Resultater Spitsbergen Marathon 2014



Resultater Spitsbergen Marathon
Spitsbergen, Svalbard - 7. juni 2014
Hel- og halvmaraton

Arrangementstype: Friidrett, mosjonsløp, maratonløp
 

Spitsbergen Marathon 7. juni 2014      
               
Maraton            
Plass Etternavn Fornavn Klasse Klubb Nasjon Tid
1 Falk Therese K30-39 Romerike Ultraløperklubb NO   03:34:49
2 Raistrick Eilidh K30-39 Highland Hill Runners / Skotland NO   03:36:19
3 Nabb Pernilla K30-39   FI   05:07:10
               
1 Kruth Elisabeth K40-49   SE   03:48:59
               
1 Messerschmidt Jacqueline K50-59 Team Lauf-Abenteuer DE   04:15:24
2 Häggdahl Anette K50-59   FI   04:25:37
3 Linton-Dahlöf Pia K50-59   SE   04:26:30
4 Gren Susanne K50-59   SE   04:34:08
5 Mckercher Rene' K50-59   US   05:17:46
6 Pihjalaniemi Tarja K50-59   FI   05:25:17
  Rhedin Christina K50-59   SE   DNF
               
1 Själin Max M20-29   SE   02:56:42
2 Bergrem Kjetil M20-29   NO   02:57:57
3 Amlien John Henry M20-29   NO   04:09:08
4 Pavlovic Borislav M20-29 Svalbard Turn NO   04:31:34
               
1 Semb Knut Harald M30-39 Gjerpen Friidrett NO   02:49:32
2 Polanski Tomasz M30-39 Manekin Pl   02:50:33
3 Norrgård Andreas M30-39   FI   02:58:59
4 Reidlinger Markus M30-39   AT   03:24:40
5 Brannkarr David M30-39   FI   03:34:52
6 Torrkulla Magnus M30-39   FI   03:38:14
7 Bacrania Minesh M30-39   US   03:44:32
8 Fahlbusch Markus M30-39   BE   04:09:33
9 Torp Frej M30-39   FI   04:20:37
10 Burke Ciaran M30-39   IE   04:39:07
               
1 Vestøl Svein M40-49   NO   03:06:43
2 Skogmann Frode M40-49 Sykkelreise AS NO   03:25:01
3 Mandell Jonny M40-49   FI   03:38:25
4 Candore Gianmario M40-49   GB   03:52:38
5 Peter Arlett M40-49   GB   03:52:38
6 Maasikrand Mart M40-49   EE   03:54:58
7 Gredmark Mattias M40-49   SE   03:55:12
8 Friedrich Holger M40-49 Laufgruppe Kömmerling DE   04:08:48
9 Van Muijden Steven M40-49   NL   04:11:13
10 Moloney John M40-49   IE   04:12:29
11 Baron-Escamez Domingo M40-49   ES   04:13:57
12 Hjort Leif M40-49   FI   04:16:44
13 Strueder Karsten M40-49   DE   04:31:30
14 Larsen Claus M40-49   DK   04:32:38
15 Vestergård Christian M40-49   FI   04:56:42
               
1 Grätz Roger M50-59   DE   03:45:24
2 Kronander Ulf M50-59   SE   03:47:10
3 Vestmoen Sigbjørn M50-59   NO   03:53:34
4 Beijar Roland M50-59   FI   03:57:18
5 Messerschmidt Lutz M50-59 Team Lauf-Abenteuer DE   03:59:19
6 Kämper Andreas M50-59 Team Lauf-Abenteuer DE   03:59:38
7 Gren Tony M50-59   SE   04:15:11
8 Holm Sixten M50-59   FI   04:19:29
9 Häggdahl Kent M50-59   FI   04:25:37
10 Bücher Marc M50-59 TV Idstein 1844 DE   05:09:08
11 Pihjalaniemi Markku M50-59   FI   05:25:18
               
1 Granholm Göte M60+   FI   03:40:52
2 Koskinen Markku M60+   FI   03:55:28
3 Hoem Jan M60+   NO   04:03:43
4 Uusitalo Reino M60+   FI   04:23:02
5 Watne Øyvind M60+ Kondis NO   04:25:04
6 Modin Olle M60+   SE   05:02:50
               
Halvmaraton            
Plass Etternavn Fornavn Klasse Klubb Nasjon Tid
               
1 Strøm Solli Lotte K20-29   NO   01:39:11
2 Brown Elissa K20-29   NO   01:59:52
3 Sandholtbråten Ida K20-29   NO   02:03:04
4 Stien Nina Regine K20-29 NTNUI - Friidrett NO   02:05:10
5 Duxbury Charlotte K20-29   UK   02:05:28
6 Bergstrand Maja K20-29   SE   02:14:13
7 Nordgård Ida Kessel K20-29   NO   02:14:43
8 Anyon Natasha K20-29   UK   02:18:38
9 Bårdsen Kaisa K20-29   NO   02:23:48
               
1 Livendahl Madeleine K30-39   CH   01:50:41
2 Bjolin Hanna K30-39   FI   01:54:00
3 Bostadløkken Ida Pallin K30-39   NO   01:57:54
4 Salviati Alessia K30-39   IT   02:03:48
5 Grenvald Julie Cornelius K30-39   NO   02:14:43
6 Tander Gellerbrant Bea K30-39   SE   02:15:38
7 Nissdal Olin Lisa K30-39   SE   02:15:39
8 Johansson-Karlsson Emma K30-39 Svalbard Turn NO   02:18:29
9 Leupelt Verena K30-39   DE   02:24:20
10 Jorgas Jana K30-40   DE   DNF
               
1 With Marit Helen K40-49   NO   01:50:41
2 Johnsen Ruth Lill Hamarheim K40-49   NO   02:00:45
3 Westerheim Anne K40-49   NO   02:00:48
4 Strandberg Christina K40-49   SE   02:07:19
5 Stokkenes Grethe K40-49   NO   02:09:05
6 Fadum Hege Sveaas K40-49   NO   02:21:46
               
1 Nygård Maria K50-59   FI   02:03:59
2 Rudland Embjørg K50-59   NO   02:05:00
3 Ekblad Stenhammar Lisbet K50-59   SE   02:27:28
               
1 Nymark-Engman Brita K60+   FI   02:29:46
2 Wik Inger K60+   FI   02:29:46
3 Benjaminsen Lillian K60+   NO   02:36:43
4 Stifjell Kirsten M. K60+ TUIL Tromsdalen Friidrett NO   02:43:42
5 Sach Anita K60+ Team Lauf-Abenteuer DE   03:03:23
               
1 Ekblad Leo M16-19   SE   02:00:40
               
1 Torp Sindre M20-29 Nothern runners NO   01:27:00
2 Sach Alexander M20-29 Basketballverein Tusli- Berlin DE   01:44:03
               
1 Kundrat Matthew M30-39   US   01:45:57
2 Wilhelmsen Guttorm M30-39   NO   01:51:54
3 Ekman Conny M30-39   FI   01:54:02
4 Gillzzaoui Henrik M30-39   SE   01:57:14
5 Keller Georg M30-39   CH   01:57:23
6 Haug Lasse M30-39   NO   02:04:48
7 Hammarstedt Peter M30-39   SE   02:04:55
8 Haupt Sandro M30-39   DE   02:13:49
9 Vander Stichele Koen M30-39   BE   02:31:40
               
1 Stormoen Leif-Erik M40-49 Svalbard Turn NO   01:35:05
2 Flesvik Jahn-Helge M40-49   NO   01:40:36
3 Van Den Berg Ronny M40-49   NL   01:51:48
4 Tabaudon Denis M40-49   CH   01:57:22
5 Sæter Jan Olav M40-49 Longyearbyen brann og redning NO   01:58:32
               
1 Engberg Mats M50-59 Austevoll Idrettsklubb SE   01:43:33
2 Nilsson Mikael M50-59   SE   01:47:00
3 Bostadløkken Ola M50-59   NO   02:01:41
4 Thomsen Svein M50-59 Fjeld Løbeklubb/Cad Consult As NO   02:04:29
5 Stokkenes Lars Tore M50-59   NO   02:09:06
6 Ekblad Peter M50-59   SE   02:51:02
               
1 Bjørsvik Arvid M60+ Viking NO   01:54:53
2 Andersen Poul M60+   DK   02:06:53
3 Timmerling Arne M60+   SE   02:22:08
               
Spitsbergen Mila             
Plass Etternavn Fornavn Klasse Klubb Nasjon Tid
               
1 Skaar Sofia K11-100 Svalbard Turn SJ   00:51:32
2 Skogvold Silje K11-100 Multiconsult NO   00:55:20
3 Järvinen Taina K11-100   FI   00:56:20
4 Strandberg Malin K11-100   SE   00:56:51
5 Nilsen Margaret K11-100   NO   00:57:30
6 Forbes Sarah K11-100   CH   00:57:32
7 Pedersen Trude K11-100   NO   00:58:03
8 Semenzato Martina K11-100   IT   00:59:56
9 Blix Fru Byaasen K11-100   NO   01:00:04
10 Hvedding Krogstad Tone K11-100 Svalbard Turn NO   01:01:46
11 Bugge Eirin K11-100 Northern Runners NO   01:02:47
12 Gulliksen Jeanette K11-100   NO   01:03:38
13 Rian Grete K11-100   NO   01:04:33
14 Hermesmeier Renate K11-100   DE   01:06:25
15 Möuts Anette K11-100   FI   01:07:16
16 Van Den Berg Anja K11-100   NL   01:10:16
17 Cleven Petra K11-100   DE   01:10:24
18 Landsten Elisabeth K11-100   SE   01:10:26
19 Erzaas Fru Øvre K11-100   NO   01:10:35
20 Jacobsen Fru Nedre K11-100   NO   01:11:40
21 Nilsen Amanda K11-100   NO   01:21:01
22 Jenssen Eva Therese K11-100 Svalbard Turn NO   01:21:44
23 Andresen Fru Rasta K11-100   NO   01:35:09
24 Bücher Susanne K11-100 TV Idstein 1844 DE   02:35:41
               
               
1 Hjeltnes Geir Åge M11-100   NO   00:40:13
2 Schwenn Oliver M11-100   DE   00:44:36
3 Robert Weber M11-100   CH   00:46:40
4 PEDERSEN Asgeir Domaas M11-100 Svalbard Turn NO   00:47:34
5 Alnæs Benjamin M11-100   NO   00:48:08
6 Stormoen Sondre M11-100 Svalbard Turn NO   00:48:08
7 Alnæs Øyvind M11-100   NO   00:48:13
8 Higraff Martin  M11-100 Svalbard Turn NO   00:52:28
9 Husdal Daniel M11-100   NO   00:52:30
10 Kristensen Trym M11-100   NO   00:52:45
11 Andersen Vidar M11-100   NO   00:53:10
12 Henriksen Odd M11-100   NO   00:53:54
13 Krogstad Per Arne M11-100 Svalbard Turn NO   00:54:17
14 Leithe John-Erik M11-100   NO   00:55:43
15 Hjertsson Nicklas M11-100   SE   00:58:01
16 Nyhus Jostein M11-100 Svalbard Turn NO   00:58:08
17 Kristensen Tarjei M11-100   NO   00:58:29
18 Nilsen Thomas M11-100 Liverbirds Svalbard NO   00:59:15
19 Rognmo Johnny M11-100   NO   00:59:52
20 Hempenius Dagmar M11-100   NL   01:00:19
21 Tagliapietra Daniele M11-100   IT   01:00:36
22 Hildebrandt Marcus M11-100   DE   01:01:36
23 Johansen Svenn Are M11-100   NO   01:02:12
24 Brangi Giacomo M11-100   IT   01:02:21
25 Nordtug Magnar M11-100   NO   01:02:41
26 Berger Frank M11-100 Frankfurter Polarclub DE   01:02:51
27 Polanski Jan M11-100 Ciep?obud PL   01:06:47
28 Ravik Alexander M11-100   NO   01:09:50
29 Engman Ulf M11-100   FI   01:17:23
30 Wik Jan-Erik M11-100   FI   01:17:23
31 Kuurberg Matti M11-100   SE   01:25:19
32 Långhede Bo M11-100 Vilsta ik Eskilstuna SE   01:40:31
               
Minimila 11-15 år            
  Ianssen Mathias     NO   00:16:15
  Ianssen Carl Martin     NO   00:16:38
               
Spitsbergen Mila uten tidtaking          
  Bjørsvik Ane          
  Eriksen Gudmund          
  Gjerløw Knut          
  Gustavsson Monica          
  Kjølberg Bjørn          
  Skrede Vegard          
  Svendsen Sven-Erik          
  Vingen Anita          
  Hollum Arild          
  Vestmoen Einrun          
  Jensen Hanne          
  Folde Vigdis          
  Eidesen Pia Bronken          
  Andersen Hanne Linda Sollied          
  Johannessen Noah Andreas          
  Bostadløkken Torill          
  Johannessen Stein Ove          


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +