Resultater Skjærgårdssprinten 2017



Resultater Skjærgårdssprinten
Tønsberg, Vestfold - 27. mai 2017

Arrangementstype: Orientering

N-åpen

1 310 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Mathilde Stordal Aalerud OL Tønsberg og omegn 24:15   18:30
0 Fredrik Bue OL Tønsberg og omegn 39:09 +12:21 29:53
0 Nila Hilleren Eiker OL 16:54   12:54
0 Edvinas Kontautas OK Moss 14:53   11:21
0 Henrik Mathisen OL Tønsberg og omegn 18:25   14:03
0 Joel Röhrs Stokke IL 27:10 +0:22 20:44
0 Maike Röhrs Stokke IL 26:25   20:09
0 Vigdis Sigurdsdottir Stokke IL 14:02   10:42
0 Sturla Sigurdsson Stokke IL 28:25 +1:37 21:41
0 Magnus Aakre-Larsen Andebu IL 26:48   20:27
0 Eline Hansson OL Tønsberg og omegn 31:49 +5:01 24:17

D -10

1 310 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Wilma Evensen OL Tønsberg og omegn 10:29   8:00
0 Tuva Berger Gjelstad Oppsal Orientering 16:16 +5:47 12:25

D 11-12

1 350 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Annika van Raaij Hedrum OL 13:59   10:21
0 Anne Østvold Heming Orientering 29:09 +15:10 21:35
0 Iril Ringheim Larvik OK 15:05 +1:06 11:10

D 13-14

1 910 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Une Holtermann Porsgrunn OL 13:44   7:11
2 Kristin Melby Jacobsen Lardal OL 15:27 +1:43 8:05
3 Mathea Gløersen OL Tønsberg og omegn 15:36 +1:52 8:10
4 Eline Schjerven Lardal OL 18:26 +4:42 9:39
5 Ingvild Johnsen Hedrum OL 18:54 +5:10 9:53
6 Ingrid Mobråthen Botne SK 19:15 +5:31 10:04
7 Mari Loftesnes Kaupang OL Tønsberg og omegn 19:47 +6:03 10:21
8 Emilie Johansen Sandefjord OK 19:56 +6:12 10:26
9 Emma Engehult Notodden OL 20:37 +6:53 10:47
10 Lita Lerke Leodine Hjelseth OL Tønsberg og omegn 21:31 +7:47 11:15
11 Anine Kjørholt Lie Porsgrunn OL 24:19 +10:35 12:43
12 Gjendine Gjelstad Rebård Sandefjord OK 30:23 +16:39 15:54

D 13-16C

1 350 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Pernille Halvorsen Stokke IL 23:19   17:16
2 Kristin Haga Hedrum OL 23:47 +0:28 17:37

D 13-16N

1 310 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Maria Grovan OL Tønsberg og omegn 10:22   7:54

D 15-16

1 910 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mina Schjerven Lardal OL 15:03   7:52
2 Live Østvold Heming Orientering 15:31 +0:28 8:07
3 Elise Ausen Porsgrunn OL 17:12 +2:09 9:00
4 Karoline Torø Kongsberg OL 17:47 +2:44 9:18
5 Elise Støren Bø OL 18:35 +3:32 9:43
6 Christiane Ruud Bøckman Kristiansand OK 18:37 +3:34 9:44
7 Maria Gammelsæter Mehammer Porsgrunn OL 19:38 +4:35 10:16
8 Elisabeth Brandal Søfting Kongsberg OL 19:54 +4:51 10:25
9 Anny Rogne OL Tønsberg og omegn 21:00 +5:57 10:59
10 Jenny Emilie Brenni Herredsvela Østmarka OK 23:03 +8:00 12:04
  Frida Daler Stokke IL diskvalifisert    
  Julie Eikeland OL Tønsberg og omegn diskvalifisert    

D 17-B

1 450 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ida Therese Guttormsen Sørum Skien OK 14:42   10:08
2 June Herredsvela Østmarka OK 20:18 +5:36 14:00
3 Kjersti Gullord Gjø-Vard OL 22:03 +7:21 15:12
4 Silje Skatvedt Stensrud OK Horten 22:18 +7:36 15:22
5 Kristin Johansson Hedrum OL 50:39 +35:57 34:55

D 17-C

1 350 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Lene Meen Porsgrunn OL 18:19   13:34
2 Lill Birkelund Porsgrunn OL 26:19 +8:00 19:29

D 17-N

1 310 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Nina irene Guttormsen Sørum Skien OK 22:00   16:47

D 17-18

2 130 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Andrine Harriet Fremstad Larvik OK 20:39   9:41

D 19-20

2 130 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ingvild C. Fleisje Lillomarka OL 19:04   8:57
2 Astrid Styrvold Lardal OL 22:59 +3:55 10:47
3 Sandra B. Robertsen OL Tønsberg og omegn 24:25 +5:21 11:27
4 Linn Hege Roso Lardal OL 29:08 +10:04 13:40

D 21-

2 290 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ingrid Undstad Larvik OK 19:21   8:26
2 Marianne Engseth IL Tyrving 23:08 +3:47 10:06
  Gunn Camilla Stang OSI diskvalifisert    

D 40-

2 130 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kari Rød Aakre Andebu IL 27:00   12:40
2 Elin Gravningen Stokke IL 27:06 +0:06 12:43
3 Sara Mathisen Porsgrunn OL 28:28 +1:28 13:21

D 45-

1 840 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kristin Bruserud OL Trollo 18:40   10:08
2 Kari Reppesgård Holt Hedrum OL 19:11 +0:31 10:25
3 Astrid Brevik Stokke IL 22:41 +4:01 12:19
4 Mai Britt Bjørk Sandefjord OK 23:18 +4:38 12:39
5 Katrine van Raaij Hedrum OL 24:20 +5:40 13:13
6 Tone Sølie Lysnes Hedrum OL 24:31 +5:51 13:19
7 Mia Engehult Notodden OL 24:47 +6:07 13:28
8 Elin Bordøy Hedrum OL 26:31 +7:51 14:24
9 Hanne Marthe Østvold Heming Orientering 26:44 +8:04 14:31
10 Janne Larsen Porsgrunn OL 27:51 +9:11 15:08

D 50-

1 840 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hilde Kristine Rosenvold Porsgrunn OL 16:30   8:58
2 Tone Elisabeth Bakken Østmarka OK 17:17 +0:47 9:23
3 Anniken Ausen Porsgrunn OL 19:50 +3:20 10:46
4 Trine Marit Justad Raaen Kongsberg OL 22:01 +5:31 11:57
5 Rita Raastad Skien OK 30:44 +14:14 16:42
6 Ida Vår Dirdal Larvik OK 30:53 +14:23 16:47

D 55-

1 840 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Lene Borthen Kolbotn og Skimt OL 19:31   10:36
2 Eli Tufte Hanssen Eiker OL 20:00 +0:29 10:52

D 60-

1 840 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Randi Kristin Nærum Larvik OK 22:47   12:22
2 Aud Kjemperud Eiker OL 25:14 +2:27 13:42
3 Lise Hørtvedt Kongsberg OL 36:47 +14:00 19:59

D 65-

1 450 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Karin Kittilsen Stokke IL 18:51   13:00
2 Elisabeth Rød Andebu IL 20:35 +1:44 14:11
3 Grethe Lill Ryeng Sturla, IF 29:50 +10:59 20:34
4 Marit Odden Drangedal OL 34:55 +16:04 24:04

D 70-

1 450 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Torill Nebell Mikkelsen Berger og Svelvik OL 18:47   12:57
2 Eli Klovning Porsgrunn OL 21:25 +2:38 14:46
3 May Helene Hansen Sandefjord OK 23:29 +4:42 16:11
4 Marta Stang Modum OL 27:49 +9:02 19:11
5 Henny Helgeland Reinhold Drangedal OL 30:35 +11:48 21:05

D 75-

1 450 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anne-Britt Nilsen Kjelsås IL 23:16   16:02
2 Marit Aas OL Toten-Troll 33:09 +9:53 22:51
  Anne-Lise Blomhoff Ronæss Porsgrunn OL diskvalifisert    

H -10

1 310 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Wilmer Hansson OL Tønsberg og omegn 13:51 +3:24 10:34
0 Rasmus Engehult Notodden OL 10:27   7:58
0 Magnus Sigurdsson Stokke IL 9:31   7:15

H 11-12

1 350 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Lars Emil Bue OL Tønsberg og omegn 27:08 +16:01 20:05
0 Einar Østvold Heming Orientering 17:52 +6:45 13:14
0 Sindre Mathisen OL Tønsberg og omegn 10:32   7:48
0 Martin Christoffer Borg IL Koll 11:07   8:14
0 Lars Loftesnes Kaupang OL Tønsberg og omegn 15:05 +3:58 11:10

H 11-12N

1 310 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Adrian Hagen Porsgrunn OL 24:54   19:00

H 13-14

1 910 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tobias Mathisen Porsgrunn OL 12:40   6:37
2 Henrik Kaupang Lye Larvik OK 15:00 +2:20 7:51
3 Christian Fredrik Borg IL Koll 15:57 +3:17 8:21
4 Ola Meen Porsgrunn OL 17:07 +4:27 8:57
5 Magnus Brodin Porsgrunn OL 18:50 +6:10 9:51
6 Theodor Bjørk Sandefjord OK 18:59 +6:19 9:56
7 Sondre Evensen OL Tønsberg og omegn 19:07 +6:27 10:00
8 Anders Klavenes Sandefjord OK 19:53 +7:13 10:24
9 Anders L. Rosenvold Porsgrunn OL 20:00 +7:20 10:28
10 Martin Ausen Porsgrunn OL 24:21 +11:41 12:44
11 Oscar Wiersdalen Thunold Porsgrunn OL 24:24 +11:44 12:46
12 Hallgeir Brevik Stokke IL 27:41 +15:01 14:29

H 13-16C

1 350 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Holger Kjærland Hedrum OL 21:58   16:16
2 Yousef Khoury Larvik OK 27:19 +5:21 20:14

H 15-16

1 910 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Cornelius Bjørk Sandefjord OK 11:28   6:00
2 Jakob Hjelseth OL Tønsberg og omegn 12:07 +0:39 6:20
3 Even Gravningen Stokke IL 12:34 +1:06 6:34
4 Morten Krona Haflan OL Tønsberg og omegn 13:37 +2:09 7:07
5 Iver Ringheim Larvik OK 14:15 +2:47 7:27
6 Viljan van Raaij Hedrum OL 14:26 +2:58 7:33
7 Kristoffer Fjære Hedrum OL 15:56 +4:28 8:20
8 Halvard Kornmo Porsgrunn OL 16:42 +5:14 8:44
9 Henrik R Holt Hedrum OL 16:43 +5:15 8:45
10 Audun Brevik Stokke IL 18:20 +6:52 9:35
11 Håvard Skriubakken Porsgrunn OL 18:26 +6:58 9:39
12 Håvard Gjestvang OL Toten-Troll 18:32 +7:04 9:42
13 Snorre Slokvik Notodden OL 18:37 +7:09 9:44
14 Åsmund Slokvik Notodden OL 18:45 +7:17 9:49
15 Kristian Juel Johannessen Hedrum OL 20:28 +9:00 10:42

H 15-16B

1 450 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Vetle Mathisen OL Tønsberg og omegn 12:25   8:33
2 Håvard Røgeberg Magelssen OL Tønsberg og omegn 13:20 +0:55 9:11

H 17-B

1 450 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Håvard Fyhn OL Tønsberg og omegn 13:01   8:58
2 Sigurdur Freyr Sigurdsson Stokke IL 15:58 +2:57 11:00

H 17-C

1 350 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Arnfinn Sørum Skien OK 17:43   13:07
2 Hans Gøran Bjørk Sandefjord OK 20:22 +2:39 15:05

H 17-N

1 310 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Henrik Loennechen NOTEAM 9:39   7:21

H 17-18

2 290 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ludvig Johnsen Hedrum OL 26:12   11:26

H 21-

2 290 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Øyvind Watterdal Hadeland OL 15:06   6:35
2 Bjørn Tore Mathisen IL Tyrving 16:50 +1:44 7:21
3 Magnus Mellbye Larsen Asker SK 19:07 +4:01 8:20
4 Hallvard Koren OK Moss 19:43 +4:37 8:36
5 Donatas Kontautas OK Moss 22:21 +7:15 9:45

