Resultater Tour de Orientering - Løp 3 - 2016

Resultater Tour de Orientering - Løp 3 av 3
Stavanger, Rogaland - 10. april 2016

Arrangementstype: Orientering

D 13-16B

2 360 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Celina Iversen Åse Egersund OK 56:23   23:53
2 Tiril Olaussen Haugesund IL Orientering 1:25:23 +29:00 36:10

D 17-A kort

3 000 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Otilie Oftedal Ålgård Orientering 43:14   14:24
2 Vilde Bårdsen Hustoft Stavanger Orienteringsklubb 55:10 +11:56 18:23
3 Ingeborg Wathne Sandnes IL (Rogaland) 1:02:21 +19:07 20:47
4 Berit Aksland Sandnes IL (Rogaland) 1:20:05 +36:51 26:41
5 Brit Vivian Meling Stavanger Orienteringsklubb 2:00:16 +1:17:02 40:05

D 17-B

3 000 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Ragnhild Richter Sandnes IL (Rogaland) diskvalifisert    

D 50-

3 050 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Inger Tone Nygård Egersund OK 39:35   12:58
2 Ann Karin Tjørhom Ganddal IL 40:51 +1:16 13:23
3 Mette M Nødland Ålgård Orientering 41:12 +1:37 13:30
4 Elisabeth Christie Ørke Stavanger Orienteringsklubb 48:20 +8:45 15:50
5 Kristin Skadsem Ganddal IL 1:00:03 +20:28 19:41
  May Meling Stavanger Orienteringsklubb diskvalifisert    

D 60-

3 050 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Inger Skretting Opstad Egersund OK 58:32   19:11

D 70-

3 050 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Haldis Glendrange Stavanger Orienteringsklubb 58:22   19:08
2 Gry Vikhamar Thengs Stavanger Orienteringsklubb 59:40 +1:18 19:33

H 13-16B

2 360 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Thomas Barvik Mæland Ganddal IL 43:54   18:36
2 Sindre Skeie Petterson Egersund OK 50:49 +6:55 21:31
3 Vegard Wiig Nystad Haugesund IL Orientering 1:12:04 +28:10 30:32
4 Alexander Horpestad Egersund OK 1:31:36 +47:42 38:48
5 Elias Eidsvåg Ganddal IL 1:46:53 +1:02:59 45:17

H 17-A kort

3 420 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Gunnar Petterson Egersund OK 45:59   13:26
2 Espen Fyhn Nilsen Stavanger Orienteringsklubb 46:16 +0:17 13:31
3 Jørgen Nilsen Stavanger Orienteringsklubb 1:20:12 +34:13 23:27

H 17-B

3 420 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Geir Haugvaldstad Sandnes IL (Rogaland) 1:22:21   24:04

H 50-

3 830 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Stein Arne Olsen Stavanger Orienteringsklubb 38:41   10:06
2 Njål F. Vadla Sandnes IL (Rogaland) 40:00 +1:19 10:26
3 Arild Aasheim Ganddal IL 40:17 +1:36 10:31
4 Morten Aamodt Sandnes IL (Rogaland) 40:33 +1:52 10:35
5 Kjetil Wirak Stavanger Orienteringsklubb 40:36 +1:55 10:36
6 Gisle Wathne Sandnes IL (Rogaland) 43:59 +5:18 11:29
7 Otte Omdal Ganddal IL 45:04 +6:23 11:46
8 Per Ingar Hadland Ganddal IL 56:13 +17:32 14:40
9 Sveinung Svebestad Sandnes IL (Rogaland) 59:46 +21:05 15:36
10 Tor Brekken Ganddal IL 1:34:46 +56:05 24:44
11 Kjell Dale Sandnes IL (Rogaland) 23:23:42 +22:45:01 6:06:30

H 60-

3 050 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Finn-Morten Årstad Stavanger Orienteringsklubb 42:47   14:01
2 Ove Oaland Ganddal IL 53:38 +10:51 17:35
3 Terje Stokkeland Ålgård Orientering 53:54 +11:07 17:40
  Bjørn Alsaker Stavanger Orienteringsklubb diskvalifisert    
  Svein Eliassen Stavanger Orienteringsklubb diskvalifisert    

H 70-

3 050 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hermann Skogsholm Sandnes IL (Rogaland) 52:37   17:15
2 Magnar Nerheim Suldal Orienteringslag 52:44 +0:07 17:17
3 Svein Glendrange Stavanger Orienteringsklubb 55:52 +3:15 18:19
4 Geir Husdal TIF Viking 1:08:49 +16:12 22:33
  Øyvind Egeskog Stavanger Orienteringsklubb diskvalifisert    

H 13-16

3 420 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Johan Christie Ørke Stavanger Orienteringsklubb 35:10   10:16
2 Martin Nevland Ålgård Orientering 39:31 +4:21 11:33
3 Sigurd Paulsen Vie Haugesund IL Orientering 39:53 +4:43 11:39
4 Jonas Aksland Sandnes IL (Rogaland) 47:24 +12:14 13:51
5 Ole Kristian Taksdal Ganddal IL 47:54 +12:44 14:00
6 Henrik Haga Nesse Haugesund IL Orientering 50:24 +15:14 14:44
7 Samuel Kleppa Ålgård Orientering 50:27 +15:17 14:45
8 Eivind Engløkk Haugesund IL Orientering 50:35 +15:25 14:47
9 Magnus Engløkk Haugesund IL Orientering 50:37 +15:27 14:48
10 Aleksander Jørgensen Haugesund IL Orientering 50:44 +15:34 14:50
11 Tor Eirik Eckhoff Gjermestad Egersund OK 1:11:56 +36:46 21:01
11 Andreas Nybak Urdal Ganddal IL 1:11:56 +36:46 21:01

D 13-16

3 000 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Janne Tjørhom Aasheim Ganddal IL 35:10   11:43
2 Sara Nystrøm Olsen Stavanger Orienteringsklubb 38:05 +2:55 12:41
3 Ingrid Lamark Ganddal IL 54:13 +19:03 18:04
4 Vilde Margrethe Sæbbø Stavanger Orienteringsklubb 56:46 +21:36 18:55
5 Marie Wathne Sandnes IL (Rogaland) 1:02:37 +27:27 20:52
6 Julie Puntervold Egersund OK 1:11:16 +36:06 23:45
7 Pippa Carcas Interlopers 1:13:17 +38:07 24:25

H 17-

4 640 m, 22 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Vegard Peikli Sandnes IL (Rogaland) 40:21   8:41
2 Ørjan Ravndal Ålgård Orientering 42:17 +1:56 9:06
3 Torgeir Nevland Ålgård Orientering 42:49 +2:28 9:13
4 Fredrik Sandal Ganddal IL 43:11 +2:50 9:18
5 Sigurd R. Oftedal Ålgård Orientering 43:29 +3:08 9:22
6 Lars Sigve Oftedal Ålgård Orientering 43:34 +3:13 9:23
7 Per Ivar Stokland Ganddal IL 49:39 +9:18 10:42
8 Tor Gunnar Aksland Sandnes IL (Rogaland) 50:02 +9:41 10:46
9 Kim Richter Sandnes IL (Rogaland) 50:28 +10:07 10:52
10 Alf Johan Walgermo Lima Ganddal IL 51:01 +10:40 10:59
11 Morten Bjerga Sundli Ganddal IL 52:08 +11:47 11:14
12 Oddvar Taksdal Ganddal IL 52:14 +11:53 11:15
13 Kenneth Mydland Egersund OK 52:27 +12:06 11:18
14 Ove Haugvaldstad Sandnes IL (Rogaland) 56:00 +15:39 12:04
15 Nils Tore Puntervold Egersund OK 56:04 +15:43 12:05
16 Sturla Stokkeland Ålgård Orientering 57:30 +17:09 12:23
17 Johannes Djupesland Haugesund IL Orientering 58:34 +18:13 12:37
18 Rune Christiansen Sandnes IL (Rogaland) 1:06:15 +25:54 14:16
19 Pål Bårdsen Stavanger Orienteringsklubb 1:06:29 +26:08 14:19
20 Espen Karlsen Stavanger Orienteringsklubb 1:18:50 +38:29 16:59
21 Njål Helge Vølstad Ålgård Orientering 2:06:15 +1:25:54 27:12
  Sondre Taugbøl Lomeland Ålgård Orientering diskvalifisert    

D 17-

3 830 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jorunn Hadland Egersund OK 43:28   11:20
2 Aud Hognestad Taksdal Ganddal IL 45:58 +2:30 12:00
3 Vilde Malmei Sandnes IL (Rogaland) 48:32 +5:04 12:40
4 Ingvild Paulsen Vie Haugesund IL Orientering 53:51 +10:23 14:03
5 Kristina Voll Haugesund IL Orientering 57:45 +14:17 15:04
6 Wenche Margrethe Sæbbø Stavanger Orienteringsklubb 58:29 +15:01 15:16
7 Randi Engløkk Haugesund IL Orientering 58:32 +15:04 15:16
8 Vibeke Lamark Ganddal IL 58:40 +15:12 15:19
9 Ann-Cathrin Nybak Urdal Ganddal IL 59:57 +16:29 15:39
10 Tone Cecilie Nystrøm Stavanger Orienteringsklubb 1:02:15 +18:47 16:15
11 Grethe Paulsen Vie Haugesund IL Orientering 1:02:20 +18:52 16:16
12 Trine Bolstad Ganddal IL 1:03:33 +20:05 16:35
13 Kristin Blindheim Lillomarka 1:04:28 +21:00 16:49
14 Ane Klepsvik Vinsjansen Ganddal IL 1:22:24 +38:56 21:30


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +