Resultater SM Nattorientering 2015



Resultater SM Nattorientering
Sverige - 17. april 2015

Arrangementstype: Orientering

D21 Elit

9 550 m, 48 startande
Plac Namn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Nadiya Volynska OK Orion 1:01:34   6:26
2 Anna Bachman IFK Lidingö SOK 1:05:10 +3:36 6:49
3 Tove Alexandersson Stora Tuna OK 1:05:32 +3:58 6:51
4 Sara Eskilsson Alfta-Ösa OK 1:10:04 +8:30 7:20
5 Emma Klingenberg Järla Orientering 1:11:02 +9:28 7:26
6 Lilian Forsgren OK Tisaren 1:11:29 +9:55 7:29
7 Lisa Risby OK Kåre 1:13:36 +12:02 7:42
8 Annika Billstam OK Linné 1:14:55 +13:21 7:50
9 Lena Eliasson Domnarvets GOIF 1:15:20 +13:46 7:53
10 Maria Magnusson Sävedalens AIK 1:16:45 +15:11 8:02
11 Elsa Jansson Järla Orientering 1:17:52 +16:18 8:09
12 Viktoria Ernstsson Göteborg-Majorna OK 1:18:02 +16:28 8:10
13 Alice Hugosson IFK Lidingö SOK 1:19:19 +17:45 8:18
14 Johanna Lönnkvist Tullinge SK 1:21:03 +19:29 8:29
15 Helena Karlsson IFK Lidingö SOK 1:21:29 +19:55 8:31
16 Josefine Engström Alfta-Ösa OK 1:21:40 +20:06 8:33
17 Julia Lauri OK Tisaren 1:21:48 +20:14 8:33
18 Frida Jönsson Hellstadius Södertälje-Nykvarn OF 1:23:50 +22:16 8:46
19 Lovisa Persson OK Tisaren 1:24:06 +22:32 8:48
20 Kajsa Hammarström Linköpings OK 1:24:19 +22:45 8:49
21 Johanna Bergman Sundsvalls OK 1:24:38 +23:04 8:51
22 Rebecka Lindberg OK Roslagen 1:24:54 +23:20 8:53
23 Maria Sjölander OK Rodhen 1:25:05 +23:31 8:54
24 Sofia Holmgård Kils OK 1:25:51 +24:17 8:59
25 Anna Falk Sundbybergs IK 1:28:04 +26:30 9:13
26 Gunilla Svärd IF Thor 1:28:39 +27:05 9:16
27 Elin Sundqvist Tullinge SK 1:28:53 +27:19 9:18
28 Maria Von Schmalensée Attunda OK 1:30:37 +29:03 9:29
29 Sofia Törnqvist IFK Lidingö SOK 1:30:41 +29:07 9:29
30 Emma Kantarp Ärla IF 1:31:00 +29:26 9:31
31 Rebecka Nylin OK Tisaren 1:31:19 +29:45 9:33
32 Jannie Hagård OK Pan-Kristianstad 1:31:24 +29:50 9:34
33 Louise Markstedt OK Södertörn 1:32:37 +31:03 9:41
34 Julia Davidsson OK Klemmingen 1:33:10 +31:36 9:45
35 Annika Carlberg Sundsvalls OK 1:33:18 +31:44 9:46
36 Helena Markstedt OK Södertörn 1:33:52 +32:18 9:49
37 Stina Jansson Järla Orientering 1:35:14 +33:40 9:58
38 Elsa Ekelin KFUM Örebro OK 1:38:32 +36:58 10:19
39 Elin Högstrand Markbygdens OK 1:38:35 +37:01 10:19
40 Terese Herlin Attunda OK 1:39:38 +38:04 10:25
41 Linn Grälls OK Kåre 1:40:54 +39:20 10:33
42 Carolin Svensson Haninge SOK 1:41:25 +39:51 10:37
43 Jolanta Kolosinska OK Skogsfalken 1:43:45 +42:11 10:51
44 Moa Enmark Göteborg-Majorna OK 1:45:40 +44:06 11:03
45 Emma Lindgren Visborgs OK 1:54:13 +52:39 11:57
  Lina Lång Stora Tuna OK ej godkänd    
  Josefine Karlsson IFK Göteborg ej godkänd    
  Kristin Hylander Nyköpings OK ej godkänd    
  Lovisa Adolfsson OK Denseln ej start    
  Jana Knapová Södertälje-Nykvarn OF ej start    
  Frida Sandberg Säterbygdens OK återbud    
  Riina Kuuselo OK Linné återbud    
  Elin Sjölander OK Rodhen återbud    
  Rebecka Heinrup Tullinge SK återbud    
  Josefine Klintberg Eksjö SOK återbud    

 

H21 Elit

14 630 m, 105 startande
Plac Namn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Olle Boström Järla Orientering 1:19:05   5:24
2 Pavlo Ushkvarok OK Denseln 1:20:42 +1:37 5:30
3 Albin Ridefelt OK Linné 1:21:17 +2:12 5:33
4 Johan Runesson Göteborg-Majorna OK 1:21:25 +2:20 5:33
5 Peter Öberg OK Hällen 1:22:52 +3:47 5:39
6 Johan Högstrand IFK Göteborg 1:24:00 +4:55 5:44
7 Erik Pettersson OK Denseln 1:24:26 +5:21 5:46
8 Gustav Bergman OK Ravinen 1:24:44 +5:39 5:47
9 Josef Nordlund OK Linné 1:25:17 +6:12 5:49
10 Artem Panchenko IFK Mora OK 1:25:23 +6:18 5:50
11 Jakob Löv Malungs OK Skogsmårdarna 1:25:52 +6:47 5:52
12 Matt Ogden OK Linné 1:25:55 +6:50 5:52
13 Ivar Lundanes Södertälje-Nykvarn OF 1:25:56 +6:51 5:52
14 Henrik Löfås OK Linné 1:26:27 +7:22 5:54
15 Anders Carlsson IFK Lidingö SOK 1:27:01 +7:56 5:56
16 Kent Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 1:27:13 +8:08 5:57
17 Joakim Svensk Stora Tuna OK 1:27:32 +8:27 5:58
18 Jan Troeng OK Linné 1:27:54 +8:49 6:00
19 Oskar Sjöberg OK Linné 1:28:12 +9:07 6:01
20 Rassmus Andersson OK Linné 1:28:41 +9:36 6:03
21 Daniel Attås OK Tisaren 1:30:20 +11:15 6:10
22 David Bejbom Järla Orientering 1:30:42 +11:37 6:11
23 Julian Dent IFK Lidingö SOK 1:31:06 +12:01 6:13
24 Pontus Petersson OK Orion 1:32:04 +12:59 6:17
25 Ludvig Åhlund OK Nolaskogsarna 1:32:06 +13:01 6:17
26 Love Sintring Hagaby GOIF 1:32:26 +13:21 6:19
27 Fredrik Ingelsson Rehns BK 1:32:45 +13:40 6:20
28 Erik Åhlin Långhundra IF 1:32:50 +13:45 6:20
29 Andreas Höye Göteborg-Majorna OK 1:32:59 +13:54 6:21
29 Jakob Andersson OK Linné 1:32:59 +13:54 6:21
31 Assar Hellström OK Ravinen 1:33:01 +13:56 6:21
32 Nicolas Simonin IFK Lidingö SOK 1:33:32 +14:27 6:23
33 Morten Jarvis Westergård Järla Orientering 1:33:50 +14:45 6:24
34 Jörgen Ohlin Tullinge SK 1:34:08 +15:03 6:26
35 Andreas Jansson IK Hakarpspojkarna 1:34:24 +15:19 6:27
36 Robbin Kantarp Ärla IF 1:34:25 +15:20 6:27
37 Erik Classon OK Orinto 1:34:37 +15:32 6:28
37 Andreas Holmqvist Hestra IF 1:34:37 +15:32 6:28
39 Mathias Hallmén OK Denseln 1:34:40 +15:35 6:28
40 Mattias Karlsson Malungs OK Skogsmårdarna 1:34:52 +15:47 6:29
41 Ulrik Nordberg Bergnäsets AIK 1:35:16 +16:11 6:30
42 John Persson IFK Göteborg 1:35:20 +16:15 6:30
42 Erik Boman Gävle OK 1:35:20 +16:15 6:30
44 Gustaf Wennerberg OK Pan-Kristianstad 1:36:10 +17:05 6:34
45 Oskar Daniels Attunda OK 1:36:16 +17:11 6:34
46 Martin Hederskog Malungs OK Skogsmårdarna 1:36:55 +17:50 6:37
47 Viktor Larsson Hagaby GOIF 1:37:07 +18:02 6:38
48 Denys Shcherbakov OK Pan-Kristianstad 1:37:08 +18:03 6:38
49 Jonathan Rosendahl Ärla IF 1:37:16 +18:11 6:38
50 Johan Hamelius OK Linné 1:38:02 +18:57 6:42
51 Viktor Runnby Göteborg-Majorna OK 1:38:18 +19:13 6:43
52 Ludwig Ljungqvist IK Hakarpspojkarna 1:38:37 +19:32 6:44
53 Martin Larsson Hestra IF 1:38:49 +19:44 6:45
54 Anton Hallor OK Tisaren 1:38:56 +19:51 6:45
55 Henrik Jonsson OK Rodhen 1:39:37 +20:32 6:48
56 John Fredriksson IFK Lidingö SOK 1:40:16 +21:11 6:51
57 Nils Spetz Ulricehamns OK 1:40:24 +21:19 6:51
58 Rasmus Palmqvist Aslaksen Järfälla OK 1:40:32 +21:27 6:52
59 Robin Pousette Långhundra IF 1:40:34 +21:29 6:52
60 Daniel Martinsson Göteborg-Majorna OK 1:41:12 +22:07 6:55
61 Ivan Forsgren OK Tisaren 1:41:15 +22:10 6:55
62 Daniel Nilsson Nyköpings OK 1:41:44 +22:39 6:57
63 Martin Jansson OK Rodhen 1:42:10 +23:05 6:59
64 Emil Kalered OK Denseln 1:42:32 +23:27 7:00
65 Viktor Antonsson Eksjö SOK 1:44:52 +25:47 7:10
66 Simon Lundin Finspångs SOK 1:44:53 +25:48 7:10
67 Tommy Lindberg OK Roslagen 1:45:13 +26:08 7:11
68 Simon Smedberg IFK Göteborg 1:45:25 +26:20 7:12
69 Patrik Lind Ärla IF 1:45:39 +26:34 7:13
70 Oskar Andrén OK Tisaren 1:46:28 +27:23 7:16
70 Martin Ahlberger Hestra IF 1:46:28 +27:23 7:16
72 Jacob Lindstam OK Ravinen 1:47:08 +28:03 7:19
73 Love Berzell OK Ravinen 1:48:15 +29:10 7:23
74 Ludvig Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 1:48:20 +29:15 7:24
75 Mattias Johansson IFK Lidingö SOK 1:49:52 +30:47 7:30
76 Gunnar Holmgren Bergnäsets AIK 1:50:22 +31:17 7:32
77 Christian Tingström Göteborg-Majorna OK 1:51:11 +32:06 7:35
78 Anders Håkansson OK Linné 1:51:59 +32:54 7:39
79 Oskar Eklöf Rehns BK 1:53:21 +34:16 7:44
80 Robert Johansson Täby OK 1:54:10 +35:05 7:48
81 Jonas Engström OK Hällen 1:58:20 +39:15 8:05
82 Anton Sundgren Långhundra IF 2:01:28 +42:23 8:18
83 Simon Andersson OK Rodhen 2:01:57 +42:52 8:20
84 Brent Godman Gotlands Bro OK 2:04:07 +45:02 8:29
85 Joakim Axelsson Trollhättans SOK 2:05:55 +46:50 8:36
86 Anders Axling Sundsvalls OK 2:10:33 +51:28 8:55
87 Magnus Björk OK Rodhen 2:18:22 +59:17 9:27
88 Jonas Lindahl OK Milan 2:18:25 +59:20 9:27
  Aleksandr Manoilov Järfälla OK ej godkänd    
  Niklas Aldén OK Linné ej godkänd    
  Oleksandr Kratov OK Orion ej godkänd    
  Erik Thorsson Tullinge SK ej godkänd    
  Anders Jansson Täby OK ej godkänd    
  Kalle Bergman OK Ravinen ej godkänd    
  Fredrik Ahnlén OK Hammaren ej godkänd    
  Anders Vedin Sundsvalls OK ej godkänd    
  Fredrik Mattsson OK Kåre ej godkänd    
  Göran Winblad Rehns BK ej godkänd    
  Jonas Nordström Tullinge SK ej godkänd    
  Thomas Carlsson Malungs OK Skogsmårdarna ej godkänd    
  Andreas Liljegren Gotlands Bro OK ej godkänd    
  Johan Kärrström Tullinge SK ej godkänd    
  Markus Adolfsson Tullinge SK ej godkänd    
  Martin Bellander Gustavsbergs OK ej godkänd    
  Mikael Eliasson Göteborg-Majorna OK ej godkänd    
  Mattias Eriksson OK Denseln ej start    
  Bengt Langels Skarpnäcks OL ej start    
  David Pettersson OK Ravinen ej start    
  Rickard Börjesson Vänersborgs SK återbud    
  Gernot Kerschbaumer OK Pan-Kristianstad återbud    
  Erik Lindgren KFUM Örebro OK återbud    
  Emil Andersson Ärla IF återbud    
  Erik Lind OK Linné återbud    
  Michael Refors Järla Orientering återbud    
  Axel Wrådhe Attunda OK återbud    
  Johan Lindqvist Täby OK återbud    

 

D20 Elit

6 710 m, 38 startande
Plac Namn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Emma Bjessmo IFK Lidingö SOK 49:45   7:24
2 Jeanette Jönsson Hellstadius Södertälje-Nykvarn OF 51:25 +1:40 7:39
3 Linnéa Engstedt Tullinge SK 53:33 +3:48 7:58
4 Fanny Asketun OK Roxen 54:32 +4:47 8:07
5 Amanda Falck Weber Eksjö SOK 56:26 +6:41 8:24
6 Filippa Johansson Jönköpings OK 57:15 +7:30 8:31
7 Amelie Ekström OK Kåre 58:59 +9:14 8:47
8 Ellinor Eriksson KFUM Örebro OK 59:47 +10:02 8:54
9 Hanna Korhonen OK Ravinen 1:00:00 +10:15 8:56
10 Klara Pålsson Sävedalens AIK 1:00:45 +11:00 9:03
11 Rebecka Hylander Nyköpings OK 1:01:16 +11:31 9:07
12 Amanda Blennow Falköpings AIK OK 1:01:19 +11:34 9:08
13 Matilda Dammvik Stora Tuna OK 1:01:54 +12:09 9:13
14 Jessica Nilsson OK Tyr 1:02:05 +12:20 9:15
15 Elin Klasson OK Orinto 1:03:33 +13:48 9:28
16 Lisa Malmström GOIF Tjalve 1:03:54 +14:09 9:31
17 Erica Pettersson IFK Göteborg 1:04:24 +14:39 9:35
18 Rebecka Hoppe IF Thor 1:04:36 +14:51 9:37
19 Magdalena Vande Voorde Tullinge SK 1:05:55 +16:10 9:49
20 Carolina Nealis Länna IF 1:08:17 +18:32 10:10
21 Sara Wadman IFK Mora OK 1:09:00 +19:15 10:16
22 Matilda Martinsson Falkenbergs OK 1:10:41 +20:56 10:32
23 Sigrid Holmgren OK Renen 1:11:28 +21:43 10:39
24 Anna Kindlundh Södertälje-Nykvarn OF 1:12:22 +22:37 10:47
25 Ellen Forsgren Forsa OK 1:12:27 +22:42 10:47
26 Johanna Sjölund Sundsvalls OK 1:12:52 +23:07 10:51
27 Amanda Johansson OK Dacke 1:12:54 +23:09 10:51
28 Melina Toven Stora Tuna OK 1:13:38 +23:53 10:58
29 Hanna Berglund OK Kåre 1:17:57 +28:12 11:37
30 Stina Magnusson OK Nolaskogsarna 1:19:27 +29:42 11:50
31 Kajsa Hedin Hjärnarps GH OL 1:19:51 +30:06 11:54
32 Julia Adolfsson OK Kåre 1:22:34 +32:49 12:18
33 Hedwig Haas Sundsvalls OK 1:29:33 +39:48 13:20
  Maja Enges Leksands OK ej godkänd    
  Olivia Kvarnlöf OK Roslagen ej godkänd    
  Kristin Boman Gävle OK ej godkänd    
  Elin Lindberg OK Djerf ej godkänd    
  Pim Hedberg OK Skogsfalken ej godkänd    
  Andrea Svensson OK Tisaren återbud    
  Nina Hallor OK Tisaren återbud    

 

H20 Elit

10 660 m, 54 startande
Plac Namn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Emil Granqvist OK Ravinen 1:02:16   5:50
2 Algirdas Bartkevicius OK Denseln 1:05:02 +2:46 6:06
3 Jens Rönnols Täby OK 1:05:19 +3:03 6:07
4 William Pommer Stora Tuna OK 1:05:39 +3:23 6:09
5 Martin Hunhammar OK Ravinen 1:05:46 +3:30 6:10
6 Erik Berzell Järla Orientering 1:06:40 +4:24 6:15
7 Erik Andersson OK Orion 1:07:18 +5:02 6:18
8 Edvin Smedberg OK Skogsfalken 1:09:33 +7:17 6:31
9 Niklas Sundqvist Tullinge SK 1:09:47 +7:31 6:32
10 Daniel Roos Attunda OK 1:10:32 +8:16 6:36
11 Martin Djerf IK Hakarpspojkarna 1:10:54 +8:38 6:39
12 Filip Grahn Hestra IF 1:11:07 +8:51 6:40
13 Fredrik Wigertz Långhundra IF 1:11:08 +8:52 6:40
14 Oskar Leinonen OK Kolmården 1:11:21 +9:05 6:41
15 Emil Tellsén OK Roxen 1:11:37 +9:21 6:43
16 Oskar Sandberg Säterbygdens OK 1:12:24 +10:08 6:47
17 Oskar Lundqvist OK Orion 1:12:38 +10:22 6:48
18 Filip Wadsten OK Landehof 1:13:25 +11:09 6:53
19 Filip Ossiansson IK Hakarpspojkarna 1:13:28 +11:12 6:53
20 Gustav Hindér OK Tisaren 1:14:18 +12:02 6:58
21 Kevin Ståhl OK Hammaren 1:14:46 +12:30 7:00
22 Albin Axelsson IK Hakarpspojkarna 1:15:23 +13:07 7:04
23 Emil Åberg Korsnäs IF OK 1:15:42 +13:26 7:06
24 Johannes Knutas Attunda OK 1:15:55 +13:39 7:07
25 Anton Hansson IK Hakarpspojkarna 1:17:33 +15:17 7:16
26 Linus Landergren Hestra IF 1:18:10 +15:54 7:19
27 Filip Ivarsson OK Hammaren 1:18:28 +16:12 7:21
28 David Hector Snättringe SK 1:19:35 +17:19 7:27
29 Markus Larsson Hestra IF 1:20:08 +17:52 7:31
30 Fredrik Levin Svaide Roma SOK 1:20:30 +18:14 7:33
31 Isak Langerak Järfälla OK 1:20:50 +18:34 7:34
32 Carl Näslund Västerås SOK 1:21:41 +19:25 7:39
33 August Kollberg Eksjö SOK 1:22:38 +20:22 7:45
34 Philip Persson OK Orion 1:24:39 +22:23 7:56
35 Andreas Zeijlon OK Hällen 1:25:26 +23:10 8:00
36 Karl Enges Attunda OK 1:28:34 +26:18 8:18
37 Harald Larsson Hagaby GOIF 1:29:12 +26:56 8:22
38 Lukas Olsson Väsby OK 1:29:26 +27:10 8:23
39 Björn Cederberg OK Pan-Kristianstad 1:29:45 +27:29 8:25
40 Samuel Hedlund Köping-Kolsva OK 1:30:09 +27:53 8:27
41 Rasmus Svantesson OK Pan-Kristianstad 1:31:04 +28:48 8:32
42 Albin Bergkvist OK Kåre 1:32:53 +30:37 8:42
43 Jonas Carlsson Sundbybergs IK 1:33:23 +31:07 8:45
44 Henrik Eklund Växjö OK 1:34:06 +31:50 8:49
45 Heino Ollin Sävedalens AIK 1:35:24 +33:08 8:56
46 Jesper Alfredsson OK Tyr 1:38:07 +35:51 9:12
47 Albert Askengren Bergnäsets AIK 1:39:52 +37:36 9:22
48 Mathias Myrefelt Norlinger Järla Orientering 1:47:37 +45:21 10:05
49 Johan Eklund Växjö OK 1:54:01 +51:45 10:41
  Gustaf Sparrevik IK Hakarpspojkarna ej godkänd    
  Markus Grätsch Ärla IF ej godkänd    
  August Mikaelsson Västerås SOK ej godkänd    
  Martin Nilsson Malungs OK Skogsmårdarna ej godkänd    
  Simon Martelius Attunda OK ej godkänd    
  Per Lindman Finspångs SOK ej start    
  Johan Söderlund Leksands OK ej start    
  Daniel Duhlbo IFK Mora OK återbud    

 

D18 Elit

5 590 m, 51 startande
Plac Namn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Erica Edman Leksands OK 43:29   7:46
2 Hanna Hänström Täby OK 46:13 +2:44 8:16
3 Sara Kindlund OK Tranan 46:32 +3:03 8:19
4 Lisa Johansson OK Tranan 46:34 +3:05 8:19
5 Anna Dahlgren-Rosén Järla Orientering 47:19 +3:50 8:27
6 Linnéa Golsäter Eksjö SOK 47:51 +4:22 8:33
7 Sophia Björnlinger IK Hakarpspojkarna 48:28 +4:59 8:40
8 Amanda Berggren Tullinge SK 48:52 +5:23 8:44
9 Elsa Andersson Bredaryds SOK 49:03 +5:34 8:46
10 Elsa Holmgård Kils OK 49:12 +5:43 8:48
11 Tone Albrektsson OK Ravinen 49:56 +6:27 8:55
12 Kajsa Johansson Jönköpings OK 50:15 +6:46 8:59
13 Anna Kristiansson Trollhättans SOK 51:20 +7:51 9:10
14 Moa Hansson Bredaryds SOK 51:25 +7:56 9:11
15 Anna Karlström OK Linné 51:47 +8:18 9:15
16 Elin Lundqvist Nybro OK 52:56 +9:27 9:28
17 Lova Eveborn OK Roxen 53:09 +9:40 9:30
18 Emelie Karlsson OK Landehof 53:40 +10:11 9:36
18 Myrra Carlsson OK Orion 53:40 +10:11 9:36
20 Tova Olsson IK Hakarpspojkarna 54:03 +10:34 9:40
21 Sofia Grahn Hestra IF 54:17 +10:48 9:42
22 Elin Johansson Finspångs SOK 55:02 +11:33 9:50
23 Johanna Henriksson Ärla IF 55:19 +11:50 9:53
24 Agnes Westerberg Trollhättans SOK 55:26 +11:57 9:54
25 Tove Rönnbäck Visborgs OK 55:34 +12:05 9:56
26 Sandra Näslund Västerås SOK 55:39 +12:10 9:57
27 Caroline Løchting Thunberg OK Roslagen 55:58 +12:29 10:00
28 Moa Hedegård OK Kolmården 57:02 +13:33 10:12
29 Amelia Skalberg Bredaryds SOK 57:26 +13:57 10:16
30 Anna Hallmén OK Tisaren 57:33 +14:04 10:17
31 Ronja Björklund Bjursås OK 57:54 +14:25 10:21
32 Linnea Gustafsson OK Gynge 59:24 +15:55 10:37
33 Klara Yngvesson Umeå OK 59:41 +16:12 10:40
34 Emma Hagrot Täby OK 59:47 +16:18 10:41
35 Erica Eriksson Hjärnarps GH OL 1:00:24 +16:55 10:48
36 Emma Nilsson OK Tranan 1:00:55 +17:26 10:53
37 Agnes Lundqvist Järfälla OK 1:02:07 +18:38 11:06
38 Emma Helmersson Västerås SOK 1:03:42 +20:13 11:23
39 Emma Lindell Linköpings OK 1:04:43 +21:14 11:34
40 Elin Posch Jönköpings OK 1:07:28 +23:59 12:04
41 Alice Axelsson IK Hakarpspojkarna 1:07:33 +24:04 12:05
42 Hanna Röstin Söders-Tyresö 1:09:01 +25:32 12:20
43 Jonna Fors OK Grip 1:10:13 +26:44 12:33
44 Astrid Simonsson Sundbybergs IK 1:11:07 +27:38 12:43
45 Signe Rosendahl OK Renen 1:51:49 +1:08:20 20:00
  Freja Vredin IFK Umeå ej godkänd    
  Erika Duhlbo IFK Mora OK ej godkänd    
  Emma Bengtsson Årsunda IF ej godkänd    
  Märta Ransjö Zander OK Tyr ej godkänd    
  Filippa Grelz Söders-Tyresö ej godkänd    
  Matilda Eriksson Västerbergslagens OL ej godkänd    
  Hanna Hugosson Sundsvalls OK återbud    
  Maria Jansson OK Linné återbud    
  Tilda Andersson OK Ravinen återbud    
  Stina Nordin Sundsvalls OK återbud    
  Julia Frejd OK Ravinen återbud    

 

H18 Elit

8 400 m, 81 startande
Plac Namn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Simon Hector Snättringe SK 48:08   5:43
2 Anton Forsberg Långhundra IF 51:10 +3:02 6:05
3 Simon Imark Tullinge SK 53:06 +4:58 6:19
4 Andreas Uller Kils OK 54:06 +5:58 6:26
5 Lucas Sundblad Eksjö SOK 54:19 +6:11 6:27
6 Jonas Gustafsson OK Kåre 54:24 +6:16 6:28
7 Gustaf Sundbüe OK Hällen 56:19 +8:11 6:42
8 Jesper Svensk Stora Tuna OK 56:37 +8:29 6:44
9 Hugo Eriksson OK Nolaskogsarna 58:14 +10:06 6:55
10 Isac von Krusenstierna OK Kåre 58:16 +10:08 6:56
11 Arvid Nord IK Hakarpspojkarna 59:00 +10:52 7:01
12 Niklas Carlsson Sundbybergs IK 1:00:20 +12:12 7:10
13 Johannes Ridefelt OK Linné 1:00:29 +12:21 7:12
13 Nils Wärnsberg Eksjö SOK 1:00:29 +12:21 7:12
15 Samuel Plumppu Hestra IF 1:00:52 +12:44 7:14
16 Oskar Edvardsson Järfälla OK 1:00:57 +12:49 7:15
17 Daniel Bjernald OK Linné 1:01:14 +13:06 7:17
18 August Mollén OK Denseln 1:02:10 +14:02 7:24
19 Tuve Möller OK Linné 1:02:44 +14:36 7:28
20 Axel Granqvist OK Ravinen 1:03:29 +15:21 7:33
21 Filip Jakobsson Degerfors OK 1:03:48 +15:40 7:35
22 Simon Schuster Vallentuna-Össeby OL 1:04:03 +15:55 7:37
23 Tom Campbell Lustens OK 1:04:24 +16:16 7:40
24 Albin Lillieström OK Roxen 1:05:00 +16:52 7:44
25 Johan Olson IK Uven 1:05:01 +16:53 7:44
26 Olle Andersson Tullinge SK 1:05:26 +17:18 7:47
27 Gustaf Berglund Sigtuna OK 1:06:15 +18:07 7:53
28 Ville Johansson OK Kolmården 1:06:29 +18:21 7:54
29 Simon Wikström OK Pan-Kristianstad 1:06:57 +18:49 7:58
30 Robin Salén Bergnäsets AIK 1:07:19 +19:11 8:00
31 Hugo Dahlberg Haninge SOK 1:07:22 +19:14 8:01
32 Rasmus Möller Arboga OK 1:07:32 +19:24 8:02
33 Jakob Fransson OK Milan 1:08:27 +20:19 8:08
34 Oskar Lind Eksjö SOK 1:09:09 +21:01 8:13
35 Martin Särnbrink OK Tisaren 1:10:07 +21:59 8:20
36 Johan Edenhamn Länna IF 1:11:09 +23:01 8:28
37 Viktor Janrik Bromma-Vällingby SOK 1:11:36 +23:28 8:31
38 Mattis Hallberg IK Uven 1:11:43 +23:35 8:32
39 Olle Nilsson OK Linné 1:12:25 +24:17 8:37
40 Jonas Hammarskiöld OK Skogsfalken 1:14:23 +26:15 8:51
41 John Gunnarsson Surahammars SOK 1:15:10 +27:02 8:56
42 Daniel Rönnqvist OK Linné 1:17:30 +29:22 9:13
43 Viktor Wassén Vänersborgs SK 1:17:50 +29:42 9:15
44 Henrik Hamrefors Västerås SOK 1:18:45 +30:37 9:22
45 Jesper Sjöblom Södertälje-Nykvarn OF 1:19:10 +31:02 9:25
46 Lukas Eveborn OK Roxen 1:21:54 +33:46 9:45
47 Albin Andersson OK Ravinen 1:21:56 +33:48 9:45
48 Linus Backlund OK Södertörn 1:23:46 +35:38 9:58
49 Simon Dahlberg OK Nolaskogsarna 1:24:08 +36:00 10:00
50 Oskar Öqvist Bergnäsets AIK 1:24:36 +36:28 10:04
51 Jesper Vikman OK Nolaskogsarna 1:25:31 +37:23 10:10
52 Rasmus Wickbom Vittjärvs IK 1:26:24 +38:16 10:17
53 Christian Redtzer Attunda OK 1:26:44 +38:36 10:19
54 Adam Segerslätt Skåneslättens OL 1:28:33 +40:25 10:32
55 Sixten Hillerhag IFK Lidingö SOK 1:32:12 +44:04 10:58
56 Eric Danielsson OK Kåre 1:32:21 +44:13 10:59
57 Erik Berglund OK Kåre 1:32:30 +44:22 11:00
58 Henrik Sparr IFK Mora OK 1:34:10 +46:02 11:12
59 Jason Bransome Skogsluffarnas OK 1:38:29 +50:21 11:43
60 Oscar Sundbaum Vittjärvs IK 1:41:26 +53:18 12:04
61 David Levin Svaide Roma SOK 1:43:51 +55:43 12:21
62 Alexander Hörnquist Örnsköldsviks OK 1:44:14 +56:06 12:24
63 Ludwig Bergfalk Järfälla OK 1:46:00 +57:52 12:37
64 Oscar Wiberg Järla Orientering 1:54:03 +1:05:55 13:34
  Amadeus Hansson Gotlands Bro OK ej godkänd    
  Rasmus Lundberg OK Bävern ej godkänd    
  Felix Hellgren OK Ravinen ej godkänd    
  Nils Henriksson Bergnäsets AIK ej godkänd    
  Johan Persson OK Österåker ej godkänd    
  Viktor Wohlgemuth OK Ravinen ej godkänd    
  Jakob Höst Hjärnarps GH OL ej godkänd    
  Erik Zeilon Skåneslättens OL ej godkänd    
  Waldemar Andersson OK Roslagen ej godkänd    
  Rasmus Arfwedson Frölunda OL ej godkänd    
  Alfred Lönn Västerås SOK ej godkänd    
  Mattias Perneby IFK Lidingö SOK ej godkänd    
  Nils Alexandersson Stora Tuna OK ej godkänd    
  Alexander Wiklund Finspångs SOK ej godkänd    
  André Andersson Västerbergslagens OL ej godkänd    
  Fredrik Hamrefors Västerås SOK ej godkänd    
  Philip Edvardsson Eksjö SOK ej godkänd    
  Erik Herne OK Ravinen ej start    
  Ludvig Sandahl Järla Orientering återbud    
  Fredrik Johansson OK Nackhe återbud    
  Rickard Djerf Tibro OK återbud    
  Johan Lamm Frölunda OL återbud


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +