Resultater Sørlandsgaloppen - Etappe 2 - 2016



Resultater Sørlandsgaloppen - 2. etappe
Kristiansand, Vest-Agder - 8. juli 2016

Arrangementstype: Orientering

N-åpen

1 460 m, 86 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jarand Gustafsson Kongsberg OL 11:28   7:51
2 May Bente Valdal Sandnes IL (Rogaland) 11:32   7:53
3 Selma Aure Skogedal Asker Skiklubb 12:50   8:47
4 Chris Ines Voss IL 13:29   9:14
5 Jenny Danevad Fredrikstad SK 13:36   9:18
6 Jone Valdal Sandnes IL (Rogaland) 13:46   9:25
7 Ingvild Ringheim Larvik OK 13:58   9:33
8 Olav Bergan Vegårshei IL 14:11   9:42
9 Julie M Helland Egersund OK 14:17   9:46
10 Tuva Berger Gjelstad Oppsal Orientering 14:33   9:57
11 Filip Molenaar Modum OL 14:35   9:59
12 Eli Signe Kvaale NOTEAM 14:46   10:06
13 Katia Molenaar Modum OL 15:03   10:18
14 Livar Oftedal Ålgård Orientering 15:51   10:51
15 Christian Ånonsen Øyestad IF allianse 16:03   10:59
16 Peter Sæbbø Stavanger Orienteringsklubb 16:33   11:20
17 Mari Richter Sandnes IL (Rogaland) 16:51   11:32
18 Kristoffer Katla Fossum IF 16:54   11:34
19 Kristoffer Nilsen Bø OL 17:12   11:46
20 Eirik Nastad NOTEAM 17:21   11:53
21 Astrid Reusch Heming Orientering 17:39   12:05
22 Simon Härter NOTEAM 17:57   12:17
23 Eline Kravdal Gjø-Vard OL 18:12   12:27
24 Leif Martin Barsnes Stavanger Orienteringsklubb 18:30   12:40
24 Jørgen Rønning Johansen Måren OK 18:30   12:40
26 Kristian Kaupang Lye Larvik OK 18:34   12:43
27 Synne Schei Danevad Ås-NMBU Orientering 18:42   12:48
28 Elena Rosseland Skadberg Birkenes IL 18:54   12:56
28 Stine Kleppa Ålgård Orientering 18:54   12:56
30 Markus A Kaarvaag Statoil BIL 18:57   12:58
31 Olaf Blom-Hagen Fossum IF 18:59   13:00
32 Gudrun Fidje Gryting Gjerstad IL 19:02   13:02
33 Isak Aronsen Hæstad BUL-Tromsø 19:20   13:14
34 Markus M. Helland Egersund OK 19:23   13:16
35 Una Nastad Asker Skiklubb 19:38   13:26
36 Silje Mikkelsen IK Grane Arendal Orientering 19:42   13:29
37 Olav Aronsen Hæstad BUL-Tromsø 19:56   13:39
38 Vebjørn Oftedal Ålgård Orientering 20:06   13:46
39 Pernille Lytskjold Bakkevig Heming Orientering 20:22   13:56
40 Magnus Haug Sandnes IL (Rogaland) 20:28   14:01
41 Leo Benjamin Morgan Malvik IL 20:43   14:11
42 Marie Sundsdal Birkenes IL 21:21   14:37
43 Aksel Torgersen Halden SK 21:53   14:59
44 Fryling Selma Kolbotn og Skimt OL 22:12   15:12
45 Sereina Snerthammer Kristiansand OK 22:21   15:18
46 Øyvind Haga Nesse Haugesund IL Orientering 22:34   15:27
47 Harald Solheim Eide Odda OL 22:37   15:29
48 Elvira Solberg Dalsegg Skien OK 22:58   15:43
49 Jørgen Flaten Vegårshei IL 23:09   15:51
50 Maja Wang Nydalens SK 23:38   16:11
51 Vilma Danevad Fredrikstad SK 24:04   16:29
52 Torkel Hiorth Myklatun Sandnes IL (Rogaland) 24:05   16:29
53 Jon Felix Eckhoff Gjermestad Egersund OK 24:07   16:31
54 Hanna Eline Engløkk Haugesund IL Orientering 24:29   16:46
55 Eline Bergan Vegårshei IL 24:42   16:55
56 Aurora Sabela Brobakken Snertingdal IF Orientering 24:48   16:59
57 Vilde Puntervold Egersund OK 24:59   17:06
58 Ola Aurebekk Fredrikstad SK 25:35   17:31
59 Sindre Furland Sandefjord OK 25:46   17:38
60 Maren Oftedal Ålgård Orientering 25:56   17:45
61 Aksel Ervik OK Skeidi 25:58   17:47
62 Tuva Aurebekk Udø Torridal IL 26:15   17:58
63 Anne Aurebekk Udø Torridal IL 26:18   18:00
64 Helena Lorentzen Voss IL 26:35   18:12
65 Rannveig Elisa Een Voss IL 27:34   18:52
66 Lily Alexandra Morgan Malvik IL 28:05   19:14
67 Frida Richter Sandnes IL (Rogaland) 28:12   19:18
68 Ingeborg Roth Aarskog Sandnes IL (Rogaland) 28:17   19:22
69 Hannah Broers Damsgaard Hisøy OK 31:36   21:38
70 Ida Amundsen Bjørkli Ringerike OL 31:45   21:44
71 Gustav Lorentzen Voss IL 32:01   21:55
72 Lars Oftedal Ålgård Orientering 32:48   22:27
73 Kamilla Bakkane Folgerø Sauda Orienteringsklubb 34:34   23:40
74 Oliver Bakkane Folgerø Sauda Orienteringsklubb 34:38   23:43
75 Liv Jorunn Bakkane Folgerø Sauda Orienteringsklubb 34:43   23:46
76 Sofie Vikeså Solbakken Sauda Orienteringsklubb 34:51   23:52
77 Anne Vikeså Solbakken Sauda Orienteringsklubb 34:56   23:55
78 Rav Eide OK Sør 35:42   24:27
79 Erle Fosstveit Raumar Orientering 38:08   26:07
80 Jon Tore Thorset Hemsedal 38:25   26:18
81 Lene Spilde Hasaas Fossum IF 46:10   31:37
82 Frøydis Ekeland Oddersjaa SSK 56:01   38:22
  Andreas Sommerbakk Statoil BIL diskvalifisert    
  Simen Sommerstad Røste Kongsberg OL diskvalifisert    
  Niklas Molenaar Modum OL diskvalifisert    
  Fredrik Grønseth Fossum IF diskvalifisert    

D -10

2 080 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kristina Kleppa Ålgård Orientering 29:29   14:10
2 Sigrid Øhlenschlæger Nielsen Silkeborg OK 33:47   16:14
3 Astrid Ytterbø Asker Skiklubb 35:16   16:57
4 Sofia Øhlckers IL Tyrving 37:16   17:55
5 Iselin Høivold Kongsberg OL 37:18   17:55
6 Synne Utseth Bøhlerengen Oppsal Orientering 46:07   22:10
7 Anne Eline Vehus Skjerve Verdal OK 46:12   22:12
8 Synne Skeie Petterson Egersund OK 46:54   22:32
9 Pernille Zagar Larvik OK 48:02   23:05

D 11-12

2 080 m, 28 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mathea Gløersen OL Tønsberg og omegn 18:02   8:40
2 Kaja Peikli Sandnes IL (Rogaland) 20:17 +2:15 9:45
3 Marie Kravdal Gjø-Vard OL 21:22 +3:20 10:16
4 Alida Oftedal Ålgård Orientering 21:27 +3:25 10:18
5 Synne Sandven Notodden OL 23:07 +5:05 11:06
6 Hannah Syrdal Øen Heming Orientering 23:49 +5:47 11:27
7 Sigrid Nermoen Østmarka OK 25:09 +7:07 12:05
8 Maria Kostøl Kristiansand OK 25:43 +7:41 12:21
9 Tonje Johnsen Øyestad IF allianse 25:45 +7:43 12:22
10 Martha Wisløff Asker Skiklubb 27:08 +9:06 13:02
11 Maria Stødle Kristiansand OK 27:21 +9:19 13:08
12 Alise Vikeså Solbakken Sauda Orienteringsklubb 27:31 +9:29 13:13
13 Maren Aure Skogedal Asker Skiklubb 29:14 +11:12 14:03
14 Synne Sommerstad Røste Kongsberg OL 30:23 +12:21 14:36
15 Ine Bjaadal Winberg OK Skeidi 30:56 +12:54 14:52
16 Iril Ringheim Larvik OK 33:19 +15:17 16:01
17 Ingvild Berner Myhre Fossum IF 33:53 +15:51 16:17
18 Anne Østvold Heming Orientering 34:58 +16:56 16:48
19 Ragnhild Blom-Hagen Fossum IF 35:35 +17:33 17:06
20 Amalie Ringvoll IK Grane Arendal Orientering 37:24 +19:22 17:58
21 Ingvild Øverli Berg Kongsberg OL 38:53 +20:51 18:41
22 Helene Hoel Jomaas Fossum IF 39:13 +21:11 18:51
23 Nora Arentz Hagen Sandefjord OK 45:23 +27:21 21:49
24 Ingvild Gustafsson Kongsberg OL 45:38 +27:36 21:56
25 Thea Beate Puntervold Egersund OK 46:06 +28:04 22:09
26 Kaja Hiorth Myklatun Sandnes IL (Rogaland) 48:51 +30:49 23:29
27 Flora Hänsel SV Lengefeld 48:56 +30:54 23:31
28 Marte Roth Aarskog Sandnes IL (Rogaland) 57:30 +39:28 27:38

D 13-14

2 230 m, 24 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kristine Kravdal Gjø-Vard OL 17:36   7:53
2 Mathilde Sæter Flesseberg Kongsberg OL 19:19 +1:43 8:39
3 Maya Jones Arnesen Heming Orientering 21:24 +3:48 9:35
4 Sara Nystrøm Olsen Stavanger Orienteringsklubb 21:38 +4:02 9:42
5 Ada Helene Olsen IF Trauma 21:51 +4:15 9:47
6 Pia Young Vik Nydalens SK 22:16 +4:40 9:59
7 Vilde Margrethe Sæbbø Stavanger Orienteringsklubb 23:35 +5:59 10:34
8 Mia Hirsch IF Trauma 23:39 +6:03 10:36
9 Fanny Skindlo IF Trauma 23:42 +6:06 10:37
10 Anna Budska SCM/TSM Jestedska oblast 24:34 +6:58 11:00
11 Ida Sofie Hjortland Larvik OK 24:41 +7:05 11:04
12 Ine Mikkelsen IK Grane Arendal Orientering 25:40 +8:04 11:30
13 Marie Roll-Tørnqvist Fana IL 25:53 +8:17 11:36
14 Pernille Sønsterudbråten Raumar Orientering 27:35 +9:59 12:22
15 Ida Marie Flågen Heming Orientering 28:13 +10:37 12:39
16 Lise Mikkelsen IK Grane Arendal Orientering 28:40 +11:04 12:51
17 Live Østvold Heming Orientering 29:38 +12:02 13:17
18 Mari Fjellbirkeland Johannesen IL Gular 31:51 +14:15 14:16
19 Alexandra Linløkken Østmarka OK 32:36 +15:00 14:37
20 Selma Høivold Kongsberg OL 34:35 +16:59 15:30
21 Petra Hoveid Asker Skiklubb 34:38 +17:02 15:31
22 Dina Marie Salvesen Asker Skiklubb 36:09 +18:33 16:12
23 Julie Christiansen Kristiansand OK 56:22 +38:46 25:16
24 Kristine Bog Vikane Fana IL 57:46 +40:10 25:54

D 13-16C

2 070 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ida Therese Guttormsen Sørum Skien OK 21:04   10:10
2 Silje Berner Myhre Fossum IF 27:01 +5:57 13:03
3 Gjendine Gjelstad Rebård Sandefjord OK 29:29 +8:25 14:14
4 Maren Kjøstvedt IL Høvdingen 30:18 +9:14 14:38
5 Anna Trindade Eriksen Nydalens SK 31:47 +10:43 15:21
6 Silje Johnsen Øyestad IF allianse 32:45 +11:41 15:49
7 Nora Haakstad Ellingsen Konnerud IL 33:24 +12:20 16:08
8 Åsta Firing Simonsen Andebu IL 38:38 +17:34 18:39
9 Ingrid Mosfjell Birkenes IL 39:31 +18:27 19:05
10 Andrea Sortedal OK Skeidi 45:27 +24:23 21:57
11 Julie Eikeland OL Tønsberg og omegn 56:21 +35:17 27:13
  Victoria Roll-Toft Fana IL diskvalifisert    

D 13-16N

1 970 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ingvild Johnsen Hedrum OL 15:27   7:50
2 Ingrid Trøan Kolbotn og Skimt OL 36:30 +21:03 18:31
3 Hanne-Emilie Svanberg Helle TIF Viking 55:41 +40:14 28:15

D 15-16

2 620 m, 27 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anna Cecilie Linløkken Østmarka OK 21:48   8:19
2 Andrea Ranvik Konnerud IL 23:11 +1:23 8:50
3 Pernille Katla Fossum IF 23:20 +1:32 8:54
4 Ingrid Omdal Sandnes IL (Rogaland) 23:32 +1:44 8:58
5 Marketa Pavlikova SCM/TSM Jestedska oblast 23:39 +1:51 9:01
6 Ingrid Hasaas Fossum IF 23:51 +2:03 9:06
7 Kristine Haanes Strandlie Gjø-Vard OL 23:57 +2:09 9:08
8 Silje Kregnes Kristiansand OK 24:02 +2:14 9:10
9 Maren Norderud IL Tyrving 24:11 +2:23 9:13
10 Karen Hoel Jomaas Fossum IF 24:27 +2:39 9:19
11 Christine Hoen Eiker OL 25:53 +4:05 9:52
12 Carmen Dirro Måren OK 26:38 +4:50 10:09
13 Emma Danevad Fredrikstad SK 26:39 +4:51 10:10
14 Eli Fjellbirkeland Johannesen IL Gular 26:42 +4:54 10:11
15 Sigrid Ekeland Oddersjaa SSK 26:56 +5:08 10:16
16 Amanda Skyttersæter Saugerud Konnerud IL 27:44 +5:56 10:35
17 Sigrid Vehus Skjerve Verdal OK 27:54 +6:06 10:38
18 Inga Stødle Kristiansand OK 28:43 +6:55 10:57
19 Rose Riby SCM/TSM Jestedska oblast 28:45 +6:57 10:58
20 Ada Wulfsberg Nydalens SK 29:30 +7:42 11:15
21 Katerina Dolejsi SCM/TSM Jestedska oblast 29:51 +8:03 11:23
22 Malin Hauge Hisøy OK 32:04 +10:16 12:14
23 Thea Sofie Salvesen Asker Skiklubb 32:41 +10:53 12:28
24 Hanna Nysæter Skien OK 34:03 +12:15 12:59
25 Anniken Ranvik Konnerud IL 34:20 +12:32 13:06
26 Sofie Fenger-Grøn OK Snab 47:47 +25:59 18:14
27 Julie Puntervold Egersund OK 53:24 +31:36 20:22

D 17-A kort

2 610 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tone Fidje Gryting Gjerstad IL 24:27   9:22
2 Lene Therese Myrland Notodden OL 27:56 +3:29 10:42
3 Anette Fidje Bergan Vegårshei IL 28:12 +3:45 10:48
4 Silje Bøen Kristiansand OK 28:13 +3:46 10:48
5 Otilie Oftedal Ålgård Orientering 29:20 +4:53 11:14
6 Margrete Omdal Hildebrandt IL Vindbjart 29:44 +5:17 11:23
7 Benedikte Bøen Porsgrunn OL 30:25 +5:58 11:39
8 Kristin Vatland Hadeland OL 32:37 +8:10 12:29
9 Vilde Brabrand Urfjell IL Imås 33:38 +9:11 12:53
10 Alise Kløvstad Sandefjord OK 34:40 +10:13 13:16
11 Susan Bøbel IL Imås 35:04 +10:37 13:26
12 Heidi Fidje Andersen OK Sør 35:30 +11:03 13:36
13 Ingrid Trøan Hadeland OL 36:00 +11:33 13:47
14 Solveig Sletner Røyken OL 36:48 +12:21 14:05
15 Kari Lund Nittedal OL 38:01 +13:34 14:33
16 Celine Vik Olsen Larvik OK 40:05 +15:38 15:21
  Mie Zagar Larvik OK diskvalifisert    

D 17-B

2 260 m, 22 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jane M Helland Egersund OK 25:27   11:15
2 Kristin Hjortland Larvik OK 27:21 +1:54 12:06
3 Marianne Arnesen Asker Skiklubb 27:40 +2:13 12:14
4 Gerd Berit Rekve Fossum IF 29:23 +3:56 13:00
5 Ragnhild Richter Sandnes IL (Rogaland) 29:49 +4:22 13:11
6 Gunhild Myhr Asker Skiklubb 30:32 +5:05 13:30
7 Vibeke Wold Sunde Søgne og Songdalen OK 30:50 +5:23 13:38
8 Ingunn Lysaker Norbom Konnerud IL 31:31 +6:04 13:56
9 Mirjam Bråten Voss IL 32:45 +7:18 14:29
10 Heidi Berner Fossum IF 33:06 +7:39 14:38
11 Anne Marie Ekeland Oddersjaa SSK 33:19 +7:52 14:44
12 Hilde Hetland Egersund OK 35:04 +9:37 15:30
13 Gro Ellegaard Vang OL 35:25 +9:58 15:40
14 Monica Renate Trøan Nittedal OL 37:19 +11:52 16:30
15 Lene Flesseberg Kongsberg OL 37:50 +12:23 16:44
16 Oddbjørg Moe Kristiansand OK 39:51 +14:24 17:37
17 Anne Kari Birkeland Birkenes IL 40:39 +15:12 17:59
18 Mari Coward OK Sør 41:39 +16:12 18:25
19 Hilde Gunn Hellenes OK Skeidi 42:15 +16:48 18:41
20 Anja Dyrkolbotn Bø OL 44:02 +18:35 19:29
21 Sophie Christin Eckhoff Gjermestad Egersund OK 48:39 +23:12 21:31
22 Synnøve Westermoen Sandnes IL (Rogaland) 57:47 +32:20 25:34

D 17-C

2 140 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Camilla Fosstveit Raumar Orientering 27:52   13:01
2 Anette Strand Bergens TF 28:16 +0:24 13:12
3 Mirjam Halvorsrud Melhus IL 29:01 +1:09 13:33
4 Marte Ljådal IL Hauken 31:49 +3:57 14:52
5 Linda Rivedal Sentrum OK 32:11 +4:19 15:02
6 Solveig Schou OK Sør 33:29 +5:37 15:38
7 Bente Molenaar Modum OL 39:54 +12:02 18:38
8 Ann Mari Studsrud Hisøy OK 40:40 +12:48 19:00
9 Cecilie Hiorth Sandnes IL (Rogaland) 41:01 +13:09 19:10
10 Cecilie Christin Kverme Fossum IF 42:23 +14:31 19:48
11 Marianne Skuseth Bø OL 42:55 +15:03 20:03
12 Tone Roll-Toft Fana IL 43:54 +16:02 20:30
13 Åse Aud Moldal Nyhus Birkenes IL 51:18 +23:26 23:58
14 Mona Sveen Vang OL 52:51 +24:59 24:41
  Halfrid Waage Skien OK diskvalifisert    
  Elen Krohn Gjessing Heming Orientering diskvalifisert    
  Hege Andersen IL Koll diskvalifisert    

D 17-N

1 970 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hilde Salvesen IL Koll 20:52   10:35
2 Tordis Frøytlog Egersund OK 27:32 +6:40 13:58
3 Kari Bjaadal OK Skeidi 31:21 +10:29 15:54
4 Margunn Brandsberg Egersund OK 34:56 +14:04 17:43
5 Gro Elisabeth Herum Otra IL 43:28 +22:36 22:03

D 17-20

3 660 m, 37 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mia Mathisen Bekhus Fredrikstad SK 34:41   9:28
2 Marie Line Furland Sandnes IL (Rogaland) 34:56 +0:15 9:32
3 Julie Hjortland Larvik OK 35:14 +0:33 9:37
4 Ane Dyrkorn Eiker OL 35:17 +0:36 9:38
5 Silje Hauge Hisøy OK 35:50 +1:09 9:47
6 Nora Synnøve Woxholth Asker Skiklubb 35:58 +1:17 9:49
7 Margrethe Wisløff Asker Skiklubb 36:41 +2:00 10:01
8 Lucie Novakova SCM/TSM Jestedska oblast 37:14 +2:33 10:10
9 Ella Arentz Hagen Sandefjord OK 37:44 +3:03 10:18
10 Martine Topstad Larvik OK 38:16 +3:35 10:27
11 Rannveig W. Nordhagen Ås-NMBU Orientering 39:01 +4:20 10:39
12 Alena Linkova SCM/TSM Jestedska oblast 39:30 +4:49 10:47
13 Lucie Janouskova SCM/TSM Jestedska oblast 39:32 +4:51 10:48
14 Ingvild Paulsen Vie Haugesund IL Orientering 39:54 +5:13 10:54
15 Karolina Stanova SCM/TSM Jestedska oblast 39:58 +5:17 10:55
16 Nora Torgernsen Halden SK 40:09 +5:28 10:58
17 Sarka Sokolarova SCM/TSM Jestedska oblast 40:10 +5:29 10:58
18 Emma Arnesen Byåsen IL 40:12 +5:31 10:59
19 Lenka Kovarova SCM/TSM Jestedska oblast 40:14 +5:33 10:59
20 Hannah Malmei Sandnes IL (Rogaland) 40:48 +6:07 11:08
21 Birka Øhlenschlæger Nielsen Silkeborg OK 41:12 +6:31 11:15
22 Lucie Roskotova SCM/TSM Jestedska oblast 41:25 +6:44 11:18
23 Sunniva Omdal Sandnes IL (Rogaland) 42:17 +7:36 11:33
24 Kristina Voll Haugesund IL Orientering 42:56 +8:15 11:43
25 Vilde Malmei Sandnes IL (Rogaland) 45:20 +10:39 12:23
26 Åse Bergan Nydalens SK 45:27 +10:46 12:25
27 Anna Furstova SCM/TSM Jestedska oblast 47:03 +12:22 12:51
28 Marketa Thorova SCM/TSM Jestedska oblast 49:53 +15:12 13:37
29 Ludmila Hudska SCM/TSM Jestedska oblast 50:23 +15:42 13:45
30 Ingvild Wang NTNUI 50:34 +15:53 13:48
31 Sarka Knizkova SCM/TSM Jestedska oblast 52:01 +17:20 14:12
32 Julie Roll Tørnqvist Fana IL 55:38 +20:57 15:12
33 Marthe Svihus Sandnes IL (Rogaland) 1:00:50 +26:09 16:37
34 Agnethe Hasli Snertingdal IF Orientering 1:01:22 +26:41 16:46
  Hedvig Kjellevold Malde IL Gular diskvalifisert    
  Mathilde Sønsterudbråten Raumar Orientering diskvalifisert    
  Thea Dyrkorn Eiker OL diskvalifisert    

D 21-

3 800 m, 25 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Marianne Andersen Kristiansand OK 30:38   8:03
2 Marthe Gløersen Bækkelagets SK 33:31 +2:53 8:49
3 Linda Sjøgren Røyken OL 33:46 +3:08 8:53
4 Christine Mikkelsen IK Grane Arendal Orientering 33:57 +3:19 8:56
5 Elisabeth Ingvaldsen Nydalens SK 34:07 +3:29 8:58
6 Synnøve Bråten Vegårshei IL 34:22 +3:44 9:02
7 Katerina Kaskova SCM/TSM Jestedska oblast 36:08 +5:30 9:30
8 Janne Bjorvand Oddersjaa SSK 39:08 +8:30 10:17
9 Sunniva Morgan Malvik IL 39:31 +8:53 10:23
10 Hanne Nøvik Nydalens SK 40:09 +9:31 10:33
11 Aina Viena Larvik OK 41:32 +10:54 10:55
12 Ane Hansen Kjenseth Årvoll IL 42:08 +11:30 11:05
13 Henriette Albon Varegg Fleridrett 42:49 +12:11 11:16
14 Silje Arntzen NTNUI 42:50 +12:12 11:16
14 Alena Neradova SCM/TSM Jestedska oblast 42:50 +12:12 11:16
16 Lisbeth Voll Nydalens SK 43:12 +12:34 11:22
17 Hege Holth Rekaa Røyken OL 43:45 +13:07 11:30
18 Hanne Wigemyr Kjeldsen Oddersjaa SSK 45:09 +14:31 11:52
19 Hildegunn Heggøy NTNUI 47:03 +16:25 12:22
20 Sunniva Nergaard Berg Stokke IL 47:32 +16:54 12:30
21 Nina Karlsen Stavanger Orienteringsklubb 48:00 +17:22 12:37
22 Kristin Sletner Røyken OL 58:30 +27:52 15:23
23 Toril Falkenberg Stavanger Orienteringsklubb 1:09:36 +38:58 18:18
24 Blanka Krenkova SCM/TSM Jestedska oblast 1:12:14 +41:36 19:00
  Pia Skyttersæter Iversen Heming Orientering diskvalifisert    

D 35-

3 660 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Dominika Pachnerova SCM/TSM Jestedska oblast 41:56   11:27
2 Ellen Tindeland Stavanger Orienteringsklubb 52:06 +10:10 14:14
3 Pernille Nauf Hedrum OL 54:17 +12:21 14:49
4 Hilde Molenaar Modum OL 58:20 +16:24 15:56
5 Tone Nilsen Bø OL 1:01:56 +20:00 16:55

D 40-

3 200 m, 18 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ingrid Undstad Larvik OK 25:35   7:59
2 Trude Harstad Bø OL 27:43 +2:08 8:39
3 Barbara Schulthess OLC Kapreolo 27:55 +2:20 8:43
4 Marianne Bruun Lien Sandefjord TIF 28:49 +3:14 9:00
5 Mone Nastad Notodden OL 29:49 +4:14 9:19
6 Milda Øhlckers IL Tyrving 29:55 +4:20 9:20
7 Mariann Øren Arvesen Sandefjord OK 30:27 +4:52 9:30
8 Ingjerd Sommerstad Kongsberg OL 30:34 +4:59 9:33
9 Inger Marie Broers Damsgaard Hisøy OK 30:48 +5:13 9:37
10 Astrid Kravdal Gjø-Vard OL 31:29 +5:54 9:50
11 Wenche Margrethe Sæbbø Stavanger Orienteringsklubb 33:50 +8:15 10:34
12 Målfrid Konst Kristiansand OK 38:36 +13:01 12:03
13 Anette Firing Andebu IL 42:15 +16:40 13:12
14 Hanne Marthe Østvold Heming Orientering 42:30 +16:55 13:16
15 Ellen Gustafsson Kongsberg OL 42:47 +17:12 13:22
16 Ingunn Anda Haug Sandnes IL (Rogaland) 47:40 +22:05 14:53
17 Siv Wiersdalen Porsgrunn OL 49:09 +23:34 15:21
18 Berit Herstad Bækkelagets SK 1:02:33 +36:58 19:32

D 45-

3 200 m, 25 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ellen Aure Skogedal Asker Skiklubb 29:29   9:12
2 Toril Fougner Wisløff Asker Skiklubb 30:44 +1:15 9:36
3 Jorunn Hadland Egersund OK 30:52 +1:23 9:38
4 Signe Astrup Arnesen Heming Orientering 31:01 +1:32 9:41
5 Kjersti Holt Hanssen Måren OK 32:03 +2:34 10:00
6 Sigrun Hernes Ytterbø Asker Skiklubb 32:30 +3:01 10:09
7 Annette Cecilie Arentz Sandefjord OK 32:49 +3:20 10:15
8 Arnhild U. Bråten Vegårshei IL 33:03 +3:34 10:19
9 Monica Tørnqvist Halden Nydalens SK 33:11 +3:42 10:22
10 Kristin Sandven Notodden OL 33:14 +3:45 10:23
11 Christina White Søgne og Songdalen OK 33:48 +4:19 10:33
12 Marianne Hauge Hisøy OK 33:55 +4:26 10:35
13 Elise Gisholt Fossum IF 35:55 +6:26 11:13
14 Anne Sofie Korsveien Asker Skiklubb 39:54 +10:25 12:28
15 Ann Elin Flågen Heming Orientering 41:52 +12:23 13:05
16 Marian Kjellevold IL Gular 42:45 +13:16 13:21
17 Tone Cecilie Nystrøm Stavanger Orienteringsklubb 42:56 +13:27 13:25
18 Gro Eide OK Sør 43:43 +14:14 13:39
19 Benedicte Beckmann Oddersjaa SSK 45:49 +16:20 14:19
20 Ingunn Schei Ås-NMBU Orientering 46:21 +16:52 14:29
21 Marianne Høivold Kongsberg OL 46:46 +17:17 14:36
22 Idun Magdalene Bøyum Augland Bergens TF 48:15 +18:46 15:04
23 Solveig Bergan Nydalens SK 49:37 +20:08 15:30
24 Marianne Reusch Heming Orientering 54:20 +24:51 16:58
25 Monica Feyling Kolbotn og Skimt OL 57:54 +28:25 18:05

D 50-

2 870 m, 19 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Marit Haavardsholm Sandnes IL (Rogaland) 26:59   9:24
2 Kjersti Hov Fossum IF 27:02 +0:03 9:25
3 Hilde Kristine Rosenvold Porsgrunn OL 28:52 +1:53 10:03
4 Lise Christensen TIF Viking 29:43 +2:44 10:21
5 Vanja Staff OL Toten-Troll 30:25 +3:26 10:35
6 Nina Elise Jørgensen Nittedal OL 30:41 +3:42 10:41
7 Hege Fjellbirkeland IL Gular 31:48 +4:49 11:04
8 Hilde Kløvstad Sandefjord OK 32:35 +5:36 11:21
9 Ragnhild Hald Kristiansand OK 32:39 +5:40 11:22
10 Lise Roll Fana IL 34:03 +7:04 11:51
11 Elisabeth Christie Ørke Stavanger Orienteringsklubb 38:15 +11:16 13:19
12 Signe Ottesen Sandnes IL (Rogaland) 39:54 +12:55 13:54
13 Liv Omdal Sandnes IL (Rogaland) 41:33 +14:34 14:28
14 Ingrid Nermoen Østmarka OK 41:36 +14:37 14:29
15 Anita Wiberg Gjelsten IL Høvdingen 45:26 +18:27 15:49
16 Maria Persson Asker Skiklubb 46:33 +19:34 16:13
17 Ann Sissel Vehus Verdal OK 49:36 +22:37 17:16
18 Torill Andersen Sandnes IL (Rogaland) 50:41 +23:42 17:39
19 Ulrika Haajanen OK Raseborg 59:41 +32:42 20:47

D 55-

2 210 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Grete S B Hovi Skien OK 21:16   9:37
2 Eli Marie Wiig Porsgrunn OL 22:25 +1:09 10:08
3 Anne-Heidrun Risdal IK Grane Arendal Orientering 22:31 +1:15 10:11
4 Runa Skyttersæter Heming Orientering 22:44 +1:28 10:17
5 Hanne Herum OK Skeidi 23:21 +2:05 10:33
6 Ingrid Ravnan OL Toten-Troll 23:27 +2:11 10:36
7 Gro Pedersen OK Skeidi 23:46 +2:30 10:45
8 Trude Bråten Voss IL 27:15 +5:59 12:19
9 Anne Karin Ribe Kristiansand OK 28:06 +6:50 12:42
10 May Meling Stavanger Orienteringsklubb 28:30 +7:14 12:53
11 Gunn Botnen Bø OL 30:13 +8:57 13:40
12 Eli Frafjord Ganddal IL 31:40 +10:24 14:19
13 Anne-Elise Edstrøm Oppsal Orientering 32:50 +11:34 14:51
14 Gro Hege Ludvigsen Måren OK 34:37 +13:21 15:39
  Inger Schibsted Røyken OL brutt    
  Elisabeth Holth Johannessen Røyken OL brutt    

D 60-

2 210 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tonny Lindquist OK Skeidi 27:13   12:18
2 Kjellaug Grødem Voss IL 27:58 +0:45 12:39
3 Rannveig Solli Askøy OL 28:15 +1:02 12:46
4 Anne-Berit Rasmussen OL Tønsberg og omegn 28:22 +1:09 12:50
5 Solveig Olsen Oddersjaa SSK 29:56 +2:43 13:32
6 Anne Kjersti Daltveit Fana IL 32:19 +5:06 14:37
7 Grethe Wanvik Johansen Sturla, IF 39:39 +12:26 17:56

D 65-

2 040 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Margareta Brynhildsen Stokke IL 29:38   14:31
2 Anne Karin Stigemo IL Imås 30:19 +0:41 14:51
3 Hedvig Anda Sandnes IL (Rogaland) 33:14 +3:36 16:17
4 Edel Slettemark Stord Orientering 38:43 +9:05 18:58
5 Else-Margrethe Bredland Søgne og Songdalen OK 50:25 +20:47 24:42

D 70-

2 040 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kari Timenes Laugen IL Imås 25:46   12:37
2 Turid Nystrøm Stavanger Orienteringsklubb 27:52 +2:06 13:39
3 Haldis Glendrange Stavanger Orienteringsklubb 30:22 +4:36 14:53
4 Inger Lise Solberg Bø OL 37:45 +11:59 18:30
5 Liv Horntvedt IL Imås 39:57 +14:11 19:35
6 Inger Elisabeth Kvaase Bækkelagets SK 40:06 +14:20 19:39
7 Ingeborg Bøbel IL Imås 41:05 +15:19 20:08
8 Astrid Gjelstad Sandefjord OK 50:29 +24:43 24:44
9 Eli Klovning Porsgrunn OL 58:28 +32:42 28:39
10 Aina Romsdal Mauritzsen Varanger Orienteringslag 59:52 +34:06 29:20

D 75-

2 040 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Unni Dirro Bøhlerengen Måren OK 32:58   16:09
2 Gudveig Jørundland OK Sør 36:56 +3:58 18:06
3 Johanna Ytterbøl Gimle IF 55:07 +22:09 27:01
4 Hjørdis Egner Heming Orientering 1:09:57 +36:59 34:17

D 80-

2 040 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ellen Mathisen Porsgrunn OL 1:25:10   41:44

H -10

2 080 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Lukas Jones Arnesen Heming Orientering 27:27   13:11
2 Håvard Rekve Lian Fossum IF 32:12   15:28
3 Eirik Wathne Sandnes IL (Rogaland) 33:56   16:18
4 Theo Winsents Sæter Måren OK 34:08   16:24
5 Ole Magnus Repstad Storemyr IL Hauken 34:40   16:40
6 Mathias Linløkken Østmarka OK 36:50   17:42
7 Lauritz Brunborg Nittedal OL 37:07   17:50
8 Ask Felland Sætnan Fossum IF 43:53   21:05
9 Arnfinn Solheim Sandnes IL (Rogaland) 1:04:03   30:47
  Birk Bjaadal Winberg OK Skeidi diskvalifisert    

H 11-12

2 080 m, 28 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Christian Fredrik Borg IL Koll 18:46   9:01
2 Arne Jacob Nystrøm Olsen Stavanger Orienteringsklubb 18:52 +0:06 9:04
3 Henrik Kaupang Lye Larvik OK 18:58 +0:12 9:07
4 Felix R. Hylleseth Sentrum OK 23:05 +4:19 11:05
5 Edvin Aakre Egersund OK 23:53 +5:07 11:28
6 Eirik Frost Alta OL 24:03 +5:17 11:33
7 Bjørnar Peikli Sandnes IL (Rogaland) 24:11 +5:25 11:37
8 Reno Pape Konnerud IL 25:27 +6:41 12:14
9 Markus Richter Sandnes IL (Rogaland) 27:56 +9:10 13:25
10 Fridtjof Reusch Heming Orientering 28:55 +10:09 13:54
11 Stian Haugvaldstad Sandnes IL (Rogaland) 29:01 +10:15 13:57
12 Henrik Repstad Storemyr IL Hauken 30:16 +11:30 14:33
13 Ole Andre Brandsberg Egersund OK 34:06 +15:20 16:23
14 Eskil Stielstra Sauda Orienteringsklubb 35:32 +16:46 17:05
15 Erik Zagar Larvik OK 36:23 +17:37 17:29
16 Chris Ruben Erfjord OK Sør 37:52 +19:06 18:12
17 Fredrik Skovly IL Vindbjart 38:18 +19:32 18:24
18 Simen Rønning Johansen Måren OK 38:41 +19:55 18:35
19 Mathias Nyhaug Asker Skiklubb 38:45 +19:59 18:37
20 Martin Johannessen Linnebo Asker Skiklubb 40:47 +22:01 19:36
21 Kristoffer Øhlckers IL Tyrving 41:19 +22:33 19:51
22 Oscar Wiersdalen Thunold Porsgrunn OL 43:29 +24:43 20:54
23 Johannes Halvorsrud Melhus IL 45:48 +27:02 22:01
24 Isa Bønnhoff Ucler OK Sør 46:28 +27:42 22:20
25 Einar Østvold Heming Orientering 51:25 +32:39 24:43
26 Järvi Stielstra Sauda Orienteringsklubb 1:21:42 +1:02:56 39:16
  Rasmus D. Eastwood Lillomarka OL diskvalifisert    
  Omund Thu Landstad Sandnes IL (Rogaland) diskvalifisert    

H 13-14

2 230 m, 45 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sondre Ytterbø Asker Skiklubb 14:59   6:43
2 Grunde Isaksætre Grue IL 16:03 +1:04 7:11
3 Felix Finsrud Asker Skiklubb 16:18 +1:19 7:18
4 Nils Tveite Ås-NMBU Orientering 17:20 +2:21 7:46
5 Mikkel Katla Fossum IF 18:08 +3:09 8:07
6 Jakob Torgersen Halden SK 18:48 +3:49 8:25
7 Henrik Reusch Heming Orientering 19:32 +4:33 8:45
8 Simen Fritzner Nittedal OL 19:36 +4:37 8:47
9 Martin Vehus Skjerve Verdal OK 20:06 +5:07 9:00
10 Kristian Østermann Heming Orientering 20:20 +5:21 9:07
11 Eskil Frischknecht Alta OL 20:30 +5:31 9:11
12 Iver Ringheim Larvik OK 21:04 +6:05 9:26
13 Jonas Myhr Asker Skiklubb 21:23 +6:24 9:35
14 Aleksander Jørgensen Haugesund IL Orientering 21:24 +6:25 9:35
15 Ulrik Hellen TIF Viking 21:52 +6:53 9:48
16 Gaute Fosstveit Raumar Orientering 22:14 +7:15 9:58
17 Brage Takle Kristiansand OK 22:22 +7:23 10:01
18 Mats Lindaas Elverum OK 22:54 +7:55 10:16
19 Samuel Kleppa Ålgård Orientering 23:32 +8:33 10:33
20 August Syrdal Øen Heming Orientering 24:11 +9:12 10:50
21 Gard Frost Alta OL 24:31 +9:32 10:59
22 Arthur Brunborg Nittedal OL 25:13 +10:14 11:18
23 Vebjørn Blom-Hagen Fossum IF 25:32 +10:33 11:26
24 Magnus Engløkk Haugesund IL Orientering 27:14 +12:15 12:12
25 Tor Eirik Eckhoff Gjermestad Egersund OK 27:24 +12:25 12:17
26 Simon Beckmann Kristiansen Oddersjaa SSK 28:23 +13:24 12:43
27 Simen Kolbergsrud Røyken OL 28:37 +13:38 12:49
28 Ole Henrik Woxholth Asker Skiklubb 28:46 +13:47 12:53
29 Birk Felland Sætnan Fossum IF 28:49 +13:50 12:55
30 Simen Aure Skogedal Asker Skiklubb 30:14 +15:15 13:33
31 Herman Bakkane Folgerø Sauda Orienteringsklubb 30:47 +15:48 13:48
32 Magnus Fossum IK Grane Arendal Orientering 31:17 +16:18 14:01
33 Vegard Aarstad Ås-NMBU Orientering 32:40 +17:41 14:38
34 Eilev Kvaale Asker Skiklubb 32:56 +17:57 14:46
35 Thomas Valdal Sandnes IL (Rogaland) 34:16 +19:17 15:21
36 Sindre Fidje Andersen OK Sør 35:16 +20:17 15:48
37 Petter Andreas Lona Wing OK 36:21 +21:22 16:18
38 Sigurd Amundsen Bjørkli Ringerike OL 36:37 +21:38 16:25
39 Sindre Gisholt Fossum IF 37:05 +22:06 16:37
40 Kåre Peter Krohn Gjessing Heming Orientering 39:52 +24:53 17:52
41 Jørgen Westerheim Stord Orientering 40:35 +25:36 18:11
42 Eivind Engløkk Haugesund IL Orientering 48:18 +33:19 21:39
43 Vetle Lysaker Norbom Konnerud IL 52:31 +37:32 23:33
44 Sindre Skeie Petterson Egersund OK 1:02:27 +47:28 28:00
45 Bo Utseth Bøhlerengen Oppsal Orientering 1:10:34 +55:35 31:38

H 13-16C

2 070 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Magnus Ellefsen Moen OK Skeidi 25:43   12:25
2 Morten Trøan Kolbotn og Skimt OL 27:07 +1:24 13:05
3 Ole Simen Eckhoff Gjermestad Egersund OK 30:33 +4:50 14:45
4 Lars Gåsvik Narvestad Halden SK 30:36 +4:53 14:46
5 Even Amundsen Bjørkli Ringerike OL 31:33 +5:50 15:14
6 Gaute Lindaas Elverum OK 35:10 +9:27 16:59
7 Markus Omdal Tharaldsen IL Vindbjart 35:56 +10:13 17:21
8 Anders Ljådal IL Hauken 37:27 +11:44 18:05
9 Preben Bransdsberg Stormyr Egersund OK 43:15 +17:32 20:53
10 Erlend Sundsdal Birkenes IL 48:39 +22:56 23:30
11 Haakon Smith Eidet IL Vindbjart 58:02 +32:19 28:02
  Vegard Haug Sandnes IL (Rogaland) diskvalifisert    

H 13-16N

1 970 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Johannes S. Øyre Odda OL 15:40   7:57
2 Jostein Nermoen Østmarka OK 16:49 +1:09 8:32
3 Sigve Feyling Kolbotn og Skimt OL 22:20 +6:40 11:20
4 Ove Strømsvåg Egersund OK 38:12 +22:32 19:23

H 15-16

2 870 m, 46 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Marius Aurebekk Kristiansand OK 15:52   5:31
2 Dan Pavlovec SCM/TSM Jestedska oblast 17:15 +1:23 6:00
3 Halvor Tørnqvist Halden Nydalens SK 17:19 +1:27 6:02
4 David Runde Kristiansand OK 17:51 +1:59 6:13
5 Fredrik Hamrefors Västerås SOK 18:34 +2:42 6:28
6 Erik Hæstad Bjørnstad Fossum IF 19:26 +3:34 6:46
7 Petter Astrup Arnesen Heming Orientering 19:29 +3:37 6:47
8 Even Lindaas Vang OL 19:40 +3:48 6:51
9 Audun Bergan Nydalens SK 20:01 +4:09 6:58
10 Lars Young Vik Nydalens SK 20:28 +4:36 7:07
11 Eskil Frøisland Vang OL 20:34 +4:42 7:09
12 Asgeir R. Jensen Birkenes IL 21:39 +5:47 7:32
13 Alexander Repstad Storemyr IL Hauken 22:21 +6:29 7:47
14 Peter Gisholt Fossum IF 22:27 +6:35 7:49
15 Anders Vestøl Vegårshei IL 22:30 +6:38 7:50
16 Johan Christie Ørke Stavanger Orienteringsklubb 23:19 +7:27 8:07
17 Sindre Lysaker Norbom Konnerud IL 23:20 +7:28 8:07
18 Josef Nagy SCM/TSM Jestedska oblast 23:26 +7:34 8:09
18 Kristian Pytten Kristiansand OK 23:26 +7:34 8:09
20 Jonas Myhre Kristiansand OK 23:35 +7:43 8:13
20 Per Clemet Wisløff Asker Skiklubb 23:35 +7:43 8:13
22 Sander Arntzen Asker Skiklubb 24:09 +8:17 8:24
23 Njaal Ellegaard Melby Vang OL 24:29 +8:37 8:31
24 Sigurd Paulsen Vie Haugesund IL Orientering 24:45 +8:53 8:37
25 Petr Melichar SCM/TSM Jestedska oblast 24:50 +8:58 8:39
26 Sivert Sande Kverme Fossum IF 25:02 +9:10 8:43
27 Vegard Øverli Berg Kongsberg OL 25:08 +9:16 8:45
28 Martin Adamec SCM/TSM Jestedska oblast 25:24 +9:32 8:51
29 Trygve Myhr Asker Skiklubb 25:32 +9:40 8:53
30 Eyvind Kjellevold Malde IL Gular 26:01 +10:09 9:03
31 Eivind Berner Myhre Fossum IF 27:32 +11:40 9:35
32 Jakub Bily SCM/TSM Jestedska oblast 27:50 +11:58 9:41
33 Jakub Bradac SCM/TSM Jestedska oblast 27:55 +12:03 9:43
34 Herman Brunborg Nittedal OL 28:29 +12:37 9:55
35 Ondrej Budsky SCM/TSM Jestedska oblast 28:44 +12:52 10:00
35 Kristian Skovly IL Vindbjart 28:44 +12:52 10:00
37 Fredrik Sveen Vang OL 28:49 +12:57 10:02
38 Jostein Svaland Dale OL Vallset/Stange 29:18 +13:26 10:12
39 Fredrik Vehus Skjerve Verdal OK 29:46 +13:54 10:22
40 Odd-Anton Hermansen Kristiansand OK 29:50 +13:58 10:23
41 Antonin Smaus SCM/TSM Jestedska oblast 31:14 +15:22 10:52
42 Ole Hänsel SV Lengefeld 33:08 +17:16 11:32
43 Magnus Mosfjell Birkenes IL 36:38 +20:46 12:45
44 Henrik Haga Nesse Haugesund IL Orientering 37:38 +21:46 13:06
45 Ole Gunnar Lund Jensen Oddersjaa SSK 37:46 +21:54 13:09
46 Erlend Fidje Andersen OK Sør 43:24 +27:32 15:07

H 17-A kort

2 960 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Håkon Eide OK Sør 22:51   7:43
2 Espen Birkenes Birkenes IL 25:06 +2:15 8:28
3 Per Ivar Vaaje Marnardal IL 25:36 +2:45 8:38
4 Øyvind Glendrange Årvoll IL 28:22 +5:31 9:35
5 Sigurd Svaland Aas Kristiansand OK 29:14 +6:23 9:52
6 Frode Sørensen IK Grane Arendal Orientering 31:07 +8:16 10:30
7 Jørn Bergan Vegårshei IL 33:11 +10:20 11:12
8 Peter Carlsen Røyken OL 33:53 +11:02 11:26
9 Yngve Vetrhus Søgne og Songdalen OK 34:10 +11:19 11:32
10 Ottar Eide Odda OL 34:19 +11:28 11:35
11 Guttorm Nyhus Birkenes IL 35:12 +12:21 11:53
12 Andreas Sommerfelt Vegårshei IL 36:08 +13:17 12:12
13 Kurt Kleppa Ålgård Orientering 36:39 +13:48 12:22
14 Geir Jonny Ringvoll IK Grane Arendal Orientering 43:11 +20:20 14:35
15 Steinar Sunde Søgne og Songdalen OK 43:16 +20:25 14:37
16 Stig Erik Ørum Søgne og Songdalen OK 49:18 +26:27 16:39

H 17-B

2 260 m, 20 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Simon Feyling Kolbotn og Skimt OL 20:07   8:54
2 Eivind Kløvstad Sandefjord OK 20:51 +0:44 9:13
3 Morten Andresen OK Skeidi 21:43 +1:36 9:36
4 Arild Jørgensen Oddersjaa SSK 23:57 +3:50 10:35
5 Torodd Kolbergsrud Røyken OL 27:10 +7:03 12:01
6 Arild Nyhaug Asker Skiklubb 28:09 +8:02 12:27
7 Morten Coward OK Sør 29:28 +9:21 13:02
8 Espen Ekholt Berg Kongsberg OL 31:51 +11:44 14:05
9 Tommy Sæter Kongsberg OL 32:07 +12:00 14:12
10 Olav Helland Egersund OK 32:17 +12:10 14:17
11 Geir Haugvaldstad Sandnes IL (Rogaland) 33:02 +12:55 14:36
12 Frode Rødølen Voss IL 33:47 +13:40 14:56
13 Per Anders Ytterbø Asker Skiklubb 34:22 +14:15 15:12
14 Helge Jørgensen Haugesund IL Orientering 36:21 +16:14 16:05
15 Bjørn A Friestad Kristiansand OK 36:32 +16:25 16:09
16 Lars Andreas Een Voss IL 37:29 +17:22 16:35
17 Sander Feyling Kolbotn og Skimt OL 38:53 +18:46 17:12
18 Ronny Ervik OK Skeidi 39:01 +18:54 17:15
19 Eiliv Bjarne Lønningen Otra IL 54:30 +34:23 24:06
  Geir Egil Norbom Konnerud IL diskvalifisert    

H 17-C

2 140 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tony Halsall Otra IL 22:47   10:38
2 Erik Hasli Snertingdal IF Orientering 23:04 +0:17 10:46
3 Frode Trøan Kolbotn og Skimt OL 24:06 +1:19 11:15
4 Tor Eckhoff Gjermestad Egersund OK 24:36 +1:49 11:29
5 Egil Christopher Hoen Eiker OL 25:04 +2:17 11:42
6 Steinar Frøytlog Egersund OK 26:10 +3:23 12:13
7 Gunnar Fosstveit Raumar Orientering 29:27 +6:40 13:45
8 Andreas Dalsegg Skien OK 30:30 +7:43 14:15
9 Tommy Birkeland Egersund OK 34:30 +11:43 16:07
10 Rodney Molenaar Modum OL 36:42 +13:55 17:08
11 Arnfinn Sørum Skien OK 39:20 +16:33 18:22
12 Lars-Erik Østerud Eiker OL 39:27 +16:40 18:26
13 Svein-Tore Gåsvik Narvestad Halden SK 41:04 +18:17 19:11
14 Peter Preben Prebensen Skien OK 42:22 +19:35 19:47
15 Jon Myklatun Sandnes IL (Rogaland) 43:27 +20:40 20:18
  Marius Bull-Tornøe Bjørkli Ringerike OL diskvalifisert    

H 17-20

3 830 m, 35 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ulrik Astrup Arnesen Heming Orientering 27:58   7:18
2 Tobias Kristensen Larvik OK 29:24 +1:26 7:40
3 Gjermund Tørnqvist Halden Nydalens SK 29:59 +2:01 7:49
4 Einar Ekeland Oddersjaa SSK 30:03 +2:05 7:50
4 Matias Hodne Hanisch Kristiansand OK 30:03 +2:05 7:50
6 Michal Boránek USK Prague 30:15 +2:17 7:53
7 Vetle Elias Lynnebakken Kristiansand OK 30:38 +2:40 7:59
8 Matej Burda SCM/TSM Jestedska oblast 31:04 +3:06 8:06
9 Henrik Upsal NTNUI 31:17 +3:19 8:10
10 Magnus Sandven Notodden OL 31:18 +3:20 8:10
11 Tomas Thor SCM/TSM Jestedska oblast 31:31 +3:33 8:13
12 Bjørn Anders Flågen Heming Orientering 32:04 +4:06 8:22
13 Vit Kostejn SCM/TSM Jestedska oblast 32:18 +4:20 8:26
14 Jørgen Wulfsberg Nydalens SK 33:08 +5:10 8:39
15 Oscar Hæstad Bjørnstad Fossum IF 33:21 +5:23 8:42
16 Knut Kyrkjebø TIF Viking 33:25 +5:27 8:43
17 Marius Pytten Kristiansand OK 34:14 +6:16 8:56
18 Tomas Hlubucek SCM/TSM Jestedska oblast 37:37 +9:39 9:49
19 Miroslav Janecek SCM/TSM Jestedska oblast 38:12 +10:14 9:58
20 John Runde Kristiansand OK 38:18 +10:20 10:00
21 Jan Smaus SCM/TSM Jestedska oblast 39:36 +11:38 10:20
22 Vojtech Melichar SCM/TSM Jestedska oblast 39:44 +11:46 10:22
23 Johannes Djupesland Haugesund IL Orientering 40:37 +12:39 10:36
24 Ondrej Bek SCM/TSM Jestedska oblast 40:42 +12:44 10:37
25 Mathias Hermstad Freidig 41:11 +13:13 10:45
26 Henrik Hamrefors Västerås SOK 41:18 +13:20 10:46
27 Joar Fuglestad Ålgård Orientering 42:24 +14:26 11:04
28 Kristian Nyhus Birkenes IL 42:39 +14:41 11:08
29 Krystof Karatsiolis SCM/TSM Jestedska oblast 43:19 +15:21 11:18
30 Marek Novotny SCM/TSM Jestedska oblast 44:15 +16:17 11:33
31 Bjørnar Kregnes Kristiansand OK 46:15 +18:17 12:04
32 Ove Haugvaldstad Sandnes IL (Rogaland) 53:35 +25:37 13:59
33 Even Fossum IK Grane Arendal Orientering 57:14 +29:16 14:56
34 Ole Martin Edstrøm Oppsal Orientering 1:02:35 +34:37 16:20
  Henrik Chr. Hirsch IF Trauma diskvalifisert    

H 21-

4 610 m, 40 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Vegard Danielsen Kristiansand OK 28:20   6:08
2 Gaute Friestad Kristiansand OK 30:20 +2:00 6:34
3 Christian Bøen Kristiansand OK 30:30 +2:10 6:36
4 Jostein Andersen Nydalens SK 30:39 +2:19 6:38
5 Dan Wolf SCM/TSM Jestedska oblast 33:02 +4:42 7:09
6 Petter Marki Erichsen Varegg Fleridrett 33:07 +4:47 7:11