Resultater Smaaleneneløpet 2014



Resultater Orientering Smaaleneneløpet
Mysen, Østfold - 13. april 2014

N-åpen

1 540 m, 49 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
0 Martin Kindem Gimle IF 20:48   13:30  
0 Jeppe August Gruntvik Gjø-Vard OL 21:20   13:51  
0 Hilde Bjørnstad Kildalen NOTEAM 18:12   11:49  
0 Vegar Skinne Skaukameratene OL 13:30   8:45  
0 Sondre Puck Nydalens SK 18:48   12:12  
0 Mattias Linløkken Østmarka OK 17:24   11:17  
0 Caroline Kagnes Østmarka OK 17:24   11:17  
0 Asbjørn Lande Eidskog OL 23:41 +2:21 15:22  
0 Jakob Eylertsen Halden SK 35:38 +14:18 23:08  
0 Josefin Eylertsen Halden SK 18:47   12:11  
0 Jonatan Eylertsen Halden SK 17:17   11:13  
0 Olaf Blom-Hagen Fossum IF 28:31 +7:11 18:31  
0 Ragnhild Blom-Hagen Fossum IF 20:01   12:59  
0 Vebjørn Blom-Hagen Fossum IF 12:48   8:18  
0 Jonas Olaussen Halden SK 13:19   8:38  
0 Ville Emil Wingstedt Halden SK 42:25 +21:05 27:32  
0 Theodor Lier Båstad IL Orientering 11:54   7:43  
0 Marie Lien Backstrøm Halden SK 15:45   10:13  
0 Jenny Danevad Fredrikstad SK 16:11   10:30  
0 Marius Johannes Dangstorp Skaukameratene OL 11:47   7:39  
0 Minna Sofie Wingstedt Halden SK 42:32 +21:12 27:37  
0 Henrik Mathisen OL Tønsberg og omegn 22:21 +1:01 14:30  
0 Nikolai Teslo Hadeland OL 26:18 +4:58 17:04  
0 Jon Strand Kongsberg OL 17:54   11:37  
0 Ragnhild Øfsthus Gravir Asker Skiklubb 15:41   10:11  
0 Thea Ludvigsen Sarpsborg OL 15:22   9:58  
0 Lars Emil Bue OL Tønsberg og omegn 15:20   9:57  
0 Elida Sagli Gudim Indre Østfold OK 16:05   10:26  
0 Sindre Mathisen OL Tønsberg og omegn 17:04   11:04  
0 Sigurd Ludvigsen Sarpsborg OL 17:37   11:26  
0 Anita Langeggen Kongsberg OL 17:48   11:33  
0 Ida Kristine Bue OL Tønsberg og omegn 29:58 +8:38 19:27  
0 Julie Brenås Varteig OL 22:01 +0:41 14:17  
0 Sara Martini Asker Skiklubb 13:49   8:58  
0 Mathilde Fossaas Gimle IF 20:49   13:31  
0 Herman Lien Backstrøm Halden SK 13:48   8:57  
0 Mathias Bergan Fet OL 19:35   12:42  
0 Ole Sofus Haakaas Båstad IL Orientering 10:36   6:52  
0 Elise Renard Kongsberg OL 28:27 +7:07 18:28  
0 Håkon Lillegraven Langsæter Trøsken IL 23:38 +2:18 15:20  
0 Eline Signore Myhrvold Skaukameratene OL 15:18   9:56  
0 Silje Gåsvik Narvestad Halden SK 19:28   12:38  
0 Marte Lillegraven Langsæter Trøsken IL 23:19 +1:59 15:08  
0 Henrik Julian Fontes Årbu Varteig OL 18:52   12:15  
0 Eira Skaarer Wiklund Nydalens SK 23:32 +2:12 15:16  
0 Elma Sagli Gudim Indre Østfold OK 24:33 +3:13 15:56  
0 Inger Anne Braarud Halden SK 19:50   12:52  
0 Tiril Hvidsten Fredrikstad SK 19:00   12:20  
  Hanna Bystrøm Indre Østfold OK diskvalifisert      
  Anna Paulsen Ask Lierbygda OL ikke startet      
  Synne Schei Danevad Ås-NMBU Orientering ikke startet      
  Hans Matias Glomsrud Skaukameratene OL ikke startet      
  Kaja Grandal IL Tyrving ikke startet      
  Ingrid Lesteberg Kongsberg OL ikke startet      
  Mathias Linløkken Østmarka OK ikke startet      

D -10

1 940 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
0 Anne Frøisland Vang OL 33:00 +5:37 17:00  
0 Anne Maren Eidsten IF Sturla 27:50 +0:27 14:20  
0 Marie Kravdal Gjø-Vard OL 27:35 +0:12 14:13  
0 Serine Kierulf Dirdal Larvik OK 27:23   14:06  
0 Inga Skaarer Wiklund Nydalens SK 28:40 +1:17 14:46  
  Oline Bjerknes Fagerlid Måren OK ikke startet      
  Mathea Gløersen OL Tønsberg og omegn ikke startet      

D 11-12

1 940 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Kristine Kravdal Gjø-Vard OL 14:41   7:34  
2 Åsne Haavengen Kongsberg OL 15:47 +1:06 8:08  
3 Mathilde Sæter Flesseberg Kongsberg OL 17:23 +2:42 8:57  
4 Ingrid Kristine Hansen Sarpsborg OL 19:19 +4:38 9:57  
5 Marte Madslien Bakken Nydalens SK 20:41 +6:00 10:39  
6 Eirunn Husby Nordstad Varegg Fleridrett 21:15 +6:34 10:57  
7 Kristin Melby Jacobsen Lardal OL 23:34 +8:53 12:08  
8 Alexandra Linløkken Østmarka OK 23:35 +8:54 12:09  
9 Ina Martini Asker Skiklubb 25:48 +11:07 13:17  
10 Adine Ingesen Sarpsborg OL 29:07 +14:26 15:00  
11 Ingrid Bratland Tjernshaugen OK Moss 30:08 +15:27 15:31  
  Alexandra Angvoll Fredrikstad SK ikke startet      

D 11-12N

1 540 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Oda Vaagen Paulsen Notodden OL 12:18   7:59  
2 Anna Nærby Skaukameratene OL 13:24 +1:06 8:42  
3 Berthe Teslo Hadeland OL 13:37 +1:19 8:50  
4 Amalie Ludvigsen Sarpsborg OL 14:16 +1:58 9:15  
5 Vilde Retteraasen Indre Østfold OK 14:44 +2:26 9:34  
  Noor Dirro Måren OK ikke startet      

D 13-16C

1 940 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Ingrid Bredalen Nittedal OL 19:41   10:08  
2 Ingrid Vaagen Paulsen Notodden OL 20:49 +1:08 10:43  
3 Tuva Fossheim Asplin Gjø-Vard OL 27:48 +8:07 14:19  

D 13-16N

1 860 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Andrine Bergan Fet OL 17:03   9:10  
2 Elise Hvidsten Fredrikstad SK 28:04 +11:01 15:05  

D 17-AK

5 230 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Randi Høilund Sentrum OK 55:05   10:31  
2 Una Glende Janson Kristiansand OK 1:02:02 +6:57 11:51  
3 Maria Dahl Fosby Gimle IF 1:11:58 +16:53 13:45  
4 Mari Taraldrud Sentrum OK 1:22:37 +27:32 15:47  
5 Peichi Chuang Oslostudentenes IK 1:32:23 +37:18 17:39  
  Ann Helen Aabogen Haugaard Skaukameratene OL diskvalifisert      
  Ingrid Tronshaug Stokke IL ikke startet      

D 17-C

2 820 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Gro Vaagen Notodden OL 31:17   11:05  
2 Ann-Karin Lesteberg Kongsberg OL 31:59 +0:42 11:20  
3 Åse Marita Høitomt Indre Østfold OK 32:36 +1:19 11:33  
4 Kristin Gjølsjø OK Moss 39:54 +8:37 14:08  
5 Kristin Tjernshaugen OK Moss 41:41 +10:24 14:46  
6 Sølvi Skilbrei Martini Asker Skiklubb 43:44 +12:27 15:30  
7 Kristin Grimsrud Skaukameratene OL 47:49 +16:32 16:57  
8 Cora Ebner Kongsberg OL 51:53 +20:36 18:23  
9 Aileen Runde Kristiansand OK 54:38 +23:21 19:22  
10 Linda Fredh Hamar OK 54:57 +23:40 19:29  
11 Borghild Ollestad Nydalens SK 57:40 +26:23 20:26  
12 Irene Langeggen Kongsberg OL 1:14:01 +42:44 26:14  
  Else Stordal OL Tønsberg og omegn diskvalifisert      
  Solveig Bergan Nydalens SK ikke startet      

D 17-N

1 860 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Toril Berg-Domaas Kolbotn og Skimt OL 22:50   12:16  
2 Liv Simonsen OK Øst 28:50 +6:00 15:30  

D 21A

5 260 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Marit Vala NTNUI 51:28   9:47  
2 Celine Renard Kongsberg OL 52:23 +0:55 9:57  
3 Hege Kullerud Konnerud IL 58:24 +6:56 11:06  
4 Lina Undrum Mariussen Oppsal Orientering 1:01:10 +9:42 11:37  
5 Tonje Hermansen Indre Østfold OK 1:10:38 +19:10 13:25  
6 Susanne Tveterås Nydalens SK 1:12:58 +21:30 13:52 Last ned GPS-spor i gpx-format
  Astrid Fugleneb Aamand Idrettslaget Dyre Vaa brutt      
  Ingeborg Undrum Mariussen Elverum OK ikke startet      

D 35-

5 760 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Julie Finsrud Lande Eidskog OL 58:45   10:11  
2 Astrid Kravdal Gjø-Vard OL 1:01:17 +2:32 10:38  
3 Kari Strand Kongsberg OL 1:04:53 +6:08 11:15  

D 40-

5 230 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Ellen Kathrine Svendsby Halden SK 44:36   8:31  
2 Hilde Grøneng Lillehammer OK 46:49 +2:13 8:57  
3 Audrun Utskarpen Oslostudentenes IK 1:10:21 +25:45 13:27  

D 45-

5 230 m, 19 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Gro Sandstad Eidsmo Freidig 46:44   8:56  
2 Hanne Lerche Raadal Halden SK 49:22 +2:38 9:26  
3 Hilda Øfsthus Asker Skiklubb 51:11 +4:27 9:47  
4 Kirsti Kringhaug Ringerike OL 52:47 +6:03 10:05  
5 Kari Madslien Nydalens SK 52:52 +6:08 10:06  
6 Marianne Njåstein IL Tyrving 53:20 +6:36 10:11  
7 Hege Feiring IL Tyrving 54:24 +7:40 10:24  
8 Anne Borgen Sturød Nydalens SK 54:35 +7:51 10:26  
9 Ingrid Eide Rapp Raumar Orientering 55:58 +9:14 10:42  
10 Monica Tørnqvist Halden Nydalens SK 57:45 +11:01 11:02  
11 Astrid Kristin Ruud Nittedal OL 1:06:17 +19:33 12:40  
12 Wenche Lindløv Sarpsborg OL 1:07:13 +20:29 12:51  
13 Aud Ellen Brevik IF Sturla 1:07:54 +21:10 12:58  
14 Ida Vår Dirdal Larvik OK 1:08:56 +22:12 13:10  
15 Lill-Kristin Enger Modum OL 1:11:12 +24:28 13:36  
16 Marit Egner Asker Skiklubb 1:12:09 +25:25 13:47  
17 Unn Mette Klopbakken Synnfjell OK 1:21:44 +35:00 15:37  
18 Anita Stenseth Synnfjell OK 1:23:02 +36:18 15:52  
19 Maria Torgersen Bækkelagets SK 1:27:35 +40:51 16:44  
  Jane Rødder Kongsberg OL ikke startet      

D 50-

4 290 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Mari Hernandez OL Toten-Troll 42:36   9:55  
2 Runa Skyttersæter Heming Orientering 46:37 +4:01 10:51  
3 Ragnhild Hald Kristiansand OK 49:01 +6:25 11:25  
4 Vanja Staff OL Toten-Troll 49:15 +6:39 11:28  
5 Anne C Turter Nydalens SK 49:46 +7:10 11:36  
6 Bente Line Skaukameratene OL 51:50 +9:14 12:04  
7 Åshild Bergstøl Kongsberg OL 55:00 +12:24 12:49  
8 Kjersti Narum OL Vallset/Stange 55:16 +12:40 12:52  
9 Ann Katrin Olsen Asker Skiklubb 56:00 +13:24 13:03  
10 May Bente Brurberg Ås-NMBU Orientering 57:03 +14:27 13:17  
11 Margrete Engzelius Asker Skiklubb 59:08 +16:32 13:47  
12 Else Grandal IL Tyrving 59:34 +16:58 13:53  
13 Magnhild T. Mølnvik Fossum IF 1:03:33 +20:57 14:48  
13 Ingrid Ravnan OL Toten-Troll 1:03:33 +20:57 14:48  
15 Kristin Fleisje Nittedal OL 1:06:02 +23:26 15:23  
16 Anne-Kristin Eriksrud Karlsen Oppsal Orientering 1:16:55 +34:19 17:55  
17 Kirsti Rogstad Kongsberg OL 1:30:18 +47:42 21:02  
  Solveig Sikkeland IL Tyrving ikke startet      
  Anna Göhlman IL Tyrving ikke startet      

D 55-

4 290 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Grete Hovi Skien OK 46:31   10:50  
2 Wenche Hultgreen IL Tyrving 47:37 +1:06 11:05  
3 Liv Inger Prangerød Tistedalen FL 50:03 +3:32 11:40  
4 Anne Berit Eid Nydalens SK 55:16 +8:45 12:52  
4 Anne Garsrud Vaulen Orienteringsklubb 55:16 +8:45 12:52  
6 Anne Julsrud Haugen Halden SK 56:00 +9:29 13:03  
7 Gunn Astrid Jakobsen Fredrikstad SK 56:44 +10:13 13:13  
8 Berit Danielsen IL Tyrving 57:50 +11:19 13:28  
9 Berit Berge IL Tyrving 1:04:17 +17:46 14:59  
10 Grete Berntsen Måren OK 1:17:26 +30:55 18:02  

D 60-

3 010 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Unni Strand Karlsen Fredrikstad SK 31:49   10:34  
2 Sylvia Andersen Elverum OK 35:08 +3:19 11:40  
3 Gabriella Axelsson Idefjordens SK 36:40 +4:51 12:10  
4 Aud Kjemperud Eiker OL 41:08 +9:19 13:39  
5 Kari Undrum Elverum OK 53:14 +21:25 17:41  
6 Elisabeth Rød Andebu IL 55:18 +23:29 18:22  
7 Vibeke Wøien Asker Skiklubb 59:24 +27:35 19:44  

D 65-

3 010 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Torill Nebell Mikkelsen Berger og Svelvik OL 39:54   13:15  
2 Inger Lindløv OK Moss 46:26 +6:32 15:25  
3 Ildiko Horvati IL Tyrving 47:20 +7:26 15:43  
4 Inger Halck Måren OK 53:33 +13:39 17:47  
5 Marit Sørensen Skaukameratene OL 1:16:02 +36:08 25:15  
6 Margareta Karlsson Stigsökarna 1:19:24 +39:30 26:22  
  Kari Pedersen IL Tyrving ikke startet      

D 70-

2 650 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Elin Dahlen Ringerike OL 43:53   16:33  
2 Grete Vestby Varteig OL 48:37 +4:44 18:20  
3 Inger Lise Bjordal Oppsal Orientering 59:36 +15:43 22:29  

D 75-

2 650 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Tirill Liby Seip OK Skeidi 48:42   18:22  
2 Unni Dirro Bøhlerengen Måren OK 49:29 +0:47 18:40  
3 Inger E. Vamnes Hamar OK 1:02:18 +13:36 23:30  

H -10

1 940 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
0 Erlend Bjerknes Fagerlid Måren OK 47:02 +27:06 24:14  
0 Liam Viggo Wingstedt Halden SK 31:30 +11:34 16:14  
0 Ragnar Lande Eidskog OL 29:14 +9:18 15:04  
0 Jonas Krogh Oppsal Orientering 46:31 +26:35 23:58  
0 Alfred Bjørnerød OK Moss 19:56   10:16  

H 11-12

1 940 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Kornelius Kriszat-Løvfald Nydalens SK 15:17   7:52  
2 Gaute Bergan Nydalens SK 16:58 +1:41 8:44  
3 Peder Aabogen Haugaard Skaukameratene OL 17:50 +2:33 9:11  
4 Tor Erling Gjølsjø OK Moss 17:58 +2:41 9:15  
5 Atle Nikolai Wøllo Kongsberg OL 18:35 +3:18 9:34  
6 Lars Øderud Vatne Bækkelagets SK 19:54 +4:37 10:15  
7 Arthur Brunborg Nittedal OL 21:33 +6:16 11:06  
8 Thomas Blomkvist Fredrikstad SK 24:49 +9:32 12:47  
9 Gustav Andresen Skotte Fossum IF 27:00 +11:43 13:55  
10 Odin Sæther Fredrikstad SK 27:37 +12:20 14:14  
  Martin Brække Halden SK diskvalifisert      
  Eirik Øvstedal Nydalens SK ikke startet      
  Erlend Langeggen Kongsberg OL ikke startet      
  Henrik Sturød Nydalens SK ikke startet      

H 11-12N

1 540 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Sander Bystrøm Indre Østfold OK 13:19   8:38  
2 Kristoffer Bjerketvedt Helminsen Fredrikstad SK 15:38 +2:19 10:09  
  Sigurd Paulsen Ask Lierbygda OL ikke startet      

H 13-16C

1 940 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Jonas Aas Fet OL 17:11   8:51  
2 Rolf Martin Glomsrud Skaukameratene OL 19:18 +2:07 9:56  
3 Lars Gåsvik Narvestad Halden SK 20:18 +3:07 10:27  
4 William Hofoss Hadeland OL 26:44 +9:33 13:46  
5 Martin Dalan Fredrikstad SK 34:03 +16:52 17:33  
  Sivert Åmodt Amundsen Lardal OL diskvalifisert      
  Henrik Hvidsten Fredrikstad SK ikke startet      

H 13-16N

1 860 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
  Mats Andre Nygård Indre Østfold OK diskvalifisert      

H 17-AK

5 760 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Nils Albert Aamand Idrettslaget Dyre Vaa 44:29   7:43  
2 Martin Bråthen OK Øst 46:27 +1:58 8:03  
3 Ola Lesteberg Kongsberg OL 48:17 +3:48 8:22  
4 Erlend Engzelius Gylver Asker Skiklubb 50:29 +6:00 8:45  
5 Robin Bergane Jansson Lillomarka OL 52:03 +7:34 9:02  
6 Morten Tangen Hamar OK 57:30 +13:01 9:58  
7 Ola Skage Sander Raumar Orientering 58:54 +14:25 10:13  
8 Marius Staff OL Toten-Troll 1:15:08 +30:39 13:02  
  Børge Styrvold Porsgrunn OL diskvalifisert      
  Håkon Nergaard Berg Stokke IL ikke startet      

H 17-C

2 820 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Tommy Sæter Kongsberg OL 29:55   10:36  
2 Svend Kristian Eidsten IF Sturla 33:53 +3:58 12:00  
3 Roy Roger Espenes Varteig OL 37:37 +7:42 13:20  
4 Anders Espenes Varteig OL 38:16 +8:21 13:34  
5 Svein-Tore Gåsvik Narvestad Halden SK 39:22 +9:27 13:57  
6 Torbjørn Barikmo Kongsberg OL 40:42 +10:47 14:25  
7 Egil Amundsen Lardal OL 42:08 +12:13 14:56  
8 Trond Ivar Fossaas Gimle IF 48:10 +18:15 17:04  
9 Rune Nygård Indre Østfold OK 1:01:32 +31:37 21:49  
  Knut Dyrstad Nydalens SK ikke startet      

H 17-N

1 860 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Tor Simonsen OK Øst 32:15   17:20  

H 21-A

7 170 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Damien Renard Kongsberg OL 48:47   6:48  
2 Emil Ahlbäck Fossum IF 48:57 +0:10 6:49  
3 Trygve Tømta Raumar Orientering 49:00 +0:13 6:50  
4 Kjell Arild Karlsen Fredrikstad SK 52:02 +3:15 7:15  
5 Daniel Oliversen Trøsken IL 55:49 +7:02 7:47  
6 Kristian Kullerud Konnerud IL 56:25 +7:38 7:52  
7 Håkon Håversen Østmarka OK 57:19 +8:32 7:59  
8 Tor Andreas Andersen NTNUI 58:18 +9:31 8:07  
9 Gunnar Tenge Ås-NMBU Orientering 1:00:29 +11:42 8:26  
10 Åsulv Birkeland Stormoen Kristiansand OK 1:01:23 +12:36 8:33  
11 Magnus Skauge Oliversen Trøsken IL 1:01:36 +12:49 8:35  
12 Daniel Fløtre Kongsberg OL 1:15:39 +26:52 10:33  
13 Jens Petter Andersen Halden SK 1:15:40 +26:53 10:33  
  Stian Alexander Grann Fossum IF ikke startet      
  Kjartan Hauger Oppsal Orientering ikke startet      
  Stian Jensen Hamar OK ikke startet      

H 35-

7 030 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Trond Kortner Østmarka OK 49:36   7:03  
2 Per-Ivar Nikolaisen Oppsal Orientering 55:41 +6:05 7:55  
3 Robert Banfi Ås-NMBU Orientering 1:09:26 +19:50 9:52  
  Torbjørn Kravdal Gjø-Vard OL ikke startet      

H 40-

7 030 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Henrik Ottesen Fredrikstad SK 47:44   6:47  
2 Espen Danevad Fredrikstad SK 48:16 +0:32 6:51  
3 Tom Bergan Fet OL 50:26 +2:42 7:10  
4 Eivind Lande Eidskog OL 52:22 +4:38 7:26  
5 Jörgen Åhl Åmåls OK 56:18 +8:34 8:00  
6 Rolf Pettersen Mo OL Toten-Troll 56:27 +8:43 8:01  
7 Espen Bergstrøm Halden SK 59:02 +11:18 8:23  
8 Henning Bratland Carlsen OK Moss 1:02:44 +15:00 8:55  
9 Morten Kaare Moe Fet OL 1:03:14 +15:30 8:59  
10 Thomas Lie Fredrikstad SK 1:04:19 +16:35 9:08  
11 Kyrre Gran Fet OL 1:07:37 +19:53 9:37  
12 Audun Bjerknes Måren OK 1:08:21 +20:37 9:43  
13 Eskil Åsmul OL Trollelg 1:19:11 +31:27 11:15  
14 Pål Angvoll Fredrikstad SK 1:20:37 +32:53 11:28  

H 45-

5 760 m, 42 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Leif Størmer Fossum IF 39:11   6:48  
2 Per Olaussen Fredrikstad SK 40:43 +1:32 7:04  
3 Tore Bjørnerød OK Moss 44:14 +5:03 7:40  
4 Tore Bredalen Nittedal OL 45:01 +5:50 7:48  
5 Per Henning Bjerva Ås-NMBU Orientering 45:02 +5:51 7:49  
6 Jon Iver Bakken Nydalens SK 45:17 +6:06 7:51  
7 Arild Andresen Fossum IF 45:23 +6:12 7:52  
8 Odd Strand Kongsberg OL 45:38 +6:27 7:55  
9 Frank Løwengreen Sarpsborg OL 46:06 +6:55 8:00  
10 Gjermund Gravir Asker Skiklubb 46:22 +7:11 8:02  
11 Geir Torgersen Halden SK 46:40 +7:29 8:06  
12 Dagfinn Aas Fet OL 47:04 +7:53 8:10  
13 Jan Tore Henriksen Nydalens SK 47:12 +8:01 8:11  
14 Jan Erik Isaksen Nydalens SK 47:56 +8:45 8:19  
15 Tor Ivar Christiansen OL Tønsberg og omegn 47:58 +8:47 8:19  
16 Jouni Nykänen Navi 48:54 +9:43 8:29  
17 Pål Backstrøm Halden SK 49:20 +10:09 8:33  
18 Øystein Rapp Raumar Orientering 49:49 +10:38 8:38  
19 Lars Erik Gjein Sandefjord OK 50:07 +10:56 8:42  
20 Finn Henry Lillestrand Trøsken IL 50:55 +11:44 8:50  
21 Bjørnar Olsrød Stokke IL 50:59 +11:48 8:51  
22 Guttorm L Egge Oslostudentenes IK 51:06 +11:55 8:52  
23 Hallvard Koren OK Moss 51:11 +12:00 8:53  
24 Ottar Wiklund Nydalens SK 51:25 +12:14 8:55  
25 Svein Granerud Asker Skiklubb 51:53 +12:42 9:00  
26 Bjørn Martini Asker Skiklubb 52:12 +13:01 9:03  
27 Christian Grotnes IL Tyrving 54:09 +14:58 9:24  
28 Geir Nilsen Viul Orienteringsklubb 54:45 +15:34 9:30  
29 Einar Modahl Fredrikstad SK 54:47 +15:36 9:30  
30 Arne Håkon Jørgensen Sandefjord OK 54:55 +15:44 9:32  
31 Arne Torgersen Bækkelagets SK 56:02 +16:51 9:43  
32 Vegard Halden Nydalens SK 57:04 +17:53 9:54  
33 Bjørn-Willy Arntzen Lierbygda OL 58:44 +19:33 10:11  
34 Ulf Danielsson Åmåls OK 59:00 +19:49 10:14  
35 Inge Ramberg Østmarka OK 1:00:25 +21:14 10:29  
36 Terje Linløkken Østmarka OK 1:00:50 +21:39 10:33  
37 Einar Teslo Hadeland OL 1:01:38 +22:27 10:42  
38 Nils Bergan Nydalens SK 1:03:35 +24:24 11:02  
39 Atle Wøllo Kongsberg OL 1:10:43 +31:32 12:16  
40 Jørn Moe Fet OL 1:18:22 +39:11 13:36  
  Henning Martinsen Fredrikstad SK diskvalifisert      
  Trond Sigvald Hetland Kolbotn og Skimt OL diskvalifisert      
  Torgeir E. Andersen Eiker OL ikke startet      

H 50-

5 590 m, 25 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Morten Aamodt Sandnes IL (Rogaland) 44:26   7:56  
2 Jan Granstedt Halden SK 45:42 +1:16 8:10  
3 Jo Wiklund Nydalens SK 47:04 +2:38 8:25  
4 Bjørn Henning Grandal IL Tyrving 47:30 +3:04 8:29  
5 Bjørn Gulbrandsen Asker Skiklubb 48:01 +3:35 8:35  
6 Onno Verberne OL Toten-Troll 48:08 +3:42 8:36  
7 Gløer Winsvold Sentrum OK 50:43 +6:17 9:04  
8 Tormod Jensen Sarpsborg OL 51:50 +7:24 9:16  
9 Nils Harald Staff OL Toten-Troll 53:59 +9:33 9:39  
10 Håkon Løvli Asker Skiklubb 54:24 +9:58 9:43  
11 Frank Svarød Idd Sportsklubb 55:18 +10:52 9:53  
12 Arve Opheim Måren OK 57:59 +13:33 10:22  
13 Christopher Schive OK Moss 58:33 +14:07 10:28  
14 Dag Brenås Varteig OL 59:00 +14:34 10:33  
15 Jan-Ove Bråthen OK Øst 59:41 +15:15 10:40  
16 Bjørn Victor Larsen Kongsberg OL 59:45 +15:19 10:41  
17 Per Kaarby Fossum IF 1:01:44 +17:18 11:02  
18 Jarl Øvstedal Nydalens SK 1:03:12 +18:46 11:18  
19 Roar Tønnessen Kongsberg OL 1:06:25 +21:59 11:52  
20 Sven Simonsen Fredrikstad SK 1:06:40 +22:14 11:55  
21 Kolbjørn Kasin Kongsberg OL 1:07:24 +22:58 12:03  
22 Harald Berge Løten o-lag 1:11:11 +26:45 12:44  
23 Snorre Frydenlund IF Sturla 1:16:11 +31:45 13:37  
24 Are Njåstein IL Tyrving 1:20:51 +36:25 14:27  
  Terje Dengerud Nydalens SK diskvalifisert      
  Bjørn Bakkevig Heming Orientering ikke startet      
  Jon Steinar Mjølnerød Halden SK ikke startet      

H 55-

5 590 m, 22 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Jon Bjørgum Kristiansand OK 42:38   7:37  
2 Hallvard Fjær Lillomarka OL 44:50 +2:12 8:01  
3 Harald Hovi Skien OK 45:14 +2:36 8:05  
4 Nils Hæstad Fossum IF 46:13 +3:35 8:16  
5 Morten Due Måren OK 49:56 +7:18 8:55  
6 Per Kristian Ekeberg IL Tyrving 50:11 +7:33 8:58  
7 Torgeir Strandhagen Røyken OL 51:05 +8:27 9:08  
8 Leif Thingsrud Østmarka OK 51:57 +9:19 9:17  
9 Knut Bjørkelo Kolbotn og Skimt OL 52:01 +9:23 9:18  
10 Morten Karlsen Måren OK 53:49 +11:11 9:37  
11 Eirik Nordbrøden Halden SK 54:16 +11:38 9:42  
12 Lars Hjermstad Fossum IF 54:56 +12:18 9:49  
13 Egil Wickstrand Iversen Heming Orientering 56:10 +13:32 10:02  
14 Jørn Nordbrøden Halden SK 56:45 +14:07 10:09  
15 Tor Ragnar Andersen Halden SK 57:26 +14:48 10:16  
16 Geir Holm Gundersen IF Sturla 58:18 +15:40 10:25  
17 Richard Zeiner-Gundersen Fossum IF 59:31 +16:53 10:38  
18 Bjørn Åstorp Sarpsborg OL 1:08:51 +26:13 12:18  
19 John Hofoss Hadeland OL 1:13:11 +30:33 13:05  
20 Roy Gjerding OK Moss 1:13:53 +31:15 13:13  
21 Øyvind Gylver Asker Skiklubb 1:14:10 +31:32 13:16  
  Ivar Maalen Ås-NMBU Orientering diskvalifisert      
  Jan Bjerketvedt OK Moss ikke startet      
  Anton Plaian Asker Skiklubb ikke startet      

H 60-

5 230 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Bjørn Grinde Oslostudentenes IK 43:02   8:13  
2 Hans Huseby Sarpsborg OL 43:30 +0:28 8:19  
3 Tom A. Karlsen Fredrikstad SK 45:12 +2:10 8:38  
4 Are Eriksen Oslostudentenes IK 51:44 +8:42 9:53  
5 Bjørn Heidenstrøm Fredrikstad SK 53:58 +10:56 10:19  
6 Hans O Augedal Asker Skiklubb 56:07 +13:05 10:43  
7 Bent Galborgen Skaukameratene OL 57:18 +14:16 10:57  
8 Einar Kristian Lunde Varteig OL 58:10 +15:08 11:07  
9 Erlend Aamodt Nydalens SK 1:00:22 +17:20 11:32  
10 Ola Brox OL Toten-Troll 1:00:47 +17:45 11:37  
11 Harald Aasheim Oppsal Orientering 1:01:57 +18:55 11:50  
12 Knut Malmo Ringsaker OK 1:08:44 +25:42 13:08  
13 Øivind Berget Sarpsborg OL 1:10:25 +27:23 13:27  
14 Elling Aakre Andebu IL 1:11:18 +28:16 13:37  
15 Jan Bøhle OL Trollo 1:14:50 +31:48 14:18  
16 Per Øivind Husby Varegg Fleridrett 1:16:20 +33:18 14:35  
17 Tore Tvedt Vaulen Orienteringsklubb 1:40:31 +57:29 19:13  
  Stein Turtumøygard Måren OK ikke startet      
  Svein S Jacobsen IL Tyrving ikke startet      

H 65-

4 290 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Nils-Petter Wiik Driv IL 42:34   9:55  
2 Jimmy Nordli Trøsken IL 45:40 +3:06 10:38  
3 Leif Bokerød Idd Sportsklubb 46:19 +3:45 10:47  
4 Rolf Gjølberg Larvik OK 53:11 +10:37 12:23  
5 Øistein Hagen OK Øst 54:20 +11:46 12:39  
6 Atle Remme Porsgrunn OL 54:33 +11:59 12:42  
7 Paul Skjaker Hadeland OL 59:35 +17:01 13:53  
8 Øistein Åsmul OL Trollelg 59:36 +17:02 13:53  
9 Hans Stordal OL Tønsberg og omegn 1:00:40 +18:06 14:08  
10 Per Oscar Saugestad OK Moss 1:05:23 +22:49 15:14  
11 Odd Egil Frogner OL Tønsberg og omegn 1:15:26 +32:52 17:35  
12 Georg Kapperud Oppsal Orientering 1:27:04 +44:30 20:17  
  Hasse Bergstrøm IL Tyrving diskvalifisert      
  Willy Grønstad Løten o-lag diskvalifisert      
  Odd Hauger Brandval/Kongsvinger OK ikke startet      
  Torbjörn Karldén Kvillebyns SK ikke startet      

H 70-

3 010 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Ingar Håkonsen Kongsberg OL 35:41   11:51  
2 Thor Palmgren Halden SK 36:12 +0:31 12:01  
3 Harald Lundhaug OK Moss 36:17 +0:36 12:03  
4 Trond Feiring Hamar OK 38:09 +2:28 12:40  
5 Roar Bjordal Oppsal Orientering 40:43 +5:02 13:31  
6 Klaus Engen Eidskog OL 45:47 +10:06 15:12  
7 Ronald Bjerva Drangedal OL 46:02 +10:21 15:17  
8 Knut Lindløv OK Moss 49:37 +13:56 16:29  
9 Tormod Dahlen Ringerike OL 55:00 +19:19 18:16  
10 Jan Erik Pockrandt Fredrikstad SK 1:05:55 +30:14 21:53  
  Per Anders Flesjø OK Moss diskvalifisert      

H 75-

3 010 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Odd Kletteli Bækkelagets SK 45:18   15:02  
2 Harald Wibye OK Moss 58:14 +12:56 19:20  
3 Carl-Fred. Kolderup Stabæk IF 1:03:46 +18:28 21:11  
4 Finn Vestby Varteig OL 1:15:24 +30:06 25:02  
5 Tor Kaurin Måren OK 1:18:18 +33:00 26:00  
  Roger Torper Skaukameratene OL diskvalifisert      

H 80-

2 650 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Paul Forseth OL Trollelg 34:49   13:08  
2 Dagfinn Føllesdal Oslostudentenes IK 58:19 +23:30 22:00  
3 Kjell Andersen Varteig OL 1:32:53 +58:04 35:03  

D 40-AK

3 010 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Marianne Fruseth Christiansen OL Tønsberg og omegn 27:05   8:59  
2 Isa Heggedal Konnerud IL 31:06 +4:01 10:19  
3 Anne Sofie Forseth Bue OL Tønsberg og omegn 35:11 +8:06 11:41  
4 Christine Roll Paulsen Fredrikstad SK 35:47 +8:42 11:53  
5 Tove Heimdal Konnerud IL 36:28 +9:23 12:06  
6 Toini Skyttersæter Konnerud IL 37:28 +10:23 12:26  
7 Cathrine Lillestrand Trøsken IL 38:20 +11:15 12:44  
8 Hanne Narvestad Halden SK 39:10 +12:05 13:00  
9 Tone Karina Ingesen Sarpsborg OL 40:20 +13:15 13:23  
10 Gunn Elin Rudi Hadeland OL 45:48 +18:43 15:12  
11 Eli Tufte Hanssen Eiker OL 47:37 +20:32 15:49  
12 Rikke Kristin Gåsholt Hedrum OL 51:01 +23:56 16:56  
  Cathrine Palmgren Kolbotn og Skimt OL ikke startet      

H 40-AK

4 290 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Ole Ingesen Sarpsborg OL 42:24   9:53  
2 Per Arne Arnesen Kolbotn og Skimt OL 43:26 +1:02 10:07  
3 Tor Ringstad Hedrum OL 43:28 +1:04 10:07  
4 Arve Paulsen Notodden OL 43:58 +1:34 10:14  
5 Harald Eik Kristiansand OK 45:31 +3:07 10:36  
6 Roar Mathisen OL Tønsberg og omegn 46:42 +4:18 10:53  
7 Bjørn Nordvik Kolbotn og Skimt OL 46:49 +4:25 10:54  
8 Bjørn Sverre Gulheim Kolbotn og Skimt OL 46:56 +4:32 10:56  
9 Bjørn Fjeldstad Kristiansand OK 54:44 +12:20 12:45  
10 Petter Fure Oppsal Orientering 1:08:11 +25:47 15:53  
11 Rune Nergård Nittedal OL 1:10:30 +28:06 16:26  
12 Steinar Mariussen Elverum OK 1:12:21 +29:57 16:51  
13 Ole Petter Ruud OK Horten 1:12:33 +30:09 16:54  
14 Gisle Paulsen Fredrikstad SK 1:12:41 +30:17 16:56  
15 Knut Langeggen Kongsberg OL 1:17:22 +34:58 18:02  
  Roger Hagen Sandefjord OK diskvalifisert      
  Vincent Eijsink Ås-NMBU Orientering diskvalifisert      
  Håvard Sandvoll Ask Lierbygda OL ikke startet      
  Sven Arne Gylterud Fossum IF ikke startet      

DirekteC

2 820 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Sjur Gridstuen Indre Østfold OK 29:41   10:31  
2 John Runde Kristiansand OK 35:18 +5:37 12:31  
3 Anne Nilsen Ås-NMBU Orientering 37:51 +8:10 13:25  
4 Målfrid Narum Valset Stange 38:17 +8:36 13:34  
5 Kristin Falk Fossum IF 42:12 +12:31 14:57  
6 Johanne Ausland Oddersjaa SSK 42:28 +12:47 15:03  
7 Ingunn Sauer Modal Fredrikstad SK 43:52 +14:11 15:33  
8 Bodil Holmstrøm Halden SK 44:11 +14:30 15:40  
9 Alf Brekhus Fredrikstad SK 1:01:42 +32:01 21:52  
10 Eric Overdijk NOTEAM 1:11:33 +41:52 25:22  
11 Jan Edvin Blomkvist Fredrikstad SK 1:18:37 +48:56 27:52  
12 Kristin Swærd Hadeland OL 1:24:06 +54:25 29:49  
  Kirsti Nordsted Halden SK diskvalifisert      
  Mikal Eik Måren OK diskvalifisert      
  Nils Gøran Karlsson Stigsökarna diskvalifisert      

DirekteAK

4 290 m, 29 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Markus Øie Løten o-lag 34:19   7:59  
2 Torbjørn Kravdal Gjø-Vard OL 37:00 +2:41 8:37  
3 Lars Bredalen Nittedal OL 38:14 +3:55 8:54  
4 Ingrid Bronebakk Halden SK 38:21 +4:02 8:56  
5 Ingunn Schei Ås-NMBU Orientering 40:03 +5:44 9:20  
6 Vemund Kongsnes Østmarka OK 40:28 +6:09 9:25  
7 Stian Overskeid Indre Østfold OK 41:59 +7:40 9:47  
8 Torbjørn Blom-Hagen Fossum IF 42:09 +7:50 9:49  
9 Astrid Bjørnerød OK Moss 48:13 +13:54 11:14  
10 Bjørnar Løvli Asker Skiklubb 48:30 +14:11 11:18  
11 Rolf Andersen Västvärmlands OK 48:31 +14:12 11:18  
12 Claus Nordsted Halden SK 48:46 +14:27 11:22  
13 Paul Martin Remme Porsgrunn OL 50:07 +15:48 11:40  
14 Johan Swærd Hadeland OL 51:01 +16:42 11:53  
15 Dag Syversen Sarpsborg OL 53:21 +19:02 12:26  
16 Geir Jacobsen Lardal OL 53:42 +19:23 12:31  
17 Terje Melsom Fossum IF 55:30 +21:11 12:56  
18 Eszter Horvati NOTEAM 57:19 +23:00 13:21  
19 Vidar Danielsen IL Tyrving 58:23 +24:04 13:36  
20 Vilde Bredholt Jørgensen Sandefjord OK 1:00:41 +26:22 14:08  
21 Roger Moestue Oppsal Orientering 1:00:54 +26:35 14:11  
22 Sten Vidar Thun Klæbu IL 1:00:55 +26:36 14:11  
23 Lene Godager Kaas Bækkelagets SK 1:05:30 +31:11 15:16  
24 Ellen Christine Koren Ås-NMBU Orientering 1:07:17 +32:58 15:41  
25 Arild Bergsland Trøsken IL 1:10:39 +36:20 16:28  
26 Lenny Viking Enström Oslostudentenes IK 1:11:01 +36:42 16:33  
27 Åge Aashamar Flosta IL 1:21:43 +47:24 19:02  
28 Mona Skjæggedal OK Moss 1:30:09 +55:50 21:00  
29 Bjørn Aarsu Varteig OL 1:51:19 +1:17:00 25:56  

DirekteAL

7 170 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Andreas Johansson Halden SK 51:18   7:09  
2 Kjetil Bjørlo Halden SK 58:15 +6:57 8:07  
3 Ole Kjell Langmyren Lillomarka OL 59:43 +8:25 8:19  
4 Lars Fremstad Larvik OK 1:00:58 +9:40 8:30  
5 Ståle Sønsterudbråten Raumar Orientering 1:04:02 +12:44 8:55  
6 Trond Holter Måren OK 1:22:11 +30:53 11:27  

H 21-E

9 070 m, 43 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Bjørn Ekeberg IL Tyrving 54:40   6:01  
2 Martin Vister Järla Orientering 55:41 +1:01 6:08  
3 Øystein Sørensen Nydalens SK 55:52 +1:12 6:09  
4 Mattias Karlsson Halden SK 55:55 +1:15 6:09  
5 Hans Gunnar Omdal Kristiansand OK 56:27 +1:47 6:13  
6 Holger Hott Kristiansand OK 57:27 +2:47 6:20  
7 Espen Fiskum Halden SK 57:45 +3:05 6:22  
8 Sami Hämälistö Turun Metsänkävijät 58:23 +3:43 6:26  
9 Eirik Martens Svensen Kristiansand OK 59:22 +4:42 6:32  
10 Marcus Millegård Halden SK 59:31 +4:51 6:33  
11 Anders Tiltnes IL Tyrving 59:46 +5:06 6:35  
12 Olav Johannes Deelstra NTNUI 59:57 +5:17 6:36  
13 Vegard Ruttenborg NTNUI 1:00:01 +5:21 6:37  
14 Erik Axelsson Halden SK 1:00:52 +6:12 6:42  
15 Sjur Hovi Kristiansand OK 1:01:03 +6:23 6:43  
16 Mats Dahlén Kristiansand OK 1:01:07 +6:27 6:44  
17 Mathias Stensland Lillevold NTNUI 1:01:10 +6:30 6:44  
18 Øyvind Helgerud Halden SK 1:01:47 +7:07 6:48  
18 Torkil Eide Solstad NTNUI 1:01:47 +7:07 6:48  
20 Anders Vister Raumar Orientering 1:02:00 +7:20 6:50  
21 Øyvind Lund Raumar Orientering 1:02:37 +7:57 6:54  
22 Bojan Blumenstein Halden SK 1:02:45 +8:05 6:55  
23 Øyvind Stokseth Halden SK 1:03:10 +8:30 6:57  
24 Jan Andreas Edstrøm NTNUI 1:03:31 +8:51 7:00  
25 Daniel Blom Nydalens SK 1:04:47 +10:07 7:08  
26 Johannes Narum Hamar OK 1:05:04 +10:24 7:10  
27 Håvard Haga Raumar Orientering 1:05:22 +10:42 7:12  
28 Magnus Johansson Kristiansand OK 1:06:24 +11:44 7:19  
29 Sverre Waaler Kaas Nydalens SK 1:06:59 +12:19 7:23  
30 Øyvind Enger NTNUI 1:08:04 +13:24 7:30  
31 Mathias Benjaminsen Lillomarka OL 1:08:07 +13:27 7:30  
32 Andrei Zhuravlev Halden SK 1:08:11 +13:31 7:31  
33 Halvor Eid Nielsen NTNUI 1:08:32 +13:52 7:33  
34 Rune Rystad Nydalens SK 1:09:47 +15:07 7:41  
35 Sverre Turter Sandvold NTNUI 1:09:56 +15:16 7:42  
36 Haakon Ingvaldsen Nydalens SK 1:10:14 +15:34 7:44  
37 Jørn Sundby Larvik OK 1:10:24 +15:44 7:45  
38 Thomas Nipen IL Tyrving 1:11:39 +16:59 7:53  
39 Eirik Jansson Haverstad Ås-NMBU Orientering 1:13:50 +19:10 8:08  
40 Magnus Ombustvedt Ås-NMBU Orientering 1:15:25 +20:45 8:18  
41 Jon Arve U Engebakken Nord-Østerdal OK 1:19:05 +24:25 8:43  
42 Frode Konst IL Tyrving 2:02:29 +1:07:49 13:30  
  Trygve Olsen NTNUI diskvalifisert      
  Øystein Pettersen Nydalens SK ikke startet      
  Torbjørn Sagberg IL Tyrving ikke startet      
  Christian Faruga Karldén Kvillebyns SK ikke startet      
  Christian Bøen Kristiansand OK ikke startet      
  Vegard Blomseth Johnsen NTNUI ikke startet      
  Mathias Nipen IL Tyrving ikke startet      
  Fredrik Eliasson Halden SK ikke startet      
  Gaute Friestad Kristiansand OK ikke startet      

H 19-20-E

7 170 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Markus Holter Halden SK 45:39   6:22  
2 Topias Ahola Navi 47:03 +1:24 6:33  
3 Anders Felde Olaussen Halden SK 48:40 +3:01 6:47  
4 Borger Melsom Fossum IF 49:51 +4:12 6:57  
5 Morten Jørgensen Kristiansand OK 52:00 +6:21 7:15  
6 Jeremias Lipsanen Navi 54:14 +8:35 7:33  
7 Øystein Garsrud Tvedt Vaulen Orienteringsklubb 54:38 +8:59 7:37  
8 Elling Fossheim Asplin Gjø-Vard OL 54:56 +9:17 7:39  
9 Gustav Fiskum IL Tyrving 56:49 +11:10 7:55  
10 Simen Eid Nielsen Nydalens SK 1:04:57 +19:18 9:03  
11 Antti-Ville Salomaa Navi 1:09:36 +23:57 9:42  
12 Arne Johannes Løkken Flosta IL 1:16:22 +30:43 10:39  
13 Per-Martin Grønli Flosta IL 1:53:14 +1:07:35 15:47  
  Sigur Heggedal Kongsberg OL diskvalifisert      
  Håvard Myhre Kongsberg OL ikke startet      

H 17-18-E

6 490 m, 25 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Olai Stensland Lillevold Fossum IF 41:46   6:26  
2 Håkon Raadal Bjørlo Halden SK 43:37 +1:51 6:43  
3 Audun Heimdal Konnerud IL 44:05 +2:19 6:47  
4 Knut Aasheim Oppsal Orientering 44:35 +2:49 6:52  
5 Elias T. Mølnvik Fossum IF 45:45 +3:59 7:02  
6 Henrik Eijsink Ås-NMBU Orientering 46:01 +4:15 7:05  
7 Håvard Irgens Fossum IF 46:56 +5:10 7:13  
8 Håkon Fruseth Christiansen OL Tønsberg og omegn 46:57 +5:11 7:14  
9 Oskar Størmer Fossum IF 47:15 +5:29 7:16  
10 Peter Nordbrøden Halden SK 48:58 +7:12 7:32  
11 Herman Moe Fet OL 50:51 +9:05 7:50  
12 Anders Krona Haflan OL Tønsberg og omegn 51:01 +9:15 7:51  
13 Are Wigaard Oppsal Orientering 52:59 +11:13 8:09  
14 Ludvig Andreas Baugstø Rødnes Oppsal Orientering 53:05 +11:19 8:10  
15 Ole Kostøl Kristiansand OK 54:21 +12:35 8:22  
16 Einar Lofthus Hamar OK 56:04 +14:18 8:38  
17 Anton Sihvonen