Resultater Skjærgårdssprinten 2015



Resultater Skjærgårdssprinten
Tønsberg, Vestfold - 30. mai 2015

Arrangementstype: Orientering

D -10

1 800 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Tuva Eckdahl Book OK Horten 32:23   17:59
  Mathilde Kristensen Stokke IL 39:18   21:50
  Minna Sofie Wingstedt Halden SK 33:29   18:36

D 11-12

1 800 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mathea Gløersen OL Tønsberg og omegn 19:01   10:33
2 Konstanse Moholth Kongsberg OL 19:58 +0:57 11:05
3 Kristin Melby Jacobsen Lardal OL 20:27 +1:26 11:21
4 Eline Schjerven Lardal OL 22:54 +3:53 12:43
5 Hannah Syrdal Øen Heming Orientering 12:28:30 +12:09:29 6:55:50

D 13-14

1 800 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hanna Johansson Hedrum OL 16:11   8:59
2 Tuva Aas Stræte Ringerike OL 19:14 +3:03 10:41
3 Mina Schjerven Lardal OL 19:58 +3:47 11:05
4 Pernille Sønsterudbråten Raumar Orientering 22:38 +6:27 12:34
5 Christiane Bøckman Kristiansand OK 22:40 +6:29 12:35

D 15-16

1 800 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hanne Vassend Porsgrunn OL 14:45   8:11
2 Heidi Therese Wiest Vang OL 15:54 +1:09 8:50
3 Karianne Olsvik Dengerud Nydalens SK 16:03 +1:18 8:55
4 Ella Arentz Hagen Sandefjord OK 16:18 +1:33 9:03
5 Camilla L. Rosenvold Porsgrunn OL 17:46 +3:01 9:52
6 Ingvild Høydal Nydalens SK 18:16 +3:31 10:08
7 Silje Skatvedt Stensrud OK Horten 34:10 +19:25 18:58
8 Aleksandra Mathiesen Stokke IL 35:12 +20:27 19:33
  Maria Prestbøen Sandefjord OK diskvalifisert    

D 17-

2 700 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Lizzie Ingham Halden SK 18:26   6:49
2 Sabine Hauswirth Halden SK 19:19 +0:53 7:09
3 Anja Wingstedt Halden SK 24:33 +6:07 9:05
4 Line Drange Ruud Røyken OL 33:36 +15:10 12:26
5 Elin Gravningen Stokke IL 34:39 +16:13 12:49
6 Anne Berg Gjølberg Larvik OK 36:10 +17:44 13:23
7 Linda Fredh Måren OK 43:21 +24:55 16:03

D 40-

2 700 m, 32 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Signe Astrup Arnesen Heming Orientering 23:07   8:33
2 Ingrid Undstad Larvik OK 23:16 +0:09 8:37
3 Sara Mathisen Porsgrunn OL 23:40 +0:33 8:45
3 Kari Madslien Nydalens SK 23:40 +0:33 8:45
5 Grethe B Clausen Larvik OK 23:46 +0:39 8:48
6 Hilde Vassend Porsgrunn OL 23:59 +0:52 8:52
7 Aud Ellen Brevik Sturla, IF 24:20 +1:13 9:00
8 Marit Haavardsholm Sandnes IL 24:50 +1:43 9:11
9 Audrun Utskarpen Oslostudentenes IK 25:49 +2:42 9:33
10 Monica Tørnqvist Halden Nydalens SK 26:47 +3:40 9:55
11 Mai Britt Bjørk Sandefjord OK 27:02 +3:55 10:00
12 Anne Berit Bredholt Sandefjord OK 27:20 +4:13 10:07
13 Ingvild Eckdahl OK Horten 29:50 +6:43 11:02
14 Arnhild U. Bråten Vegårshei IL 29:55 +6:48 11:04
15 Stine Arntzen Sandefjord OK 30:00 +6:53 11:06
16 Anne Madslien Nydalens SK 30:05 +6:58 11:08
17 Heidi Østli Raumar Orientering 30:14 +7:07 11:11
18 Gunhild Myhr Asker Skiklubb 30:35 +7:28 11:19
19 Tone Sølie Lysnes Hedrum OL 33:03 +9:56 12:14
20 Astrid Brevik Stokke IL 33:51 +10:44 12:32
21 Kristin Sølberg IL Leik 34:11 +11:04 12:39
22 Anette Firing Andebu IL 34:54 +11:47 12:55
23 Marianne Reusch Heming Orientering 35:05 +11:58 12:59
24 Hilde Kristine Rosenvold Porsgrunn OL 35:58 +12:51 13:19
25 Lene Meen Porsgrunn OL 36:34 +13:27 13:32
26 Åse Hanne Kristensen Stokke IL 39:01 +15:54 14:27
27 Line-Susanne K. Skavhellen Botne SK 39:18 +16:11 14:33
28 Monica Syrdal Heming Orientering 40:48 +17:41 15:06
29 Jane Rødder Kongsberg OL 46:34 +23:27 17:14
30 Rikke Kristin Gåsholt Hedrum OL 50:58 +27:51 18:52
  Gry Anita Gjerde Alnæs Raumar Orientering diskvalifisert    
  Ida Vår Dirdal Larvik OK diskvalifisert    

D 50-

2 700 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kari Christiansen Sandefjord OK 22:49   8:27
2 Hilde Storløkken Kongsberg OL 25:49 +3:00 9:33
3 Grete Hovi Skien OK 26:24 +3:35 9:46
4 Kjersti Stræte Ringerike OL 27:29 +4:40 10:10
5 Anne-Guri Jevne Hamar OK 28:26 +5:37 10:31
6 Toril Hallan Lillomarka OL 29:18 +6:29 10:51
7 Berit Danielsen IL Tyrving 30:25 +7:36 11:15
8 Hilde Moholth Kongsberg OL 33:06 +10:17 12:15
9 Hilde Kløvstad Sandefjord OK 36:48 +13:59 13:37
  Gro Ellegaard Vang OL diskvalifisert    

D 60-

1 800 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ingrid Strande Skien OK 19:44   10:57
2 Anne Lise Saga Kjose IL 20:10 +0:26 11:12
3 Turid Rustand Olsen Kongsberg OL 22:26 +2:42 12:27
4 Elisabeth Rød Andebu IL 24:12 +4:28 13:26
5 Inger Nergaard Stokke IL 25:34 +5:50 14:12
6 Karin Kittilsen Stokke IL 26:22 +6:38 14:38
  Margareta Brynhildsen Stokke IL diskvalifisert    

D 70-

1 800 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Eli Klovning Porsgrunn OL 18:00   10:00

H -10

1 800 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Martin Dybvik Stokke IL 1:11:50   39:54
  Henrik Mathisen OL Tønsberg og omegn 29:25   16:20
  Liam Viggo Wingstedt Halden SK 29:15   16:15
  Ville Emil Wingstedt Halden SK 27:19   15:10
  Sindre Mathisen OL Tønsberg og omegn diskvalifisert    

H 11-12

1 800 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Atle Nikolai Wøllo Kongsberg OL 15:32   8:37
2 Jonas Myhr Asker Skiklubb 15:59 +0:27 8:52
3 Tobias Mathisen Porsgrunn OL 18:35 +3:03 10:19
4 Simen Gravningen Stokke IL 20:16 +4:44 11:15
5 Stein Aas Stræte Ringerike OL 20:25 +4:53 11:20
6 Fridtjof Reusch Heming Orientering 22:33 +7:01 12:31
7 Anders L. Rosenvold Porsgrunn OL 24:24 +8:52 13:33
8 Kristoffer Eckdahl OK Horten 25:42 +10:10 14:16
9 Ola Meen Porsgrunn OL 26:55 +11:23 14:57
10 Theodor Bjørk Sandefjord OK 33:27 +17:55 18:35
11 Erik Rønhovde Frostmo Stokke IL 36:10 +20:38 20:05
  Hallgeir Brevik Stokke IL diskvalifisert    

H 13-14

1 800 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 August Syrdal Øen Heming Orientering 18:26   10:14
2 Cornelius Bjørk Sandefjord OK 18:29 +0:03 10:16
3 Audun Brevik Stokke IL 20:01 +1:35 11:07
4 Karl Mathias Wold OK Horten 22:50 +4:24 12:41
5 Andreas Skjelland Hegg Stokke IL 23:33 +5:07 13:05
6 Iver Ringheim Larvik OK 23:37 +5:11 13:07
7 Håvard Røgeberg Magelssen OL Tønsberg og omegn 25:26 +7:00 14:07
8 Per Anders Eckdahl OK Horten 29:40 +11:14 16:28
  Even Gravningen Stokke IL diskvalifisert    

H 15-16

1 800 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Per Clemet Wisløff Asker Skiklubb 13:50   7:41
2 Per Ivar Stokland Ganddal IL 13:51 +0:01 7:41
3 Erik Hæstad Bjørnstad Fossum IF 14:01 +0:11 7:47
4 Peter Gisholt Fossum IF 14:22 +0:32 7:58
5 Eskil Frøisland Vang OL 14:28 +0:38 8:02
6 Alexander Repstad Storemyr IL Hauken 14:40 +0:50 8:08
7 Njaal Ellegaard Melby Vang OL 14:49 +0:59 8:13
8 Petter Astrup Arnesen Heming Orientering 15:23 +1:33 8:32
9 Emil Størmer Fossum IF 15:24 +1:34 8:33
10 Ole Johan Bråten Vang OL 15:53 +2:03 8:49
11 Rasmus Mathisen Porsgrunn OL 17:25 +3:35 9:40
12 Audun Melby Jacobsen Lardal OL 18:33 +4:43 10:18
13 Fredrik Sveen Vang OL 20:32 +6:42 11:24
14 Johan Teodor Westly Asker Skiklubb 23:10 +9:20 12:52
  Sivert Åmodt Amundsen Lardal OL diskvalifisert    

H 17-

2 700 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mats Dahlén Kristiansand OK 17:47   6:35
2 Marius Martinsen Sandefjord OK 20:01 +2:14 7:24
3 Morten Tangen Måren OK 21:11 +3:24 7:50
4 Henrik Drange Ruud Røyken OL 21:23 +3:36 7:55
5 Bjørnar Brevik Stokke IL 23:18 +5:31 8:37
6 Donatas Kontautas OK Moss 24:17 +6:30 8:59
7 Halvor Horvli Konnerud IL 24:27 +6:40 9:03
8 Håkon Nergaard Berg Stokke IL 24:42 +6:55 9:08
9 Henrik Bergman Sandefjord OK 25:06 +7:19 9:17

H 40-

2 700 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Frank Løwengreen Fredrikstad SK 20:10   7:28
2 Jon Iver Bakken Nydalens SK 20:40 +0:30 7:39
3 Odd-Ivan Lorentsen OK Silsand 21:04 +0:54 7:48
4 Tore Nymark Askøy OL 21:14 +1:04 7:51
5 Arne Nåtedal Trollo 21:37 +1:27 8:00
6 Terje Bakke Porsgrunn OL 22:05 +1:55 8:10
7 Dag Helland-Hansen Tyrving 22:12 +2:02 8:13
8 Tom Kristensen Larvik OK 22:29 +2:19 8:19
9 Jon Skriubakken Porsgrunn OL 22:43 +2:33 8:24
10 Henning Bratland Carlsen OK Moss 23:05 +2:55 8:32
11 Per Olav Gulbrandsen Larvik OK 23:11 +3:01 8:35
12 Christian Reusch Heming Orientering 27:17 +7:07 10:06
13 Trond Foss Sandefjord OK 28:50 +8:40 10:40
14 Tor Sverre Gravningen Stokke IL 31:08 +10:58 11:31
15 Tor Ringstad Hedrum OL 31:30 +11:20 11:40
16 Kenneth Dybvik Stokke IL 40:09 +19:59 14:52

H 50-

2 700 m, 28 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Svein-Erik Søgård Kongsberg OL 20:14   7:29
2 Eivind Hoff IL Tyrving 20:34 +0:20 7:37
3 Ole Petter Haugen Nydalens SK 21:31 +1:17 7:58
4 Per Kristian Ekeberg IL Tyrving 21:35 +1:21 7:59
5 Knut Erling Øen Heming Orientering 22:05 +1:51 8:10
6 Oluf Bøckman Kristiansand OK 23:06 +2:52 8:33
7 Terje Midtbø Wing OK 23:12 +2:58 8:35
8 Roger Lysnes Hedrum OL 23:25 +3:11 8:40
9 Lasse Arnesen Heming Orientering 23:28 +3:14 8:41
10 Haakon Arnesen Byåsen IL 23:32 +3:18 8:42
11 Stein-Arne Alnæs Raumar Orientering 24:01 +3:47 8:53
12 Geir Bråten Vegårshei IL 24:10 +3:56 8:57
13 Kjell Maroni Byåsen IL 24:37 +4:23 9:07
14 Terje Henriksen Asker Skiklubb 24:49 +4:35 9:11
14 Ole Petter Vestøl Vegårshei IL 24:49 +4:35 9:11
16 Erlend Råheim OK Øst 25:48 +5:34 9:33
17 Øivind Myhre Kongsberg OL 27:23 +7:09 10:08
18 Kjetil Kløvstad Sandefjord OK 27:37 +7:23 10:13
19 Arne Arnesen Hamar OK 29:36 +9:22 10:57
20 Jan Ivar Gundersen Hedrum OL 30:48 +10:34 11:24
21 Morten Andresen OK Skeidi 32:56 +12:42 12:11
22 Oskar Kaaløy Sandefjord OK 39:07 +18:53 14:29
23 Terje Bråten Raumar Orientering 12:36:00 +12:15:46 4:40:00
  Steve Samuelsen Bodø og Omegn IF Orientering diskvalifisert    
  Juha Viena Ringerike OL diskvalifisert    
  Svein Larsen Kongsberg OL diskvalifisert    
  Guttorm L Egge Oslostudentenes IK diskvalifisert    
  Knut Aas Ringerike OL diskvalifisert    

H 60-

1 800 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Are Eriksen Oslostudentenes IK 15:54   8:50
2 Øivind Fadum Sande Sportsklubb 17:08 +1:14 9:31
3 Geir Holm Gundersen Sturla, IF 18:13 +2:19 10:07
4 Olav Nipen IL Tyrving 19:10 +3:16 10:38
5 Elling Aakre Andebu IL 19:57 +4:03 11:05
6 Ragnar Niemi Berg Stokke IL 20:08 +4:14 11:11
7 Runar Kittilsen Stokke IL 20:31 +4:37 11:23
8 Atle Remme Porsgrunn OL 24:03 +8:09 13:21
9 Jørgen Kvilhaug Botne SK 25:50 +9:56 14:21
10 Eilef Landsverk Skien OK 38:23 +22:29 21:19

H 70-

1 800 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Thorolf Trolsrud Botne SK 19:27   10:48
2 Roar Forbord Malvik IL 19:49 +0:22 11:00
3 Lars Martin Gjein Stokke IL 20:48 +1:21 11:33
4 Ragnar Hillestad Lardal OL 20:51 +1:24 11:35
5 Lars Magne Klovning Porsgrunn OL 22:06 +2:39 12:16
6 Per Øystein Andersen Larvik OK 24:33 +5:06 13:38


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +