Resultater Smaaleneneløpet 2019



Resultater Smaaleneneløpet
Mysen, Østfold - 14. april 2019

Arrangementstype: Orientering

N-åpen

1 260 m, 27 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Haakon Fugleneb AAmand Idrettslaget Dyre Vaa fullført    
  Iver Aarseth Nydalens SK fullført    
  Anne Siri Halaas Appenzeller Fossum IF fullført    
  Åse Marie Halaas Appenzeller Fossum IF fullført    
  Betina Arnesen Fredrikstad SK fullført    
  Jørgen Bjerva Ås-NMBU Orientering fullført    
  Louis Bourrin NOTEAM fullført    
  Joel Bronebakk Johansson Halden SK fullført    
  Håkon Bryggen Halden SK fullført    
  Odin Schei Danevad Ås-NMBU Orientering fullført    
  Sander Heggenes Trøsken IL fullført    
  Sebastian Tangen Holtet Eidskog OL fullført    
  Simen Hålien Fet OL fullført    
  Steffen Hålien Fet OL fullført    
  Natalie Kollerud Lillomarka OL fullført    
  Enya Marie Larsen Varteig OL fullført    
  Stian Lillegård Lillomarka OL fullført    
  Mira Lundsrud OK Moss fullført    
  Elise Holm Nedrebø OK Moss fullført    
  Tarjei Hausken Nordberg Nydalens SK fullført    
  Julia Malathi Brox Rayamajhi Oppsal Orientering fullført    
  Una Retteraasen Indre Østfold OK fullført    
  Amund Saugestad Nydalens SK fullført    
  Troy Victor Stokseth Halden SK fullført    
  Mathias Sundby Larvik OK fullført    
  Jens Sætre-Lorentzen Fet OL fullført    
  Sara-Sofie L. Simonsen OK Øst utenfor konkurranse    
  Fredrik Bue OL Tønsberg og omegn ikke startet    
  Theo Skjærgård Nydalens SK ikke startet    

D -10

1 770 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Ingrid Sofie Hox Brynildsen Fredrikstad SK 16.49   9.30
  Pauline Gudim Valsgård Indre Østfold OK 22.43   12.50
  Helene Harstad Kolbotn og Skimt OL 19.08   10.48
  Eline Kravdal Gjø-Vard OL 24.55   14.04
  Tuva Lundsrud OK Moss 20.39   11.40

D 11-12

2 300 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jenny Danevad Fredrikstad SK 15.54   6.54
2 Helene Scheele Nydalens SK 16.11 +0.17 7.02
3 Wilma Evensen OL Tønsberg og omegn 19.45 +3.51 8.35
4 Emma Aune Jakobsen OK Moss 22.40 +6.46 9.51
5 Eiril Erlien Solerød Gjø-Vard OL 22.49 +6.55 9.55
6 Marte Eger Kongsberg OL 23.13 +7.19 10.05
7 Elise Renard Kongsberg OL 23.23 +7.29 10.10
8 Sofie Holm Nedrebø OK Moss 24.15 +8.21 10.32
9 Sigrid Fugleneb Aamand Idrettslaget Dyre Vaa 27.18 +11.24 11.52
10 Astrid Reusch Heming Orientering 28.06 +12.12 12.13
11 Ida Kristine Bue OL Tønsberg og omegn 30.26 +14.32 13.13
12 Synne Schei Danevad Ås-NMBU Orientering 33.22 +17.28 14.30
13 Tuva Wilkens Jernberg Nydalens SK 34.25 +18.31 14.57
14 Eline Noelia Larsen Varteig OL 37.50 +21.56 16.26
  Ingrid Merete Jebsen IL Heming ikke startet    

D 11-12N

1 260 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Randi Fugleneb Aamand Idrettslaget Dyre Vaa 15.42   12.27

D 13-16C

2 300 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Silje Gåsvik Narvestad Halden SK 25.15   10.58
2 Karoline Jebsen Heming Orientering 27.11 +1.56 11.49

D 13-16N

1 770 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Live Arntzen Raumar Orientering 21.20   12.03
2 Linnea Rustad Måren OK 41.36 +20.16 23.30

D 17-AK

4 190 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Eline Drage Tyrving IL 43.45   10.26
2 Dagrun Brox Rayamajhi Oppsal Orientering 43.57 +0.12 10.29
3 Eirin Mari Fossøy NTNUI 44.14 +0.29 10.33
4 Oda Marie Colquhoun Lillomarka OL 46.00 +2.15 10.58
5 Ingeborg Ellegaard Melby NTNUI 46.41 +2.56 11.08
6 Kaja Bråten Løvald Nydalens SK 47.07 +3.22 11.14
7 Marianne Dæhli Nydalens SK 47.39 +3.54 11.22
8 Camilla Öhman NTNUI 48.39 +4.54 11.36
9 Anne Marthe Peveri Eiker OL 56.22 +12.37 13.27
10 Idunn Haavengen NTNUI 1.02.20 +18.35 14.52
11 Trine D. Kihle NTNUI 1.03.48 +20.03 15.13
12 Berthe Teslo Hadeland OL 1.15.21 +31.36 17.58
13 Rikke Kristin Gåsholt Hedrum OL 1.15.37 +31.52 18.02
14 Karoline Dahl Fosby NTNUI 1.42.57 +59.12 24.34
  Maria Dahl Fosby NTNUI diskvalifisert    

D 17-C

3 010 m, 0 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Anne Teigland Arntzen Raumar Orientering ikke startet    

D 17-N

2 300 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Dina Arntzen Raumar Orientering 39.50   17.19
2 Liv Simonsen OK Øst 45.06 +5.16 19.36
3 Unni Herrebrøden OK Øst 1.22.00 +42.10 35.39

D 40-

5 820 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Astrid Kravdal Gjø-Vard OL 1.03.35   10.55
1 Elin Bjerva Larvik OK 1.03.35   10.55
3 Ingrid Kronborg Bronebakk Halden SK 1.05.40 +2.05 11.16
4 Guro Bryggen Halden SK 1.14.39 +11.04 12.49
5 Kari Strand Kongsberg OL 1.16.00 +12.25 13.03
6 Heidi Stokseth Halden SK 1.31.52 +28.17 15.47
7 Kristine Roskifte OK Moss 1.53.29 +49.54 19.29
  Linda Fredh OK Moss ikke startet    
  Christine Mikkelsen IK Grane Arendal Orientering ikke startet    

D 45-

5 140 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Aud Hognestad Taksdal Ganddal IL 48.11   9.22
2 Ellen Kathrine Svendsby Halden SK 48.31 +0.20 9.26
3 Runa Lien Backstrøm Halden SK 53.48 +5.37 10.28
4 Karianne Strømme Varegg Fleridrett 55.38 +7.27 10.49
5 Else Kari Nordli Scheele Nydalens SK 57.17 +9.06 11.08
6 Berit Sofie Wiklund Nydalens SK 57.22 +9.11 11.09
7 Arnhild Krogh Oppsal Orientering 1.00.21 +12.10 11.44
8 Karianne Katla Fossum IF 1.05.10 +16.59 12.40
9 Elin Kalleson Oppsal Orientering 1.10.09 +21.58 13.38
10 Anna Karlqvist IL BUL-Tromsø 1.10.34 +22.23 13.43
11 Tonje Holm OK Moss 1.25.14 +37.03 16.34
12 Anne Nilsen Ås-NMBU Orientering 1.27.10 +38.59 16.57
13 Eli Ringstad Lien Gjø-Vard OL 1.29.45 +41.34 17.27
14 Cathrine Lillestrand Trøsken IL 1.39.40 +51.29 19.23
  Anne Urset IL BUL-Tromsø diskvalifisert    
  Lenka Westin Porsgrunn OL diskvalifisert    
  Maiken Skirstad Mo Nydalens SK ikke startet    
  Audrun Utskarpen IL GeoForm ikke startet    
  Kristin Eger Kongsberg OL ikke startet    
  Katja Mjøsund Nydalens SK ikke startet    

D 50-

4 530 m, 21 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anette Granstedt IK Hakarpspojkarna 39.21   8.41
2 Hilda Øfsthus Asker Skiklubb 44.34 +5.13 9.50
3 Kari Madslien Nydalens SK 47.04 +7.43 10.23
4 Ingrid Kvistad Kongsberg OL 47.12 +7.51 10.25
5 Hege Solerød Gjø-Vard OL 49.22 +10.01 10.53
6 Anne-Lene Bakken Ulseth Nydalens SK 49.38 +10.17 10.57
7 Isa Heggedal Konnerud IL 55.00 +15.39 12.08
8 Hege Feiring Tyrving IL 55.13 +15.52 12.11
9 Tove Heimdal Konnerud IL 56.06 +16.45 12.23
10 Hilde Vassend Porsgrunn OL 57.05 +17.44 12.36
11 Hilde Kristine Rosenvold Porsgrunn OL 59.43 +20.22 13.10
12 Hanne Lerche Raadal Halden SK 1.01.05 +21.44 13.29
13 Hanne Narvestad Halden SK 1.06.01 +26.40 14.34
14 Frauke Schmitt Gran Halden SK 1.06.47 +27.26 14.44
15 Tone Karina Ingesen Sarpsborg OL 1.08.48 +29.27 15.11
16 Wenche Lindløv Sarpsborg OL 1.09.17 +29.56 15.17
17 Ingrid Eide Rapp Raumar Orientering 1.10.56 +31.35 15.39
18 Ida Vår Kierulf Larvik OK 1.14.12 +34.51 16.22
19 Kathrine Lunøe Nydalens SK 1.46.28 +1.07.07 23.30
20 Marianne Reusch Heming Orientering 1.48.04 +1.08.43 23.51
21 Merete Undeland Sturla, IF 1.55.40 +1.16.19 25.32
  Sigrun Hernes Ytterbø Asker Skiklubb ikke startet    
  Tove Aasheim Varegg Fleridrett ikke startet    
  Gro Sandstad Eidsmo Freidig ikke startet    

D 55-

4 530 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kjersti Rønning Hamar OK 48.06   10.37
2 Vanja Staff OL Toten-Troll 51.29 +3.23 11.21
3 Sille Winsnes Ås-NMBU Orientering 54.45 +6.39 12.05
4 May Bente Brurberg Ås-NMBU Orientering 55.38 +7.32 12.16
5 Trude Fixdal IL Koll 55.52 +7.46 12.19
6 Anne Lofthus Lillehammer OK 58.57 +10.51 13.00
7 Ann Karin Tjørhom Ganddal IL 59.04 +10.58 13.02
8 Runa Skyttersæter Heming Orientering 1.03.37 +15.31 14.02
9 Anne Dahl Nydalens SK 1.07.29 +19.23 14.53
10 Margrete Engzelius Asker Skiklubb 1.18.02 +29.56 17.13
11 Hilde Kløvstad Sandefjord OK 1.22.39 +34.33 18.14
12 Ingrid Tveite Ås-NMBU Orientering 1.31.14 +43.08 20.08
  Solveig Sikkeland Tyrving IL ikke startet    

D 60-

4 190 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Liv Inger Prangerød Tistedalen FL 46.43   11.08
2 Gunhild Hennum Lierbygda OL 53.03 +6.20 12.39
3 Anne Julsrud Haugen Halden SK 57.19 +10.36 13.40
4 Anne Garsrud Stavanger Orienteringsklubb 1.00.04 +13.21 14.20
5 Gunn Astrid Jakobsen Fredrikstad SK 1.09.31 +22.48 16.35

D 65-

3 680 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Gabriella Axelsson Idefjordens SK 47.30   12.54
2 Elle M. Melbye Heming Orientering 1.00.56 +13.26 16.33
3 Lis Dæhli Løten o-lag 1.11.45 +24.15 19.29
4 Aud Kjemperud Eiker OL 1.20.11 +32.41 21.47
  Grethe Lill Ryeng Sturla, IF diskvalifisert    

D 70-

3 680 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Gerd Langseth Larvik OK 1.07.43   18.24
2 Liv Feiring Hamar OK 1.14.37 +6.54 20.16
3 Sissel Olaisen Kolbotn og Skimt OL 1.25.01 +17.18 23.06
4 Marit Vågsnes Kolbotn og Skimt OL 1.25.21 +17.38 23.11
  Gunn Kari Hygen Freidig ikke startet    

D 75-

2 620 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hjørdis Øvreås Botne SK 1.25.28   32.37
2 Inger Lise Bjordal Oppsal Orientering 1.27.29 +2.01 33.23

D 80-

2 620 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Unni Dirro Bøhlerengen Måren OK 47.18   18.03
2 Johanna Ytterbøl Gimle IF 1.00.54 +13.36 23.14

H -10

1 770 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Håkon Juell Larsen Tyrving IL 26.29   14.57
  Rasmus Mjøsund Nydalens SK 16.22   9.14
  Mathis Renard Kongsberg OL 16.03   9.04
  Johan Fredrik Svendsby Braarud Halden SK 24.27   13.48
  Simen Ånensen Oppsal Orientering ikke startet    

H 11-12

2 300 m, 23 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Erlend Sommerhein Fossum IF 18.22   7.59
2 Jonas Alstad Frol IL 20.04 +1.42 8.43
3 Henrik Elias Sebjørnsen Fossum IF 20.06 +1.44 8.44
4 Jon Strand Kongsberg OL 20.18 +1.56 8.49
5 Sigmund Ølstad Fet OL 20.23 +2.01 8.51
6 Ask Felland Sætnan Fossum IF 21.18 +2.56 9.15
7 Magnus Svaland Dale OL Vallset/Stange 21.56 +3.34 9.32
8 Alfred Nikolaisen Oppsal Orientering 24.18 +5.56 10.33
9 Nikolai Teslo Hadeland OL 25.00 +6.38 10.52
10 Jørgen Ler Fet OL 25.15 +6.53 10.58
11 Henrik Harstad Kolbotn og Skimt OL 25.19 +6.57 11.00
12 Asbjørn Lande Eidskog OL 25.21 +6.59 11.01
13 Benjamin Buhler Måren OK 28.12 +9.50 12.15
14 Henrik Mathisen OL Tønsberg og omegn 29.34 +11.12 12.51
15 Gunnar Bjerva Ås-NMBU Orientering 29.57 +11.35 13.01
16 Otto Figenschou Pira Heming Orientering 33.20 +14.58 14.29
17 Magnus Friedhelm Klaveness Måren OK 33.52 +15.30 14.43
18 Håkon Lillegraven Langsæter Trøsken IL 36.10 +17.48 15.43
19 Aksel Johan Sandvik Halden SK 37.08 +18.46 16.08
20 Josef Öhman Gjø-Vard OL 37.55 +19.33 16.29
21 Lauritz Palmstrøm-Stolpe Eidskog OL 45.49 +27.27 19.55
  Eskil Olaussen Oppsal Orientering diskvalifisert    
  Sigurd Olaisen Kolbotn og Skimt OL diskvalifisert    
  Aleksander Tangen Holtet Eidskog OL ikke startet    

H 17-AK

5 140 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mathias Benjaminsen Lillomarka OL 36.41   7.08
2 Håkon Fruseth Christiansen NTNUI 37.40 +0.59 7.19
3 Sondre Ruud Bråten Nydalens SK 40.47 +4.06 7.56
4 Trym B Island OL Tønsberg og omegn 45.18 +8.37 8.48
5 Håkon Kornmo Porsgrunn OL 45.35 +8.54 8.52
6 Fredrik Delås Halden SK 50.19 +13.38 9.47
7 Tor Ringstad Hedrum OL 1.02.24 +25.43 12.08
8 Frikk Alvaro Embergsrud Asker Skiklubb 1.03.23 +26.42 12.19
9 Even Erlien Gjø-Vard OL 1.10.59 +34.18 13.48
10 Eelco van Raaij Hedrum OL 1.44.54 +1.08.13 20.24
  Marius Staff OL Toten-Troll diskvalifisert    
  Martin Brække Halden SK diskvalifisert    
  Anders Emilsson NTNUI ikke startet    
  Anders Hvasshovd Kongsberg OL ikke startet    

H 17-C

3 010 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Werner Hålien Fet OL 39.58   13.16
2 Ottar Bue OL Tønsberg og omegn 48.09 +8.11 15.59
3 Sigurd Paulsen Ask Lierbygda OL 48.21 +8.23 16.03
4 Svein-Tore Gåsvik Narvestad Halden SK 53.55 +13.57 17.54

H 17-N

2 300 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tor Simonsen OK Øst 1.23.31   36.18

H 35-

7 730 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Torbjørn Gasbjerg Dansk Orienterings-Forbund 1.06.08   8.33
2 Ove Antvord Haugereid Vang OL 1.13.13 +7.05 9.28
3 Sindre Langaas Nydalens SK 1.14.52 +8.44 9.41
4 Erik Rytter Jakobsen OK Moss 1.16.04 +9.56 9.50
5 Josef Neumann National Team Germany 1.18.51 +12.43 10.12
6 Ottar Wiklund Nydalens SK 1.27.55 +21.47 11.22

H 40-

7 730 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Asgeir Mjøsund Nydalens SK 56.50   7.21
2 Trond Kortner Østmarka OK 1.01.10 +4.20 7.54
3 Rune Scheele Nydalens SK 1.02.40 +5.50 8.06
4 Kenneth Buch Dansk Orienterings-Forbund 1.07.10 +10.20 8.41
5 Per Slungaard Tyrving IL 1.13.44 +16.54 9.32
6 Håvard Harstad Kolbotn og Skimt OL 1.15.25 +18.35 9.45
7 Torbjørn Kravdal Gjø-Vard OL 1.18.56 +22.06 10.12
8 Vytautas Grasys Fossum IF 1.19.26 +22.36 10.16
9 Christian Grotnes Tyrving IL 1.19.29 +22.39 10.16
10 Trond Lund Tyrving IL 1.21.22 +24.32 10.31
11 Stefan Ring OK Löftan 1.23.28 +26.38 10.47
12 Einar Lunøe Nydalens SK 1.24.36 +27.46 10.56
13 Eirik Jørgensen Tyrving IL 1.30.56 +34.06 11.45
14 Robert Banfi Ås-NMBU Orientering 1.35.44 +38.54 12.23
  Per-Ivar Nikolaisen Oppsal Orientering diskvalifisert    
  Are Kristiansen Tyrving IL ikke startet    
  Bjørn Henning Grandal Tyrving IL ikke startet    

H 45-

7 610 m, 32 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tore Sandvik Halden SK 57.22   7.32
2 Espen Danevad Fredrikstad SK 1.00.13 +2.51 7.54
3 Henrik Ottesen Fredrikstad SK 1.00.59 +3.37 8.00
4 David Løver Modum OL 1.01.44 +4.22 8.06
5 Magne Omestad Nydalens SK 1.05.06 +7.44 8.33
6 Eivind Lande Eidskog OL 1.05.19 +7.57 8.34
7 Erling Katla Fossum IF 1.05.25 +8.03 8.35
8 Kenneth Westerheim Stord Orientering 1.08.29 +11.07 8.59
9 Harald Bakke Fossum IF 1.10.00 +12.38 9.11
10 Dyre Martin Gulbrandsen Fredrikstad SK 1.11.00 +13.38 9.19
11 Øystein Olsen OK Moss 1.11.53 +14.31 9.26
12 Tom Bergan Fet OL 1.12.24 +15.02 9.30
13 Arild Andresen Fossum IF 1.12.48 +15.26 9.33
14 Bent Olav Aamodt Fredrikstad SK 1.14.17 +16.55 9.45
15 Øyvind Lien Gjø-Vard OL 1.15.26 +18.04 9.54
16 Martin Øhman Gjø-Vard OL 1.16.26 +19.04 10.02
17 Øyvind Stokseth Halden SK 1.17.10 +19.48 10.08
18 Pål Sommerhein Fossum IF 1.17.54 +20.32 10.14
19 Knut Jostein Sætnan Fossum IF 1.21.09 +23.47 10.39
20 Anders Kristian Holt Hedrum OL 1.21.27 +24.05 10.42
21 Bjørn Hauge Nydalens SK 1.21.57 +24.35 10.46
22 Lars Berglund Ringerike OL 1.22.21 +24.59 10.49
23 Trond Evensen OL Tønsberg og omegn 1.22.58 +25.36 10.54
24 Atle Pedersen Fossum IF 1.23.16 +25.54 10.56
25 Henning Bratland Carlsen OK Moss 1.24.04 +26.42 11.02
26 Johan Jebsen Heming Orientering 1.28.51 +31.29 11.40
27 Kyrre Gran Fet OL 1.32.50 +35.28 12.11
28 Christian Reusch Heming Orientering 1.34.44 +37.22 12.26
29 Vidar Hardeland Varegg Fleridrett 1.36.28 +39.06 12.40
30 Hans Olav Hygen Østmarka OK 1.56.03 +58.41 15.14
  Tormod Kleppa Lillehammer OK diskvalifisert    
  Audun Bjerknes Måren OK diskvalifisert    
  André Jægtvik Konnerud IL ikke startet    
  Torbjørn Blom-hagen Fossum IF ikke startet    

H 50-

5 820 m, 39 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tomas Eidsmo Freidig 45.50   7.52
2 Gjermund Urset IL BUL-Tromsø 47.23 +1.33 8.08
3 Per Olaussen Fredrikstad SK 47.45 +1.55 8.12
4 Per Henning Bjerva Ås-NMBU Orientering 48.32 +2.42 8.20
5 Syver Løken Kongsberg OL 48.34 +2.44 8.20
6 Tore Nymark Varegg Fleridrett 49.14 +3.24 8.27
7 Kjetil Bjørlo Halden SK 50.17 +4.27 8.38
8 Odd Strand Kongsberg OL 51.45 +5.55 8.53
9 Knut Erling Øen Heming Orientering 55.26 +9.36 9.31
10 Geir Sommerhein OK Horten 55.50 +10.00 9.35
11 Stein Blomseth Lillomarka OL 56.03 +10.13 9.37
12 Tommy Jauhojärvi Asker Skiklubb 56.05 +10.15 9.38
13 Kimme Arnesen Heming Orientering 56.38 +10.48 9.43
14 Einar Gisholt Fossum IF 57.25 +11.35 9.51
15 Ståle Sønsterudbråten Lillomarka OL 57.57 +12.07 9.57
16 Oddvar Taksdal Ganddal IL 58.05 +12.15 9.58
17 Per Øivind Eger Kongsberg OL 58.22 +12.32 10.01
18 Atle Pedersen Melhus IL 58.45 +12.55 10.05
19 Frode Strisland Fossum IF 59.22 +13.32 10.12
20 Sten Åge Nygårdseter Vegårshei IL 1.00.06 +14.16 10.19
21 Tom Furland Sandnes IL (Rogaland) 1.00.48 +14.58 10.26
22 Guttorm Egge IL GeoForm 1.02.11 +16.21 10.41
23 Sven Arne Gylterud Fossum IF 1.03.33 +17.43 10.55
24 Morten Heir Fossum IF 1.03.38 +17.48 10.56
25 Håkon Jendal Fossum IF 1.04.55 +19.05 11.09
26 Frode Haugskott OL Trollelg 1.06.50 +21.00 11.29
27 Per Olav Gulbrandsen Larvik OK 1.06.51 +21.01 11.29
28 Hallvard Koren OK Moss 1.07.25 +21.35 11.35
29 Per Ola Ulseth Nydalens SK 1.07.50 +22.00 11.39
30 Bjørn-Willy Arntzen Lierbygda OL 1.08.15 +22.25 11.43
31 Pierre Demeuse Belgium Team 1.09.42 +23.52 11.58
32 Bjørn Hallan Fossum IF 1.10.03 +24.13 12.02
33 Stein H. Hagen Fossum IF 1.10.26 +24.36 12.06
34 Jon Skriubakken Porsgrunn OL 1.13.20 +27.30 12.36
35 Nils Bergan Nydalens SK 1.13.21 +27.31 12.36
36 Roar Mathisen OL Tønsberg og omegn 1.22.54 +37.04 14.14
37 Einar Teslo Hadeland OL 1.26.57 +41.07 14.56
  Dagfinn Aas Fet OL diskvalifisert    
  Karl Anton Undeland Sturla, IF diskvalifisert    
  Trond Sigvald Hetland Kolbotn og Skimt OL ikke startet    
  Boye Dirro Bøhlerengen Oppsal Orientering ikke startet    
  Leif Størmer Fossum IF ikke startet    
  Jon Iver Bakken Nydalens SK ikke startet    

H 55-

5 140 m, 23 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Morten Aamodt Sandnes IL (Rogaland) 44.08   8.35
2 Jan Richard Eriksen Asker Skiklubb 46.00 +1.52 8.56
3 Tore Kjølseth Nydalens SK 46.16 +2.08 9.00
4 Vidar Benjaminsen Lillomarka OL 47.19 +3.11 9.12
5 Kim Farnes Hansen Lierbygda OL 48.07 +3.59 9.21
6 Øystein Østermann Heming Orientering 49.06 +4.58 9.33
7 Stein Arne Olsen Stavanger Orienteringsklubb 50.27 +6.19 9.48
8 Bo Granstedt IK Hakarpspojkarna 51.21 +7.13 9.59
9 Bjørnar Gammelsæter Kolbotn og Skimt OL 51.55 +7.47 10.06
10 Dag Brenås Varteig OL 52.10 +8.02 10.08
11 Eirik Nordhagen Ås-NMBU Orientering 53.50 +9.42 10.28
12 Andreas Huber Hamar OK 55.04 +10.56 10.42
13 Øystein Jensen Sarpsborg OL 57.55 +13.47 11.16
14 Nils Harald Staff OL Toten-Troll 59.22 +15.14 11.32
15 Roar Bye Modum OL 59.25 +15.17 11.33
16 Øyvind Johannessen Linnebo Asker Skiklubb 59.28 +15.20 11.34
17 Jan-Ove Bråthen OK Øst 59.40 +15.32 11.36
18 Jo Wiklund Nydalens SK 1.00.54 +16.46 11.50
19 Per-Jacob Ølstad Fet OL 1.01.26 +17.18 11.57
20 John Ytternes Kolbotn og Skimt OL 1.04.16 +20.08 12.30
21 Øyvind Helmersen Fet OL 1.14.12 +30.04 14.26
22 Torgeir Brandal Kongsberg OL 1.24.21 +40.13 16.24
23 Bjørn Opsahl Indre Østfold OK 1.34.37 +50.29 18.24

H 60-

5 140 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jack Bjørnsen Kristiansand OK 45.26   8.50
2 Nils Hæstad Fossum IF 49.22 +3.56 9.36
3 Torgeir Strandhagen Røyken OL 50.59 +5.33 9.55
4 Morten Due Måren OK 51.27 +6.01 10.00
5 Knut Bjørkelo Kolbotn og Skimt OL 51.46 +6.20 10.04
6 Geir Holm Gundersen Konnerud IL 53.31 +8.05 10.24
7 Leif S. Thingsrud Østmarka OK 53.42 +8.16 10.26
8 Petter Gullikstad Røros IL 54.25 +8.59 10.35
9 Lars Roger Lundanes Emblem IL 55.20 +9.54 10.45
10 Lars Hjermstad Fossum IF 55.36 +10.10 10.49
11 Øystein Kildahl Østmarka OK 57.50 +12.24 11.15
12 Roger Coombs MAROC 1.00.52 +15.26 11.50
13 Jon Lahlum IL GeoForm 1.09.07 +23.41 13.26
14 Øyvind Gylver Asker Skiklubb 1.19.58 +34.32 15.33
15 Roy Gjerding OK Moss 1.19.59 +34.33 15.33
  Juha Haajanen SK Pohjantähti diskvalifisert    
  Kjell Westin Porsgrunn OL diskvalifisert    
  Per Osen Vestre Akers SK ikke startet    

H 65-

4 530 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sigurd Dæhli Løten o-lag 41.56   9.15
2 Bjørn Arnfinn Paulsen OK Moss 1.00.19 +18.23 13.18
3 Sveinung Rekaa Notodden OL 1.04.07 +22.11 14.09
4 Sjur Gjestvang OL Toten-Troll 1.24.20 +42.24 18.36
  Svein S Jacobsen Tyrving IL diskvalifisert    
  Are Eriksen Oslostudentenes IK ikke startet    
  Magne Vollen Oslostudentenes IK ikke startet    

H 70-

4 190 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Helge Revhaug Ringerike OL 47.22   11.18
2 Jon Færden Kolbotn og Skimt OL 49.50 +2.28 11.53
3 Øistein Hagen OK Øst 51.44 +4.22 12.20
3 Øivind Magne Rogndalen Byåsen IL 51.44 +4.22 12.20
5 Peter Klaveness Måren OK 51.51 +4.29 12.22
6 John Thomas Petersen Nittedal OL 52.00 +4.38 12.24
7 Geir Trøan Kolbotn og Skimt OL 54.03 +6.41 12.53
8 Willy Grønstad Gimle IF 56.57 +9.35 13.35
9 Leif Billingsø Eidskog OL 58.59 +11.37 14.04
10 Hasse Bergstrøm Tyrving IL 59.15 +11.53 14.08
11 Øivind Berget Sarpsborg OL 1.08.31 +21.09 16.21
  Trond Wettergreen Driv IL diskvalifisert    
  Terje Malm Hamar OK diskvalifisert    

H 75-

4 190 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Harald Lundhaug OK Moss 54.04   12.54
2 Kjell Stenstadvold Tyrving IL 1.01.46 +7.42 14.44
3 Bjørn W. Ludvigsen Sturla, IF 1.03.07 +9.03 15.03
4 Trond Feiring Hamar OK 1.03.45 +9.41 15.12
5 Odd Kletteli Bækkelagets SK 1.05.17 +11.13 15.34
6 Tore Langaard Oppsal Orientering 1.10.11 +16.07 16.45
7 Kjell Gorm Røkke Tyrving IL 1.11.03 +16.59 16.57
8 Helge Bjaaland Heming Orientering 1.13.44 +19.40 17.35
9 Klaus Engen Eidskog OL 1.15.14 +21.10 17.57
10 Roar Bjordal Oppsal Orientering 1.20.10 +26.06 19.07
11 Trygve Fosse Gimle IF 1.27.19 +33.15 20.50
12 Amund Ragnar Herrebrøden OK Øst 1.27.50 +33.46 20.57
13 Magnar Øvreås Botne SK 1.28.02 +33.58 21.00
14 Henry Sundsetvik OL Trollelg 1.30.26 +36.22 21.34

H 80-

3 680 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Rolf Arvid Leijon Pedersen Alta OL 58.03   15.46

D 17-18 E

5 670 m, 45 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Oda Scheele Nydalens SK 51.40   9.06
2 Marie Liland Nydalens SK 53.51 +2.11 9.29
3 Tale Strand Kongsberg OL 55.10 +3.30 9.43
4 Marieluise Schmitt Gran Halden SK 55.40 +4.00 9.49
5 Jenny Baklid Konnerud IL 56.37 +4.57 9.59
6 Ane Sofie Krogh Oppsal Orientering 57.24 +5.44 10.07
7 Tina Kalleson Oppsal Orientering 59.34 +7.54 10.30
8 Mina Jørgensen Tyrving IL 59.41 +8.01 10.31
9 Malene Teresia Jebsen Heming Orientering 1.00.23 +8.43 10.38
10 Andrea Ranvik Konnerud IL 1.00.47 +9.07 10.43
11 Kristine Eide Rapp Raumar Orientering 1.00.48 +9.08 10.43
12 Frida Haugskott OL Trollelg 1.01.31 +9.51 10.50
13 Kristine Kravdal Gjø-Vard OL 1.02.07 +10.27 10.57
14 Christiane Ruud Bøckman Kristiansand OK 1.03.36 +11.56 11.13
15 Ada Wulfsberg Nydalens SK 1.04.09 +12.29 11.18
16 Hanna Eckhardt Andersen Heming Orientering 1.04.13 +12.33 11.19
17 Malin Hauge Hisøy OK 1.04.27 +12.47 11.22
18 Maya Jones Arnesen Heming Orientering 1.04.29 +12.49 11.22
19 Sara Nystrøm Olsen Stavanger Orienteringsklubb 1.04.40 +13.00 11.24
20 Ingrid Blindheim Lillomarka OL 1.05.20 +13.40 11.31
21 Marte Madslien Bakken Nydalens SK 1.06.16 +14.36 11.41
22 Ingrid Marie Stubban Hygen Østmarka OK 1.06.24 +14.44 11.42
22 Anna Øfsthus Gravir Asker Skiklubb 1.06.24 +14.44 11.42
24 Emma Meyer Larsson Tyrving IL 1.07.44 +16.04 11.56
25 Solveig Moen Letmolie Eiker OL 1.08.02 +16.22 11.59
26 Tora Aasheim Nymark Varegg Fleridrett 1.08.08 +16.28 12.00
27 Ea Lunøe Nydalens SK 1.09.22 +17.42 12.14
28 Christine Hoen Eiker OL 1.09.31 +17.51 12.15
29 Nora Småge Hilsen Konnerud IL 1.10.06 +18.26 12.21
30 Mari Strømme Lid Varegg Fleridrett 1.10.23 +18.43 12.24
31 Ida Sofie Hjortland Larvik OK 1.11.29 +19.49 12.36
32 Anniken Ranvik Konnerud IL 1.12.22 +20.42 12.45
33 Ingrid Lamark Ganddal IL 1.13.53 +22.13 13.01
34 Ingvild Langeggen Kongsberg OL 1.14.02 +22.22 13.03
35 Yngvild Langedal Breivik Nydalens SK 1.15.14 +23.34 13.16
36 Marie Lindløv Jensen OK Moss 1.17.26 +25.46 13.39
37 Amanda Skyttersæter Saugerud Konnerud IL 1.17.51 +26.11 13.43
38 Elise Ausen Porsgrunn OL 1.20.19 +28.39 14.09
39 Ingrid Lund Hovden Tyrving IL 1.21.09 +29.29 14.18
40 Gea Øiseth Bedin Indre Østfold OK 1.26.19 +34.39 15.13
41 Julie Christiansen Kristiansand OK 1.36.32 +44.52 17.01
42 Alexandra Linløkken Østmarka OK 1.46.04 +54.24 18.42
  Adine Blakkestad Ingesen Fredrikstad SK diskvalifisert    
  Alexandra Angvoll Fredrikstad SK diskvalifisert    
  Anna Goman SK Pohjantähti diskvalifisert    
  Oda Isnes Tyse Eiker OL ikke startet    
  Ingrid Solheim Undeberget Oppsal Orientering ikke startet    
  Celine Ytternes Kolbotn og Skimt OL ikke startet    
  Janne Tjørhom Aasheim Ganddal IL ikke startet    

D 19-20 E

6 480 m, 24 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ane Dyrkorn NTNUI 54.42   8.26
2 Hanne Vassend Porsgrunn OL 59.15 +4.33 9.08
3 Synne Strand Asker Skiklubb 1.00.43 +6.01 9.22
4 Anine Lome Hamar OK 1.01.18 +6.36 9.27
5 Hedda Raadal Bjørlo Halden SK 1.02.19 +7.37 9.37
6 Marlin Haavengen Kongsberg OL 1.02.42 +8.00 9.40
7 Pernille Katla Fossum IF 1.02.54 +8.12 9.42
8 Aurora Gjølsjø OK Moss 1.03.27 +8.45 9.47
9 Idun Kristine Felde Olaussen Halden SK 1.03.34 +8.52 9.48
10 Vera Melkild Freidig 1.06.56 +12.14 10.19
11 Åsne Naadland Holo Fossum IF 1.07.12 +12.30 10.22
12 Lotte Jauhojärvi Markussen Asker Skiklubb 1.08.46 +14.04 10.36
13 Helene Eger Kongsberg OL 1.09.01 +14.19 10.39
14 Thea Dyrkorn NTNUI 1.09.17 +14.35 10.41
15 Kjersti Tønnessen Bergstøl Kongsberg OL 1.14.33 +19.51 11.30
16 Maria Rørvik Haver Lillomarka OL 1.16.13 +21.31 11.45
17 Agnethe Hasli Bækkelagets SK 1.16.24 +21.42 11.47
18 Signe Bredholt Jørgensen NTNUI 1.21.08 +26.26 12.31
19 Johanne Bratland Tjernshaugen OK Moss 1.22.13 +27.31 12.41
20 Linda Gammelsæter Kolbotn og Skimt OL 1.27.17 +32.35 13.28
21 Rikke Blakkestad Ingesen Fossum IF 1.28.15 +33.33 13.37
22 Ella Arentz Hagen Sandefjord OK 1.28.29 +33.47 13.39
23 Thea Sildnes Baklid Konnerud IL 1.32.52 +38.10 14.19
  Ingrid G. Kvålsgard Fossum IF diskvalifisert    
  Ragnhild Eide Byåsen IL ikke startet    

H 17-18E

7 710 m, 55 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Isak Jonsson Nydalens SK 53.01   6.52
2 Kornelius Kriszat-Løvfald Nydalens SK 54.33 +1.32 7.04
3 Cornelius Bjørk Sandefjord OK 56.37 +3.36 7.20
4 Vegard Kittilsen Freidig 56.58 +3.57 7.23
5 Halvor Tørnqvist Halden Nydalens SK 57.49 +4.48 7.29
6 Tobias Alstad Frol IL 1.00.11 +7.10 7.48
7 Sondre Ytterbø Asker Skiklubb 1.02.14 +9.13 8.04
8 Lars Sandstad Freidig 1.02.20 +9.19 8.05
9 Clemens Sundby Øxnevad Ganddal IL 1.03.10 +10.09 8.11
10 Anders Vestøl Vegårshei IL 1.03.17 +10.16 8.12
11 Viljan van Raaij Hedrum OL 1.05.01 +12.00 8.25
12 Magnus Eide-Fredriksen Heming Orientering 1.05.25 +12.24 8.29
13 Birk Bell Lysaker Fana IL 1.05.48 +12.47 8.32
14 Lars Young Vik Nydalens SK 1.06.06 +13.05 8.34
15 Vetle Drage Kongsberg OL 1.06.15 +13.14 8.35
16 Sondre Zahl Hagen Fossum IF 1.06.33 +13.32 8.37
17 Simen Spets Storhov Freidig 1.06.39 +13.38 8.38
18 Eirik Blågestad Fredrikstad SK 1.06.51 +13.50 8.40
19 Jo Even Kolstad Freidig 1.07.11 +14.10 8.42
20 Jakob Hjelseth OL Tønsberg og omegn 1.07.25 +14.24 8.44
21 Sondre Ottesen Fredrikstad SK 1.08.13 +15.12 8.50
22 Petter Liabakk Eriksen Byåsen IL 1.08.55 +15.54 8.56
23 Iver Ringheim Larvik OK 1.09.01 +16.00 8.57
24 Eivind Berner Myhre Fossum IF 1.10.26 +17.25 9.08
25 Jonatan Graversen IL BUL-Tromsø 1.11.22 +18.21 9.15
26 Oliver Østby OL Tønsberg og omegn 1.13.18 +20.17 9.30
27 Jakob Torgersen Halden SK 1.15.57 +22.56 9.51
28 Kristian Østermann Heming Orientering 1.16.32 +23.31 9.55
29 Åsmund Slokvik Notodden OL 1.16.39 +23.38 9.56
30 Marius Bakke Fossum IF 1.17.22 +24.21 10.02
31 Halvard Kornmo Porsgrunn OL 1.17.36 +24.35 10.03
32 Runar Saur Modahl Fredrikstad SK 1.19.41 +26.40 10.20
33 Vebjørn Blom-Hagen Fossum IF 1.21.18 +28.17 10.32
34 Erlend Børli Fossum IF 1.22.00 +28.59 10.38
35 Erik Bohne Varegg Fleridrett 1.23.44 +30.43 10.51
36 Tobias Rødde Ganddal IL 1.25.08 +32.07 11.02
37 Håvard Skriubakken Porsgrunn OL 1.25.33 +32.32 11.05
38 Henrik R Holt Hedrum OL 1.28.55 +35.54 11.31
39 Håkon Holstad Freidig 1.28.56 +35.55 11.32
40 Morten Krona Haflan OL Tønsberg og omegn 1.29.51 +36.50 11.39
41 Gaute Fosstveit Raumar Orientering 1.30.15 +37.14 11.42
42 Vetle Mathisen OL Tønsberg og omegn 1.32.11 +39.10 11.57
43 August Syrdal Øen Heming Orientering 1.33.21 +40.20 12.06
44 Christopher Ladim OK Moss 1.34.34 +41.33 12.15
45 Markus Andreas Breivold Ganddal IL 1.35.08 +42.07 12.20
46 Anders Horvei Raumar Orientering 1.38.19 +45.18 12.45
47 Ole Kristian Taksdal Ganddal IL 1.41.19 +48.18 13.08
48 Mikkel Katla Fossum IF 1.43.16 +50.15 13.23
  Johan Kristian Undeland Sturla, IF diskvalifisert    
  Henrik Reusch Heming Orientering diskvalifisert    
  Kristoffer Fjære Hedrum OL diskvalifisert    
  Mathias Skourup Rognebakke Sturla, IF diskvalifisert    
  Mikkel Holt Freidig diskvalifisert    
  Nils Tveite Ås-NMBU Orientering diskvalifisert    
  Sigurd Paulsen Vie Haugesund IL Orientering brutt    
  Ådne Skjærstein Tyrving IL ikke startet    
  Eirik Imrik Fredrikstad SK ikke startet    
  Jonas Grønli Freidig ikke startet    
  Mathias Kjærner-Semb Varegg Fleridrett ikke startet    

H 19-20E

8 980 m, 36 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kasper Fosser Heming Orientering 57.14   6.22
2 Lukas Liland Nydalens SK 1.05.17 +8.03 7.16
3 Sander Arntzen Asker Skiklubb 1.06.18 +9.04 7.22
4 Erling Hjermstad Fossum IF 1.07.08 +9.54 7.28
5 Jørgen Baklid Konnerud IL 1.08.07 +10.53 7.35
6 Styrk Hundseid Kamsvåg Tyrving IL 1.09.17 +12.03 7.42
7 Marius Aurebekk Kristiansand OK 1.09.57 +12.43 7.47
8 Niels Christian Hellerud Halden SK 1.10.24 +13.10 7.50
9 Sindre R Holt Hedrum OL 1.10.36 +13.22 7.51
10 Henrik Fredriksen Aas Asker Skiklubb 1.10.53 +13.39 7.53
11 Oskar Spets Storhov Freidig 1.11.03 +13.49 7.54
12 Einar Melsom Fossum IF 1.11.12 +13.58 7.55
13 Jens Johan Brekke Lillomarka OL 1.11.26 +14.12 7.57
14 Aslak Heimdal Konnerud IL 1.11.46 +14.32 7.59
15 Sebastian Daland Kristiansand OK 1.12.36 +15.22 8.05
16 August Asheim Birkeland NTNUI 1.13.21 +16.07 8.10
17 Mats Eidsmo Freidig 1.13.27 +16.13 8.10
18 Njaal Ellegaard Melby Vang OL 1.14.49 +17.35 8.19
19 Elias Skjolden Sørensen Lillomarka OL 1.15.53 +18.39 8.27
20 Øyvind Hjermstad Fossum IF 1.16.37 +19.23 8.31
21 Johan Christie Ørke Stavanger Orienteringsklubb 1.17.54 +20.40 8.40
22 Eskil Frøisland Vang OL 1.18.36 +21.22 8.45
23 Anders Haugskott OL Trollelg 1.18.46 +21.32 8.46
24 Simen Ballangrud OL Toten-Troll 1.19.57 +22.43 8.54
25 Jostein Svaland Dale Vang OL 1.20.54 +23.40 9.00
26 Bjørn Anders Flågen Heming Orientering 1.21.04 +23.50 9.01
27 Rasmus Mathisen Porsgrunn OL 1.26.37 +29.23 9.38
28 Even Lindaas Vang OL 1.27.13 +29.59 9.42
29 Erik Hæstad Bjørnstad Fossum IF 1.29.02 +31.48 9.54
30 Linus Olhans Ås-NMBU Orientering 1.31.28 +34.14 10.11
31 Peter Gisholt Fossum IF 1.37.46 +40.32 10.53
32 Audun Bergan Nydalens SK 1.39.37 +42.23 11.05
33 Emil Størmer Fossum IF 1.39.44 +42.30 11.06
34 Alexander Repstad Storemyr Porsgrunn OL 1.48.24 +51.10 12.04
35 Kristian Markhus Brekke Lillomarka OL 2.15.59 +1.18.45 15.08
  Skjalg Nysæter Skien OK brutt    
  Einar Ekeland Oddersjaa SSK ikke startet    
  Kristian Fredrik Lynum Freidig ikke startet    
  Tord Strand Kongsberg OL ikke startet    

DirekteC

3 010 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Viljar Femoen NOTEAM 46.27   15.25
2 Anne Gro Sommerheim Fossum IF 48.07 +1.40 15.59
3 Anne Sofie Brynilden Fredrikstad SK 58.26 +11.59 19.24
4 Line Eiden Fredriksen Heming Orientering 59.25 +12.58 19.44
5 Merete Saugestad Nydalens SK 59.29 +13.02 19.45
6 Elisabeth Aune Jakobsen OK Moss 59.35 +13.08 19.47
7 Malin Huseby Aamodt Fredrikstad SK 1.00.33 +14.06 20.06
8 Anne Marit Skaug Halden SK 1.08.10 +21.43 22.38
9 Sije Lund Hovden Tyrving IL 1.11.33 +25.06 23.46
10 Anne Marie Færden Kolbotn og Skimt OL 1.15.40 +29.13 25.08
11 Odd Egil Frogner OL Tønsberg og omegn 1.32.25 +45.58 30.42
  Ingerid Jebsen Heming Orientering diskvalifisert    
  Ragnhild Nersten Fossum IF ikke startet    
  Tore Skjærgård NOTEAM ikke startet    

DirekteAK

4 190 m, 64 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Eivind Tonna Asker Skiklubb 32.52   7.50
2 Øystein Holo Fossum IF 36.42 +3.50 8.45
3 Nils Albert Aamand Idrettslaget Dyre Vaa 39.17 +6.25 9.22
4 Geir Torgersen Halden SK 39.56 +7.04 9.31
5 Bård Gylver Asker Skiklubb 40.27 +7.35 9.39
6 Vidar Strand Lierbygda OL 40.54 +8.02 9.45
7 Anne Eiken NTNUI 41.22 +8.30 9.52
8 Marianne Christiansen OL Tønsberg og omegn 42.40 +9.48 10.10
9 Håkon Løvli Asker Skiklubb 43.31 +10.39 10.23
10 Eilert Aamodt Oppsal Orientering 44.09 +11.17 10.32
11 Tor Ivar Christiansen OL Tønsberg og omegn 44.29 +11.37 10.36
12 Ole Ingesen Sarpsborg OL 45.21 +12.29 10.49
13 Astrid Fugleneb Aamand Idrettslaget Dyre Vaa 46.01 +13.09 10.58
14 Terje Melsom Fossum IF 46.53 +14.01 11.11
15 Pål Angvoll Fredrikstad SK 48.24 +15.32 11.33
15 Arnstein Dale OL Vallset/Stange 48.24 +15.32 11.33
17 Malin Eijsink Nydalens SK 48.26 +15.34 11.33
18 Thorbjørn Værp Kristiansand OK 48.34 +15.42 11.35
19 Tellef Juell Larsen Tyrving IL 48.41 +15.49 11.37
20 Anders Flågen Heming Orientering 48.57 +16.05 11.40
21 Erlend Råheim OK Øst 50.43 +17.51 12.06
22 Jon Erik Kvarme Sturla, IF 53.27 +20.35 12.45
23 Phil Conway Kongsberg OL 53.59 +21.07 12.53
24 Andreas Juell Larsen Tyrving IL 54.31 +21.39 13.00
25 Gløer Gløersen OL Tønsberg og omegn 56.22 +23.30 13.27
26 Krister Anderson NOTEAM 57.15 +24.23 13.39
27 Sigbjørn Modalsli Fossum IF 57.37 +24.45 13.45
28 Julie Berteig Fossum IF 57.52 +25.00 13.48
29 Espen Jernberg Nydalens SK 58.10 +25.18 13.52
30 Malena Birkeland NTNUI 58.11 +25.19 13.53
31 Adum Kristiansen OK Moss 58.13 +25.21 13.53
32 Jo Børje Eikaas Sandefjord OK 58.37 +25.45 13.59
33 Fredrik Saugestad Nydalens SK 58.55 +26.03 14.03
34 Arne Håkon Jørgensen Sandefjord OK 59.44 +26.52 14.15
35 Hanne Løver Thon Oppsal Orientering 1.02.02 +29.10 14.48
36 Johnny Mathisen OL Tønsberg og omegn 1.02.21 +29.29 14.52
37 Vegar Halden Nydalens SK 1.03.01 +30.09 15.02
38 Roger Mostue Oppsal Orientering 1.04.24 +31.32 15.22
39 Fanni Jauhojärvi Markussen NTNUI 1.05.48 +32.56 15.42
40 Ingunn Berget Ås-NMBU Orientering 1.07.13 +34.21 16.02
41 Mathias Klingsholm NOTEAM 1.07.49 +34.57 16.11
42 Alix Young Vik Nydalens SK 1.10.40 +37.48 16.51
43 Monica Halden Nydalens SK 1.10.45 +37.53 16.53
44 Kjetil Kløvstad Sandefjord OK 1.10.49 +37.57 16.54
45 Olav Kristian Birkeland Halden SK 1.12.03 +39.11 17.11
46 Susanne Tveterås Vinmonopolets Sportsklubb 1.13.30 +40.38 17.32
47 Ellen Christine Koren Ås-NMBU Orientering 1.14.44 +41.52 17.50
48 Mai Britt Bjørk Sandefjord OK 1.15.13 +42.21 17.57
49 Bjørn Ketil Hansen Sarpsborg OL 1.15.20 +42.28 17.58
50 Ole Jakob Ottestad Halden SK 1.16.30 +43.38 18.15
51 Selma Kristiansen OK Moss 1.16.42 +43.50 18.18
52 Ingrid Kristine Hansen Sarpsborg OL 1.17.42 +44.50 18.32
53 Gunn Elin Rudi Hadeland OL 1.19.42 +46.50 19.01
54 Jon Herman Ulvensøen OL Tønsberg og omegn 1.19.44 +46.52 19.01
55 Ole Edvard Hjortland Larvik OK 1.19.58 +47.06 19.05
56 Linn Carina Daland Kristiansand OK 1.23.57 +51.05 20.02
57 Harald Wibye OK Moss 1.24.56 +52.04 20.16
58 Kristin Falk Fossum IF 1.33.34 +1.00.42 22.19
59 Ingrid Skaarer Nydalens SK 1.36.33 +1.03.41 23.02
60 Lena Lyngsaunet Alstad Frol IL 1.36.57 +1.04.05 23.08
  Vegar Kristiansen OK Moss diskvalifisert    
  Marion Aebi Tyrving IL diskvalifisert    
  Lene Sandvik Halden SK diskvalifisert    
  Mona Lome Hamar OK diskvalifisert    
  Geir Torgersen Halden SK ikke startet    
  Sindre Engzelius Gylver NTNUI ikke startet    
  Ola Nilsen Oppsal Orientering ikke startet    
  Helena Axelsson Nydalens SK ikke startet    
  Håkon Danevad Ås-NMBU Orientering ikke startet    
  Keiko Conway Guildford Orienteers ikke startet    
  Vincent Eijsink Ås-NMBU Orientering ikke startet    
  Niklas Stolpe Eidskog OL ikke startet    

DirekteAL

7 730 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Matthien Puech NOTEAM 58.19   7.32
2 Niklas Gustafsson OK Tisaren 1.05.21 +7.02 8.27
3 Marianne Andersen Fredrikstad SK 1.08.23 +10.04 8.50
4 Charles Halaas Fossum IF 1.09.32 +11.13 8.59
5 Agnes Leo Gøteborg-Majorna 1.18.18 +19.59 10.07
6 Mats Nordbrøden Halden SK 1.18.29 +20.10 10.09
7 Hallvard Fjær Lillomarka OL 1.26.20 +28.01 11.10
8 Georg Bugge Fossum IF 1.27.42 +29.23 11.20
9 Kine Dirro Måren OK 1.32.06 +33.47 11.54
10 Marianne Melleby Larsen Asker Skiklubb 2.06.07 +1.07.48 16.18
11 Per Ole Dahlsrud Nydalens SK 2.11.58 +1.13.39 17.04
  Trond Brevik Fossum IF diskvalifisert    
  Anton Plaian Asker Skiklubb diskvalifisert    
  Sari Anttonen SK Pohjantähti diskvalifisert    
  Helge Bakkehøi Østmarka OK ikke startet    
  Georg A. Bugge NOTEAM ikke startet    

H 21-E

13 560 m, 77 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Martin Hubmann Fredrikstad SK