Resultater Sørlandsgaloppen - Etappe 4 - 2016



Resultater Sørlandsgaloppen - 4. etappe
Kristiansand, Vest-Agder - 10. juli 2016

Arrangementstype: Orientering

N-åpen

1 520 m, 71 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Randi Fugleneb Aamand Idrettslaget Dyre Vaa 19:29   12:49
  Sigrid Fugleneb Aamand Idrettslaget Dyre Vaa 16:08   10:36
  Leif Martin Barsnes Stavanger Orienteringsklubb 14:51   9:46
  Eline Bergan Vegårshei IL 19:17   12:41
  Olav Bergan Vegårshei IL 17:53   11:45
  Lars Birkenes Birkenes IL 16:41   10:58
  Brage Bjorvand Oddersjaa SSK 31:44   20:52
  Olaf Blom-Hagen Fossum IF 14:04   9:15
  Aurora Sabela Brobakken Snertingdal IF Orientering 28:30   18:45
  Elvira Solberg Dalsegg Skien OK 31:01   20:24
  Hannah Broers Damsgaard Hisøy OK 23:29   15:26
  Jenny Danevad Fredrikstad SK 11:45   7:43
  Synne Schei Danevad Ås-NMBU Orientering 20:54   13:45
  Vilma Danevad Fredrikstad SK 16:58   11:09
  Rannveig Elisa Een Voss IL 41:33   27:20
  Emilie Egner Heming Orientering 39:52   26:13
  Sigmund Javenes Flaa Birkenes IL 23:56   15:44
  Kamilla Bakkane Folgerø Sauda Orienteringsklubb 38:05   25:03
  Liv Jorunn Bakkane Folgerø Sauda Orienteringsklubb 38:07   25:04
  Oliver Bakkane Folgerø Sauda Orienteringsklubb 38:10   25:06
  Erle Fosstveit Raumar Orientering 30:21   19:58
  Sindre Furland Sandefjord OK 16:16   10:42
  Tuva Berger Gjelstad Oppsal Orientering 20:49   13:41
  Jon Felix Eckhoff Gjermestad Egersund OK 34:25   22:38
  Lucas Engen Gjesing NOTEAM 17:44   11:40
  Torjus Engen Gjessing NOTEAM 20:11   13:16
  Simen Kjenseth Glendrange Nittedal OL 29:11   19:11
  Gudrun Fidje Gryting Gjerstad IL 16:46   11:01
  Fredrik Grønseth Fossum IF 14:38   9:37
  Jarand Gustafsson Kongsberg OL 11:02   7:15
  Magnus Haug Sandnes IL (Rogaland) 12:15   8:03
  Julie M Helland Egersund OK 14:00   9:12
  Markus M. Helland Egersund OK 21:09   13:54
  Kari Elisabeth Dolve Holter Klubbløs 45:08   29:41
  Steffen Dolve Holter Klubbløs 45:13   29:44
  Simon Härter NOTEAM 13:30   8:52
  Jo Bogstrand Ingvaldsen Nydalens SK 26:29   17:25
  Fabian Johannesen Kristiansand OK 38:44   25:28
  Jørgen Rønning Johansen Måren OK 31:55   20:59
  Markus A Kaarvaag Statoil BIL 15:54   10:27
  Kristian Kaupang Lye Larvik OK 33:17   21:53
  Aksel Rikard Kirkelund Stavanger Orienteringsklubb 21:33   14:10
  Stine Kleppa Ålgård Orientering 28:40   18:51
  Eline Kravdal Gjø-Vard OL 21:55   14:25
  Ludvig Balchen Ludvigsen IL Koll 31:53   20:58
  Emil S Molenaar Modum OL 15:00   9:52
  Filip Molenaar Modum OL 13:45   9:02
  Niklas Molenaar Modum OL 14:58   9:50
  Leo Benjamin Morgan Malvik IL 26:49   17:38
  Lily Alexandra Morgan Malvik IL 30:13   19:52
  Torkel Hiorth Myklatun Sandnes IL (Rogaland) 20:00   13:09
  Kristoffer Nilsen Bø OL 19:17   12:41
  Lars Oftedal Ålgård Orientering 25:39   16:52
  Livar Oftedal Ålgård Orientering 17:23   11:26
  Maren Oftedal Ålgård Orientering 21:36   14:12
  Vebjørn Oftedal Ålgård Orientering 24:59   16:26
  Vilde Puntervold Egersund OK 33:59   22:21
  Astrid Reusch Heming Orientering 22:40   14:54
  Frida Richter Sandnes IL (Rogaland) 37:17   24:31
  Mari Richter Sandnes IL (Rogaland) 17:15   11:20
  Ingvild Ringheim Larvik OK 16:56   11:08
  Simen Sommerstad Røste Kongsberg OL 12:26   8:10
  Fryling Selma Kolbotn og Skimt OL 23:45   15:37
  Sereina Snerthammer Kristiansand OK 19:06   12:33
  Anne Vikeså Solbakken Sauda Orienteringsklubb 38:13   25:08
  Sofie Vikeså Solbakken Sauda Orienteringsklubb 38:14   25:09
  Amalie Syvertsen IL Høvdingen 34:49   22:54
  Peter Sæbbø Stavanger Orienteringsklubb 12:19   8:06
  Jone Valdal Sandnes IL (Rogaland) 12:23   8:08
  Ingeborg Roth Aarskog Sandnes IL (Rogaland) diskvalifisert    
  Maja Wang Nydalens SK diskvalifisert    

 

D -10

1 720 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Synne Utseth Bøhlerengen Oppsal Orientering 29:49   17:20
  Kristina Kleppa Ålgård Orientering 24:07   14:01
  Sigrid Øhlenschlæger Nielsen Silkeborg OK 28:52   16:46
  Synne Skeie Petterson Egersund OK 25:48   15:00
  Anne Eline Vehus Skjerve Verdal OK 51:23   29:52
  Astrid Ytterbø Asker Skiklubb 24:26   14:12
  Pernille Zagar Larvik OK 27:22   15:54

 

D 11-12

1 720 m, 24 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mathea Gløersen OL Tønsberg og omegn 13:52   8:03
2 Marie Kravdal Gjø-Vard OL 15:06 +1:14 8:46
3 Kaja Peikli Sandnes IL (Rogaland) 15:22 +1:30 8:56
4 Synne Sandven Notodden OL 15:34 +1:42 9:03
5 Maria Kostøl Kristiansand OK 16:15 +2:23 9:26
6 Vida Helland-Hansen IL Tyrving 16:18 +2:26 9:28
7 Maren Aure Skogedal Asker Skiklubb 17:24 +3:32 10:06
8 Maria Stødle Kristiansand OK 17:38 +3:46 10:15
9 Hannah Syrdal Øen Heming Orientering 17:58 +4:06 10:26
10 Alida Oftedal Ålgård Orientering 18:50 +4:58 10:56
11 Ingvild Gustafsson Kongsberg OL 19:34 +5:42 11:22
12 Helene Hoel Jomaas Fossum IF 20:29 +6:37 11:54
13 Ine Bjaadal Winberg OK Skeidi 21:33 +7:41 12:31
14 Sigrid Nermoen Østmarka OK 21:50 +7:58 12:41
15 Alise Vikeså Solbakken Sauda Orienteringsklubb 24:24 +10:32 14:11
16 Synne Sommerstad Røste Kongsberg OL 25:01 +11:09 14:32
17 Ragnhild Blom-Hagen Fossum IF 25:04 +11:12 14:34
18 Ingvild Øverli Berg Kongsberg OL 25:20 +11:28 14:43
19 Ingvild Berner Myhre Fossum IF 26:00 +12:08 15:06
20 Iril Ringheim Larvik OK 28:02 +14:10 16:17
21 Thea Beate Puntervold Egersund OK 29:57 +16:05 17:24
22 Marte Roth Aarskog Sandnes IL (Rogaland) 36:24 +22:32 21:09
23 Kaja Hiorth Myklatun Sandnes IL (Rogaland) 41:41 +27:49 24:14
  Tonje Johnsen Øyestad IF allianse diskvalifisert    

 

D 13-14

1 800 m, 18 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Pia Young Vik Nydalens SK 14:10   7:52
2 Kristine Kravdal Gjø-Vard OL 15:00 +0:50 8:20
3 Mia Hirsch IF Trauma 17:06 +2:56 9:30
4 Maya Jones Arnesen Heming Orientering 17:45 +3:35 9:51
5 Mathilde Sæter Flesseberg Kongsberg OL 18:17 +4:07 10:09
6 Dina Marie Salvesen Asker Skiklubb 19:22 +5:12 10:45
7 Ida Marie Flågen Heming Orientering 19:26 +5:16 10:47
8 Kristine Bog Vikane Fana IL 19:36 +5:26 10:53
9 Sara Nystrøm Olsen Stavanger Orienteringsklubb 19:43 +5:33 10:57
10 Mari Fjellbirkeland Johannesen IL Gular 20:05 +5:55 11:09
11 Netta Bar-Nathan Lillomarka OL 21:05 +6:55 11:42
12 Live Østvold Heming Orientering 21:07 +6:57 11:43
13 Anna Budska SCM/TSM Jestedska oblast 21:12 +7:02 11:46
14 Ada Helene Olsen IF Trauma 21:20 +7:10 11:51
15 Ida Sofie Hjortland Larvik OK 22:30 +8:20 12:30
16 Fanny Skindlo IF Trauma 23:46 +9:36 13:12
17 Julie Christiansen Kristiansand OK 25:39 +11:29 14:15
18 Vilde Margrethe Sæbbø Stavanger Orienteringsklubb 26:47 +12:37 14:52

 

D 13-16C

1 580 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Silje Berner Myhre Fossum IF 15:47   9:59
2 Anna Trindade Eriksen Nydalens SK 15:54 +0:07 10:03
3 Maren Kjøstvedt IL Høvdingen 16:08 +0:21 10:12
4 Silje Johnsen Øyestad IF allianse 18:10 +2:23 11:29
5 Andrea Sortedal OK Skeidi 26:14 +10:27 16:36
6 Julie Eikeland OL Tønsberg og omegn 27:23 +11:36 17:19
7 Victoria Roll-Toft Fana IL 32:59 +17:12 20:52
8 Viktoria Tinderholt OK Skeidi 40:33 +24:46 25:39

 

D 13-16N

1 890 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ingvild Johnsen Hedrum OL 27:01   14:17
2 Hanne-Emilie Svanberg Helle TIF Viking 28:44 +1:43 15:12
3 Ingrid Trøan Kolbotn og Skimt OL 39:46 +12:45 21:02
4 Nora Grønseth Fossum IF 50:33 +23:32 26:44

 

D 15-16

2 330 m, 23 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sigrid Vehus Skjerve Verdal OK 23:41   10:09
2 Ingrid Omdal Sandnes IL (Rogaland) 23:42 +0:01 10:10
3 Marketa Pavlikova SCM/TSM Jestedska oblast 24:06 +0:25 10:20
4 Eli Fjellbirkeland Johannesen IL Gular 24:09 +0:28 10:21
5 Anna Cecilie Linløkken Østmarka OK 24:26 +0:45 10:29
6 Christine Hoen Eiker OL 24:52 +1:11 10:40
7 Malin Hauge Hisøy OK 25:03 +1:22 10:45
8 Ada Wulfsberg Nydalens SK 25:44 +2:03 11:02
9 Sigrid Ekeland Oddersjaa SSK 25:57 +2:16 11:08
10 Andrea Ranvik Konnerud IL 26:19 +2:38 11:17
11 Silje Kregnes Kristiansand OK 26:39 +2:58 11:26
12 Emma Danevad Fredrikstad SK 27:40 +3:59 11:52
13 Katerina Dolejsi SCM/TSM Jestedska oblast 27:47 +4:06 11:55
14 Amanda Skyttersæter Saugerud Konnerud IL 28:00 +4:19 12:01
15 Carmen Dirro Måren OK 28:29 +4:48 12:13
16 Thea Sofie Salvesen Asker Skiklubb 30:22 +6:41 13:01
17 Anniken Ranvik Konnerud IL 30:29 +6:48 13:04
18 Rose Riby SCM/TSM Jestedska oblast 31:26 +7:45 13:29
19 Karen Hoel Jomaas Fossum IF 32:38 +8:57 14:00
20 Inga Stødle Kristiansand OK 38:05 +14:24 16:20
21 Ingrid Elise Vingerrhagen Kristiansand OK 38:36 +14:55 16:33
22 Julie Puntervold Egersund OK 46:08 +22:27 19:47
  Sofie Fenger-Grøn OK Snab diskvalifisert    

 

D 17-A kort

2 120 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anette Fidje Bergan Vegårshei IL 25:07   11:50
2 Tone Fidje Gryting Gjerstad IL 25:18 +0:11 11:56
3 Margrete Omdal Hildebrandt IL Vindbjart 27:16 +2:09 12:51
4 Heidi Fidje Andersen OK Sør 30:05 +4:58 14:11
5 Otilie Oftedal Ålgård Orientering 31:43 +6:36 14:57
6 Benedikte Bøen Porsgrunn OL 32:08 +7:01 15:09
7 Solveig Sletner Røyken OL 32:36 +7:29 15:22
8 Vilde Brabrand Urfjell IL Imås 34:10 +9:03 16:06
9 Kari Lund Nittedal OL 36:04 +10:57 17:00
10 Kristin Vatland Hadeland OL 36:21 +11:14 17:08
11 Alise Kløvstad Sandefjord OK 39:49 +14:42 18:46
12 Susan Bøbel IL Imås 41:34 +16:27 19:36
13 Ingrid Trøan Hadeland OL 44:57 +19:50 21:12

 

D 17-B

1 790 m, 24 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jane M Helland Egersund OK 19:47   11:03
2 Ingvild Møretrø Fossøy Øyestad IF allianse 22:05 +2:18 12:20
3 Vibeke Wold Sunde Søgne og Songdalen OK 22:11 +2:24 12:23
4 Nora Skyttersæter Saugerud Konnerud IL 22:35 +2:48 12:36
5 Heidi Berner Fossum IF 22:39 +2:52 12:39
6 Marianne Arnesen Asker Skiklubb 23:08 +3:21 12:55
7 Ragnhild Richter Sandnes IL (Rogaland) 24:12 +4:25 13:31
8 Liv Bente H Friestad Kristiansand OK 24:37 +4:50 13:45
9 Gunhild Myhr Asker Skiklubb 25:07 +5:20 14:01
10 Anja Dyrkolbotn Bø OL 25:28 +5:41 14:13
11 Ingunn Lysaker Norbom Konnerud IL 26:20 +6:33 14:42
12 Gerd Berit Rekve Fossum IF 26:51 +7:04 15:00
12 Lene Flesseberg Kongsberg OL 26:51 +7:04 15:00
14 Monica Renate Trøan Nittedal OL 27:28 +7:41 15:20
15 Sophie Christin Eckhoff Gjermestad Egersund OK 27:39 +7:52 15:26
16 Line Bar-Nathan Lillomarka OL 28:21 +8:34 15:50
17 Mirjam Bråten Voss IL 29:05 +9:18 16:14
18 Kristin Hjortland Larvik OK 29:32 +9:45 16:29
19 Mari Coward OK Sør 32:01 +12:14 17:53
20 Gro Ellegaard Vang OL 34:01 +14:14 19:00
21 Anne Kari Birkeland Birkenes IL 35:35 +15:48 19:52
22 Hilde Gunn Hellenes OK Skeidi 36:33 +16:46 20:25
23 Hilde Hetland Egersund OK 44:22 +24:35 24:47
24 Synnøve Westermoen Sandnes IL (Rogaland) 1:16:42 +56:55 42:50

 

D 17-C

1 820 m, 19 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mirjam Halvorsrud Melhus IL 21:14   11:40
2 Anette Strand Bergens TF 25:28 +4:14 13:59
3 Linda Rivedal Sentrum OK 26:41 +5:27 14:39
4 Bente Molenaar Modum OL 28:04 +6:50 15:25
5 Bjørg Bogstrand Nydalens SK 28:19 +7:05 15:33
6 Camilla Fosstveit Raumar Orientering 30:56 +9:42 16:59
7 Marianne Skuseth Bø OL 32:59 +11:45 18:07
8 Marte Ljådal IL Hauken 33:04 +11:50 18:10
9 Tone Roll-Toft Fana IL 34:14 +13:00 18:48
10 Kristin Smith Erkleiv IL Vindbjart 34:36 +13:22 19:00
11 Cecilie Christin Kverme Fossum IF 38:21 +17:07 21:04
12 Cecilie Hiorth Sandnes IL (Rogaland) 41:05 +19:51 22:34
13 Solveig Schou OK Sør 43:05 +21:51 23:40
14 Åse Aud Moldal Nyhus Birkenes IL 44:15 +23:01 24:18
15 Siri Coward OK Sør 1:10:59 +49:45 39:00
16 Ann Mari Studsrud Hisøy OK 1:15:00 +53:46 41:12
  Inger-Helene Carlsen Røyken OL diskvalifisert    
  Halfrid Waage Skien OK diskvalifisert    
  Mona Sveen Vang OL diskvalifisert    

 

D 17-N

1 890 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kari Bjaadal OK Skeidi 25:00   13:13
2 Margunn Brandsberg Egersund OK 40:12 +15:12 21:16
3 Tordis Frøytlog Egersund OK 1:22:34 +57:34 43:41

 

D 17-20

3 180 m, 31 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kristin Helland-Hansen Fossum IF 27:15   8:34
2 Mia Mathisen Bekhus Fredrikstad SK 27:32 +0:17 8:39
3 Marie Line Furland Sandnes IL (Rogaland) 27:48 +0:33 8:44
4 Emma Arnesen Byåsen IL 28:12 +0:57 8:52
5 Nora Synnøve Woxholth Asker Skiklubb 29:58 +2:43 9:25
6 Margrethe Wisløff Asker Skiklubb 30:04 +2:49 9:27
7 Vilde Malmei Sandnes IL (Rogaland) 30:30 +3:15 9:35
8 Ane Dyrkorn Eiker OL 31:46 +4:31 9:59
9 Rannveig W. Nordhagen Ås-NMBU Orientering 31:50 +4:35 10:00
10 Julie Hjortland Larvik OK 31:55 +4:40 10:02
11 Silje Hauge Hisøy OK 32:33 +5:18 10:14
12 Sarka Sokolarova SCM/TSM Jestedska oblast 32:41 +5:26 10:16
12 Birka Øhlenschlæger Nielsen Silkeborg OK 32:41 +5:26 10:16
14 Lenka Kovarova SCM/TSM Jestedska oblast 33:43 +6:28 10:36
14 Marketa Thorova SCM/TSM Jestedska oblast 33:43 +6:28 10:36
16 Alena Linkova SCM/TSM Jestedska oblast 33:44 +6:29 10:36
17 Lucie Janouskova SCM/TSM Jestedska oblast 33:49 +6:34 10:38
18 Sarka Knizkova SCM/TSM Jestedska oblast 33:50 +6:35 10:38
19 Sunniva Omdal Sandnes IL (Rogaland) 34:08 +6:53 10:44
20 Lucie Novakova SCM/TSM Jestedska oblast 34:19 +7:04 10:47
21 Kristina Voll Haugesund IL Orientering 34:56 +7:41 10:59
22 Karolina Stanova SCM/TSM Jestedska oblast 36:00 +8:45 11:19
23 Agnethe Hasli Snertingdal IF Orientering 37:28 +10:13 11:46
24 Kristin Mestad Torridal IL 37:35 +10:20 11:49
25 Ingvild Paulsen Vie Haugesund IL Orientering 38:11 +10:56 12:00
26 Åse Bergan Nydalens SK 38:27 +11:12 12:05
27 Lucie Roskotova SCM/TSM Jestedska oblast 38:30 +11:15 12:06
28 Ingvild Wang NTNUI 41:41 +14:26 13:06
29 Hedvig Kjellevold Malde IL Gular 50:59 +23:44 16:01
30 Julie Roll Tørnqvist Fana IL 55:46 +28:31 17:32
31 Ludmila Hudska SCM/TSM Jestedska oblast 56:35 +29:20 17:47

 

D 21-

3 250 m, 26 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kaja Winsnes Nordhagen Ås-NMBU Orientering 26:19   8:05
2 Tone Wigemyr Bækkelagets SK 27:26 +1:07 8:26
3 Linda Sjøgren Røyken OL 30:47 +4:28 9:28
4 Marthe Gløersen Bækkelagets SK 31:47 +5:28 9:46
5 Elisabeth Ingvaldsen Nydalens SK 32:58 +6:39 10:08
5 Synnøve Bråten Vegårshei IL 32:58 +6:39 10:08
7 Katerina Kaskova SCM/TSM Jestedska oblast 33:05 +6:46 10:10
8 Henriette Albon Varegg Fleridrett 33:42 +7:23 10:22
9 Sunniva Morgan Malvik IL 33:53 +7:34 10:25
10 Silje Arntzen NTNUI 34:10 +7:51 10:30
11 Aurora Fossøy NTNUI 34:43 +8:24 10:40
12 Alena Neradova SCM/TSM Jestedska oblast 34:47 +8:28 10:42
13 Sølvi Fossøy Eiker OL 35:44 +9:25 10:59
14 Aina Viena Larvik OK 35:53 +9:34 11:02
15 Janne Bjorvand Oddersjaa SSK 35:55 +9:36 11:03
16 Nina Karlsen Stavanger Orienteringsklubb 36:00 +9:41 11:04
17 Ane Hansen Kjenseth Årvoll IL 36:13 +9:54 11:08
18 Hanne Wigemyr Kjeldsen Oddersjaa SSK 36:59 +10:40 11:22
19 Lisbeth Voll Nydalens SK 37:29 +11:10 11:32
20 Pia Skyttersæter Iversen Heming Orientering 38:09 +11:50 11:44
21 Anette Heggøy Voss IL 38:14 +11:55 11:45
22 Hege Holth Rekaa Røyken OL 38:47 +12:28 11:56
23 Hildegunn Heggøy NTNUI 45:11 +18:52 13:54
24 Blanka Krenkova SCM/TSM Jestedska oblast 45:52 +19:33 14:06
25 Kristin Sletner Røyken OL 57:15 +30:56 17:36
26 Toril Falkenberg Stavanger Orienteringsklubb 1:02:39 +36:20 19:16

 

D 35-

3 180 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Dominika Pachnerova SCM/TSM Jestedska oblast 39:28   12:24
2 Ellen Tindeland Stavanger Orienteringsklubb 43:06 +3:38 13:33
3 Ingvill Heskestad Mykland Oddersjaa SSK 47:12 +7:44 14:50
4 Pernille Nauf Hedrum OL 53:32 +14:04 16:50
  Tone Nilsen Bø OL diskvalifisert    

 

D 40-

2 800 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Karin Skedsmo Danevad Fredrikstad SK 26:42   9:32
2 Ingrid Undstad Larvik OK 28:44 +2:02 10:15
3 Barbara Schulthess OLC Kapreolo 30:20 +3:38 10:50
4 Astrid Kravdal Gjø-Vard OL 30:37 +3:55 10:56
5 Ingjerd Sommerstad Kongsberg OL 34:19 +7:37 12:15
6 Mariann Øren Arvesen Sandefjord OK 35:57 +9:15 12:50
7 Wenche Margrethe Sæbbø Stavanger Orienteringsklubb 37:27 +10:45 13:22
8 Målfrid Konst Kristiansand OK 43:13 +16:31 15:26
9 Ellen Gustafsson Kongsberg OL 46:01 +19:19 16:26
10 Berit Herstad Bækkelagets SK 46:33 +19:51 16:37
11 Ingunn Anda Haug Sandnes IL (Rogaland) 51:53 +25:11 18:31
  Hanne Marthe Østvold Heming Orientering diskvalifisert    

 

D 45-

2 800 m, 20 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jorunn Hadland Egersund OK 27:10   9:42
2 Ellen Aure Skogedal Asker Skiklubb 31:52 +4:42 11:22
3 Christina White Søgne og Songdalen OK 32:36 +5:26 11:38
4 Toril Fougner Wisløff Asker Skiklubb 33:20 +6:10 11:54
5 Signe Astrup Arnesen Heming Orientering 33:41 +6:31 12:01
6 Sigrun Hernes Ytterbø Asker Skiklubb 34:17 +7:07 12:14
7 Ann Elin Flågen Heming Orientering 34:41 +7:31 12:23
8 Kjersti Holt Hanssen Måren OK 34:44 +7:34 12:24
9 Marianne Hauge Hisøy OK 36:29 +9:19 13:01
10 Arnhild U. Bråten Vegårshei IL 37:19 +10:09 13:19
11 Kristin Sandven Notodden OL 38:07 +10:57 13:36
12 Marian Kjellevold IL Gular 38:26 +11:16 13:43
13 Monica Tørnqvist Halden Nydalens SK 39:10 +12:00 13:59
14 Benedicte Beckmann Oddersjaa SSK 40:04 +12:54 14:18
15 Elise Gisholt Fossum IF 41:39 +14:29 14:52
16 Monica Feyling Kolbotn og Skimt OL 45:09 +17:59 16:07
17 Solveig Bergan Nydalens SK 45:49 +18:39 16:21
18 Marianne Reusch Heming Orientering 58:31 +31:21 20:53
19 Gro Eide OK Sør 1:00:37 +33:27 21:38
  Idun Magdalene Bøyum Augland Bergens TF diskvalifisert    

 

D 50-

2 510 m, 19 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Marit Haavardsholm Sandnes IL (Rogaland) 28:31   11:21
2 Kjersti Hov Fossum IF 30:42 +2:11 12:13
3 Vanja Staff OL Toten-Troll 30:54 +2:23 12:18
4 Nina Elise Jørgensen Nittedal OL 32:53 +4:22 13:06
5 Elisabeth Christie Ørke Stavanger Orienteringsklubb 34:13 +5:42 13:37
6 Ann Sissel Vehus Verdal OK 34:25 +5:54 13:42
7 Hilde Kløvstad Sandefjord OK 34:54 +6:23 13:54
8 Britt Helene Fossøy Notodden OL 35:26 +6:55 14:07
9 Lise Christensen TIF Viking 36:17 +7:46 14:27
10 Lise Roll Fana IL 36:25 +7:54 14:30
11 Hege Fjellbirkeland IL Gular 36:33 +8:02 14:33
12 Hilde Kristine Rosenvold Porsgrunn OL 38:28 +9:57 15:19
13 Turid Arnesen Byåsen IL 39:46 +11:15 15:50
14 Ingrid Nermoen Østmarka OK 42:49 +14:18 17:03
15 Ragnhild Hald Kristiansand OK 43:10 +14:39 17:11
16 Signe Ottesen Sandnes IL (Rogaland) 44:30 +15:59 17:43
17 Anita Wiberg Gjelsten IL Høvdingen 51:42 +23:11 20:35
18 Torill Andersen Sandnes IL (Rogaland) 52:20 +23:49 20:50
19 Ulrika Haajanen OK Raseborg 1:04:21 +35:50 25:38

 

D 55-

2 090 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Eli Marie Wiig Porsgrunn OL 24:42   11:49
2 Runa Skyttersæter Heming Orientering 27:14 +2:32 13:01
3 Bente Mestad Torridal IL 27:40 +2:58 13:14
4 Ingrid Ravnan OL Toten-Troll 29:32 +4:50 14:07
5 Trude Bråten Voss IL 34:21 +9:39 16:26
6 Gro Pedersen OK Skeidi 34:43 +10:01 16:36
7 Grete Berntsen Måren OK 36:32 +11:50 17:28
8 Anne-Elise Edstrøm Oppsal Orientering 41:03 +16:21 19:38
9 Anne-Heidrun Risdal IK Grane Arendal Orientering 41:31 +16:49 19:51
10 Elisabeth Holth Johannessen Røyken OL 46:07 +21:25 22:03
11 Inger Schibsted Røyken OL 1:10:54 +46:12 33:55
  Eli Frafjord Ganddal IL diskvalifisert    
  Gro Hege Ludvigsen Måren OK diskvalifisert    

 

D 60-

2 090 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Rannveig Solli Askøy OL 30:32   14:36
2 Kjellaug Grødem Voss IL 33:42 +3:10 16:07
3 Anne Kjersti Daltveit Fana IL 41:10 +10:38 19:41
4 Brit I. Danielsen Oddersjaa SSK 43:44 +13:12 20:55
5 Anne-Berit Rasmussen OL Tønsberg og omegn 48:23 +17:51 23:08
6 Inger Nergaard Stokke IL 59:34 +29:02 28:30
7 Tonny Lindquist OK Skeidi 1:00:01 +29:29 28:42

 

D 65-

1 880 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Signe Heivoll Søgne og Songdalen OK 31:32   16:46
2 Edel Slettemark Stord Orientering 31:40 +0:08 16:50
3 Margareta Brynhildsen Stokke IL 32:40 +1:08 17:22
4 Hedvig Anda Sandnes IL (Rogaland) 34:58 +3:26 18:35

 

D 70-

1 880 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kari Timenes Laugen IL Imås 27:15   14:29
2 Turid Nystrøm Stavanger Orienteringsklubb 32:25 +5:10 17:14
3 Eli Klovning Porsgrunn OL 33:05 +5:50 17:35
4 Haldis Glendrange Stavanger Orienteringsklubb 33:19 +6:04 17:43
5 Ingeborg Bøbel IL Imås 42:57 +15:42 22:50
6 Inger Elisabeth Kvaase Bækkelagets SK 43:52 +16:37 23:20
7 Edel Holte Oddersjaa SSK 1:14:15 +47:00 39:29

 

D 75-

1 880 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tirill Liby Seip OK Skeidi 38:40   20:34
2 Johanna Ytterbøl Gimle IF 40:15 +1:35 21:24
3 Unni Dirro Bøhlerengen Måren OK 41:01 +2:21 21:49
4 Gudveig Jørundland OK Sør 42:25 +3:45 22:33
5 Hjørdis Egner Heming Orientering 58:35 +19:55 31:09

 

D 80-

1 880 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ellen Mathisen Porsgrunn OL 1:19:22   42:12

 

H -10

1 720 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Lukas Jones Arnesen Heming Orientering 22:32   13:06
  Nov Bar-Nathan Lillomarka OL 41:39   24:12
  Lauritz Brunborg Nittedal OL 34:02   19:47
  Håvard Rekve Lian Fossum IF 22:22   13:00
  Mathias Linløkken Østmarka OK 30:02   17:27
  Ole Magnus Repstad Storemyr IL Hauken 31:54   18:32
  Ask Felland Sætnan Fossum IF 23:43   13:47
  Eirik Wathne Sandnes IL (Rogaland) 20:00   11:37
  Birk Bjaadal Winberg OK Skeidi 24:46   14:23

 

H 11-12

1 720 m, 21 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Henrik Kaupang Lye Larvik OK 13:49   8:01
2 Eirik Frost Alta OL 14:39 +0:50 8:31
3 Edvin Aakre Egersund OK 14:47 +0:58 8:35
4 Christian Fredrik Borg IL Koll 15:08 +1:19 8:47
5 Arne Jacob Nystrøm Olsen Stavanger Orienteringsklubb 15:26 +1:37 8:58
6 Omund Thu Landstad Sandnes IL (Rogaland) 17:49 +4:00 10:21
7 Markus Richter Sandnes IL (Rogaland) 18:06 +4:17 10:31
8 Fridtjof Reusch Heming Orientering 18:09 +4:20 10:33
9 Henrik Andreas Tømt IL Imås 20:19 +6:30 11:48
10 Mathias Nyhaug Asker Skiklubb 20:43 +6:54 12:02
11 Erik Zagar Larvik OK 23:08 +9:19 13:26
12 Reno Pape Konnerud IL 23:36 +9:47 13:43
13 Simen Rønning Johansen Måren OK 25:20 +11:31 14:43
14 Henrik Repstad Storemyr IL Hauken 26:02 +12:13 15:08
15 Ole Andre Brandsberg Egersund OK 26:23 +12:34 15:20
16 Järvi Stielstra Sauda Orienteringsklubb 26:24 +12:35 15:20
17 Felix R. Hylleseth Sentrum OK 31:25 +17:36 18:15
18 Bjørnar Peikli Sandnes IL (Rogaland) 31:28 +17:39 18:17
19 Eskil Stielstra Sauda Orienteringsklubb 34:45 +20:56 20:12
20 Johannes Halvorsrud Melhus IL 48:44 +34:55 28:20
21 Stian Haugvaldstad Sandnes IL (Rogaland) 55:42 +41:53 32:23

 

H 13-14

1 800 m, 40 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Nils Tveite Ås-NMBU Orientering 12:01   6:40
2 Sondre Ytterbø Asker Skiklubb 13:49 +1:48 7:40
3 Martin Vehus Skjerve Verdal OK 14:26 +2:25 8:01
4 Grunde Isaksætre Grue IL 14:30 +2:29 8:03
5 August Syrdal Øen Heming Orientering 14:47 +2:46 8:12
6 Henrik Reusch Heming Orientering 15:49 +3:48 8:47
7 Jakob Torgersen Halden SK 16:08 +4:07 8:57
8 Gard Frost Alta OL 16:10 +4:09 8:58
9 Samuel Kleppa Ålgård Orientering 16:14 +4:13 9:01
9 Simen Aure Skogedal Asker Skiklubb 16:14 +4:13 9:01
11 Mikkel Katla Fossum IF 16:17 +4:16 9:02
12 Aleksander Jørgensen Haugesund IL Orientering 16:19 +4:18 9:03
13 Vebjørn Blom-Hagen Fossum IF 16:20 +4:19 9:04
13 Brage Takle Kristiansand OK 16:20 +4:19 9:04
15 Simon Beckmann Kristiansen Oddersjaa SSK 16:25 +4:24 9:07
16 Sindre Fidje Andersen OK Sør 16:28 +4:27 9:08
17 Vegard Aarstad Ås-NMBU Orientering 16:29 +4:28 9:09
18 Kåre Peter Krohn Gjessing Heming Orientering 16:42 +4:41 9:16
19 Sindre Gisholt Fossum IF 16:46 +4:45 9:18
20 Felix Finsrud Asker Skiklubb 17:00 +4:59 9:26
21 Birk Felland Sætnan Fossum IF 17:11 +5:10 9:32
22 Ulrik Hellen TIF Viking 17:23 +5:22 9:39
23 Kristian Østermann Heming Orientering 18:08 +6:07 10:04
24 Iver Ringheim Larvik OK 18:09 +6:08 10:05
25 Eskil Frischknecht Alta OL 18:26 +6:25 10:14
26 Gaute Fosstveit Raumar Orientering 18:30 +6:29 10:16
27 Simen Fritzner Nittedal OL 18:59 +6:58 10:32
28 Jonas Myhr Asker Skiklubb 20:18 +8:17 11:16
29 Mats Lindaas Elverum OK 20:30 +8:29 11:23
30 Thomas Valdal Sandnes IL (Rogaland) 24:01 +12:00 13:20
31 Bo Utseth Bøhlerengen Oppsal Orientering 24:03 +12:02 13:21
32 Magnus Fossum IK Grane Arendal Orientering 24:48 +12:47 13:46
33 Tor Eirik Eckhoff Gjermestad Egersund OK 29:23 +17:22 16:19
34 Sindre Skeie Petterson Egersund OK 29:24 +17:23 16:20
35 Jørgen Westerheim Stord Orientering 29:57 +17:56 16:38
36 Herman Bakkane Folgerø Sauda Orienteringsklubb 31:04 +19:03 17:15
37 Vetle Lysaker Norbom Konnerud IL 36:29 +24:28 20:16
38 Simen Kolbergsrud Røyken OL 39:57 +27:56 22:11
  Ole Henrik Woxholth Asker Skiklubb diskvalifisert    
  Arthur Brunborg Nittedal OL brutt    

 

H 13-16C

1 580 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anders Ljådal IL Hauken 19:13   12:09
2 Vegard Haug Sandnes IL (Rogaland) 19:21 +0:08 12:14
3 Haakon Smith Eidet IL Vindbjart 19:56 +0:43 12:36
4 Preben Bransdsberg Stormyr Egersund OK 20:15 +1:02 12:48
5 Gaute Lindaas Elverum OK 22:31 +3:18 14:15
6 Markus Omdal Tharaldsen IL Vindbjart 25:09 +5:56 15:55
7 Morten Trøan Kolbotn og Skimt OL 27:53 +8:40 17:38
  Lars Gåsvik Narvestad Halden SK diskvalifisert    

 

H 13-16N

1 890 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jostein Nermoen Østmarka OK 15:51   8:23
2 Sigve Feyling Kolbotn og Skimt OL 20:35 +4:44 10:53
3 Ove Strømsvåg Egersund OK 1:17:37 +1:01:46 41:04

 

H 15-16

2 510 m, 39 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Marius Aurebekk Kristiansand OK 18:25   7:20
2 Lars Young Vik Nydalens SK 18:39 +0:14 7:25
3 Even Lindaas Vang OL 18:40 +0:15 7:26
4 Halvor Tørnqvist Halden Nydalens SK 19:00 +0:35 7:34
5 Fredrik Hamrefors Västerås SOK 19:38 +1:13 7:49
6 Per Clemet Wisløff Asker Skiklubb 19:49 +1:24 7:53
7 Sander Arntzen Asker Skiklubb 20:30 +2:05 8:10
8 Eskil Frøisland Vang OL 21:39 +3:14 8:37
9 Kristian Pytten Kristiansand OK 21:42 +3:17 8:38
10 Johan Christie Ørke Stavanger Orienteringsklubb 21:48 +3:23 8:41
11 Anders Vestøl Vegårshei IL 21:49 +3:24 8:41
12 Njaal Ellegaard Melby Vang OL 21:53 +3:28 8:43
13 Ondrej Budsky SCM/TSM Jestedska oblast 21:58 +3:33 8:45
14 Martin Adamec SCM/TSM Jestedska oblast 22:03 +3:38 8:47
15 Antonin Smaus SCM/TSM Jestedska oblast 22:13 +3:48 8:51
16 Audun Bergan Nydalens SK 22:25 +4:00 8:55
17 Josef Nagy SCM/TSM Jestedska oblast 22:29 +4:04 8:57
18 Eivind Berner Myhre Fossum IF 22:42 +4:17 9:02
19 Sivert Sande Kverme Fossum IF 24:22 +5:57 9:42
20 Trygve Myhr Asker Skiklubb 24:38 +6:13 9:48
21 Sigurd Paulsen Vie Haugesund IL Orientering 25:01 +6:36 9:58
22 Jakub Bradac SCM/TSM Jestedska oblast 25:17 +6:52 10:04
23 Peter Gisholt Fossum IF 26:27 +8:02 10:32
24 Alexander Repstad Storemyr IL Hauken 26:44 +8:19 10:39
25 Jakub Bily SCM/TSM Jestedska oblast 27:45 +9:20 11:03
26 Jostein Svaland Dale OL Vallset/Stange 27:49 +9:24 11:04
27 Sindre Lysaker Norbom Konnerud IL 29:16 +10:51 11:39
28 Jonas Myhre Kristiansand OK 29:17 +10:52 11:40
29 Odd-Anton Hermansen Kristiansand OK 29:49 +11:24 11:52
30 Dan Pavlovec SCM/TSM Jestedska oblast 30:06 +11:41 11:59
31 Erlend Fidje Andersen OK Sør 30:22 +11:57 12:05
32 Eyvind Kjellevold Malde IL Gular 30:24 +11:59 12:06
33 Fredrik Sveen Vang OL 33:38 +15:13 13:23
34 Ole Gunnar Lund Jensen Oddersjaa SSK 34:29 +16:04 13:44
35 Vegard Øverli Berg Kongsberg OL 34:50 +16:25 13:52
36 Kristian Skovly IL Vindbjart 35:23 +16:58 14:05
37 Jonas Sjursen Ruud IL Vindbjart 56:26 +38:01 22:29
38 Herman Brunborg Nittedal OL 59:39 +41:14 23:45
  Petter Astrup Arnesen Heming Orientering diskvalifisert    

 

H 17-A kort

2 700 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Øyvind Glendrange Årvoll IL 30:11   11:10
2 Peter Carlsen Røyken OL 32:03 +1:52 11:52
3 Frode Sørensen IK Grane Arendal Orientering 34:43 +4:32 12:51
4 Andreas Sommerfelt Vegårshei IL 35:05 +4:54 12:59
5 Yngve Vetrhus Søgne og Songdalen OK 35:06 +4:55 12:59
6 Steinar Sunde Søgne og Songdalen OK 41:48 +11:37 15:28
7 Espen Coward OK Sør 44:53 +14:42 16:37
8 Kurt Kleppa Ålgård Orientering 45:53 +15:42 16:59
9 Jørn Bergan Vegårshei IL 56:52 +26:41 21:03

 

H 17-B

1 790 m, 20 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Lars Andreas Een Voss IL 19:45   11:02
2 Tom André Alstadsæther Eiker OL 21:19 +1:34 11:54
3 Morten Andresen OK Skeidi 21:59 +2:14 12:16
4 Assaf Bar-Nathan Lillomarka OL 22:07 +2:22 12:21
5 Simon Feyling Kolbotn og Skimt OL 22:59 +3:14 12:50
6 Tommy Sæter Kongsberg OL 23:31 +3:46 13:08
7 Arild Jørgensen Oddersjaa SSK 23:37 +3:52 13:11
8 Morten Coward OK Sør 23:56 +4:11 13:22
9 Eivind Kløvstad Sandefjord OK 23:59 +4:14 13:23
10 Espen Ekholt Berg Kongsberg OL 24:11 +4:26 13:30
11 Torodd Kolbergsrud Røyken OL 24:33 +4:48 13:42
12 Arild Nyhaug Asker Skiklubb 25:19 +5:34 14:08
13 Eiliv Bjarne Lønningen Otra IL 25:21 +5:36 14:09
14 Per Anders Ytterbø Asker Skiklubb 25:36 +5:51 14:18
15 Geir Egil Norbom Konnerud IL 27:22 +7:37 15:17
16 Geir Haugvaldstad Sandnes IL (Rogaland) 30:40 +10:55 17:07
17 Sander Feyling Kolbotn og Skimt OL 31:42 +11:57 17:42
18 Bjørn A Friestad Kristiansand OK 33:22 +13:37 18:38
19 Ronny Ervik OK Skeidi 44:15 +24:30 24:43
  Olav Helland Egersund OK diskvalifisert    

 

H 17-C

1 820 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Frode Trøan Kolbotn og Skimt OL 20:38   11:20
2 Tommy Birkeland Egersund OK 26:16 +5:38 14:25
3 Erik Hasli Snertingdal IF Orientering 27:54 +7:16 15:19
4 Rodney Molenaar Modum OL 28:04 +7:26 15:25
5 Gunnar Fosstveit Raumar Orientering 30:19 +9:41 16:39
6 Lars-Erik Østerud Eiker OL 34:04 +13:26 18:43
7 Tor Eckhoff Gjermestad Egersund OK 34:53 +14:15 19:10
8 Peter Preben Prebensen Skien OK 35:11 +14:33 19:19
9 Svein-Tore Gåsvik Narvestad Halden SK 35:33 +14:55 19:31

 

H 17-20

3 780 m, 36 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sebastian Daland Kristiansand OK 30:11   7:59
2 Matias Hodne Hanisch Kristiansand OK 30:59 +0:48 8:11
3 Bjørn Anders Flågen Heming Orientering 31:24 +1:13 8:18
4 Styrk Hundseid Kamsvåg Fossum IF 31:51 +1:40 8:25
5 Ulrik Astrup Arnesen Heming Orientering 32:00 +1:49 8:27
6 Matej Burda SCM/TSM Jestedska oblast 32:15 +2:04 8:31
7 Johannes Bakke Aashamar Kristiansand OK 32:19 +2:08 8:32
8 Krystof Karatsiolis SCM/TSM Jestedska oblast 32:21 +2:10 8:33
9 Knut Kyrkjebø TIF Viking 32:22 +2:11 8:33
10 Ondrej Bek SCM/TSM Jestedska oblast 32:26 +2:15 8:34
11 Vetle Elias Lynnebakken Kristiansand OK 32:27 +2:16 8:35
12 Jan Smaus SCM/TSM Jestedska oblast 32:32 +2:21 8:36
13 Miroslav Janecek SCM/TSM Jestedska oblast 32:40 +2:29 8:38
14 Vojtech Melichar SCM/TSM Jestedska oblast 32:47 +2:36 8:40
15 Marek Novotny SCM/TSM Jestedska oblast 33:09 +2:58 8:46
16 Gjermund Tørnqvist Halden Nydalens SK 33:11 +3:00 8:46
17 Vit Kostejn SCM/TSM Jestedska oblast 34:37 +4:26 9:09
18 Michal Boránek USK Prague 34:47 +4:36 9:12
19 Marius Pytten Kristiansand OK 34:57 +4:46 9:14
20 Henrik Upsal NTNUI 38:01 +7:50 10:03
21 Einar Ekeland Oddersjaa SSK 39:05 +8:54 10:20
22 Jørgen Wulfsberg Nydalens SK 39:10 +8:59 10:21
23 Joar Fuglestad Ålgård Orientering 40:27 +10:16 10:42
24 Johannes Djupesland Haugesund IL Orientering 41:40 +11:29 11:01
25 Tomas Hlubucek SCM/TSM Jestedska oblast 41:41 +11:30 11:01
26 Jostein Baustad Haugesund IL Orientering 41:56 +11:45 11:05
27 Henrik Hamrefors Västerås SOK 41:57 +11:46 11:05
28 John Runde Kristiansand OK 42:02 +11:51 11:07
29 Ove Haugvaldstad Sandnes IL (Rogaland) 42:05 +11:54 11:07
30 Tomas Thor SCM/TSM Jestedska oblast 42:06 +11:55 11:08
31 Henrik Chr. Hirsch IF Trauma 42:10 +11:59 11:09
32 Ole Martin Edstrøm Oppsal Orientering 45:57 +15:46 12:09
33 Mathias Hermstad Freidig 46:15 +16:04 12:14
34 Bjørnar Kregnes Kristiansand OK 56:13 +26:02 14:52
35 Even Fossum IK Grane Arendal Orientering 1:07:08 +36:57 17:45
  Tobias Kristensen Larvik OK diskvalifisert    

 

H 21-

4 140 m, 43 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jostein Andersen Nydalens SK 29:55   7:13
2 Vegard Danielsen Kristiansand OK 29:56 +0:01 7:13
3 Tomas Dlabaja SCM/TSM Jestedska oblast 32:07 +2:12 7:45
4 Gaute Friestad Kristiansand OK 32:08 +2:13 7:45
5 Harald Astrup Arnesen Heming Orientering 33:17 +3:22 8:02
6 Knut Sveinung Holth Rekaa Røyken OL 33:51 +3:56 8:10
7 Sigurd R. Oftedal Ålgård Orientering 33:54 +3:59 8:11
8 Petter Marki Erichsen Varegg Fleridrett 33:57 +4:02 8:12
9 Lars Sigve Oftedal Ålgård Orientering 33:59 +4:04 8:12
10 Jonathan Albon Varegg Fleridrett 34:19 +4:24 8:17
11 Håvard Krey Hansen OK Silsand 34:20 +4:25 8:17
12 Haakon Ingvaldsen Nydalens SK 34:21 +4:26 8:17
13 Henrik Rindom Knudsen OK Melfar 34:27 +4:32 8:19
14 Martin Holth Johannessen Røyken OL 34:31 +4:36 8:20
15 Såmund Botnen NOTEAM 35:58 +6:03 8:41
16 Rasmus Palmqvist Aslaksen IFK Lidingö SOK 37:25 +7:30 9:02
17 Dan Wolf SCM/TSM Jestedska oblast 37:27 +7:32 9:02
18 Sigve Botnen Bø OL 37:33 +7:38 9:04
19 Jostein Moe Torridal IL 38:08 +8:13 9:12
20 Eivind Romberg Kvaale Bø OL 39:23 +9:28 9:30
21 Nicholas Morgan Malvik IL 40:16 +10:21 9:43
22 Hallvard Tyldum Emblem IL 40:43 +10:48 9:50
23 Kenneth Mydland Egersund OK 40:47 +10:52 9:51
24 Øystein Botnen Bø OL 40:51 +10:56 9:52
25 Jan Kocib SCM/TSM Jestedska oblast 41:04 +11:09 9:55
26 Tomas Kobr SCM/TSM Jestedska oblast 41:09 +11:14 9:56
27 Jan Cechlovsky SCM/TSM Jestedska oblast 41:56 +12:01 10:07
28 Aske Jepsen OK Pan Århus 45:18 +15:23 10:56
29 Eirik Holth Johannessen Røyken OL 45:27 +15:32 10:58
30 Morten Jørgensen Kristiansand OK 46:03 +16:08 11:07
31 Jan Picek SCM/TSM Jestedska oblast 46:04 +16:09 11:07
32 Asger Kirkegaard CopenhagenO 48:11 +18:16 11:38
33 Lasse Kløvstad Sandefjord OK 48:30 +18:35 11:42
34 Magnus Johnsson IK Grane Arendal Orientering 49:34 +19:39 11:58
35 Håkon Nergaard Berg Stokke IL 55:49 +25:54 13:28
36 Espen Karlsen Stavanger Orienteringsklubb 58:04 +28:09 14:01
37 Stanislav Nejman SCM/TSM Jestedska oblast 58:56 +29:01 14:14
38 Tomas Krenek SCM/TSM Jestedska oblast 59:34 +29:39 14:23
39 Pål Skogedal Asker Skiklubb 1:18:51 +48:56 19:02
  Kristian Bråten Førde IL diskvalifisert    
  Thomas Hadland Egersund OK diskvalifisert    
  Ondrej Vanis SCM/TSM Jestedska oblast diskvalifisert    
  Thorstein Wang NTNUI diskvalifisert    

 

H 35-

3 780 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kim Richter Sandnes IL (Rogaland) 36:18   9:36
2 Frode Øverøyen Balchen Oddersjaa SSK 36:27 +0:09 9:38
3 Thomas Roskifte OK Moss 36:43 +0:25 9:42
4 Lars Aurebekk Fredrikstad SK 37:48 +1:30 10:00
5 Pavel Pachner SCM/TSM Jestedska oblast 43:28 +7:10 11:29
6 Per Henrik Zagar Larvik OK 51:03 +14:45 13:30
7 Hans Christian Granly Falkenberg Stavanger Orienteringsklubb 53:26 +17:08 14:08
8 Svein Sunde Søgne og Songdalen OK 23:19:41 +22:43:23 6:10:17

 

H 40-

3 250 m, 27 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Espen Danevad Fredrikstad SK 25:47   7:56
2 Tallak Olav Gryting Gjerstad IL 27:00 +1:13 8:18
3 Vegard Peikli Sandnes IL (Rogaland) 27:13 +1:26 8:22
4 Torbjørn Blom-hagen Fossum IF 27:40 +1:53 8:30
5 Eivind Frode Rinde Bø OL 27:48 +2:01 8:33
6 Torbjørn Kravdal Gjø-Vard OL 27:56 +2:09 8:35
7 Steinar Lande Bø OL 28:08 +2:21 8:39
8 Espen Røste Kongsberg OL 29:21 +3:34 9:01
9 Kjell Arne Håland OK Sør 29:48 +4:01 9:10
10 Ståle Thortveit Søgne og Songdalen OK 29:51 +4:04 9:11
11 Johs Hjelmstad Bækkelagets SK 30:00 +4:13 9:13
12 Asbjørn Byggland Høydalsmo IL 30:53 +5:06 9:30
13 Knut Jostein Sætnan Fossum IF 31:44 +5:57 9:45
14 Sturle Furland Sandefjord OK 33:21 +7:34 10:15
15 Martin Bjørkenes Hisøy OK 36:00 +10:13 11:04
16 Lars Folgerø Sauda Orienteringsklubb 36:04 +10:17 11:05
17 Trond Myhre Fossum IF 37:03 +11:16 11:24
18 Bjørnar André Haug Sandnes IL (Rogaland) 37:55 +12:08 11:40
19 Stig Dalsøren Kristiansand OK 39:13 +13:26 12:04
19 Jan Erik Tinderholt OK Skeidi 39:13 +13:26 12:04
21 Asle Åsmul Birkenes IL 39:50 +14:03 12:15
22 Gunnar Petterson Egersund OK 40:30 +14:43 12:27
23 Sander Stielstra Sauda Orienteringsklubb 41:29 +15:42 12:45
24 Marcel Niederhauser Askøy OL 49:15 +23:28 15:09
25 Ola Bratlie IL BUL-Tromsø 56:41 +30:54 17:26
26 Atle Borgersen Hedrum OL 1:04:58 +39:11 19:59
  Hans Trøan Nittedal OL diskvalifisert    

 

H 45-

3 180 m, 44 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Magnus Landstad Sandnes IL (Rogaland) 26:14   8:14
2 Frode Nysæter Skien OK 28:18 +2:04 8:53
3 Kenneth Westerheim Stord Orientering 29:01 +2:47 9:07
4 Thomas Frost Alta OL 29:24 +3:10 9:14
5 Geir Torgersen Halden SK 29:50 +3:36 9:22
6 Knut Harald Hylleseth Sentrum OK 30:36 +4:22 9:37
7 Christian Jomaas Fossum IF 31:37 +5:23 9:56
8 Per Olav Gulbrandsen Larvik OK 31:45 +5:31 9:59
9 Einar Gisholt Fossum IF 32:44 +6:30 10:17
10 Oddgeir Eikeskog Sandnes IL (Rogaland) 32:57 +6:43 10:21
11 Truls Kvaase Bækkelagets SK 33:19 +7:05 10:28
12 Jørgen Frøyd Larvik OK 34:12 +7:58 10:45
13 Gunnar Engen Vik Nydalens SK 34:24 +8:10 10:49
14 Sverre Wisløff Asker Skiklubb 34:45 +8:31 10:55
15 Vidar Gjelstad Oppsal Orientering 34:52 +8:38 10:57
16 Per Kristian Tømt IL Imås 34:59 +8:45 11:00
17 Bjart Are Hellen TIF Viking 35:21 +9:07 11:06
18 Kjetil Damm TIF Viking 35:25 +9:11 11:08
19 Tom Kristensen Larvik OK 35:33 +9:19 11:10
20 Bjørn Idar Sætran IF Trauma 35:56 +9:42 11:17
21 Knut Aurebekk Torridal IL 36:07 +9:53 11:21
22 Kimme Arnesen Heming Orientering 36:18 +10:04 11:24
23 Jon Skriubakken Porsgrunn OL 37:41 +11:27 11:51
24 Tor Brenna Nittedal OL 39:00 +12:46 12:15
25 Espen Johnsen Hedrum OL 41:00 +14:46