H 40-

2 130 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jørgen Fjære Hedrum OL 17:22   8:09
2 Lars Ole Thunold Porsgrunn OL 21:14 +3:52 9:58

H 45-

2 130 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Magne Wiig Mathisen Porsgrunn OL 14:24   6:45
2 Knut Ivar Johansen Sandefjord OK 15:07 +0:43 7:05
3 Trond Gjelstad Sandefjord OK 15:47 +1:23 7:24
4 Lars Erik Gjein Fossum IF 16:20 +1:56 7:40
5 Vidar Gjelstad Oppsal Orientering 16:48 +2:24 7:53
6 Jostein Mehammer Porsgrunn OL 17:26 +3:02 8:11
7 Rune Engehult Notodden OL 18:25 +4:01 8:38
8 Eelco van Raaij Hedrum OL 19:49 +5:25 9:18
9 Espen Johnsen Hedrum OL 22:03 +7:39 10:21
10 Magne Kløve Stokke IL 22:17 +7:53 10:27
11 Roger Østvold Heming Orientering 28:00 +13:36 13:08
12 Jørn Langerud Porsgrunn OL 45:32 +31:08 21:22

H 50-

2 130 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Erlend Slokvik OL Toten-Troll 14:26   6:46
2 Petter Løe Notodden OL 16:18 +1:52 7:39
3 Roger Lysnes Hedrum OL 16:49 +2:23 7:53
4 Oluf Bøckman Kristiansand OK 17:16 +2:50 8:06
5 Jon Skriubakken Porsgrunn OL 20:27 +6:01 9:36
6 Erik Borg IL Koll 22:15 +7:49 10:26

H 55-

1 840 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Richard Zeiner-Gundersen Fossum IF 14:36   7:56
2 Espen Raastad Skien OK 15:32 +0:56 8:26
3 Terje Gullord Gjø-Vard OL 19:24 +4:48 10:32
4 Olav Bakken Østmarka OK 19:53 +5:17 10:48
5 Torgeir Brandal Kongsberg OL 23:46 +9:10 12:55
6 Harald Omland Skien OK 28:14 +13:38 15:20

H 60-

1 840 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Per Chr. Hagen Bø OL 14:40   7:58
2 Roy Gjerding OK Moss 20:02 +5:22 10:53
3 Arne Næss Johnsen Porsgrunn OL 21:26 +6:46 11:38
4 Stein Larsen Asker SK 37:08 +22:28 20:10

H 65-

1 840 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Øivind Fadum Sande Sportsklubb 14:21   7:47
2 Elling Aakre Andebu IL 17:28 +3:07 9:29
3 Ove Gunnar Jacobsen Stokke IL 18:17 +3:56 9:56
4 Paul Skjaker Hadeland OL 18:27 +4:06 10:01
5 Atle Remme Porsgrunn OL 19:11 +4:50 10:25
6 Bård Stang Modum OL 21:01 +6:40 11:25
7 Martin Nauf Hedrum OL 22:38 +8:17 12:18
8 Ole Johansson Porsgrunn OL 27:17 +12:56 14:49

H 70-

1 450 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Runar Kittilsen Stokke IL 12:43   8:46
2 Thorolf Trolsrud Botne SK 15:05 +2:22 10:24
3 Lars Martin Gjein Stokke IL 16:10 +3:27 11:08
4 Bjørn Helge Ceeberg Hedrum OL 17:14 +4:31 11:53

H 75-

1 450 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Per Øystein Andersen Larvik OK 15:52   10:56
2 Bjørn Willy Hansen Sandefjord OK 17:53 +2:01 12:20
3 Oddvar Gjelstad Sandefjord OK 18:32 +2:40 12:46
4 Steinar Ruud Konnerud IL 20:24 +4:32 14:04
5 Arne D. Christensen Sandefjord TIF 24:35 +8:43 16:57
6 Egil Ronæss Porsgrunn OL 25:07 +9:15 17:19
  Magne Klovning Porsgrunn OL diskvalifisert    

H 80-

1 450 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Helge Halvorsen Larvik OK 23:44   16:22
2 Arne Lie Stokke IL 27:31 +3:47 18:58
3 Stein Koren OK Moss 28:23 +4:39 19:34
4 Brynjar Røgeberg Sandefjord TIF 40:58 +17:14 28:15


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +