Resultater Tour de Orientering - Løp 2 - 2016



Resultater Tour de Orientering - Løp 2 av 3
Stavanger, Rogaland - 9. april 2016

Arrangementstype: Orientering

N-åpen

1 190 m, 34 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ina Odland Paulsen Bjerkreim 8:25   7:04
2 Sigrid Odland Paulsen Bjerkreim 11:35 +3:10 9:44
3 Arild Pfluger Hundeide Sandnes IL (Rogaland) 11:39 +3:14 9:47
4 Synne Skeie Petterson Egersund OK 12:44 +4:19 10:42
5 Ane Byrkjedal Levang Ålgård Orientering 12:55 +4:30 10:51
6 Ada C Stokkeland Ålgård Orientering 13:23 +4:58 11:14
7 Kristina Kleppa Ålgård Orientering 13:42 +5:17 11:30
8 Nina Aksland Sandnes IL (Rogaland) 14:14 +5:49 11:57
9 Brage Laugaland Ålgård Orientering 14:22 +5:57 12:04
10 Helene Pfluger Hundeide Sandnes IL (Rogaland) 14:41 +6:16 12:20
11 Vetle Laugaland Ålgård Orientering 14:48 +6:23 12:26
12 Alva Christiansen Sandnes IL (Rogaland) 15:02 +6:37 12:37
13 Livar Oftedal Ålgård Orientering 15:28 +7:03 12:59
14 Julie M Helland Egersund OK 15:49 +7:24 13:17
15 Dirk Einar van Zanten Sandnes IL (Rogaland) 16:03 +7:38 13:29
16 Amalie Wathne Thingbø Sandnes IL (Rogaland) 16:17 +7:52 13:41
17 Jomar Halvorsen Sætre Sandnes IL (Rogaland) 17:10 +8:45 14:25
18 Mari Solheim Volden Ålgård Orientering 18:12 +9:47 15:17
19 Ihne Rode Ålgård Orientering 18:25 +10:00 15:28
19 Maiken Rode Ålgård Orientering 18:25 +10:00 15:28
21 Aslak Wathne Sandnes IL (Rogaland) 18:29 +10:04 15:31
22 Stine Gilje Ålgård Orientering 18:31 +10:06 15:33
23 Odne van Zanten Sandnes IL (Rogaland) 18:51 +10:26 15:50
24 Stine Kleppa Ålgård Orientering 20:30 +12:05 17:13
25 Hanna Vølstad Ålgård Orientering 21:16 +12:51 17:52
26 Kristoffer Levang Sandnes IL (Rogaland) 21:58 +13:33 18:27
27 Lea Stokkeland Ålgård Orientering 23:34 +15:09 19:48
28 Oda Fjermestad Helgesen Sandnes IL (Rogaland) 23:43 +15:18 19:55
29 Tuva Halvorsen Sætre Sandnes IL (Rogaland) 23:55 +15:30 20:05
30 Emil Wathne Thingbø Sandnes IL (Rogaland) 24:55 +16:30 20:56
31 Maren Oftedal Ålgård Orientering 25:50 +17:25 21:42
32 Marius Rødde Ganddal IL 26:08 +17:43 21:57
33 Sjur Undheim Ålgård Orientering 33:36 +25:11 28:14
34 Julie Gilje Ålgård Orientering 45:14 +36:49 38:00

D -10

2 160 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ida Sofie Nevland Ålgård Orientering 26:54   12:27

D 11-12

2 160 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kaja Peikli Sandnes IL (Rogaland) 19:42   9:07
2 Alida Oftedal Ålgård Orientering 21:16 +1:34 9:50
3 Anna Taksdal Ganddal IL 25:30 +5:48 11:48
4 Ane Nevland Ålgård Orientering 26:30 +6:48 12:16
5 Nora Byrkjedal Levang Ålgård Orientering 32:34 +12:52 15:04
6 Julie Aksland Sandnes IL (Rogaland) 34:55 +15:13 16:09
7 Karine Aarstad Torgersen Egersund OK 35:38 +15:56 16:29
8 Thea Beate Puntervold Egersund OK 48:39 +28:57 22:31

D 11-12N

1 880 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Helene Solheim Volden Ålgård Orientering 21:49   11:36
2 Emma Gilje Ålgård Orientering 43:26 +21:37 23:06
3 Marte Roth Aarskog Sandnes IL (Rogaland) 45:48 +23:59 24:21

D 13-16B

2 430 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Celina Iversen Åse Egersund OK 50:25   20:44
2 Tiril Olaussen Haugesund IL Orientering 1:12:04 +21:39 29:39

D 13-16N

1 880 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Katarina Harestad Haukaas Stavanger Orienteringsklubb 27:29   14:37

C-Åpen

2 160 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Olav Hognestad Ganddal IL 33:44   15:37
2 Magne Mæland Ålgård Orientering 36:37 +2:53 16:57
3 Solveig Mæland Ålgård Orientering 56:26 +22:42 26:07
  Aina Solheim Ålgård Orientering diskvalifisert    

D 50-

2 880 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mette M Nødland Ålgård Orientering 35:47   12:25
2 Inger Tone Nygård Egersund OK 37:30 +1:43 13:01
3 Jorunn Johannesen Sandnes IL (Rogaland) 40:04 +4:17 13:54
4 Ann Karin Tjørhom Ganddal IL 40:48 +5:01 14:10
5 May Meling Stavanger Orienteringsklubb 52:23 +16:36 18:11
6 Elisabeth Christie Ørke Stavanger Orienteringsklubb 58:42 +22:55 20:22
7 Kristin Skadsem Ganddal IL 1:10:33 +34:46 24:29

D 60-

2 880 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Inger Skretting Opstad Egersund OK 1:03:18   21:58

D 70-

2 880 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Haldis Glendrange Stavanger Orienteringsklubb 1:06:13   22:59
2 Helga Aaslid Egersund OK 1:12:34 +6:21 25:11

H 11-12

2 160 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Edvin Aakre Egersund OK 20:25   9:27
2 Arne Jacob Nystrøm Olsen Stavanger Orienteringsklubb 20:37 +0:12 9:32
3 Markus Richter Sandnes IL (Rogaland) 22:40 +2:15 10:29
4 Øyvind Lamark Ganddal IL 23:55 +3:30 11:04
5 Magnus Bjerkreim Ålgård Orientering 24:59 +4:34 11:33
6 Thomas Valdal Sandnes IL (Rogaland) 25:24 +4:59 11:45
7 Simon Fjermestad Helgesen Sandnes IL (Rogaland) 25:36 +5:11 11:51
8 Ole Andre Brandsberg Egersund OK 30:19 +9:54 14:02
9 Bjørnar Peikli Sandnes IL (Rogaland) 30:25 +10:00 14:04
10 Stian Haugvaldstad Sandnes IL (Rogaland) 38:39 +18:14 17:53
11 Samuel A Stokkeland Ålgård Orientering 42:05 +21:40 19:28

H 11-12N

1 880 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Adrian Ueland Ålgård Orientering 21:44   11:33
2 Marius Ueland Ålgård Orientering 23:56 +2:12 12:43
3 Simen Espedal Ålgård Orientering 23:58 +2:14 12:44
4 Gustav Levang Sandnes IL (Rogaland) 39:36 +17:52 21:03
5 Stig Adrian Albrecht Ganddal IL 47:07 +25:23 25:03
  Ola Wathne Thingbø Sandnes IL (Rogaland) diskvalifisert    
  Morten Espedal Ålgård Orientering diskvalifisert    

H 13-16B

2 430 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Samuel Kleppa Ålgård Orientering 39:57   16:26
2 Elias Eidsvåg Ganddal IL 1:02:28 +22:31 25:42
3 Sindre Skeie Petterson Egersund OK 1:05:34 +25:37 26:58
4 Thomas Barvik Mæland Ganddal IL 1:08:24 +28:27 28:08
5 Jakob Hovland Wadel Ganddal IL 1:14:27 +34:30 30:38
6 Vegard Wiig Nystad Haugesund IL Orientering 1:18:36 +38:39 32:20

H 17-A kort

3 480 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Gunnar Petterson Egersund OK 45:33   13:05
2 Espen Fyhn Nilsen Stavanger Orienteringsklubb 50:25 +4:52 14:29
3 Jørgen Nilsen Stavanger Orienteringsklubb 1:01:55 +16:22 17:47

H 17-N

1 880 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Arild Opstad Egersund OK 33:54   18:01

H 50-

3 750 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Arild Aasheim Ganddal IL 32:46   8:44
2 Njål F. Vadla Sandnes IL (Rogaland) 36:43 +3:57 9:47
3 Stein Arne Olsen Stavanger Orienteringsklubb 37:26 +4:40 9:58
4 Morten Aamodt Sandnes IL (Rogaland) 38:22 +5:36 10:13
5 Gisle Wathne Sandnes IL (Rogaland) 39:31 +6:45 10:32
6 Otte Omdal Ganddal IL 40:32 +7:46 10:48
7 Kjell Dale Sandnes IL (Rogaland) 41:00 +8:14 10:56
8 Kjetil Wirak Stavanger Orienteringsklubb 41:26 +8:40 11:02
9 Svein-Erik Kvame Ganddal IL 48:00 +15:14 12:48
10 Per Ingar Hadland Ganddal IL 48:49 +16:03 13:01
11 Sveinung Svebestad Sandnes IL (Rogaland) 50:56 +18:10 13:34
12 Tor Brekken Ganddal IL 53:16 +20:30 14:12

H 60-

2 880 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Bjørn Alsaker Stavanger Orienteringsklubb 33:29   11:37
2 Kjell Svihus Ganddal IL 39:32 +6:03 13:43
3 Finn-Morten Årstad Stavanger Orienteringsklubb 43:04 +9:35 14:57
4 Terje Stokkeland Ålgård Orientering 49:26 +15:57 17:09
5 Ove Oaland Ganddal IL 50:00 +16:31 17:21
6 Svein Eliassen Stavanger Orienteringsklubb 59:42 +26:13 20:43

H 70-

2 880 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Svein Glendrange Stavanger Orienteringsklubb 47:11   16:22
2 Magnar Nerheim Suldal Orienteringslag 51:05 +3:54 17:44
3 Hermann Skogsholm Sandnes IL (Rogaland) 55:26 +8:15 19:14
4 Øyvind Egeskog Stavanger Orienteringsklubb 55:40 +8:29 19:19
  Tormod Aaslid Egersund OK diskvalifisert    

H 13-16

3 480 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Martin Nevland Ålgård Orientering 31:37   9:05
2 Johan Christie Ørke Stavanger Orienteringsklubb 35:41 +4:04 10:15
3 Sigurd Paulsen Vie Haugesund IL Orientering 36:28 +4:51 10:28
4 Jonas Aksland Sandnes IL (Rogaland) 47:14 +15:37 13:34
5 Ole Kristian Taksdal Ganddal IL 47:32 +15:55 13:39
6 Eivind Engløkk Haugesund IL Orientering 1:08:19 +36:42 19:37
7 Magnus Engløkk Haugesund IL Orientering 1:14:29 +42:52 21:24
8 Henrik Haga Nesse Haugesund IL Orientering 1:25:56 +54:19 24:41
  Tobias Rødde Ganddal IL diskvalifisert    

D 13-16

2 900 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Janne Tjørhom Aasheim Ganddal IL 30:38   10:33
2 Sara Nystrøm Olsen Stavanger Orienteringsklubb 40:00 +9:22 13:47
3 Vilde Margrethe Sæbbø Stavanger Orienteringsklubb 45:44 +15:06 15:46
4 Ingrid Lamark Ganddal IL 47:56 +17:18 16:31
5 Pippa Carcas Interlopers 50:42 +20:04 17:28
6 Julie Puntervold Egersund OK 1:05:45 +35:07 22:40
  Marie Wathne Sandnes IL (Rogaland) diskvalifisert    

H 17-

4 630 m, 21 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ørjan Ravndal Ålgård Orientering 40:06   8:39
2 Torgeir Nevland Ålgård Orientering 41:45 +1:39 9:01
3 Ola Magnus Laugaland Ålgård Orientering 42:38 +2:32 9:12
4 Sigurd R. Oftedal Ålgård Orientering 42:50 +2:44 9:15
5 Vegard Peikli Sandnes IL (Rogaland) 43:38 +3:32 9:25
6 Lars Sigve Oftedal Ålgård Orientering 44:44 +4:38 9:39
7 Tor Gunnar Aksland Sandnes IL (Rogaland) 44:54 +4:48 9:41
8 Alf Johan Walgermo Lima Ganddal IL 45:42 +5:36 9:52
9 Fredrik Sandal Ganddal IL 47:27 +7:21 10:14
10 Morten Bjerga Sundli Ganddal IL 49:20 +9:14 10:39
11 Oddvar Taksdal Ganddal IL 50:08 +10:02 10:49
12 Kenneth Mydland Egersund OK 51:30 +11:24 11:07
13 Kim Richter Sandnes IL (Rogaland) 51:32 +11:26 11:07
14 Per Ivar Stokland Ganddal IL 51:48 +11:42 11:11
15 Johannes Djupesland Haugesund IL Orientering 55:25 +15:19 11:58
16 Sondre Taugbøl Lomeland Ålgård Orientering 55:51 +15:45 12:03
17 Sturla Stokkeland Ålgård Orientering 56:16 +16:10 12:09
18 Rune Christiansen Sandnes IL (Rogaland) 1:02:37 +22:31 13:31
19 Nils Tore Puntervold Egersund OK 1:04:54 +24:48 14:01
20 Pål Bårdsen Stavanger Orienteringsklubb 1:09:57 +29:51 15:06
21 Espen Karlsen Stavanger Orienteringsklubb 1:11:19 +31:13 15:24

D 17-

3 750 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Aud Hognestad Taksdal Ganddal IL 38:04   10:09
2 Jorunn Hadland Egersund OK 39:09 +1:05 10:26
3 Vilde Malmei Sandnes IL (Rogaland) 43:22 +5:18 11:33
4 Trine Bolstad Ganddal IL 48:45 +10:41 13:00
5 Ingvild Paulsen Vie Haugesund IL Orientering 51:24 +13:20 13:42
6 Randi Engløkk Haugesund IL Orientering 53:52 +15:48 14:21
7 Ann-Cathrin Nybak Urdal Ganddal IL 55:15 +17:11 14:44
8 Kristina Voll Haugesund IL Orientering 55:27 +17:23 14:47
9 Wenche Margrethe Sæbbø Stavanger Orienteringsklubb 58:33 +20:29 15:36
10 Vibeke Lamark Ganddal IL 1:01:44 +23:40 16:27
11 Grethe Paulsen Vie Haugesund IL Orientering 1:07:08 +29:04 17:54
12 Ane Klepsvik Vinsjansen Ganddal IL 1:17:38 +39:34 20:42
  Tone Cecilie Nystrøm Stavanger Orienteringsklubb diskvalifisert    

B åpen

2 430 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Per Inge Espedal Ålgård Orientering 25:45   10:35
2 Kjetil Torgersen Egersund OK 34:28 +8:43 14:11
3 Tor Sverre Skåra Egersund OK 37:39 +11:54 15:29
4 Olav Helland Egersund OK 40:08 +14:23 16:30
5 Frode Halvor Lund Ålgård Orientering 42:46 +17:01 17:35
6 Arild Svihus Ganddal IL 48:32 +22:47 19:58
7 Torbjørn Ravndal Ålgård Orientering 49:14 +23:29 20:15
8 Rune Lode Ålgård Orientering 1:01:26 +35:41 25:16
9 Maria Nilsson Ganddal IL 1:13:09 +47:24 30:06
10 Tore Rødde Ganddal IL 1:21:03 +55:18 33:21


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +