Resultater Stigtomtakavlen 2016



Resultater Stigtomtakavlen
Sverige - 16. og 17. april 2016

Arrangementstype: Orientering

H17E

56 startande
Plac Namn Strtid Strpl Strdiff Tid Vxlpl   Diff  
1 Göteborg-Majorna OK 1       4:43:39        
  1. Christian Tingström 49:06 14 +0:51 49:06 14      
  2. Johan Strand 1:08:05 12 +6:11 1:57:11 9 -5    
  3. Anders Hedberg 39:14 7 +0:34 2:36:25 6 -3    
  4. Erik Öhlund 33:39 8 +0:42 3:10:04 6 0    
  5. Andreas Johansson 48:38 3 +0:15 3:58:42 3 -3    
  6. Johan Runesson 44:57 1   4:43:39 1 -2    
2 Koovee 1       4:43:45        
  1. Topi Anjala 49:21 17 +1:06 49:21 17      
  2. Oleksandr Kratov 1:01:54 1   1:51:15 1 -16    
  3. Juho Westerlund 43:12 19 +4:32 2:34:27 1 0    
  4. Jani Myllärinen 33:49 9 +0:52 3:08:16 2 +1    
  5. Jani Lakanen 49:31 4 +1:08 3:57:47 1 -1    
  6. Timo Sild 45:58 4 +1:01 4:43:45 2 +1    
3 IFK Göteborg 1       4:44:42        
  1. Fredrik Edén 48:36 7 +0:21 48:36 7      
  2. Jonas Pilblad 1:07:16 9 +5:22 1:55:52 4 -3    
  3. Andreas Sølberg 38:54 2 +0:14 2:34:46 4 0    
  4. Niclas Jonasson 33:25 6 +0:28 3:08:11 1 -3    
  5. Max Peter Bejmer 50:29 8 +2:06 3:58:40 2 +1    
  6. Thor Nørskov 46:02 5 +1:05 4:44:42 3 +1    
4 IFK Lidingö SOK 1       4:45:56        
  1. Anders Hedman 51:48 28 +3:33 51:48 28      
  2. Hector Haines 1:05:15 3 +3:21 1:57:03 8 -20    
  3. Erik Ivarsson Sandberg 39:36 13 +0:56 2:36:39 12 +4    
  4. Bryan Russel-Keely 33:33 7 +0:36 3:10:12 7 -5    
  5. Nicolas Simonin 48:34 2 +0:11 3:58:46 4 -3    
  6. Filip Dahlgren 47:10 6 +2:13 4:45:56 4 0    
5 OK Denseln 1       4:48:02        
  1. Olle Kalered 49:05 13 +0:50 49:05 13      
  2. Algirdas Bartkevicius 1:08:11 13 +6:17 1:57:16 12 -1    
  3. Per Brolund 39:20 9 +0:40 2:36:36 11 -1    
  4. Erik Pettersson 33:17 3 +0:20 3:09:53 4 -7    
  5. Mathias Hallmén 50:39 9 +2:16 4:00:32 5 +1    
  6. Lucas Basset 47:30 7 +2:33 4:48:02 5 0    
6 Södertälje-Nykvarn OF 1       4:48:06        
  1. Ivar Lundanes 49:19 16 +1:04 49:19 16      
  2. Jakob Enmark 1:11:27 21 +9:33 2:00:46 16 0    
  3. Kent Ohlsson 39:22 11 +0:42 2:40:08 14 -2    
  4. Eric Börjeskog 34:09 10 +1:12 3:14:17 11 -3    
  5. Ralph Street 48:23 1   4:02:40 8 -3    
  6. Jonas Leandersson 45:26 3 +0:29 4:48:06 6 -2    
7 Malungs OK Skogsmårdarna 1       4:49:41        
  1. Jakob Lööf 48:21 2 +0:06 48:21 2      
  2. Erik Rost 1:08:53 18 +6:59 1:57:14 10 +8    
  3. Rickard Börjesson 39:20 9 +0:40 2:36:34 9 -1    
  4. Martin Hammarberg 33:23 4 +0:26 3:09:57 5 -4    
  5. Ludvig Åhlund 50:43 10 +2:20 4:00:40 6 +1    
  6. Johan Bäckman 49:01 9 +4:04 4:49:41 7 +1    
8 Linköpings OK 1       4:55:31        
  1. Per Carlborg 49:00 11 +0:45 49:00 11      
  2. Erik Martinsson 1:08:20 15 +6:26 1:57:20 13 +2    
  3. Joel Käll Karlsson 39:08 5 +0:28 2:36:28 8 -5    
  4. Fredrik Johansson 33:23 4 +0:26 3:09:51 3 -5    
  5. Niklas Olsson 51:29 12 +3:06 4:01:20 7 +4    
  6. Peter Eriksson 54:11 18 +9:14 4:55:31 8 +1    
9 Järla Orientering 2       4:58:42        
  1. Peter Hemmyr 48:52 9 +0:37 48:52 9      
  2. Michael Refors 1:08:23 17 +6:29 1:57:15 11 +2    
  3. Oscar Björck 39:06 4 +0:26 2:36:21 5 -6    
  4. Erik Berzell 34:57 11 +2:00 3:11:18 8 +3    
  5. Christian Kollberg 56:08 22 +7:45 4:07:26 10 +2    
  6. Mathias Hall 51:16 14 +6:19 4:58:42 9 -1    
10 Stora Tuna OK 1       4:59:44        
  1. William Pommer 51:32 23 +3:17 51:32 23      
  2. Joakim Svensk 1:14:19 23 +12:25 2:05:51 23 0    
  3. Viktor Svensk 41:27 17 +2:47 2:47:18 20 -3    
  4. Markus Lang 32:57 1   3:20:15 17 -3    
  5. Jesper Svensk 50:13 7 +1:50 4:10:28 14 -3    
  6. Emil Svensk 49:16 10 +4:19 4:59:44 10 -4    
11 Järla Orientering 1       4:59:52        
  1. Emil Lauri 49:02 12 +0:47 49:02 12      
  2. Ivan Kuchmenko 1:19:11 33 +17:17 2:08:13 25 +13    
  3. David Bejbom 39:02 3 +0:22 2:47:15 19 -6    
  4. Olle Boström 32:59 2 +0:02 3:20:14 16 -3    
  5. Espen Hultgreen Weltzien 50:02 5 +1:39 4:10:16 12 -4    
  6. Martin Härberg 49:36 11 +4:39 4:59:52 11 -1    
12 IFK Lidingö SOK 2       5:02:05        
  1. Julian Dent 48:24 4 +0:09 48:24 4      
  2. Øystein Kvaal Østerbø 1:06:20 5 +4:26 1:54:44 2 -2    
  3. Rasmus Palmqvist Aslaksen 39:47 15 +1:07 2:34:31 2 0    
  4. Mikael Jansson 38:12 23 +5:15 3:12:43 10 +8    
  5. Simon Schuster 56:11 23 +7:48 4:08:54 11 +1    
  6. Martin Larbo 53:11 17 +8:14 5:02:05 12 +1    
13 Södertälje-Nykvarn OF 2       5:03:02        
  1. Johan Ek-Larsson 48:30 5 +0:15 48:30 5      
  2. Erik Liljequist 1:07:10 8 +5:16 1:55:40 3 -2    
  3. Rickard Ohlsson 40:47 16 +2:07 2:36:27 7 +4    
  4. Olof Smitt 38:33 26 +5:36 3:15:00 12 +5    
  5. Ludvig Eriksson 55:19 20 +6:56 4:10:19 13 +1    
  6. Jesper Sjöblom 52:43 15 +7:46 5:03:02 13 0    
14 OK Kåre 1       5:04:32        
  1. Isac von Krusenstierna 48:15 1   48:15 1      
  2. Fredrik Mattsson 1:07:40 11 +5:46 1:55:55 5 +4    
  3. Leif Bader 38:40 1   2:34:35 3 -2    
  4. Albin Bergkvist 37:59 21 +5:02 3:12:34 9 +6    
  5. Jonas Gustafsson 52:42 15 +4:19 4:05:16 9 0    
  6. Emil Åberg 59:16 27 +14:19 5:04:32 14 +5    
15 Ärla IF 1       5:04:38        
  1. Rudolfs Zernis 55:47 43 +7:32 55:47 43      
  2. Petter Eriksson 1:06:54 7 +5:00 2:02:41 17 -26    
  3. Emil Andersson 39:15 8 +0:35 2:41:56 16 -1    
  4. Viktor Silvemark 35:40 18 +2:43 3:17:36 15 -1    
  5. Robbin Kantarp 58:04 29 +9:41 4:15:40 16 +1    
  6. Karl Walheim 48:58 8 +4:01 5:04:38 15 -1    
16 IK Hakarpspojkarna 1       5:09:23        
  1. Markus Hederskog 48:38 8 +0:23 48:38 8      
  2. Oskar Ljungqvist 1:15:53 27 +13:59 2:04:31 22 +14    
  3. Gustaf Sparrevik 43:53 21 +5:13 2:48:24 22 0    
  4. Joakim Hederskog 35:15 13 +2:18 3:23:39 20 -2    
  5. Filip Ossiansson 54:42 18 +6:19 4:18:21 18 -2    
  6. Ludwig Ljungqvist 51:02 13 +6:05 5:09:23 16 -2    
17 OK Linné 1       5:10:59        
  1. Erik Lind 50:14 19 +1:59 50:14 19      
  2. Jan Troeng 1:06:47 6 +4:53 1:57:01 6 -13    
  3. Mats Troeng 39:43 14 +1:03 2:36:44 13 +7    
  4. Pontus Johansson 39:59 28 +7:02 3:16:43 14 +1    
  5. Olle Nilsson 57:08 27 +8:45 4:13:51 15 +1    
  6. Olof Eriksson 57:08 22 +12:11 5:10:59 17 +2    
18 IFK Mora OK 1       5:12:16        
  1. Roman Ryapolov 48:22 3 +0:07 48:22 3      
  2. Andreas Holmberg 1:25:49 40 +23:55 2:14:11 35 +32    
  3. Zsolt Lenkei 47:16 27 +8:36 3:01:27 29 -6    
  4. Artem Panchenko 35:03 12 +2:06 3:36:30 24 -5    
  5. Johan Lindberg 50:45 11 +2:22 4:27:15 23 -1    
  6. Graham Gristwood 45:01 2 +0:04 5:12:16 18 -5    
19 IK Hakarpspojkarna 2       5:16:53        
  1. Martin Djerf 51:34 24 +3:19 51:34 24      
  2. Andreas Jansson 1:11:15 19 +9:21 2:02:49 19 -5    
  3. Adam Granstedt 43:57 22 +5:17 2:46:46 18 -1    
  4. Andreas Gustafsson 36:58 20 +4:01 3:23:44 21 +3    
  5. Arvid Nord 52:33 14 +4:10 4:16:17 17 -4    
  6. Erik Hansson 1:00:36 28 +15:39 5:16:53 19 +2    
20 Nyköpings OK 1       5:19:29        
  1. Marcus Berggren 51:39 25 +3:24 51:39 25      
  2. Jens Wängdahl 1:11:59 22 +10:05 2:03:38 20 -5    
  3. Henrik Anängen 43:48 20 +5:08 2:47:26 21 +1    
  4. Carl Carlsson 43:37 38 +10:40 3:31:03 23 +2    
  5. Daniel Nilsson 52:11 13 +3:48 4:23:14 19 -4    
  6. Didrik Hall 56:15 21 +11:18 5:19:29 20 +1    
21 OK Linné 2       5:25:04        
  1. Johan Hamelius 52:12 31 +3:57 52:12 31      
  2. Henrik Löfås 1:07:20 10 +5:26 1:59:32 15 -16    
  3. Jakob Andersson 42:17 18 +3:37 2:41:49 15 0    
  4. Olle Grywenz 40:33 29 +7:36 3:22:22 19 +4    
  5. Daniel Carlson Bjernald 1:01:55 35 +13:32 4:24:17 21 +2    
  6. Ross Smith 1:00:47 29 +15:50 5:25:04 21 0    
22 OK Denseln 2       5:29:00        
  1. Edvin Karlsson 48:58 10 +0:43 48:58 10      
  2. Sigge Lundedal 1:19:25 35 +17:31 2:08:23 27 +17    
  3. Hans Brolund 45:22 25 +6:42 2:53:45 25 -2    
  4. Emil Kalered 35:33 16 +2:36 3:29:18 22 -3    
  5. Arnaud Perrin 57:27 28 +9:04 4:26:45 22 0    
  6. August Mollén 1:02:15 32 +17:18 5:29:00 22 0    
23 OK Ravinen 1       5:40:26        
  1. Kalle Bergman 48:31 6 +0:16 48:31 6      
  2. Assar Hellström 1:18:33 31 +16:39 2:07:04 24 +18    
  3. Jacob Lindstam 46:46 26 +8:06 2:53:50 26 +2    
  4. Martin Hunhammar 49:06 48 +16:09 3:42:56 29 +3    
  5. Martin Lindskog 56:13 24 +7:50 4:39:09 26 -3    
  6. David Pettersson 1:01:17 30 +16:20 5:40:26 23 -3    
24 OK Tisaren 1       5:47:56        
  1. Johan Aronsson 55:36 41 +7:21 55:36 41      
  2. Oskar Andrén 1:08:22 16 +6:28 2:03:58 21 -20    
  3. Martin Sand 52:38 36 +13:58 2:56:36 27 +6    
  4. Oscar Andersson 54:16 53 +21:19 3:50:52 34 +7    
  5. Emil Johansson 1:04:18 38 +15:55 4:55:10 34 0    
  6. Ivan Forsgren 52:46 16 +7:49 5:47:56 24 -10    
25 Hagaby GoIF Örebro 1       5:48:00        
  1. Sebastian Månsson 1:06:04 51 +17:49 1:06:04 51      
  2. Viktor Larsson 1:15:37 26 +13:43 2:21:41 40 -11    
  3. Johan Persson 53:01 37 +14:21 3:14:42 38 -2    
  4. Johan Eriksson 41:11 30 +8:14 3:55:53 35 -3    
  5. Harald Larsson 56:52 26 +8:29 4:52:45 32 -3    
  6. Jakob Wallenhammar 55:15 20 +10:18 5:48:00 25 -7    
26 Göteborg-Majorna OK 2       5:49:10        
  1. Viktor Runnby 55:04 40 +6:49 55:04 40      
  2. Martin Ivarsson 1:18:06 29 +16:12 2:13:10 32 -8    
  3. Petter Jönsson 48:19 30 +9:39 3:01:29 30 -2    
  4. Henrik Håkansson 38:02 22 +5:05 3:39:31 25 -5    
  5. Ken Peeters 55:05 19 +6:42 4:34:36 25 0    
  6. Ola Jodal 1:14:34 34 +29:37 5:49:10 26 +1    
27 Linköpings OK 2       5:49:29        
  1. Jonas Lundgren 51:41 26 +3:26 51:41 26      
  2. Mikael Andersson 1:25:43 39 +23:49 2:17:24 38 +12    
  3. Bertil Eronn 55:36 38 +16:56 3:13:00 35 -3    
  4. Peter Aronsson 35:32 15 +2:35 3:48:32 32 -3    
  5. Henrik Tosteberg 1:02:28 36 +14:05 4:51:00 30 -2    
  6. Adrien Delenne 58:29 24 +13:32 5:49:29 27 -3    
28 IFK Umeå 1       5:50:45        
  1. Oskar Malmberg 53:58 39 +5:43 53:58 39      
  2. Martin Hederskog 1:14:33 24 +12:39 2:08:31 28 -11    
  3. Jacob Odeblad 45:03 23 +6:23 2:53:34 23 -5    
  4. Albin Björnudd 48:43 47 +15:46 3:42:17 27 +4    
  5. Hans Persson 59:38 32 +11:15 4:41:55 27 0    
  6. Olof Malmberg 1:08:50 33 +23:53 5:50:45 28 +1    
29 Tullinge SK 2       5:51:09        
  1. Björn Normark 53:46 36 +5:31 53:46 36      
  2. Henrik Persson 1:15:29 25 +13:35 2:09:15 29 -7    
  3. Tintin Karlberg 52:06 34 +13:26 3:01:21 28 -1    
  4. Jonas Karlsson 41:17 31 +8:20 3:42:38 28 0    
  5. Emil Andersson 1:10:23 46 +22:00 4:53:01 33 +5    
  6. Johan Kärrström 58:08 23 +13:11 5:51:09 29 -4    
30 Leksands OK / Domnarvets GOIF / OK Kåre 2       5:51:36        
  1. Johan Söderlund 1:02:31 49 +14:16 1:02:31 49      
  2. Niklas Alden 1:05:47 4 +3:53 2:08:18 26 -23    
  3. Anton Sundgren 45:21 24 +6:41 2:53:39 24 -2    
  4. Marcus Ramström 56:34 54 +23:37 3:50:13 33 +9    
  5. Fredrik Persson 59:32 31 +11:09 4:49:45 29 -4    
  6. Johan Enges 1:01:51 31 +16:54 5:51:36 30 +1    
31 Stora Tuna OK / Skåneslättens OL 2       5:52:23        
  1. Henning Sjökvist 51:42 27 +3:27 51:42 27      
  2. Staffan Eriksson 1:25:38 38 +23:44 2:17:20 37 +10    
  3. Axel Eriksson 55:39 39 +16:59 3:12:59 34 -3    
  4. Markus Wallin 52:56 52 +19:59 4:05:55 38 +4    
  5. Nils Alexandersson 56:04 21 +7:41 5:01:59 36 -2    
  6. Hugo Mattsson 50:24 12 +5:27 5:52:23 31 -5    
32 Rehns BK 1       5:53:10        
  1. Jesper Lysell 49:12 15 +0:57 49:12 15      
  2. Fredrik Ingelsson 1:08:11 13 +6:17 1:57:23 14 -1    
  3. Anders Johansson 39:12 6 +0:32 2:36:35 10 -4    
  4. Erik Lundh 38:25 25 +5:28 3:15:00 12 +2    
  5. Charlie Stolt 1:08:45 44 +20:22 4:23:45 20 +8    
  6. Lars Olovsson 1:29:25 36 +44:28 5:53:10 32 +12    
33 Linköpings OK 3       6:00:26        
  1. Maxime Bonneau 56:35 45 +8:20 56:35 45      
  2. Johan Otterström 1:18:57 32 +17:03 2:15:32 36 -9    
  3. Per Gustås 58:17 40 +19:37 3:13:49 36 0    
  4. Albin Detterfelt 42:19 33 +9:22 3:56:08 36 0    
  5. Johan Eriksson 1:05:26 41 +17:03 5:01:34 35 -1    
  6. Bruno Godefroy 58:52 25 +13:55 6:00:26 33 -2    
34 Söders-Tyresö 1       6:11:24        
  1. Olle Carlsson 53:42 32 +5:27 53:42 32      
  2. Niklas Wrane 1:33:01 44 +31:07 2:26:43 43 +11    
  3. Mikael Wilhelmsson 1:01:43 44 +23:03 3:28:26 42 -1    
  4. Johan Hedman 47:18 40 +14:21 4:15:44 42 0    
  5. Göran Thimberg 56:34 25 +8:11 5:12:18 38 -4    
  6. Alexander Hansen 59:06 26 +14:09 6:11:24 34 -4    
35 OK Kolmården 1       6:22:35        
  1. Henrik Vuorinen 1:02:42 50 +14:27 1:02:42 50      
  2. Mats Röjgård 1:18:19 30 +16:25 2:21:01 39 -11    
  3. Gustaf Hedegård 1:01:24 43 +22:44 3:22:25 39 0    
  4. Klas Johansson 50:10 50 +17:13 4:12:35 40 +1    
  5. Ville Johansson 53:00 17 +4:37 5:05:35 37 -3    
  6. Josef Johansson 1:17:00 35 +32:03 6:22:35 35 -2    
36 Motala AIF OL 1       6:19:23        
  1. Daniel Forsell 1:01:19 47 +13:04 1:01:19 47      
  2. Victor Bergstrand 1:33:41 46 +31:47 2:35:00 47 0    
  3. Oskar Höglund 47:35 28 +8:55 3:22:35 40 -7    
  4. Gustav Åhrén 43:34 37 +10:37 4:06:09 39 -1    
  5. Daniel Hasselström 1:14:11 49 +25:48 5:20:20 39 0    
  6. Andreas Selenius 59:03 37   6:19:23 36 -3    
37 Nyköpings OK / OK Måsen 2       6:28:03        
  1. Felix Lindell Öhman 53:43 33 +5:28 53:43 33      
  2. Tomas Reibring 1:51:26 52 +49:32 2:45:09 49 +16    
  3. Per Ek 52:07 35 +13:27 3:37:16 44 -5    
  4. Fredrik Ekenborg 47:36 43 +14:39 4:24:52 46 +2    
  5. Magnus Johansson 1:00:44 34 +12:21 5:25:36 40 -6    
  6. Oskar Engman 1:02:27 38   6:28:03 37 -3    
38 Surahammars SOK 1       6:35:20        
  1. John Gunnarsson 53:45 35 +5:30 53:45 35      
  2. Lars-Erik Hasler 1:33:48 47 +31:54 2:27:33 45 +10    
  3. Stefan Eriksson 58:45 41 +20:05 3:26:18 41 -4    
  4. Andreas Alsén 46:19 39 +13:22 4:12:37 41 0    
  5. Stefan Bjurstedt 1:12:01 47 +23:38 5:24:38 41 0    
  6. Viktor Öhlén 1:10:42 42   6:35:20 38 -3    
39 Ärla IF 3       6:49:23        
  1. Anton Tynong 53:49 37 +5:34 53:49 37      
  2. Felix Späth 1:19:14 34 +17:20 2:13:03 31 -6    
  3. Mattias Stolt 1:26:41 50 +48:01 3:39:44 46 +15    
  4. Lars Drageryd 42:33 35 +9:36 4:22:17 44 -2    
  5. Oskar Backlund 1:12:33 48 +24:10 5:34:50 43 -1    
  6. Christofer Näsholm 1:14:33 43   6:49:23 39 -4    
40 Snättringe SK 1       6:51:18        
  1. David Hector 1:01:27 48 +13:12 1:01:27 48      
  2. Mikael Nilsson 1:33:32 45 +31:38 2:34:59 46 -2    
  3. Hugo Flordal 1:04:21 47 +25:41 3:39:20 45 -1    
  4. Jörgen Hector 47:23 41 +14:26 4:26:43 45 0    
  5. Peter Granath 1:15:12 50 +26:49 5:41:55 44 -1    
  6. Patrik Nilsson 1:09:23 41   6:51:18 40 -4    
41 OK Klemmingen 1       7:12:10        
  1. Carl Pramlid 55:42 42 +7:27 55:42 42      
  2. Edvard Davidsson 1:31:08 43 +29:14 2:26:50 44 +2    
  3. Oscar Vagman 1:01:44 45 +23:04 3:28:34 43 -1    
  4. Simon Järpling 1:05:44 56 +32:47 4:34:18 49 +6    
  5. Stefan Karlsson 1:09:45 45 +21:22 5:44:03 48 -1    
  6. Per Skyllberg 1:28:07 44   7:12:10 41 -7    
42 IFK Enskede 1       7:30:12        
  1. Patric De Boussard 1:07:34 52 +19:19 1:07:34 52      
  2. Pelle Forsberg 1:28:30 41 +26:36 2:36:04 48 -4    
  3. Fredrik Hedin 1:08:52 48 +30:12 3:44:56 47 -1    
  4. Ulf Bylund 52:02 51 +19:05 4:36:58 48 +1    
  5. Ove Hedlund 1:16:41 51 +28:18 5:53:39 46 -2    
  6. Ulf Persson 1:36:33 45   7:30:12 42 -4    
43 OK Klemmingen 2       7:54:02        
  1. Björn Pramlid 1:07:36 53 +19:21 1:07:36 53      
  2. Sören Nilsson Påledal 1:39:32 50 +37:38 2:47:08 50 -3    
  3. Håkan Palm 1:14:23 49 +35:43 4:01:31 50 0    
  4. Greger Bäckström 1:03:46 55 +30:49 5:05:17 50 0    
  5. Arne Jansson 1:05:08 39 +16:45 6:10:25 47 -3    
  6. Mattias Bårström 1:43:37 46   7:54:02 43 -4    
44 NAIS Orienteringsklubb 1       8:01:24        
  1. Simon Nyberg 1:36:30 56 +48:15 1:36:30 56      
  2. Erik Kjellgren 2:06:47 53 +1:04:53 3:43:17 53 -3    
  3. Anders Johansson 1:04:16 51   4:47:33 48 -5    
  4. Jonas Petersson 48:02 44 +15:05 5:35:35 47 -1    
  5. Stefan Träff 1:16:49 52 +28:26 6:52:24 45 -2    
  6. Carl Granström 1:09:00 40   8:01:24 44 -1    
  IFK Göteborg 2       ej godkänd        
  1. Erik Engstrand 52:07 29 +3:52 52:07 29      
  2. Remi Dubois 1:29:46 42 +27:52 2:21:53 41 +12    
  3. John Persson 50:49 32 +12:09 3:12:42 33 -8    
  4. Matthieu Puech 35:45 19 +2:48 3:48:27 31 -2    
  5. Rikard Pentonen 59:04 30 +10:41 4:47:31 28 -3    
  6. Lars Johansson ej start     ej godkänd        
  IFK Lidingö SOK 3       ej godkänd        
  1. Andrew Quin 1:00:20 46 +12:05 1:00:20 46      
  2. vacant ej start     ej start        
  3. vacant ej start     ej start        
  4. Robert Larsson 48:11 45 +15:14 ej start        
  5. Fredrik Bakkman 1:00:33 33 +12:10 ej start        
  6. Sixten Hillerhag ej start     ej godkänd        
  IFK Mora OK 2       ej godkänd        
  1. Marek Minar 50:00 18 +1:45 50:00 18      
  2. Jegor Kostylev 1:21:00 37 +19:06 2:11:00 30 +12    
  3. Kristian Dahlström 50:59 33 +12:19 3:01:59 32 +2    
  4. Adrian Dahlström 42:51 36 +9:54 3:44:50 30 -2    
  5. Lukas Deininger 1:07:41 42 +19:18 4:52:31 31 +1    
  6. vacant ej start     ej godkänd        
  KFUM Örebro OK 1       ej godkänd        
  1. Stefan Aronsson 1:21:56 54 +33:41 1:21:56 54      
  2. Oskar Arlebo 1:36:00 49 +34:06 2:57:56 51 -3    
  3. Örjan Vellet 1:04:18 52   4:02:14 49 -2    
  4. Jacob Eriksson 42:32 34 +9:35 4:44:46 43 -6    
  5. Lars Jonhed 1:08:30 43 +20:07 5:53:16 42 -1    
  6. Fredrik Johnsson ej godkänd     ej godkänd        
  Malungs OK Skogsmårdarna 2       ej godkänd        
  1. Mattias Karlsson 51:29 22 +3:14 51:29 22      
  2. Johan Nordlund 1:11:15 19 +9:21 2:02:44 18 -4    
  3. Linus Bohman 39:24 12 +0:44 2:42:08 17 -1    
  4. Jimmy Larsson 38:20 24 +5:23 3:20:28 18 +1    
  5. Jonas Bäckström ej start     ej start        
  6. Mattias Karlsson ej start     ej godkänd        
  OK Denseln 3       ej godkänd        
  1. Harri Karlsson 51:10 21 +2:55 51:10 21      
  2. David Modig 1:35:24 48 +33:30 2:26:34 42 +21    
  3. Jan Berggren ej start     ej start        
  4. Jonny Karlsson 48:31 46 +15:34 ej start        
  5. Magnus Strömbäck ej start     ej start        
  6. Anders Lilja ej start     ej godkänd        
  OK Ravinen 2       ej godkänd        
  1. Albin Andersson 53:44 34 +5:29 53:44 34      
  2. Jason Bransome ej godkänd     ej godkänd        
  3. Torbjörn Kölzow 1:02:25 46 +23:45 ej godkänd        
  4. André Sahlsten 47:29 42 +14:32 ej godkänd        
  5. Per Mårtensson 1:03:14 37 +14:51 ej godkänd        
  6. vacant ej start     ej godkänd        
  OK Rodhen 1       ej godkänd        
  1. Martin Jansson 52:11 30 +3:56 52:11 30      
  2. Henrik Jonsson 1:04:51 2 +2:57 1:57:02 7 -23    
  3. Magnus Björk ej godkänd     ej godkänd        
  4. Albin Olausson 35:35 17 +2:38 ej godkänd        
  5. Simon Andersson 1:05:20 40 +16:57 ej godkänd        
  6. Torbjörn Jacobsson 1:04:23 39   ej godkänd        
  OK Älvsjö-Örby 1       ej godkänd        
  1. Stefan Nordström 1:29:07 55 +40:52 1:29:07 55      
  2. Magnus Nordström 1:47:37 51 +45:43 3:16:44 52 -3    
  3. Conny Ekstrand ej godkänd     ej godkänd        
  4. Linus Berggren 49:13 49 +16:16 ej godkänd        
  5. Christer Nordström ej godkänd     ej godkänd        
  6. Erik Larsson ej godkänd     ej godkänd        
  Tullinge SK 1       ej godkänd        
  1. Markus Fredlund 55:56 44 +7:41 55:56 44      
  2. Jörgen Ohlin 1:17:25 28 +15:31 2:13:21 33 -11    
  3. Clément Fumey 48:09 29 +9:29 3:01:30 31 -2    
  4. Markus Adolfsson 39:10 27 +6:13 3:40:40 26 -5    
  5. Simon Imark 50:08 6 +1:45 4:30:48 24 -2    
  6. Magnus Glännefors ej godkänd     ej godkänd        
  Tullinge SK 3       ej godkänd        
  1. Robert Wallsten 53:57 38 +5:42 53:57 38      
  2. Andreas Aasa 1:19:26 36 +17:32 2:13:23 34 -4    
  3. Oskar Forsberg 1:01:15 42 +22:35 3:14:38 37 +3    
  4. Lars Sjöberg 41:36 32 +8:39 3:56:14 37 0    
  5. Lukas Arkäng ej godkänd     ej godkänd        
  6. Per Bergh ej godkänd     ej godkänd        
  Ärla IF 2       ej godkänd        
  1. Oscar Vångell 51:08 20 +2:53 51:08 20      
  2. Halvor Eid Nielsen ej godkänd     ej godkänd        
  3. Kalle Larsson 49:13 31 +10:33 ej godkänd        
  4. Jonathan Rosendahl 35:30 14 +2:33 ej godkänd        
  5. Simon Hedlund 52:47 16 +4:24 ej godkänd        
  6. Patrik Lind 54:50 19 +9:53 ej godkänd        
  IFK Mora OK 3       ej start        
  1. vacant ej start     ej start        
  2. vacant ej start     ej start        
  3. vacant ej start     ej start        
  4. vacant ej start     ej start        
  5. vacant ej start     ej start        
  6. vacant ej start     ej start        
  OK Linné 3       ej start        
  1. Csaba Gösswein ej start     ej start        
  2. Niklas Aldén ej start     ej start        
  3. vacant ej start     ej start        
  4. vacant ej start     ej start        
  5. vacant ej start     ej start        
  6. vacant ej start     ej start        
  Skogspojkarnas OK / GOIF Tjalve 1       ej start        
  1. vacant ej start     ej start        
  2. vacant ej start     ej start        
  3. vacant ej start     ej start        
  4. vacant ej start     ej start        
  5. vacant ej start     ej start        
  6. vacant ej start     ej start        

D17E

60 startande
Plac Namn Strtid Strpl Strdiff Tid Vxlpl   Diff  
1 Göteborg-Majorna OK 1       1:52:55        
  1. Anna Forsberg 39:50 3 +0:05 39:50 3      
  2. Viktoria Ernstsson 26:16 7 +0:37 1:06:06 4 +1    
  3. Lina Strand 46:49 1   1:52:55 1 -3    
2 OK Kåre 1       1:53:24        
  1. Kajsa Risby 39:48 2 +0:03 39:48 2      
  2. Matilda Andersson 26:12 5 +0:33 1:06:00 2 0    
  3. Lisa Risby 47:24 2 +0:35 1:53:24 2 0    
3 IFK Lidingö SOK 1       1:53:58        
  1. Johanna Sanderi 39:45 1   39:45 1      
  2. Emma Bjessmo 26:10 4 +0:31 1:05:55 1 0    
  3. Anna Bachman 48:03 3 +1:14 1:53:58 3 +2    
4 Järla Orientering 2       1:55:15        
  1. Sara Sjökvist 39:59 4 +0:14 39:59 4      
  2. Krystal Neumann 27:13 16 +1:34 1:07:12 7 +3    
  3. Karolin Ohlsson 48:03 3 +1:14 1:55:15 4 -3    
5 OK Orion 1       1:57:48        
  1. Tilda Johansson 41:31 10 +1:46 41:31 10      
  2. Sara Jonsson 26:59 15 +1:20 1:08:30 10 0    
  3. Nadiya Volynska 49:18 6 +2:29 1:57:48 5 -5    
6 IFK Lidingö SOK 2       1:57:55        
  1. Sofia Törnqvist 42:40 20 +2:55 42:40 20      
  2. Frida Bakkman 26:15 6 +0:36 1:08:55 15 -5    
  3. Helena Karlsson 49:00 5 +2:11 1:57:55 6 -9    
7 Järla Orientering 1       1:59:44        
  1. Ingjerd Myhre 41:29 9 +1:44 41:29 9      
  2. Signe Klinting 25:39 1   1:07:08 6 -3    
  3. Emma Klingenberg 52:36 10 +5:47 1:59:44 7 +1    
8 Alfta-Ösa OK 1       2:00:33        
  1. Sara Eskilsson (vacant) 42:08 16 +2:23 42:08 16      
  2. Ylva Kindlundh (vacant) 26:27 11 +0:48 1:08:35 11 -5    
  3. Josefine Engström (vacant) 51:58 7 +5:09 2:00:33 8 -3    
9 IFK Mora OK 1       2:00:36        
  1. Evgeniya Ryapolova 42:06 15 +2:21 42:06 15      
  2. Olga Panchenko 26:23 8 +0:44 1:08:29 9 -6    
  3. Magdalena Olsson 52:07 8 +5:18 2:00:36 9 0    
10 Domnarvets GOIF 1       2:01:15        
  1. Jessica Tullie (vacant) 40:06 5 +0:21 40:06 5      
  2. Elin Dahlin (vacant) 25:56 2 +0:17 1:06:02 3 -2    
  3. Emma Johansson (vacant) 55:13 14 +8:24 2:01:15 10 +7    
11 IFK Göteborg 1       2:01:46        
  1. Isia Basset 40:27 6 +0:42 40:27 6      
  2. Elin Månsson 26:39 12 +1:00 1:07:06 5 -1    
  3. Miri Thrane Ødum 54:40 13 +7:51 2:01:46 11 +6    
12 Ärla IF 1       2:03:22        
  1. Lisa Andersson 41:09 8 +1:24 41:09 8      
  2. Maria Wester 27:34 19 +1:55 1:08:43 14 +6    
  3. Susen Lösch 54:39 12 +7:50 2:03:22 12 -2    
13 Linköpings OK 1       2:05:18        
  1. Kajsa Hammarström 42:43 21 +2:58 42:43 21      
  2. Therese Klintberg 29:01 31 +3:22 1:11:44 20 -1    
  3. Sofia Salomonsson 53:34 11 +6:45 2:05:18 13 -7    
14 Södertälje-Nykvarn OF 1       2:06:00        
  1. Frida Jönsson Hellstadius 41:54 14 +2:09 41:54 14      
  2. Jo Stevenson 27:36 20 +1:57 1:09:30 18 +4    
  3. Vendula Horčičková 56:30 18 +9:41 2:06:00 14 -4    
15 Göteborg-Majorna OK 3       2:07:16        
  1. Agnes Leo 42:31 19 +2:46 42:31 19      
  2. Moa Enmark 25:57 3 +0:18 1:08:28 8 -11    
  3. Frida Nero 58:48 22 +11:59 2:07:16 15 +7    
16 IFK Lidingö SOK 3       2:08:09        
  1. Alice Hugosson 41:53 13 +2:08 41:53 13      
  2. Emma Dahlstedt 26:48 13 +1:09 1:08:41 13 0    
  3. Sofia Adolfsson 59:28 24 +12:39 2:08:09 16 +3    
17 OK Linné 1       2:08:43        
  1. Lisa Carlsson 47:49 27 +8:04 47:49 27      
  2. Kate Morrison 28:22 24 +2:43 1:16:11 21 -6    
  3. Catherine Taylor 52:32 9 +5:43 2:08:43 17 -4    
18 IFK Göteborg 2       2:10:38        
  1. Elin Pettersson 41:40 11 +1:55 41:40 11      
  2. Elin Högstrand 26:58 14 +1:19 1:08:38 12 +1    
  3. Frida Gustafsson 1:02:00 30 +15:11 2:10:38 18 +6    
19 Tullinge SK 1       2:13:35        
  1. Jenny Lönnkvist 41:08 7 +1:23 41:08 7      
  2. Rebecka Heinrup 28:04 22 +2:25 1:09:12 16 +9    
  3. Amanda Berggren 1:04:23 33 +17:34 2:13:35 19 +3    
20 Göteborg-Majorna OK 2       2:15:07        
  1. Emma Bergman 49:08 28 +9:23 49:08 28      
  2. Anna Wallin 27:37 21 +1:58 1:16:45 24 -4    
  3. Kristine Berglia 58:22 19 +11:33 2:15:07 20 -4    
21 OK Linné 3       2:17:44        
  1. Lisa Rönnols 42:21 18 +2:36 42:21 18      
  2. Fredrika von Essen 28:15 23 +2:36 1:10:36 19 +1    
  3. Ulrika Lindstam 1:07:08 37 +20:19 2:17:44 21 +2    
22 KFUM Örebro OK 1       2:17:53        
  1. Anette Carlsson 43:59 23 +4:14 43:59 23      
  2. Kristin Jacobson 32:25 38 +6:46 1:16:24 22 -1    
  3. Elsa Ekelin 1:01:29 29 +14:40 2:17:53 22 0    
23 IFK Lidingö SOK 4       2:18:28        
  1. Matleena Boström 41:44 12 +1:59 41:44 12      
  2. Jutta Jussila 27:32 17 +1:53 1:09:16 17 +5    
  3. Niina Hulkkonen 1:09:12 41 +22:23 2:18:28 23 +6    
24 Leksands OK 1       2:19:28        
  1. Anna-Karin Liss 52:12 35 +12:27 52:12 35      
  2. Erica Edman 31:38 35 +5:59 1:23:50 35 0    
  3. Linda Lindkvist 55:38 16 +8:49 2:19:28 24 -11    
25 Tullinge SK 2       2:20:12        
  1. Magdalena Vande Voorde 53:05 40 +13:20 53:05 40      
  2. Frida Junegard 28:43 27 +3:04 1:21:48 30 -10    
  3. Sofia Lönnkvist 58:24 20 +11:35 2:20:12 25 -5    
26 Hagaby GoIF Örebro 1       2:20:56        
  1. Benita Hansson 56:31 51 +16:46 56:31 51      
  2. Amélie Wallenhammar 28:50 28 +3:11 1:25:21 38 -13    
  3. Josefine Wallenhammar 55:35 15 +8:46 2:20:56 26 -12    
27 Tullinge SK 3       2:21:00        
  1. Tina Junegard 52:55 38 +13:10 52:55 38      
  2. Karin Lundberg 32:23 37 +6:44 1:25:18 37 -1    
  3. Lenka Zatloukalova 55:42 17 +8:53 2:21:00 27 -10    
28 Domnarvets GOIF 2       2:21:38        
  1. Lena Nordlund 53:40 44 +13:55 53:40 44      
  2. Sara Helander 28:57 29 +3:18 1:22:37 32 -12    
  3. Sara Johansson 59:01 23 +12:12 2:21:38 28 -4    
29 OK Linné 4       2:22:33        
  1. Elin Löfås 50:13 31 +10:28 50:13 31      
  2. Annika Björk 26:23 8 +0:44 1:16:36 23 -8    
  3. Lovisa Larsson 1:05:57 35 +19:08 2:22:33 29 +6    
30 IK Hakarpspojkarna 2       2:23:37        
  1. Annie Önsten 51:34 33 +11:49 51:34 33      
  2. Amanda Rangert 31:19 34 +5:40 1:22:53 33 0    
  3. Amanda Leo 1:00:44 25 +13:55 2:23:37 30 -3    
31 OK Kåre 2       2:23:47        
  1. Linn Grälls 53:48 46 +14:03 53:48 46      
  2. Rebecka Adolfsson 29:15 32 +3:36 1:23:03 34 -12    
  3. Jenny Eriksson 1:00:44 25 +13:55 2:23:47 31 -3    
32 Ärla IF 3       2:23:49        
  1. Sofia Grawé 56:48 52 +17:03 56:48 52      
  2. Emelie Larsson 28:25 25 +2:46 1:25:13 36 -16    
  3. Julia Davidsson 58:36 21 +11:47 2:23:49 32 -4    
33 OK Ravinen 1       2:23:51        
  1. Frida Forsberg 53:07 41 +13:22 53:07 41      
  2. Annie Forsberg 28:30 26 +2:51 1:21:37 29 -12    
  3. Helena Korhonen 1:02:14 31 +15:25 2:23:51 33 +4    
34 Ärla IF 2       2:23:54        
  1. Sandra Karlsson Bierfeldt 47:28 26 +7:43 47:28 26      
  2. Emma Kantarp 35:02 47 +9:23 1:22:30 31 +5    
  3. Linn Axelsson 1:01:24 27 +14:35 2:23:54 34 +3    
35 Nyköpings OK 1       2:24:38        
  1. Kristin Hylander 42:18 17 +2:33 42:18 17      
  2. Rebecka Hylander 34:44 46 +9:05 1:17:02 26 +9    
  3. Ida Hylander 1:07:36 39 +20:47 2:24:38 35 +9    
36 OK Linné 2       2:31:20        
  1. Sandra Boström 1:02:24 56 +22:39 1:02:24 56      
  2. Hilda Forsgren 27:32 17 +1:53 1:29:56 50 -6    
  3. Rebecka Olsson 1:01:24 27 +14:35 2:31:20 36 -14    
37 IFK Göteborg 3       2:32:07        
  1. Josefine Carlsson 49:25 29 +9:40 49:25 29      
  2. Åsa Hellquist 28:58 30 +3:19 1:18:23 27 -2    
  3. Lovisa Carlsson 1:13:44 46 +26:55 2:32:07 37 +10    
38 OK Denseln 2       2:32:18        
  1. Lovisa Adolfsson 54:36 48 +14:51 54:36 48      
  2. Annica Crispin 32:44