Resultater Sørlandsgaloppen - Etappe 3 - 2016



Resultater Sørlandsgaloppen - 3. etappe
Kristiansand, Vest-Agder - 9. juli 2016

Arrangementstype: Orientering

D -10

2 510 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Synne Utseth Bøhlerengen Oppsal Orientering 38:10   15:12
  Iselin Høivold Kongsberg OL 41:17   16:26
  Kristina Kleppa Ålgård Orientering 52:23   20:52
  Synne Skeie Petterson Egersund OK 44:54   17:53
  Anne Eline Vehus Skjerve Verdal OK 1:02:22   24:50
  Astrid Ytterbø Asker Skiklubb 44:24   17:41
  Pernille Zagar Larvik OK 39:10   15:36
  Sofia Øhlckers IL Tyrving 44:10   17:35

D 11-12

2 510 m, 27 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Iril Ringheim Larvik OK 23:15   9:15
2 Synne Sandven Notodden OL 24:16 +1:01 9:40
3 Marie Kravdal Gjø-Vard OL 25:32 +2:17 10:10
4 Maria Stødle Kristiansand OK 28:13 +4:58 11:14
5 Alida Oftedal Ålgård Orientering 30:06 +6:51 11:59
6 Maria Kostøl Kristiansand OK 30:27 +7:12 12:07
7 Mathea Gløersen OL Tønsberg og omegn 31:09 +7:54 12:24
8 Sigrid Nermoen Østmarka OK 31:30 +8:15 12:32
9 Alise Vikeså Solbakken Sauda Orienteringsklubb 31:43 +8:28 12:38
10 Ingvild Gustafsson Kongsberg OL 31:49 +8:34 12:40
11 Ragnhild Blom-Hagen Fossum IF 31:58 +8:43 12:44
12 Kaja Peikli Sandnes IL (Rogaland) 32:02 +8:47 12:45
13 Synne Sommerstad Røste Kongsberg OL 34:18 +11:03 13:39
14 Vida Helland-Hansen IL Tyrving 34:32 +11:17 13:45
14 Maren Aure Skogedal Asker Skiklubb 34:32 +11:17 13:45
16 Anne Østvold Heming Orientering 34:33 +11:18 13:45
17 Martha Wisløff Asker Skiklubb 35:01 +11:46 13:57
18 Ingvild Berner Myhre Fossum IF 37:23 +14:08 14:53
19 Ine Bjaadal Winberg OK Skeidi 37:52 +14:37 15:05
20 Hannah Syrdal Øen Heming Orientering 38:34 +15:19 15:21
21 Nora Arentz Hagen Sandefjord OK 47:06 +23:51 18:45
22 Kaja Hiorth Myklatun Sandnes IL (Rogaland) 47:08 +23:53 18:46
23 Helene Hoel Jomaas Fossum IF 47:42 +24:27 19:00
24 Ingvild Øverli Berg Kongsberg OL 52:52 +29:37 21:03
25 Marte Roth Aarskog Sandnes IL (Rogaland) 55:25 +32:10 22:04
26 Thea Beate Puntervold Egersund OK 1:22:31 +59:16 32:52
  Amalie Ringvoll IK Grane Arendal Orientering diskvalifisert    

D 13-14

3 120 m, 21 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Pia Young Vik Nydalens SK 25:13   8:04
2 Kristine Kravdal Gjø-Vard OL 30:56 +5:43 9:54
3 Mari Fjellbirkeland Johannesen IL Gular 31:52 +6:39 10:12
4 Mathilde Sæter Flesseberg Kongsberg OL 31:57 +6:44 10:14
5 Mia Hirsch IF Trauma 35:03 +9:50 11:14
6 Sara Nystrøm Olsen Stavanger Orienteringsklubb 35:56 +10:43 11:31
7 Ida Sofie Hjortland Larvik OK 37:49 +12:36 12:07
8 Fanny Skindlo IF Trauma 37:50 +12:37 12:07
9 Live Østvold Heming Orientering 38:43 +13:30 12:24
10 Julie Christiansen Kristiansand OK 39:43 +14:30 12:43
11 Marie Roll-Tørnqvist Fana IL 42:27 +17:14 13:36
12 Petra Hoveid Asker Skiklubb 43:05 +17:52 13:48
13 Maya Jones Arnesen Heming Orientering 44:41 +19:28 14:19
14 Dina Marie Salvesen Asker Skiklubb 44:48 +19:35 14:21
15 Kristine Bog Vikane Fana IL 45:47 +20:34 14:40
16 Selma Høivold Kongsberg OL 46:04 +20:51 14:45
17 Anna Budska SCM/TSM Jestedska oblast 47:05 +21:52 15:05
18 Ada Helene Olsen IF Trauma 49:45 +24:32 15:56
19 Malene Jebsen Heming Orientering 53:16 +28:03 17:04
20 Ida Marie Flågen Heming Orientering 1:02:27 +37:14 20:00
21 Vilde Margrethe Sæbbø Stavanger Orienteringsklubb 1:03:14 +38:01 20:16

D 13-16C

2 760 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Silje Berner Myhre Fossum IF 27:59   10:08
2 Anna Trindade Eriksen Nydalens SK 36:11 +8:12 13:06
3 Maren Kjøstvedt IL Høvdingen 45:14 +17:15 16:23
4 Gjendine Gjelstad Rebård Sandefjord OK 46:57 +18:58 17:00
5 Nora Haakstad Ellingsen Konnerud IL 51:52 +23:53 18:47
6 Julie Eikeland OL Tønsberg og omegn 55:13 +27:14 20:00
7 Viktoria Tinderholt OK Skeidi 1:09:52 +41:53 25:18
8 Victoria Roll-Toft Fana IL 1:39:18 +1:11:19 35:58
  Åsta Firing Simonsen Andebu IL diskvalifisert    

D 13-16N

2 590 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ingvild Johnsen Hedrum OL 31:16   12:04
2 Hanne-Emilie Svanberg Helle TIF Viking 38:28 +7:12 14:51
3 Ingrid Trøan Kolbotn og Skimt OL 1:11:37 +40:21 27:39

D 15-16

3 850 m, 23 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Malin Hauge Hisøy OK 43:14   11:13
2 Ingrid Omdal Sandnes IL (Rogaland) 44:38 +1:24 11:35
3 Marketa Pavlikova SCM/TSM Jestedska oblast 45:52 +2:38 11:54
4 Andrea Ranvik Konnerud IL 46:04 +2:50 11:57
5 Karen Hoel Jomaas Fossum IF 47:34 +4:20 12:21
6 Silje Kregnes Kristiansand OK 49:58 +6:44 12:58
7 Anna Cecilie Linløkken Østmarka OK 50:09 +6:55 13:01
8 Emma Danevad Fredrikstad SK 51:44 +8:30 13:26
9 Rose Riby SCM/TSM Jestedska oblast 53:23 +10:09 13:51
10 Christine Hoen Eiker OL 55:07 +11:53 14:18
11 Carmen Dirro Måren OK 55:21 +12:07 14:22
12 Sigrid Vehus Skjerve Verdal OK 55:22 +12:08 14:22
13 Sigrid Ekeland Oddersjaa SSK 56:10 +12:56 14:35
14 Amanda Skyttersæter Saugerud Konnerud IL 57:51 +14:37 15:01
15 Inga Stødle Kristiansand OK 59:20 +16:06 15:24
16 Katerina Dolejsi SCM/TSM Jestedska oblast 59:46 +16:32 15:31
17 Thea Sofie Salvesen Asker Skiklubb 1:02:01 +18:47 16:06
18 Ada Wulfsberg Nydalens SK 1:02:48 +19:34 16:18
19 Ingrid Hasaas Fossum IF 1:05:51 +22:37 17:06
20 Eli Fjellbirkeland Johannesen IL Gular 1:21:17 +38:03 21:06
21 Julie Puntervold Egersund OK 1:46:47 +1:03:33 27:44
  Anniken Ranvik Konnerud IL diskvalifisert    
  Sofie Fenger-Grøn OK Snab diskvalifisert    

D 17-A kort

3 210 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anette Fidje Bergan Vegårshei IL 37:12   11:35
2 Tone Fidje Gryting Gjerstad IL 39:21 +2:09 12:15
3 Margrete Omdal Hildebrandt IL Vindbjart 45:00 +7:48 14:01
4 Heidi Fidje Andersen OK Sør 45:41 +8:29 14:13
5 Otilie Oftedal Ålgård Orientering 46:13 +9:01 14:23
6 Kari Hasaas Klavenes Sandefjord OK 48:52 +11:40 15:13
7 Vilde Brabrand Urfjell IL Imås 49:11 +11:59 15:19
8 Alise Kløvstad Sandefjord OK 49:42 +12:30 15:28
9 Kristin Vatland Hadeland OL 50:18 +13:06 15:40
10 Susan Bøbel IL Imås 55:07 +17:55 17:10
11 Solveig Sletner Røyken OL 57:43 +20:31 17:58
12 Celine Vik Olsen Larvik OK 1:04:19 +27:07 20:02
13 Kari Lund Nittedal OL 1:05:51 +28:39 20:30
  Mie Zagar Larvik OK diskvalifisert    

D 17-B

3 640 m, 26 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jane M Helland Egersund OK 53:13   14:37
2 Marianne Arnesen Asker Skiklubb 57:05 +3:52 15:40
3 Ingvild Møretrø Fossøy Øyestad IF allianse 1:01:04 +7:51 16:46
4 Liv Bente H Friestad Kristiansand OK 1:02:20 +9:07 17:07
5 Kristin Hjortland Larvik OK 1:03:33 +10:20 17:27
6 Vibeke Wold Sunde Søgne og Songdalen OK 1:05:01 +11:48 17:51
7 Nora Skyttersæter Saugerud Konnerud IL 1:06:05 +12:52 18:09
8 Heidi Berner Fossum IF 1:06:06 +12:53 18:09
9 Mirjam Bråten Voss IL 1:10:33 +17:20 19:22
10 Gunhild Myhr Asker Skiklubb 1:10:54 +17:41 19:28
11 Line Bar-Nathan Lillomarka OL 1:12:26 +19:13 19:53
12 Gro Ellegaard Vang OL 1:13:59 +20:46 20:19
13 Gerd Berit Rekve Fossum IF 1:16:17 +23:04 20:57
14 Ragnhild Richter Sandnes IL (Rogaland) 1:23:28 +30:15 22:55
15 Mari Coward OK Sør 1:24:02 +30:49 23:05
16 Anne Marie Ekeland Oddersjaa SSK 1:26:15 +33:02 23:41
17 Oddbjørg Moe Kristiansand OK 1:27:18 +34:05 23:59
18 Lene Flesseberg Kongsberg OL 1:30:11 +36:58 24:46
19 Hilde Gunn Hellenes OK Skeidi 1:33:07 +39:54 25:34
20 Anja Dyrkolbotn Bø OL 1:36:22 +43:09 26:28
21 Ingunn Lysaker Norbom Konnerud IL 1:38:53 +45:40 27:09
22 Anne Margrete Myhrmoen IL Høvdingen 1:40:48 +47:35 27:41
23 Hilde Hetland Egersund OK 1:46:15 +53:02 29:11
24 Sophie Christin Eckhoff Gjermestad Egersund OK 1:46:48 +53:35 29:20
25 Synnøve Westermoen Sandnes IL (Rogaland) 2:28:21 +1:35:08 40:45
  Monica Renate Trøan Nittedal OL diskvalifisert    

D 17-C

3 310 m, 18 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anette Strand Bergens TF 46:00   13:53
2 Mirjam Halvorsrud Melhus IL 47:26 +1:26 14:19
3 Cecilie Christin Kverme Fossum IF 50:14 +4:14 15:10
4 Christine Kvilekval Sentrum OK 52:39 +6:39 15:54
5 Linda Rivedal Sentrum OK 53:36 +7:36 16:11
6 Linda Kvilekval Sentrum OK 53:44 +7:44 16:14
7 Marte Ljådal IL Hauken 55:22 +9:22 16:43
8 Bjørg Bogstrand Nydalens SK 57:48 +11:48 17:27
9 Solveig Schou OK Sør 1:05:36 +19:36 19:49
10 Tone Roll-Toft Fana IL 1:08:16 +22:16 20:37
11 Halfrid Waage Skien OK 1:08:28 +22:28 20:41
12 Mona Sveen Vang OL 1:08:37 +22:37 20:43
13 Cecilie Hiorth Sandnes IL (Rogaland) 1:10:24 +24:24 21:16
14 Camilla Fosstveit Raumar Orientering 1:14:14 +28:14 22:25
15 Hege Andersen IL Koll 1:17:01 +31:01 23:16
16 Marianne Skuseth Bø OL 1:17:19 +31:19 23:21
17 Åse Aud Moldal Nyhus Birkenes IL 1:22:58 +36:58 25:03
18 Siri Coward OK Sør 1:25:56 +39:56 25:57

D 17-N

2 590 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hilde Salvesen IL Koll 33:16   12:50
2 Kari Bjaadal OK Skeidi 33:51 +0:35 13:04
3 Gro Elisabeth Herum Otra IL 57:15 +23:59 22:06
4 Margunn Brandsberg Egersund OK 1:43:24 +1:10:08 39:55

D 17-20

4 980 m, 34 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ane Dyrkorn Eiker OL 49:21   9:54
2 Julie Hjortland Larvik OK 52:12 +2:51 10:28
3 Mia Mathisen Bekhus Fredrikstad SK 53:35 +4:14 10:45
4 Silje Hauge Hisøy OK 54:10 +4:49 10:52
5 Rannveig W. Nordhagen Ås-NMBU Orientering 56:16 +6:55 11:17
6 Marie Line Furland Sandnes IL (Rogaland) 56:29 +7:08 11:20
7 Margrethe Wisløff Asker Skiklubb 56:30 +7:09 11:20
8 Ingvild Paulsen Vie Haugesund IL Orientering 57:32 +8:11 11:33
9 Nora Synnøve Woxholth Asker Skiklubb 57:35 +8:14 11:33
10 Karolina Stanova SCM/TSM Jestedska oblast 58:27 +9:06 11:44
11 Åse Bergan Nydalens SK 1:00:08 +10:47 12:04
12 Lucie Roskotova SCM/TSM Jestedska oblast 1:00:32 +11:11 12:09
13 Lucie Janouskova SCM/TSM Jestedska oblast 1:00:53 +11:32 12:13
14 Sarka Sokolarova SCM/TSM Jestedska oblast 1:01:29 +12:08 12:20
15 Lucie Novakova SCM/TSM Jestedska oblast 1:02:13 +12:52 12:29
16 Ella Arentz Hagen Sandefjord OK 1:02:35 +13:14 12:34
17 Vilde Malmei Sandnes IL (Rogaland) 1:02:51 +13:30 12:37
18 Lenka Kovarova SCM/TSM Jestedska oblast 1:03:01 +13:40 12:39
19 Kristina Voll Haugesund IL Orientering 1:04:15 +14:54 12:54
20 Kristin Helland-Hansen Fossum IF 1:05:25 +16:04 13:08
21 Alena Linkova SCM/TSM Jestedska oblast 1:05:54 +16:33 13:13
22 Emma Arnesen Byåsen IL 1:06:25 +17:04 13:20
23 Birka Øhlenschlæger Nielsen Silkeborg OK 1:06:40 +17:19 13:23
24 Sunniva Omdal Sandnes IL (Rogaland) 1:07:09 +17:48 13:29
25 Marketa Thorova SCM/TSM Jestedska oblast 1:07:28 +18:07 13:32
26 Nora Torgernsen Halden SK 1:08:03 +18:42 13:39
27 Agnethe Hasli Snertingdal IF Orientering 1:10:22 +21:01 14:07
28 Hedvig Kjellevold Malde IL Gular 1:16:41 +27:20 15:23
29 Ludmila Hudska SCM/TSM Jestedska oblast 1:18:16 +28:55 15:42
30 Julie Roll Tørnqvist Fana IL 1:22:04 +32:43 16:28
31 Anna Furstova SCM/TSM Jestedska oblast 1:29:25 +40:04 17:57
32 Sarka Knizkova SCM/TSM Jestedska oblast 1:31:58 +42:37 18:28
33 Kristin Mestad Torridal IL 1:40:03 +50:42 20:05
  Martine Topstad Larvik OK diskvalifisert    

D 21-

5 400 m, 23 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Synnøve Bråten Vegårshei IL 52:29   9:43
2 Kaja Winsnes Nordhagen Ås-NMBU Orientering 52:37 +0:08 9:44
3 Elisabeth Ingvaldsen Nydalens SK 56:52 +4:23 10:31
4 Alena Neradova SCM/TSM Jestedska oblast 1:03:21 +10:52 11:43
5 Henriette Albon Varegg Fleridrett 1:05:56 +13:27 12:12
6 Sunniva Morgan Malvik IL 1:06:04 +13:35 12:14
7 Katerina Kaskova SCM/TSM Jestedska oblast 1:06:26 +13:57 12:18
8 Linda Sjøgren Røyken OL 1:09:26 +16:57 12:51
9 Marthe Gløersen Bækkelagets SK 1:11:15 +18:46 13:11
10 Sølvi Fossøy Eiker OL 1:11:30 +19:01 13:14
11 Silje Arntzen NTNUI 1:13:05 +20:36 13:32
12 Lisbeth Voll Nydalens SK 1:15:07 +22:38 13:54
13 Ane Hansen Kjenseth Årvoll IL 1:15:33 +23:04 13:59
14 Aina Viena Larvik OK 1:17:44 +25:15 14:23
15 Hege Holth Rekaa Røyken OL 1:17:54 +25:25 14:25
16 Hanne Wigemyr Kjeldsen Oddersjaa SSK 1:17:57 +25:28 14:26
17 Pia Skyttersæter Iversen Heming Orientering 1:18:23 +25:54 14:30
18 Nina Karlsen Stavanger Orienteringsklubb 1:19:07 +26:38 14:39
19 Aurora Fossøy NTNUI 1:21:39 +29:10 15:07
20 Hildegunn Heggøy NTNUI 1:21:41 +29:12 15:07
21 Anette Heggøy Voss IL 1:22:47 +30:18 15:19
22 Kristin Sletner Røyken OL 1:37:11 +44:42 17:59
23 Blanka Krenkova SCM/TSM Jestedska oblast 1:45:12 +52:43 19:28

D 35-

4 980 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ellen Tindeland Stavanger Orienteringsklubb 1:06:28   13:20
2 Dominika Pachnerova SCM/TSM Jestedska oblast 1:08:22 +1:54 13:43
3 Camilla Aasrum Kristiansand OK 1:21:08 +14:40 16:17
4 Pernille Nauf Hedrum OL 1:30:38 +24:10 18:11
5 Tone Nilsen Bø OL 1:58:00 +51:32 23:41

D 40-

4 380 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Astrid Kravdal Gjø-Vard OL 47:26   10:49
2 Barbara Schulthess OLC Kapreolo 48:13 +0:47 11:00
3 Mariann Øren Arvesen Sandefjord OK 49:47 +2:21 11:21
4 Karin Skedsmo Danevad Fredrikstad SK 50:08 +2:42 11:26
5 Ingrid Undstad Larvik OK 50:36 +3:10 11:33
6 Ingjerd Sommerstad Kongsberg OL 56:19 +8:53 12:51
7 Milda Øhlckers IL Tyrving 58:25 +10:59 13:20
8 Wenche Margrethe Sæbbø Stavanger Orienteringsklubb 58:27 +11:01 13:20
9 Marianne Bruun Lien Sandefjord TIF 1:00:08 +12:42 13:43
10 Ellen Gustafsson Kongsberg OL 1:09:51 +22:25 15:56
11 Ingunn Anda Haug Sandnes IL (Rogaland) 1:15:34 +28:08 17:15
12 Anette Firing Andebu IL 1:17:40 +30:14 17:43
13 Siv Wiersdalen Porsgrunn OL 1:32:25 +44:59 21:05
14 Berit Herstad Bækkelagets SK 1:38:14 +50:48 22:25
  Målfrid Konst Kristiansand OK diskvalifisert    
  Trude Harstad Bø OL diskvalifisert    

D 45-

4 380 m, 25 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Signe Astrup Arnesen Heming Orientering 51:10   11:40
2 Jorunn Hadland Egersund OK 53:19 +2:09 12:10
3 Sigrun Hernes Ytterbø Asker Skiklubb 53:36 +2:26 12:14
3 Ellen Aure Skogedal Asker Skiklubb 53:36 +2:26 12:14
5 Monica Tørnqvist Halden Nydalens SK 56:02 +4:52 12:47
6 Kjersti Holt Hanssen Måren OK 56:25 +5:15 12:52
7 Christina White Søgne og Songdalen OK 57:29 +6:19 13:07
8 Kristin Sandven Notodden OL 59:10 +8:00 13:30
9 Anne Sofie Korsveien Asker Skiklubb 59:44 +8:34 13:38
10 Arnhild U. Bråten Vegårshei IL 1:00:40 +9:30 13:51
11 Marianne Hauge Hisøy OK 1:03:43 +12:33 14:32
12 Marian Kjellevold IL Gular 1:06:04 +14:54 15:05
13 Elise Gisholt Fossum IF 1:17:29 +26:19 17:41
14 Marianne Høivold Kongsberg OL 1:18:32 +27:22 17:55
15 Ingunn Schei Ås-NMBU Orientering 1:20:17 +29:07 18:19
16 Monica Feyling Kolbotn og Skimt OL 1:20:43 +29:33 18:25
17 Tone Cecilie Nystrøm Stavanger Orienteringsklubb 1:21:54 +30:44 18:41
18 Marianne Reusch Heming Orientering 1:24:44 +33:34 19:20
19 Kristin Falk Fossum IF 1:30:01 +38:51 20:33
20 Solveig Bergan Nydalens SK 1:35:07 +43:57 21:42
21 Idun Magdalene Bøyum Augland Bergens TF 1:39:36 +48:26 22:44
22 Ann Elin Flågen Heming Orientering 1:49:37 +58:27 25:01
  Annette Cecilie Arentz Sandefjord OK diskvalifisert    
  Benedicte Beckmann Oddersjaa SSK diskvalifisert    
  Toril Fougner Wisløff Asker Skiklubb diskvalifisert    

D 50-

4 030 m, 19 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Marit Haavardsholm Sandnes IL (Rogaland) 52:16   12:58
2 Hilde Kristine Rosenvold Porsgrunn OL 55:06 +2:50 13:40
3 Kjersti Hov Fossum IF 56:06 +3:50 13:55
4 Lise Christensen TIF Viking 59:59 +7:43 14:53
5 Britt Helene Fossøy Notodden OL 1:02:49 +10:33 15:35
6 Ragnhild Hald Kristiansand OK 1:03:34 +11:18 15:46
7 Vanja Staff OL Toten-Troll 1:04:49 +12:33 16:05
8 Nina Elise Jørgensen Nittedal OL 1:08:45 +16:29 17:03
9 Ingrid Nermoen Østmarka OK 1:10:34 +18:18 17:30
10 Hilde Kløvstad Sandefjord OK 1:14:21 +22:05 18:26
11 Elisabeth Christie Ørke Stavanger Orienteringsklubb 1:14:37 +22:21 18:30
12 Ann Sissel Vehus Verdal OK 1:17:41 +25:25 19:16
13 Signe Ottesen Sandnes IL (Rogaland) 1:20:58 +28:42 20:05
14 Maria Persson Asker Skiklubb 1:23:04 +30:48 20:36
15 Ulrika Haajanen OK Raseborg 1:32:11 +39:55 22:52
16 Anita Wiberg Gjelsten IL Høvdingen 1:37:36 +45:20 24:13
17 Liv Omdal Sandnes IL (Rogaland) 1:40:18 +48:02 24:53
18 Torill Andersen Sandnes IL (Rogaland) 1:41:44 +49:28 25:14
  Hege Fjellbirkeland IL Gular diskvalifisert    

D 55-

3 800 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Grete S B Hovi Skien OK 48:16   12:42
2 Runa Skyttersæter Heming Orientering 52:41 +4:25 13:51
3 Eli Marie Wiig Porsgrunn OL 54:10 +5:54 14:15
4 Bente Mestad Torridal IL 56:38 +8:22 14:54
5 Gro Pedersen OK Skeidi 57:15 +8:59 15:03
6 Ingrid Ravnan OL Toten-Troll 57:47 +9:31 15:12
7 Hanne Herum OK Skeidi 1:09:26 +21:10 18:16
8 Anne-Heidrun Risdal IK Grane Arendal Orientering 1:10:16 +22:00 18:29
9 Eli Frafjord Ganddal IL 1:12:01 +23:45 18:57
10 Anne Karin Ribe Kristiansand OK 1:15:27 +27:11 19:51
11 Grete Berntsen Måren OK 1:21:04 +32:48 21:20
12 Anne-Elise Edstrøm Oppsal Orientering 1:26:39 +38:23 22:48
13 May Meling Stavanger Orienteringsklubb 1:28:56 +40:40 23:24
14 Trude Bråten Voss IL 1:29:12 +40:56 23:28
15 Gunn Botnen Bø OL 1:34:43 +46:27 24:55
16 Inger Schibsted Røyken OL 2:29:24 +1:41:08 39:18
  Elisabeth Holth Johannessen Røyken OL diskvalifisert    

D 60-

3 800 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Wenche Hultgreen IL Tyrving 53:37   14:06
2 Rannveig Solli Askøy OL 1:07:55 +14:18 17:52
3 Tonny Lindquist OK Skeidi 1:08:59 +15:22 18:09
4 Anne Kjersti Daltveit Fana IL 1:09:56 +16:19 18:24
5 Kjellaug Grødem Voss IL 1:14:04 +20:27 19:29
6 Anne-Berit Rasmussen OL Tønsberg og omegn 1:25:01 +31:24 22:22
7 Brit I. Danielsen Oddersjaa SSK 1:53:39 +1:00:02 29:54

D 65-

2 620 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Signe Heivoll Søgne og Songdalen OK 58:38   22:22
2 Edel Slettemark Stord Orientering 1:01:14 +2:36 23:22
3 Hedvig Anda Sandnes IL (Rogaland) 1:15:09 +16:31 28:40
4 Margareta Brynhildsen Stokke IL 1:23:42 +25:04 31:56

D 70-

2 620 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kari Timenes Laugen IL Imås 35:16   13:27
2 Turid Nystrøm Stavanger Orienteringsklubb 50:08 +14:52 19:08
3 Haldis Glendrange Stavanger Orienteringsklubb 52:31 +17:15 20:02
4 Inger Lise Solberg Bø OL 59:07 +23:51 22:33
5 Ingeborg Bøbel IL Imås 1:03:13 +27:57 24:07
6 Eli Klovning Porsgrunn OL 1:21:33 +46:17 31:07
  Inger Elisabeth Kvaase Bækkelagets SK diskvalifisert    
  Aina Romsdal Mauritzsen Varanger Orienteringslag diskvalifisert    

D 75-

2 620 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Unni Dirro Bøhlerengen Måren OK 1:00:53   23:14
2 Gudveig Jørundland OK Sør 1:01:29 +0:36 23:28
3 Tirill Liby Seip OK Skeidi 1:07:01 +6:08 25:34
4 Hjørdis Egner Heming Orientering 1:37:16 +36:23 37:07
  Johanna Ytterbøl Gimle IF diskvalifisert    

H -10

2 510 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Lukas Jones Arnesen Heming Orientering 1:06:24   26:27
  Nov Bar-Nathan Lillomarka OL 44:33   17:44
  Lauritz Brunborg Nittedal OL 43:03   17:09
  Håvard Rekve Lian Fossum IF 34:32   13:45
  Mathias Linløkken Østmarka OK 35:36   14:10
  Arnfinn Solheim Sandnes IL (Rogaland) 48:55   19:29
  Ole Magnus Repstad Storemyr IL Hauken 58:49   23:25
  Theo Winsents Sæter Måren OK 39:09   15:35
  Ask Felland Sætnan Fossum IF 52:50   21:02
  Eirik Wathne Sandnes IL (Rogaland) 51:20   20:27
  Birk Bjaadal Winberg OK Skeidi 48:44   19:24

H 11-12

2 510 m, 28 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Eirik Frost Alta OL 21:09   8:25
2 Henrik Kaupang Lye Larvik OK 22:34 +1:25 8:59
3 Edvin Aakre Egersund OK 24:17 +3:08 9:40
4 Reno Pape Konnerud IL 24:52 +3:43 9:54
5 Christian Fredrik Borg IL Koll 25:08 +3:59 10:00
6 Arne Jacob Nystrøm Olsen Stavanger Orienteringsklubb 25:17 +4:08 10:04
7 Markus Richter Sandnes IL (Rogaland) 26:37 +5:28 10:36
8 Stian Haugvaldstad Sandnes IL (Rogaland) 28:52 +7:43 11:30
9 Omund Thu Landstad Sandnes IL (Rogaland) 32:58 +11:49 13:08
10 Anders Klavenes Sandefjord OK 34:13 +13:04 13:37
11 Kristoffer Øhlckers IL Tyrving 35:17 +14:08 14:03
12 Oscar Wiersdalen Thunold Porsgrunn OL 36:20 +15:11 14:28
13 Fridtjof Reusch Heming Orientering 36:42 +15:33 14:37
14 Mathias Nyhaug Asker Skiklubb 37:24 +16:15 14:54
15 Henrik Repstad Storemyr IL Hauken 38:28 +17:19 15:19
16 Martin Johannessen Linnebo Asker Skiklubb 39:11 +18:02 15:36
17 Simen Rønning Johansen Måren OK 39:57 +18:48 15:54
18 Chris Ruben Erfjord OK Sør 40:02 +18:53 15:56
19 Järvi Stielstra Sauda Orienteringsklubb 44:33 +23:24 17:44
20 Felix R. Hylleseth Sentrum OK 44:58 +23:49 17:54
21 Ole Andre Brandsberg Egersund OK 47:34 +26:25 18:57
22 Isa Bønnhoff Ucler OK Sør 49:23 +28:14 19:40
23 Rasmus D. Eastwood Lillomarka OL 53:05 +31:56 21:08
24 Erik Zagar Larvik OK 56:26 +35:17 22:29
25 Eskil Stielstra Sauda Orienteringsklubb 1:01:26 +40:17 24:28
26 Johannes Halvorsrud Melhus IL 1:06:54 +45:45 26:39
27 Einar Østvold Heming Orientering 1:10:51 +49:42 28:13
  Bjørnar Peikli Sandnes IL (Rogaland) diskvalifisert    

H 13-14

3 120 m, 46 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sondre Ytterbø Asker Skiklubb 23:22   7:29
2 Nils Tveite Ås-NMBU Orientering 26:32 +3:10 8:30
3 Henrik Reusch Heming Orientering 28:50 +5:28 9:14
4 Grunde Isaksætre Grue IL 29:52 +6:30 9:34
5 Ulrik Hellen TIF Viking 31:13 +7:51 10:00
6 Simen Fritzner Nittedal OL 31:27 +8:05 10:04
7 Eskil Frischknecht Alta OL 31:39 +8:17 10:08
8 August Syrdal Øen Heming Orientering 31:46 +8:24 10:10
9 Gard Frost Alta OL 32:05 +8:43 10:16
10 Petter Andreas Lona Wing OK 33:23 +10:01 10:41
11 Birk Felland Sætnan Fossum IF 33:36 +10:14 10:46
12 Jonas Myhr Asker Skiklubb 33:40 +10:18 10:47
13 Vegard Aarstad Ås-NMBU Orientering 34:12 +10:50 10:57
14 Kristian Østermann Heming Orientering 34:27 +11:05 11:02
15 Aleksander Jørgensen Haugesund IL Orientering 35:27 +12:05 11:21
16 Martin Vehus Skjerve Verdal OK 35:48 +12:26 11:28
17 Felix Finsrud Asker Skiklubb 35:57 +12:35 11:31
18 Samuel Kleppa Ålgård Orientering 38:14 +14:52 12:15
19 Mats Lindaas Elverum OK 38:57 +15:35 12:29
20 Mikkel Katla Fossum IF 40:52 +17:30 13:05
21 Simon Beckmann Kristiansen Oddersjaa SSK 41:10 +17:48 13:11
22 Iver Ringheim Larvik OK 41:46 +18:24 13:23
23 Ole Henrik Woxholth Asker Skiklubb 43:16 +19:54 13:52
24 Vebjørn Blom-Hagen Fossum IF 45:56 +22:34 14:43
25 Simen Aure Skogedal Asker Skiklubb 45:57 +22:35 14:43
26 Sigurd Amundsen Bjørkli Ringerike OL 46:43 +23:21 14:58
27 Eilev Kvaale Asker Skiklubb 47:04 +23:42 15:05
28 Gaute Fosstveit Raumar Orientering 47:59 +24:37 15:22
29 Sindre Gisholt Fossum IF 48:48 +25:26 15:38
30 Arthur Brunborg Nittedal OL 51:36 +28:14 16:32
31 Kåre Peter Krohn Gjessing Heming Orientering 52:07 +28:45 16:42
32 Magnus Engløkk Haugesund IL Orientering 52:19 +28:57 16:46
33 Jakob Torgersen Halden SK 56:47 +33:25 18:11
34 Sindre Skeie Petterson Egersund OK 57:25 +34:03 18:24
35 Simen Kolbergsrud Røyken OL 58:02 +34:40 18:36
36 Magnus Fossum IK Grane Arendal Orientering 59:48 +36:26 19:10
37 Jørgen Westerheim Stord Orientering 1:00:41 +37:19 19:26
38 Birk Thorstensen Oppsal Orientering 1:04:06 +40:44 20:32
39 Herman Bakkane Folgerø Sauda Orienteringsklubb 1:04:41 +41:19 20:43
40 Vetle Lysaker Norbom Konnerud IL 1:11:41 +48:19 22:58
41 Tor Eirik Eckhoff Gjermestad Egersund OK 1:17:54 +54:32 24:58
42 Thomas Valdal Sandnes IL (Rogaland) 1:27:30 +1:04:08 28:02
  Brage Takle Kristiansand OK diskvalifisert    
  Sindre Fidje Andersen OK Sør diskvalifisert    
  Bo Utseth Bøhlerengen Oppsal Orientering diskvalifisert    
  Eivind Engløkk Haugesund IL Orientering diskvalifisert    

H 13-16C

2 760 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anders Ljådal IL Hauken 34:07   12:21
2 Lars Gåsvik Narvestad Halden SK 36:07 +2:00 13:05
3 Morten Trøan Kolbotn og Skimt OL 39:56 +5:49 14:28
4 Haakon Smith Eidet IL Vindbjart 41:10 +7:03 14:54
5 Vegard Haug Sandnes IL (Rogaland) 45:05 +10:58 16:20
6 Markus Omdal Tharaldsen IL Vindbjart 47:39 +13:32 17:15
7 Gaute Lindaas Elverum OK 49:39 +15:32 17:59
8 Ole Simen Eckhoff Gjermestad Egersund OK 50:22 +16:15 18:14
9 Even Amundsen Bjørkli Ringerike OL 57:31 +23:24 20:50
10 Preben Bransdsberg Stormyr Egersund OK 1:00:21 +26:14 21:51

H 13-16N

2 590 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jostein Nermoen Østmarka OK 20:34   7:56
2 Sigve Feyling Kolbotn og Skimt OL 28:01 +7:27 10:49
3 Ove Strømsvåg Egersund OK 1:33:33 +1:12:59 36:07

H 15-16

4 030 m, 42 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sander Arntzen Asker Skiklubb 33:30   8:18
2 Halvor Tørnqvist Halden Nydalens SK 33:58 +0:28 8:25
3 Sigurd Paulsen Vie Haugesund IL Orientering 34:38 +1:08 8:35
4 Per Clemet Wisløff Asker Skiklubb 36:03 +2:33 8:56
5 Marius Aurebekk Kristiansand OK 36:16 +2:46 8:59
6 Jostein Svaland Dale OL Vallset/Stange 36:22 +2:52 9:01
7 Petter Astrup Arnesen Heming Orientering 37:19 +3:49 9:15
8 Lars Young Vik Nydalens SK 37:27 +3:57 9:17
9 Even Lindaas Vang OL 38:25 +4:55 9:31
10 Eskil Frøisland Vang OL 38:26 +4:56 9:32
11 Fredrik Hamrefors Västerås SOK 38:29 +4:59 9:32
12 Kristian Pytten Kristiansand OK 38:57 +5:27 9:39
13 Audun Bergan Nydalens SK 41:10 +7:40 10:12
14 Trygve Myhr Asker Skiklubb 43:47 +10:17 10:51
15 Fredrik Vehus Skjerve Verdal OK 43:56 +10:26 10:54
16 Antonin Smaus SCM/TSM Jestedska oblast 44:06 +10:36 10:56
17 Josef Nagy SCM/TSM Jestedska oblast 44:09 +10:39 10:57
18 Sivert Sande Kverme Fossum IF 45:17 +11:47 11:14
19 Johan Christie Ørke Stavanger Orienteringsklubb 45:19 +11:49 11:14
20 Alexander Repstad Storemyr IL Hauken 45:45 +12:15 11:21
21 Jonas Myhre Kristiansand OK 45:46 +12:16 11:21
22 Vegard Øverli Berg Kongsberg OL 46:48 +13:18 11:36
23 Njaal Ellegaard Melby Vang OL 48:34 +15:04 12:03
24 Dan Pavlovec SCM/TSM Jestedska oblast 48:35 +15:05 12:03
25 Anders Vestøl Vegårshei IL 49:04 +15:34 12:10
26 Sindre Lysaker Norbom Konnerud IL 49:14 +15:44 12:13
27 Petr Melichar SCM/TSM Jestedska oblast 49:30 +16:00 12:16
28 Peter Gisholt Fossum IF 50:49 +17:19 12:36
29 Jakub Bily SCM/TSM Jestedska oblast 52:37 +19:07 13:03
30 Odd-Anton Hermansen Kristiansand OK 54:05 +20:35 13:25
31 Martin Adamec SCM/TSM Jestedska oblast 55:36 +22:06 13:47
32 Eyvind Kjellevold Malde IL Gular 56:01 +22:31 13:53
33 Herman Brunborg Nittedal OL 58:17 +24:47 14:27
34 Henrik Haga Nesse Haugesund IL Orientering 59:41 +26:11 14:48
35 Eivind Berner Myhre Fossum IF 1:04:01 +30:31 15:53
36 Ondrej Budsky SCM/TSM Jestedska oblast 1:04:02 +30:32 15:53
37 Jakub Bradac SCM/TSM Jestedska oblast 1:05:26 +31:56 16:14
38 Jonas Sjursen Ruud IL Vindbjart 1:08:34 +35:04 17:00
39 Fredrik Sveen Vang OL 1:12:33 +39:03 18:00
40 Ole Gunnar Lund Jensen Oddersjaa SSK 1:20:20 +46:50 19:56
41 Erlend Fidje Andersen OK Sør 1:28:33 +55:03 21:58
  Kristian Skovly IL Vindbjart diskvalifisert    

H 17-A kort

3 670 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Steinar Aas Birkenes IL 40:21   10:59
2 Andreas Sommerfelt Vegårshei IL 47:43 +7:22 13:00
3 Øyvind Glendrange Årvoll IL 49:31 +9:10 13:29
4 Frode Sørensen IK Grane Arendal Orientering 49:34 +9:13 13:30
5 Sigurd Svaland Aas Kristiansand OK 49:36 +9:15 13:30
6 Yngve Vetrhus Søgne og Songdalen OK 52:07 +11:46 14:12
7 Stig Erik Ørum Søgne og Songdalen OK 56:49 +16:28 15:28
8 Peter Carlsen Røyken OL 1:03:05 +22:44 17:11
9 Espen Coward OK Sør 1:05:23 +25:02 17:48
10 Guttorm Nyhus Birkenes IL 1:05:49 +25:28 17:56
11 Jørn Bergan Vegårshei IL 1:08:52 +28:31 18:45
12 Ottar Eide Odda OL 1:16:54 +36:33 20:57
  Steinar Sunde Søgne og Songdalen OK diskvalifisert    
  Geir Jonny Ringvoll IK Grane Arendal Orientering diskvalifisert    
  Kurt Kleppa Ålgård Orientering diskvalifisert    

H 17-B

3 640 m, 22 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Simon Feyling Kolbotn og Skimt OL 50:11   13:47
2 Morten Andresen OK Skeidi 51:35 +1:24 14:10
3 Arild Nyhaug Asker Skiklubb 52:47 +2:36 14:30
4 Lars Andreas Een Voss IL 56:36 +6:25 15:32
5 Runar Thorstensen Oppsal Orientering 57:19 +7:08 15:44
6 Assaf Bar-Nathan Lillomarka OL 1:05:17 +15:06 17:56
7 Morten Coward OK Sør 1:06:25 +16:14 18:14
8 Eivind Kløvstad Sandefjord OK 1:07:40 +17:29 18:35
9 Torodd Kolbergsrud Røyken OL 1:08:35 +18:24 18:50
10 Frode Rødølen Voss IL 1:11:39 +21:28 19:41
11 Tommy Sæter Kongsberg OL 1:13:39 +23:28 20:14
11 Bjørn A Friestad Kristiansand OK 1:13:39 +23:28 20:14
13 Eiliv Bjarne Lønningen Otra IL 1:16:39 +26:28 21:03
14 Olav Helland Egersund OK 1:19:39 +29:28 21:52
15 Tom André Alstadsæther Eiker OL 1:20:11 +30:00 22:01
16 Espen Ekholt Berg Kongsberg OL 1:20:23 +30:12 22:05
17 Geir Haugvaldstad Sandnes IL (Rogaland) 1:24:02 +33:51 23:05
18 Per Anders Ytterbø Asker Skiklubb 1:38:30 +48:19 27:03
19 Geir Egil Norbom Konnerud IL 1:39:53 +49:42 27:26
20 Sander Feyling Kolbotn og Skimt OL 1:44:00 +53:49 28:34
  Arild Jørgensen Oddersjaa SSK diskvalifisert    
  Ronny Ervik OK Skeidi diskvalifisert    

H 17-C

3 310 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Erik Hasli Snertingdal IF Orientering 44:51   13:32
2 Frode Trøan Kolbotn og Skimt OL 47:30 +2:39 14:21
3 Gunnar Fosstveit Raumar Orientering 48:26 +3:35 14:37
4 Egil Christopher Hoen Eiker OL 49:06 +4:15 14:50
5 Tommy Birkeland Egersund OK 49:59 +5:08 15:06
6 Peter Preben Prebensen Skien OK 50:21 +5:30 15:12
7 Tony Halsall Otra IL 1:03:17 +18:26 19:07
8 Lars-Erik Østerud Eiker OL 1:05:14 +20:23 19:42
9 Svein-Tore Gåsvik Narvestad Halden SK 1:11:01 +26:10 21:27
10 Jon Myklatun Sandnes IL (Rogaland) 1:26:28 +41:37 26:07
11 Tor Eckhoff Gjermestad Egersund OK 1:37:19 +52:28 29:24
12 Marius Bull-Tornøe Bjørkli Ringerike OL 1:39:04 +54:13 29:55
13 Sverre Kvilekval Sentrum OK 2:05:09 +1:20:18 37:48

H 17-20

5 650 m, 36 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Matias Hodne Hanisch Kristiansand OK 47:17   8:22
2 Ulrik Astrup Arnesen Heming Orientering 48:04 +0:47 8:30
3 Marius Pytten Kristiansand OK 48:42 +1:25 8:37
4 Matej Burda SCM/TSM Jestedska oblast 49:37 +2:20 8:46
5 Bjørn Anders Flågen Heming Orientering 49:39 +2:22 8:47
6 Gjermund Tørnqvist Halden Nydalens SK 50:29 +3:12 8:56
7 Johannes Bakke Aashamar Kristiansand OK 51:31 +4:14 9:07
8 Tobias Kristensen Larvik OK 52:18 +5:01 9:15
9 Lavran Thorstensen Oppsal Orientering 53:14 +5:57 9:25
10 Mathias Hermstad Freidig 53:31 +6:14 9:28
11 Styrk Hundseid Kamsvåg Fossum IF 53:56 +6:39 9:32
12 Einar Ekeland Oddersjaa SSK 54:13 +6:56 9:35
13 Michal Boránek USK Prague 54:37 +7:20 9:40
14 Tomas Thor SCM/TSM Jestedska oblast 55:21 +8:04 9:47
15 Jørgen Wulfsberg Nydalens SK 55:35 +8:18 9:50
16 Sebastian Daland Kristiansand OK 56:15 +8:58 9:57
17 Vit Kostejn SCM/TSM Jestedska oblast 56:58 +9:41 10:04
18 Vojtech Melichar SCM/TSM Jestedska oblast 57:45 +10:28 10:13
19 Ondrej Bek SCM/TSM Jestedska oblast 59:17 +12:00 10:29
20 Vetle Elias Lynnebakken Kristiansand OK 59:33 +12:16 10:32
21 Henrik Upsal NTNUI 1:00:19 +13:02 10:40
22 Knut Kyrkjebø TIF Viking 1:02:02 +14:45 10:58
23 Jan Smaus SCM/TSM Jestedska oblast 1:02:46 +15:29 11:06
24 Miroslav Janecek SCM/TSM Jestedska oblast 1:03:44 +16:27 11:16
25 John Runde Kristiansand OK 1:08:09 +20:52 12:03
26 Krystof Karatsiolis SCM/TSM Jestedska oblast 1:08:24 +21:07 12:06
27 Henrik Hamrefors Västerås SOK 1:08:36 +21:19 12:08
28 Johannes Djupesland Haugesund IL Orientering 1:10:52 +23:35 12:32
29 Marek Novotny SCM/TSM Jestedska oblast 1:13:46 +26:29 13:03
30 Ole Martin Edstrøm Oppsal Orientering 1:14:39 +27:22 13:12
31 Even Fossum IK Grane Arendal Orientering 1:22:31 +35:14 14:36
32 Ove Haugvaldstad Sandnes IL (Rogaland) 1:24:14 +36:57 14:54
33 Jostein Baustad Haugesund IL Orientering 1:29:54 +42:37 15:54
34 Tomas Hlubucek SCM/TSM Jestedska oblast 1:34:28 +47:11 16:43
  Kristian Nyhus Birkenes IL diskvalifisert    
  Joar Fuglestad Ålgård Orientering diskvalifisert    

H 21-

6 890 m, 41 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Vegard Danielsen Kristiansand OK 50:54   7:23
2 Jostein Andersen Nydalens SK 52:12 +1:18 7:34
3 Gaute Friestad Kristiansand OK 53:47 +2:53 7:48
4 Christian Bøen Kristiansand OK 54:08 +3:14 7:51
5 Petter Marki Erichsen Varegg Fleridrett 57:46 +6:52 8:23
6 Rasmus Palmqvist Aslaksen IFK Lidingö SOK 59:02 +8:08 8:34
7 Tomas Dlabaja SCM/TSM Jestedska oblast 1:00:23 +9:29 8:45
8 Harald Astrup Arnesen Heming Orientering 1:01:38 +10:44 8:56
9 Dan Wolf SCM/TSM Jestedska oblast 1:03:53 +12:59 9:16
10 Nicholas Morgan Malvik IL 1:04:13 +13:19 9:19
11 Sigurd R. Oftedal Ålgård Orientering 1:04:21 +13:27 9:20
12 Eivind Romberg Kvaale Bø OL 1:05:56 +15:02 9:34
13 Såmund Botnen NOTEAM 1:08:08 +17:14 9:53
14 Haakon Ingvaldsen Nydalens SK 1:08:47 +17:53 9:58
15 Nils Albert Aamand Idrettslaget Dyre Vaa 1:08:48 +17:54 9:59
16 Håvard Krey Hansen OK Silsand 1:09:04 +18:10 10:01
17 Sigve Botnen Bø OL 1:10:10 +19:16 10:11
18 Jan Cechlovsky SCM/TSM Jestedska oblast 1:10:31 +19:37 10:14
19 Knut Sveinung Holth Rekaa Røyken OL 1:10:35 +19:41 10:14
20 Martin Holth Johannessen Røyken OL 1:11:15 +20:21 10:20
21 Øystein Botnen Bø OL 1:11:19 +20:25 10:21
22 Jan Picek SCM/TSM Jestedska oblast 1:12:18 +21:24 10:29
23 Lasse Kløvstad Sandefjord OK 1:13:18 +22:24 10:38
24 Thomas Hadland Egersund OK 1:14:00 +23:06 10:44
25 Simen A Bjøringsøy Nydalens SK 1:14:22 +23:28 10:47
26 Tomas Kobr SCM/TSM Jestedska oblast 1:19:32 +28:38 11:32
27 Hallvard Tyldum Emblem IL 1:20:34 +29:40 11:41
28 Jonathan Albon Varegg Fleridrett 1:26:09 +35:15 12:30
29 Håkon Nergaard Berg Stokke IL 1:33:40 +42:46 13:35
30 Jan Kocib SCM/TSM Jestedska oblast 1:40:36 +49:42 14:36
31 Ondrej Vanis SCM/TSM Jestedska oblast 1:43:41 +52:47 15:02
32 Tomas Krenek SCM/TSM Jestedska oblast 1:57:33 +1:06:39 17:03
33 Espen Karlsen Stavanger Orienteringsklubb 2:04:56 +1:14:02 18:07
34 Stanislav Nejman SCM/TSM Jestedska oblast 2:07:34 +1:16:40 18:30
  Kristian Bråten Førde IL diskvalifisert    
  Pål Skogedal Asker Skiklubb diskvalifisert    
  Jostein Moe Torridal IL diskvalifisert    
  Eirik Holth Johannessen Røyken OL diskvalifisert    
  Jørgen Hetland Egersund OK diskvalifisert    
  Lars Sigve Oftedal Ålgård Orientering diskvalifisert    
  Audun Weltzien IL Tyrving brutt    

H 35-

5 650 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Lars Aurebekk Fredrikstad SK 53:31   9:28
2 Frode Øverøyen Balchen Oddersjaa SSK 56:18 +2:47 9:57
3 Kim Richter Sandnes IL (Rogaland) 1:09:03 +15:32 12:13
4 Pavel Pachner SCM/TSM Jestedska oblast 1:10:17 +16:46 12:26
5 Svein Sunde Søgne og Songdalen OK 1:10:22 +16:51 12:27
6 Petr Boránek USK Prague 1:13:04 +19:33 12:55
7 Hans Christian Granly Falkenberg Stavanger Orienteringsklubb 1:15:15 +21:44 13:19
8 Per Henrik Zagar Larvik OK 1:28:24 +34:53 15:38

H 40-

5 400 m, 32 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tallak Olav Gryting Gjerstad IL 48:07   8:54
2 Espen Danevad Fredrikstad SK 49:21 +1:14 9:08
3 Vegard Peikli Sandnes IL (Rogaland) 50:50 +2:43 9:24
4 Kjell Arne Håland OK Sør 51:19 +3:12 9:30
5 Hans Trøan Nittedal OL 51:54 +3:47 9:36
6 Sturle Furland Sandefjord OK 54:28 +6:21 10:05
7 Stig Dalsøren Kristiansand OK 56:57 +8:50 10:32
8 Ståle Thortveit Søgne og Songdalen OK 58:52 +10:45 10:54
9 Asbjørn Byggland Høydalsmo IL 59:02 +10:55 10:55
10 Idar Tveit Otra IL 59:16 +11:09 10:58
11 Eivind Frode Rinde Bø OL 59:56 +11:49 11:05
12 Martin Bjørkenes Hisøy OK 1:01:22 +13:15 11:21
13 Asle Åsmul Birkenes IL 1:05:13 +17:06 12:04
14 Steinar Lande Bø OL 1:05:28 +17:21 12:07
15 Johs Hjelmstad Bækkelagets SK 1:06:38 +18:31 12:20
16 Knut Jostein Sætnan Fossum IF 1:08:54 +20:47 12:45
17 Espen Røste Kongsberg OL 1:10:28 +22:21 13:02
18 Svein Erik Wiig Søgne og Songdalen OK 1:10:53 +22:46 13:07
19 Gunnar Petterson Egersund OK 1:11:56 +23:49 13:19
20 Arild Flaten Vegårshei IL 1:13:13 +25:06 13:33
21 Bjørnar André Haug Sandnes IL (Rogaland) 1:14:21 +26:14 13:46
22 Steinar Eastwood Lillomarka OL 1:17:03 +28:56 14:16
23 Ola Bratlie IL BUL-Tromsø 1:20:14 +32:07 14:51
24 Jan Erik Tinderholt OK Skeidi 1:22:02 +33:55 15:11
25 Marcel Niederhauser Askøy OL 1:26:57 +38:50 16:06
26 Lars Ole Thunold Porsgrunn OL 1:29:05 +40:58 16:29
27 Atle Borgersen Hedrum OL 1:29:46 +41:39 16:37
28 Trond Myhre Fossum IF 1:36:37 +48:30 17:53
29 Lars Folgerø Sauda Orienteringsklubb 1:42:08 +54:01 18:54
30 Sander Stielstra Sauda Orienteringsklubb 1:48:45 +1:00:38 20:08
  Torbjørn Blom-hagen Fossum IF diskvalifisert    
  Eivind Lona Wing OK diskvalifisert    

H 45-

4 980 m, 48 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Thomas Frost Alta OL 42:39   8:33
2 Magnus Landstad Sandnes IL (Rogaland) 44:00 +1:21 8:50
3 Kenneth Westerheim Stord Orientering 44:02 +1:23 8:50
4 Knut Harald Hylleseth Sentrum OK 45:07 +2:28 9:03
5 Frode Nysæter Skien OK 48:04 +5:25 9:39
6 Oddgeir Eikeskog Sandnes IL (Rogaland) 48:16 +5:37 9:41
7 Einar Gisholt Fossum IF 49:21 +6:42 9:54
8 Øyvind Flaatten OK Skeidi 49:41 +7:02 9:58
9 Christian Jomaas Fossum IF 50:12 +7:33 10:04
10 Tor Brenna Nittedal OL 50:15 +7:36 10:05
11 Geir Torgersen Halden SK 50:24 +7:45 10:07
12 Per Olav Gulbrandsen Larvik OK 51:20 +8:41 10:18
13 Trond Gjelstad Sandefjord OK 51:29 +8:50 10:20
14 Jesper Fenger-Grøn OK Snab 52:13 +9:34 10:29
15 Kimme Arnesen Heming Orientering 53:02 +10:23 10:38
16 Truls Kvaase Bækkelagets SK 53:20 +10:41 10:42
17 Kjetil Damm TIF Viking 54:24 +11:45 10:55
18 Håkon Brynjulfsen OK Silsand 55:15 +12:36 11:05
19 Bjørn Idar Sætran IF Trauma 1:01:20 +18:41 12:18
20 Vidar Gjelstad Oppsal Orientering 1:01:37 +18:58 12:22
21 Olav Hasaas Fossum IF 1:01:50 +19:11 12:24
22 Svein-Erik Kvame Ganddal IL 1:02:32 +19:53 12:33
23 Nils Tore Puntervold Egersund OK 1:03:21 +20:42 12:43
24 Ole Edvard Hjortland Larvik OK 1:03:44 +21:05 12:47
25 Johan Jebsen Heming Orientering 1:04:24 +21:45 12:55
26 Torstein Kvaale Asker Skiklubb 1:04:38 +21:59 12:58
27 Espen Feyling Kolbotn og Skimt OL 1:04:56 +22:17 13:02
28 Pål Winberg OK Skeidi 1:05:05 +22:26 13:04
29 Anders Flågen Heming Orientering 1:05:29 +22:50 13:08
30 Bjørn-Willy Arntzen Lierbygda OL 1:06:13 +23:34 13:17
31 Gunnar Engen Vik Nydalens SK 1:06:25 +23:46 13:20
32 Tom Kristensen Larvik OK 1:06:36 +23:57 13:22
33 Jørgen Frøyd Larvik OK 1:07:02 +24:23 13:27
34 Sverre Wisløff Asker Skiklubb 1:07:37 +24:58 13:34
35 Bjart Are Hellen TIF Viking 1:08:36 +25:57 13:46
36 Jarle Solbakken Sauda Orienteringsklubb 1:08:49 +26:10 13:49
37 Dag Wang Lillomarka OL 1:11:35 +28:56 14:22
38 Jon Skriubakken Porsgrunn OL 1:13:08 +30:29 14:41
39 Øystein Fuglestad Ålgård Orientering 1:19:13 +36:34 15:54
40 Inge Hauge Hisøy OK 1:19:16 +36:37 15:55
41 Christian Reusch