Resultater Sørlandsgaloppen - Etappe 1 - 2015



Resultater Sørlandsgaloppen - 1. etappe
Rauland, Telemark - 4. juli 2015

Arrangementstype: Orientering

N-åpen

1 620 m, 96 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Isabel Aaltvedt Ramirez Porsgrunn OL 15:09   9:21
  Randi Fugleneb Aamand Idrettslaget Dyre Vaa 49:05   30:17
  Sigrid Fugleneb Aamand Idrettslaget Dyre Vaa 48:25   29:53
  Nina Aksland Sandnes IL (Rogaland) 14:22   8:52
  Torill Andersen Statoil BIL 20:04   12:23
  Sigurd Asplin IL Koll 11:19   6:59
  Olav Bergan Vegårshei IL 22:26   13:50
  Vebjørn Bergh-Hansen Byåsen IL 10:41   6:35
  Silja Berstad Heming Orientering 18:15   11:15
  Anne Victoria Birkeland Fossum IF 17:27   10:46
  Gunnar Bjerva Ås-NMBU Orientering 30:17   18:41
  Ine Nordstoga Blomseth Vestre Aker 17:58   11:05
  Martin Christoffer Borg IL Koll 10:57   6:45
  Synne Utseth Bøhlerengen Oppsal Orientering 17:29   10:47
  Linea Daland Kristiansand OK 18:59   11:43
  Marte Eger Kongsberg OL 14:54   9:11
  Kirill Eikanger Gneist, IL 24:45   15:16
  Dea Eikedalen Porsgrunn OL 45:04   27:49
  Solan Eikedalen Porsgrunn OL 44:55   27:43
  Tiril Ebon Espedal Nydalens SK 13:54   8:34
  Jørgen Flaten Vegårshei IL 22:28   13:52
  Brede Ekeberg Fliid Skien OK 12:02   7:25
  Kristian Ekeberg Fliid Skien OK 21:39   13:21
  Stian Fliid Skien OK 20:32   12:40
  Maren Sofie Fremstad Larvik OK 13:48   8:31
  Kaja Frøyd Sogndal IL 15:35   9:37
  Sindre Furland Sandefjord OK 40:36   25:03
  Dagfinn Gjerstad Osterøy IL 23:16   14:21
  Gudrun Fidje Gryting Gjerstad IL 26:58   16:38
  Eskil Hafskjold Nydalens SK 18:56   11:41
  Sondre Hafskjold Nydalens SK 26:16   16:12
  Hanne Wærp Hauge Nydalens SK 11:26   7:03
  Julie M Helland Egersund OK 15:05   9:18
  Jonas Fenne Ingierd Bækkelagets SK 1:02:06   38:20
  Viola Janatová USK Praha 28:59   17:53
  Tuva Wilkens Jernberg Nydalens SK 22:06   13:38
  Markus A Kaarvaag Statoil BIL 20:11   12:27
  Hanne Kaldråstøyl Høydalsmo IL 39:39   24:28
  Kristina Kleppa Ålgård Orientering 14:43   9:05
  Lage Røhnebæk Kongsrud Modum OL 18:15   11:15
  Sondre Kornmo Porsgrunn OL 37:52   23:22
  Halvor Hustad Kristensen Veitvedt Fotballklubb 19:37   12:06
  Torstein Kristensen Odda OL 24:21   15:01
  Brage Laugaland Ålgård Orientering 14:23   8:52
  Andreas Strømme Lid TIF Viking 13:58   8:37
  Eva Marie Lyngestad Høydalsmo IL 27:28   16:57
  Maria Helena Marhaug Club Orientacion Sant Joan 1:07:35   41:43
  Silje Mikkelsen IK Grane Arendal Orientering 11:57   7:22
  Emil S Molenaar Modum OL 56:12   34:41
  Filip Molenaar Modum OL 57:30   35:29
  Hulda Mustajoki Tampereen Pyrintö 14:04   8:40
  Ingrid Karoline Mølstre Sandnes IL (Rogaland) 30:22   18:44
  Ida Sofie Nevland Ålgård Orientering 22:07   13:39
  Helene Nysæter Bergens TF 13:33   8:21
  Sofie Nærestad IF Trauma 17:44   10:56
  Vebjørn Oftedal Ålgård Orientering 15:38   9:39
  Herman Øen Paulsrud Nydalens SK 11:48   7:17
  Fredrik Pytten Kristiansand OK 14:56   9:13
  Henrik Ringheim OL Trollo 18:54   11:40
  Tonje Rykkje Stord Orientering 16:40   10:17
  Simen Sommerstad Røste Kongsberg OL 49:46   30:43
  Synne Sommerstad Røste Kongsberg OL 46:22   28:37
  Johannes Salvesen-Lunde IL Koll 13:19   8:13
  Amalie Myrvold Skovlyst Kongsberg OL 22:36   13:57
  Amanda Daltveit Slettebø Fana IL 57:25   35:26
  Torbjørn Høyer Staugaard FIF Hillerød Orientering 20:52   12:52
  Synne Stigen Byggland Høydalsmo IL 46:37   28:46
  Konrad Stigen IL Tørn 46:08   28:28
  Ulrik Stigen IL Tørn 46:14   28:32
  Ada C Stokkeland Ålgård Orientering 16:31   10:11
  Lea Stokkeland Ålgård Orientering 24:42   15:14
  Ole Magnus Stormyr IL Hauken 16:58   10:28
  Ingrid Kristensen Strånd Høydalsmo IL 19:45   12:11
  Marie Sundsdal Birkenes IL 27:06   16:43
  Jesper Vonen Svae Sarpsborg OL 13:22   8:15
  Ole Ulseth Sylte Freidig 19:19   11:55
  Peter Sæbbø Stavanger Orienteringsklubb 13:37   8:24
  Ask Felland Sætnan Fossum IF 13:08   8:06
  Elise Sørli Ronæss Stavanger Orienteringsklubb 59:40   36:49
  Oda Sørli Ronæss Stavanger Orienteringsklubb 57:38   35:34
  Katrine Telstø Etnedal IL 26:56   16:37
  Nikolai Teslo Hadeland OL 25:35   15:47
  Magne Tillingsøe CopenhagenO 16:59   10:29
  Hilde Alice Vågslid NOTEAM 31:06   19:11
  Selma White Søgne og Songdalen OK 11:51   7:18
  Bent Aaris Willam Thisted Kristiansand OK 21:21   13:10
  Minna Sofie Wingstedt Halden SK 12:42   7:50
  Ville Emil Wingstedt Halden SK 16:25   10:08
  Sigurd Wold Sunde Søgne og Songdalen OK 20:19   12:32
  Astrid Ytterbø Asker Skiklubb 15:12   9:22
  Klara Zakourilova USK Praha 30:11   18:37
  Anne Østvold Heming Orientering 12:45   7:52
  Einar Østvold Heming Orientering 12:17   7:34
  Eimund Øverli Berg Kongsberg OL 19:32   12:03
  Silkina Alexandra Moscow compass diskvalifisert    
  Tamara Tatarinova Moscow compass diskvalifisert    

D -10

2 000 m, 20 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Eva Baldrianová USK Praga 31:42   15:51
  Ragna Oline Doppelhofer Ervik Varegg Fleridrett 25:24   12:42
  Hedda Erica Eikanger Gneist, IL 15:58   7:59
  Ingrid Marie Ekeland Oddersjaa SSK 21:49   10:54
  Mathilde Fossaas Gimle IF 20:39   10:19
  Sigrid Schmitt Gran Halden SK 15:32   7:46
  Ragnhild Øfsthus Gravir Asker Skiklubb 18:13   9:06
  Maja Mo Hjelseth Nydalens SK 13:38   6:49
  Signe Holo Fossum IF 14:11   7:05
  Elisa Laakso Suunta Jyväskylä 17:06   8:33
  Lea Martanova Slavia Liberec 13:10   6:35
  Lena Mittelholzer OLK Fricktal 23:23   11:41
  Ingvild Berner Myhre Fossum IF 17:24   8:42
  Ella Sandstad Freidig 21:52   10:56
  Maren Aure Skogedal Asker Skiklubb 19:30   9:45
  Ingrid Stigen Byggland Høydalsmo IL 13:21   6:40
  Saana Viskari Hiidenkiertäjät 19:07   9:33
  Vilte Jokubauskyte OK Telsiai diskvalifisert    
  Ine Bjaadal Winberg OK Skeidi diskvalifisert    
  Vilde Sandvik Bjoa IL brutt    

D 11-12

2 730 m, 31 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Pia Young Vik Nydalens SK 19:48   7:15
2 Mathea Gløersen OL Tønsberg og omegn 22:59 +3:11 8:25
3 Nora Kytäjä Hiidenkiertäjät 23:48 +4:00 8:43
4 Vilde Margrethe Sæbbø Stavanger Orienteringsklubb 25:14 +5:26 9:14
5 Aurora Wilkens Jernberg Nydalens SK 25:42 +5:54 9:24
6 Luciana Maria Svads Måren OK 25:55 +6:07 9:29
7 Kristin Lundanes Emblem IL 26:22 +6:34 9:39
8 Amanda Granqvist OK Ravinen 26:50 +7:02 9:49
8 Erle Frost Alta OL 26:50 +7:02 9:49
10 Lene Hauge Hisøy OK 26:53 +7:05 9:50
11 Marie Roll-Tørnqvist Fana IL 27:22 +7:34 10:01
12 Serine Skogeng Reiten Emblem IL 27:54 +8:06 10:13
13 Noor Dirro-Helu Måren OK 28:22 +8:34 10:23
14 Ane Malene Kolstad Freidig 28:27 +8:39 10:25
15 Ane Nevland Ålgård Orientering 29:35 +9:47 10:50
16 Elise Wærp Hauge Nydalens SK 29:41 +9:53 10:52
17 Ine Mikkelsen IK Grane Arendal Orientering 29:47 +9:59 10:54
18 Desislava Yordanova VALDI Sofia 30:36 +10:48 11:12
19 Nora Marie Enerhaugen Ringerike OL 31:43 +11:55 11:37
20 Lise Mikkelsen IK Grane Arendal Orientering 33:58 +14:10 12:26
21 Sofie Gammelsæter Kolbotn og Skimt OL 34:01 +14:13 12:27
22 Astrid White Søgne og Songdalen OK 34:12 +14:24 12:31
23 Ella Berstad Heming Orientering 34:56 +15:08 12:47
24 Siiri Viskari Hiidenkiertäjät 35:25 +15:37 12:58
25 Kathinka Zahl Hagen Fossum IF 40:16 +20:28 14:44
26 Oda Kjellevold Malde IL Gular 40:43 +20:55 14:54
27 Frida Sandvik Bjoa IL 42:34 +22:46 15:35
28 Ingvild Øverli Berg Kongsberg OL 44:03 +24:15 16:08
29 Anne Beitdokken Porsgrunn OL 44:05 +24:17 16:08
  Ingrid Mobråthen Botne SK diskvalifisert    
  Valentyna Kopecka USK Praha diskvalifisert    

D 11-12N

2 070 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anne Marte Telstø Etnedal IL 17:34   8:29
2 Marie Nysæter Skien OK 18:29 +0:55 8:55
3 Malene Berstad Heming Orientering 19:24 +1:50 9:22
4 Kristina Fidje Gryting Gjerstad IL 21:13 +3:39 10:14
5 Marketa Kodejsova USK Praha 22:27 +4:53 10:50
6 Kristine Ringheim OL Trollo 26:48 +9:14 12:56
7 Tomine Flaten Vegårshei IL 28:53 +11:19 13:57
8 Ida Smeland Nygårdseter Vegårshei IL 29:14 +11:40 14:07

D 13

3 540 m, 24 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Åsne Haavengen Kongsberg OL 33:32   9:28
2 Marte Madslien Bakken Nydalens SK 34:04 +0:32 9:37
3 Marieluise Schmitt Gran Halden SK 35:48 +2:16 10:06
4 Ada Helene Olsen IF Trauma 40:53 +7:21 11:32
5 Nea Kytäjä Hiidenkiertäjät 41:11 +7:39 11:38
6 Hedda Sofie Irgens Bodø og Omegn IF Orientering 41:43 +8:11 11:47
7 Paolina Genova VALDI Sofia 43:05 +9:33 12:10
8 Elin Martanova Slavia Liberec 44:10 +10:38 12:28
9 Kacka Blazkova SJH Jind¿ich¿v Hradec 45:18 +11:46 12:47
10 Ida Sofie Hjortland Larvik OK 46:11 +12:39 13:02
11 Tale Tannvik Skei Freidig 46:23 +12:51 13:06
12 Evangelina Dyaksova NSA-SIVEN 48:35 +15:03 13:43
13 Villa Mustajoki Tampereen Pyrintö 49:09 +15:37 13:53
14 Malene Nysæter Skien OK 49:58 +16:26 14:06
15 Mia Hirsch IF Trauma 51:38 +18:06 14:35
16 Alice Wilson CLYDE 51:52 +18:20 14:39
17 Marie Aadland Samnanger IL 57:49 +24:17 16:19
18 Eirunn Husby Nordstad Varegg Fleridrett 59:06 +25:34 16:41
19 Live Østvold Heming Orientering 1:02:25 +28:53 17:37
20 Berthe Teslo Hadeland OL 1:53:27 +1:19:55 32:02
21 Lise Bakkejord IL Gular 2:15:44 +1:42:12 38:20
  Iselin Sørensen Sturla, IF diskvalifisert    
  Mari Fjellbirkeland Johannesen IL Gular diskvalifisert    
  Maria Gammelsæter Mehammer Porsgrunn OL diskvalifisert    

D 14

3 940 m, 26 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jenny Baklid Konnerud IL 35:24   8:59
2 Kristine Eide Rapp Raumar Orientering 43:48 +8:24 11:07
3 Marie Liland Nydalens SK 43:59 +8:35 11:09
4 Malin Hauge Hisøy OK 45:35 +10:11 11:34
5 Mari Strømme Lid TIF Viking 45:37 +10:13 11:34
6 Tuva Aas Stræte Ringerike OL 47:00 +11:36 11:55
7 Ingrid Omdal Sandnes IL (Rogaland) 47:44 +12:20 12:06
8 Silje Kregnes Kristiansand OK 48:00 +12:36 12:10
9 Hanna Johansson Hedrum OL 49:19 +13:55 12:31
10 Janne Tjørhom Aasheim Ganddal IL 49:55 +14:31 12:40
11 Ane Sofie Krogh Oppsal Orientering 49:58 +14:34 12:40
12 Anna Øfsthus Gravir Asker Skiklubb 52:14 +16:50 13:15
13 Amanda Skyttersæter Saugerud Konnerud IL 53:28 +18:04 13:34
14 Nora Aegler OL Regio Wil 54:33 +19:09 13:50
15 Sigrid Ekeland Oddersjaa SSK 1:00:01 +24:37 15:13
16 Lovisa Johansson OK Dacke 1:00:58 +25:34 15:28
17 Ida Bolette Enerhaugen Ringerike OL 1:03:49 +28:25 16:11
18 Tora Aasheim Nymark Askøy OL 1:05:32 +30:08 16:37
19 Mona Ulseth Sylte Freidig 1:18:52 +43:28 20:01
20 Kari Løe OK Linné 1:20:51 +45:27 20:31
21 Kamilla Lome Hamar OK 1:26:17 +50:53 21:53
22 Yilia Kuznetcova Moscow compass 1:54:39 +1:19:15 29:05
23 Ekaterina Tcirul Moscow compass 2:01:22 +1:25:58 30:48
  Carmen Dirro Måren OK diskvalifisert    
  Ada Wulfsberg Nydalens SK diskvalifisert    
  Hanne Eide Rapp Raumar Orientering brutt    

D 15

3 990 m, 32 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ragne Wiklund Nydalens SK 37:29   9:23
2 Marlin Haavengen Kongsberg OL 37:57 +0:28 9:30
3 Åsne Holo Fossum IF 38:35 +1:06 9:40
4 Hanne Vassend Porsgrunn OL 39:59 +2:30 10:01
5 Sigrid Vehus Skjerve Verdal OK 40:40 +3:11 10:11
6 Ingrid Hasaas Fossum IF 40:49 +3:20 10:13
7 Ingrid G. Kvålsgard Fossum IF 40:58 +3:29 10:16
8 Helene Eger Kongsberg OL 41:49 +4:20 10:28
9 Anna Cecilie Linløkken Østmarka OK 41:53 +4:24 10:29
10 Kaisa Haanpää Tampereen Pyrintö 41:56 +4:27 10:30
11 Pernille Katla Fossum IF 43:58 +6:29 11:01
12 Frida Bakken Ulseth Nydalens SK 44:05 +6:36 11:02
13 Vibeke Kvistad Dengerud Steinkjer OK 44:44 +7:15 11:12
14 Eli Kolstad Mo OK 45:42 +8:13 11:27
15 Kathinka Rogstad Kongsberg OL 45:56 +8:27 11:30
16 Andrine Harriet Fremstad Larvik OK 47:29 +10:00 11:54
17 Hanna Nysæter Skien OK 48:49 +11:20 12:14
18 Linda Gammelsæter Kolbotn og Skimt OL 50:34 +13:05 12:40
19 Mariya Dermendjieva VALDI Sofia 51:47 +14:18 12:58
20 Eli Fjellbirkeland Johannesen IL Gular 52:53 +15:24 13:15
21 Rosa Lerf SWISS O TOURS 54:41 +17:12 13:42
22 Ingrid Madslien Nydalens SK 54:45 +17:16 13:43
23 Lisa Grossi SeleTi 55:40 +18:11 13:57
24 Ane Marte Vatn Frol IL 56:32 +19:03 14:10
25 Ingvild Høydal Nydalens SK 58:15 +20:46 14:35
26 Anna Meen Porsgrunn OL 1:00:47 +23:18 15:14
27 Mirjam Bucher OLV Hindelbank 1:02:50 +25:21 15:44
28 Hedda Raadal Bjørlo Halden SK 1:06:04 +28:35 16:33
29 Kaya Dirksen Sauda Orienteringsklubb 1:09:25 +31:56 17:23
30 Sina Spirig OL Regio Wil 1:16:12 +38:43 19:05
31 Anna-Maria Evgenieva VALDI Sofia 1:22:17 +44:48 20:37
32 Marina Sulimova Moscow compass 1:38:34 +1:01:05 24:42

D 16

3 990 m, 37 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anine Lome Hamar OK 33:16   8:20
2 Victoria Hæstad Bjørnstad Fossum IF 36:36 +3:20 9:10
3 Mia Mathisen Bekhus Fredrikstad SK 37:52 +4:36 9:29
4 Ane Dyrkorn Eiker OL 38:01 +4:45 9:31
5 Ragnhild Eide Byåsen IL 39:20 +6:04 9:51
6 Ingvil Ahlsand Nydalens SK 42:02 +8:46 10:32
7 Ida Øbro CopenhagenO 43:47 +10:31 10:58
8 Rikke Gjeitnes Dahle Molde og Omegn IF 44:47 +11:31 11:13
9 Nora Caprari SeleTi 45:06 +11:50 11:18
10 Emma Wilson CLYDE 45:13 +11:57 11:19
11 Ragnhild Rønning Modum OL 45:53 +12:37 11:29
12 Elena Pezzati SeleTi 46:30 +13:14 11:39
13 Roosa Pelkonen Rastivarsat 47:03 +13:47 11:47
14 Agnes Irene Longfjeld Modum OL 47:14 +13:58 11:50
15 Thea Dyrkorn Eiker OL 48:26 +15:10 12:08
16 Maria Ulseth Sylte Freidig 50:24 +17:08 12:37
17 Riina Jordi OLV Hindelbank 51:33 +18:17 12:55
18 Sofia Besomi SeleTi 52:31 +19:15 13:09
19 Nora Marie wedege Irgens Bodø og Omegn IF Orientering 52:34 +19:18 13:10
20 Julie Roll Tørnqvist Fana IL 55:18 +22:02 13:51
21 Kristina Voll Haugesund IL Orientering 56:16 +23:00 14:06
22 Borislava Mitkova VALDI Sofia 57:03 +23:47 14:17
23 Martha Skogeng Reiten Emblem IL 1:00:07 +26:51 15:04
24 Hanne Daltveit Fana IL 1:01:19 +28:03 15:22
25 Johana Kopecka USK Praha 1:03:03 +29:47 15:48
26 Camilla L. Rosenvold Porsgrunn OL 1:04:17 +31:01 16:06
27 Rachel May Sage Orienteering and Rogainin 1:04:45 +31:29 16:13
28 Elitsa Atanasova Trapezitsa 1:06:44 +33:28 16:43
29 Kristin Mestad Torridal IL 1:09:25 +36:09 17:23
30 Kristiane Rogstad Kongsberg OL 1:09:38 +36:22 17:27
31 Irina Savchenko Moscow compass 1:18:22 +45:06 19:38
32 Hedvig Kjellevold Malde IL Gular 1:20:33 +47:17 20:11
33 Anna Crosby Auckland Orienteering Club 1:23:06 +49:50 20:49
  Runa Almeland Fana IL diskvalifisert    
  Idun Kristine Felde Olaussen Halden SK diskvalifisert    
  Synne Eikeland Røstadsand Nydalens SK diskvalifisert    
  Vilde Årøen Lykke Emblem IL brutt    

D 13-16C

2 810 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Silje Berner Myhre Fossum IF 28:59   10:18
2 Emilie Myhre Skien OK 31:15 +2:16 11:07
3 Viktoria Tinderholt OK Skeidi 37:22 +8:23 13:17
4 Marte Ljådal IL Hauken 39:13 +10:14 13:57

D 13-16N

2 590 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Malene Kristensen Odda OL 54:08   20:54

D 15-16B

3 600 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Henriette Olsen IF Trauma 1:01:57   17:12
2 Sara Roberg Ghabeli OL Trollo 1:14:24 +12:27 20:40
3 Kristin Bakke Sandnes IL (Rogaland) 1:15:21 +13:24 20:55

D 17-B

3 600 m, 34 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jane M Helland Egersund OK 39:34   10:59
2 Mette Heddeland Kristiansand OK 45:27 +5:53 12:37
3 Line Telje Høydal Nydalens SK 45:42 +6:08 12:41
4 Anne Nilsen Ås-NMBU Orientering 48:31 +8:57 13:28
5 Kristine Aaltvedt Porsgrunn OL 52:15 +12:41 14:30
6 Sigrid Lid Byggland Høydalsmo IL 52:16 +12:42 14:31
7 Gunhild Myhr Asker Skiklubb 53:11 +13:37 14:46
8 Liv Gjertrud Telstø Etnedal IL 56:01 +16:27 15:33
9 Liv Bente H Friestad Kristiansand OK 56:13 +16:39 15:36
10 Hege Mårtensson Modum OL 58:04 +18:30 16:07
11 Solveig Bergan Nydalens SK 58:33 +18:59 16:15
12 Anne Marie Ekeland Oddersjaa SSK 58:39 +19:05 16:17
13 Trude Nysæter Skien OK 58:59 +19:25 16:23
14 Gro Ellegaard Vang OL 59:07 +19:33 16:25
15 Lene Næss Birkeland Søgne og Songdalen OK 1:01:14 +21:40 17:00
16 Siv Wiersdalen Porsgrunn OL 1:01:56 +22:22 17:12
17 Olaug F Mydland Egersund OK 1:05:08 +25:34 18:05
18 Kari-Ann Victoria Birkeland Fossum IF 1:05:41 +26:07 18:14
19 Astrid Oline Ervik Varegg Fleridrett 1:06:30 +26:56 18:28
20 Irene Kroken Bergset IL Veten 1:06:34 +27:00 18:29
21 Carolina Rossini SCOM Mendrisio 1:09:11 +29:37 19:13
22 Vibeke Wold Sunde Søgne og Songdalen OK 1:09:51 +30:17 19:24
23 Inger Bjerga Varegg Fleridrett 1:10:39 +31:05 19:37
24 Marit Follestad Tandberg Modum OL 1:12:59 +33:25 20:16
25 Jorunn Isaksen Porsgrunn OL 1:13:23 +33:49 20:23
26 Liv-Hege Roberg-Ringheim OL Trollo 1:14:03 +34:29 20:34
27 Liv Kristin Krog Høydalsmo IL 1:14:26 +34:52 20:40
28 Mai Britt Bjørk Sandefjord OK 1:17:29 +37:55 21:31
29 Diana Fomasi SCOM Mendrisio 1:20:09 +40:35 22:15
30 Aagot Hartmann Røyken OL 1:36:56 +57:22 26:55
31 Åse Marit Hansen Nittedal OL 1:42:54 +1:03:20 28:35
32 Lene Øbro CopenhagenO 1:50:17 +1:10:43 30:38
33 Torild Myrli TIF Viking 2:00:04 +1:20:30 33:21
  Anja Dyrkolbotn Bø OL diskvalifisert    

D 17-C

2 970 m, 18 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ingunn Sandbakk NTNUI 29:38   9:58
2 Heidi Berner Fossum IF 29:50 +0:12 10:02
3 Hanne Marthe Østvold Heming Orientering 30:05 +0:27 10:07
4 Rita Harriet Bakken Fremstad Larvik OK 37:04 +7:26 12:28
5 Lene Meen Porsgrunn OL 39:11 +9:33 13:11
6 Ingunn Lysaker Norbom Konnerud IL 39:48 +10:10 13:24
7 Linn Hasaas OK Skeidi 43:47 +14:09 14:44
8 Synnøve Westermoen Sandnes IL (Rogaland) 49:55 +20:17 16:48
9 Ingvill Hoftun Asker Skiklubb 51:46 +22:08 17:25
9 Kirsty McIntyre OK Tyr 51:46 +22:08 17:25
11 Marianne Skuseth Bø OL 52:37 +22:59 17:42
12 Hege Andersen IL Koll 54:11 +24:33 18:14
13 Kathrin Jakobsen Fana IL 59:18 +29:40 19:57
14 Inger Marie Johansson Porsgrunn OL 59:32 +29:54 20:02
15 Lill Birkelund Porsgrunn OL 1:01:51 +32:13 20:49
16 Elisabeth Nærestad IF Trauma 1:02:50 +33:12 21:09
17 Kristin Stormyr IL Hauken 1:06:28 +36:50 22:22
18 Marit Brødreskift Freidig 1:07:00 +37:22 22:33

D 17-N

2 590 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Stephanie Schöberl HSV Ried 27:56   10:47
2 Ragnhild Stigen Høydalsmo IL 29:57 +2:01 11:33
3 Lene Spilde Hasaas Fossum IF 37:35 +9:39 14:30
4 Torill Kjenes Haugland Varegg Fleridrett 54:30 +26:34 21:02
  Gro Elisabeth Herum OK Skeidi diskvalifisert    

D 17-18

5 400 m, 36 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Åshild Kolstad Mo OK 55:02   10:11
2 Tilla Farnes Hennum Asker Skiklubb 57:32 +2:30 10:39
3 Anni Haanpää Tampereen Pyrintö 59:24 +4:22 11:00
4 Gina Granstedt Halden SK 59:39 +4:37 11:02
5 Hannah Malmei Sandnes IL (Rogaland) 1:00:10 +5:08 11:08
6 Nora Synnøve Woxholth Asker Skiklubb 1:01:12 +6:10 11:20
7 Marie Line Furland Sandnes IL (Rogaland) 1:02:34 +7:32 11:35
8 Malin Sandstad Freidig 1:04:51 +9:49 12:00
9 Martine Topstad OL Tønsberg og omegn 1:05:02 +10:00 12:02
10 Vilde Malmei Sandnes IL (Rogaland) 1:06:25 +11:23 12:17
11 Julie Nærestad Vegårshei IL 1:06:58 +11:56 12:24
12 Tiril Ruud Bråten Raumar Orientering 1:07:18 +12:16 12:27
13 Åshild Faller Råheim Fet OL 1:07:49 +12:47 12:33
14 Tonje Aasheim Nymark Askøy OL 1:08:02 +13:00 12:35
15 Sunniva Omdal Sandnes IL (Rogaland) 1:09:30 +14:28 12:52
16 Ingvild C. Fleisje Lillomarka OL 1:10:09 +15:07 12:59
17 Martha Kalvig Skogan Bodø og Omegn IF Orientering 1:10:14 +15:12 13:00
17 Line Sølberg OL Trollelg 1:10:14 +15:12 13:00
19 Silje Hauge Hisøy OK 1:11:14 +16:12 13:11
20 Astrid Fiskum IL Tyrving 1:11:33 +16:31 13:14
21 Fride Sørensen Sturla, IF 1:14:41 +19:39 13:49
22 Marthe Svihus Sandnes IL (Rogaland) 1:15:31 +20:29 13:59
23 Kårhild Husby Nordstad Varegg Fleridrett 1:15:59 +20:57 14:04
24 Ida Johanne Aadland Samnanger IL 1:17:51 +22:49 14:25
25 Hedda Vonen Lillomarka OL 1:22:44 +27:42 15:19
26 Lea Balmelli SeleTi 1:26:19 +31:17 15:59
27 Synne Nesheim Flatebakken IL Tyrving 1:26:41 +31:39 16:03
28 Åse Bergan Nydalens SK 1:28:45 +33:43 16:26
29 Fanny Güdel OLG Murten 1:30:44 +35:42 16:48
30 Idunn Haavengen Kongsberg OL 1:40:21 +45:19 18:35
  Marlene Berger Orienteering Klosterneuburg diskvalifisert    
  Karine Vestøl Vegårshei IL diskvalifisert    
  Stine Njåstein IL Tyrving diskvalifisert    
  Synne Eide Rapp Raumar Orientering diskvalifisert    
  Sofie Skyttersæter Iversen Heming Orientering diskvalifisert    
  Anna Leuenberger ol norska diskvalifisert    

D 17-20AK

3 650 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sigrid Merete Moen Pedersli OL Trollelg 49:30   13:33
2 Lene Therese Myrland Notodden OL 52:39 +3:09 14:25
3 Maiken Sandberg Nydalens SK 1:02:58 +13:28 17:15
4 Joanna Smith SYO 1:27:05 +37:35 23:51
5 Emilie Bertelsen Porsgrunn OL 1:37:51 +48:21 26:48
6 Silvia Casanova OLG Regensburg 1:38:43 +49:13 27:02

D 19-20

5 870 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ragnhild Hjermstad Fossum IF 58:46   10:00
2 Evine Westli Andersen Løten o-lag 1:00:40 +1:54 10:20
3 Frida Sæther Freidig 1:01:06 +2:20 10:24
4 Marte Hoff Hagen Byåsen IL 1:02:58 +4:12 10:43
5 Ingeborg Ellegaard Melby Nydalens SK 1:07:25 +8:39 11:29
6 Noa Bolis SeleTi 1:10:53 +12:07 12:04
7 Silje Arntzen Asker Skiklubb 1:14:10 +15:24 12:38
8 Kristine Ausen Porsgrunn OL 1:14:46 +16:00 12:44
9 Ingrid Gulbrandsen Asker Skiklubb 1:15:43 +16:57 12:53
10 Karen Oline Kolstad Freidig 1:16:42 +17:56 13:03
11 Zuzana Kožinová SK Praga Praha 1:17:18 +18:32 13:10
12 Nina Asheim Birkeland Halden SK 1:18:47 +20:01 13:25
13 Therese Sæbø Vik Sandnes IL (Rogaland) 1:24:44 +25:58 14:26
14 Nora Hui Andersen Hamar OK 1:26:51 +28:05 14:47
  Toril Aasheim Nymark Askøy OL diskvalifisert    
  Karen Bjergaard Nydalens SK diskvalifisert    

D 21-

7 050 m, 24 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Simone Niggli OK Tisaren 1:04:28   9:08
2 Hanne Sandstad Freidig 1:08:30 +4:02 9:42
3 Ines Brodmann OLG Basel 1:13:04 +8:36 10:21
4 Lene Godager Kaas Bækkelagets SK 1:13:15 +8:47 10:23
5 Elin Bjerva Larvik OK 1:20:01 +15:33 11:20
6 Iliana Ilieva Halden SK 1:22:00 +17:32 11:37
7 Louise Oram Nydalens SK 1:22:13 +17:45 11:39
8 Barbora Baldrianová USK Praga 1:25:01 +20:33 12:03
9 Frida Nero Göteborg Majorna OK 1:26:16 +21:48 12:14
10 Laura Robertson Hutt valley 1:27:14 +22:46 12:22
11 Jonna Jungåker Korsnäs IF OK 1:30:19 +25:51 12:48
12 Lisbeth Voll NTNUI 1:32:41 +28:13 13:08
13 Lea Reime Dansk militære landshold 1:33:56 +29:28 13:19
14 Julie Størmer NTNUI 1:37:27 +32:59 13:49
15 Lucie Janatová USK Praha 1:41:51 +37:23 14:26
16 Pavla Horová OK Lokomotiva Pardubice 1:43:57 +39:29 14:44
17 Katja Gygax OLV Baselland/Herzogenbuchsee 1:51:46 +47:18 15:51
18 Rikke Skyttersæter Iversen Heming Orientering 1:56:57 +52:29 16:35
19 Valentina Dimitrova Gneist, IL 1:59:37 +55:09 16:58
20 Michaela Šrámková SJH Jind¿ich¿v Hradec 2:11:21 +1:06:53 18:37
21 Kristine Baagø Dansk militære landshold 2:22:56 +1:18:28 20:16
21 Anne Edsen Dansk militære landshold 2:22:56 +1:18:28 20:16
23 Daniela Dubach ol norska 2:54:11 +1:49:43 24:42
  Charlotte Thrane OK Øst Birkerød diskvalifisert    

D 21-AK

4 350 m, 19 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Nicole Ragvin Nydalens SK 44:08   10:08
2 Aasne Fenne Hoksrud Bækkelagets SK 44:56 +0:48 10:19
3 Guro Vassend Fossum IF 46:44 +2:36 10:44
4 Anna Furuheim IFK Lidingö SOK 57:39 +13:31 13:15
5 Astrid Fugleneb Aamand Idrettslaget Dyre Vaa 58:11 +14:03 13:22
6 Chantal Oppliger OLV Hindelbank 1:01:44 +17:36 14:11
7 Katrine Damgaard Fossum IF 1:11:30 +27:22 16:26
8 Hege Holth Johannessen Freidig 1:12:25 +28:17 16:38
9 Line Klyve Oppsal Orientering 1:18:27 +34:19 18:02
10 Katharina Gittmaier HSV Ried 1:18:41 +34:33 18:05
11 Mari Flatekval Oppsal Orientering 1:21:17 +37:09 18:41
12 Giorgia Crivelli SeleTi 1:22:29 +38:21 18:57
13 Jessica Baumann OLC Kapreolo 1:25:56 +41:48 19:45
14 Benedikte Wiig Bøen Porsgrunn OL 1:31:12 +47:04 20:57
15 Rebekka Bråten Voss IL 1:42:31 +58:23 23:34
16 Mirjam Bråten Voss IL 1:46:12 +1:02:04 24:24
  Elisabet Bråten Voss IL diskvalifisert    
  Tone Nilsen Bø OL diskvalifisert    
  Rikke Nørgaard OL Tønsberg og omegn diskvalifisert    

D 35-

4 690 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Zsuzsa Fey IL Tyrving 45:07   9:37
2 Valérie Suter CA Rosé 52:47 +7:40 11:15
3 Tone Fidje Gryting Gjerstad IL 1:03:55 +18:48 13:37
4 Ana Belen Perez Riofrio Imperdible 1:36:39 +51:32 20:36
5 Cuki Vassalli ASCO Lugano 1:53:38 +1:08:31 24:13
6 Vilma Balciunaite OK Telsiai 1:55:24 +1:10:17 24:36
7 Olga Makarova Moscow compass 1:57:17 +1:12:10 25:00

D 35-AK

4 350 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anja Wingstedt Halden SK 48:50   11:13
2 Kari Aarhus Kinn Porsgrunn OL 54:55 +6:05 12:37
3 Annika Lundström Sundbybergs IK 57:05 +8:15 13:07
4 Kristin Aure Drangedal OL 57:38 +8:48 13:14
5 Anette Fidje Bergan Vegårshei IL 1:02:17 +13:27 14:19
6 Linn Carina Daland Kristiansand OK 1:16:58 +28:08 17:41
7 Anita Sælevik Haugesund IL Orientering 1:17:33 +28:43 17:49
8 Maj-Lisbet Rønning Freidig 1:25:37 +36:47 19:40
9 Camilla Moreni SCOM Mendrisio 1:37:01 +48:11 22:18
  Mariann Øren Arvesen Sandefjord OK diskvalifisert    
  Heidi Herum OK Skeidi diskvalifisert    
  Lovise Nevland Ålgård Orientering diskvalifisert    

D 35-C

2 970 m, 19 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Cecilie Wærp Hauge Nydalens SK 28:03   9:26
2 Laila Veslestaul Høydalsmo IL 35:21 +7:18 11:54
3 Alena Kodejsova USK Praha 37:21 +9:18 12:34
4 Elena Kuznetcova Moscow compass 37:41 +9:38 12:41
5 Celine Vik Olsen Larvik OK 40:18 +12:15 13:34
6 Inger Anette Vik Olsen Larvik OK 41:21 +13:18 13:55
7 Ingbeborg Lunde Drangedal OL 45:57 +17:54 15:28
8 Berit Brandsberg Rogdeberg Egersund OK 48:11 +20:08 16:13
9 Ragnhild Thu Sandnes IL (Rogaland) 49:38 +21:35 16:42
10 Alena Kopecka USK Praha 50:16 +22:13 16:55
11 Ellen Hasaas OK Skeidi 51:10 +23:07 17:13
12 Irene-Katrin Thunshelle Nydalens SK 51:11 +23:08 17:14
13 Thine Wilkens Jernberg Nydalens SK 51:30 +23:27 17:20
14 Solveig Mæland Ålgård Orientering 52:40 +24:37 17:43
15 Marit Ufsvatn Flaten Vegårshei IL 54:36 +26:33 18:23
16 Linda G. Opheim Kristiansand OK 56:08 +28:05 18:54
17 Kristin Johansson Hedrum OL 1:09:52 +41:49 23:31
18 Bente Berget OL Trollo 1:25:47 +57:44 28:52
19 Halfrid Waage Skien OK 1:36:47 +1:08:44 32:35

D 40-

4 230 m, 32 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ragnhild Myrvold Skovlyst Kongsberg OL 40:57   9:40
2 Karianne Strømme TIF Viking 44:33 +3:36 10:31
3 Gøril Eide Byåsen IL 46:21 +5:24 10:57
4 Ellen Aure Skogedal Asker Skiklubb 49:49 +8:52 11:46
5 Ingjerd Sommerstad Kongsberg OL 50:02 +9:05 11:49
6 Kati Haanpää Tampereen Pyrintö 50:42 +9:45 11:59
7 Maria Høyer Staugaard FIF Hillerød Orientering 51:59 +11:02 12:17
8 Camilla Mittelholzer OLK Fricktal 52:34 +11:37 12:25
9 Anny Øen Nydalens SK 54:22 +13:25 12:51
10 Tanja Viskari Hiidenkiertäjät 55:11 +14:14 13:02
11 Riitta Mähönen Tampereen Pyrintö 58:04 +17:07 13:43
12 Kristin Eger Kongsberg OL 58:37 +17:40 13:51
13 Milena Grifoni OLG Regensburg 59:14 +18:17 14:00
14 Wenche Margrethe Sæbbø Stavanger Orienteringsklubb 1:01:49 +20:52 14:36
15 Helena Zakourilova USK Praha 1:02:04 +21:07 14:40
16 Anne Sofie Sandvik Bjoa IL 1:03:01 +22:04 14:53
17 Linda Rykkje Stord Orientering 1:04:42 +23:45 15:17
18 Marianne Hauge Hisøy OK 1:06:29 +25:32 15:43
19 Margot Bolstad Lynum Freidig 1:07:16 +26:19 15:54
20 Zuzana Skvor Fossum IF 1:08:41 +27:44 16:14
21 Dana Trnkova USK Praha 1:10:46 +29:49 16:43
22 Gunn Elin Rudi Hadeland OL 1:10:56 +29:59 16:46
23 Ingunn Berget Ås-NMBU Orientering 1:11:18 +30:21 16:51
24 Line Skjevik Arnevik Ringerike OL 1:11:46 +30:49 16:57
25 Gyri Myhre Skien OK 1:13:32 +32:35 17:23
26 Abbigail May Sage Orienteering and Rogainin 1:14:16 +33:19 17:33
27 Paula Berstad Heming Orientering 1:25:18 +44:21 20:09
28 Elise Hafskjold Nydalens SK 2:14:50 +1:33:53 31:52
  Line Nybakken Ås-NMBU Orientering diskvalifisert    
  Clare Hawthorne WROC diskvalifisert    
  Lene Rykkje Varegg Fleridrett diskvalifisert    
  Christine Lüscher-Fogtmann OLK Argus diskvalifisert    

D 45-

4 530 m, 54 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kari Madslien Nydalens SK 45:01   9:56
2 Ingrid Kvistad Kongsberg OL 46:03 +1:02 10:09
3 Ragnhild Balsvik Osterøy IL 47:47 +2:46 10:32
4 Hilda Øfsthus Asker Skiklubb 50:48 +5:47 11:12
5 Anne-Lene Bakken Ulseth Nydalens SK 50:57 +5:56 11:14
6 Maria Jonsson Nydalens SK 51:37 +6:36 11:23
6 Isa Heggedal Konnerud IL 51:37 +6:36 11:23
8 Frauke Schmitt Gran Halden SK 51:44 +6:43 11:25
9 Christina White Søgne og Songdalen OK 52:14 +7:13 11:31
10 Kjersti Holt Hanssen Måren OK 52:17 +7:16 11:32
11 Hanne Lerche Raadal Halden SK 52:34 +7:33 11:36
12 Kristin Bruserud OL Trollo 53:54 +8:53 11:53
13 Trine Oldernes Lillomarka OL 53:58 +8:57 11:54
14 Anne Guro Nøkleby Ringerike OL 54:19 +9:18 11:59
15 Marit Haavardsholm Sandnes IL (Rogaland) 55:40 +10:39 12:17
16 Siri Thortveit Myhre Kristiansand OK 58:07 +13:06 12:49
16 Tove Aasheim Askøy OL 58:07 +13:06 12:49
18 Pia Molnar Mariefors Skidklubb 58:48 +13:47 12:58
19 Trine Ruud Bråten Raumar Orientering 59:06 +14:05 13:02
20 Elisabet Kongsbakk Bodø og Omegn IF Orientering 59:14 +14:13 13:04
21 Arnhild U. Bråten Vegårshei IL 1:00:34 +15:33 13:22
22 Hilde Kristine Rosenvold Porsgrunn OL 1:00:55 +15:54 13:26
23 Ingrid Eide Rapp Raumar Orientering 1:00:59 +15:58 13:27
24 Sigrun Hernes Ytterbø Asker Skiklubb 1:01:06 +16:05 13:29
25 Åse Reidun Kregnes Kristiansand OK 1:01:17 +16:16 13:31
26 Marianne Lykke Emblem IL 1:03:09 +18:08 13:56
27 Anne Johansson OK Dacke 1:04:26 +19:25 14:13
28 Monica Tørnqvist Halden Nydalens SK 1:05:09 +20:08 14:22
29 Anne Madslien Nydalens SK 1:05:26 +20:25 14:26
30 Mona Lome Hamar OK 1:06:19 +21:18 14:38
31 Irene Felde Olaussen Halden SK 1:06:27 +21:26 14:40
32 Kirsti Lysaker Fana IL 1:06:44 +21:43 14:43
33 Mona J. Mølnvik Freidig 1:07:56 +22:55 14:59
34 Birgitte Torbjørnsen Vikebygd IL 1:09:37 +24:36 15:22
35 Eldri Holo Fossum IF 1:10:28 +25:27 15:33
36 Kristin Sørensen Sturla, IF 1:10:29 +25:28 15:33
37 Janita Skogeng Emblem IL 1:10:32 +25:31 15:34
38 Stine Arntzen Sandefjord OK 1:13:55 +28:54 16:19
39 Gerd Karin Vestøl Vegårshei IL 1:19:02 +34:01 17:26
40 Kjersti Tannvik Freidig 1:19:18 +34:17 17:30
41 Inger Synnøve Liset OL Trollo 1:20:38 +35:37 17:47
42 Solveig Kongsrud Modum OL 1:21:10 +36:09 17:55
43 Elin Marie Irgens Bodø og Omegn IF Orientering 1:21:32 +36:31 17:59
44 Laura Sumanen Hyvinkään Rasti 1:22:05 +37:04 18:07
45 Nina Hansen-Møllerud Kongsberg OL 1:23:35 +38:34 18:27
46 Ingrid M. Tenge Ås-NMBU Orientering 1:29:59 +44:58 19:51
47 Sølvi Karin Nyberg Bergset IL Veten 1:30:51 +45:50 20:03
48 Tone Hirsch IF Trauma 1:32:08 +47:07 20:20
49 Pavlína Maresova OK JISKRA NOVY BOR 1:37:19 +52:18 21:28
50 Iben Maag Søllerød OK 1:41:11 +56:10 22:20
51 Iva Kaplanová OK Lokomotiva Pardubice 1:47:42 +1:02:41 23:46
52 Marianne Illum Søllerød OK 2:02:15 +1:17:14 26:59
  Anne-Marie Brekke OK Skeidi diskvalifisert    
  Anne Borgen Sturød Nydalens SK diskvalifisert    

D 45-AK

3 650 m, 21 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Gry Ahlsand Nydalens SK 53:45   14:43
  Nina Bugodt Idrettslaget Dyre Vaa 1:15:33   20:41
  Jackie Butcher SYO 2:07:53   35:02
  Bjørg Aase Byggland Høydalsmo IL 1:09:02   18:54
  Marianne Fruseth Christiansen OL Tønsberg og omegn 45:38   12:30
  Barbara Dawson Garingal Orienteers 2:09:03   35:21
  Torun Dyrkorn Eiker OL 1:05:54   18:03
  Kristin Fleisje Nittedal OL 58:07   15:55
  Elise Gisholt Fossum IF 1:06:21   18:10
  Elin Moe Græsli Hamar OK 59:06   16:11
  Christine Güdel OLG Murten 1:40:38   27:34
  Arnhild Krogh Oppsal Orientering 45:52   12:33
  Marian Kjellevold Malde IL Gular 58:00   15:53
  Signe Ottesen Sandnes IL (Rogaland) 1:09:29   19:02
  May Jorunn Rognlien Modum OL 1:18:23   21:28
  Monica Streich Schöttli SCOM Mendrisio 1:21:42   22:23
  Rachel Wilson CLYDE 1:05:45   18:00
  Marianne Arnesen Asker Skiklubb diskvalifisert    
  Monika Dubach ol norska diskvalifisert    
  Inger Johanne Eikeland Nydalens SK diskvalifisert    
  Regine Imhof OL Regio Wil diskvalifisert    

D 50-

4 470 m, 51 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kjersti Stræte Ringerike OL 50:41   11:20
2 Riikka Otsamo Helsingin Suunistajat 50:50 +0:09 11:22
3 Gunn-Torill Hokholt Kolbotn og Skimt OL 51:52 +1:11 11:36
4 Ingvild Mulen Kristiansand OK 52:23 +1:42 11:43
5 Jorunn Johannesen Sandnes IL (Rogaland) 52:34 +1:53 11:45
6 Annika Viilo Tampereen Pyrintö 52:36 +1:55 11:46
7 Eli Versto Gneist, IL 54:53 +4:12 12:16
8 Tone Hollowell OK Tyr 55:56 +5:15 12:30
9 Mona Høiås Sæther Freidig 56:14 +5:33 12:34
10 Kjersti Hov Fossum IF 56:46 +6:05 12:41
11 Nina-Beate Liabakk Byåsen IL 58:01 +7:20 12:58
11 Tone Stokland Sandefjord OK 58:01 +7:20 12:58
13 Tove Heimdal Konnerud IL 58:08 +7:27 13:00
14 Heidi Schatvet Notodden OL 58:16 +7:35 13:02
15 Marianne Njåstein IL Tyrving 58:30 +7:49 13:05
16 Alice Bedwell Sugar Loaf OK 59:58 +9:17 13:24
17 May Bente Brurberg Ås-NMBU Orientering 1:00:33 +9:52 13:32
18 Hege Fjellbirkeland IL Gular 1:02:32 +11:51 13:59
19 Doris Gittmaier HSV Ried 1:05:02 +14:21 14:32
20 Marit Sylte Lundanes Emblem IL 1:05:52 +15:11 14:44
21 Solveig Holte Høydalsmo IL 1:07:06 +16:25 15:00
22 Veslemøy Solberg Konnerud IL 1:07:18 +16:37 15:03
23 Bjørg Marit Sollie OL Trollo 1:11:12 +20:31 15:55
24 Elisabeth Oppliger OLV Hindelbank 1:12:30 +21:49 16:13
25 Randi Nicolaisen Asker Skiklubb 1:13:45 +23:04 16:29
26 Ann Katrin Olsen Asker Skiklubb 1:13:50 +23:09 16:31
27 Randi Jensen Frol IL 1:13:58 +23:17 16:32
28 Gøril Skyttersæter Jones Rocky Mountain Orienteering Club 1:15:03 +24:22 16:47
29 Gaby Aebersold ol.biel.seeland 1:17:23 +26:42 17:18
30 Magnhild T. Mølnvik Fossum IF 1:19:27 +28:46 17:46
31 Katrine Kalvig Bodø og Omegn IF Orientering 1:19:33 +28:52 17:47
32 Liv Omdal Sandnes IL (Rogaland) 1:20:29 +29:48 18:00
33 Susanne Thomsen Tisvilde Hegn OK 1:20:31 +29:50 18:00
34 Anne Marit Bjergaard Nydalens SK 1:23:21 +32:40 18:38
35 Jana Ticha SJH Jind¿ich¿v Hradec 1:29:13 +38:32 19:57
36 Anna Weckner Westlund OK Tyr 1:29:22 +38:41 19:59
37 Lisbeth Aadland Samnanger IL 1:30:00 +39:19 20:08
38 Marketa Graham Ottawa Orienteering 1:32:02 +41:21 20:35
39 Denise Wright MAROC 1:33:06 +42:25 20:49
40 Ingrid Tveite Ås-NMBU Orientering 1:37:53 +47:12 21:53
41 Yolanda Dirksen Sauda Orienteringsklubb 1:39:00 +48:19 22:08
42 Eunice Carter Sugar Loaf OK 1:42:15 +51:34 22:52
43 Kirsten Møller Søllerød OK 1:44:00 +53:19 23:15
44 Monica Nordbrøden Halden SK 1:45:30 +54:49 23:36
45 Lenka Kettnerová SK Kamenice 1:47:00 +56:19 23:56
46 Sabine Schweiger Yukon O Association 1:52:53 +1:02:12 25:15
47 Anna Göhlman IL Tyrving 1:54:08 +1:03:27 25:31
48 Susanne Thrane Søllerød OK 1:55:53 +1:05:12 25:55
49 Veronique Caillet ASQuétigny 2:20:42 +1:30:01 31:28
  Lise Roll Fana IL diskvalifisert    
  Jill Emmerson OD Kenilworth diskvalifisert    

D 55-

3 590 m, 34 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Helga Haverstad Lierbygda OL 37:11   10:21
2 Grete Hovi Skien OK 39:15 +2:04 10:55
3 Gunhild Hennum Lierbygda OL 40:06 +2:55 11:10
4 Eli Marie Wiig Porsgrunn OL 40:42 +3:31 11:20
5 Anthea Feaver LOST 43:11 +6:00 12:01
6 Berit Berge IL Tyrving 43:34 +6:23 12:08
7 Ragnhild Elsrud Hultgreen Ringerike OL 44:48 +7:37 12:28
8 Runa Skyttersæter Heming Orientering 44:49 +7:38 12:29
9 Leena Mutka Suunta Jyväskylä 45:19 +8:08 12:37
10 Berit Danielsen IL Tyrving 45:43 +8:32 12:44
11 Jean Cory-Wright Peninsula and Plains Orienteers 45:58 +8:47 12:48
12 Bente Mestad Torridal IL 46:40 +9:29 12:59
13 Jirina Behounova OK 99 Hradec Kralove 47:06 +9:55 13:07
14 Ann Karin Tjørhom Ganddal IL 47:38 +10:27 13:16
15 Mette Mestad Torridal IL 47:55 +10:44 13:20
16 Jane Melin Göteborg Majorna OK 49:04 +11:53 13:40
17 Gerd Fossestøl Nittedal OL 49:31 +12:20 13:47
18 Kjellaug Grødem Voss IL 50:01 +12:50 13:55
19 Grete Berge Owren Freidig 50:15 +13:04 13:59
20 Anne Berit Eid Nydalens SK 50:41 +13:30 14:07
21 Siri Flatekval Oppsal Orientering 51:39 +14:28 14:23
22 Anne Kjersti Daltveit Fana IL 53:25 +16:14 14:52
23 Lisa Annersand OK Tyr 55:28 +18:17 15:27
24 Tove Damgaard OL Trollo 55:54