Resultater Tour de Trondheim - Dag 1 - 2016

Resultater Tour de Trondheim, dag 1
Trondheim, Sør-Trøndelag - 16. september 2016

Arrangementstype: Orientering

N-åpen

1 450 m, 21 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
  Jens Anton Andresen Malvik IL 19:37   13:31  
  Eira Forsbak Asplem Freidig 19:47   13:38  
  Olav Bjørkan Byåsen IL 29:22   20:15  
  Finn Einar Brandsen Malvik IL 19:27   13:24  
  Benjamin Callanan Wing OK 17:10   11:50  
  Sigrid Eldholm Wing OK 23:45   16:22  
  Sunniva Eldholm Wing OK 23:43   16:21  
  Svanhild Eldholm Wing OK 31:03   21:24  
  Erlend Grønli Freidig 15:58   11:00  
  Ingeborg Kolstad Wing OK 12:19   8:29  
  Jonas Fuglem Korsvold Wing OK 19:29   13:26  
  Vilde Nordgård Leiren Byåsen IL 20:36   14:12  
  Mathias Leroyer Freidig 13:37   9:23  
  Oline H Lind Wing OK 26:06   18:00  
  Linus Fossum Malmring Freidig 34:41   23:55  
  Mirja Mohus Wing OK 30:57   21:20  
  Sindre Mohus Wing OK 23:41   16:20  
  Erik Oskal Hamar OK 30:37   21:06  
  Dagfinn Stenvik Byåsen IL 15:35   10:44  
  Ole Ulseth Sylte Freidig 13:16   9:08  
  Hedda Sæbø Nidarøst OK 17:17   11:55  
  Kristoffer Lodgaard Byåsen IL ikke startet      
  Maia Ruano Strand Wing OK ikke startet      

D -10

1 450 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
  Nora Halvorsen Freidig 12:02   8:17  
  Maja Sæterhaug Knudsen Freidig 13:38   9:24  

D 11-12

1 760 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Mathea Spets Storhov Freidig 10:00   5:40  
2 Astrid Oline Rinnan Green Wing OK 11:49 +1:49 6:42  
3 Solveig Louise Nissen Freidig 12:28 +2:28 7:05  
4 Una Kittilsen Freidig 12:34 +2:34 7:08  
5 Tora Kittilsen Freidig 14:20 +4:20 8:08  
6 Maria Strømdal Wik Freidig 14:35 +4:35 8:17  
7 Malin Nordgård Leiren Byåsen IL 15:19 +5:19 8:42  

D 13-14

2 570 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Vilde Lereim Storli Freidig 13:42   5:19  
2 Frida Haugskott OL Trollelg 14:01 +0:19 5:27  
3 Mari Eidsmo Freidig 14:34 +0:52 5:40  
4 Marte Madslien Bakken Nydalens SK 14:41 +0:59 5:42  
5 Ane Malene Kolstad Freidig 14:57 +1:15 5:49  
6 Stine Aune Nidarøst OK 17:55 +4:13 6:58  
7 Maren Viken Byåsen IL 18:30 +4:48 7:11  
8 Silje Marie Nissen Freidig 18:46 +5:04 7:18  
9 Tuva Grøtte Wing OK 23:51 +10:09 9:16  
  Mabel Ovedie Herskedal Amundsen Freidig diskvalifisert      

D 13-16C

1 760 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Åsne Stræte Opdahl Wing OK 13:38   7:44  

D 15-16

2 270 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Jenny Baklid Konnerud IL 13:00   5:43  
2 Lene Berg Hanssen Byåsen IL 13:07 +0:07 5:46  
3 Marlin Haavengen Kongsberg OL 13:35 +0:35 5:59  
4 Tale Strand Kongsberg OL 13:50 +0:50 6:05  
5 Hedda Hoff Hagen Byåsen IL 15:46 +2:46 6:56  
6 Dina Reitan Freidig 15:48 +2:48 6:57  
7 Synne Marie Kvamme Wing OK 16:02 +3:02 7:03  
8 Vibeke Kvistad Dengerud Steinkjer OK 17:43 +4:43 7:48  
9 Solveig Sæternes Byåsen IL 18:14 +5:14 8:01  
10 Sarah Brynhildsen Wing OK 19:34 +6:34 8:37  
11 Hanne Helmine Rogstad Nidarøst OK 19:51 +6:51 8:44  
12 Kamilla Lome Hamar OK 23:11 +10:11 10:12  
13 Mona Eggen Kongsbak Wing OK 23:52 +10:52 10:30  

D 17-

3 340 m, 25 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Anine Ahlsand Nydalens SK 13:52   4:09  
2 Ragnhild Hjermstad Fossum IF 14:52 +1:00 4:27  
3 Åshild Kolstad Freidig 15:08 +1:16 4:31  
4 Gunhild Rogne Halland NTNUI 15:12 +1:20 4:33  
5 Malin Sandstad Freidig 15:24 +1:32 4:36  
6 Gøril Rønning Sund Frol IL 15:50 +1:58 4:44  
7 Vera Melkild Freidig 15:53 +2:01 4:45  
8 Mari Angell-Petersen Freidig 16:11 +2:19 4:50  
9 Line Sølberg OL Trollelg 16:17 +2:25 4:52  
10 Ingunn Egeberg Vári NTNUI 16:30 +2:38 4:56  
11 Marit Rønning Skoglund NTNUI 16:32 +2:40 4:57  
12 Emilie Liabakk Eriksen Byåsen IL 16:48 +2:56 5:01  
13 Marit Schmid OL Trollelg 17:08 +3:16 5:07  
14 Ane Nielsen Solberg Stjørdals-Blink Orientering 17:27 +3:35 5:13  
15 Randi Marie Mohus Wing OK 17:52 +4:00 5:20  
16 Kristine Klock Fleten Wing OK 18:03 +4:11 5:24  
17 Veronica Morstøl Øvremo Ålgård Orientering 18:04 +4:12 5:24  
18 Maria Ulseth Sylte Freidig 18:07 +4:15 5:25  
19 Tina Strømdal Wik Freidig 18:17 +4:25 5:28  
20 Ella Eriksen Kongsvik Wing OK 18:57 +5:05 5:40  
21 Melanie Simpson Wing OK 19:20 +5:28 5:47  
22 Kjersti Elisabeth Midtbø Wing OK 20:20 +6:28 6:05  
23 Andrine Viken Byåsen IL 20:21 +6:29 6:05  
24 Kristin Jæger Oppsal Orientering 22:14 +8:22 6:39  
25 Marte Myhr Amundsen Wing OK 23:40 +9:48 7:05  
  Vibeke Falck Holte Freidig ikke startet      
  Vilde Malmei Sandnes IL (Rogaland) ikke startet      
  Nanna Norderud IL Tyrving ikke startet      

D 40-

2 270 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Gøril Eide Byåsen IL 14:51   6:32  
2 Torunn Spets Storhov Freidig 14:52 +0:01 6:32  
3 Sigrid Melkild Freidig 15:51 +1:00 6:58  
4 Kari Ulseth Freidig 15:54 +1:03 7:00  
5 Eirin Lodgaard Byåsen IL 17:18 +2:27 7:37  
6 Mari Hoff Byåsen IL 20:36 +5:45 9:04  
7 Mai Iren Almås IL Leik 20:42 +5:51 9:07  
8 Inger Anne Ryen Wing OK 21:22 +6:31 9:24  

D 50-

2 270 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Rine Hanssen Byåsen IL 15:27   6:48  
2 Mona J. Mølnvik Freidig 16:49 +1:22 7:24  
3 Hege Solhjem Melhuus Melhus IL 16:57 +1:30 7:28  
4 Nina-Beate Liabakk Byåsen IL 17:19 +1:52 7:37  
5 Hilde Forbord Malvik IL 18:10 +2:43 8:00  
6 Grete Berge Owren Freidig 18:13 +2:46 8:01  
7 Kari Madslien Nydalens SK 18:34 +3:07 8:10  
8 Tove Heimdal Konnerud IL 18:41 +3:14 8:13  
9 Ingrid Lien Johnsen Byåsen IL 18:43 +3:16 8:14  
10 Margrete Engzelius Asker Skiklubb 19:33 +4:06 8:36  
11 Trine Sunnset Melhus IL 22:26 +6:59 9:52  

D 60-

2 270 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Ruth Schmid OL Trollelg 26:06   11:29  
2 Anne-Sofie Gjermstad Nidarøst OK 29:33 +3:27 13:01  

D 70-

2 270 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Torid Kvaal Freidig 19:09   8:26  

H -10

1 450 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
  Sofus H Lind Wing OK 13:02   8:59  
  Alf Petter Lynum Freidig 10:51   7:28  

H 11-12

1 760 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Kristoffer Strømdal Wik Freidig 8:57   5:05  
2 Emil Leroyer Freidig 10:31 +1:34 5:58  
3 Vegard Lereim Storli Freidig 11:50 +2:53 6:43  
4 Tristan Halvorsen Freidig 13:54 +4:57 7:53  
5 Tord Romundstad Nidarøst OK 15:58 +7:01 9:04  
6 Johan Bjørkan Byåsen IL 25:01 +16:04 14:12  
  Kasper Lodgaard Byåsen IL ikke startet      

H 13-14

2 570 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Tobias Alstad Frol IL 12:09   4:43  
2 Mikkel Holt Freidig 12:15 +0:06 4:45  
3 Jostein Rø Freidig 14:05 +1:56 5:28  
4 Petter Andreas Lona Wing OK 14:13 +2:04 5:31  
5 Tormod Kristian Geving Freidig 15:29 +3:20 6:01  
6 Vegard Ulseth Sylte Freidig 15:49 +3:40 6:09  
7 Nikolai Renolen Wing OK 15:54 +3:45 6:11  
8 Vetle Grønvik Ekra Freidig 16:22 +4:13 6:22  
9 Gabriel Callanan Wing OK 16:37 +4:28 6:27  
10 Kasper Sæterhaug Knudsen Freidig 17:34 +5:25 6:50  
11 Vemund Mølnvik Freidig 18:33 +6:24 7:13  
12 Brage Asplem Freidig 19:30 +7:21 7:35  
13 August Maske Freidig 29:25 +17:16 11:26  
  Antonius Herskedal Amundsen Freidig diskvalifisert      
  Einar Eide Byåsen IL diskvalifisert      

H 15-16

2 950 m, 21 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Isak Jonsson Nydalens SK 12:42   4:18  
2 Mats Eidsmo Freidig 12:43 +0:01 4:18  
3 Simen Spets Storhov Freidig 13:00 +0:18 4:24  
4 Vegard Kittilsen Freidig 13:18 +0:36 4:30  
5 Aslak Heimdal Konnerud IL 13:24 +0:42 4:32  
6 Lars Sandstad Freidig 13:42 +1:00 4:38  
6 Kristian Fredrik Lynum Freidig 13:42 +1:00 4:38  
8 Gaute Kvittum Nytrøen Tynset IF 14:05 +1:23 4:46  
9 Ludvig Williams Strømsnes Malvik IL 14:37 +1:55 4:57  
10 Jonas Vindal Wing OK 14:54 +2:12 5:03  
11 Petter Liabakk Eriksen Byåsen IL 15:02 +2:20 5:05  
12 Jonas Grønli Freidig 15:03 +2:21 5:06  
13 Jo Even Kolstad Freidig 15:04 +2:22 5:06  
14 Henrik Kraft Stjørdals-Blink Orientering 15:08 +2:26 5:07  
15 Are Lodgaard Byåsen IL 15:12 +2:30 5:09  
16 Elias Bergset IL Veten 15:32 +2:50 5:15  
17 Matias Nissen Freidig 15:33 +2:51 5:16  
18 Ådne Skjæveland Jøssing Wing OK 16:25 +3:43 5:33  
19 Håkon Holstad Freidig 17:20 +4:38 5:52  
20 Kenneth Kjelaas Malvik IL 18:19 +5:37 6:12  
21 Johannes Langaas Nidarøst OK 19:44 +7:02 6:41  

H 17-

3 340 m, 30 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Håkon Jarvis Westergård Järla Orientering 13:07   3:55  
2 Hans Petter Mathisen Fredrikstad SK 13:14 +0:07 3:57  
2 Oskar Andrén OK Tisaren 13:14 +0:07 3:57  
4 Andreas Sølberg OL Trollelg 13:15 +0:08 3:58  
5 Elias T. Mølnvik Fossum IF 13:25 +0:18 4:01  
6 Håvard Eidsmo Freidig 13:34 +0:27 4:03  
6 Audun Heimdal Konnerud IL 13:34 +0:27 4:03  
8 Trond Einar Moen Pedersli OL Trollelg 13:36 +0:29 4:04  
9 Tomas Eidsmo Freidig 13:46 +0:39 4:07  
10 Anders Felde Olaussen Halden SK 14:00 +0:53 4:11  
11 Mattis Holt Freidig 14:09 +1:02 4:14  
12 Oscar Lyngen Frol IL 14:12 +1:05 4:15  
13 Anders Haugskott OL Trollelg 14:19 +1:12 4:17  
14 Erlend Kvittum Nytrøen Tynset IF 14:24 +1:17 4:18  
15 Kjetil Mølnvik Freidig 14:32 +1:25 4:21  
16 Halvor Eid Nielsen Ärla IF 14:35 +1:28 4:21  
17 Lars Owren Freidig 14:49 +1:42 4:26  
18 Mathias Hermstad Freidig 14:50 +1:43 4:26  
19 Sigurd Stenvik Byåsen IL 15:08 +2:01 4:31  
20 Sverre Bang Støeng Hamar OK 15:32 +2:25 4:39  
21 Ola Keiserås IL Leik 15:36 +2:29 4:40  
22 Lauri Similä NTNUI 15:47 +2:40 4:43  
23 Roar Skulbørstad OL Trollelg 16:06 +2:59 4:49  
24 Johannes K. Midtbø Wing OK 16:21 +3:14 4:53  
25 Brage Jørum Byåsen IL 16:24 +3:17 4:54  
26 Tommy Schmid OL Trollelg 17:48 +4:41 5:19  
27 Erik Storaas Byåsen IL 17:57 +4:50 5:22  
28 Asbjørn Midtbø Wing OK 18:31 +5:24 5:32  
29 Adam Georgsson Karlskrona SOK 19:16 +6:09 5:46  
30 Lars Løseth Harstad OL 19:56 +6:49 5:58  
  Brynjar Larssen Bakken NTNUI ikke startet      
  Hallvard Seim Grøvlen OL Trollelg ikke startet      
  Yngve Skogstad Frol IL ikke startet      

H 40-

2 950 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Pål Kittilsen Freidig 13:24   4:32  
2 Petter Andreas Bergh Malvik IL 14:23 +0:59 4:52  
3 Bernt Brynhildsen Wing OK 14:59 +1:35 5:04  
4 Robert Otterlei Byåsen IL 15:35 +2:11 5:16  
5 Eivind Lona Wing OK 15:38 +2:14 5:17  
6 Jens Kjetil Mehammer Wing OK 15:42 +2:18 5:19  
7 Ingebrigt Fuglem Malvik IL 15:49 +2:25 5:21  
8 Hans Helmer Sæternes Byåsen IL 16:33 +3:09 5:36  
9 Jon Holstad Freidig 17:13 +3:49 5:50  
9 Espen Fyhn Nilsen Stavanger Orienteringsklubb 17:13 +3:49 5:50  
11 Per Ivar Skinderhaug Wing OK 17:22 +3:58 5:53  
12 Lars Erik Strømsnes Malvik IL 17:41 +4:17 5:59  
13 Arild Heggeset Freidig 17:55 +4:31 6:04  
14 Kyrre Kraft Stjørdals-Blink Orientering 20:40 +7:16 7:00  
  Harald Storrønning Byåsen IL diskvalifisert      
  Olle Malmring Freidig ikke startet      

H 50-

2 950 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Jens Even Storhov Freidig 13:36   4:36  
2 Knut Hagen Byåsen IL 13:59 +0:23 4:44  
3 Øyvind Schjelderup Freidig 15:09 +1:33 5:08  
4 Hans Eidnes Harstad OL 15:36 +2:00 5:17  
5 Bernt Rognes Freidig 15:49 +2:13 5:21  
6 Anders Bergset IL Veten 16:06 +2:30 5:27  
7 Øystein Wiggen Byåsen IL 16:10 +2:34 5:28  
8 Stein Ivar Foss Melhus IL 16:25 +2:49 5:33  
9 Dag Stenersen Nidarøst OK 16:36 +3:00 5:37  
10 Jan-Einar Øvremo Ålgård Orientering 16:39 +3:03 5:38  
11 Jon Vindal Wing OK 17:08 +3:32 5:48  
12 Håvard Eidnes OL Trollelg 18:14 +4:38 6:10  
13 Geir Arne Lodgaard Byåsen IL 19:22 +5:46 6:33  
14 Jon Iver Bakken Nydalens SK 31:09 +17:33 10:33  
  Rune Stræte Wing OK diskvalifisert      

H 60-

2 270 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Kjell Maroni Byåsen IL 15:44   6:55  
2 Øyvind Gylver Asker Skiklubb 20:02 +4:18 8:49  
3 Nils Olav Vennevik Freidig 23:40 +7:56 10:25  

H 70-

2 270 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Gunnar Østerbø Freidig 18:33   8:10  
2 Torleif Stephansen Nidarøst OK 19:40 +1:07 8:39  
3 Magnus Landstad Freidig 20:22 +1:49 8:58 Last ned GPS-spor i gpx-format
4 Roar Forbord Malvik IL 20:30 +1:57 9:01  
5 Stig Arild Haugskott OL Trollelg 24:18 +5:45 10:42  
6 Henry Sundsetvik OL Trollelg 34:12 +15:39 15:03  
7 Thore Sundsetvik OL Trollelg 35:24 +16:51 15:35  

Direkte A

2 950 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Scott Macody Lund NTNUI 14:06   4:46  
2 Jérôme Soulard Klubbløs 15:21 +1:15 5:12  
3 Anthony Bossard Klubbløs 17:57 +3:51 6:05  
4 Jan Olav Ormberg Fana IL 27:16 +13:10 9:14  
  Bjørn Løvås Nidarøst OK diskvalifisert      

Direkte B

2 570 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Ingeborg Gurine Kraft Stjørdals-Blink Orientering 20:29   7:58  
2 Gro Ellegaard Vang OL 22:54 +2:25 8:54  
3 Martine Hennig Gimle IF 56:35 +36:06 22:01  

Student

2 570 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Håvard Mo Vaadal NTNUI 12:54   5:01  
2 Tarjei Vollset NTNUI 13:35 +0:41 5:17  
3 Aleksander Bredesen Klubbløs 19:39 +6:45 7:38  
4 Gunhild Kristine Johansen Asker Skiklubb 22:10 +9:16 8:37  
  Even Thingstad Klubbløs diskvalifisert    


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +