Resultater Smaaleneneløpet 2016



Resultater Smaaleneneløpet
Mysen, Østfold - 17. april 2016

Arrangementstype: Orientering

N-åpen

1 250 m, 21 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Nora Arentz Hagen Fredrikstad SK 18:41   14:56
  Jonathan Axelsson Åmåls OK 29:51   23:52
  Hanna Gurine Bergland Indre Østfold OK 22:47   18:13
  Hans Peder Bergland Indre Østfold OK 15:05   12:04
  Ida Amundsen Bjørkli Ringerike OL 27:50   22:16
  Magnus Dale OL Vallset/Stange 14:19   11:27
  Malin Gjetanger Måren OK 17:15   13:48
  Sofie Holm Nedrebø OK Moss 23:44   18:59
  Asbjørn Lande Eidskog OL 24:37   19:41
  Eirik Lesteberg Kongsberg OL 20:13   16:10
  Elias Molund IL Tyrving 33:01   26:24
  Karl Rein Rådahl IL Tyrving 21:09   16:55
  Adele Skåland Trøsken IL 27:58   22:22
  Milla Skåland Trøsken IL 36:01   28:48
  Per Noa Sommerheim Nydalens SK 17:27   13:57
  Lauritz stolpe-Palmstrøm Eidskog OL 29:36   23:40
  Vilhelm Svarød Halden SK 41:13   32:58
  Eline Sørli Eidskog OL 41:11   32:56
  Synne Sørli Eidskog OL 41:17   33:01
  Sivert Isak Torseth Gjø-Vard OL 33:56   27:08
  Amund Kortner Vogt Østmarka OK 26:48   21:26

 

D -10

1 950 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Synne Utseth Bøhlerengen Oppsal Orientering 33:15   17:03
  Ingrid Lesteberg Kongsberg OL 34:23   17:37
  Eiril Erlien Solerød Gjø-Vard OL 26:51   13:46
  Marie Bjordal Veggan Oppsal Orientering 24:07   12:22
  Eira Skaarer Wiklund Nydalens SK 29:23   15:04
  Minna Sofie Wingstedt Halden SK 24:09   12:23

 

D 11-12

2 400 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mathea Gløersen OL Tønsberg og omegn 32:13   13:25
2 Marie Kravdal Gjø-Vard OL 40:58 +8:45 17:04
3 Marie Lien Backstrøm Halden SK 45:59 +13:46 19:09
4 Sara Molund IL Tyrving 46:16 +14:03 19:16
5 Mille Baastad Berg IL Tyrving 48:03 +15:50 20:01
6 Josefin Eylertsen Halden SK 52:10 +19:57 21:44
7 Elma Sagli Gudim Indre Østfold OK 53:50 +21:37 22:25
8 Maren Henriksen Halden SK 57:28 +25:15 23:56
9 Katrine Bjordal Veggan Oppsal Orientering 59:30 +27:17 24:47
10 Anne Østvold Heming Orientering 1:06:52 +34:39 27:51
11 Anne Frøisland Vang OL 1:16:58 +44:45 32:04
12 Julie Brenås Varteig OL 1:42:32 +1:10:19 42:43
  Mari Ovidia Ranestad Hamar OK brutt    

 

D 11-12N

1 250 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ragnhild Blom-Hagen Fossum IF 13:42   10:57
2 Mathilde Fossaas Gimle IF 17:20 +3:38 13:52

 

D 13-16C

2 400 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Vilde Retteraasen Indre Østfold OK 43:59   18:19
2 Astrid Rognstad Hadeland OL 48:39 +4:40 20:16
3 Eline Signore Myhrvold Indre Østfold OK 51:02 +7:03 21:15
4 Sofie Gammelsæter Kolbotn og Skimt OL 55:00 +11:01 22:55
5 Emilie Johansen Sandefjord OK 1:03:33 +19:34 26:28
6 Inger-Lise Halmstad Andersen Gjø-Vard OL 1:33:29 +49:30 38:57
  Ada Gulliksen Indre Østfold OK diskvalifisert    

 

D 13-16N

1 950 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Karen Myklebust Hamar OK 29:39   15:12

 

D 17-AK

4 600 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Heidi Stokseth Halden SK 47:02   10:13
2 Belinda Jørandli Rudsengen Oslostudentenes IK 59:20 +12:18 12:53
3 Ida Katrine Børstad Thoresen Sarpsborg OL 1:00:43 +13:41 13:11
4 Kaisa Svergja Raumar Orientering 1:02:22 +15:20 13:33
5 Susanne Tveterås Nydalens SK 1:20:56 +33:54 17:35
6 Ingrid Bjørshol Holm Oppsal Orientering 1:35:28 +48:26 20:45
7 Ingvild Løver Thon Modum OL 1:40:42 +53:40 21:53

 

D 17-C

2 720 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Laila Eriksen Blom Fet OL 56:02   20:36
2 Anne Sørlien Gjø-Vard OL 58:01 +1:59 21:19
3 Cecilie Christin Kverme Fossum IF 1:05:16 +9:14 23:59
4 Mona Dalegård Løken Kongsberg OL 1:14:47 +18:45 27:29
5 Siv Susanne Jystad Østmarka OK 1:55:10 +59:08 42:20
  Helle Hundseid IL Tyrving diskvalifisert    

 

D 17-N

1 950 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Liv Simonsen OK Øst 44:11   22:39

 

D 21A

7 060 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Lone Malmgren Gjø-Vard OL 1:14:00   10:28
2 Maria Jonsson Nydalens SK 1:17:37 +3:37 10:59
3 Elin Ekeberg IL Tyrving 1:42:02 +28:02 14:27
4 Tonje Hermansen Kristiansand OK 1:48:50 +34:50 15:24

 

D 40-

4 600 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Guro Bryggen Halden SK 49:46   10:49
2 Valborg Madslien Lillehammer OK 51:45 +1:59 11:15
3 Line Nybakken Ås-NMBU Orientering 55:59 +6:13 12:10
4 Monica Berglund Ringerike OL 57:52 +8:06 12:34
5 Sara Mathisen Porsgrunn OL 1:04:46 +15:00 14:04
  Linda Fredh Måren OK diskvalifisert    
  Julie Finsrud Lande Eidskog OL diskvalifisert    

 

D 45-

4 600 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Berit Sofie Wiklund Nydalens SK 45:21   9:51
2 Runa Lien Backstrøm Halden SK 47:55 +2:34 10:25
3 Hanne Lerche Raadal Halden SK 49:19 +3:58 10:43
4 Hege Feiring IL Tyrving 49:54 +4:33 10:50
5 Arnhild Krogh Oppsal Orientering 50:37 +5:16 11:00
6 Mona Lome Hamar OK 51:48 +6:27 11:15
7 Hilde Vassend Porsgrunn OL 57:12 +11:51 12:26
8 Ingrid Eide Rapp Raumar Orientering 57:55 +12:34 12:35
9 Else Kari Scheele Nydalens SK 58:07 +12:46 12:38
10 Marit Egner Asker Skiklubb 1:02:58 +17:37 13:41
11 Hege Solerød Gjø-Vard OL 1:03:05 +17:44 13:42
12 Line Skjevik Arnevik Ringerike OL 1:04:06 +18:45 13:56
13 Astrid Bjørnerød OK Moss 1:05:14 +19:53 14:10
14 Annette Cecilie Arentz Sandefjord OK 1:05:51 +20:30 14:18
15 Tone Karina Ingesen Sarpsborg OL 1:12:16 +26:55 15:42
16 Kristin Falk Fossum IF 1:42:14 +56:53 22:13

 

D 50-

3 810 m, 22 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Alix Young Vik Nydalens SK 45:54   12:02
2 Kjersti Stræte Ringerike OL 47:10 +1:16 12:22
3 Heli Marjoma Stigsökarna 47:56 +2:02 12:34
4 Ellen Sofie Olsvik Nydalens SK 50:13 +4:19 13:10
5 Tove Heimdal Konnerud IL 51:17 +5:23 13:27
6 Marie Alfredsson OK Tyr 51:54 +6:00 13:37
7 Anne Marit Bordal Ringsaker OK 53:14 +7:20 13:58
8 May Bente Brurberg Ås-NMBU Orientering 53:45 +7:51 14:06
9 Hilde Kristine Rosenvold Porsgrunn OL 55:34 +9:40 14:35
10 Ann Katrin Olsen Asker Skiklubb 55:47 +9:53 14:38
11 Anne Kristine Norderud IL Tyrving 57:06 +11:12 14:59
12 Anne Marit Bjergaard Nydalens SK 58:38 +12:44 15:23
13 Margrete Engzelius Asker Skiklubb 1:00:28 +14:34 15:52
14 Marianne Njåstein IL Tyrving 1:00:37 +14:43 15:54
15 Wenche Lindløv Sarpsborg OL 1:04:18 +18:24 16:52
16 Eirin Mathiesen Ringerike OL 1:07:59 +22:05 17:50
17 Else Grandal IL Tyrving 1:09:07 +23:13 18:08
18 Ellen-Christine Koren Ås-NMBU Orientering 1:13:01 +27:07 19:09
19 Lill-Ann Torp Sandefjord OK 1:15:18 +29:24 19:45
20 Trine Marit Justad Raaen Kongsberg OL 1:30:30 +44:36 23:45
21 Heidi Børstad Sarpsborg OL 1:36:30 +50:36 25:19
22 Jane Rødder Kongsberg OL 1:46:03 +1:00:09 27:50

 

D 55-

3 810 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Christine Gjermo Østmarka OK 45:05   11:49
2 Anne Grethe Rustad Raumar Orientering 47:22 +2:17 12:25
3 Grete Hovi Skien OK 48:04 +2:59 12:36
4 Anne Berit Eid Nydalens SK 51:39 +6:34 13:33
5 Anna Weckner Westlund OK Tyr 52:19 +7:14 13:43
6 Tone Hollowell OK Tyr 55:06 +10:01 14:27
7 Heidi Falck IL Tyrving 56:07 +11:02 14:43
8 Anne Julsrud Haugen Halden SK 59:09 +14:04 15:31
9 Ingrid Opsahl Bredesen Fossum IF 1:04:32 +19:27 16:56
10 Gunn Astrid Jakobsen Fredrikstad SK 1:11:01 +25:56 18:38
11 Kirsti Grundnes Berg IL Tyrving 1:17:07 +32:02 20:14
12 Edel Sofie Nilsen Asker Skiklubb 1:17:49 +32:44 20:25
13 May Jorunn Rognlien Modum OL 1:44:03 +58:58 27:18
  Eli Tufte Hanssen Eiker OL diskvalifisert    

 

D 60-

3 130 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anne Garsrud Stavanger Orienteringsklubb 40:45   13:01
2 Elisabet Öström OK Tyr 43:33 +2:48 13:54
3 Lisa Annersand OK Tyr 43:44 +2:59 13:58
4 Elle M. Melbye Heming Orientering 50:26 +9:41 16:06
5 Mary Falkevik Olsson Västvärmlands OK 52:31 +11:46 16:46
6 Margrete Jørandli Gjø-Vard OL 52:37 +11:52 16:48
7 Live Joronn Ytrehus Ringerike OL 54:06 +13:21 17:17
8 Aud Kjemperud Eiker OL 56:22 +15:37 18:00
9 Anne Sørum Ringsaker OK 59:30 +18:45 19:00
  Kari Undrum Elverum OK diskvalifisert    

 

D 65-

3 130 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kari Strande Ringerike OL 45:56   14:40
2 Marit Vågsnes Kolbotn og Skimt OL 59:17 +13:21 18:56
3 Anne Marit Færden Kolbotn og Skimt OL 1:11:53 +25:57 22:57
4 Eva Marie Gran OK Øst 1:36:12 +50:16 30:44

 

D 70-

2 180 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Torill Nebell Mikkelsen Berger og Svelvik OL 35:22   16:13
2 Tea Forberg Rond OL 39:35 +4:13 18:09
3 Liv Feiring Hamar OK 39:48 +4:26 18:15
4 Inger Lindløv OK Moss 40:42 +5:20 18:40
5 Elin Dahlen Ringerike OL 48:19 +12:57 22:09
6 Inger Lise Bjordal Oppsal Orientering 58:22 +23:00 26:46
  Hjørdis Øvreås Botne SK diskvalifisert    

 

D 75-

2 180 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Johanna Ytterbøl Gimle IF 1:04:44   29:41
2 Tirill Liby Seip OK Skeidi 1:06:45 +2:01 30:37

 

H -10

1 950 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Magnus Molund IL Tyrving 29:48   15:16
  Ville Emil Wingstedt Halden SK 29:43   15:14

 

H 11-12

2 400 m, 19 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Halvor Løken Kongsberg OL 24:49   10:20
2 Alfred Bjørnerød OK Moss 25:52 +1:03 10:46
3 Sondre Ladim OK Moss 27:33 +2:44 11:28
4 Herman Lien Backstrøm Halden SK 29:21 +4:32 12:13
5 Jonas Krogh Oppsal Orientering 30:39 +5:50 12:46
6 Martin Nøkleby Melling Ringerike OL 32:09 +7:20 13:23
7 Liam Viggo Wingstedt Halden SK 35:19 +10:30 14:42
8 Annar Erlien Solerød Gjø-Vard OL 36:50 +12:01 15:20
9 Ludvik Sæther Fredrikstad SK 38:18 +13:29 15:57
10 David Hermansson Åmåls OK 43:44 +18:55 18:13
11 Theodor Bjørk Sandefjord OK 44:06 +19:17 18:22
12 Ragnar Lande Eidskog OL 45:16 +20:27 18:51
13 Ole Gunnar Kleppa Madslien Lillehammer OK 51:28 +26:39 21:26
14 Erlend Grønlund Moen Gimle IF 54:37 +29:48 22:45
15 Eskil Brænden Lillomarka OL 56:58 +32:09 23:44
16 Einar Østvold Heming Orientering 1:29:46 +1:04:57 37:24
17 Mathias Pedersen Holmskau Trøsken IL 1:36:44 +1:11:55 40:18
  Tidemann Lier Indre Østfold OK diskvalifisert    
  Isak Eskilsson IK Hakarpspojkarna diskvalifisert    

 

H 11-12N

1 250 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Vetle Fosdal Gimle IF 13:17   10:37
2 Tobias Halmstad Andersen Gjø-Vard OL 17:57 +4:40 14:21

 

H 13-16C

2 400 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sander Bystrøm Indre Østfold OK 38:59   16:14
2 Isak Juel Fagermoen Fredrikstad SK 41:05 +2:06 17:07
3 Magnus Jystad Østmarka OK 52:27 +13:28 21:51
4 Gard Laeskogen Ringerike OL 59:31 +20:32 24:47
  Martin Jystad Østmarka OK diskvalifisert    
  Gaute Lindaas Elverum OK diskvalifisert    
  Herman Karterud Vang OL diskvalifisert    
  Even Amundsen Bjørkli Ringerike OL brutt    

 

H 13-16N

1 950 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Anders Gylterud Kvålsgard Fossum IF brutt    

 

H 17-AK

5 100 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Morten Taraldsten Brunes Modum OL 42:31   8:20
2 Morten Severin Saue NTNUI 43:21 +0:50 8:30
3 Ola Lesteberg Kongsberg OL 49:43 +7:12 9:44
4 Erik Rosenvold Østmarka OK 51:40 +9:09 10:07
5 Tor Ringstad Hedrum OL 1:03:33 +21:02 12:27
6 Sander Arnevik Ringerike OL 1:04:48 +22:17 12:42
7 Morten Tangen Måren OK 1:05:06 +22:35 12:45
8 Even Erlien Gjø-Vard OL 1:06:35 +24:04 13:03
9 John Eivind Presterud Fet OL 1:12:12 +29:41 14:09
10 Geir Ola Blystad Løten o-lag 1:30:29 +47:58 17:44
  Ole Underthun Johansen IL Tyrving diskvalifisert    

 

H 17-C

2 720 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Simon Wich-Heiter Gjø-Vard OL 39:01   14:20
2 Jon Daniel Roum Ringerike OL 1:28:33 +49:32 32:33
3 Marius Bull-Tornøe Bjørkli Ringerike OL 1:40:59 +1:01:58 37:07

 

H 17-N

1 950 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Stian Lillegård Lillomarka OL 20:42   10:36
2 Tor Simonsen OK Øst 31:25 +10:43 16:06

 

H 21-A

8 220 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Trond Kortner Østmarka OK 1:06:10   8:02
2 Eirik Rustad Raumar Orientering 1:11:53 +5:43 8:44
3 Christian Faruga Karldén Kvillebyns SK 1:16:07 +9:57 9:15
4 Per-Ivar Nikolaisen Oppsal Orientering 1:20:51 +14:41 9:50
5 Arild Andresen Fossum IF 1:26:48 +20:38 10:33
6 Helge Bakkehøi Østmarka OK 1:31:44 +25:34 11:09
7 Richard Zeiner-Gundersen Fossum IF 1:43:30 +37:20 12:35

 

H 40-

7 060 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Dag Steinar Ragvin Bø OL 58:14   8:14
2 Magne Wiig Mathisen Porsgrunn OL 1:02:03 +3:49 8:47
3 David Løver Modum OL 1:02:47 +4:33 8:53
4 Tom Bergan Fet OL 1:04:09 +5:55 9:05
5 Erik Paulsrud IL Koll 1:04:13 +5:59 9:05
6 Lars Berglund Ringerike OL 1:08:12 +9:58 9:39
7 Martin Øhman Gjø-Vard OL 1:09:34 +11:20 9:51
8 Thomas Lie Fredrikstad SK 1:14:02 +15:48 10:29
9 Kyrre Gran Fet OL 1:14:26 +16:12 10:32
10 Hallvard Koren OK Moss 1:15:26 +17:12 10:41
11 Henning Bratland Carlsen OK Moss 1:25:25 +27:11 12:05
  Halvor Hobøl Oppsal Orientering diskvalifisert    

 

H 45-

6 190 m, 26 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Lars-Inge Arnevik Ringerike OL 49:12   7:56
2 Bjørn Gulbrandsen Asker Skiklubb 51:26 +2:14 8:18
3 Pål Backstrøm Halden SK 52:12 +3:00 8:25
4 Eivind Lande Eidskog OL 53:37 +4:25 8:39
5 Fridolf Eskilsson IK Hakarpspojkarna 54:03 +4:51 8:43
6 Torgeir Snilsberg OK Moss 56:48 +7:36 9:10
7 Espen Bergstrøm Halden SK 57:26 +8:14 9:16
8 Eirik Jørgensen IL Tyrving 58:44 +9:32 9:29
9 Knut Ivar Johansen Sandefjord OK 59:04 +9:52 9:32
10 Svein Nygård Lillomarka OL 59:09 +9:57 9:33
11 Jan Erik Isaksen Nydalens SK 59:10 +9:58 9:33
12 Jon-Anders Bordal Ringsaker OK 1:00:34 +11:22 9:47
13 Christian Jomaas Fossum IF 1:00:48 +11:36 9:49
14 Gjermund Gravir Asker Skiklubb 1:03:14 +14:02 10:12
15 Stig Melling Ringerike OL 1:04:23 +15:11 10:24
16 Are Strandlie Gjø-Vard OL 1:06:29 +17:17 10:44
17 Bjørn-Willy Arntzen Lierbygda OL 1:12:05 +22:53 11:38
18 Jon Skriubakken Porsgrunn OL 1:15:54 +26:42 12:15
19 Svein Granerud Asker Skiklubb 1:16:07 +26:55 12:17
20 Geir Torgersen Halden SK 1:16:20 +27:08 12:19
21 Bjørn Axel Gran Halden SK 1:17:57 +28:45 12:35
22 Eilert Aamodt Oppsal Orientering 1:27:21 +38:09 14:06
23 Atle Wøllo Kongsberg OL 1:35:46 +46:34 15:28
24 Hans Olav Hygen Østmarka OK 1:36:18 +47:06 15:33
  Håkon Børli Fossum IF diskvalifisert    
  Dag Helland-Hansen IL Tyrving diskvalifisert    

 

H 50-

5 100 m, 38 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Per Olaussen Fredrikstad SK 40:21   7:54
2 Tore Bjørnerød OK Moss 42:36 +2:15 8:21
3 Morten Aamodt Sandnes IL (Rogaland) 44:32 +4:11 8:43
4 Kristian Kihle Ringerike OL 46:42 +6:21 9:09
5 Gjermund Røren Eiker OL 47:27 +7:06 9:18
6 Morten Heir Fossum IF 48:59 +8:38 9:36
7 Ottar Wiklund Nydalens SK 49:48 +9:27 9:45
8 Bjørn Henning Grandal IL Tyrving 50:51 +10:30 9:58
9 Einar Lunøe Nydalens SK 52:08 +11:47 10:13
10 Jens Erik Mjølnerød Halden SK 53:04 +12:43 10:24
11 Frode Robertsen OL Tønsberg og omegn 53:46 +13:25 10:32
12 Per Källvik Åmåls OK 53:53 +13:32 10:33
13 Øystein Jensen Sarpsborg OL 53:59 +13:38 10:35
14 Per Ola Ulseth Nydalens SK 54:05 +13:44 10:36
15 Dag Brenås Varteig OL 55:08 +14:47 10:48
16 Jim Olaussen Halden SK 55:17 +14:56 10:50
17 Jo Wiklund Nydalens SK 55:54 +15:33 10:57
18 Børge Pedersen Nydalens SK 56:24 +16:03 11:03
19 Guttorm L Egge Oslostudentenes IK 57:02 +16:41 11:10
20 Frank Svarød Idd Sportsklubb 57:27 +17:06 11:15
21 Håkon Løvli Asker Skiklubb 58:22 +18:01 11:26
22 Roar Pedersen Oppsal Orientering 58:30 +18:09 11:28
23 Mons Kr. Løvfald Nydalens SK 1:00:17 +19:56 11:49
24 Johan Lilljeqvist Stigsökarna 1:00:27 +20:06 11:51
25 Bjørn Tore Thoresen Sarpsborg OL 1:00:58 +20:37 11:57
26 Jan Sølvberg Fossum IF 1:01:46 +21:25 12:06
27 Nils Bergan Nydalens SK 1:03:23 +23:02 12:25
28 Arnfinn Moe Fredrikstad SK 1:05:39 +25:18 12:52
29 Ulf Danielsson Åmåls OK 1:06:32 +26:11 13:02
30 Frode Kamsvåg IL Tyrving 1:06:50 +26:29 13:06
31 Lasse Arnesen Heming Orientering 1:07:24 +27:03 13:12
32 Terje Linløkken Østmarka OK 1:09:56 +29:35 13:42
33 Jørn Moe Fet OL 1:10:43 +30:22 13:51
34 Bjørn Opsahl Indre Østfold OK 1:17:07 +36:46 15:07
35 Helge Graffer Ringerike OL 1:24:46 +44:25 16:37
  Jan Sverdrup-Thygeson Fredrikstad SK diskvalifisert    
  Tomas Hermansson Åmåls OK diskvalifisert    
  Magne Brænden Lillomarka OL brutt    

 

H 55-

5 100 m, 30 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Bjørnar Gammelsæter Kolbotn og Skimt OL 42:58   8:25
2 Sixten Westlund OK Tyr 43:16 +0:18 8:29
3 Knut Aas Ringerike OL 45:23 +2:25 8:53
4 Tore Sagvolden Østmarka OK 46:06 +3:08 9:02
5 Onno Verberne OL Toten-Troll 46:45 +3:47 9:10
6 Terje Dengerud Nydalens SK 46:47 +3:49 9:10
7 Sören Jonsson Nydalens SK 46:48 +3:50 9:10
8 Nils Hæstad Fossum IF 47:08 +4:10 9:14
9 Tom Hollowell OK Tyr 48:54 +5:56 9:35
10 Bjørnar Tollefsen OK Øst 50:38 +7:40 9:55
11 Eirik Nordhagen Ås-NMBU Orientering 53:04 +10:06 10:24
12 Ivar Maalen Ås-NMBU Orientering 53:27 +10:29 10:28
13 Hallvard Fjær Lillomarka OL 53:29 +10:31 10:29
14 Karl Aasmund Erøy OK Moss 54:01 +11:03 10:35
15 Terje Wiig Mathisen Nydalens SK 54:22 +11:24 10:39
16 Frode Løset Ringerike OL 54:37 +11:39 10:42
17 Martin Granly Lillomarka OL 55:33 +12:35 10:53
18 Morten Due Måren OK 55:35 +12:37 10:53
19 Bjørn Willadssen Heming Orientering 57:58 +15:00 11:21
20 Stein Arne Negård Vang OL 58:22 +15:24 11:26
21 Lars Hjermstad Fossum IF 1:01:22 +18:24 12:01
22 Morten Karlsen Måren OK 1:01:59 +19:01 12:09
23 Egil Rundberget Nydalens SK 1:02:03 +19:05 12:10
24 Terje Henriksen Asker Skiklubb 1:06:36 +23:38 13:03
25 Jan-Ove Bråthen OK Øst 1:06:43 +23:45 13:04
26 Hallvard Berg IL Tyrving 1:06:45 +23:47 13:05
27 Sigbjørn Modalsli Fossum IF 1:06:55 +23:57 13:07
28 Roy Gjerding OK Moss 1:20:44 +37:46 15:49
29 Pål Hellerud Halden SK 1:51:04 +1:08:06 21:46
  Bengt Niklasson Kolbotn og Skimt OL diskvalifisert    

 

H 60-

4 600 m, 20 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Morten Dåsnes Ringerike OL 46:05   10:01
2 Torgeir Strandhagen Røyken OL 47:03 +0:58 10:13
3 Per Kristian Ekeberg IL Tyrving 47:16 +1:11 10:16
4 Øystein Ruud Fredrikstad SK 49:44 +3:39 10:48
5 Per Osen Vestre Akers SK 52:23 +6:18 11:23
6 Ola Brox OL Toten-Troll 53:27 +7:22 11:37
7 Olov Öström OK Tyr 54:05 +8:00 11:45
8 Einar Lien Løten o-lag 56:27 +10:22 12:16
9 Geir Holm Gundersen Sturla, IF 57:03 +10:58 12:24
10 Leif S. Thingsrud Østmarka OK 58:52 +12:47 12:47
11 Are Eriksen Oslostudentenes IK 1:01:11 +15:06 13:18
12 Reidar Fossum Asker Skiklubb 1:01:40 +15:35 13:24
13 Lars Olsson Västvärmlands OK 1:09:01 +22:56 15:00
14 Øyvind Gylver Asker Skiklubb 1:09:41 +23:36 15:08
15 Stig Hultgreen Karlsen Oppsal Orientering 1:10:25 +24:20 15:18
16 Odd Arne Blystad Løten o-lag 1:15:59 +29:54 16:31
17 Bjørn Åstorp Sarpsborg OL 1:18:32 +32:27 17:04
18 Bengt Bivrin Idefjordens SK 1:25:21 +39:16 18:33
19 Rolf Gunnar Bredesen Fossum IF 1:34:56 +48:51 20:38
  Trond Syversen OK Øst diskvalifisert    

 

H 65-

3 810 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Willy Grønstad Gimle IF 46:04   12:05
2 Kjell Winther Oppsal Orientering 46:08 +0:04 12:06
3 Leif Bokerød Idd Sportsklubb 48:30 +2:26 12:43
4 Ove Gunnar Jacobsen Stokke IL 1:02:05 +16:01 16:17
5 Leif Lødeng OK Moss 1:02:44 +16:40 16:27
6 Paul Skjaker Hadeland OL 1:05:20 +19:16 17:08
7 Svein Grønhovd Modum OL 1:12:03 +25:59 18:54
  Steinar Mariussen Elverum OK diskvalifisert    
  Knut Malmo Ringsaker OK diskvalifisert    

 

H 70-

3 130 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tore Langaard Oppsal Orientering 40:22   12:53
2 John Thomas Petersen Nittedal OL 40:57 +0:35 13:04
3 Hasse Bergstrøm IL Tyrving 44:10 +3:48 14:06
4 Rolf Gjølberg Larvik OK 44:23 +4:01 14:10
5 Trond Feiring Hamar OK 47:24 +7:02 15:08
6 Kjell Røkke IL Tyrving 48:24 +8:02 15:27
7 Helge Revhaug Ringerike OL 52:15 +11:53 16:41
8 Helge Bjaaland Heming Orientering 53:21 +12:59 17:02
9 Klaus Engen Eidskog OL 54:35 +14:13 17:26
10 Roar Bjordal Oppsal Orientering 55:51 +15:29 17:50
11 Knut Lindløv OK Moss 56:17 +15:55 17:58
12 Øivind Magne Rogndalen Hamar OK 56:26 +16:04 18:01
13 Knut Tore Solheim Nydalens SK 56:52 +16:30 18:10
14 Magnar Øvreås Botne SK 1:00:39 +20:17 19:22
  Amund Ragnar Herrebrøden OK Øst diskvalifisert    

 

H 75-

3 130 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Harald Lundhaug OK Moss 41:44   13:20
2 Erling Tidemann Lommedalens IL 53:31 +11:47 17:05
3 Trygve Fosse Gimle IF 55:15 +13:31 17:39
4 Kåre Østgård OL Vallset/Stange 1:05:24 +23:40 20:53
5 Jon Vegard Lunde Lillehammer OK 1:11:50 +30:06 22:56
6 Per Meiland Lommedalens IL 1:20:51 +39:07 25:49
  Bjørn Egner Heming Orientering diskvalifisert    
  Tormod Dahlen Ringerike OL diskvalifisert    

 

H 80-

2 180 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Carl-Fred. Kolderup Stabæk IF 50:21   23:05
2 Bjørn Tveite Ås-NMBU Orientering 52:23 +2:02 24:01
3 Stein Koren OK Moss 54:06 +3:45 24:48
4 Dagfinn Føllesdal Oslostudentenes IK 1:01:09 +10:48 28:03
5 Kjell Andersen Varteig OL 1:12:22 +22:01 33:11

 

D 40-AK

3 130 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ann-Karin Lesteberg Kongsberg OL 42:50   13:41
2 Toini Skyttersæter Konnerud IL 47:41 +4:51 15:14
3 Heidi Bjordal Oppsal Orientering 55:10 +12:20 17:37
4 Tonje Holm OK Moss 1:00:18 +17:28 19:15

 

H 40-AK

3 810 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Snorre Veggan Oppsal Orientering 41:53   10:59
2 Anders Færden Kolbotn og Skimt OL 49:34 +7:41 13:00
3 Arnstein Dale OL Vallset/Stange 57:25 +15:32 15:04
  Tore Lindaas Elverum OK diskvalifisert    

 

DirekteC

2 720 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Bjørn Brekke Halden SK 32:52   12:04
2 Arnfinn Skåland Trøsken IL 44:28 +11:36 16:20
3 Morten Helminsen Fredrikstad SK 45:59 +13:07 16:54
4 Thomas Berg IL Tyrving 52:24 +19:32 19:15
5 Gro Ellegaard Vang OL 57:56 +25:04 21:17
6 Anders Roum Ringerike OL 1:04:24 +31:32 23:40
7 Dag Otter Johansen Asker Skiklubb 1:05:19 +32:27 24:00
8 Arild Kirkebøen Halden SK 1:05:22 +32:30 24:01
9 Linea Holst IL Tyrving 1:09:53 +37:01 25:41
10 Anne Marte Pennsgård Horten 1:31:06 +58:14 33:29
11 Liv Edle Grønstad Gimle IF 1:45:15 +1:12:23 38:41
12 Simen Thomsen Ringerike OL 2:03:12 +1:30:20 45:17
13 Magnus Ryen Ringerike OL 2:03:26 +1:30:34 45:22
  Hans Gøran Bjørk Sandefjord OK diskvalifisert    
  Amund Bedin Indre Østfold OK diskvalifisert    
  Astrid Kravdal Gjø-Vard OL diskvalifisert    

 

DirekteAK

3 810 m, 32 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Øystein Holo Fossum IF 38:13   10:01
2 Øyvind Frøisland Vang OL 43:04 +4:51 11:18
3 Ole Ingesen Sarpsborg OL 44:52 +6:39 11:46
4 Sofie Aarnes Nydalens SK 48:29 +10:16 12:43
5 Monica Tørnqvist Halden Nydalens SK 48:59 +10:46 12:51
6 Anne Guro Nøkleby Ringerike OL 49:11 +10:58 12:54
7 Terje Melsom Fossum IF 49:12 +10:59 12:54
8 Mathilde Skaare BUL Tromsø 50:23 +12:10 13:13
9 Anja Wingstedt Halden SK 50:32 +12:19 13:15
10 Karl Kristen Gjølsjø OK Moss 53:35 +15:22 14:03
11 Helena Åsberg Sarpsborg OL 55:09 +16:56 14:28
12 Selma Tonjer Nydalens SK 57:24 +19:11 15:03
13 Heidi Vogt Østmarka OK 58:45 +20:32 15:25
14 Dag Syversen Sarpsborg OL 59:08 +20:55 15:31
15 Sven Tonjer IL Tyrving 59:27 +21:14 15:36
16 Stian Falck IL Tyrving 1:00:46 +22:33 15:56
17 Jon Petter Nielsen NOTEAM 1:04:55 +26:42 17:02
18 Einar Modahl Fredrikstad SK 1:05:21 +27:08 17:09
19 Marthe Ulvestad Heming Orientering 1:12:23 +34:10 18:59
20 Per Olaf Klemsdal Varteig OL 1:12:48 +34:35 19:06
21 Randi Aune Halden SK 1:15:46 +37:33 19:53
22 Jan Bård Fossum Halden SK 1:17:09 +38:56 20:14
23 Jens-Erik Simensen OK Øst 1:18:06 +39:53 20:29
24 Mai Britt Bjørk Sandefjord OK 1:19:03 +40:50 20:44
25 Ida Christine Parnemo Oslostudentenes IK 1:22:56 +44:43 21:46
26 Bjørn Årbu Varteig OL 1:26:50 +48:37 22:47
27 Kathrine Lunøe Nydalens SK 1:34:37 +56:24 24:50
28 Tom Rådahl IL Tyrving 1:34:51 +56:38 24:53
29 Marion Amundsen Ringerike OL 2:02:37 +1:24:24 32:10
  Hanne Jensen NOTEAM diskvalifisert    
  Sjur Langedal Nydalens SK diskvalifisert    
  Jenny Andersson OK Tyr diskvalifisert    
  Kjetil Molund IL Tyrving ikke startet    

 

DirekteAL

7 060 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ane Næsset Ramtvedt IL Tyrving 1:07:12   9:31
2 Sofie Johansson Løten o-lag 1:08:34 +1:22 9:42
3 Malin Sørensen Nydalens SK 1:11:33 +4:21 10:08
4 Marit Kahrs Fredrikstad SK 1:12:44 +5:32 10:18
5 Espen Wigaard Oppsal Orientering 1:12:58 +5:46 10:20
6 Bent Skatvedt Raumar Orientering 1:13:51 +6:39 10:27
7 Erlend Råheim OK Øst 1:20:42 +13:30 11:25
8 Trond Breivik Fossum IF 1:20:47 +13:35 11:26
9 Inge Ramberg Østmarka OK 1:24:49 +17:37 12:00
10 Vemund Kongsnes Østmarka OK 1:25:57 +18:45 12:10
11 Signe Astrup Arnesen Heming Orientering 1:26:57 +19:45 12:18
12 Øyvind Berget Sarpsborg OL 1:59:05 +51:53 16:52
  Emil Wingstedt Halden SK diskvalifisert    

 

H 21-E

9 830 m, 46 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mattias Karlsson Fredrikstad SK 1:06:41   6:47
2 Borger Melsom Fossum IF 1:10:24 +3:43 7:09
3 Sindre Sandven Fossum IF 1:10:53 +4:12 7:12
4 Kasper Fosser Heming Orientering 1:11:05 +4:24 7:13
5 Hans Petter Mathisen Fredrikstad SK 1:11:36 +4:55 7:17
6 Mats Haldin Halden SK 1:12:16 +5:35 7:21
7 Vegard Jarvis Westergård Halden SK 1:12:27 +5:46 7:22
8 Olai Stensland Lillevold Fossum IF 1:12:49 +6:08 7:24
9 Fredrik Eliasson Halden SK 1:13:14 +6:33 7:26
10 Erik Axelsson Halden SK 1:13:21 +6:40 7:27
11 Einar Melsom Fossum IF 1:13:48 +7:07 7:30
12 Håkon Raadal Bjørlo Halden SK 1:13:54 +7:13 7:31
13 Sindre Rønning Fossum IF 1:14:28 +7:47 7:34
14 Sigve Vågsnes Oppsal Orientering 1:14:44 +8:03 7:36
14 Halvor Saunes Nydalens SK 1:14:44 +8:03 7:36
16 Tim Robertson Fossum IF 1:14:55 +8:14 7:37
17 Anders Felde Olaussen Halden SK 1:15:05 +8:24 7:38
18 Rasmus Rørholt Theisen NTNUI 1:15:54 +9:13 7:43
19 Sverre Waaler Kaas Nydalens SK 1:16:03 +9:22 7:44
20 Espen Fiskum Halden SK 1:16:41 +10:00 7:48
21 Elias T. Mølnvik Fossum IF 1:16:45 +10:04 7:48
22 Karl Fremstad Halden SK 1:17:08 +10:27 7:50
23 Øystein Sørensen Nydalens SK 1:17:56 +11:15 7:55
24 Håvard Haga Nydalens SK 1:18:07 +11:26 7:56
25 Oskar Størmer Fossum IF 1:18:15 +11:34 7:57
26 Øyvind Helgerud Halden SK 1:18:22 +11:41 7:58
27 Ulrik Astrup Arnesen Heming Orientering 1:18:36 +11:55 7:59
28 Erling Hjermstad Fossum IF 1:18:54 +12:13 8:01
29 Martin Grotle Soukup Bækkelagets SK 1:20:32 +13:51 8:11
30 Thomas Nipen Nydalens SK 1:21:01 +14:20 8:14
31 Leif Størmer Fossum IF 1:21:16 +14:35 8:16
32 Håvard Tveite Ås-NMBU Orientering 1:23:07 +16:26 8:27
33 Erik Persson Oppsal Orientering 1:23:19 +16:38 8:28
34 Håvard Irgens Fossum IF 1:23:24 +16:43 8:29
35 Henrik Ottesen Fredrikstad SK 1:24:28 +17:47 8:35
36 Håvard Berget Fredrikstad SK 1:27:12 +20:31 8:52
37 Erling Sommerfeldt Turun Metsänkävijät 1:28:01 +21:20 8:57
38 Morten Nilstad Pettersen IL Tyrving 1:28:14 +21:33 8:58
39 Øyvind Stokseth Halden SK 1:28:38 +21:57 9:00
40 Jan Richard Eriksen Asker Skiklubb 1:28:41 +22:00 9:01
41 Ove Antvord Haugereid Løten o-lag 1:29:02 +22:21 9:03
42 Martin Borge Heir Fossum IF 1:32:39 +25:58 9:25
43 Mathias Nipen IL Tyrving 1:36:16 +29:35 9:47
44 Kristian Vad Halden SK 1:47:56 +41:15 10:58
  Simen Bordal Fossum IF diskvalifisert    
  Peter Nordbrøden Halden SK diskvalifisert    

 

H 19-20-E

9 070 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Audun Heimdal Konnerud IL 1:05:33   7:13
2 Knut Aasheim Oppsal Orientering 1:07:34 +2:01 7:26
3 Dag Blandkjenn Kristiansand OK 1:15:25 +9:52 8:18
4 Henrik Eijsink Nydalens SK 1:16:12 +10:39 8:24

 

H 17-18-E

8 220 m, 28 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Gjermund Tørnqvist Halden Nydalens SK 1:06:20   8:04
2 Elias Jonsson Nydalens SK 1:06:36 +0:16 8:06
3 Herman Ryen Martinsen Fredrikstad SK 1:06:50 +0:30 8:07
4 Sturla Frydenlund Sturla, IF 1:07:26 +1:06 8:12
5 Styrk Hundseid Kamsvåg Fossum IF 1:08:24 +2:04 8:19
6 Trygve Kristoffer Løvli Halden SK 1:08:38 +2:18 8:20
7 Håkon Østraat Sævareid Halden SK 1:09:23 +3:03 8:26
8 Jostein Tandberg Nydalens SK 1:12:28 +6:08 8:48
9 Olav Milian Schmitt Gran Halden SK 1:12:30 +6:10 8:49
10 Sam Lunøe Nydalens SK 1:13:04 +6:44 8:53
11 Håkon Lund Kongsberg OL 1:17:29 +11:09 9:25
12 Axel Hoveid Asker Skiklubb 1:17:37 +11:17 9:26
13 Bjørn Anders Flågen Heming Orientering 1:18:58 +12:38 9:36
14 Lavran Thorstensen Oppsal Orientering 1:19:02 +12:42 9:36
15 Erlend Brendstuen Halden SK 1:20:28 +14:08 9:47
16 Bjørnar Løvli Asker Skiklubb 1:23:36 +17:16 10:10
17 Oscar Hæstad Bjørnstad Fossum IF 1:24:35 +18:15 10:17
18 Jørgen Wulfsberg Nydalens SK 1:25:10 +18:50 10:21
19 Eivind Øfsthus Gravir Asker Skiklubb 1:26:01 +19:41 10:27
20 Mathias Gløersen OL Tønsberg og omegn 1:28:02 +21:42 10:42
21 Sander Hildebrand Rogndokken Fet OL 1:28:17 +21:57 10:44
22 Eirik Langedal Breivik Nydalens SK 1:31:44 +25:24 11:09
23 Sverre Narum OL Vallset/Stange 1:32:26 +26:06 11:14
24 Johan Teodor Westly Asker Skiklubb 1:38:34 +32:14 11:59
25 Tarjei Holo Fossum IF 1:38:46 +32:26 12:00
26 Ole Martin Edstrøm Oppsal Orientering 2:02:11 +55:51 14:51
  Martin Andresen Skotte Fossum IF diskvalifisert    
  August Asheim Birkeland Halden SK brutt    

 

D 21-E

8 220 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hollie Orr Halden SK 1:09:11   8:24
2 Siri Ulvestad Nydalens SK 1:13:34 +4:23 8:56
3 Lizzie Ingham Halden SK 1:13:52 +4:41 8:59
4 Kine Hallan Steiwer Halden SK 1:13:56 +4:45 8:59
5 Vendula Haldin Halden SK 1:15:07 +5:56 9:08
6 Kaja Winsnes Nordhagen Ås-NMBU Orientering 1:15:24 +6:13 9:10
7 Bodil Helgerud Halden SK 1:17:23 +8:12 9:24
8 Linn Hokholt NTNUI 1:17:55 +8:44 9:28
9 Louise Oram Bækkelagets SK 1:21:09 +11:58 9:52
10 Marthe Gløersen Bækkelagets SK 1:21:31 +12:20 9:55
11 Jo Shepherd Halden SK 1:22:49 +13:38 10:04
12 Helen Palmer Halden SK 1:26:46 +17:35 10:33
13 Emilie Westli Andersen Løten o-lag 1:27:33 +18:22 10:39
14 Sabine Rothaug Halden SK 1:34:59 +25:48 11:33
15 Malin Eijsink Ås-NMBU Orientering 1:35:42 +26:31 11:38
16 Camilla Stridsklev IL Tyrving 1:54:12 +45:01 13:53
  Hanna Haugen Nordbrøden Halden SK diskvalifisert    

 

D 19-20-E

7 060 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Nina Asheim Birkeland Halden SK 1:07:47   9:36
2 Ingvild Ramtvedt Næsset Sarpsborg OL 1:10:08 +2:21 9:56
3 Christine Williksen Høiland Fossum IF 1:33:30 +25:43 13:14
4 Kristin Helland-Hansen IL Tyrving 1:38:04 +30:17 13:53
  Marie Olaussen Fredrikstad SK diskvalifisert    
  Kaja Bråten Løvald Asker Skiklubb brutt    

 

D 17-18-E

5 830 m, 30 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Victoria Hæstad Bjørnstad Fossum IF 55:36   9:32
2 Erika Källvik-Leufvén Åmåls OK 56:13 +0:37 9:38
3 Signe Bredholt Jørgensen Sandefjord OK 57:06 +1:30 9:47
4 Ragne Wiklund Nydalens SK 57:49 +2:13 9:55
5 Silje Hauge Hisøy OK 57:56 +2:20 9:56
6 Idun Kristine Felde Olaussen Halden SK 58:36 +3:00 10:03
7 Mia Mathisen Bekhus Fredrikstad SK 59:46 +4:10 10:15
8 Ella Arentz Hagen Sandefjord OK 1:00:36 +5:00 10:23
9 Rannveig W. Nordhagen Ås-NMBU Orientering 1:03:57 +8:21 10:58
10 Rikke Blakkestad Ingesen Fredrikstad SK 1:03:59 +8:23 10:58
11 Karoline Aune Halden SK 1:04:25 +8:49 11:02
12 Johanna Källvik-Leufvén Åmåls OK 1:04:28 +8:52 11:03
13 Kristin Ottesen Fredrikstad SK 1:05:19 +9:43 11:12
14 Heidi Therese Wiest Vang OL 1:06:15 +10:39 11:21
15 Anniken Helland-Hansen IL Tyrving 1:06:30 +10:54 11:24
16 Nora Woxholth Asker Skiklubb 1:07:28 +11:52 11:34
17 Ane Dyrkorn Eiker OL 1:07:55 +12:19 11:38
18 Maria Eriksson Eds SK 1:08:14 +12:38 11:42
19 Åse Bergan Nydalens SK 1:08:39 +13:03 11:46
20 Ingvild C. Fleisje Lillomarka OL 1:09:09 +13:33 11:51
21 Johanne Bratland Tjernshaugen OK Moss 1:09:28 +13:52 11:54
22 Sigrid Saur Modahl Fredrikstad SK 1:10:25 +14:49 12:04
23 Ingvil Ahlsand Nydalens SK 1:10:57 +15:21 12:10
24 Nora Torgersen Halden SK 1:12:33 +16:57 12:26
25 Camilla L. Rosenvold Porsgrunn OL 1:16:04 +20:28 13:02
26 Ane Holm Grøneng Lillehammer OK 1:19:12 +23:36 13:35
27 Agnethe Hasli Snertingdal IF Orientering 1:23:26 +27:50 14:18
28 Guro Skari Berger Lillehammer OK 1:42:01 +46:25 17:29
  Anniken Eriksrud Karlsen Bækkelagets SK diskvalifisert    
  Marte Bergsland Trøsken IL diskvalifisert    

 

H 15-16

5 830 m, 36 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Petter Astrup Arnesen Heming Orientering 46:21   7:57
2 Niels Christian Hellerud Halden SK 46:30 +0:09 7:58
3 Sander Arntzen Asker Skiklubb 46:33 +0:12 7:59
4 Lars Young Vik Nydalens SK 48:27 +2:06 8:18
5 Henrik Fredriksen Aas Asker Skiklubb 48:31 +2:10 8:19
6 Erik Hæstad Bjørnstad Fossum IF 48:35 +2:14 8:20
7 Halvor Tørnqvist Halden Nydalens SK 50:00 +3:39 8:34
8 Isak Jonsson Nydalens SK 50:39 +4:18 8:41
9 Aslak Heimdal Konnerud IL 52:03 +5:42 8:55
10 Bendik Eliassen Fredrikstad SK 54:34 +8:13 9:21
11 Eskil Frøisland Vang OL 54:37 +8:16 9:22
12 Even Lindaas Vang OL 55:23 +9:02 9:29
13 Emil Størmer Fossum IF 56:42 +10:21 9:43
14 Per Clemet Wisløff Asker Skiklubb 58:36 +12:15 10:03
15 Rasmus Mathisen Porsgrunn OL 59:12 +12:51 10:09
16 Sondre Ottesen Fredrikstad SK 59:21 +13:00 10:10
17 Alexander Repstad Storemyr IL Hauken 1:01:48 +15:27 10:36
18 Jostein Svaland Dale OL Vallset/Stange 1:01:49 +15:28 10:36
18 Peter Gisholt Fossum IF 1:01:49 +15:28 10:36
20 Håkon Sturød Nydalens SK 1:02:08 +15:47 10:39
21 Vegard Løvli Asker Skiklubb 1:04:02 +17:41 10:59
22 Sivert Sande Kverme Fossum IF 1:04:33 +18:12 11:04
23 Njaal Ellegaard Melby Vang OL 1:05:15 +18:54 11:11
24 Audun Melby Jacobsen Lardal OL 1:05:59 +19:38 11:19
25 Runar Saur Modahl Fredrikstad SK 1:08:46 +22:25 11:47
26 Elias Øhman Gjø-Vard OL 1:11:35 +25:14 12:16
27 Eirik Blågestad Indre Østfold OK 1:13:13 +26:52 12:33
28 Ole Johan Bråten Vang OL 1:13:36 +27:15 12:37
29 Anders Horvei Raumar Orientering 1:14:06 +27:45 12:42
30 Mats Andre Nygård Indre Østfold OK 1:14:14 +27:53 12:43
31 Sigvart Eugen Bergland Indre Østfold OK 1:25:30 +39:09 14:39
32 Fredrik Sveen Vang OL 1:28:49 +42:28 15:14
33 Sverre Graffer Ringerike OL 1:36:54 +50:33 16:37
34 Frikk Dukefoss Lillehammer OK 1:37:25 +51:04 16:42
35 Oliver Hagaseth Mydske Fredrikstad SK 1:41:15 +54:54 17:22
36 Simen Gran Blystad Løten o-lag 1:53:05 +1:06:44 19:23

 

D 15-16

4 600 m, 38 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hanne Vassend Porsgrunn OL 43:22   9:25
2 Ane Sofie Krogh Oppsal Orientering 46:43 +3:21 10:09
3 Helene Eger Kongsberg OL 47:11 +3:49 10:15
4 Marlin Haavengen Kongsberg OL 47:21 +3:59 10:17
5 Anna Cecilie Linløkken Østmarka OK 49:20 +5:58 10:43
6 Kristine Haanes Strandlie Gjø-Vard OL 51:15 +7:53 11:08
7 Karianne Olsvik Dengerud Nydalens SK 51:43 +8:21 11:14
8 Aurora Gjølsjø OK Moss 52:30 +9:08 11:24
9 Marie Liland Nydalens SK 52:40 +9:18 11:26
10 Marie Hansen Sarpsborg OL 52:42 +9:20 11:27
11 Hedda Raadal Bjørlo Halden SK 52:43 +9:21 11:27
12 Ingrid G. Kvålsgard Fossum IF 53:01 +9:39 11:31
13 Anna Øfsthus Gravir Asker Skiklubb 55:57 +12:35 12:09
14 Anna Meen Porsgrunn OL 56:01 +12:39 12:10
15 Hedda Skatvedt Raumar Orientering 56:09 +12:47 12:12
16 Maren Norderud IL Tyrving 56:43 +13:21 12:19
17 Karen Hoel Jomaas Fossum IF 57:08 +13:46 12:25
18 Solveig Eline Berg IL Tyrving 1:00:00 +16:38 13:02
19 Hanne Eide Rapp Raumar Orientering 1:00:01 +16:39 13:02
20 Marie F. Lindløv Jensen Sarpsborg OL 1:00:20 +16:58 13:06
21 Ingeborg Rognstad Hadeland OL 1:00:42 +17:20 13:11
22 Ada Wulfsberg Nydalens SK 1:00:43 +17:21 13:11
23 Tuva Aas Stræte Ringerike OL 1:01:05 +17:43 13:16
24 Åsne Holo Fossum IF 1:01:43 +18:21 13:25
25 Linn Mei Waaler Måren OK 1:05:23 +22:01 14:12
26 Linda Gammelsæter Kolbotn og Skimt OL 1:05:45 +22:23 14:17
27 Frida Bakken Ulseth Nydalens SK 1:06:54 +23:32 14:32
28 Lisa Jenssen Halden SK 1:06:58 +23:36 14:33
29 Mina Jørgensen IL Tyrving 1:07:32 +24:10 14:40
30 Maren Sofie Gulliksen Indre Østfold OK 1:09:57 +26:35 15:12
30 Amanda Skyttersæter Saugerud Konnerud IL 1:09:57 +26:35 15:12
32 Heidi Elisabeth Brække Halden SK 1:13:49 +30:27 16:02
33 Hanna Lye Moum Halden SK 1:13:58 +30:36 16:04
34 Sarah Wøllo Kongsberg OL 1:19:11 +35:49 17:12
35 Ida-Synnøve Kristiansen Fredrikstad SK 1:25:01 +41:39 18:28
36 Ida Aabogen Haugaard Indre Østfold OK 1:43:35 +1:00:13 22:31
  Anni Saarela Konnerud IL diskvalifisert    
  Karoline Bjørnerød OK Moss brutt    

 

H 13-14

2 920 m, 40 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff