                                                       2:01:52            07:39               

eTiming versjon 3.0                                             08.02.09 18:26:02                                                         Side:2

 

                                                                        Resultatliste

 

                                                                                                                            Skardilten 2009     40 km                                                                                                         Skaret Skisenter  07.02.09

    Plass    Navn                              Klubb                     @info                                   Tid             Etter

Menn 36-40 år

      5            Knut Anders Fostervoll              Skåla IL                                                                                          2:05:20            11:07

                                                                                                                                   

      6            Kjetil Steinsrud                           MOI                                                                                                2:06:35            12:22               

      7            Robert Svendsen                       MOI                                                                                                2:08:55            14:42               

      8            Frank Polte                                 Skiklub Dresden                                                                             2:10:01            15:48               

      9            Håkon Holmen                            MOI                                                                                                2:12:03            17:50               

     10           Kjetil Vassbotn                           Bjørset FK                                                                                      2:13:18            19:05               

     11           Ronny Bjørdal                             Volda                                                                                             2:13:28            19:15               

     12           Asgeir Blindheim                        Emblem                                                                                          2:14:26            20:13               

     13           Gunnar Vingsnes                       Ertsvågøy IL                                                                                  2:19:04            24:51               

     14           Stig Roar Digernes                     MOI                                                                                                2:26:40            32:27               

     15           Eskil Sørvik                                 NOTEAM                                                                                        2:27:38            33:25               

     16           Edgar Bårdsnes                         Tomrefjord IL                                                                                 2:29:41            35:28               

     17           Jan Løvik                                    National Oilwell V.                                                                         2:34:02            39:49               

     18           Svein Stolsmo                            Betna IL                                                                                         2:34:43            40:30               

     19           Gunnar Eik                                  Tomrefjord IL                                                                                 2:35:34            41:21               

     20           Harald Schytz                            Ås IL                                                                                              2:36:00            41:47               

     21           Geir Fjørtoft                                Bolsøya                                                                                         2:37:38            43:25               

     22           Helge Gautvik                             Rival                                                                                               2:38:34            44:21               

     23           Håvard Brynildsrud                    NOTEAM                                                                                        2:38:49            44:36               

     24           Hallbjørn Langstein                     Tomrefjord IL                                                                                 2:39:26            45:13               

     25           Jens Indergård                           Ekko                                                                                               2:40:43            46:30               

     26           Idar Kristengård                         Ekko                                                                                               2:42:06            47:53               

     27           Torbjørn Vestre                          Tomrefjord IL                                                                                 2:46:39            52:26               

     28           Are Skorgen                               Molde Cykleklubb                                                                           2:49:14            55:01               

     29           Nils Henrik Johnson                    NOTEAM                                                                                        2:56:02         1:01:49               

     30           Henning Hostad                          MOI                                                                                                2:57:35         1:03:22               

  Antall                  30                            Påmeldte:  31                                     Startende: 30                                                                                                 

Menn 41-45 år

      1            Pål Bjørn Øvrebust                     Stordal IL                                                                                       1:52:50                                    

                                                                                                                                   

      2            Morten Krågebakk                      Valldal IL                                                                                        2:06:25            13:35               

      3            Bjørn Ola Vassbotn                    Volda                                                                                             2:06:34            13:44               

      4            Ole Ødegård                               Ekko Aureosen                                                                              2:09:06            16:16               

      5            Kåre Nerem                                Emblem                                                                                          2:09:45            16:55               

      6            Lars Peder Solli                          Surnadal                                                                                        2:09:46            16:56               

      7            Bjørn Hauge                               Aure                                                                                              2:10:18            17:28               

      8            Oddgeir Vestre                          IL Lauparen                                                                                   2:12:52            20:02               

      9            Hans Edvard Aasen                   MOI                                                                                                2:16:27            23:37               

     10           Kjell Otto Råmkes                       Bud IL                                                                                            2:19:00            26:10               

     11           Helge Roar Åndal                       Aureosen                                                                                      2:19:28            26:38               

     12           Tor Helge Aas                            Søya                                                                                              2:19:33            26:43               

     13           Jan Ketil Vinnes                         Ålesund                                                                                         2:29:56            37:06               

     14           Øystein Bjørdal                           IL Lauparen                                                                                   2:29:58            37:08               

     15           Per Eldar Nakken                        MOI                                                                                                2:33:07            40:17               

     16           Geir Inge Lien                             NOTEAM                                                                                        2:34:46            41:56               

     17           Svein Ivar Byttingsvik                 Træff                                                                                             2:35:41            42:51               

     18           Per Arne Dahle                           Mopil                                                                                              2:37:26            44:36               

     19           Svein Olav Aure                         Aureosen                                                                                      2:41:30            48:40               

     20           Roar Reiten                                Emblem                                                                                          2:47:28            54:38               

     21           Jens Sørgaard                           MOI                                                                                                2:50:54            58:04               

     22           Per Olav Myrstad                       NOTEAM                                                                                        3:03:49         1:10:59               

eTiming versjon 3.0                                             08.02.09 18:26:02                                                         Side:3

 

                                                                        Resultatliste

 

                                                                                                                            Skardilten 2009     40 km                                                                                                         Skaret Skisenter  07.02.09

    Plass    Navn                              Klubb                     @info                                   Tid             Etter

Menn 41-45 år

     23           Jarle Strømmen                          Molde kommune                                                                             3:16:13         1:23:23

                                                                                                                                   

     24           Asbjørn Ekroll                             Ålesund                                                                                         3:26:58         1:34:08               

  Antall                  24                            Påmeldte:  24                                     Startende: 24                                                                                                 

Menn 46-50 år

      1            Magnor Rypdal                           Isfjorden IL                                                                                     1:53:34                                    

                                                                                                                                   

      2            Stig Vassbotn                            Volda                                                                                             2:01:00            07:26               

      3            Frode Kolstad                             MOI                                                                                                2:01:04            07:30               

      4            Mads Aure                                 MOI                                                                                                2:04:28            10:54               

      5            John Kalland                               Volda Turn IL                                                                                 2:06:53            13:19               

      6            Jon Arne Nygaard                      MOI                                                                                                2:07:07            13:33               

      7            Geir Verpeide                             Stranda IL                                                                                      2:09:04            15:30               

      8            Cato Støbakk Fostervoll             Åndalsnes                                                                                     2:12:55            19:21               

      9            Per Ulvund                                  Ulvungen IL                                                                                    2:13:57            20:23               

     10           Stig Lyngstad                             Lyngstad IL                                                                                    2:15:44            22:10               

     11           Gunnar Bergsvik                        Skåla IL                                                                                          2:17:22            23:48               

     12           Øystein Sildnes                          Storsild BIL                                                                                    2:18:49            25:15               

     13           Fred Ivar Lyngstad                     Lyngstad                                                                                       2:20:37            27:03               

     14           Øyvind Dahl                                MOI                                                                                                2:26:11            32:37               

     15           Bjørn Egil Brøste                         Rival                                                                                               2:26:41            33:07               

     16           Andreas Welander                     Oppdal sykkelkl                                                                              2:29:43            36:09               

     17           Vidar Eik                                     Tomrefjord IL                                                                                 2:30:31            36:57               

     18           Geir J Göncz                              MOI                                                                                                2:38:55            45:21               

     19           Kjell Inge Ugelvik                         MOI                                                                                                2:39:27            45:53               

     20           Svein Egil Stakvik                       MOI                                                                                                2:42:07            48:33               

     21           Ove Rokstad                              NOTEAM                                                                                        2:53:16            59:42               

     22           Helge Opsvik                              Stranda IL                                                                                      3:25:41         1:32:07               

     23           Leif Arne Frostad                       Posten                                                                                           3:28:47         1:35:13               

     24           Mark Engen                                USA                                                                                               3:33:48         1:40:14               

     DNF        Bonde Nordset                           AC Teck                                                                                                    

     DNF        Andreas Hjellbakk                      Ålesund sykkelkl                                                                                       

     DNF        Alf-Erik Birkeland                        MOI                                                                                                           

     DNF        Svein Ivar Iversen                      Smøla sykkelkl                                                                                          

  Antall                  28                            Påmeldte:  29                                     Startende: 28                                                                                                 

Menn 51-55 år

      1            Terje Monsen                             Molde Pukkverk                                                                              1:55:19                                    

                                                                                                                                   

      2            Svein Trondsen                          Tornes IL                                                                                       2:02:45            07:26               

      3            Arild Bjørdal                                Ørsta Il                                                                                           2:04:26            09:07               

      4            Torbjørn Ugelvik                         Rival                                                                                               2:06:11            10:52               

      5            Halvard Sanden                         IL Ulvungen                                                                                    2:06:43            11:24               

      6            Terje Nerhus                              Valldal IL                                                                                        2:08:16            12:57               

      7            Ronny Solli                                 Grøa                                                                                              2:12:20            17:01               

      8            Per Sigvald Hoggen                    Volda Turn IL                                                                                 2:15:10            19:51               

      9            Magne Helland                            Pulsen                                                                                            2:18:06            22:47               

     10           Bjørn Bergsvik                            Skåla IL                                                                                          2:25:12            29:53               

     11           Bjørn Klokset                              Eidsvåg IL                                                                                      2:25:39            30:20               

     12           Edgar Fredriksen                        Hjelset Fram                                                                                   2:25:47            30:28               

     13           Jarle Eidsvik                               Rolls-Royce                                                                                   2:29:32            34:13               

     13           Tor Hallgeir Hole                         Geiranger IL                                                                                   2:29:32            34:13               

eTiming versjon 3.0                                             08.02.09 18:26:02                                                         Side:4

 

                                                                        Resultatliste

 

                                                                                                                            Skardilten 2009     40 km                                                                                                         Skaret Skisenter  07.02.09

    Plass    Navn                              Klubb                     @info                                   Tid             Etter

Menn 51-55 år

     15           Svein Neerland                           Molde Cykleklubb                                                                           2:31:10            35:51

                                                                                                                                   

     16           Jan Ove Giske                            IL Ravn                                                                                          2:33:55            38:36               

     17           Jon A Monsås                            Skåla IL                                                                                          2:37:51            42:32               

     18           Otto Nygård                                Spkl.Træff                                                                                     2:38:27            43:08               

     19           Espen Fimholt                             Eide IL                                                                                            2:42:56            47:37               

     20           Mathias Øvrebø                          MOI                                                                                                2:48:53            53:34               

     21           Arnfinn Stige                              Vestnes Varfjell                                                                            2:52:36            57:17               

  Antall                  21                            Påmeldte:  21                                     Startende: 21                                                                                                 

Menn 56-60 år

      1            Jan Eirik Søraas                         MOI                                                                                                2:01:06                                    

                                                                                                                                   

      2            Magne Orvik                               MOI                                                                                                2:06:35            05:29               

      3            Terje Hjelset                               Bryn                                                                                               2:09:00            07:54               

      4            Nils Arne Herskedal                   Frode IL                                                                                         2:12:12            11:06               

      5            Arne Opdahl                               Oppdal sykkelkl                                                                              2:15:03            13:57               

      6            Ole-Johan Lillestøl                      Stranda IL                                                                                      2:16:18            15:12               

      7            Rolf Lund                                    MOI                                                                                                2:17:33            16:27               

      8            Halvor Hofset                             Tingvoll                                                                                          2:19:34            18:28               

      9            Bjørn Myrset                               MOI                                                                                                2:24:58            23:52               

     10           Kjell Vidar Flisnes                       Emblem                                                                                          2:28:12            27:06               

     11           Terje Drege Rusten                    Geiranger IL                                                                                   2:29:21            28:15               

     12           Alf Hoel                                      Valldal IL                                                                                        2:31:09            30:03               

     13           Hans Erik Wold                           Lyngstad IL                                                                                    2:32:28            31:22               

     14           Arne Ellingsen                            Rival                                                                                               2:49:16            48:10               

     15           Oddbjørn Ressem                      OppdaL                                                                                          2:50:30            49:24               

     16           Terje Lade                                  ÅOL                                                                                               2:59:50            58:44               

     17           Kristian Stormyr                         Rolls-Royce                                                                                   3:10:50         1:09:44               

  Antall                  17                            Påmeldte:  18                                     Startende: 18                                                                                                 

Menn 61-65 år

      1            Berth Wilhemsen                        Sykkylven IL                                                                                  2:12:21                                    

                                                                                                                                   

      2            Magne Gjersvoll                         Ulvungen IL                                                                                    2:18:13            05:52               

      3            Svein Ole Settem                        MOI                                                                                                2:18:56            06:35               

      4            Oddvar Kjersem                         Tomrefjord IL                                                                                 2:21:13            08:52               

      5            Roald Sevaldsen                        Kårvåg                                                                                           3:00:45            48:24               

      6            Gisle Meinseth                            Kårvåg                                                                                           3:48:20         1:35:59               

     DNF        Per Kvalshaug                            Kårvåg                                                                                                      

  Antall                  7                              Påmeldte:  7                                       Startende: 7                                                                                                   

Menn 66-70 år

      1            Ole Magnar Øvrebust                 Stordal IL                                                                                       2:17:35                                    

                                                                                                                                   

      2            Kåre Aure                                  Aureosen                                                                                      2:36:49            19:14               

      3            Sigmund Julshamn                     Fræna SO                                                                                      2:39:14            21:39               

      4            Harry Sekkeseter                       MOI                                                                                                2:51:43            34:08               

  Antall                  4                              Påmeldte:  4                                       Startende: 4                                                                                                   

eTiming versjon 3.0                                             08.02.09 18:26:02                                                         Side:5

 

                                                                        Resultatliste

 

                                                                                                                            Skardilten 2009     40 km                                                                                                         Skaret Skisenter  07.02.09

    Plass    Navn                              Klubb                     @info                                   Tid             Etter

Menn 71-75 år

      1            Styrkår Brørs                             Surnadal                                                                                        2:31:02                                    

                                                                                                                                   

      2            Jan Gausen                                Surnadal                                                                                        2:36:53            05:51               

      3            Egil Fredriksen                            Isfjorden IL                                                                                     3:10:28            39:26               

  Antall                  3                              Påmeldte:  3                                       Startende: 3                                                                                                   

M (Info mangler)

      1            Robin Føyen                               Batnfjord                                                                                        2:33:54                                    

                                                                                                                                   

      2            Bjørnar Knudsen                        NOTEAM                                                                                        2:52:31            18:37               

      3            Knut Ugelvik-Bogno                    National Oilwell V.                                                                         2:52:40            18:46               

     DNF        Henning Rødal                            NOTEAM                                                                                                   

  Antall                  4                              Påmeldte:  7                                       Startende: 4                                                                                                   

eTiming - www.emit.no                                       08.02.09 18:26:03                                                         Side:6

 

 



* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +