Resultater Sørlandsgaloppen - Etappe 1 - 2016



Resultater Sørlandsgaloppen - 1. etappe
Kristiansand, Vest-Agder - 7. juli 2016

Arrangementstype: Orientering

N-åpen

1 700 m, 68 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Andreas Sommerbakk Statoil BIL 10:50   6:22
2 Eli Signe Kvaale NOTEAM 12:28   7:20
3 Emil S Molenaar Modum OL 12:50   7:32
4 Julie M Helland Egersund OK 13:05   7:41
5 Simen Sommerstad Røste Kongsberg OL 13:24   7:52
6 Jenny Danevad Fredrikstad SK 14:10   8:20
7 Jarand Gustafsson Kongsberg OL 14:46   8:41
8 Jone Valdal Sandnes IL (Rogaland) 15:17   8:59
9 Peter Sæbbø Stavanger Orienteringsklubb 15:49   9:18
10 Niklas Molenaar Modum OL 16:00   9:24
11 Markus A Kaarvaag Statoil BIL 16:07   9:28
12 Aksel Ervik OK Skeidi 16:09   9:30
13 Olaf Blom-Hagen Fossum IF 16:15   9:33
13 Filip Molenaar Modum OL 16:15   9:33
15 Sindre Furland Sandefjord OK 16:23   9:38
16 Elena Rosseland  Skadberg Birkenes IL 16:31   9:42
17 Katia Molenaar Modum OL 16:40   9:48
18 Jørgen Rønning Johansen Måren OK 17:05   10:02
19 Hilde Salvesen IL Koll 17:31   10:18
20 Jon Felix Eckhoff Gjermestad Egersund OK 17:57   10:33
21 Paul Lavrans Augland Klubbløs 18:03   10:37
22 Magnus Haug Sandnes IL (Rogaland) 18:12   10:42
23 Karen Haanes Strandlie Gjø-Vard OL 18:44   11:01
24 Livar Oftedal Ålgård Orientering 19:05   11:13
25 Eline Kravdal Gjø-Vard OL 19:29   11:27
26 Olav Bergan Vegårshei IL 19:59   11:45
27 Mari Richter Sandnes IL (Rogaland) 20:19   11:57
28 Tuva Berger Gjelstad Oppsal Orientering 20:21   11:58
29 Markus M. Helland Egersund OK 20:37   12:07
30 Eirik Nastad NOTEAM 20:41   12:10
31 Vilma Danevad Fredrikstad SK 21:00   12:21
32 Astrid Reusch Heming Orientering 21:27   12:37
33 Gudrun Fidje Gryting Gjerstad IL 21:33   12:40
34 Solveig Sandvand Omfjord Oddersjaa SSK 21:36   12:42
35 Kristoffer Nilsen Bø OL 21:46   12:48
36 Torkel Hiorth Myklatun Sandnes IL (Rogaland) 21:49   12:50
37 Leo Benjamin Morgan Malvik IL 23:01   13:32
38 Øyvind Haga Nesse Haugesund IL Orientering 23:11   13:38
39 Hanna Eline Engløkk Haugesund IL Orientering 23:16   13:41
40 Maja Wang Nydalens SK 23:22   13:44
41 Synne Schei Danevad Ås-NMBU Orientering 23:24   13:45
42 Elvira Solberg Dalsegg Skien OK 24:10   14:12
43 Erle Fosstveit Raumar Orientering 24:25   14:21
44 Fryling Selma Kolbotn og Skimt OL 24:59   14:41
45 Silje Mikkelsen IK Grane Arendal Orientering 25:14   14:50
46 Una Nastad Asker Skiklubb 25:15   14:51
47 Eline Bergan Vegårshei IL 25:18   14:52
48 Vebjørn Oftedal Ålgård Orientering 25:32   15:01
49 Fredrik Grønseth Fossum IF 26:38   15:40
50 Rannveig Elisa Een Voss IL 26:59   15:52
51 Maren Oftedal Ålgård Orientering 28:04   16:30
52 Lily Alexandra Morgan Malvik IL 28:36   16:49
53 Ingvild Ringheim Larvik OK 28:39   16:51
54 Aurora Sabela Brobakken Snertingdal IF Orientering 28:41   16:52
55 Hannah Broers Damsgaard Hisøy OK 31:58   18:48
56 Marie Haga Nesse Haugesund IL Orientering 32:33   19:08
57 Marie Sundsdal Birkenes IL 34:02   20:01
58 Vilde Puntervold Egersund OK 35:41   20:59
59 Liv Jorunn Bakkane Folgerø Sauda Orienteringsklubb 38:22   22:34
60 Kamilla Bakkane Folgerø Sauda Orienteringsklubb 38:28   22:37
61 Oliver Bakkane Folgerø Sauda Orienteringsklubb 38:30   22:38
62 Sofie Vikeså Solbakken Sauda Orienteringsklubb 38:49   22:50
63 Anne Vikeså Solbakken Sauda Orienteringsklubb 38:50   22:50
64 Ingeborg Roth Aarskog Sandnes IL (Rogaland) 42:12   24:49
65 Frida Richter Sandnes IL (Rogaland) 42:14   24:50
  Markus Bråten Rødølen Voss IL diskvalifisert    
  Lars Vigre Ålgård Orientering diskvalifisert    
  Stine Kleppa Ålgård Orientering diskvalifisert    

D -10

1 760 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sofia Øhlckers IL Tyrving 15:50   8:59
2 Pernille Zagar Larvik OK 16:13   9:12
3 Kristina Kleppa Ålgård Orientering 18:11   10:19
4 Iselin Høivold Kongsberg OL 18:59   10:47
5 Sigrid Øhlenschlæger Nielsen Silkeborg OK 20:01   11:22
6 Synne Skeie Petterson Egersund OK 21:13   12:03
7 Anne Eline Vehus Skjerve Verdal OK 22:05   12:32
8 Synne Utseth Bøhlerengen Oppsal Orientering 23:57   13:36
  Astrid Ytterbø Asker Skiklubb diskvalifisert    

D 11-12

1 760 m, 26 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mathea Gløersen OL Tønsberg og omegn 10:25   5:55
2 Kaja Peikli Sandnes IL (Rogaland) 11:13 +0:48 6:22
3 Alida Oftedal Ålgård Orientering 12:13 +1:48 6:56
4 Synne Sandven Notodden OL 12:14 +1:49 6:57
5 Ingvild Gustafsson Kongsberg OL 12:56 +2:31 7:20
6 Marie Kravdal Gjø-Vard OL 13:03 +2:38 7:24
7 Maren Aure Skogedal Asker Skiklubb 13:32 +3:07 7:41
8 Maria Stødle Kristiansand OK 13:54 +3:29 7:53
9 Tonje Johnsen Øyestad IF allianse 14:02 +3:37 7:58
10 Iril Ringheim Larvik OK 14:17 +3:52 8:06
11 Hannah Syrdal Øen Heming Orientering 14:30 +4:05 8:14
12 Synne Sommerstad Røste Kongsberg OL 14:37 +4:12 8:18
13 Maria Kostøl Kristiansand OK 14:46 +4:21 8:23
14 Anne Østvold Heming Orientering 15:14 +4:49 8:39
15 Ingvild Berner Myhre Fossum IF 15:23 +4:58 8:44
16 Amalie Ringvoll IK Grane Arendal Orientering 15:35 +5:10 8:51
17 Flora Hänsel SV Lengefeld 15:36 +5:11 8:51
18 Helene Hoel Jomaas Fossum IF 16:18 +5:53 9:15
19 Ine Bjaadal Winberg OK Skeidi 16:57 +6:32 9:37
20 Martha Wisløff Asker Skiklubb 17:38 +7:13 10:01
21 Ingvild Øverli Berg Kongsberg OL 18:36 +8:11 10:34
22 Alise Vikeså Solbakken Sauda Orienteringsklubb 19:04 +8:39 10:50
23 Ragnhild Blom-Hagen Fossum IF 19:40 +9:15 11:10
24 Marte Roth Aarskog Sandnes IL (Rogaland) 20:25 +10:00 11:36
25 Thea Beate Puntervold Egersund OK 20:54 +10:29 11:52
26 Kaja Hiorth Myklatun Sandnes IL (Rogaland) 25:27 +15:02 14:27

D 13-14

1 710 m, 23 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kristine Kravdal Gjø-Vard OL 10:17   6:00
2 Sara Nystrøm Olsen Stavanger Orienteringsklubb 10:23 +0:06 6:04
3 Mathilde Sæter Flesseberg Kongsberg OL 10:24 +0:07 6:04
4 Pia Young Vik Nydalens SK 10:31 +0:14 6:09
5 Vilde Margrethe Sæbbø Stavanger Orienteringsklubb 10:41 +0:24 6:14
6 Pernille Sønsterudbråten Raumar Orientering 11:27 +1:10 6:41
7 Fanny Skindlo IF Trauma 11:30 +1:13 6:43
8 Maya Jones Arnesen Heming Orientering 11:31 +1:14 6:44
9 Mia Hirsch IF Trauma 11:56 +1:39 6:58
10 Ada Helene Olsen IF Trauma 12:06 +1:49 7:04
10 Mari Fjellbirkeland Johannesen IL Gular 12:06 +1:49 7:04
12 Live Østvold Heming Orientering 12:42 +2:25 7:25
13 Anna Budska SCM/TSM Jestedska oblast 12:43 +2:26 7:26
14 Ida Marie Flågen Heming Orientering 12:58 +2:41 7:34
15 Alexandra Linløkken Østmarka OK 13:28 +3:11 7:52
16 Ine Mikkelsen IK Grane Arendal Orientering 13:30 +3:13 7:53
17 Ida Sofie Hjortland Larvik OK 13:53 +3:36 8:07
18 Lise Mikkelsen IK Grane Arendal Orientering 13:56 +3:39 8:08
19 Marie Roll-Tørnqvist Fana IL 14:36 +4:19 8:32
20 Julie Christiansen Kristiansand OK 14:59 +4:42 8:45
21 Petra Hoveid Asker Skiklubb 15:05 +4:48 8:49
22 Kristine Bog Vikane Fana IL 16:35 +6:18 9:41
23 Selma Høivold Kongsberg OL 17:46 +7:29 10:23

D 13-16C

1 700 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Silje Berner Myhre Fossum IF 10:20   6:04
2 Victoria Lund Jensen Oddersjaa SSK 12:44 +2:24 7:29
3 Silje Johnsen Øyestad IF allianse 13:07 +2:47 7:42
4 Anna Trindade Eriksen Nydalens SK 13:23 +3:03 7:52
5 Julie Eikeland OL Tønsberg og omegn 13:37 +3:17 8:00
6 Gjendine Gjelstad Rebård Sandefjord OK 14:01 +3:41 8:14
7 Åsta Firing Simonsen Andebu IL 14:23 +4:03 8:27
8 Ida Therese Guttormsen Sørum Skien OK 14:30 +4:10 8:31
9 Maren Kjøstvedt IL Høvdingen 17:04 +6:44 10:02
10 Ingrid Mosfjell Birkenes IL 17:38 +7:18 10:22
11 Victoria Roll-Toft Fana IL 22:37 +12:17 13:18

D 13-16N

1 690 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hanne-Emilie Svanberg Helle TIF Viking 21:57   12:59
2 Ingrid Trøan Kolbotn og Skimt OL 22:01 +0:04 13:01
3 Ingvild Johnsen Hedrum OL 22:46 +0:49 13:28
4 Nora Grønseth Fossum IF 30:59 +9:02 18:20

D 15-16

1 700 m, 26 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Andrea Ranvik Konnerud IL 9:41   5:41
2 Karen Hoel Jomaas Fossum IF 10:22 +0:41 6:05
3 Eli Fjellbirkeland Johannesen IL Gular 10:24 +0:43 6:07
4 Kristine Haanes Strandlie Gjø-Vard OL 10:27 +0:46 6:08
5 Pernille Katla Fossum IF 10:36 +0:55 6:14
6 Emma Danevad Fredrikstad SK 10:42 +1:01 6:17
7 Maren Norderud IL Tyrving 10:44 +1:03 6:18
8 Malin Hauge Hisøy OK 10:57 +1:16 6:26
9 Ingrid Hasaas Fossum IF 11:01 +1:20 6:28
10 Marketa Pavlikova SCM/TSM Jestedska oblast 11:06 +1:25 6:31
11 Christine Hoen Eiker OL 11:10 +1:29 6:34
12 Sigrid Vehus Skjerve Verdal OK 11:14 +1:33 6:36
13 Sigrid Ekeland Oddersjaa SSK 11:16 +1:35 6:37
14 Ingrid Omdal Sandnes IL (Rogaland) 11:22 +1:41 6:41
15 Katerina Dolejsi SCM/TSM Jestedska oblast 11:25 +1:44 6:42
16 Ada Wulfsberg Nydalens SK 11:46 +2:05 6:55
17 Hanna Nysæter Skien OK 11:53 +2:12 6:59
18 Inga Stødle Kristiansand OK 11:56 +2:15 7:01
19 Rose Riby SCM/TSM Jestedska oblast 11:57 +2:16 7:01
20 Anna Cecilie Linløkken Østmarka OK 12:05 +2:24 7:06
21 Amanda Skyttersæter Saugerud Konnerud IL 12:18 +2:37 7:14
22 Silje Kregnes Kristiansand OK 12:25 +2:44 7:18
23 Carmen Dirro Måren OK 14:13 +4:32 8:21
23 Julie Puntervold Egersund OK 14:13 +4:32 8:21
25 Sofie Fenger-Grøn OK Snab 14:43 +5:02 8:39
26 Ingrid Elise Vingerrhagen Kristiansand OK 16:03 +6:22 9:26

D 17-A kort

1 650 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Lene Therese Myrland Notodden OL 11:12   6:47
2 Tone Fidje Gryting Gjerstad IL 11:13 +0:01 6:47
3 Otilie Oftedal Ålgård Orientering 11:37 +0:25 7:02
4 Silje Bøen Kristiansand OK 11:46 +0:34 7:07
5 Mie Zagar Larvik OK 11:47 +0:35 7:08
6 Margrete Omdal Hildebrandt IL Vindbjart 12:18 +1:06 7:27
7 Benedikte Bøen Porsgrunn OL 12:23 +1:11 7:30
8 Kristin Vatland Hadeland OL 12:42 +1:30 7:41
9 Heidi Fidje Andersen OK Sør 12:44 +1:32 7:43
10 Vilde Brabrand Urfjell IL Imås 12:49 +1:37 7:46
11 Alise Kløvstad Sandefjord OK 13:07 +1:55 7:56
12 Rebekka Bråten Voss IL 13:33 +2:21 8:12
13 Celine Vik Olsen Larvik OK 13:55 +2:43 8:26
14 Susan Bøbel IL Imås 14:14 +3:02 8:37
15 Solveig Sletner Røyken OL 14:15 +3:03 8:38
16 Kari Lund Nittedal OL 14:17 +3:05 8:39
  Anette Fidje Bergan Vegårshei IL diskvalifisert    

D 17-B

1 620 m, 22 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jane M Helland Egersund OK 10:16   6:20
2 Heidi Berner Fossum IF 11:02 +0:46 6:48
3 Ragnhild Richter Sandnes IL (Rogaland) 11:15 +0:59 6:56
4 Ingvild Møretrø Fossøy Øyestad IF allianse 11:44 +1:28 7:14
5 Vibeke Wold Sunde Søgne og Songdalen OK 12:21 +2:05 7:37
6 Mari Coward OK Sør 12:37 +2:21 7:47
7 Gunhild Myhr Asker Skiklubb 12:46 +2:30 7:52
8 Gerd Berit Rekve Fossum IF 13:01 +2:45 8:02
9 Anne Marie Ekeland Oddersjaa SSK 13:23 +3:07 8:15
9 Ingunn Lysaker Norbom Konnerud IL 13:23 +3:07 8:15
11 Kristin Hjortland Larvik OK 13:54 +3:38 8:34
12 Ingrid Meling Spikkeland Oddersjaa SSK 14:10 +3:54 8:44
13 Marianne Arnesen Asker Skiklubb 14:21 +4:05 8:51
14 Hilde Gunn Hellenes OK Skeidi 15:24 +5:08 9:30
15 Lene Flesseberg Kongsberg OL 15:49 +5:33 9:45
16 Gro Ellegaard Vang OL 16:02 +5:46 9:53
17 Hilde Hetland Egersund OK 16:13 +5:57 10:00
18 Mirjam Bråten Voss IL 16:26 +6:10 10:08
19 Sophie Christin Eckhoff Gjermestad Egersund OK 16:49 +6:33 10:22
20 Anja Dyrkolbotn Bø OL 16:59 +6:43 10:29
21 Anne Kari Birkeland Birkenes IL 17:09 +6:53 10:35
22 Synnøve Westermoen Sandnes IL (Rogaland) 19:40 +9:24 12:08

D 17-C

1 750 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Cecilie Christin Kverme Fossum IF 14:01   8:00
2 Mirjam Halvorsrud Melhus IL 15:25 +1:24 8:48
3 Linda Rivedal Sentrum OK 17:30 +3:29 10:00
4 Cecilie Hiorth Sandnes IL (Rogaland) 17:48 +3:47 10:10
5 Camilla Fosstveit Raumar Orientering 17:56 +3:55 10:14
6 Marianne Skuseth Bø OL 18:46 +4:45 10:43
7 Elen Krohn Gjessing Heming Orientering 19:37 +5:36 11:12
8 Marte Ljådal IL Hauken 19:57 +5:56 11:24
9 Mona Sveen Vang OL 20:10 +6:09 11:31
10 Solveig Schou OK Sør 20:50 +6:49 11:54
11 Bente Molenaar Modum OL 21:39 +7:38 12:22
12 Tone Roll-Toft Fana IL 22:43 +8:42 12:58
13 Åse Aud Moldal Nyhus Birkenes IL 24:45 +10:44 14:08
14 Hege Andersen IL Koll 27:05 +13:04 15:28
15 Siri Coward OK Sør 27:43 +13:42 15:50

D 17-N

1 690 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kari Bjaadal OK Skeidi 23:45   14:03
2 Margunn Brandsberg Egersund OK 32:49 +9:04 19:25
  Tordis Frøytlog Egersund OK diskvalifisert    

D 17-20

2 060 m, 37 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mia Mathisen Bekhus Fredrikstad SK 13:04   6:20
2 Emma Arnesen Byåsen IL 13:14 +0:10 6:25
3 Nora Synnøve Woxholth Asker Skiklubb 13:21 +0:17 6:28
4 Vilde Malmei Sandnes IL (Rogaland) 13:31 +0:27 6:33
5 Ane Dyrkorn Eiker OL 13:36 +0:32 6:36
6 Margrethe Wisløff Asker Skiklubb 13:38 +0:34 6:37
7 Julie Hjortland Larvik OK 13:53 +0:49 6:44
8 Agnethe Hasli Snertingdal IF Orientering 13:54 +0:50 6:44
9 Marie Line Furland Sandnes IL (Rogaland) 13:59 +0:55 6:47
10 Hannah Malmei Sandnes IL (Rogaland) 14:06 +1:02 6:50
11 Silje Hauge Hisøy OK 14:12 +1:08 6:53
12 Thea Dyrkorn Eiker OL 14:24 +1:20 6:59
13 Karolina Stanova SCM/TSM Jestedska oblast 14:25 +1:21 6:59
14 Martine Topstad Larvik OK 14:32 +1:28 7:03
15 Sarka Sokolarova SCM/TSM Jestedska oblast 14:34 +1:30 7:04
16 Åse Bergan Nydalens SK 14:38 +1:34 7:06
17 Mathilde Sønsterudbråten Raumar Orientering 14:45 +1:41 7:09
18 Kristina Voll Haugesund IL Orientering 14:52 +1:48 7:13
19 Lucie Janouskova SCM/TSM Jestedska oblast 14:53 +1:49 7:13
20 Lenka Kovarova SCM/TSM Jestedska oblast 14:57 +1:53 7:15
21 Marketa Thorova SCM/TSM Jestedska oblast 15:02 +1:58 7:17
22 Lucie Novakova SCM/TSM Jestedska oblast 15:04 +2:00 7:18
23 Alena Linkova SCM/TSM Jestedska oblast 15:14 +2:10 7:23
24 Lucie Roskotova SCM/TSM Jestedska oblast 15:18 +2:14 7:25
25 Birka Øhlenschlæger Nielsen Silkeborg OK 15:32 +2:28 7:32
26 Julie Roll Tørnqvist Fana IL 15:53 +2:49 7:42
27 Rannveig W. Nordhagen Ås-NMBU Orientering 16:02 +2:58 7:46
28 Ludmila Hudska SCM/TSM Jestedska oblast 16:13 +3:09 7:52
29 Sunniva Omdal Sandnes IL (Rogaland) 16:21 +3:17 7:56
30 Synne Fossøy NTNUI 16:55 +3:51 8:12
31 Ingvild Wang NTNUI 17:00 +3:56 8:15
32 Sarka Knizkova SCM/TSM Jestedska oblast 18:09 +5:05 8:48
33 Hedvig Kjellevold Malde IL Gular 18:13 +5:09 8:50
34 Kristin Mestad Torridal IL 18:47 +5:43 9:07
35 Sofie Skyttersæter Iversen Heming Orientering 20:26 +7:22 9:55
36 Ingvild Paulsen Vie Haugesund IL Orientering 20:31 +7:27 9:57
37 Anna Furstova SCM/TSM Jestedska oblast 39:31 +26:27 19:10

D 21-

2 300 m, 22 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Marianne Andersen Kristiansand OK 13:22   5:48
2 Marthe Gløersen Bækkelagets SK 14:51 +1:29 6:27
3 Tone Wigemyr Bækkelagets SK 15:03 +1:41 6:32
4 Elisabeth Ingvaldsen Nydalens SK 15:15 +1:53 6:37
5 Hanne Nøvik Nydalens SK 15:17 +1:55 6:38
6 Christine Mikkelsen IK Grane Arendal Orientering 15:30 +2:08 6:44
7 Katerina Kaskova SCM/TSM Jestedska oblast 15:35 +2:13 6:46
8 Henriette Albon Varegg Fleridrett 15:39 +2:17 6:48
9 Linda Sjøgren Røyken OL 15:44 +2:22 6:50
10 Aurora Fossøy NTNUI 15:59 +2:37 6:56
11 Benedicte Hald Bjørgum Kristiansand OK 16:13 +2:51 7:03
12 Alena Neradova SCM/TSM Jestedska oblast 16:28 +3:06 7:09
13 Sunniva Morgan Malvik IL 17:17 +3:55 7:30
14 Kristin Sletner Røyken OL 17:19 +3:57 7:31
15 Silje Arntzen NTNUI 17:45 +4:23 7:43
16 Nina Karlsen Stavanger Orienteringsklubb 18:11 +4:49 7:54
17 Hanne Wigemyr Kjeldsen Oddersjaa SSK 18:57 +5:35 8:14
18 Hege Holth Rekaa Røyken OL 19:23 +6:01 8:25
19 Pia Skyttersæter Iversen Heming Orientering 19:51 +6:29 8:37
20 Sunniva Nergaard Berg Stokke IL 20:32 +7:10 8:55
21 Synnøve Bråten Vegårshei IL 21:26 +8:04 9:19
22 Blanka Krenkova SCM/TSM Jestedska oblast 23:06 +9:44 10:02

D 35-

2 060 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Dominika Pachnerova SCM/TSM Jestedska oblast 16:21   7:56
2 Ellen Tindeland Stavanger Orienteringsklubb 18:06 +1:45 8:47
3 Pernille Nauf Hedrum OL 18:07 +1:46 8:47
4 Hilde Molenaar Modum OL 18:44 +2:23 9:05
5 Tone Nilsen Bø OL 24:42 +8:21 11:59

D 40-

1 910 m, 19 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Trude Harstad Bø OL 13:29   7:03
2 Ingrid Undstad Larvik OK 14:08 +0:39 7:23
3 Astrid Kravdal Gjø-Vard OL 14:11 +0:42 7:25
4 Ellen Gustafsson Kongsberg OL 15:13 +1:44 7:58
5 Inger Marie Broers Damsgaard Hisøy OK 15:21 +1:52 8:02
6 Barbara Schulthess OLC Kapreolo 15:34 +2:05 8:09
7 Milda Øhlckers IL Tyrving 15:48 +2:19 8:16
8 Mariann Øren Arvesen Sandefjord OK 16:22 +2:53 8:34
9 Ingjerd Sommerstad Kongsberg OL 16:31 +3:02 8:38
10 Berit Herstad Bækkelagets SK 17:14 +3:45 9:01
11 Tone Hirsch IF Trauma 18:01 +4:32 9:25
12 Målfrid Konst Kristiansand OK 18:02 +4:33 9:26
13 Christina Sandvand Omfjord Oddersjaa SSK 18:03 +4:34 9:27
14 Wenche Margrethe Sæbbø Stavanger Orienteringsklubb 18:29 +5:00 9:40
15 Hanne Marthe Østvold Heming Orientering 18:35 +5:06 9:43
16 Anette Firing Andebu IL 19:09 +5:40 10:01
17 Linn Carina Daland Kristiansand OK 19:23 +5:54 10:08
18 Ingunn Anda Haug Sandnes IL (Rogaland) 19:48 +6:19 10:21
19 Marianne Bruun Lien Sandefjord TIF 20:38 +7:09 10:48

D 45-

1 910 m, 22 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Christina White Søgne og Songdalen OK 14:40   7:40
2 Signe Astrup Arnesen Heming Orientering 14:52 +0:12 7:47
3 Kristin Sandven Notodden OL 15:36 +0:56 8:10
4 Kjersti Holt Hanssen Måren OK 16:12 +1:32 8:28
5 Arnhild U. Bråten Vegårshei IL 16:36 +1:56 8:41
6 Tone Cecilie Nystrøm Stavanger Orienteringsklubb 16:39 +1:59 8:43
7 Ann Elin Flågen Heming Orientering 16:58 +2:18 8:52
8 Marianne Hauge Hisøy OK 17:01 +2:21 8:54
9 Sigrun Hernes Ytterbø Asker Skiklubb 17:02 +2:22 8:55
10 Ellen Aure Skogedal Asker Skiklubb 17:07 +2:27 8:57
11 Monica Tørnqvist Halden Nydalens SK 17:43 +3:03 9:16
12 Gro Eide OK Sør 17:51 +3:11 9:20
13 Toril Fougner Wisløff Asker Skiklubb 18:04 +3:24 9:27
14 Marian Kjellevold IL Gular 18:08 +3:28 9:29
15 Monica Feyling Kolbotn og Skimt OL 19:02 +4:22 9:57
16 Benedicte Beckmann Oddersjaa SSK 19:29 +4:49 10:12
17 Marianne Reusch Heming Orientering 20:26 +5:46 10:41
18 Elise Gisholt Fossum IF 20:39 +5:59 10:48
19 Ingunn Schei Ås-NMBU Orientering 21:08 +6:28 11:03
20 Solveig Bergan Nydalens SK 21:13 +6:33 11:06
21 Marianne Høivold Kongsberg OL 22:28 +7:48 11:45
22 Idun Magdalene Bøyum Augland Bergens TF 22:32 +7:52 11:47

D 50-

1 870 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hilde Kristine Rosenvold Porsgrunn OL 14:17   7:38
2 Elisabeth Christie Ørke Stavanger Orienteringsklubb 14:48 +0:31 7:54
3 Kjersti Hov Fossum IF 14:49 +0:32 7:55
4 Marit Haavardsholm Sandnes IL (Rogaland) 15:20 +1:03 8:11
5 Vanja Staff OL Toten-Troll 15:42 +1:25 8:23
6 Hilde Kløvstad Sandefjord OK 16:19 +2:02 8:43
7 Kari Christiansen Sandefjord OK 17:07 +2:50 9:09
8 Liv Omdal Sandnes IL (Rogaland) 17:25 +3:08 9:18
8 Lise Roll Fana IL 17:25 +3:08 9:18
10 Nina Elise Jørgensen Nittedal OL 17:30 +3:13 9:21
11 Signe Ottesen Sandnes IL (Rogaland) 18:43 +4:26 10:00
12 Torill Andersen Sandnes IL (Rogaland) 18:53 +4:36 10:05
13 Hege Fjellbirkeland IL Gular 19:19 +5:02 10:19
14 Anita Wiberg Gjelsten IL Høvdingen 19:27 +5:10 10:24
15 Ulrika Haajanen OK Raseborg 21:30 +7:13 11:29
  Ragnhild Hald Kristiansand OK diskvalifisert    
  Ann Sissel Vehus Verdal OK diskvalifisert    

D 55-

1 550 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ingrid Ravnan OL Toten-Troll 11:05   7:09
2 Runa Skyttersæter Heming Orientering 11:10 +0:05 7:12
3 May Meling Stavanger Orienteringsklubb 11:59 +0:54 7:43
4 Eli Marie Wiig Porsgrunn OL 12:01 +0:56 7:45
5 Gro Pedersen OK Skeidi 12:09 +1:04 7:50
6 Anne-Heidrun Risdal IK Grane Arendal Orientering 12:57 +1:52 8:21
7 Eli Frafjord Ganddal IL 13:28 +2:23 8:41
8 Anne-Elise Edstrøm Oppsal Orientering 14:01 +2:56 9:02
9 Gro Hege Ludvigsen Måren OK 14:55 +3:50 9:37
10 Anne Karin Ribe Kristiansand OK 14:57 +3:52 9:38
11 Inger Schibsted Røyken OL 15:10 +4:05 9:47
12 Hanne Herum OK Skeidi 15:35 +4:30 10:03
13 Trude Bråten Voss IL 16:56 +5:51 10:55
14 Elisabeth Holth Johannessen Røyken OL 18:01 +6:56 11:37
  Grete S B Hovi Skien OK diskvalifisert    
  Gunn Botnen Bø OL diskvalifisert    

D 60-

1 550 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Rannveig Solli Askøy OL 11:18   7:17
2 Anne Kjersti Daltveit Fana IL 12:08 +0:50 7:49
3 Inger Nergaard Stokke IL 12:47 +1:29 8:14
4 Kjellaug Grødem Voss IL 12:59 +1:41 8:22
5 Anne-Berit Rasmussen OL Tønsberg og omegn 13:22 +2:04 8:37
6 Tonny Lindquist OK Skeidi 13:57 +2:39 9:00
7 Grethe Wanvik Johansen Sturla, IF 18:49 +7:31 12:08

D 65-

1 580 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Margareta Brynhildsen Stokke IL 16:59   10:44
2 Signe Heivoll Søgne og Songdalen OK 17:37 +0:38 11:08
3 Hedvig Anda Sandnes IL (Rogaland) 20:57 +3:58 13:15
4 Edel Slettemark Stord Orientering 25:17 +8:18 16:00
5 Else-Margrethe Bredland Søgne og Songdalen OK 27:46 +10:47 17:34
  Anne Karin Stigemo IL Imås diskvalifisert    

D 70-

1 580 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Turid Nystrøm Stavanger Orienteringsklubb 15:31   9:49
2 Kari Timenes Laugen IL Imås 15:39 +0:08 9:54
3 Haldis Glendrange Stavanger Orienteringsklubb 18:09 +2:38 11:29
4 Ingeborg Bøbel IL Imås 20:22 +4:51 12:53
5 Thorunn Aamodt Ovesen Lardal OL 20:49 +5:18 13:10
6 Eli Klovning Porsgrunn OL 22:02 +6:31 13:56
7 Inger Elisabeth Kvaase Bækkelagets SK 27:27 +11:56 17:22
8 Aina Romsdal Mauritzsen Varanger Orienteringslag 37:45 +22:14 23:53

D 75-

1 580 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Unni Dirro Bøhlerengen Måren OK 22:08   14:00
2 Tirill Liby Seip OK Skeidi 22:25 +0:17 14:11
3 Gudveig Jørundland OK Sør 27:23 +5:15 17:19
4 Hjørdis Egner Heming Orientering 28:54 +6:46 18:17
5 Johanna Ytterbøl Gimle IF 35:13 +13:05 22:17

D 80-

1 580 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Ellen Mathisen Porsgrunn OL diskvalifisert    

H -10

1 760 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Håvard Rekve Lian Fossum IF 15:06   8:34
2 Theo Winsents Sæter Måren OK 16:54   9:36
3 Eirik Wathne Sandnes IL (Rogaland) 17:49   10:07
4 Birk Bjaadal Winberg OK Skeidi 18:24   10:27
5 Ask Felland Sætnan Fossum IF 19:30   11:04
6 Lauritz Brunborg Nittedal OL 19:41   11:11
7 Lukas Jones Arnesen Heming Orientering 20:26   11:36
8 Ole Magnus Repstad Storemyr IL Hauken 24:54   14:08
  Mathias Linløkken Østmarka OK diskvalifisert    

H 11-12

1 760 m, 25 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Eirik Frost Alta OL 10:57   6:13
2 Markus Richter Sandnes IL (Rogaland) 11:06 +0:09 6:18
3 Felix R. Hylleseth Sentrum OK 11:35 +0:38 6:34
4 Arne Jacob Nystrøm Olsen Stavanger Orienteringsklubb 11:53 +0:56 6:45
5 Edvin Aakre Egersund OK 11:55 +0:58 6:46
6 Henrik Kaupang Lye Larvik OK 11:56 +0:59 6:46
7 Fridtjof Reusch Heming Orientering 12:47 +1:50 7:15
8 Christian Fredrik Borg IL Koll 12:59 +2:02 7:22
9 Reno Pape Konnerud IL 13:06 +2:09 7:26
10 Omund Thu Landstad Sandnes IL (Rogaland) 13:54 +2:57 7:53
11 Stian Haugvaldstad Sandnes IL (Rogaland) 14:45 +3:48 8:22
12 Mathias Nyhaug Asker Skiklubb 15:02 +4:05 8:32
13 Chris Ruben Erfjord OK Sør 16:19 +5:22 9:16
14 Eskil Stielstra Sauda Orienteringsklubb 16:30 +5:33 9:22
15 Ole Andre Brandsberg Egersund OK 16:44 +5:47 9:30
16 Simen Rønning Johansen Måren OK 17:20 +6:23 9:50
17 Erik Zagar Larvik OK 17:56 +6:59 10:11
17 Kristoffer Øhlckers IL Tyrving 17:56 +6:59 10:11
19 Einar Østvold Heming Orientering 18:20 +7:23 10:25
20 Henrik Repstad Storemyr IL Hauken 18:50 +7:53 10:42
21 Isa Bønnhoff Ucler OK Sør 21:49 +10:52 12:23
22 Järvi Stielstra Sauda Orienteringsklubb 22:53 +11:56 13:00
23 Johannes Halvorsrud Melhus IL 26:36 +15:39 15:06
  Bjørnar Peikli Sandnes IL (Rogaland) diskvalifisert    
  Fredrik Skovly IL Vindbjart diskvalifisert    

H 13-14

1 710 m, 45 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sondre Ytterbø Asker Skiklubb 9:45   5:42
2 Vebjørn Blom-Hagen Fossum IF 9:55 +0:10 5:47
3 Grunde Isaksætre Grue IL 9:58 +0:13 5:49
4 Felix Finsrud Asker Skiklubb 10:05 +0:20 5:53
5 Henrik Reusch Heming Orientering 10:08 +0:23 5:55
6 Mikkel Katla Fossum IF 10:15 +0:30 5:59
7 Iver Ringheim Larvik OK 10:29 +0:44 6:07
8 Martin Vehus Skjerve Verdal OK 11:13 +1:28 6:33
9 Petter Andreas Lona Wing OK 11:25 +1:40 6:40
10 Simon Beckmann Kristiansen Oddersjaa SSK 11:26 +1:41 6:41
11 Samuel Kleppa Ålgård Orientering 11:27 +1:42 6:41
12 Nils Tveite Ås-NMBU Orientering 11:29 +1:44 6:42
13 August Syrdal Øen Heming Orientering 11:33 +1:48 6:45
14 Birk Felland Sætnan Fossum IF 11:39 +1:54 6:48
15 Simen Fritzner Nittedal OL 11:50 +2:05 6:55
16 Eivind Engløkk Haugesund IL Orientering 11:58 +2:13 6:59
17 Arthur Brunborg Nittedal OL 12:00 +2:15 7:01
18 Jonas Myhr Asker Skiklubb 12:10 +2:25 7:06
18 Ulrik Hellen TIF Viking 12:10 +2:25 7:06
20 Brage Takle Kristiansand OK 12:14 +2:29 7:09
21 Vegard Aarstad Ås-NMBU Orientering 12:15 +2:30 7:09
22 Eilev Kvaale Asker Skiklubb 12:23 +2:38 7:14
23 Magnus Engløkk Haugesund IL Orientering 12:30 +2:45 7:18
24 Gard Frost Alta OL 12:46 +3:01 7:27
25 Mats Lindaas Elverum OK 13:12 +3:27 7:43
26 Kåre Peter Krohn Gjessing Heming Orientering 13:17 +3:32 7:46
27 Jakob Torgersen Halden SK 13:35 +3:50 7:56
28 Simen Aure Skogedal Asker Skiklubb 13:44 +3:59 8:01
29 Sigurd Amundsen Bjørkli Ringerike OL 13:46 +4:01 8:03
30 Sindre Gisholt Fossum IF 13:58 +4:13 8:10
31 Ole Henrik Woxholth Asker Skiklubb 14:15 +4:30 8:20
32 Sindre Fidje Andersen OK Sør 14:27 +4:42 8:27
33 Thomas Valdal Sandnes IL (Rogaland) 15:44 +5:59 9:12
34 Tor Eirik Eckhoff Gjermestad Egersund OK 15:48 +6:03 9:14
35 Sindre Skeie Petterson Egersund OK 15:55 +6:10 9:18
36 Birk Thorstensen Oppsal Orientering 17:08 +7:23 10:01
37 Herman Bakkane Folgerø Sauda Orienteringsklubb 18:04 +8:19 10:33
38 Jørgen Westerheim Stord Orientering 20:08 +10:23 11:46
39 Simen Kolbergsrud Røyken OL 20:18 +10:33 11:52
40 Bo Utseth Bøhlerengen Oppsal Orientering 20:38 +10:53 12:03
41 Magnus Fossum IK Grane Arendal Orientering 25:57 +16:12 15:10
42 Vetle Lysaker Norbom Konnerud IL 27:27 +17:42 16:03
  Aleksander Jørgensen Haugesund IL Orientering diskvalifisert    
  Eskil Frischknecht Alta OL diskvalifisert    
  Gaute Fosstveit Raumar Orientering diskvalifisert    

H 13-16C

1 700 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Even Amundsen Bjørkli Ringerike OL 13:12   7:45
2 Morten Trøan Kolbotn og Skimt OL 14:37 +1:25 8:35
3 Gaute Lindaas Elverum OK 14:43 +1:31 8:39
4 Vegard Haug Sandnes IL (Rogaland) 15:04 +1:52 8:51
4 Lars Gåsvik Narvestad Halden SK 15:04 +1:52 8:51
6 Ole Simen Eckhoff Gjermestad Egersund OK 15:51 +2:39 9:19
7 Erlend Sundsdal Birkenes IL 15:55 +2:43 9:21
8 Preben Bransdsberg Stormyr Egersund OK 16:00 +2:48 9:24
  Magnus Ellefsen Moen OK Skeidi diskvalifisert    
  Anders Ljådal IL Hauken diskvalifisert    

H 13-16N

1 690 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sigve Feyling Kolbotn og Skimt OL 18:43   11:04
  Ove Strømsvåg Egersund OK diskvalifisert    

H 15-16

1 870 m, 47 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Marius Aurebekk Kristiansand OK 10:08   5:25
2 David Runde Kristiansand OK 10:25 +0:17 5:34
3 Sander Arntzen Asker Skiklubb 10:27 +0:19 5:35
4 Ondrej Budsky SCM/TSM Jestedska oblast 10:29 +0:21 5:36
5 Halvor Tørnqvist Halden Nydalens SK 10:31 +0:23 5:37
6 Fredrik Hamrefors Västerås SOK 10:32 +0:24 5:37
7 Even Lindaas Vang OL 10:41 +0:33 5:42
7 Lars Young Vik Nydalens SK 10:41 +0:33 5:42
9 Dan Pavlovec SCM/TSM Jestedska oblast 10:45 +0:37 5:44
10 Njaal Ellegaard Melby Vang OL 10:46 +0:38 5:45
11 Petter Astrup Arnesen Heming Orientering 10:47 +0:39 5:45
12 Peter Gisholt Fossum IF 10:56 +0:48 5:50
13 Erik Hæstad Bjørnstad Fossum IF 10:58 +0:50 5:51
14 Sivert Sande Kverme Fossum IF 11:03 +0:55 5:54
15 Josef Nagy SCM/TSM Jestedska oblast 11:22 +1:14 6:04
16 Eskil Frøisland Vang OL 11:23 +1:15 6:05
17 Antonin Smaus SCM/TSM Jestedska oblast 11:28 +1:20 6:07
18 Sigurd Paulsen Vie Haugesund IL Orientering 11:32 +1:24 6:10
19 Trygve Myhr Asker Skiklubb 11:42 +1:34 6:15
20 Anders Vestøl Vegårshei IL 11:48 +1:40 6:18
20 Fredrik Vehus Skjerve Verdal OK 11:48 +1:40 6:18
22 Petr Melichar SCM/TSM Jestedska oblast 11:49 +1:41 6:19
23 Alexander Repstad Storemyr IL Hauken 11:54 +1:46 6:21
24 Magnus Mosfjell Birkenes IL 11:55 +1:47 6:22
25 Herman Brunborg Nittedal OL 11:58 +1:50 6:23
26 Johan Christie Ørke Stavanger Orienteringsklubb 12:00 +1:52 6:25
27 Asgeir R. Jensen Birkenes IL 12:01 +1:53 6:25
28 Odd-Anton Hermansen Kristiansand OK 12:04 +1:56 6:27
29 Jostein Svaland Dale OL Vallset/Stange 12:08 +2:00 6:29
30 Audun Bergan Nydalens SK 12:13 +2:05 6:31
31 Eyvind Kjellevold Malde IL Gular 12:17 +2:09 6:34
32 Eivind Berner Myhre Fossum IF 12:26 +2:18 6:38
33 Per Clemet Wisløff Asker Skiklubb 12:39 +2:31 6:45
34 Jonas Myhre Kristiansand OK 12:48 +2:40 6:50
35 Vegard Øverli Berg Kongsberg OL 12:50 +2:42 6:51
36 Jakub Bradac SCM/TSM Jestedska oblast 13:10 +3:02 7:02
37 Jakub Bily SCM/TSM Jestedska oblast 13:19 +3:11 7:07
38 Henrik Haga Nesse Haugesund IL Orientering 14:00 +3:52 7:29
39 Ole Gunnar Lund Jensen Oddersjaa SSK 14:15 +4:07 7:37
40 Fredrik Sveen Vang OL 14:37 +4:29 7:48
41 Sindre Lysaker Norbom Konnerud IL 15:18 +5:10 8:10
42 Ole Hänsel SV Lengefeld 16:43 +6:35 8:56
43 Kristian Skovly IL Vindbjart 19:00 +8:52 10:09
  Sander S. Lindevik Kristiansand OK diskvalifisert    
  Kristian Pytten Kristiansand OK diskvalifisert    
  Martin Adamec SCM/TSM Jestedska oblast diskvalifisert    
  Erlend Fidje Andersen OK Sør diskvalifisert    

H 17-A kort

1 890 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Håkon Eide OK Sør 11:07   5:52
2 Sigurd Svaland Aas Kristiansand OK 12:57 +1:50 6:51
3 Per Ivar Vaaje Marnardal IL 13:27 +2:20 7:06
4 Steinar Aas Birkenes IL 13:35 +2:28 7:11
5 Kjell Ingolf Ropstad Otra IL 13:43 +2:36 7:15
6 Peter Carlsen Røyken OL 13:44 +2:37 7:15
7 Espen Coward OK Sør 13:48 +2:41 7:18
8 Geir Jonny Ringvoll IK Grane Arendal Orientering 13:51 +2:44 7:19
9 Jørn Bergan Vegårshei IL 15:09 +4:02 8:00
10 Kurt Kleppa Ålgård Orientering 15:23 +4:16 8:08
11 Frode Sørensen IK Grane Arendal Orientering 16:00 +4:53 8:27
12 Guttorm Nyhus Birkenes IL 16:09 +5:02 8:32
13 Andreas Sommerfelt Vegårshei IL 16:41 +5:34 8:49
14 Steinar Sunde Søgne og Songdalen OK 17:51 +6:44 9:26

H 17-B

1 620 m, 20 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tommy Sæter Kongsberg OL 9:32   5:53
2 Sander Feyling Kolbotn og Skimt OL 9:45 +0:13 6:01
3 Simon Feyling Kolbotn og Skimt OL 9:49 +0:17 6:03
4 Runar Thorstensen Oppsal Orientering 10:02 +0:30 6:11
5 Morten Coward OK Sør 10:29 +0:57 6:28
6 Ronny Ervik OK Skeidi 10:32 +1:00 6:30
7 Per Anders Ytterbø Asker Skiklubb 10:34 +1:02 6:31
8 Arild Nyhaug Asker Skiklubb 11:21 +1:49 7:00
9 Torodd Kolbergsrud Røyken OL 11:49 +2:17 7:17
10 Olav Helland Egersund OK 11:52 +2:20 7:19
11 Morten Andresen OK Skeidi 12:02 +2:30 7:25
12 Arild Jørgensen Oddersjaa SSK 12:39 +3:07 7:48
13 Eivind Kløvstad Sandefjord OK 12:46 +3:14 7:52
14 Espen Ekholt Berg Kongsberg OL 12:59 +3:27 8:00
15 Eiliv Bjarne Lønningen Otra IL 13:01 +3:29 8:02
16 Lars Andreas Een Voss IL 13:28 +3:56 8:18
17 Frode Rødølen Voss IL 15:33 +6:01 9:35
18 Bjørn A Friestad Kristiansand OK 15:46 +6:14 9:43
  Geir Haugvaldstad Sandnes IL (Rogaland) diskvalifisert    
  Geir Egil Norbom Konnerud IL diskvalifisert    

H 17-C

1 750 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Steinar Frøytlog Egersund OK 14:08   8:04
2 Erik Hasli Snertingdal IF Orientering 15:37 +1:29 8:55
3 Gunnar Fosstveit Raumar Orientering 15:45 +1:37 9:00
4 Svein-Tore Gåsvik Narvestad Halden SK 15:58 +1:50 9:07
5 Egil Christopher Hoen Eiker OL 16:20 +2:12 9:20
6 Tony Halsall Otra IL 16:26 +2:18 9:23
7 Frode Trøan Kolbotn og Skimt OL 16:44 +2:36 9:33
8 Tor Eckhoff Gjermestad Egersund OK 16:47 +2:39 9:35
9 Jon Myklatun Sandnes IL (Rogaland) 20:42 +6:34 11:49
10 Bjørn A. Ropstad Otra IL 21:08 +7:00 12:04
11 Arne Thomassen Lillesand IL 21:09 +7:01 12:05
12 Lars-Erik Østerud Eiker OL 22:55 +8:47 13:05
13 Arnfinn Sørum Skien OK 24:03 +9:55 13:44
  Rodney Molenaar Modum OL diskvalifisert    

H 17-20

2 310 m, 41 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Matias Hodne Hanisch Kristiansand OK 11:36   5:01
2 Michal Boránek USK Prague 11:57 +0:21 5:10
3 Johannes Bakke Aashamar Kristiansand OK 12:14 +0:38 5:17
4 Einar Ekeland Oddersjaa SSK 12:15 +0:39 5:18
5 Ulrik Astrup Arnesen Heming Orientering 12:16 +0:40 5:18
6 Gjermund Tørnqvist Halden Nydalens SK 12:40 +1:04 5:29
7 Mathias Hermstad Freidig 12:41 +1:05 5:29
8 Vit Kostejn SCM/TSM Jestedska oblast 12:54 +1:18 5:35
9 Bjørn Anders Flågen Heming Orientering 13:00 +1:24 5:37
10 Ole Kostøl Kristiansand OK 13:03 +1:27 5:38
11 Magnus Sandven Notodden OL 13:07 +1:31 5:40
12 Lavran Thorstensen Oppsal Orientering 13:09 +1:33 5:41
12 Jørgen Wulfsberg Nydalens SK 13:09 +1:33 5:41
14 Marius Pytten Kristiansand OK 13:10 +1:34 5:41
15 Matej Burda SCM/TSM Jestedska oblast 13:16 +1:40 5:44
16 Henrik Upsal NTNUI 13:23 +1:47 5:47
17 Oscar Hæstad Bjørnstad Fossum IF 13:26 +1:50 5:48
18 Knut Kyrkjebø TIF Viking 13:51 +2:15 5:59
19 Tomas Thor SCM/TSM Jestedska oblast 13:53 +2:17 6:00
20 Tobias Kristensen Larvik OK 13:55 +2:19 6:01
21 Vetle Elias Lynnebakken Kristiansand OK 14:18 +2:42 6:11
21 Ondrej Bek SCM/TSM Jestedska oblast 14:18 +2:42 6:11
23 Krystof Karatsiolis SCM/TSM Jestedska oblast 14:22 +2:46 6:13
24 Vojtech Melichar SCM/TSM Jestedska oblast 14:26 +2:50 6:14
25 Miroslav Janecek SCM/TSM Jestedska oblast 14:42 +3:06 6:21
26 Tomas Hlubucek SCM/TSM Jestedska oblast 14:54 +3:18 6:27
27 Marek Novotny SCM/TSM Jestedska oblast 14:56 +3:20 6:27
28 Jan Smaus SCM/TSM Jestedska oblast 14:59 +3:23 6:29
29 Johannes Djupesland Haugesund IL Orientering 15:04 +3:28 6:31
30 Henrik Hamrefors Västerås SOK 15:09 +3:33 6:33
31 Henrik Chr. Hirsch IF Trauma 15:50 +4:14 6:51
32 Even Fossum IK Grane Arendal Orientering 15:51 +4:15 6:51
33 Ole Martin Edstrøm Oppsal Orientering 16:22 +4:46 7:05
34 Joar Fuglestad Ålgård Orientering 16:34 +4:58 7:10
35 John Runde Kristiansand OK 16:42 +5:06 7:13
36 Bjørnar Kregnes Kristiansand OK 17:08 +5:32 7:25
37 Alf Gabriel Krohn Gjessing Heming Orientering 17:29 +5:53 7:34
38 Kristian Nyhus Birkenes IL 17:40 +6:04 7:38
39 Ove Haugvaldstad Sandnes IL (Rogaland) 17:47 +6:11 7:41
  Eirik Sundby Håland Oddersjaa SSK diskvalifisert    
  Sebastian Daland Kristiansand OK diskvalifisert    

H 21-

2 680 m, 37 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Vegard Danielsen Kristiansand OK 13:48   5:08
2 Gaute Friestad Kristiansand OK 13:53 +0:05 5:10
3 Christian Bøen Kristiansand OK 14:22 +0:34 5:21
4 Jostein Andersen Nydalens SK 14:46 +0:58 5:30
5 Jonathan Albon Varegg Fleridrett 14:59 +1:11 5:35
6 Ola Magnus Laugaland Ålgård Orientering 15:05 +1:17 5:37
7 Tomas Dlabaja SCM/TSM Jestedska oblast 15:16 +1:28 5:41
8 Rasmus Palmqvist Aslaksen IFK Lidingö SOK 15:28 +1:40 5:46
9 Morten Jørgensen Kristiansand OK 15:30 +1:42 5:47
10 Harald Astrup Arnesen Heming Orientering 15:35 +1:47 5:48
11 Dan Wolf SCM/TSM Jestedska oblast 15:46 +1:58 5:52
12 Sigurd R. Oftedal Ålgård Orientering 16:03 +2:15 5:59
13 Petter Marki Erichsen Varegg Fleridrett 16:10 +2:22 6:01
14 Eivind Romberg Kvaale Bø OL 16:48 +3:00 6:16
15 Nicholas Morgan Malvik IL 16:49 +3:01 6:16
16 Lars Sigve Oftedal Ålgård Orientering 17:06 +3:18 6:22
17 Tomas Kobr SCM/TSM Jestedska oblast 17:14 +3:26 6:25
18 Martin Holth Johannessen Røyken OL 17:25 +3:37 6:29
19 Sigve Botnen Bø OL 17:38 +3:50 6:34
20 Kenneth Mydland Egersund OK 17:45 +3:57 6:37
21 Eirik Holth Johannessen Røyken OL 18:07 +4:19 6:45
22 Hallvard Tyldum Emblem IL 18:09 +4:21 6:46
23 Jan Kocib SCM/TSM Jestedska oblast 18:25 +4:37 6:52
24 Jan Picek SCM/TSM Jestedska oblast 18:27 +4:39 6:53
25 Øystein Botnen Bø OL 18:31 +4:43 6:54
26 Jørgen Hetland Egersund OK 18:49 +5:01 7:01
27 Jan Cechlovsky SCM/TSM Jestedska oblast 19:17 +5:29 7:11
28 Håkon Nergaard Berg Stokke IL 19:28 +5:40 7:15
29 Såmund Botnen NOTEAM 19:51 +6:03 7:24
30 Stanislav Nejman SCM/TSM Jestedska oblast 20:16 +6:28 7:33
31 Thorstein Wang NTNUI 20:23 +6:35 7:36
32 Tomas Krenek SCM/TSM Jestedska oblast 20:24 +6:36 7:36
33 Ondrej Vanis SCM/TSM Jestedska oblast 20:26 +6:38 7:37
34 Espen Karlsen Stavanger Orienteringsklubb 21:24 +7:36 7:59
35 Kristian Bråten Førde IL 21:30 +7:42 8:01
  Håvard Krey Hansen OK Silsand diskvalifisert    
  Knut Sveinung Holth Rekaa Røyken OL diskvalifisert    

H 35-

2 310 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Erik S Molenaar Modum OL 13:43   5:56
2 Kim Richter Sandnes IL (Rogaland) 14:58 +1:15 6:28
3 Thomas Roskifte OK Moss 15:11 +1:28 6:34
4 Lars Aurebekk Fredrikstad SK 16:05 +2:22 6:57
5 Petr Boránek USK Prague 16:51 +3:08 7:17
6 Pavel Pachner SCM/TSM Jestedska oblast 16:55 +3:12 7:19
7 Per Henrik Zagar Larvik OK 17:34 +3:51 7:36

H 40-

2 300 m, 19 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Vegard Peikli Sandnes IL (Rogaland) 13:16   5:46
2 Espen Danevad Fredrikstad SK